Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
111 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 111 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Σαβ Αυγ 21, 2010 11:45 pm

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΙΜΑΙ ΕΝΘΕΡΜΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΡΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.. ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ, Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΥΣΙΕΣ ΤΟΥ.. ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΛΕΙΨΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΤΕ? ΕΓΩ ΑΣ ΠΟΥΜΕ..
1. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΙΩ ΠΟΤΑ ΠΟΛΛΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΚΡΑΣΙ ΤΟ ΜΗΝΑ
2. ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΝΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟ ΡΟΛΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΦΑΙ.
3. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΩ ΕΝΑΝ ΚΑΦΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΞΩ ΠΟΥ ΘΑ ΘΗΛΑΣΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ
4. ΕΕΕ ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΛΕΙΨΕΙ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ ΝΑ ΤΟ ΜΥΡΙΣΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ.
Embarassed
5.ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΛΕΙΨΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΟΟΟΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑΛΛΑΞ. ΧΘΕΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΥΣΩΝΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΔΥΣΦΟΡΙΑ, Η ΜΠΕΜΠΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΚΑΙ ΟΛΟ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΔΩΣΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ-ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ ΜΟΥ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ-
6.ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΩ ΓΑΡΙΔΕΣ, ΧΟΡΤΑ, ΛΑΧΑΝΑ ΚΑΙ ΜΠΡΟΚΟΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΑΚΛΑΒΑ-ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΡΥΔΙΑ ΚΑΙ ΜΟΧΙΤΟ-ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΥΟΣΜΟ(ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΥΩ)
7.ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΟΡΕΣΩ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΜΟΥ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕ ΒΟΛΕΥΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΚΑΙ ΦΟΡΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ 2-3 ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ.
8.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΕΡΟΒΙΚΗΣ -ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.
9.ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΨΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ-ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΥΩ.

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ, ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΔΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ. ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΙΟΛΑΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΗΣ ΝΑ ΤΟ ΦΙΛΗΣΩ. ΓΙΝΟΜΑΙ ΤΟΥΡΚΟΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ-100 ΦΟΡΕΣ ΗΡΘΑΝ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΤΗΣ ΧΩΣΟΥΝ ΜΠΟΥΚΑΛΙ- ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΘΥΣΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ! ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ!

2ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Σαβ Αυγ 21, 2010 11:49 pm

Kate


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμένα μου λείπει λίγο η σοκολάτα, έξι μήνες τώρα που θηλάζω. Αλλά δεν το αλλάζω με τίποτα. Α, και τα σουτιέν μου τα στράπλες...

http://skiouromanoula.blogspot.com

3ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 12:10 am

2nd baby

2nd baby
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="Maya"]ΕΙΜΑΙ ΕΝΘΕΡΜΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΡΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.. ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ, Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΥΣΙΕΣ ΤΟΥ.. ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΛΕΙΨΕΙ .......................quote]


Γεια σου κι από μένα και να σου ζήσει το υπέροχο παιδάκι σου!!!
Ήθελα να σε ρωτήσω θήλαστρο έχεις σκεφτεί να δοκιμάσεις?? Θα σε διευκολύνει στο να φυλάς κάποιες φορές γάλα και να το δίνει ο άντρας σου κάποια βράδια(για να ξεκουραστείς κι εσύ). Και βράδυ αν θες να βγεις αντίστοιχα θα το δώσει όποιος θα σου κρατάει το μωράκι. Και στη βόλτα σου το ίδιο...Το φυλάς στο μπιμπερό και το δίνεις μόλις πεινάσει.
Τώρα βέβαια για το τσιγαράκι (επειδή σε καταλαβαίνω..) θα πρέπει μάλλον να περιμένεις λίιιγο ακόμα!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Πάντως σου είπα τα παραπάνω γιατι και αποκλειστικά το δικό σου γάλα θα τρώει το μωρό σου και εσύ θα είσαι και πιο ξεκούραστη και καλύτερα ψυχολογικά και ξέρεις πως πρώτα πρέπει να είναι η μητέρα καλά για να είναι και το παιδάκι της!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Όλα καλά σου εύχομαι!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

4ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 12:13 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμένα μου είχαν λείψει όλα αυτά που αναφέρεις και ακόμα περισσότερα αλλά αυτό που μου είχε λείψει ΠΙΟ πολύ από όλα μιας και εγώ θήλαζα αποκλειστικά, ήταν ... ο ΥΠΝΟΣ! αχχχχχ και συγκεκριμένα ο βραδυνός!

5ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 12:16 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να πω την αλήθεια καμιά φορά σκέφτομαι ότι θα ήθελα ένα ποτάκι (αποφεύγω εντελώς το αλκοόλ, παρ'ότι ένα κρασίή μια μπύρα επιρέπεται) και επίσης η κόκα κόλα, αλλά δεν αλλάζω το θηλασμό με τίποτα!
Όσο για τις τροφές μετά το τρίμηνο τρώω απ'ολα, εκτός από αλκοόλ και καφείνη. Τα μαλλιά μου τα έβαψα με φυτική βαφή.
Πάντως αν θέλεις να σου κρατήσει η μαμά σου το μωρό, γιατί δεν κάνεις καμία άντληση να της αφήσεις γαλατάκι? Μετά τις 40 μέρες για να αποφύγεις τη σύγχυση θηλών.
Έχει δυσκολίες ο θηλασμός, αλλά και ευκολίες. Σκέψου ότι αντί να ψάχνεις πού θα θηλάσεις, θα έπρεπε να βρεις μέρος να πλύνεις τα χέρια σου, να απλώσεις μπιμπερό, θερμος, δοσομετρητές, να βρεις έπειτα βρύση να κρυώσεις το μπιμπερο... Smile

6ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 12:27 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ξερεις ;; θηλαζεις δεν θηλαζεις αλαζουν πολλα στην ζωη σου ως μαμα και ο νεος ρολος της μητροτητας εχει πολλες απαιτησεις !! σκεψου να μην θηλαζες να μπορουσες να φας τα μπροκολα να μπορουσες να καπνισεις το τσιγαρακι σου αλλα να μην ειχες κανεναν να σου το κρατησει για να πας μεχρι τον φουρνο !! καταλαβες τι θελω να πω ;;
τελος παντων αν θες να καπνισεις μπορεις να το κανεις και να θηλαζεις αλλα με ενα σχετικο μετρο αν θες να πιεις ενα μοχιτο μπορεις να το πιεις αν σου εχει λειψει τοσο αν θες να φας λαχανικα μπορεις να τα καταβροχθησεις αλωστε δεν απαγορευονται αυτα αλλα μονο τα πρασινα ( σπανακι μαρουλι φασολακια μπροκολα κλπ ) και μονο για το πρωτο διμηνο - τριμηνο μετα τρως τα παντα !υπαρχουν ωραιοτατα dvd γυμναστικης και αν θες να γυμναστεις μπορεις να το κανεις και στο σπιτι μπακλαβα μπορεις να φας ποιος σου ειπε οτι δεν μπορεις ;;;; θηλαζω 4 χρονια και περα απο τους πρωτους μηνες που προσεχα λιγακι για να μην κανουν κολικους δεν εχω νιωσει οτι χανω την ζωη μου απλα προσαρμοστηκα οπως ολες οι νεες μαμαδες και πιστευω οτι ο θηλασμος πρεπει να σταματαει οταν δεν ειναι ευχαριστος και να μην γινετε γιατι πρεπει !!

7ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 12:32 am

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολλα απο αυτα σε λιγο θα μπορεις να τα κανεις ανετα!!!Το μωρακι σου ειναι πολυ μικρο ακομη!Αν θες να βγεις με τον αντρα σου ή μια φιλη κανε μια μικρη τραπεζα και ολα οκ...και να πεινασε θα το ταισει η μαμα σου!Οσο για το που θα θηλασεις αν ειναι εξω η απαντηση ειναι μια ΟΠΟΥ ΝΑ 'ΝΑΙ!!!!
kiss kiss Smile Smile Smile

8ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 12:34 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="2nd baby"]
Maya έγραψε:ΕΙΜΑΙ ΕΝΘΕΡΜΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΡΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.. ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ, Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΥΣΙΕΣ ΤΟΥ.. ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΛΕΙΨΕΙ .......................quote]


Γεια σου κι από μένα και να σου ζήσει το υπέροχο παιδάκι σου!!!
Ήθελα να σε ρωτήσω θήλαστρο έχεις σκεφτεί να δοκιμάσεις?? Θα σε διευκολύνει στο να φυλάς κάποιες φορές γάλα και να το δίνει ο άντρας σου κάποια βράδια(για να ξεκουραστείς κι εσύ). Και βράδυ αν θες να βγεις αντίστοιχα θα το δώσει όποιος θα σου κρατάει το μωράκι. Και στη βόλτα σου το ίδιο...Το φυλάς στο μπιμπερό και το δίνεις μόλις πεινάσει.
Τώρα βέβαια για το τσιγαράκι (επειδή σε καταλαβαίνω..) θα πρέπει μάλλον να περιμένεις λίιιγο ακόμα!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Πάντως σου είπα τα παραπάνω γιατι και αποκλειστικά το δικό σου γάλα θα τρώει το μωρό σου και εσύ θα είσαι και πιο ξεκούραστη και καλύτερα ψυχολογικά και ξέρεις πως πρώτα πρέπει να είναι η μητέρα καλά για να είναι και το παιδάκι της!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Όλα καλά σου εύχομαι!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!! ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΧΙΣΗ ΤΩΝ ΘΗΛΩΝ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΤΡΑΒΑΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙ ΤΕΛΙΚΑ.. ΕΠΙΣΗΣ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΜΠΛΕΞΩ ΜΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ, ΕΧΩ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.. ΧΑΧΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΤΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΧΟΡΤΑΤΟ ΘΕΛΩ!!!! ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. 328109 ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. 328109

9ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 12:37 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
valerakievelinaki έγραψε:ξερεις ;; θηλαζεις δεν θηλαζεις αλαζουν πολλα στην ζωη σου ως μαμα και ο νεος ρολος της μητροτητας εχει πολλες απαιτησεις !! σκεψου να μην θηλαζες να μπορουσες να φας τα μπροκολα να μπορουσες να καπνισεις το τσιγαρακι σου αλλα να μην ειχες κανεναν να σου το κρατησει για να πας μεχρι τον φουρνο !! καταλαβες τι θελω να πω ;;
τελος παντων αν θες να καπνισεις μπορεις να το κανεις και να θηλαζεις αλλα με ενα σχετικο μετρο αν θες να πιεις ενα μοχιτο μπορεις να το πιεις αν σου εχει λειψει τοσο αν θες να φας λαχανικα μπορεις να τα καταβροχθησεις αλωστε δεν απαγορευονται αυτα αλλα μονο τα πρασινα ( σπανακι μαρουλι φασολακια μπροκολα κλπ ) και μονο για το πρωτο διμηνο - τριμηνο μετα τρως τα παντα !υπαρχουν ωραιοτατα dvd γυμναστικης και αν θες να γυμναστεις μπορεις να το κανεις και στο σπιτι μπακλαβα μπορεις να φας ποιος σου ειπε οτι δεν μπορεις ;;;; θηλαζω 4 χρονια και περα απο τους πρωτους μηνες που προσεχα λιγακι για να μην κανουν κολικους δεν εχω νιωσει οτι χανω την ζωη μου απλα προσαρμοστηκα οπως ολες οι νεες μαμαδες και πιστευω οτι ο θηλασμος πρεπει να σταματαει οταν δεν ειναι ευχαριστος και να μην γινετε γιατι πρεπει !!

ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ, ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΕΙΣ 4 ΧΡΟΝΙΑ? ΥΠΟΘΕΤΩ ΔΕ ΔΙΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΓΑΛΑ ΣΤΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ Ε? ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΚΛΠ? ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ? Η ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΟΣΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙ?



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Maya στις Κυρ Αυγ 22, 2010 12:39 am, 1 φορά

10ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 12:38 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΕΛΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΚΟΥΩ ΟΛΕΣ, ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΤΡΟΥ.. ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΒΕΒΑΙΑ..

11ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 12:48 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θηλαζω 4 χρονια αλλα 2 παιδια δηλ για να μην μπερδευτεις θηλαζα την πρωτη μου κορη και στην εγκυμοσυνη της δευτερης και μετα οταν γεννησα την δευτερη θηλαζα και τις δυο για 4 μηνες και τωρα συνεχιζω να θηλαζω την μικρη που κοντευει τα 2 καταλαβες η τα ειπα μπερδεμενα ;; κρεμες εδωσα στον 6ο μηνα και σταδιακα μειωναμε τα γευματα του θηλασμου ετσι θα εχεις και εσυ καποιον χρονο ελευθερο να πας καπου και να την ταισουν ας πουμε την κρεμα η τα φρουτα κοκ !! δεν αντιλεγω στο οτι ο θηλασμος σε περιοριζει ετσι ειναι απλα μαλλον ειναι μικρακι ακομα δεν ξερω ποσο ειναι το μπεμπακι σου και εχεις κουραστει αλλα δεν θα ειναι ετσι για παντα !! ξερω πως ειναι να εισαι ολη μερα με ενα στηθος εξω αλλα σου λεω πως αυτο θα αλαξει και θα ξεκουραζεσαι και εσυ !! οσο για τα βραδια ;;; για σκεψου να ξυπνας και να πηγαινεις στην κουζινα να ετοιμασεις γαλα να βρασεις νερο να αποστειρωνεις κλπ !!! ασε σωτηριος ο θηλασμος !

12ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 12:50 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν προκαλει το θηλαστρο συγχιση θηλων αλλα η πιπιλα !! και ειναι η κυρια αιτια ελατωσης παραγωγης !

13ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 12:55 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
valerakievelinaki έγραψε:θηλαζω 4 χρονια αλλα 2 παιδια δηλ για να μην μπερδευτεις θηλαζα την πρωτη μου κορη και στην εγκυμοσυνη της δευτερης και μετα οταν γεννησα την δευτερη θηλαζα και τις δυο για 4 μηνες και τωρα συνεχιζω να θηλαζω την μικρη που κοντευει τα 2 καταλαβες η τα ειπα μπερδεμενα ;; κρεμες εδωσα στον 6ο μηνα και σταδιακα μειωναμε τα γευματα του θηλασμου ετσι θα εχεις και εσυ καποιον χρονο ελευθερο να πας καπου και να την ταισουν ας πουμε την κρεμα η τα φρουτα κοκ !! δεν αντιλεγω στο οτι ο θηλασμος σε περιοριζει ετσι ειναι απλα μαλλον ειναι μικρακι ακομα δεν ξερω ποσο ειναι το μπεμπακι σου και εχεις κουραστει αλλα δεν θα ειναι ετσι για παντα !! ξερω πως ειναι να εισαι ολη μερα με ενα στηθος εξω αλλα σου λεω πως αυτο θα αλαξει και θα ξεκουραζεσαι και εσυ !! οσο για τα βραδια ;;; για σκεψου να ξυπνας και να πηγαινεις στην κουζινα να ετοιμασεις γαλα να βρασεις νερο να αποστειρωνεις κλπ !!! ασε σωτηριος ο θηλασμος !

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΤΙΣ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑΙΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΝ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ!!! ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ! ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΡΑΣΙΜΟ?? ΑΠΑΠΑΠΑΠΑ!!

14ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 12:56 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
valerakievelinaki έγραψε:δεν προκαλει το θηλαστρο συγχιση θηλων αλλα η πιπιλα !! και ειναι η κυρια αιτια ελατωσης παραγωγης !

ΠΙΠΙΛΑ??? ΣΤΟ ΠΥΡ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΟΝ!!! ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ..!!!

15ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 12:57 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οταν θες ολα γινονται βρε maya ! οταν δεν θες δεν γινεται τιποτα !! και μην μου λες συγχαρητηρια !!

16ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 1:02 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εισαστε πολυ τυχερες που καταφερατε να θηλασετε!!!την κορη μου τη θηλασα 2 μηνες με θηλες σιλικονης γιατι δεν ειχα θηλη...μετα αρρωστησα και η εξυπνη η τοτε παιδιατρος μας μου ειπε να μην τη θηλασω...ετσι εδωσα ξενο στο παιδι και μετα δε χορταινε με το δικο μου. βεβαια δε θα ηταν ευκολο να συνεχισω με τις θηλες γιατι πυ να τις αποστειρωσεις εαν βγεις εξω?ειχα γυρισει και στη δουλεια τοτε, τζιφος η κατασταση!!!
στο μπεμπακο μου αναγκαστηκα εδωσα ξενο απο το μαιευτηριο γιατι και μεγαλο μωρο βγηκε, και γαλα δεν ειχα κατεβασει, αυτο το καυμενο πειναγε και εκλαιγε. αφου πρωτη μερα ηπιε 70 ml.οι μαιες δεν το πιστευαν!!!γυρνοντας στο σπιτι λεω θα θηλασω τωρα που εχω την ηρεμια μου...αλλα που? ο μπεμπης αρνιοταν πεισματικα να πιασε τη θηλη, δε μπορουσε με τιποτα!!!δοκιμασα και σ΄αυτον θηλη σιλικονης αλλα παλι τζιφος!!!επι εναμιση μηνα λοιπον αντλουσα αποκλειστηκα με το θηλαστρο, μεχρι που λιγοστεψε το γαλα μου και δεν εφτανε για το μωρο. ετσι αναγκαστηκα εδωσα ξενο. το αστειο ποιο ειναι? οτι τελικα ο μπεμπης επιασε στηθος, δε χορταινε βεβαια, απλα τον εβαζα για την επαφη εστω και μια φορα τη μερα και μετα χρειαστηκε να κανω θεραπεια με κορτιζονη, οποτε μεχρι στιγμης το κοψαμε τελειως. οταν τελειωσω τη θεραπεια θα ξαναπροσπαθησω...

17ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 1:06 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
valerakievelinaki έγραψε:δεν προκαλει το θηλαστρο συγχιση θηλων αλλα η πιπιλα !! και ειναι η κυρια αιτια ελατωσης παραγωγης !
Όλα είναι σχετικά. Και πιπίλα έδινα από την πρώτη μέρα και περίοδο είχα στις 50 μέρες (που λένε ότι σου κόβεται το γάλα) αλλά αυτό δεν με εμπόδισε να θηλάσω 13 μήνες αποκλειστικά.

18ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 1:13 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μου την δινει που πρεπει μια μαμα να ψαξει στο ιντερνετ πληροφοριες για τον θηλασμο και οι παιδιατροι ειναι ανικανοι να πουν οτιδιποτε και λενε οτι τους κατεβει αμα πια !! δηλ αν δεν εχει καποιος ιντερνετ στο σπιτι του τι πρεπει να κανει ;;;; υπαρχει μεγαλη αγνοια στο θεμα και ξεκιναει απο τα μαιευτηρια τους γυναικολογους και καταληγει στους παιδιατρους !! Twisted Evil

19ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 1:52 am

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ομολογω οτι ετσι οπως τα γραφεις ακουγεται μαρτυριο Shocked ..
Εγω θηλαζω το γιο μου σχεδον 16 μηνες, τους πρωτους 6 μηνες μονο θηλασμο κ πλεον φαγητο κανονικα κ θηλασμο..αλλο γαλα δεν εχει πιει...Δεν στερηθηκα ομως τιποτα απο ολα αυτα..Απο την αρχη που ηταν νεογεννητο ετρωγα ΤΑ ΠΑΝΤΑ, επινα κ πινω ακομα κανα κρασακι, καμια μπυριτσα, εβαφα μαλλι, εβαζα κρεμες, εβγαινα εξω..γενικα ζουσα κανονικα..Τον επαιρνα μαζι (κ ταξιδια καναμε, 2.5 μηνων ηρθαμε διακοπες στην Ελλαδα κ καναμε 3 ωρες πτηση) παντου κ οταν πεινουσε τον θηλαζα δημοσια..Βραδυ στις αρχες ειχα βγει κ ειχα αφησει στη μαμα μου (ειχε ερθει 15 μερες Δανια οταν γεννησα) γαλα κ τον ταισε...Πλεον τον αφηνω στην αδερφη μου κ βγαινω αν θελησω..
Οσο για ρουχα φορουσα τα ρουχα μου οταν πλεον εχασα τα κιλα..Εγω ειχα παρει 30 κιλα κ ημουν 85..φρικη..Εκανα γυμναστικη (αγορασα διαδρομο κ ετρεχα σπιτι κ εκανα βαρακια) κ καταφερα να ειμαι σημερα 54κ..Δεν ειχα προβλημα με τον θηλασμο κ τη γυμναστικη...
Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι ακουγεται τοσο θυσια ο θηλασμος...εγω δεν δυσκολευτηκα ποτε ουτε στερηθηκα κατι..

20ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 2:25 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:δεν προκαλει το θηλαστρο συγχιση θηλων αλλα η πιπιλα !! και ειναι η κυρια αιτια ελατωσης παραγωγης !
Και το μπιμπερό απ'ότι ξέρω προκαλεί σύγχυση θηλών γιατί το γάλα ρέει πολύ πιο εύκολα με αποτέλεσμα τα μωράκια καποιες φορές να επαναπαύονται σε αυτό. Αλλά αυτά μόνο για τις πρώτες εβδομάδες.

21ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 4:29 am

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΕΓΩ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΜΟΝΟ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ..........ΑΝ ΜΕ ΕΜΑΘΕ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ Η ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΩΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟ.ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΑΡΝΙΟΜΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΤΙ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΘΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ...ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΚΑΝΑ,ΗΤΑΝ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΕΛΕΞΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΔΕ ΘΗΛΑΣΑ...ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΗΝ 3Η ΜΕΡΑ,ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΩΝ.ΕΠΙΑΣΕ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΜΟΥ,ΑΦΟΥ ΕΠΙΝΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΞΕΝΟ ΜΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΟΨΕ ΚΑΙ ΤΙΣ 2...ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΡΙΑ ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ,ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ Η ΠΛΗΓΗ(ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ).ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΨΕΥΔΟΘΗΛΕΣ,ΘΗΛΑΣΤΡΟ...ΑΝΤΛΟΥΣΑ ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΒΓΑΖΑ 40 ml!ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΚΛΑΙΓΕ ΑΠΑΡΗΓΟΡΗΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ.ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΔΥΟ ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΕΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ.ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΟ Η ΘΕΛΗΣΗ...ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ...ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΜΑΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ,ΟΤΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙΑ Κ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑΙΑ!ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΥΤΥΧΩΣ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΗ ΜΑΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΘΗΛΑΣΑ...OTAN ΤΑΙΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΜΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ,ΚΑΙ ΚΟΙΤΙΟΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΑ.ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΙ Η ΟΛΙΒΙΑ ΠΟΛΥ ΕΥΣΤΟΧΑ ΣΕ ΕΝΑ POST....ΕΛΠΙΖΩ ΑΝ ΚΑΝΩ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ ΤΗ ΜΑΓΕΙΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ...ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ!

22ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 4:39 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απαπαπαπαπαπα τι λες ρε συ ????????????? για ονομα του θεου ;; εισαι κακη μαμα επειδη δεν θηλασες και δεν γεννησες φυσιολογικα ;;χαχαχα ωραια ενταξει !! ποιος σε εκρινε βρε καλιοπη ετσι ;;; να του πεις οτι ειπε μια φιλη μου οτι δεν υπαρχει καλομαμομετρο και αν υπαρχει να μας το φερει και εμας ! αντε μεσημεριατικα με συγχησες !!!!!!!!!!!!

23ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 4:54 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλά ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του... και σε μια νέα μανούλα... ντροπή σε όποιον σου έιπε τέτοια πράγματα! Δε μας φτάνει το άγχος μας, έχουμε και τις απόψεις τους από πάνω! Καθεμιά κάνει ότι το καλύτερο για το παιδάκι της με βάση τις καταστάσεις, για άλλες έρχονται πιο εύκολα για άλλες όχι.

Φοβερό το καλομαμόμετρο!

24ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 4:57 am

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
valerakievelinaki έγραψε:απαπαπαπαπαπα τι λες ρε συ ????????????? για ονομα του θεου ;; εισαι κακη μαμα επειδη δεν θηλασες και δεν γεννησες φυσιολογικα ;;χαχαχα ωραια ενταξει !! ποιος σε εκρινε βρε καλιοπη ετσι ;;; να του πεις οτι ειπε μια φιλη μου οτι δεν υπαρχει καλομαμομετρο και αν υπαρχει να μας το φερει και εμας ! αντε μεσημεριατικα με συγχησες !!!!!!!!!!!!
ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ!!!ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙΙΙΙ ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΕ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΣΕ ΧΤΥΠΑΝΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΑΣ ΠΙΟ ΚΑΤΩ!ΜΗ ΣΥΓΧΙΖΕΣΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ...Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΜΑΣ ΤΕΛΙΚΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ..ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΝΑ ΜΕ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ...ΝΙΩΘΩ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑ ΜΑΜΑ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ!

25ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 6:51 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalliopi έγραψε:ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΜΑΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ,ΟΤΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙΑ Κ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑΙΑ
Κι εγώ κορίτσι μου που γέννησα φυσιολογικά, δεν κατάλαβα τον πόνο του να γίνεσαι μάνα αφού έκανα επισκληρίδιο! Και μπορεί να θήλασα 13 μήνες αλλά μετά κι εγώ ξένο γάλα έδωσα στο παιδί μου, μοσχαράκι είναι; Αν κάποιος θέλει να πεις τις μ@&*$#@ς του θα τις πει ότι και να κάνεις. Αν θήλαζες πολύ μπορεί να σου έβρισκε αρνητικά για αυτό. Μακριά από κακοπροαίρετους!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις