Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
64 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 64 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Κορίτσια,
να σας πω την αλήθεια νομίζω πως είναι υπερβολικοί οι γιατροί σας. Έχω φρικάρει λίγο.
Όπως το 'χω καταλάβει εγώ, κάνεις μία σωστή διατροφή, τρως απ' όλες τις διατροφικές ομάδες και αμαρτίες με το μέτρο. Αυτά τα αυστηρά διαιτολόγια είναι για ανθρώπους που έχουν πρόβλημα υγείας.

Κοίτα εμένα προσωπικά αν μου έλεγε από όλα με μέτρο θα έκανα ακόμη μεγαλύτερες καταχρήσεις γιατί έτσι λειτουργώ.
Εννοείται ότι είναι αυστηρός!
Ο αποκλεισμός στα ζυμαρικά πχ και στα ψωμιά είναι για τον εξής απλό λόγο, το μωρό δεν παίρνει τίποτα θρεπτικό από αυτά συν του ότι παχαίνουν!
Εννοείται ότι δεν τα ακούω κατά γράμμα αλλά έχω ελαττώσει πολύ τα ζυμαρικά πχ που έτρωγα σε κάθε ευκαιρία.
Γενικά πάντως ξέρω ότι ο συγκεκριμένος είναι πολύ αυστηρός με τα κιλά!!!

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Exeis dikio tsiritri

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
klaramaria έγραψε:Exeis dikio tsiritri

Κοριτσάρα σου έστειλα και το τελικό πμ τώρα που ήρθα σπίτι και τα ξανακοίταξα.
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013...!!!!! - Σελίδα 5 417472

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ω ευχαριστω πολυ! Άντε να καλοκαιριασει, να δω τα ρούχα και να αγχωθω μπάς και ξεκινήσω Smile)

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
klaramaria έγραψε:Ω ευχαριστω πολυ! Άντε να καλοκαιριασει, να δω τα ρούχα και να αγχωθω μπάς και ξεκινήσω Smile)

Τίποτα κοπέλα μου να σαι καλά.
Ήρθε το καλοκαιράκι ήρθεεεεεεεε!!!!!!!!!!! Very Happy ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013...!!!!! - Σελίδα 5 328109

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άντε να έρθει το καλοκαιράκι να δω τι θα φοράμε που θα 'χει αρχίσει το φούσκωμα!

107Ψηφοφορία Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013...!!!!! Παρ Απρ 12, 2013 10:11 am

nafs

nafs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγώ νομίζω ότι είναι λίγο αυστηροι οι γιατροί μας, προφανώς επειδή με τις εξετάσεις που είχαμε φοβούνται για διαβήτη κύησης. Όπως το είπες, ουσιαστικά σωστή διατροφή είναι, αλλά είναι λίγο πιο αυστηρή από την συνηθισμένη σωστή διατροφή (που σε αφήνουν να τρως και κανά γλυκάκι 2 φορες την εβδομάδα!).

Πάντως για τα καλοκαιρινά μου δεν ανησυχώ, ευτυχώς όλα μου τα φορέματα σχεδόν είναι ριχτούλια, τίποτα δεν θα χρειαστώ. Το χειμώνα θα έχουμε ένα θέμα με τα παλτό, αλλά προς το παρόν μόνο το καλοκαίρι σκέφτομαι! Θα παντρέψουμε και κάτι φίλους και πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι τι φόρεμα θα βάλω με την κοιλίτσα μου!

108Ψηφοφορία Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013...!!!!! Παρ Απρ 12, 2013 12:05 pm

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το στομάχι μου δεν είναι πολύ καλά σήμερα.
Δεν έχω ούτε αναγούλες, ούτε καούρες. Απλά το αισθάνομαι βαρύ.
Ήπια μία coca-cola και είμαι καλύτερα.

Υποτίθεται πρέπει να την αποφεύγουμε επειδή έχει πολύ ζάχαρη και καφεΐνη αλλά
1. τρώω πολύ λίγο λόγω στομαχιού οπότε για τις θερμίδες, οκ
2. έχω κόψει όλα τα ροφήματα με καφεΐνη από την μέρα που έκανα το τεστ εγκυμοσύνης. Μία coca cola δεν θα μου κάνει τόσο κακό.

Αναρωτήθηκα μήπως να πιω light αλλά τα γλυκαντικά νομίζω πως είναι χειρότερα από την απλή ζάχαρη.

109Ψηφοφορία κοκα κολα Παρ Απρ 12, 2013 12:28 pm

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειμαι στον 6 μηνα απο την αρχη τις αγκυμοσηνεις επινα πολυ κοκα κολα το ζαχαρο ου δεν ηταν πειραγμενο ετρωγα και πολλα γλυκα κανονικο φαγιτο δεν ειχα ουτε αναγουλες αλλα ουτε σιπτοματα εγκυμοσηνεις πριν λιγες μερες εκανα καμπιλι ζαχαρου και μου βρηκαν αρχη διαβητη.........αλλα ειναι φυσιολογικο στον 6 το παρουσιαζουν πολλες γυναικες μετα την γεννα ομως φευγει απλα πρεπει να κοψω τελειως την ζαχαρη και τα γλυκα.........κοπελα μου θα σου συνιστουσα ανθρακουχο νερο εμενα η γιατρος μου ειπε να πεινο αυτο...δεν εχω ουτε καουρες ουτε βαρος κανει ακριβος την ιδια δουλεια με την κοκα κολα απλα ειναι καλητεροο

110Ψηφοφορία Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013...!!!!! Παρ Απρ 12, 2013 12:32 pm

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
freskia mama έγραψε:ειμαι στον 6 μηνα απο την αρχη τις αγκυμοσηνεις επινα πολυ κοκα κολα το ζαχαρο ου δεν ηταν πειραγμενο ετρωγα και πολλα γλυκα κανονικο φαγιτο δεν ειχα ουτε αναγουλες αλλα ουτε σιπτοματα εγκυμοσηνεις πριν λιγες μερες εκανα καμπιλι ζαχαρου και μου βρηκαν αρχη διαβητη.........αλλα ειναι φυσιολογικο στον 6 το παρουσιαζουν πολλες γυναικες μετα την γεννα ομως φευγει απλα πρεπει να κοψω τελειως την ζαχαρη και τα γλυκα.........κοπελα μου θα σου συνιστουσα ανθρακουχο νερο εμενα η γιατρος μου ειπε να πεινο αυτο...δεν εχω ουτε καουρες ουτε βαρος κανει ακριβος την ιδια δουλεια με την κοκα κολα απλα ειναι καλητεροο

Θα ψωνίσω αύριο γιατί τώρα είχα μόνο coca cola.
Δίκιο έχεις.
Και για να είμαι ειλικρινής δεν έχω καθόλου όρεξη για γλυκές γεύσεις (που πριν την εγκυμοσύνη ήμουνα πολύ γλυκατζού)

111Ψηφοφορία Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013...!!!!! Παρ Απρ 12, 2013 12:56 pm

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο δεν εχει να κανει θα δεις οσο μεγαλωνη το μωρο θα αλλαζουν πολλα πραγματα θα θες ολο και διαφορετικα αλλα και περιεργα η ορμονε σου θα παιζουν μπαλα και θα τρελενεις κοσμο......θα εχεις πολυ ανχος μεχρι να αρχισει το μικρο να σου δινει σιμαδια οτι ειναι καλα εγω το νοιωθω απο τον4 μηνα τον γιο μου αλλα μεχρι τοτε πολλα βραδια εκλεγα και ειδικα μετα που εκανα ερωτα με τον αντρα μου......λεω παει το μωρακι αλλα αυτο τιποτα ακομα πρεπει αν προσεξεις το εξεις να τρως καλα για να μην παρει πολλα κιλα το μωρο αλλα και εσυ..........και μια αδιακριτι ερωτισει ποσα κιλα εισαι και ποσο μηνων

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
freskia mama έγραψε:αυτο δεν εχει να κανει θα δεις οσο μεγαλωνη το μωρο θα αλλαζουν πολλα πραγματα θα θες ολο και διαφορετικα αλλα και περιεργα η ορμονε σου θα παιζουν μπαλα και θα τρελενεις κοσμο......θα εχεις πολυ ανχος μεχρι να αρχισει το μικρο να σου δινει σιμαδια οτι ειναι καλα εγω το νοιωθω απο τον4 μηνα τον γιο μου αλλα μεχρι τοτε πολλα βραδια εκλεγα και ειδικα μετα που εκανα ερωτα με τον αντρα μου......λεω παει το μωρακι αλλα αυτο τιποτα ακομα πρεπει αν προσεξεις το εξεις να τρως καλα για να μην παρει πολλα κιλα το μωρο αλλα και εσυ..........και μια αδιακριτι ερωτισει ποσα κιλα εισαι και ποσο μηνων

χαχα
Είμαι σχεδόν 8 εβδομάδων.
Είμαι 1,80 και είμαι 80 κιλά. Μία κανονική νταρντανογυναίκα.
Τώρα με τις ναυτίες μάλλον έχω φτάσει τα 77-78.

Γενικά συμφωνήσαμε με τη γιατρό μου να μην πάρω πάνω από 10 κιλά.
Ο κύριος λόγος είναι επειδή έχω πάθει 2 λουμπάγκο το τελευταίο 6μηνο.
Την πρώτη φορά από την κούραση της μετακόμισης.
Την δεύτερη από βλακεία μου που σήκωσα μία λεκάνη με 4 πλυντήρια ρούχα στεγνά για να τα σιδερώσω.
Δεν έχω λοιπόν γενικώς πρόβλημα με τη μέση μου, αλλά έχω πάθει 2 λουμπάγκο φέτος, οπότε πρέπει να προσέχω.

Επίσης, δεν θέλω να γίνω φάλαινα γιατί θα ταλαιπωρήσω το σώμα μου γενικώς. Δεν θα ήθελα να πάθω ζάχαρο, ακόμα και αν ήταν μόνο εγκυμοσύνης.

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΧΟΥΛΙ ΕΙΜΑΙ 1.59 ΚΑΙ ΕΙΜΟΥΝΑ 80 ΚΙΛΑ....ΠΕΙΡΑ ΜΟΝΟ 5 ΚΙΛΑ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟς ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 490 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ..ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΟΙΡΩΤΟΙ 3 ΜΗΝΕς ΕΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΙ....ΣΤΗΝ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΕς ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΑΚΡΙΒΟς 3 ΜΗΝΩΝ ΘΑ ΔΕΙς ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΜΙΚΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΔΑΚΤΙΛΟ ΣΟΥ ΑΚΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΝΟΙΩΘΕΙς ..ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΟΗΡΟς ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΑΤΕ 7 ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΗ ΘΑ ΜΕ ΚΛΩΤΣΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΕΙ.......ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΚΑΘΟΜΑΙ 5 ΛΕΠΤΑ ΟΡΘΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΦΕΡΟ ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙς ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΕ ΑΚΙ ΤΟ ΣΤΡΟΜΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΛΑΚΟΥΒΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΑΖΕΙς ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΩΤΙΜΑς ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΕ ΜΕ ΣΤΑ ΠΛΑΓΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΟΧΙ ΤΕΝΤΟΜΕΝΑ ΕΤΣΙ Η ΜΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙς ΠΡΩΒΛΗΜΑ ΕΓΩ ΠΑΝΤΟς ΓΛΥΤΟΣΑ.........ΒΙΤΑΜΗΝΗ ΠΕΡΝΕΙς

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν μου έχει δώσει τίποτα.

Έχω επιλέξει γιατρό που είναι υπέρ των φυσικών μεθόδων γενικά και κατά των φαρμάκων χωρίς σοβαρό λόγο.

Οι εξετάσεις μου ήταν εξαιρετικές εξάλλου

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΑ ΕΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΒΗΤΑΜΗΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΙΣΕΙ ΜΑΓΝΙΣΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΝΩ ΑΚΟΜΑ...........ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΑΝ ΒΓΕΙΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΑΠΛΑ ΒΟΗΘΑΝΕ ΑΥΤΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΙΣΕΙΣ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΝΩΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΥΠΤΟΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΑΠΕΧΘΙΑ ΣΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΙΝΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΩΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΚΑΙ ΦΕΤΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΠΗΡΑ ΒΗΤΑΜΙΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ Η ΒΙΤΑΜΙΝΗ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ ........Ο ΚΑΙΡΟΣ ΟΜΩς ΠΕΡΝΑΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΤΡΑΔΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟ ΤΙ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΓΥΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΙΑ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ

116Ψηφοφορία Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013...!!!!! Σαβ Απρ 13, 2013 12:02 am

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
H COCA COLA KATA TH DIARKEIA THS EGKYMOSYNHS KAI GENIKA OTI PERIEXEI ANTHRAKIKO " APAGOREYETAI GIA TO MWRO " TO ANTHRAKIKO OTAN PEFTEI STO STOMAXI KANEI ENA DYNATO KROTO FYSIKA ESY DEN TO ANTILAMVANESAI..ALLA TO MWRO TROMAZEI KAI KOYNIETAI APOTOMA POLY..! KALYTERA NA PIEIS TSAI H AKOMA KALYTERA XAMOMILAKI PARA ANTHRAKOYXA NERA KAI OTI DYPOTE ALLO!AA..KAI TO GALA STAMATA THN KAOYRA! EMENA DIKAIOLOGIMENA EINAI POLY AYSTHRH H GIATROS MOY GT APO TO THYROIDI APO 53 KILA TWRA ZYGIZW 80 KILA KAI EIMAI 1,65 KAI EIMAI STA ORIA ZAKXAROY EXEI DIKIO POIO POLY GIA NNA MH VGALEI PROVLHMA TO MWRO !

117Ψηφοφορία Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013...!!!!! Σαβ Απρ 13, 2013 12:21 am

nantiag

nantiag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟΝ 1 ΥΠΕΡΥΧΟ!ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 6εβδομ+5ημ.ΤΕΛΙΚΑ ΑΝ ΚΑΙ ΟΡΑΤΗ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΤΑΝΕ ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΑΛΜΟΙ ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΝΤΟΥΣΑΝ.ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΟ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ?ΘΑ ΤΟΝ ΠΩ!ΚΡΕΑΣ ΚΑΙ ΣΑΛΑΤΕΣ!!ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΖΥΜΑΡΙΚΑ,ΠΑΤΑΤΕΣ ΤΗΓΑΝΙΤΕΣ,ΨΩΜΙΑ,ΟΣΠΡΙΑ 1 ΦΟΡΑ,ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΛΑΔΕΡΑ...Ο,ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΕΞΩ ΦΑΓΗΤΑ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΕ!ΜΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΡΕΑΣ???

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
OXI APLA KATHE MERA KREAS..ALLA KAI ASINODEYTO KREAS...MA GINETE XWRIS TO APODIPLA DEN PAEI KATW ...PWS NA T KANOYME!ASE EXTHES EIXA KOTOPOYLO PAIDIA DEN TO AGKIXA MOY VROMAGE AIMA...K EFAGA ENA AYGO...AX!TI TRAVAMAI ALLA XALALI TOYS...OLA!

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eva evaki έγραψε:OXI APLA KATHE MERA KREAS..ALLA KAI ASINODEYTO KREAS...MA GINETE XWRIS TO APODIPLA DEN PAEI KATW ...PWS NA T KANOYME!ASE EXTHES EIXA KOTOPOYLO PAIDIA DEN TO AGKIXA MOY VROMAGE AIMA...K EFAGA ENA AYGO...AX!TI TRAVAMAI ALLA XALALI TOYS...OLA!
εβακι μουεδω στην γερμανια το νερο ειναι ανθρακουχο ετσι κι αλλιος αλλα οι γιατρος μου εχει πει οτι δεν κανει κακο αντιθετος ειναι πολυ καλητερο απο την κοκα κολα....αυτα που λενε για το ανθρακικο ειναι μυθος πιστεψεμε πινω τετοιο νερο απο την αρχη τις εγκυμοσηνης και ειναι ολα φυσιολογικα και εκτος αυτο οταν ετυχε και μπεικα στο νοσοκομειογια αιμοραγια του πολυποδα το μονο νερο που ειχαν ηταν ανθρακουχο νερο και μαλιστα σου δινουν ενα αδιο μπουκαλι και πας εσυ και το γεμιζεις απο μια μπουκαλα μεγαλη.....τωρα αν εχεις προβλημα στο στομαχι σου ειναι λογικο ο γιατρος να στο απαγορεψει ...το γαλα ηρεμη την καουρα αλλα μονο εκεινη την ωρα μετα ξανα αρχηζει.....η εγκυμοσηνη ειναι πολυ ομορφο πραγμα δεν χρειαζετε τοσο ανχος οι γιατροι ειναι παντα υπερβολικοι αυτο να το ξερεις.....εσυ εχεις παρει πολλα κοιλα εγω εχω παρει μονο 5 και εγω εχω αρχη διαβητη αλλα αυτο εμφανιζετε απο τον 6 και μετα γιατι παραγει μια ουσια ο πλακουντας και το παραγει.....ακολουθεις μια διατροφη μεχρι αν γενησεις και μολις γεννησεις και βγει ο πλακουντας...διαμαγειας θα φυγη και το ζαχαρο

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ δυστυχώς πίνω που και που coca cola light και σόδες.
Την coca cola πάντα λαιτ έπινα δε μπορώ να πιω κανονική...

Nantiag είναι αυστηρός κ ο δικός μου έτσι είναι.
Δεν είναι δυνατόν να το ακολουθήσεις κατά γράμμα αλλά όσο λιγότερο ξεφεύγεις τόσο το καλύτερο!

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ti light kai ti kanonikh coca cola einai den lew gia to nero to anthrakoyxo ayto leei vgenei apo kapoy etsi den to ftiaxnoyn me ayth thn oysia ths coca cola kai twn anapsyktikwn ayto moy to eipe oi dikia moy h giatros!kai h xaderfh twra 8 mhnwn nths eixe apagoreysh to anthrakiko paramono an hthele fanta mple na piei!gia ton idio logo kai genika to exw diavasei kai se site tespa!kalytera na eimai epifilaktikh aloste zeroyme xronia oti den kanoyne kalo ayta kai tha ta pinoyme twra poy perimenoyme to mwraki mas! Razz kai gia ta kila moy ta eperna stadiaka xwris na xerw kai xwris na trow poly kai meta ematha oti o thyroideis moy ta katestrepse ola..kai thelei doylitsa twra mpolikh!

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπορεί έστηνε Ελλάδα να έχουν άκη άποψη οι γιατροί εγώ παντός δεν έχω κανένα πρόβλημα και πολλές γυναίκες εδώ έτσι λιτουργουν

123Ψηφοφορία Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013...!!!!! Κυρ Απρ 14, 2013 12:28 am

despoinaro


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα και από μενα!! ανήκω και εγώ στην ομάδα Μανούλες Νοεμβρίου 2013 μιας και έχω ΠΗΤ 19/11/2013. Στον πρώτο υπέρηχο (ημουν 7 εβδομαδων και 3 ημερών)που έκανα ακούσαμε και καρδούλα και το είδαμε και το φασολάκι το οποίο είναι 1,18 εκατοστά με 151 παλμούς!!! Ήταν πολύ συγκινητική μέρα και για μένα και για τον μπαμπά του, έκανε σαν τρελός και εγώ φυσικά το δάκρυ κορόμηλο!!!

Και στο τέλος της ημέρας μου έκανε ο καλός μου και την πρόταση γάμου - Δεν θα την ξεχασω ποτέ αυτή τη μέρα!!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας και κρατήσουμε αγκαλίτσα και εμείς τα μωράκια μας!!!

nantiag

nantiag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
despoinaro έγραψε:Καλημέρα και από μενα!! ανήκω και εγώ στην ομάδα Μανούλες Νοεμβρίου 2013 μιας και έχω ΠΗΤ 19/11/2013. Στον πρώτο υπέρηχο (ημουν 7 εβδομαδων και 3 ημερών)που έκανα ακούσαμε και καρδούλα και το είδαμε και το φασολάκι το οποίο είναι 1,18 εκατοστά με 151 παλμούς!!! Ήταν πολύ συγκινητική μέρα και για μένα και για τον μπαμπά του, έκανε σαν τρελός και εγώ φυσικά το δάκρυ κορόμηλο!!!

Και στο τέλος της ημέρας μου έκανε ο καλός μου και την πρόταση γάμου - Δεν θα την ξεχασω ποτέ αυτή τη μέρα!!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας και κρατήσουμε αγκαλίτσα και εμείς τα μωράκια μας!!!


ΜΑ ΤΙ ΤΕΛΕΙΟ!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ!!!

despoinaro


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
σε ευχαριστώ πολύ!!!θα το δεις θα το δεις την επόμενη είμαι σίγουρη!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις