Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
614 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 614 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ εγω πρωτη φορα το ακουσα αυτο που ειπε η νατς,δεν το εχω διευκρινισει με τη γιατρο μου οποτε δεν μπορω να ειμαι σιγουρη οτι ισχυει αυτο,αλλα προς το παρον μεχρι να το διευκρινισω θα την ακουσω! Wink

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΛΕΞ ΜΟΥ ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΜΕΝΕΙΣ ΕΣΥ?ΕΙΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΡΕΣΚΙΑ ΜΑΜΑ? ΑΛΗΘΕΙΑ,ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΕΓΩ?? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλεξανδρα μου γιωτα με λενε...ασεμε το βραδυ ο αντρας μου κοιματε με κουβερτα και παπλομα εγω κοιμαμε με το νυχτικακι και υδρονο ενα χαλι και σηκωνομαι και δεν μπορω να κοιμηθω και ο αντρας μου κοιματε

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι ορμονες μας φταινε για αυτο γιωτα μου!φρουφρου μου μας το ειχες πει αλλα το ξεχασα γιατι μαρεσει το φρουφρου κ σε φωναζω ολο ετσι!

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερούδια κορίτσια μου!!!
Δεν σας διάβασα ακόμα, γιατί έχω 18 σελίδες να διαβάσω!

Θα σας πω γρήγορα τα νέα μου κ θα δω τα δικά σας.
Πήγα χθες στον οφθαλμίατρο. Μου είπε πως εφόσων το πρόβλημα μου είναι η υπερμετρωπία κ όχι η μυωπία, μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά κ δεν παίζει ρόλο. Το κακό είναι πως ενω πριν 11 χρόνια έκανα λέιζερ, τώρα με την εγκυμοσύνη ξαναεμφανίστηκε η υπερμετρωπία, βέβαια σε μικρό βαθμό γιαυτό κουράζονται τα μάτια μου κ εχω πονοκεφάλους Shocked Μετά την γέννα κ τον θηλασμό θα μου ξανακάνει λέιζερ να καθαρίσω εντελώς...

Κάναμε κ την Β'επιπέδου χθες. ΤΙ ΥΠΕΡΟΧΑ!!! Χορτάσαμε την μπέμπα μας αν κ δεν μας έκανε την χάρη να την δούμε καλά, κουνιόταν συνέχεια! Είδε ο γιατρός πως όλα τα βασικά όργανα είναι οκ (συκώτι, πνεύμονες,καρδιακές βαλβίδες, χείλη, μύτη, δαχτυλάκια κτλ).
Όλες οι μετρήσεις ήταν άψογες κ τα πάντα σε πολύ καλό επίπεδο!
Μου είπε να μην ανησυχώ για τα κιλά που παίρνω, αφού γενικά τρώω σωστά (εννοείται σαβουριάζω κ πατατάκια κ παγωτάκια αλλά σε νορμάλ πλαίσια).

Το θέμα μου είναι πως είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά για καισαρική καθώς ημουν σίγουρη πως θα είναι απαραίτητη κ τώρα... δεν ξέρω! Αγχώθηκα για τον τοκετο!

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νατς μου καθολου μην ανχονεσε ο τοκετος ειναι πιο ευκολος λιγο θα πονεσεις και μετα θα παρεις την μικρη σου βολτιτσα μεσα στο νοσοκομειο με την κεσαρικη δεν θα πονας εκεινη την ωρα αλλα μετα θα πονας εχουμε και την ιδια μερα πητ

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα νατασσα μου!υπεροχα τα νεα σου απο την β επιπεδου!!τελεια κοριτσι μου παει κ αυτο!!δηλαδη συγνωμη γιατι δεν καταλαβα,οποια εχει μυωπια κανει καισαρικη? Shocked

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΝΑΤΣ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ Κ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΤ,ΑΛΛΑ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΤΩΡΑ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!!ΑΦΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΤ'ΕΥΧΗΝ,ΝΑ΄'ΣΑΙ ΗΡΕΜΗ Κ ΓΑΛΗΝΙΑ Κ ΣΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ!!!ΜΠΡΑΒΟ!!ΜΠΡΑΒΟ!!!ΒΑΛΤΕ ΜΕΓΚΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ!!!! Smile Smile  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 215994  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 215994  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 215994  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 215994

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΝΑΤΣ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ Κ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΤ,ΑΛΛΑ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΤΩΡΑ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!!ΑΦΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΤ'ΕΥΧΗΝ,ΝΑ΄'ΣΑΙ ΗΡΕΜΗ Κ ΓΑΛΗΝΙΑ Κ ΣΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ!!!ΜΠΡΑΒΟ!!ΜΠΡΑΒΟ!!!ΒΑΛΤΕ ΜΕΓΚΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ!!!! Smile Smile  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 215994  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 215994  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 215994  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 215994

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ εβαλα μεγκα στον υπολογιστη αχ τι μπουμπης ηταν αυτος!!ψυχη μουυυυ!!!

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σας ευχαριστώ κορίτσια μου!
Θα το δουλέψω μέσα μου το θέμα του φυσιολογικού τοκετου κ βλέπουμε.
Πάντως ο γιατρός μου είπε χθες πως εφόσων όλα είναι καλά με το μωρό, είμαι κ εγώ μια χαρά, υγιής, δυνατή, νέα κτλ., με επισκληρήδιο, υπομονονή κ χιούμορ, ο τοκετός δεν θα είναι κάτι το τραγικό!

Αλεξ όχι, απλά επειδή εγώ είχα πολλούς πολλούς βαθμούς κ δεν έβλεπα την τύφλα μου κ έκανα το λέιζερ νόμιζα έτσι. Αν έχεις μυωπία πολλούς βαθμούς (δεν μιλάμε για 5-6 βαθμούς) τότε από το ζόρι στον τοκετό μπορεί να πάθεις ρίξη αμφιβληστροειδούς. Μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα είχε τεράστια μυωπία κ ούτε ο οφθαλμίατρος ούτε ο γυναικολόγος υπέγραφαν για να πάρουν την ευθύνη να γεννήσει φυσιολογικά.
Είναι όμως συγκεκριμένες αυτές οι περιπτώσεις.

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε ρωτησα γιατι εχω κ εγω μυωπια αλλα οχι τοσο μεγαλη.βασικα εχω κλεισει ραντεβου στον οφθαλμιατρο για τον ιουνιο κ λογικα αν υπαρχει καποιο θεμα θα μου πει ετσι δεν ειναι?παντως δεν πρεπει να γινονται τετοιες εξετασεις ωστε να ξερουν οι γιατροι αν μπορεις να κανεις φ.τ?
μην αγχωνεσαι για τον τοκετο ολες θα το περασουμε αυτο ειναι φυσιολογικο επακολουθο.εγω παντως δεν ξερω αν θα κανω επισκληριδιο.αν δω οτι αντεχω δεν θα κανω.

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΟΥΛΑ???  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 875502  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 875502  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 875502 ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ ΣΤΑΔΙΩΝ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΕΚΑΝΑΝ!!!ΑΛΕΞ ΡΓΙΝΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ NUTRICIA?EKEI SOY ΛΥΝΟΥΝ ΑΜΕΣΑ Κ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ!!ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΕΣ...Κ ΕΧΕΙ Κ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΥΗΣΗΣ ΠΟΥ ΔΙΑΝΝΟΥΜΕ!!ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ Κ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΑΣ Κ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΑΣ!! Κ ΓΩ ΤΑ ΨΑΧΝΩ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΟΧΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΕΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ,ΓΙΑΤΙ Κ ΜΕ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ Κ ΕΧΟΥΝ ΜΩΡΑ,Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΕΧΕΙ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ,ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ "ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ"Κ "ΑΝΑΓΚΕΣ" Κ ΜΕΙΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΛΑΓΩΝΟΥΜΕ Κ ΝΑ ΕΠΗΡΡΕΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΟΟΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 893968

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι φρουφρου μου δεν εγινα μελος!ειναι ενδιαφερον το ξερω αλλα δεν εγινα!ολες αυτες τις αποριες που εχω θα τις ρωτησω στη γιατρο μου!

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αφού δεν έχεις πολλούς βαθμούς δεν νομίζω πως θα έχεις θέμα Άλεξ μου. Θα σου πουν οι γιατροί σου όμως.

Κορίτσια δεν πρέπει να επηρεαζόμαστε κ να ακούμε τι λέει η μία κ τι η άλλη. Ψιλοδιάβασα αυτά που λέγατε χθες κ προχθές κ όντως ο κάθε γιατρός έχει άλλο πρόγραμμα κ η κάθε εγκυμοσύνη άλλη πορεία. Αφού εμπιστευόματε τους γιατρούς μας, κ αφού όλα πηγαίνουν τέλεια με τα μωράκια μας, δεν έχουμε λόγο να συγκρινόμαστε κ να αγχωνόμαστε!

Προχθές μια κοπέλα λίγο ευτραφούλα μου είπε με πολύ κακία πως έχω πάρει πολλά κιλά κ πως μέχρι να γεννήσω θα φτάσω τα 30. Δεν άντεξα κ της απαντησα λίγο ειρωνικά πως φταίει το οτι ξεκίνησα ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ αδύνατη (ψέμα) κ τα πρώτα 8 κιλά ήταν για να έρθω στα φυσιολογικά μου (πάλι ψέμα). Υποννοούσα πως αυτή δεν θα πάρει τόσα κιλά για τους αντίθετους λόγους. Και το βούλωσε Razz

κορίτσια αυτο που είχα αναφέρει για σίφηρο+ασβέστιο μου το ειπε η διατροφολόγος κ επίσης το γράφει κ μέσα στον σίδηρο που παίρνω, στο χαρτάκι με τις οδηγίες.
Δεν κάνω την πολύξερη κ ούτε σημαίνει πως κ εγώ το τηρώ απόλυτα!!

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μόλις τελείωσε το σεμινάριο για τον θηλασμό της Nutricia. Αλεξ ρώτα και το γιατρό σου αλλά δε χάνεις κάτι να γραφτείς! ήταν αρκετά καλό!

Νατς είσαι καλά; έχουμε καιρό να σε δούμε! Τι καλά που είδατε την μπουμπού σας!!!! Laughing

Φρουφρού εγώ δεν το ξέρω το όνομά σου... Embarassed

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νατασσα μου δεν σε ειπε καμια πολυξερη!ειπαμε οτι για να το λες αρα κατι θα ξερεις κ εγω προσωπικα σημερα που θα εχω μοσχαρισιο κρεας θα σε ακουσω κ δεν θα φαω τυρακι!απλως θα το διευκρινισω κ με τη γιατρο μου Wink

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελίζα αφού το ερωτεύτηκες το καρότσι, κ ο χορηγός δεν θέλει να σε κακοκαρδίσει, απόλαυσε την αγορά του!
Νατάσα μου καλορίζικο το δωμάτιο του μπέμπη!
Τι ωραία που συναντηθήκατε με την Πέλυ I love you και τι ωραία να γινόντουσαν κ εδώ τέτοιες ενημερώσεις...
Μάρω τέλεια η κοιλίτσα! Μην στερείσαι σε μεγάλο βαθμό όταν θες να φας κάτι! Εγκυος είσαι όχι στραγιωτάκι!

Για τα βλαστοκύτταρα έχουν ανοιχτεί θέματα κ εδώ στο φόρουμ, οι απόψεις διείστανται! Ρίξτε μια ματια!

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλά είμαι Πέλυ μου! Ναι ναι, το χαρήκαμε το φυστικάκι μας! Μόνο που πάλι δεν καθόταν για φωτό, κ βγάλαμε...το πατουσίνι της! Very Happy Very Happy

Ζηλεύω τόσο για τα σεμινάρια που πηγαίνετε κ ειδικά εσάς που σας έρχνοναι κατ'οίκον!!

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
freskia mama έγραψε:νατς μου καθολου μην ανχονεσε ο τοκετος ειναι πιο ευκολος λιγο θα πονεσεις και μετα θα παρεις την μικρη σου βολτιτσα μεσα στο νοσοκομειο με την κεσαρικη δεν θα πονας εκεινη την ωρα αλλα μετα θα πονας εχουμε και την ιδια μερα πητ

Έτσι λένε όντως. Θα δω, θα το δουλέψω με τον εαυτό μου ψυχολογικά γιατί μπορεί να ακούγεται περίεργο αλλά μπήκα σε άλλη διαδικασία...

Ναι,μαζί έχουμε ΠΗΤ!!! I love you I love you

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σασ κοριτσακια μου...ημουν εξω στο ικα παλι κ τωρα γυρησα εγινα πτωματακι σε 2 ωρεσ μονο με πιασαν κ κατι πονακια κ τωρα αραξα.εσεισ ειστε καλα?

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου μαρω μου,να ξεκουραστεις τωρα!καλα ειμαστε να εδω τα λεμε!εγω μαγειρευω συγχρονως!τι κανει ο μπεμπης μας?νατασσα μου εγω παρολο που δεν μπορω τον πονο δεν θελω με τιποτα να κανω καισαρικη..ενταξει αν χρειαστει θα κανω εννοειται,αλλα πιστευω πως ο πονος που εχεις μετα δεν παλευεται ενω στον φ.τ πονας λιγες ωρες κ αυτο ητανε!κοριτσια μου ολες οι ηδη μανουλες μου λενε οτι οταν θα φτανει ο καιρος να γεννησουμε θα το θελουμε τοσο πολυ που δεν θα τα σκεφτομαστε αυτα!

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα ειναι αλεξ μου δοξα το θεο...κ εγω φοβαμαι την διαδικασια τησ γεννασ αλλα θα κανω οτι πει ο γιατροσ τι να γινει για το καλο του μπεμπη

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κοριτσια μου!!!!! sunny sunny sunny sunny sunny
Τι μου κανετε?!?!  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 417472  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 417472  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 417472
Εμεις φαγαμε φασολαδα απο χθες..
Και τωρα λεω να κανω ενα σαλαμι/κορμο γιανα εχουμε σπιτικο γλυκακι κ εμεις..
Πηγαμε μια βολτα με τη μαμα για δουλιτσες κ στην τραπεζα και στον Γερμανο με ρωτουσαν αν ειναι αγορακι η κοριτσακι κ σε ποιον μηνα ειμαι κτλ!!! Τι χαρα!!! Και ειχα βαφτει κιολας και ειχα βαλει κ κατι λουλουδατα κ ενιωθα πολυ ομορφα..  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 875502
Κ εγω φοβομαι πολυ τη διαδικασια της γεννας αλλα προσπαθω να σκεφτομαι τη "ρομαντικη" πλευρα και χαιρομαι με αυτο.. εστιαζω δηλαδη εκει!!!!!!!!  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 536304
Χτες βραδυ μας συνεβη με τον αντρα μου κατι πρωτογνωρο, ειχε το χερι του στην κοιλια μου κ ο μπεμπης εβαζε τα δυνατα του να κλωτσαει το χερι του.. και μετα σταματησε οποτε κ ο αντρας μου πηρε το χερι του κ βλεπαμε τηλεοραση.. αλλα εγω τον καταλαβαινα να στριφογυρναει κ να προσπαθει να βολευτει εκει μεσα, μεχρι που καποια στιγμη αισθανθηκα παρα πολυ περιεργα- σχεδον αβολα ειδικα σε ενα σημειο δεξια απο τον αφαλο μου- και λεω συσπαση παλι... αμ δε!!!  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 328109  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 328109 βαζω το χερι μου αριστερα να πιασω την κοιλια, μαλακη. Βαζω το χερι δεξια απο τον αφαλο, σκληρη.. βαζω το χερι πιο χαμηλα μαλακη.. και εκει καταλαβα- δεν ηταν συσπαση, το μωρο μας ειχε κολλησει στα τοιχωματα!!!!!  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 35468  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 35468  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 35468 Ξυπναω τον αντρα μου αμεσως, πιανει κ εκεινος, ηταν ενα σκληρο κομματι σαν μπαλακι..  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 536304  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 536304  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 536304
Η κεφαλακι ηταν, η ποπουλης, η καποιο ποδαρακι?? Ηταν τοσο ομορφο, τσακωνομασταν ποιος θα τον πρωτοχαιδεψει!!!!!  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 875502  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 875502  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 875502
Περιττο να σας πω το κλαμα που εριξα μετα!!!!!!! I love you I love you I love you I love you

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελίζα τι υπέροχο συναίσθημα βιώσατε χθες! Τι όμορφες στιγμές είναι αυτές! Αχ πόσο ευλογημένες είμαστε που τις ζούμε I love you I love you

Σίγουρα όλες φοβόμαστε, αλλά νευριάζω πάρα πολύ όταν μου λένε "πώς κάνεις έτσι, τόσες γυναίκες γεννούν κάθε μέρα" ή "ε εντάξει δεν είσαι κ η μοναδική" κ άλλα τέτοια.
Εδώ για ένα σφράγισμα πάμε κ φοβόμαστε, πρέπει τώρα να το παιζουμε κουλ κ δυνατές?
Κ όσο μου λένε έτσι, τόσο πιο πολυ νευριάζω  Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.5 - Σελίδα 29 534787

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις