Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
295 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 295 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 10:28 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ έκανα καισαρική.ζηλεύω πολύ που δε γέννησα φυσιολογικά...κ που ουσιαστικά δε μπορώ να απάντησω στο θέμα αυτό.
Τώρα που πάω για το δεύτερο το σκέφτομαι με περισσότερο φόβο από ότι στο πρώτο παρ όλο που δεν αντιμετώπισα πόνους τρελούς μέχρι την επισκληριδιο

27ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 10:31 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλέ το κλισμα δεν είναι τίποτα.πάντως γενικά μην ανησυχείς η φύση τα έχει προνοήσει όλα .εμπιστευσου την κ το ΜετΑ έχει τόση ομορφιά που οσο κ να πονεσεις το ξεχνάς

28ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 10:36 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Alexandra23 έγραψε:ωχ θεε μου ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 534787 ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 534787 ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 534787 ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 534787

Ένα πράγμα θα σου πω. Το καλοκαίρι έκαψα την παλάμη μου ακριβώς στο εσωτερικό του αντίχειρα βγάζοντας το φαγητό από τον φούρνο. ΕΚΛΑΙΓΑ από τον πόνο όταν έβαλα το ειδικό σπρέι και μέχρι να μουδιάσει η περιοχή. Στη γέννα δεν έκλαψα καθόλου Very Happy



kaatrin έγραψε:Εγώ έκανα καισαρική.ζηλεύω πολύ που δε γέννησα φυσιολογικά...κ που ουσιαστικά δε μπορώ να απάντησω στο θέμα αυτό.
Τώρα που πάω για το δεύτερο το σκέφτομαι με περισσότερο φόβο από ότι στο πρώτο παρ όλο που δεν αντιμετώπισα πόνους τρελούς μέχρι την επισκληριδιο

Σου εύχομαι στο δεύτερο να πάνε όλα καλά και να γεννήσεις με φυσιολογικό τρόπο. Η άποψή μου είναι ότι η εμπειρία είναι απίστευτη. Σου μένει για πάντα και την θυμάσαι με γλύκα σε πάρα πολλές στιγμές της ζωής σου!

http://www.something-special.gr

29ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 10:38 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι ειμαστε φτιαγμενες για τετοιους πονους...

30ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 10:38 am

zeta86

zeta86
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ...ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 10 ΜΗΝΕΣ..ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ..ΕΓΩ ΑΚΟΥΓΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ,ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ..ΑΛΛΕΣ ΠΑΛΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΟΥΝ ΠΟΝΟ..ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΚΑΘΕ ΣΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ..ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ..ΕΓΩ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ Κ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΕΝ ,ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΔΕ..ΤΕΛΙΚΑ ΣΠΑΣΑΝΕ ΤΑ ΝΕΡΑ ΣΤΙΣ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ ..ΔΙΑΣΤΟΛΗ 2..ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΦΑΡΜΑΚΟ ΓΤ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΗ ΝΩΡΙΣ Κ ΘΑ ΑΡΓΟΥΣΑ ΛΕΓΑΝΕ ΓΤ ΗΤΑΝ Κ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ...ΠΟΝΟΥΣΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ Κ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΟΝΑΩ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΔΟ..ΚΛΥΣΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΓΤ ΕΙΧΑ ΝΑ ΦΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ Κ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΤΟΥΑΛΕΤΑ..ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ Η ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΜΟΥ ΠΗΓΕ 10!!!!Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!Κ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΣΠΡΩΞΙΜΑΤΑ ΓΤ ΕΙΧΕ ΛΙΓΟ ΠΛΑΓΙΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ..ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΓΕΛΟΥΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ Κ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ..ΟΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΤΟ ΣΩΜΑ..ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Κ ΟΜΩΣ ΕΓΙΝΕ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ..Κ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΤΕ...xxxx

31ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 10:45 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariameint έγραψε:
Alexandra23 έγραψε:ωχ θεε μου ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 534787 ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 534787 ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 534787 ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 534787

Ένα πράγμα θα σου πω. Το καλοκαίρι έκαψα την παλάμη μου ακριβώς στο εσωτερικό του αντίχειρα βγάζοντας το φαγητό από τον φούρνο. ΕΚΛΑΙΓΑ από τον πόνο όταν έβαλα το ειδικό σπρέι και μέχρι να μουδιάσει η περιοχή. Στη γέννα δεν έκλαψα καθόλου Very Happy



kaatrin έγραψε:Εγώ έκανα καισαρική.ζηλεύω πολύ που δε γέννησα φυσιολογικά...κ που ουσιαστικά δε μπορώ να απάντησω στο θέμα αυτό.
Τώρα που πάω για το δεύτερο το σκέφτομαι με περισσότερο φόβο από ότι στο πρώτο παρ όλο που δεν αντιμετώπισα πόνους τρελούς μέχρι την επισκληριδιο

Σου εύχομαι στο δεύτερο να πάνε όλα καλά και να γεννήσεις με φυσιολογικό τρόπο. Η άποψή μου είναι ότι η εμπειρία είναι απίστευτη. Σου μένει για πάντα και την θυμάσαι με γλύκα σε πάρα πολλές στιγμές της ζωής σου!

Έτσι είναι ...
Δυστυχώς κ το δεύτερο πάει αναγκαστικά με καισαρική .δε θα έχω ποτέ την τύχη να ζήσω αυτή την εμπειρία.

32ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 10:47 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ησουν απο τις τυχερες ζετα μου!!μπραβο!!!αυτα ειναι!

33ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 10:50 am

zeta86

zeta86
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
alexandra ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Κ ΕΣΥ!!!ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ...Κ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΚΟΜΗ Κ ΤΩΡΑ ΜΕ ΡΙΧΝΟΥΝ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ...

34ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 11:03 am

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zeta86 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ...ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 10 ΜΗΝΕΣ..ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ..ΕΓΩ ΑΚΟΥΓΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ,ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ..ΑΛΛΕΣ ΠΑΛΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΟΥΝ ΠΟΝΟ..ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΚΑΘΕ ΣΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ..ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ..ΕΓΩ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ Κ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΕΝ ,ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΔΕ..ΤΕΛΙΚΑ ΣΠΑΣΑΝΕ ΤΑ ΝΕΡΑ ΣΤΙΣ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ ..ΔΙΑΣΤΟΛΗ 2..ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΦΑΡΜΑΚΟ ΓΤ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΗ ΝΩΡΙΣ Κ ΘΑ ΑΡΓΟΥΣΑ ΛΕΓΑΝΕ ΓΤ ΗΤΑΝ Κ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ...ΠΟΝΟΥΣΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ Κ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΟΝΑΩ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΔΟ..ΚΛΥΣΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΓΤ ΕΙΧΑ ΝΑ ΦΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ Κ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΤΟΥΑΛΕΤΑ..ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ Η ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΜΟΥ ΠΗΓΕ 10!!!!Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!Κ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΣΠΡΩΞΙΜΑΤΑ ΓΤ ΕΙΧΕ ΛΙΓΟ ΠΛΑΓΙΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ..ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΓΕΛΟΥΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ Κ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ..ΟΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΤΟ ΣΩΜΑ..ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Κ ΟΜΩΣ ΕΓΙΝΕ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ..Κ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΤΕ...xxxx
zetta kai egw akribws opws esy gelousa akomh kai thn wra pou genousa idika stis dyo teleytees gennes afou h maia mou elege gynaika pou den allazh yfos apo ton pono den genna shmmera ayrio tetia wra tha gennhseis mou elege Twisted Evil alla den tis edina simmasia eixa omos katapliktiko giatro o opoios den efyge stigmh apo dipla mou kai evale kai tis dyo kollites mou mesa thn wra poy gennousa kai kaname plakes [o antras m den hthele na mpei fovotan].sthn teleytea genna to moro erxotan me to prwsopo pros ta panw kai katafere na mou to gyrisei me masaz pou mou ekane ekeinh thn wra st koilia.pantws paizei rolo kai o giatros h h maia pou einai mazi sou.eilhkrina egw den eniwsa tipota afou eipa sto giatro oti kati mou ebale gia na mhn pono kai den mou to eipe Very Happy pantos se olh thn diarkeia ths egkymosinhs elega ston eayto mou oti den tha ponesw sth genna kai tha thn apolaysw kai eytixos se kamia apo tis treis den eniwsa tipota.eixa kai mia poly athxh omos genna pou den thelw na skeftome.

35ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 11:10 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεωργια μου εισαι γενικα τετοιος ανθρωπος?θετικη κ δεν φοβοσουν εξαρχης στην ιδεα του τοκετου?

36ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 11:20 am

zeta86

zeta86
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
alexandra ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ Κ ΓΙΑ ΜΕΝΑ..ΚΑΘ'ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΤΟΚΕΤΟ..ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΗΛΑΥΣΑ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ Κ ΕΙΧΕ ΝΑ ΤΟ ΛΕΕΙ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΗ Κ ΘΕΤΙΚΗ ΑΝ Κ ΕΙΧΑ Κ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ..ΑΠΛΑ ΓΥΡΙΣΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ Κ ΕΙΠΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ 9 ΥΠΕΡΟΧΟΥΣ ΜΗΝΕΣ Κ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΒΗ..ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΠΩΣ Κ ΟΙ ΜΑΙΕΣ..ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ Κ ΣΤΑ ΔΥΟ..Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΘ'ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ.!Κ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΓΕΛΙΟ Κ ΤΗΝ ΠΛΑΚΙΤΣΑ..ΑΚΟΜΗ Κ ΟΤΑΝ ΜΕ ΕΡΑΒΕ..ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΗΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ Η ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΡΑΨΙΜΟ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΜΕΧΡΙ Κ ΣΤΑΥΡΟΠΟΔΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ..Κ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ..

37ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 11:25 am

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Alexandra23 έγραψε:γεωργια μου εισαι γενικα τετοιος ανθρωπος?θετικη κ δεν φοβοσουν εξαρχης στην ιδεα του τοκετου?
oxi kale etrema kathe fora.sto prwto espasan ta nera kai apo to fovo moy epatha paniko kai etrema eixa kai th mana m na mou leei hremise twra pou tha rthoun oi polloi ponoi th tha kaneis kai me apotrellane meta vrhka dynamh kai eipa oti toses kai toses gennane egw den tha ta kataferw kai etsi iremisa.se 2 wres gennisa to prwto kai akoma perimenw tous ponouspou elege h mama m xaxa mono kati mikra ponakia san krioma eixa ligo prin arxisw exwthiseis .sta alla dyo opos eipa o giatros epexe megalo rolo me ta anekdota kai ta asteia tou alla pali fobomoun. eytyxos me hremouse apo thn arxh giati otan vlepeis to giatro hremo kai na sou parousiazei th genna toso fysiki kai wraia to apolamvaneis kai esy.eyxome na exete toso wraies gennes oso tis treis dikes mou

38ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 11:32 am

Katerinaki23

Katerinaki23
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Βρε κορίτσια τι θέμα και αυτό;;με αγχώνει και μένα εκείνη η στιγμή..βέβαια ακόμα δεν το έχω σκεφτει γιατί γεννάω νοέμβρη και έεεεχω ακόμα καιρό..
Αντονέλα για να γεννάς δεκέμβρη το ανακάλυψες πρόσφατα ε;;ελπίζω να πάνε όλα καλά..δεν πρέπει να τα σκεφτόμαστε πολύ αυτά νομίζω..η φύση ξέρει τι δουλεία της..!
Πάντως κορίτσια ναι και εγώ αυτό ξέρω..δεν σπρώχνουμε κολπικά(βέβαια την ώρα που σπρώχνεις δεν έχει και πολύ μεγάλη διαφορά)έχω δει αρκετές γέννες και μπορώ να πώ ότι στην πρώτη που είδα για τον μόνο λόγο που έκλαιγα ήταν επειδή είχα συγκινηθεί πολύ.. I love you I love you I love you I love you

39ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 11:38 am

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν θα πω την δύσκολη εμπειρία μου 20 ώρες τοκετού από τότε που έσπασαν τα νερά...για ευνόητους λόγους αλλά σας λέω ειλικρινά θα έδινα τα πάντα να με αξιώσει ο Θεός να το ξαναζήσω... Sad Sad Sad Sad Sadο πότε μην αγχώνεστε για τίποτα!η κάθε εμπειρία μοναδική!

40ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 11:38 am

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεννησα μς φυσιολογικό τοκετό και χωρίς επισκληρίδιο. Ο πόνος είναι μεγάλος, αλλά μέχρι ενός σημειου αντέχεται. Ενδιάμεσα των συσπάσεων έχεις το χρόνο να πάρεις ανάσες και να ξεκουραστείς. Προς το τέλος οι πόνοι είναι ανυπόφοροι αλλά αυτό κρατάει λίγο. Οπότε μην αγχώνεσαι. Κι ακόμη κι αν πιστεύεις ότι δε θα αντέξεις πάντα υπάρχει και η επισκληρίδιος. Να εύχεσαι μόνο το μωράκι σου να είναι καλά. Με το καλό το παιδάκι σου και καλή τύχη.... Very Happy

41ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 11:58 am

touiti2


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ax vre koritsia ligo prin to telos tora arxisa na agxonomai ki ego.an deite kai sto themataki pou anoiksa einai to moraki mou megalo kai afto me agxose gia ekeini ti mera ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 534787
prospatho na skeftomai thetika alla einai kapoies stigmes pou affraid

42ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 9:30 pm

βικτωρια

βικτωρια
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Alexandra23 έγραψε:κοριτσια να σας ρωτησω κατι?γιατι δεν κανατε επισκληρηδιο?δεν θελατε η δεν μπορουσατε?
Εγώ έχω πρόβλημα στη σπονδυλική και δεν μπορώ να κάνω μου κανανε όμως παυσίπονο ενδοφλέβια προς το τέλος όχι ότι κάνει και τίποτα αλλά λέμε τώρα

43ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 11:39 pm

mamalou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariameint έγραψε:
mamalou έγραψε:αχ μαμαλου τι ωραια που τα ειπες με παρηγορησες πολυ!δεν σπρωχνεις κολπικα?δεν το ηξερα!!

ναι αυτο το με ειχε συμβουλεψει φιλη μου νοσηλευτριακαι ειχε πολυ δικιο Very Happy

Όντως τα περιέγραψες πολύ σωστά. Αυτά ακριβώς είχα να πω και εγώ mamalou από την εμπειρία μου. Μόνο που εμένα μου τα έλεγε η γιατρός μου και η μαία μου την ώρα της γέννας. Εσάς δεν σας λέγανε τίποτα; Δηλαδή αν δεν σε είχε πληροφορήσει η φίλη σου τι θα έκανες;
Εγώ είχα βαρεθεί να με ρωτάνε "Νιώθεις σαν να θέλεις να κάνεις κακά;" και τους έλεγα δεν είμαι σίγουρη. Η απάντηση ήταν "Όταν συμβεί, θα είσαι σίγουρη!" και όντως! Όταν ήρθε εκείνη η ώρα κατάλαβα τι εννοούσανε, αρχίσαμε τις εξωθήσεις (σφίξιμο σαν να θέλεις να κάνεις κακά - χωρίς φόβο γιατί έχει προηγηθεί κλύσμα) και τσουπ, τελειώσαμε Very Happy


etsi akribvs maia dikh moy den eixa alla kai o giatros mono na elejei th diastolh erxotan pros to telos kati moy pe hmoyn kai mikrh kai apeirh teleivs alla ola kala

44ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Πεμ Απρ 11, 2013 11:40 pm

mamalou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καταλαθοσ τα εγραψα στα ξενα σορυ Very Happy

45ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Παρ Απρ 12, 2013 4:40 am

mpele

mpele
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
antonela έγραψε:Ναιι...
τον Δεκεμβρη γενναω
Και υπηρξαν και καποια προβληματα με τους γονεις μ διοτι το μωρακι ηρθε ξαφνικα απροοπτα...κ σαφως υπηρξαν αντιδρασεις κ πιεση αρκετη λογω της ηλικιας μ με συμβουλευαν νσ κσταφυγω στην αμβλωση επειδη εχω μια ζωη μπροστα να συνεχισω τις σπουδες μ ομως οοχι αποφασισα να τι φερω στην ζωη σεβαστηκσν ολοι την αποφαση μ ειναι διπλα μ αλλα κ παλι δεν θελω να δειξω οτι φοβαμαι...
Και δεν θελω να φοβαμαι αλλα γενικως μονο στην ιδεα του πονου τρεμω...






kalisperaaa!!!!! se pion mina eisai??? ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 215994

46ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Παρ Απρ 12, 2013 5:08 am

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οταν θα ερθει η ωρα δεν θα προλαβεις να σκεφτεις αν ποναει..ο πονος ειναι εντονος στο τελος, οταν βγαινει το μωρο..και αυτο διαρκει πολυ λιγο.εγω γεννησα φυσιολογικα, χωρις παυσιπονα κτλ. μολις το μωρο βγει ο πονος εξαφανιζεται αμεσως. και ουτε τον θυμασαι, ουτε τιποτα. μην φοβασαι, οτι ειναι απο τη φυση αντεχεται.
Αρκει να σου πω οτι αν κανω ξανα μωρο, παλι φυσιολογικο τοκετο θα επιλεξω. με το καλο το μωρακι σου.

47ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Παρ Απρ 12, 2013 11:58 am

nebula

nebula
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα! Μη φοβάσαι καθόλου τη γέννα, θα ξεκινήσεις χαλαρά και στη πορεία θα δεις τις αντοχές σου, κι εγώ φυσιολογικά γέννησα, χωρίς επισκληρίδιο, αλλά αν πονούσα πιο πολύ ή αν κρατούσε η γέννα πιο πολύ, θα έκανα. Καλό θα ήταν να προετοιμαστείς παρακολουθώντας κάποια μαθήματα ανώδυνου τοκετού και θηλασμού(για μετά), με κάποιον ειδικό.Με το καλό το μωρό σου! Very Happy

48ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Τρι Ιουν 11, 2013 1:17 pm

lovoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω βρε κοριτσια πριν 5 μηνες γεννησα και μπορω να πω πως λιιιιγο πονεσα....πηγα σε ιδιωτικο....δευτερα πρωι ειδα αιμα,στις 11.30 το βραδυ πηγα με πενταλεπτους πονους και στις 12 μουεσπασαν τα νερα...ηταν συχνες οι συσπασεις και πονουσα και ζητησα αποτο γιατρο μου επισκληρηδιο...ενω ειχε υπολογισει οτι κατα τις 2 τα ξημερωματα θα γεννησω,εγω γεννησα στις 3(απο μλκ δικη μου βεβαια)..με το που μου ειπε γενναμε με επιασε ενας πανικος,ενας φοβος...τα χασα!!ειχα φρικαρει,δεν μπορουσα υτε να σφιχτω...μου χε εξηγησει που πρεπει να σφιγγομαι,αλλα εγω σφιγγομουν στο λαιμο(δεν το καταλαβαινα βεβαια,νομιζω πως οοολη μου η δυναμη ειναι εκει κατω)τελος παντως,γεννησα τελικα στις 3,και τοτε ηταν που περναγε η επισκληρηδιος..πονουσα οταν κατεβαινε το παιδι,αλλα τελικα με λιγη βοηθεια βγηκε το μωρακι μου!!!ισχυει παντως αυτο πυ λενε,πως οταν στο δωσουν στα χερια σου εκεινη κιολας της στιγμη ξεχνας τα παντα!!!!!!!!ειναι θεικη η στιγμη,δεν θα την αλλαζα με τιποτααα!!!

ο πονος βεβαια εχει να κανει και με το σωμα..αλλες δεν καταλαβαινουν τιποτα(κ χωρις παυσιπονη),αλλες το παιρνουν χαλαρα και αλλες λιποθυμουν απ τον πονο)..η μητερα μου παντως 4 παιδια εκανε και δεν πηρε χαμπαρι τιποτα...βγηκαμε μονοι μας οπως λεει η ιδια....δεν πονεσε ουτε στιγμη..(ελεγα και εγω,θα χω μοιασει στη μανουλα...αμμα μπαααααααααα......... ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 4872 ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 4872 ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 4872 ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 4872 ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 4872 )

49ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Τρι Ιουν 11, 2013 8:44 pm

EBENOS


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ο ΠΟΝΟΣ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΟΣ.
ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ .

50ποναει πολυ η γεννα...?  - Σελίδα 2 Empty Απ: ποναει πολυ η γεννα...? Τρι Ιουν 11, 2013 10:46 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πονάει αφόρητα.
Ηρωίδες οι παλιές γυναίκες που δεν έκαναν επισκληρίδιο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις