Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
68 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 68 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΤΩΡΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ, ΕΧΩ ΛΥΣΣΑΞΕΙ ΝΑ ΒΓΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΕΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΟΥΖΑΚΙ, ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗ ΑΛΚΟΟΛΟΥΧΟ ΠΟΤΑΚΙ..ΕΧΩ ΕΝΑ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΣΥΝΤΟΜΑ.. ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ, ΟΚ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΕΞΩ, ΑΛΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΒΡΑΔΙΝΟ ΥΠΝΟ? ΣΤΙΣ 9 ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΞΕΡΗ ΓΙΑ ΝΑΝΙ. ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΑΠΟ ΔΩ ΚΙ ΑΠΟ ΚΕΙ, ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΤΗΣ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΥΣΩΝΑ ΤΟ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΟ ΚΑΥΜΕΝΟΥΛΙ.. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕΣΑ, ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ? ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ? ΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΠΧ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΩΡΑ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΩΣΤΕ ΑΝ ΒΓΩ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΤΗ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ.. ΚΟΜΜΕΝΕΣ ΠΙΑ ΟΙ ΒΡΑΔΙΝΕΣ ΕΞΟΔΟΙ? ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΖΩΗ..

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμεις παμε παντου με τον μικρο τι καφετεριες το ταβερνες παντου
την αννα μαρια μεχρι 12 μηνων μεχρι σε μπαρ μεχρι το πρωι στο καροτσι ηταν και κοιμοτανε περυσι στις διακοπες
μετα ομως αλλαξε μετα τους 12 μηνες μπηκε σε προγραμμα και δεν κουναγαμε

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν μπορείς να της ετοιμάσεις γάλα με το θήλαστρο,να κάνεις μια άντληση πχ και να το αφήσεις στη μαμά σου να της το δώσει με μπουκάλι;

Εμείς βγαίναμε κανονικά και με το θηλασμό,όσο τη θήλαζα,1-2 φορές την βδομάδα για ένα καφέ ή για φαγητό,ή και για ουζάκι όπως λες ακόμα.Απλά έκανα μια 'αντληση,και της το έδινε η μαμά μου με μπιμπερό.

Όπως και να το κάνεις,κουράζεται τόσο μικρό μπεμπάκι έξω βραδιάτικα.

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
pana έγραψε:εμεις παμε παντου με τον μικρο τι καφετεριες το ταβερνες παντου
την αννα μαρια μεχρι 12 μηνων μεχρι σε μπαρ μεχρι το πρωι στο καροτσι ηταν και κοιμοτανε περυσι στις διακοπες
μετα ομως αλλαξε μετα τους 12 μηνες μπηκε σε προγραμμα και δεν κουναγαμε


ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΥΣ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΩ..!!ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ!!

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Dimitra_Elena έγραψε:Δεν μπορείς να της ετοιμάσεις γάλα με το θήλαστρο,να κάνεις μια άντληση πχ και να το αφήσεις στη μαμά σου να της το δώσει με μπουκάλι;

Εμείς βγαίναμε κανονικά και με το θηλασμό,όσο τη θήλαζα,1-2 φορές την βδομάδα για ένα καφέ ή για φαγητό,ή και για ουζάκι όπως λες ακόμα.Απλά έκανα μια 'αντληση,και της το έδινε η μαμά μου με μπιμπερό.

Όπως και να το κάνεις,κουράζεται τόσο μικρό μπεμπάκι έξω βραδιάτικα.

ΜΩΡΕ, ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΜΠΙΜΠΕΡΟ, ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΣΥΓΧΙΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ, ΜΗΠΩΣ ΚΑΛΟΜΑΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΜΕΤΑ,ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΛΗΣΗ ΜΕΤΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ, ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΕΣ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΗΛΑΖΩ.. ΕΠΕΙΔΗ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΖΑΜΠΑ ΕΞΟΔΑ..

elina

elina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δυστυχώς, αν θηλάζεις μέσα! Αλλά μη νομίζεις! Κι εγώ που δε θηλάζω πάλι μέσα τη βγάζω! Δεν θέλω να της χαλάσω το πρόγραμμά της με τίποτα! Προχτές βγήκα βράδυ μετά από 19 μήνες, μαζί της, κι αυτό γιατί έτυχε να ξυπνήσει στις 8 το απόγευμα, οπότε βγήκαμε μέχρι τις 11. Με το που γυρίσαμε, την έκανα γρήγορα μπάνιο (δεν το χάνει με τίποτα το μπάνιο το βράδυ), της έδωσα το γάλα και κοιμήθηκε αμέσως! Να σου πω δεν με νοιάζει... καλά περνάω και έτσι... Πάντως το μπιμπερό όντως μπορεί να φέρει σύγχιση σε μερικά μωρά. Εγώ πάντως που είχα μικτό θηλασμό δεν είχα πρόβλημα. Δοκίμασέ το μια φορά και δες το... Δεν χάνεις τίποτα... Δεν θα μπλεχτεί με μια φορά, πολύ πολύ να μη το δεχτεί το μπιμπερό...

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμείς πάλι μέσα, μέσα, μέσα και μέσα. Από την ώρα που γεννήθηκε η Αναστασία ελάχιστα βγήκαμε βράδυ (βέβαια την ημέρα το παρακάναμε!). Μάλλον θα είναι στο παιδί αλλά όταν κοιμόταν στην ώρα της όλα καλά, αν ξεφεύγαμε λίγο από το πρόγραμμα... ξενύχτι όλο το βράδυ! Επίσης δεν κοιμόταν στο καρότσι με αποτέλεσμα να την πιάνει υπερένταση, να κοιμάται λίγο στο αυτοκίνητο στο γυρισμό και μετά στο σπίτι... γλέντια! Ακόμα και τώρα που έκλεισε τα 2 το κρατάμε το πρόγραμμα απλά μπορεί να γυρίσουμε λίιιιγο πιο αργα στο σπίτι από την έξοδο

fouskitsa

fouskitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εχθες ηταν η πρωτη φορα που βγηκα με τον αντρα μου βραδυ!εκανα μπανιο τον γιο μου ηπιε ολο το ποτηρι το γαλα του τον εβαλα στο καροτσι και φυγαμε.πηγαμε μια βολτα κατα μηκος της παραλιας κοιμηθηκε σε 5 λεπτα και μετα πηγαμε στο μεξικανικο που ειναι κοντα στοο σπιτι μας.καθισαμε κανενα δυωρο ο μικρος δεν κουνηθηκε καθολου και εμεις ηπιαμε και μια μαργαριτα με την ησυχια μας!!!η χαρα μου ηταν απεριγραπτη.ξεχασα να σας πω οτι σε μια βδομαδα γινεται 17 μηνων οποτε καιρος ηταν να παμε μια βολτα!

Georgia1984

Georgia1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εμείς περισσότερο μέσα!Ούτε εγώ θηλάζω αλλά δεν θέλω να του χαλάω το πρόγραμμα.Όταν βγήκαμε κάποιες φορές,τον άφησα στην μαμά μου!!!

Και σε γάμο πήγαμε και για ποτάκι και για θέατρο! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Είναι κρίμα να το ταλαιπωρήσεις έξω τόσο μικρούλι!

mamametriazouzounakia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμεις παλι ειμαστε του ΕΞΩ !!! Απο το πρώτο μας παιδι, με το που εγινε 20 ημερων μεχρι και σημερα που εχουμε τρία και το μικρότερο αύριο θα γίνει 6 μηνων... ΔΕΝ μαζευόμαστε...

Βασικα κοιταμε απλα να συνδυαζονται ολα, να μην ταλιπωρείται κανενας ιδιαίτερα και βουρρρρρρρρ....

Τα μωρα ΔΕΝ ταλιπωρουνται αν κοιμουνται στο καρότσι τους και ειδικα αν ειναι σε εξωτερικό χωρο... παρατηρήστε το... κοιμουνται πιο ηρεμα και ξεκουραζονται πιο πολυ...

Το πρόβλημα με εμας είναι άλλο... πως ΟΤΙ ωρα κι αν κοιμηθουν, τα δυο μικρα... 7 και κατι ειναι ξυπνια... οπότε με μέτρο το ξενύχτι γιατι δυο φορες που κοιμηθηκαμε 6 η ωρα... στις 7 και κατι... σερνομασταν.... το αργότερο που μπορουμε να ξενυχτίσουμε είναι μέχρι τις 2...

http://familyclubproducts.blogspot.com

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Και εμείς πάμε σχεδόν παντού μαζί! Έμαθε από μικρή και κοιμάται όπου τύχει, χωρίς να χαλάει καθόλου το πρόγραμμά της! Είναι παιδί του έξω! Laughing Laughing Laughing

http://www.eimaimama.gr

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΙ ΕΜΕΙς ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΜΑς ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΠΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΑς ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΗ!!!

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγώ τον έχω σε πρόγραμμα απο τις πρώτες μέρες. Πάντα όμως τον πέρνω μαζί μου είτε κατέβω το πρωι για δουλειες ή το απογευμα.

για βράδυ κοιμαται απο τις 8:30 αντε 9
για βραδινη εξοδο δεν τον αλλαζω συνήθειες με τιποτα.
Ο αντρας μου βγαινε με παρεες αργα. Εγώ κανονιζω απογευματα ή πρωι. Δεν τον ταλαιπωρω, ουτε μου αρεσει το θεαμα, να κοιμαται στο αυτοκινητο και η μαμα της υποθεσης να κοπανιεται στα μπαρ. Το είχα ζήσει το συμβαν πολλες φορες όταν έβγαινα και έβλεπα τα μωρά ή στο αμαξι ή στο μπαρ.
Δεν θελω να το κανω στο δικο μου. Δεν ειμαι πια τόσο σκασμενη. Ισα ισα βγήκα αρκετα ώς μη μαμα, τώρα απολαμβανω τον μπεμπη

αλλα φυσικα ειναι η προσωπικη μου γνωμη.
Και Χριστουγεννα που βγηκα εξω, 12:00 το βραδυ ημουν πισω

Εννοειται ότι όταν μεγαλώσει λίγο 1-1,5 χρόνο ακόμα, δηλαδή να είμαστε περίπου 3 μπορώ να τον κρατήσω ως τις 10 με 10:30 το καλοκαιρι. Ύστερα το θεωρω πολυ αργα για μωρο

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

eirini25

eirini25
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Olivia έγραψε:Και εμείς πάμε σχεδόν παντού μαζί! Έμαθε από μικρή και κοιμάται όπου τύχει, χωρίς να χαλάει καθόλου το πρόγραμμά της! Είναι παιδί του έξω! Laughing Laughing Laughing


βασικα ειχα απαντησει και πιο πριν αλλα δεν το βγαζει.....ολιβια και εμεις οπου παμε τον παιρνουμε μαζι...δεν μου αρεσει να τον πολυ αφηνω και του αρεσει να ειναι με κοσμο και οταν ειμαστε εξω ειναι η καλυτερη του απο αγκαλια σε αγκαλια...χι χι χι χι.....μια φορα τον αφησα για πολυ( ενα σ/κ) που ειχαμε παει σε εναν γαμο και μου ελειψε απιστευτα.......

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εμεις του εξω ειμαστε. η μαρκελλα κοιμοταν οπουδηποτε στο καροτσι, μεχρι και σε κεντρο με δυνατη μουσικη που ειχαμε γινει κουμπαροι.βεβαια σταματησε να μπαινει στο καροτσι απο 1,5 ετους!τωρα που ειναι σχεδον 3 και να ξενυχτισει μια στο τοσο δε μας πειραζει. δε χαλαει το προγραμμα της.ετσι εμαθε και ο μπεμπης, να κοιμαται με φασαρια, ωστε αν χρειαστει καποια στιγμη να μην εχουμε θεμα. βεβαια αν μιλαμε για τρελο ξενυχτι τα κρατανε οι γιαγιαδες.

despoinag

despoinag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mamametriazouzounakia έγραψε:
Το πρόβλημα με εμας είναι άλλο... πως ΟΤΙ ωρα κι αν κοιμηθουν, τα δυο μικρα... 7 και κατι ειναι ξυπνια... οπότε με μέτρο το ξενύχτι γιατι δυο φορες που κοιμηθηκαμε 6 η ωρα... στις 7 και κατι... σερνομασταν.... το αργότερο που μπορουμε να ξενυχτίσουμε είναι μέχρι τις 2...

Και εμείς από μικρά τα είχαμε στο σουλάτσο αλλά είχαμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσάς. Το αργότερο που σηκώνονταν ήταν 7:30. Ζήλευα τις μανούλες που μου έλεγαν ότι τα μικρά τους σηκώνονταν 11 και 12 η ώρα. Έστω και 9 εμένα θα μου ήταν όνειρο.

Ακόμα και τώρα το αργότερο που θα σηκωθούν είναι 9 αλλά τώρα που μεγάλωσαν το καλό είναι ότι δεν με ξυπνάνε τις Κυριακές που μπορώ να κοιμηθώ λίγο παραπάνω. Βάζουν το γαλατάκι τους και χαζεύουν λίγο τηλεόραση μέχρι να σηκωθώ.

Το πρόγραμμά τους δεν είχε χαλάσει ποτέ. Το γέλιο ήταν με την κόρη μου που όοοοοπου και να είμασταν στις 9 το βράδυ έκλεινε διακόπτες. Εκεί που είμασταν είτε ήταν σε αγκαλιά, είτε στο καρότσι ή και καθιστή κάπου στις 9 ακριβώς έκλεινε τα μάτια της και κοιμόταν. Κοιταζόμασταν με τον άντρα μου και λέγαμε : 9 η ώρα!!!! και γελάγαμε.

mamametriazouzounakia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ... να εχω ελπιδες για το μελλον ε ? χαχα

Παντως δεν θα μπορουσα να ζησω κλεισμενη μεσα με τιποτα...

http://familyclubproducts.blogspot.com

despoinag

despoinag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mamametriazouzounakia έγραψε:Αχ... να εχω ελπιδες για το μελλον ε ? χαχα

Παντως δεν θα μπορουσα να ζησω κλεισμενη μεσα με τιποτα...

Sad Sad Sad Αχ ναι άστα να πάνε. Αν έχουν συνήθεια να ξυπνάνε νωρίς, ΘΑ ΞΥΠΝΑΝΕ ΝΩΡΙΣ.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τα μάθεις να κάνουν το γάλα τους μόνα τους.

Το χαμόγελο του παιδιού θα μου τα πάρει με αυτές τις συμβουλές που δίνω ΒΡΑΔΙΝΗ ΕΞΟΔΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ Η' ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΝΟΥ?? 534787 ΒΡΑΔΙΝΗ ΕΞΟΔΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ Η' ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΝΟΥ?? 534787 ΒΡΑΔΙΝΗ ΕΞΟΔΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ Η' ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΝΟΥ?? 534787

mamametriazouzounakia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
χαχα εισαι Θεα.... κοιτα αυτο δεν θα το κανω ετσι κι αλλιως ποτε ! ειμαι ατομο που δεν προκειται να ρισκαρω το οτιδηποτε μπροστα στον υπνο ή την καλοπεραση μου.... οποτε... δεν σκαω... σε περίπου 10 χρονακια θα ειναι ολα σουπερ... η μεγαλη 16, ο μεσαιος 13 και ο μικρος 10... εεεε οκ... θα μπορουν και μονα τους ! ΒΡΑΔΙΝΗ ΕΞΟΔΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ Η' ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΝΟΥ?? 215994

http://familyclubproducts.blogspot.com

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kale bgeite kai diaskedaste!entaksei den tha to pas se club to paidi alla gia ouzaki sto xalaro den trexei tipota ti ta exoume ta karotsia?egw opou paw tin pernw mazi mou kai otan thelei koimatai sto karotsi!pisteuw oti den xalaei to prgramma tous alwste einai poly mikro gia programmata ola allazoun apo stigmi se stigmi!afou den exei na paei sxoleio to prwi den xreiazetai na anysixoume gia to ti wra tha koimithoun!egw megalwsa mesa sta magazia kai otan ithela koimomoun opou kai an imoun den epatha tipota apla egina poly koinwniki!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΓΕΝΙΚΑ ΚΡΑΤΑΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΠΙΟ ΗΡΕΜΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΤΩΡΑ ΑΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΚ...ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΘΗΛΑΖΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΟΥΘΕΝΑ..ΓΙΑ 7 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΗΛΑΖΑΝ ΣΤΙΣ 2 ΜΕ 3 ΩΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ..ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΕΒΓΑΖΑ..ΣΤΙΣ 3 ΩΡΕΣ ΠΑΛΙ ΠΟΝΑΓΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΒΓΑΛΩ...

ΠΑΝΤΩΣ ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΟΣΟ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ..ΤΟ ΠΑΣ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ..ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ...ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...
ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΨΕΙς ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΟΥ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΟΣΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΧΕΙΣ..!!

mamametriazouzounakia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Επέτρεψέ μου να διαφωνησω.... εχουμε τρια παιδακια και παμε παντου... περναμε τελεια... οσο πιο πολλα παιδια, τοσο πιο ευκολα ειναι ολα... γιατι εχουν παρεα και περνανε πιο καλα κι αυτα... απλα λιγο κουβαλημα θελει... ΒΡΑΔΙΝΗ ΕΞΟΔΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ Η' ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΝΟΥ?? 654316

http://familyclubproducts.blogspot.com

despoinag

despoinag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Συμφωνώ με την mamametriazouzounia και εγώ σαν μαμά με δύο ζουζούνια! Τα παιδιά μου είναι παρεάκι και πάμε και παντού και ας μην υπάρχουν άλλα παιδάκια μιας και έχουν ο ένας τον άλλο για να παίξουν.

Αυτό με το κουβάλημα είναι ένα θέμα αλλά όταν μεγαλώσουν το ξεπερνάς και αυτό και είναι ακόμα πιο χαλαρά.

Και συνεχίζω να δίνω δικαιώματα στο "χαμόγελο του παιδιού" να μου πάρει τα παιδιά Razz Razz

Όταν ο μεγάλος ήταν περίπου τρία και η μικρή 2 ήταν οι κολλητοί μας 10 το βράδυ Παρασκευής στο σπίτι και μας ήρθε να πάμε Λουτράκι για Σαββατοκύριακο. Τα μικρά κοιμόντουσαν και τα πήραμε κοιμισμένα στο αμάξι στα καρεκλάκια τους και ξεκινήσαμε. Φτάσαμε Λουτράκι ανάψαμε σόμπες τα βάλαμε στα εκεί κρεβάτια και όλη νύχτα παίζαμε επιτραπέζια Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Το πρωί τα μικρά είχαν πάθει πολιτισμικό σοκ. Αλλού κοιμήθηκαν και αλλού ξύπνησαν Shocked Shocked Το καταευχαριστήθηκαν βέβαια στο παιχνίδι μιας και τους αρέσει τρελά εκεί.

katsaridoula

katsaridoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω δεν εχω ακομα παιδακι αλλα βλεπω τους κουμπαρους μου με το βαφτιστιρη μου που παντου μαζι τον παιρνουν απο οταν σαραντησε και σκεψου οτι ειναι αρκετα φοβιτσιαριδες.τον θηλαζε μεχρι 6 μηνων και ομως τις βολτουλες μας τις πηγεναμε!τον θυλαζε και βουρ φευγαμε,περναμε το καροτσι και οταν πηγεναμε με το δικο μας αμαξι που δεν εχουμε καρεκλακι τον βαζαμε στο ριλαξ οποτε κοιμοταν μια χαρα και ολοι μας περναγαμε καλα και μολις ξυπναγε και πλυσιαζε η ωρα του φαγητου φευγαμε!μην ανχωνεσε,τους αρεσει το εξω.και τωρα μαζι τον παιρνουμε και στις 12 το βραδυ (γιατι πιο νωρις δεν κοιματε) γυρναμε σπιτι!

http://neamageirisa.blogspot.com

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamametriazouzounakia έγραψε:Επέτρεψέ μου να διαφωνησω.... εχουμε τρια παιδακια και παμε παντου... περναμε τελεια... οσο πιο πολλα παιδια, τοσο πιο ευκολα ειναι ολα... γιατι εχουν παρεα και περνανε πιο καλα κι αυτα... απλα λιγο κουβαλημα θελει... ΒΡΑΔΙΝΗ ΕΞΟΔΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ Η' ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΝΟΥ?? 654316

κατσε βρε παιδι μου..οταν λεσ παντου τι εννοεις?? γιατι για φαι θα πασ και αλλου θα βγεισ αλλα ποσο βραδυ μπορεισ να βγεισ με 3 παιδια? που θα τα πασ στα μπουζουκια?.. για πες μου λιγο..γιατι εγω με 2 (μικρα ομως) εχω περιορισει τις επιλογες μου..ακομη και στα εστιατορια ,αφου αν δεν εχουν παιδικο καρεκλακι δεν μπορω να παω..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις