Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
63 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 63 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

mamametriazouzounakia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τι θελεις να σου πω για να βοηθησω ?

Να ξεκινησω με τις ηλικιες... οταν λες μικρα ? Εμενα ειναι 5.5 χρονων, 3 χρονων και 6 μηνων (σημερα)...

Οταν λεω παντου εννοω παντου που να μην χαλιεμαι... Μπουζουκια δλδ δεν μπορω να παω ακομα για το καπνισμα, η μεγαλη εχει παει Πλουταρχο στα 2 αλλα ηταν ειδικες οι συνθηκες και οχι για πολυ....

Δεν παω σε κλειστους χωρους με τσιγαρο, οπου αλλου θες... σε εστιατορια και ταβερνες φυσικα παμε, εχουμε το καρεκλακι φαγητου στο πορ παγκαζ... παντα !

Σε συναυλίες, καφε, παραλιες, πισινες, ταξιδια, σε φιλους....

Ρωτα με ρε παιδι... γιατι δεν ξερω τι να πω... Embarassed

http://familyclubproducts.blogspot.com

mamametriazouzounakia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mamametriazouzounakia έγραψε:Επέτρεψέ μου να διαφωνησω.... εχουμε τρια παιδακια και παμε παντου... περναμε τελεια... οσο πιο πολλα παιδια, τοσο πιο ευκολα ειναι ολα... γιατι εχουν παρεα και περνανε πιο καλα κι αυτα... απλα λιγο κουβαλημα θελει... ΒΡΑΔΙΝΗ ΕΞΟΔΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ Η' ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΝΟΥ?? - Σελίδα 2 654316

Ελα να δωσω κι εγω λόγους να μου τα παρουν... τι μου θυμησες...

Περυσι το Πάσχα κάναμε σχεδον το ιδιο... Κυριακη του Πάσχα... αφου ψησαμε εδω, φαγαμε, σκασαμε... ξεραθηκαμε οικογενειακως (ειχαμε τα δυο ζουζουνακια τοτε) και ξυπνησαμε αργα το βραδυ... βαριομασταν... οι κουμπαροι μας ηταν στην Πάργα... και ολο μας ελεγαν να παμε... φτιαχνουμε καφε και βγαινουμε με τον αντρα μου στην βεραντα για ενα τσιγαρο... κοιταζομαστε και γελαμε πονηρα... και φτιαχνουμε βιαστικα μια βαλιτσα... φορτωνουμε και τα παιδια μισοκοιμισμενα και το πρωι πιναμε καφεδακι με τους κουμπαρους στην Παργα...

http://familyclubproducts.blogspot.com

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamametriazouzounakia έγραψε:Τι θελεις να σου πω για να βοηθησω ?

Να ξεκινησω με τις ηλικιες... οταν λες μικρα ? Εμενα ειναι 5.5 χρονων, 3 χρονων και 6 μηνων (σημερα)...

Οταν λεω παντου εννοω παντου που να μην χαλιεμαι... Μπουζουκια δλδ δεν μπορω να παω ακομα για το καπνισμα, η μεγαλη εχει παει Πλουταρχο στα 2 αλλα ηταν ειδικες οι συνθηκες και οχι για πολυ....

Δεν παω σε κλειστους χωρους με τσιγαρο, οπου αλλου θες... σε εστιατορια και ταβερνες φυσικα παμε, εχουμε το καρεκλακι φαγητου στο πορ παγκαζ... παντα !

Σε συναυλίες, καφε, παραλιες, πισινες, ταξιδια, σε φιλους....

Ρωτα με ρε παιδι... γιατι δεν ξερω τι να πω... Embarassed

καλε μικρά ειναι και εσενα!!τι να πω ...αφου τα καταφερνετε μια χαρα!!..οσο για το καρεκλακι δεν το ειχα σκεφτει..εννοεις αυτα που πιανουν στην καρεκλα ε? οποτε το εχεισ μαζι και οκ...καλο αυτο ..θα το κανω!

mamametriazouzounakia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οχι οχι... δεν εννοω αυτο το καρεκλακι... που το φοβαμαι κιολας... εχουμε ενα του ικεα, πολυ καλο και σταθερο...

http://familyclubproducts.blogspot.com

mpoumpou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμείς από την πρωτη βδομαδα είμασταν όλο εξω και μαλιστα παρατηρησα οτι κοιμαται πολλες ωρες σερι στο καροτσι του όταν είμαστε έξω!
Γενικα είναι παιδί του εξω και απολαμβανει τις βόλτες...απο ποιον πήρε θα θελα να ξερα.χαχααααα Rolling Eyes

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μεχρι στιγμης οπου και να παμε..παμε και οι τρεις...και καφεδακι...και φαγητο...και ψωνια!!!Ενταξει για ποτο δεν το πας το μωρο ετσι και αλλιως!!

Αν το μωρο εχει προγραμμα δεν χαλαει με 2-3 εξοδους!

Το καρεκλακι ειναι πολυ βολικο και εγω παντα μεσα στο αυτοκινητο το εχω! ΒΡΑΔΙΝΗ ΕΞΟΔΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ Η' ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΝΟΥ?? - Σελίδα 2 587529

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εμεις τις περνουμε παντου μαζι...ειναι σπανιες οι φορες που δεν τις εχουμε παρι.....ταξιδια,ταβερνες,εστιατορια για καφε...μεχρι και σε πανηγυρι.....καρεκλακι δεν εχουμε ποτε μαζι(δεν το εχουμε δοκιμασει)το καροτσι παντου.....

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ καλοκαιριάτικα δεν μπορούσα να μείνω μέσα, οπότε ο νεαρός μας μαζί και αυτός. Μια-δυο φορές που τον άφησα στη μαμά μου δεν πέρασα εγώ καλά γιατί είχα το άγχος να επιστρέψω μη τυχόν και δεν φτάσει το γάλα που άφησα από το θήλαστρο. Από τότε στο καρότσι του, με μια ωραία αέρινη πασμίνα από πάνω για τα κουνούπια και το φως και μια χαρά ήταν!!!!! Κοιμόταν με το που έμπαινε στο αυτοκίνητο και ξυπνούσε όταν πια είχαμε γυρίσει στο σπίτι

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οπως σας βολευει καντε.ειναι μικρο ακομα απο οτι βλεπω το μωρο σου,οποτε για θηλαστρο ισως να ναι νωρις ακομα.μετα το 2μηνο ειναι καλυτερα .Τωρα αν δεν αντεχεις αλλο μεσα να περιμενεις καλο θα ταν να την κανεις την βολτα σου με το μωρο μαζι,μη σαλταρεις κιολας. Smile

Όλγα

Όλγα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Από τη μικρή μου εμπειρία ως μαμά, αλλά και από τις συζητήσεις με άλλες μαμάδες, έχω καταλήξει στο εξής: σε ότι αφορά τα παιδιά, δεν υπάρχουν νόμοι και κανόνες που να ισχύουν για όλα. Και κάτι ακόμα: κάτι που ισχύει για ένα συγκεκριμένο μωρό μία συγκεκριμένη περίοδο της ζωής του μπορεί να μην ισχύει πια μετά από λίγο. Για παράδειγμα, η μικρή μου από νεογέννητο μέχρι 3 μηνών είχε μπει σε ένα πολύ καλό πρόγραμμα και δεν ήθελε να της το χαλάνε με τίποτα. Π.χ. όσες φορές προσπάθησα να βγούμε βόλτα με το καρότσι το βράδυ με την ελπίδα ότι θα κοιμηθεί, το μετάνιωσα πικρά γιατί ήθελε το λίκνο της και την ησυχία της (Κριός με ωροσκόπο Κριο...περαστικά μας!). Από 3 μηνών μέχρι σήμερα που είναι 5 έχει καταλάβει την αξία της βόλτας και δεν την πειράζει να κοιμηθεί οπουδήποτε (στο καρότσι, στο sling, στο κάθισμα αυτοκινήτου). Είναι σημαντικό να προσπαθούμε να βρούμε τη μέση οδό ώστε να συνδυάζουμε και τα πράγματα που αγαπάμε, αλλά και τις ανάγκες των μωρών μας.

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ,ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ 8 ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΒΓΩ..ΟΚ ΤΑ ΠΑΩ ΘΑΛΑΣΣΑ,ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 8 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΥΠΝΟ...Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ 3,5 ΧΡ Κ Η ΜΠΕΜΠΑ 6 ΜΗΝΩΝ...ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΛΙΓΟ Η ΜΙΚΡΗ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ....
Smile

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τον περνουμε μαζι μαςπαντου μεχρι κ σε συναυλιοα στον πλιατσικα τον πηγα!
μολις γεννηθηκε κ σαραντησα ειμασταν συνεχεια κ οι τρεις αυτοκολλητοι σε γαμους,γλεντια,εκδηλωσεις!μεχρι οτι ωρα να ναι κοιμοτανε στο καριτσι οταν ηθελε!δεν μπορουσα να κλειστω μεσα με τπτ!!!!!
μη φοβασαι τπτ δεν παθαινουν!πρεπει να μαθουν απο μικρα,μετα ειναι δυσκολο να το παρεις στα 5του για παραδειγμα θα γκρινιαζει..ετσι νομιζω!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εμείς βγαίνουμε πολύ με τη μικρή (δεν πάω πουθενά χωρίς εκείνη) αλλά προσπαθούμε να μην την ξενυχτάμε. Βέβαια τώρα το καλοκαίρι ξεφύγαμε λίγο, αλλά από βδομάδα... κάθε κατεργάρης στον πάγκο του που λέγανε παλιά!

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η αλήθεια είναι οτι σε αυτό το θέμα διαφωνώ συχνά με τον άντρα μου...Θεωρεί ότι το παιδί ταλαιπωρείται και...και..και...μια δυο φορές που τον πήραμε όμως βραδάκι για καφέ κοιμήθηκε στην ώρα του 9:30 στο καρότσι και μετά που γυρίσαμε δεν ξύπνησε μέχρι το πρωί...ότι κάνει και στο σπίτι δηλαδή...είναι τώρα 4.5 μηνών και όπου μπορώ (και δεν γκρινιάζει και ο μπαμπάς μας ) τον παίρνω...αλλά light πράγματα και ποτέ μετά τις 11:00 το βράδυ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις