Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

voukou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γειά σας! Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Θέλω να γράψω για κάτι που με αγχώνει, δικαιολογημένα, αδικαιολόγητα, δεν ξέρω... Πάντως δεν μπορώ να το διαχειριστώ εύκολα συναισθηματικά. Ο γιός μου είναι 13 μηνών και έχει ΦΟΒΕΡΗ αδυναμία στην πεθερά μου! Ποτέ δεν κάνει για μένα τόσες χαρές όταν μεβλέπει (αντίθετα, όταν πάω να τον πα΄ρω σημασία δε μου δίνει), τον ε΄χω αγκαλιά και κλαίει να πάει σε κείνη, σέρνεται στα πόδια της για να τον πάρει, ξεκαρδίζεται στα γέλια με τα παιχνίδια που κάνουν, ενώ Μαζί μου ποτέ δεν κάνει έτσι. Εκείνη πάλι άμα τον δει κάνει σαν τρελή! Τον βλέπει από το παράθυρο και κατεβαίνει στο δρόμο να τον προϋπαντήσει τσιρίζοντας! Δε λέω καλή γυναίκα είναι, αλλά δεν το αντέχω αυτό! Υποφέρω να βλέπω το παιδί μου να την προτιμάει! Φοβάμαι ότι χάνω την αγάπη του, ότι βαριέται μαζί μου, και α΄λλα τέτοια. Τι να κάνω;

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συγνωμη που ρωταω αλλα το παιδι μενει κ κοιμαται με τη γιαγια συχνα?

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

Nektarini

Nektarini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μην ανησυχεις και μην αγχωσεσαι
καθολου. Τα ιδια σκεφτοταν και η αδερφη μου οταν της συνεβει αλλα ειναι μαλλον μια φαση που περναει γιατι εγινε και με τα δυο της παιδακια σε καποια ηλικια. Μετα απο λιγο τους περναει και γινονται... μαμακες!!!

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το ίδιο κάνει και η κόρη μου (22 μηνών) με την πεθερά μου.... εργάζομαι και μένει πότε με την πεθερά μου πότε με τη μητέρα μου (ποτέ δεν κοιμάται εκεί, την παίρνουμε κάθε απόγευμα). Απλά η πεθερά μου έχει τον χρόνο να ασχοληθεί περισσότερο μαζί της και της κάνει περισσότερα παιχνίδια, οπότε θεωρώ λογικό να την προτιμάει η μικρή... από την άλλη έχει σχέση εξάρτησης μαζί μου, ακόμα κι αν την μαλώσω... περνάνε φάσεις... μην ανησυχείς...

voukou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
maro28 έγραψε:συγνωμη που ρωταω αλλα το παιδι μενει κ κοιμαται με τη γιαγια συχνα?


Οχι, δεν έχει κοιμηθεί ποτέ εκεί, και γενικά προσπαθώ να τον αφήνω όσο πιο λίγο γίνεται. Δεν τον αφήνω πάνω από 4, το πολύ 5 ώρες (λόγω δουλειάς), κι αυτό μέρα παρά μέρα, γιατί τον κρατάει η πεθερά μου εναλλάξ με τη μαμά μου. Δηλαδή δεν είναι ότι το μεγαλώνει το παιδί η γιαγιά. Γι' αυτό και δε μπορώ να καταλάβω τι λάθος κάνω. Η πεθερά μου βέβαια είναι ΤΡΕΛΗ με τα παιδιά και κυρίως με τα παιδιά μικρής ηλικίας, τα μωρά. Τα παίζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ! Δεν κουράζεται ΠΟΤΕ! Έχει α΄λλωστε μεγαλώσει η ίδια τέσσερα! Απλά νιώθω πως τρεχω πανικόβλητη σε έναν αγώνα δρόμου κι εκείνη χωρίς πολύ κόπο τερματίζει πάντα πρώτη.

voukou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Μακάρι να είναι όπως τα λέτε και να περνάει φάση ο μικρούλης μου. Φοβάμαι βέβαια μήπως μεγαλώνοντας αρχίσει να εκφράζει αυτή την προτίμηση και με το λόγο... Θα δούμε, ευχομαι να μη γίνει κάτι τέτοιο.
Δεν ξέρω βέβαια και πως να φερθώ κάποιες φορές. Όταν ας πούμε το παιδί χτυπιέται στην αγκαλιά μου για να πάει στη γιαγιά, τι να κάνω, να της τον δίνω, να προσπάθώ να τον απασχολήσω με κα΄τι άλλο (πολύ δύσκολο αυτό όταν είναι εκέινη στον ίδιο χώρο) ή να του λέω "Μην κάνεις έτσι, δεν είναι σωστό αυτό" κ.λ.π.

Επίσης, δεν ξε΄ρω γενικά αν πρέπει όταν είμαστε όλοι μαζί να προσπαθώ να παίζω κι εγώ μαζί τους κι ας με αγνοεί το παιδί, ή να τους αφήνω μόνους τους και να επεμβαίνω όταν είναι να φύγουμε ή να φάει κ.λ.π.;

Και μια τρίτη ερώτηση, για να μου πείτε τη γνώμη σας: Ο άντρας μου δουλεύει μακριά σε άλλη πόλη και ε΄ρχεται τα ΣΒΚ΄. Μου πρότεινε αυτό το ΣΒΚ να πάω εγώ εκεί για να είμαστε λίγο μόνοι και να χαλαρώσω κι εγώ που έχω τον μικρό μόνη μου. Η αήθεια είναι είμαι πολύ κουρασμένη και νιώθω την ανα΄γκη να ξεκουραστώ. Μπορώ να τον αφήσω σε μαμά και πεθερά, αλλά με το κόλλημα που έχει φάει ο μικρός, ειλικρινά φοβάμαι μήπως γίνει χειρότερα αν τον αφήσω για πολύ μαζί της. Εκτός αν δε με δει 2 μέρες και του λείψω... Τι γνώμη έχετε;

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι ειναι αυτο το είδος της πεθερα που νομίζουν ότι ειναι καλύτερες απο τη μαμα αυτές και το εγγόνι τους δεν μπορει να ζήσει χωρίς αυτές. Σε καταλαβαίνω οι περισσότερες περνάμε τέτοιες σύγχισεις αλλα εκτός ότι ειναι φάσεις των παιδιών και περνάνε θα σου πω οταν παίζει με τη γιαγιά μην κάθεσαι να τους κοιτάς πάρε ένα περιοδικο δες τηλεόραση πιες καφε, το παιδι αν καταλάβει ότι δεν δίνεις σημασία μπορει να στραβώσει και να αρχίσει να σου τραβάει την προσοχή (όπως κάνουν οι αντρες οταν τους φτυνεις) η πεθερα σου επίσης μπορει να ενοχληθει που "δεν σου καίγεται καρφί που αυτη ειναι η τέλεια μάνα"
Τέλος αν τίποτα δεν πιάσει σκέψου ότι σε λίγο θα ξεκινήσουν οι παιδικοί σταθμοί και θα τρελαινεται για τους φίλους τη δασκάλα και τους γονείς και αν περισσέψει χρόνος για τη γιαγιά....

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι βρε δεν ειναι ανταγωνιστικο το θεμα θα δεισ...οπωσ λενε κ οι κοπελεσ φαση περνανε κ η μανουλα δεν μπορει να αντικατασταθει απο κανεναν μην νιωθεισ ετσι ενδομυχα ισωσ το καταλαβαινει κ ο μικροσ

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νομιζω πως αυτο που περιγραφεις ειναι φυσιολογικο και για τους δυο σας.. και για εκεινον γιατι η γιαγια κανει τα χατηρια και τον παιζει και την αγαπαει και για σενα γιατι εισαι η μαμα του και τον βλεπεις να συμπεριφερεται ετσι.. αλλα δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα.. νομιζω θα ανησυχουσες περισσοτερο αν εβλεπες να κανει ετσι μαζι σου με την εννοια οτι θα σημαινε πως του λειπεις πολυ η πως το παιδι δεν περναει καλα..
Δεν εχω παιδακια ακομη, αλλα θυμαμαι απο τον εαυτο μου οτι οταν ημουν πολυ μικρη δεν απασχολιομουν καθολου με τη μαμα μου αλλα δεν μπορουσα να φανταστω πως θα ειναι χωρις μαμα!!! Τετοια εξαρτηση..!!!!!!!!!!!
Νομιζω να παιζεις κ εσυ μαζι τους.. η αν του αρεσει ενα παιχνιδι να το παιζεις κ εσυ μετα σπιτι..
Και για το ΣΚ γιατι να μην πας στον αντρα σου? Εξαλλου δεν βλεπεστε καθημερινα.. κ σκεψου μηπως παρετε κ το παιδακι σας μαζι..
Νομιζω αδικα αγχωνεσαι... ειναι τυχερος ο γιος σου που τον αγαπαει ετσι η γιαγια του και θα εχει να το λεει.. ποτε κανενας αλλος δεν υποκαθιστα τους γονεις ομως..!!

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και με τον γιο μου το ίδιο συνέβαινε η γιαγιά του ειναι θεός για εκείνον .
Εμένα βέβαια δεν με πειράζει ούτε ένιωσα ποτε οτι Χανω το παιδι μου.
Μια παροιμία λέει λουσε με και πλυνε με η μάνα μου ξέρω ποια ειναι .
Όσο αγαπη και λατρεία να έχει για την γιαγιά η μαμα ειναι μια .
Εμένα ο γιος μου ακόμα και τωρα λατρεύει την γιαγια του και εκείνη το ίδιο παίζει μαζί του λες και ειναι κοριτσάκι έχουν εξάρτηση ο ένας απ τον άλλο .
Αλλα οταν χτυπήσει οταν γκρινιαξει οταν θελει να νιώσει ασφάλεια ακόμα και τωρα που ειναι αγοράκι και οχι μωρο τρέχει και κούρνιαζει στην αγκαλια μου .και ας ειναι δίπλα του η γιαγια .

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θα συμφωνήσω απόλυτα ότι όλα αυτά είναι φάσεις των παιδιών και δεν οφείλονται στο ότι δε βλέπουμε πολύ τα παιδιά μας...μάλλον στο αντίθετο δηλ. τα βλέπουμε αρκετά ώστε μας θεωρούν και λίγο δεδομένες Smile
Ας προσπαθήσουμε να το ξεπερνάμε οσο μπορούμε αυτή τη"ζήλεια" που μας βγαίνει για το καλό όλων (όλα αυτά βεβαια πάντα με την προυποθεση ότι οι γιαγιάδες είναι καλοπροαίρετες

marianta


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Έλα ζαλιάρα... το μωρό σου εσένα αγαπά, αλλά χαίρεται να παίζει και με τη γιαγιά (=πεθερά).
Και η μάνα μου ζήλευε τη πεθερά της που όλη μέρα έπαιζε με την αδερφή μου και που το μικρό το ρωτούσες τίνος παιδί είσαι και έλεγε της γιαγιάς...χιχιχι Αλλά αν το αφήσεις 2 μερες με τη γιαγιά , χωρίς να σε δει θα τρελαθεί, ενώ αν ειναι μαζί σου χωρίς τη γιαγιά , δε θα δώσει σημασία.
Δυστυχώς οι εργαζόμενες μητέρες δεν προλαβαίνουν να ασχοληθούν με το μωρό όσο θα ήθελαν και νιώθουν ανασφάλεια.

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οταν ειστε μαζι εσυ και ο μικρος παιζετε? γιατι τωρα γιαυτον το παιχνιδι ειναι το α και το ω. ισως γιαυτο εχει φαει κολλημα με την πεθερα σου. παντως μπραβο της που ασχολειται και παιζει τοσο μαζι του. οι περισσοτερες τα βαζουν να βλεπουν dvd.

voukou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="trilly"]οταν ειστε μαζι εσυ και ο μικρος παιζετε? γιατι τωρα γιαυτον το παιχνιδι ειναι το α και το ω. ισως γιαυτο εχει φαει κολλημα με την πεθερα σου. παντως μπραβο της που ασχολειται και παιζει τοσο μαζι του. οι περισσοτερες τα βαζουν να βλεπουν dvd.[/qu


Ναι! Φυσικά παίζουμε! Κάνω ό, τι μπορώ. Εντάξει, είναι στιγμές που πρέπει να μαγειρέψω κ.λ.π. ή μέρες που νιώθω πολύ κουρασμένη, αλλά γενικά περνάω πολύ ποιοτικό χρόνο μαζί του. Βέβαια η πεθερά μου τον βλέπει μέρα παρά μέρα , ξεκούραστη και χαλαρη.

marianta


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="voukou"]
trilly έγραψε:οταν ειστε μαζι εσυ και ο μικρος παιζετε? γιατι τωρα γιαυτον το παιχνιδι ειναι το α και το ω. ισως γιαυτο εχει φαει κολλημα με την πεθερα σου. παντως μπραβο της που ασχολειται και παιζει τοσο μαζι του. οι περισσοτερες τα βαζουν να βλεπουν dvd.[/qu


Ναι! Φυσικά παίζουμε! Κάνω ό, τι μπορώ. Εντάξει, είναι στιγμές που πρέπει να μαγειρέψω κ.λ.π. ή μέρες που νιώθω πολύ κουρασμένη, αλλά γενικά περνάω πολύ ποιοτικό χρόνο μαζί του. Βέβαια η πεθερά μου τον βλέπει μέρα παρά μέρα , ξεκούραστη και χαλαρη.

Πάντως θα πρέπει να χαιρεσαι για τη σχέση του παιδιού με τη γιαγιά.
Φαντάζεσαι να ήθελες να δουλέψεις και να το πήγαινες στη γιαγιά και να έκλαιγε;
Με τι ψυχολογία θα πήγαινες για δουλειά;

Nektarini

Nektarini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μια παροιμία λέει λουσε με και πλυνε με η μάνα μου ξέρω ποια ειναι
Lia Τι ωραια αυτη η παροιμια πολυ συγκινητικη...I love you

voukou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις και τις συμβουλές σας! Εύχομαι να είναι μια φάση και μεγαλώνοντας να στρώσουν τα πράγματα. Smile

tonsot123


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
voukou έγραψε:Γειά σας! Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Θέλω να γράψω για κάτι που με αγχώνει, δικαιολογημένα, αδικαιολόγητα, δεν ξέρω... Πάντως δεν μπορώ να το διαχειριστώ εύκολα συναισθηματικά. Ο γιός μου είναι 13 μηνών και έχει ΦΟΒΕΡΗ αδυναμία στην πεθερά μου! Ποτέ δεν κάνει για μένα τόσες χαρές όταν μεβλέπει (αντίθετα, όταν πάω να τον πα΄ρω σημασία δε μου δίνει), τον ε΄χω αγκαλιά και κλαίει να πάει σε κείνη, σέρνεται στα πόδια της για να τον πάρει, ξεκαρδίζεται στα γέλια με τα παιχνίδια που κάνουν, ενώ Μαζί μου ποτέ δεν κάνει έτσι. Εκείνη πάλι άμα τον δει κάνει σαν τρελή! Τον βλέπει από το παράθυρο και κατεβαίνει στο δρόμο να τον προϋπαντήσει τσιρίζοντας! Δε λέω καλή γυναίκα είναι, αλλά δεν το αντέχω αυτό! Υποφέρω να βλέπω το παιδί μου να την προτιμάει! Φοβάμαι ότι χάνω την αγάπη του, ότι βαριέται μαζί μου, και α΄λλα τέτοια. Τι να κάνω;

ΚAΛHΣΠEPA. BΛEΠΩ OTI EXEI ΠEPAΣEI KAIPOΣ AΛΛA EΠEIΔH ANTIMETΩΠIZΩ AKPIBΩΣ THN IΔIA KATAΣTAΣH ΘEΛΩ NA ΣE PΩTHΣΩ ΠΩΣ EΞEΛIXΘHKE ΣTH ΔIKH ΣOY ΠEPIΠTΩΣH. TO MΩPO MOY EINAI ENTEKA MHNΩN KAI ΦEPETAI OΠΩΣ ΠEPIΓPAΦEIΣ... ΠAΩ NA TON ΠAPΩ AΠO THN AΓKAΛIA THΣ KAI ΓANTZΩNETAI ΠANΩ THΣ, ΘEΛEI NA EINAI MAZI THΣ KTΛ. TI NA KANΩ ΔEN ΞEPΩ. ΣTENOXΩPIEMAI AΦANTAΣTA...

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Παιδιά εμένα μου φαίνεται πολύ ωραίο να θέλει το παιδί τη γιαγιά. Και δεν είναι περίεργο να την προτιμάει, όταν η γιαγιά του κάνει όλα τα χατήρια και φέρεται σαν το μωρό να είναι ο πιο σημαντικός άνθρωπος στον κόσμο! Αυτός είναι ο ρόλος των γιαγιάδων, να τα κανακεύουν. Χαρείτε το και μην πάτε να βγάλετε από τη μύγα ξύγκι.

ntina82

ntina82
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια το ιδιο εχω κ εγω..οταν ειναι στη μανα μου τρεχει στη μανα μου οταν παμε σπιτι μας δρν θελει κανεναν αλλο...τωρα εμαθα οτι ειμαι εγκυος αλλα λογο αποκολλησης σακου μου ειπε ξεκουραση κ οχι αγκαλιες το μωρο το οποιο ειναι 12 κιλα..ο αντρας μου ταξιδευει με την δουλεια οποτε ειμαστε στη γιαγια...εγω νιωθω αχρηστη..δεν μπορω να τον αλλαξω να τον ταισω σηκωννομαι λιγο ζαλιζομαι κ κλαιω ολη μερα που βλεπω το μωρο να μην μου δίνει σημάσια!!!!

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μάλλον φταίνε οι ορμόνες σου! Αντί να χαίρεσαι που το παιδί δεν σε αποζητάει, που είναι χαρούμενο με τη φροντίδα της γιαγιάς κάθεσαι και στεναχωριέσαι!

Το παιδί σου στο μέλλον περισσότερο θα το οφελήσεις κάνοντάς του αδελφάκι παρά επειδή δεν του άλλαξες η ίδια τις πάνες για μερικούς μήνες. Να λες πάλι καλά που τα πάει καλά με τη μάνα σου γιατί αλλιώς θα είχες ένα μωρό να ουρλιάζει και να στεναχωριέται, ενώ τώρα έχεις ένα χαρούμενο μωρό και μπορείς να αφιερωθείς στη νέα σου εγκυμοσύνη. Με το καλό το μπεμπέ!

ntina82

ntina82
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Areti2"]Μάλλον φταίνε οι ορμόνες σου! Αντί να χαίρεσαι που το παιδί δεν σε αποζητάει, που είναι χαρούμενο με τη φροντίδα της γιαγιάς κάθεσαι και στεναχωριέσαι!

Το παιδί σου στο μέλλον περισσότερο θα το οφελήσεις κάνοντάς του αδελφάκι παρά επειδή δεν του άλλαξες η ίδια τις πάνες για μερικούς μήνες. Να λες πάλι καλά που τα πάει καλά με τη μάνα σου γιατί αλλιώς θα είχες ένα μωρό να ουρλιάζει και να στεναχωριέται, ενώ τώρα έχεις ένα χαρούμενο μωρό και μπορείς να αφιερωθείς στη νέα σου εγκυμοσύνη. Με το καλό


έχεις δικιο απλα ειναι ξαπλα δεν μπορώ να κανω τιποτα..ολο σκεφτομαι σκεφτομαι αν θα περασει η αποκολληση αν αν αν που παιδευομαι εγω η ιδια...κ ξερεις τι σκέφτομαι πιο πολυ ε? θα με πεις χαζη...οτι το μωρο λεει μαμα μπαμπα αλλα φοβάμαι οτι λεει την μανα μου μαμα

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να χαιρεσαι που εχεις καποιον δικο σου να σε βοηθαει και να σε στηριζει. Αυτα που σκεφτεσαι ειναι απο τις ορμονες θα δεις που σε λιγο καιρο θα ειναι αναμνηση. Ευχομαι το καλυτερο!

ntina82

ntina82
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Titino έγραψε:Να χαιρεσαι που εχεις καποιον δικο σου να σε βοηθαει και να σε στηριζει. Αυτα που σκεφτεσαι ειναι απο τις ορμονες θα δεις που σε λιγο καιρο θα ειναι αναμνηση. Ευχομαι το καλυτερο!


δηλαδη ρε κοριτσια καταλαβαινει οτι εγω είμαι η μαμα του ακομα κ τωρα που για λιγο καιρο δεν θα μπορω να ασχολουμε??? ευχαριστω παντως πολυ κ τις δυο σας!!

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πόσο είναι το μωρό σου;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις