Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
125 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 125 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 7:06 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kalliopi έγραψε:ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΕΓΩ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΜΟΝΟ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ..........ΑΝ ΜΕ ΕΜΑΘΕ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ Η ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΩΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟ.ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΑΡΝΙΟΜΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΤΙ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΘΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ...ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΚΑΝΑ,ΗΤΑΝ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΕΛΕΞΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΔΕ ΘΗΛΑΣΑ...ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΗΝ 3Η ΜΕΡΑ,ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΩΝ.ΕΠΙΑΣΕ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΜΟΥ,ΑΦΟΥ ΕΠΙΝΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΞΕΝΟ ΜΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΟΨΕ ΚΑΙ ΤΙΣ 2...ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΡΙΑ ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ,ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ Η ΠΛΗΓΗ(ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ).ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΨΕΥΔΟΘΗΛΕΣ,ΘΗΛΑΣΤΡΟ...ΑΝΤΛΟΥΣΑ ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΒΓΑΖΑ 40 ml!ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΚΛΑΙΓΕ ΑΠΑΡΗΓΟΡΗΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ.ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΔΥΟ ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΕΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ.ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΟ Η ΘΕΛΗΣΗ...ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ...ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΜΑΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ,ΟΤΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙΑ Κ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑΙΑ!ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΥΤΥΧΩΣ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΗ ΜΑΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΘΗΛΑΣΑ...OTAN ΤΑΙΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΜΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ,ΚΑΙ ΚΟΙΤΙΟΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΑ.ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΙ Η ΟΛΙΒΙΑ ΠΟΛΥ ΕΥΣΤΟΧΑ ΣΕ ΕΝΑ POST....ΕΛΠΙΖΩ ΑΝ ΚΑΝΩ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ ΤΗ ΜΑΓΕΙΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ...ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ!

ΚΑΛΕ ΦΡΙΚΑΡΑ!!!!
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ;;;
1. ΘΗΛΆΣΜΟΣ:
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΘΗΛΑΣΑ (15 ΜΕΡΕΣ ΘΗΛΑΣΑ,ΣΙΓΑ!),Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΘΟΛΟΥ,Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΔΕ ΜΑΣ ΘΗΛΑΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ,ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ.ΕΠΙΣΗΣ,ΚΑΙ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ,ΜΑΣ ΔΙΗΓΕΙΤΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 90 ΧΡΟΝΩΝ,ΔΕ ΘΗΛΑΖΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΗΤΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΓΑΛΑ Η' ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ (ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΑΝ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ).ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΛΑΜΒΑΝΑΝΑ ΠΑΡΑΜΑΝΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΑΛΛΗΝΗΣ.

2. ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ:
ΕΔΩ ΚΑΙ 40 ΧΡΟΝΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ,ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ, Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΕΘΑΙΝΕ.Η' ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΡΑΒΑΓΕ Η ΜΑΙΑ (ΙΑΤΡΟΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΔΕ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ!!) ΚΑΙ ΕΒΓΑΖΕ ΕΞΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ,ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΕΜΕΝΕ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ,ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ,ΚΑΤΙ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΖΟΥΣΕ,ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΕ ΑΠΟ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ.ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ.

"ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ" ΝΑ ΛΕΜΕ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΜΕ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΗΣ ΚΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.
ΕΛΕΟΣ!!!ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!!

27ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 7:35 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν θελω να πω για θηλασμο γιατι θα γραφω 8 μερες συνεχομενες ......... αλλα για την καισαρικη θα πω οτι υπαρχει μεγαλος ρατσισμος και ειτε το θελουν ειτε οχι καποιες πρεπει να δεχτουν το γεγονος οτι ειναι τροπος εκμαιευσης !!! και ο γιατρος μου μου ειπε οτι ειναι η πιο ασφαλης γεννα !!!!

28ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 7:57 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalliopi έγραψε:ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΕΓΩ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΜΟΝΟ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ..........ΑΝ ΜΕ ΕΜΑΘΕ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ Η ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΩΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟ.ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΑΡΝΙΟΜΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΤΙ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΘΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ...ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΚΑΝΑ,ΗΤΑΝ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΕΛΕΞΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΔΕ ΘΗΛΑΣΑ...ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΗΝ 3Η ΜΕΡΑ,ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΩΝ.ΕΠΙΑΣΕ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΜΟΥ,ΑΦΟΥ ΕΠΙΝΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΞΕΝΟ ΜΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΟΨΕ ΚΑΙ ΤΙΣ 2...ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΡΙΑ ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ,ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ Η ΠΛΗΓΗ(ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ).ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΨΕΥΔΟΘΗΛΕΣ,ΘΗΛΑΣΤΡΟ...ΑΝΤΛΟΥΣΑ ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΒΓΑΖΑ 40 ml!ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΚΛΑΙΓΕ ΑΠΑΡΗΓΟΡΗΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ.ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΔΥΟ ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΕΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ.ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΟ Η ΘΕΛΗΣΗ...ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ...ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΜΑΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ,ΟΤΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙΑ Κ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑΙΑ!ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΥΤΥΧΩΣ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΗ ΜΑΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΘΗΛΑΣΑ...OTAN ΤΑΙΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΜΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ,ΚΑΙ ΚΟΙΤΙΟΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΑ.ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΙ Η ΟΛΙΒΙΑ ΠΟΛΥ ΕΥΣΤΟΧΑ ΣΕ ΕΝΑ POST....ΕΛΠΙΖΩ ΑΝ ΚΑΝΩ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ ΤΗ ΜΑΓΕΙΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ...ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ!


ΚΑΛΛΙΟΠΗ, ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ 1 ΜΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΑ!!! ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΚΗ ΜΑΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΘΗΛΑΣΕΣ.. ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΓΚΥΡΙΩΝ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ. ΕΓΩ ΘΗΛΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΕΠΕΙΔΗ:
1.ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΣΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΠΟΥ ΕΥΝΟΕΙ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ. ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΘΗΛΑΣΟΥΝ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΗ ΘΗΛΗ. ΑΠΑΙΤΗΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΣΤΗΝ ΑΝΑΝΗΨΗ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΖΑΝΕ ΑΛΛΑ ΠΑΤΗΣΑ ΠΟΔΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣΑ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΖΗΤΗΣΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ.
2.ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΠΧ ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ ΠΑΤΣΟΥΡΟΥ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ.ΗΜΟΥΝ ΑΣΧΕΤΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΝΩΔΥΝΟΥ ΣΤΑ MOTHERCARE ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΙΑ ΜΑΙΑ ΠΟΥ ΕΣΚΙΖΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑΓΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΘΗΛΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΑΘΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Η ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΝΟΙΑ. ΕΤΣΙ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ
3. ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΞΕΝΟ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ. ΤΣΑΚΩΘΗΚΑ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΑΙΕΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΚΛΠ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ, ΕΙΧΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟΓΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΑΡΚΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ. ΤΟ ΓΑΛΑ ΗΡΘΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΚΑΝΕ ΙΚΤΕΡΟ ΚΑΙ ΕΠΕΜΕΝΑΝ ΓΙΑ ΞΕΝΟ, ΕΙΠΑ ΟΧΙ. ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΓΙΑ ΣΤΡΙΜΜΕΝΗ ΚΛΠ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ. Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΜΕΙΝΑ. ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ, ΘΑ ΕΔΙΝΑ
4.ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΠΙΠΙΛΑ ΕΝΩ ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΟΙ ΘΕΙΕΣ ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΕΠΕΜΕΝΑΝ ΝΑ ΔΩΣΩ. ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΠΕΡΙ ΣΥΓΧΙΣΗΣ ΘΗΛΩΝ. ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΛΑΙΕΙ, ΔΕΝ ΤΟΥ ΛΥΝΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΙΠΙΛΑ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΣΤΗΘΟΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΑΠΛΑ ΤΟ 'ΤΑΠΩΝΕΙΣ'. ΠΙΠΙΛΑ ΘΑ ΔΩΣΩ ΜΟΝΟ ΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΒΥΖΑΙΝΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ. ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΗΞΕΡΑ, ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ.
5.ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΜΟΥ ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΠΛΗΓΩΘΗΚΑΝ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΟΙ ΠΛΗΓΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ.ΕΤΡΕΧΕ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑ.
6. ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΜΗ ΘΗΛΑΣΩ ΛΟΓΩ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΑΜΟΞΙΛ ΚΑΙ ΒΟΛΤΑΡΕΝ ΠΑΥΣΙΠΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ.
7. ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ 18 ΩΡΕΣ ΤΟ 24ΩΡΟ.
8.ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΔΕΙΑ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΘΗΛΑΖΑ, ΑΠΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 1 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ

29ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 10:28 am

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΔΙΚΙΟ!ΑΠΛΩΣ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΕΝΑ ΣΥΓΚΡΥΟ ΚΑΙ ΛΕΣ ΒΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ;;;;ΤΩΡΑ ΧΑΛΑΡΩΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΑΡΑ...Μαya ΜΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΟΣΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕΣ.ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΙΕΥΘΕΤΙΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΖΗΤΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ....ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΧΡΟΝΟΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΗΤΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΑΨΟΓΕΣ,ΑΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΡΩΜΕΝΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ,ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.ΕΚΛΑΙΓΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΝΤΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ.ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΓΑΛΑ.ΕΜΕΝΑ ΟΥΤΕ 20 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΕΒΕΙ...ΤΗΝ 15Η ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΕΙΞΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΕΓΩ ΚΑΛΑ...ΟΜΩΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΡΟΗ...ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ,ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΟΜΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ;;;;;;;;;;;ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΣΟΥ,ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

30ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 10:56 am

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kalliopi για καποιο ανεξηγητο λογο (που μαλλον εξηγειται μονο ψυχιατρικα) καποιες μαμαδες (σε φορουμ αλλα κ στη ζωη) νιωθουν οτι δικαιωνονται με το να τη λενε στις αλλες μαμαδες κ ιδιως στα θεματα θηλασμου...Τις κανει να νιωθουν ανωτερες διοτι εκεινες θα εχουν τα σουπερ παιδια που θηλαζουν μεχρι να πανε φανταροι, τρωνε βιολογικα κολοκυθια κ εμαθαν το γιογιο μολις σαραντισαν..Ας μην επεκταθω..Μην ασχολεισαι...Εχουν δικα τους θεματα να λυσουν...Κ φυσικα για κανενα λογο μη νιωθεις ασχημα, μην αφηνεις τετοιους ανθρωπους να σε κανουν να αμφιβαλλεις για τον εαυτο σου κ για τη σχεση σου με το παιδακι σου...Στα λεεω εγω αυτα που κ φυσιολογικα γεννησα (καθοτι Δανια κ εφαγα μεγαλη φρικη 25 ωρες χωρις κανενα φαρμακο) κ θηλαζω το μικρο 16 μηνες..Ειχα ομως κ πολλες προυποθεσεις..πχ ημουν Δανια, δεν εργαζομουν, στο σπιτι ολες τις δουλειες τις εκανε (κ κανει ακομα) κ συζηγος, βοηθαει επισης πολυ με το μωρο..ειδικα τον πρωτο καιρο (ειχε κ 4 μηνες αδεια πατροτηατς ο αντρας μου) το μονο που εκανα ηταν να καθομαι στον καναπε κ να μου τα φερνει ολα στα χερια..Κ εβγαινα κ εξω για καφε κ φαγητο..Ισως υπο αλλες συνθηκες να μην ειχα θηλασει ποτε τον μικρο..Αλλα ξερεις, δεν με ενοιαζε..Ελεγα παντα αν τα καταφερω καλως, αν δεν τα καταφερω θα παρει γαλα εμποριου κ τελιωσε το θεμα..

31ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 11:11 am

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
franita έγραψε:Kalliopi για καποιο ανεξηγητο λογο (που μαλλον εξηγειται μονο ψυχιατρικα) καποιες μαμαδες (σε φορουμ αλλα κ στη ζωη) νιωθουν οτι δικαιωνονται με το να τη λενε στις αλλες μαμαδες κ ιδιως στα θεματα θηλασμου...Τις κανει να νιωθουν ανωτερες διοτι εκεινες θα εχουν τα σουπερ παιδια που θηλαζουν μεχρι να πανε φανταροι, τρωνε βιολογικα κολοκυθια κ εμαθαν το γιογιο μολις σαραντισαν..Ας μην επεκταθω..Μην ασχολεισαι...Εχουν δικα τους θεματα να λυσουν...Κ φυσικα για κανενα λογο μη νιωθεις ασχημα, μην αφηνεις τετοιους ανθρωπους να σε κανουν να αμφιβαλλεις για τον εαυτο σου κ για τη σχεση σου με το παιδακι σου...Στα λεεω εγω αυτα που κ φυσιολογικα γεννησα (καθοτι Δανια κ εφαγα μεγαλη φρικη 25 ωρες χωρις κανενα φαρμακο) κ θηλαζω το μικρο 16 μηνες..Ειχα ομως κ πολλες προυποθεσεις..πχ ημουν Δανια, δεν εργαζομουν, στο σπιτι ολες τις δουλειες τις εκανε (κ κανει ακομα) κ συζηγος, βοηθαει επισης πολυ με το μωρο..ειδικα τον πρωτο καιρο (ειχε κ 4 μηνες αδεια πατροτηατς ο αντρας μου) το μονο που εκανα ηταν να καθομαι στον καναπε κ να μου τα φερνει ολα στα χερια..Κ εβγαινα κ εξω για καφε κ φαγητο..Ισως υπο αλλες συνθηκες να μην ειχα θηλασει ποτε τον μικρο..Αλλα ξερεις, δεν με ενοιαζε..Ελεγα παντα αν τα καταφερω καλως, αν δεν τα καταφερω θα παρει γαλα εμποριου κ τελιωσε το θεμα..
franita ΜΟΥ Η ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ ΕΝΣΤΙΚΤΩΔΩΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ!ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ SUPER ΜΑΜΑΔΕΣ,ΚΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ FORA!ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΝΙΩΘΩ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑ ΜΑΝΟΥΛΑ,ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ!ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ!

32ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 11:15 am

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kaliopi ακριβως επειδη ειμαστε ολοι ενηλικες κ νοημονες ανθρωποι κ ξερουμε τι ειναι καλυτερο για τα παιδια μας, δεν εχει δικαιωμα καμια να κρινει αν αυτο που κανουμε ειναι σωστο (εκτος πια αν μιλαμε για παθολογικες καταστασεις). Επειδη λοιπον εκνευριζομαι αφανταστα με σχολια, τα οποια εχω ακουσει κ εγω για θεματα του μωρου απο αλλες μαμαδες, καλο θα ειναι καθενας να κοιταει τα δικα του κ μονο αυτα..

33ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 11:28 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalliopi έγραψε:
franita έγραψε:Kalliopi για καποιο ανεξηγητο λογο (που μαλλον εξηγειται μονο ψυχιατρικα) καποιες μαμαδες (σε φορουμ αλλα κ στη ζωη) νιωθουν οτι δικαιωνονται με το να τη λενε στις αλλες μαμαδες κ ιδιως στα θεματα θηλασμου...Τις κανει να νιωθουν ανωτερες διοτι εκεινες θα εχουν τα σουπερ παιδια που θηλαζουν μεχρι να πανε φανταροι, τρωνε βιολογικα κολοκυθια κ εμαθαν το γιογιο μολις σαραντισαν..Ας μην επεκταθω..Μην ασχολεισαι...Εχουν δικα τους θεματα να λυσουν...Κ φυσικα για κανενα λογο μη νιωθεις ασχημα, μην αφηνεις τετοιους ανθρωπους να σε κανουν να αμφιβαλλεις για τον εαυτο σου κ για τη σχεση σου με το παιδακι σου...Στα λεεω εγω αυτα που κ φυσιολογικα γεννησα (καθοτι Δανια κ εφαγα μεγαλη φρικη 25 ωρες χωρις κανενα φαρμακο) κ θηλαζω το μικρο 16 μηνες..Ειχα ομως κ πολλες προυποθεσεις..πχ ημουν Δανια, δεν εργαζομουν, στο σπιτι ολες τις δουλειες τις εκανε (κ κανει ακομα) κ συζηγος, βοηθαει επισης πολυ με το μωρο..ειδικα τον πρωτο καιρο (ειχε κ 4 μηνες αδεια πατροτηατς ο αντρας μου) το μονο που εκανα ηταν να καθομαι στον καναπε κ να μου τα φερνει ολα στα χερια..Κ εβγαινα κ εξω για καφε κ φαγητο..Ισως υπο αλλες συνθηκες να μην ειχα θηλασει ποτε τον μικρο..Αλλα ξερεις, δεν με ενοιαζε..Ελεγα παντα αν τα καταφερω καλως, αν δεν τα καταφερω θα παρει γαλα εμποριου κ τελιωσε το θεμα..
franita ΜΟΥ Η ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ ΕΝΣΤΙΚΤΩΔΩΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ!ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ SUPER ΜΑΜΑΔΕΣ,ΚΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ FORA!ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΝΙΩΘΩ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑ ΜΑΝΟΥΛΑ,ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ!ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ!

παρακολουθω αρκετη ωρα την κουβεντα και λεω να πω τη γνωμη μου!θα πεις τωρα "ποιος σε ρωτησε?" αλλα εγω θα την πω!!!!!!!!!!! Razz
ο θηλασμος ειναι μια πολυπαραγοντικη διαδικασια!εξαρταται τοσο απο τη μανα οσο και απο το παιδι.ας αφησουμε το παιδι λοιπον που ειναι κατι που δεν το προβλεπεις.το θεμα της γυναικας ειναι ακομη πιο πολυπαραγοντικο,παιζουν ρολο ο τροπος της γεννας,η ψυχολογια μετα τη γεννα,η αντοχη στον πονο,το αγχος που μας κυριευει αν θα ειμαστε καλες μανες και προπαντως το αγχος να καταφερουμε να θηλασουμε!!!!!!!!!
ΕΛΕΟΣ πια!!!δεν ειναι ολες οι γυναικες ιδιες!!!δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ιδιοι!!!δεν μπορουμε ολοι να κανουμε τα ιδια πραγματα!!!
και πανω απο ολα δεν ειναι λιγοτερο μανα καποια που δε θηλασε.το ιδιο αγαπαει το παιδι της,το ιδιο το ποναει,ειναι η ανασα της και η ζωη της απο την ωρα που θα το πρτωτοαντικτισει!εμενα η μανα μου δε θηλασε κανενα απο τα πρωτα 5 παιδια της και καταφερε να θηλασει μονο την εκτη για 2 μηνες!εγινε επιτελους στα 42 της καλη μανα ή αγαπαει την τελευταια της πιο πολυ απο τους αλλους 5?????
το εχω ξαναπει καλη μανα δεν ειναι η τελεια μανα!καλη μανα ειναι η μανα που κανει λαθη και μαθαινει απο αυτα!!!
δεν υπαρχει ρε κοριτσια γυναικα που να ειναι μονιμως περιποιημενη,να εχει σπιτι στην εντελεια,παιδια καθαρα και χαμογελαστα,αντρα ευτυχισμενο και πολυ σεξ!!!!!!!!!αυτα ειναι σεναρια ταινιας!!!παντα κατι παραμελουμε!!!!!!!

34ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 11:31 am

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΩΡΕ,ΟΛΕΣ ΤΟ ΖΗΣΑΜΕ ΑΥΤΟ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΙΛΤΡΑΡΟΥΜΕ ΟΣΑ ΑΚΟΥΜΕ, ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΜΕ.ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΟΜΩΣ ΤΡΟΠΟ...ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ!ΜΕ ΛΙΓΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ-ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΛΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΑΥΤΟ!!! Wink

35ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 11:44 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalliopi έγραψε:ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΩΡΕ,ΟΛΕΣ ΤΟ ΖΗΣΑΜΕ ΑΥΤΟ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΙΛΤΡΑΡΟΥΜΕ ΟΣΑ ΑΚΟΥΜΕ, ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΜΕ.ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΟΜΩΣ ΤΡΟΠΟ...ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ!ΜΕ ΛΙΓΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ-ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΛΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΑΥΤΟ!!! Wink

ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ!! ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΑΤΟΜΑ. ΚΑΙ ΗΔΗ ΕΙΣΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΗΡΩΑΣ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΠΕΡΑΣΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.. ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΘΑ ΑΚΟΥΣ ΠΑΡΑ ΣΩΣΤΑ.. ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ, ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ- ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!!!

36ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 11:53 am

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΑΥΑΑΑΑΑ!!!!Μ'ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΕΙΝΑ ΣΤΟ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ...ΓΙ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΒΓΗΚΕ!!! ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 667478

37ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 11:57 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalliopi έγραψε:ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΩΡΕ,ΟΛΕΣ ΤΟ ΖΗΣΑΜΕ ΑΥΤΟ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΙΛΤΡΑΡΟΥΜΕ ΟΣΑ ΑΚΟΥΜΕ, ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΜΕ.ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΟΜΩΣ ΤΡΟΠΟ...ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ!ΜΕ ΛΙΓΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ-ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΛΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΑΥΤΟ!!! Wink

το θεμα ειναι οτι οταν σε βρουν ευαισθητη λογω ορμονων και λογω αγχους αρχιζουν και "βαρανε" αλυπητα.κανε ετσι κανε αλλιως εκανες λαθος και αλλα πολλα που δε σε βοηθανε,που σε μειωνουν και που δεν σου κανουν καλο...και το λεω γιατι δυσκολευτηκα παρα πολυ να φιλτραρω με επιλοχεια καταθλιψη αλλα και που παρολη τη μ@λ@κια που μου σερβιρανε καταφερα να γεννησω χωρις επισκληριδιο και να θηλασω 9 μηνες και τα δυο μου παιδια.

38ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 11:59 am

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευάκι έγραψε:
Kalliopi έγραψε:ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΩΡΕ,ΟΛΕΣ ΤΟ ΖΗΣΑΜΕ ΑΥΤΟ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΙΛΤΡΑΡΟΥΜΕ ΟΣΑ ΑΚΟΥΜΕ, ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΜΕ.ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΟΜΩΣ ΤΡΟΠΟ...ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ!ΜΕ ΛΙΓΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ-ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΛΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΑΥΤΟ!!! Wink

το θεμα ειναι οτι οταν σε βρουν ευαισθητη λογω ορμονων και λογω αγχους αρχιζουν και "βαρανε" αλυπητα.κανε ετσι κανε αλλιως εκανες λαθος και αλλα πολλα που δε σε βοηθανε,που σε μειωνουν και που δεν σου κανουν καλο...και το λεω γιατι δυσκολευτηκα παρα πολυ να φιλτραρω με επιλοχεια καταθλιψη αλλα και που παρολη τη μ@λ@κια που μου σερβιρανε καταφερα να γεννησω χωρις επισκληριδιο και να θηλασω 9 μηνες και τα δυο μου παιδια.
cheers cheers cheers

39ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 11:59 am

Kate


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Συμφωνώ απολύτως. Τί σημασία έχουν όλα αυτά; Ο θηλασμός σε κάνει καλή μάνα; Η ο Φ.Τ; Τυχαίνει κιόλας. Εγώ γέννησα φυσιολογικά μετά από 14 ώρες και μου τον πήραν μαέσως στη μονάδα γιατί ήμουν διαβητική. Τον είδα το άλλο πρωί. Έτυχε και παρ' όλο που του δίναν ξένο μες στη μονάδα, θήλασε αμέσως. Μετά με έπιασε το πείσμα και παρόλο που μου έκοψε κομμάτια και από τις δυο θηλές συνέχισα. Αλλά επαναλαμβάνω, τί σημασία έχει; Η μαμά μου δε με θήλασε ως μωρό, ήταν κακή μάνα; Μην τρελαθούμε κιόλας.

http://skiouromanoula.blogspot.com

40ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 12:13 pm

2nd baby

2nd baby
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
"Ευάκι" θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτά που λες!!
Κι εμάς η μητέρα μου δεν είχε καθόλου γάλα και δεν μας θήλασε καθόλου!!! Και ούτε αρρωστήσαμε(πιο νωρίς) ούτε τίποτα.
Εγώ θήλασα(αποκλειστικα) τη μικρή μου 5 μέρες, που ήμουν στο μαιευτήριο, με θηλές συλικόνης( είχα-και έχω- επίπεδες θηλές ) και τη μέρα που γυρίσαμε σπίτι και πήγα να τη θηλάσω μου τραυματίστηκε το στήθος με μεγάλη πληγή!! Την επόμενη μέρα, μέχρι να πάνε και να μου βρουν θήλαστρο ξέρεις πως έγαζα το γάλα για να μην πετρώσει το στήθος? Είχα κλειστεί στο μπάνιο και πίεζα-με τα χέρια- μια το ένα στήθος και μία το άλλο για να γεμίσω το μπιμπερό!! Τελικά και πέτρωσε και πυρετό ανέβασα για 2 μέρες..
Μετά χρησιμοποιούσα το θήλαστρο αλλά φαίνεται δεν είχα και πολύ γάλα (έβγαζα 50-100ml το πολύ ημερησίως!) και της έδινα και αρκετό ξένο... Μέχρι περίπου που σαραντάρισε η μικρή και μετά έκοψα το γάλα (όχι ότι είχε μείνει κι όλας..!)
Αυτή ήταν και η δική μου εμπειρία κορίτσια. Τώρα με το καλό στο αγοράκι μου, θα έχω προμηθευτεί ήδη θήλαστρο και αν χρειαστεί θα κάνω το ίδιο πάλι(για όσο κρατήσει...).
Ελπιζω όλες μας να ήμαστε κοντά στα παιδιά μας, στα δύσκολά τους και να τους κρατάμε πάντα το χέρι!! Τα παιδιά μας να κοιτάμε..και όχι τι κάνει ή ΔΕΝ κάνει ο/η διπλανός/ή!!!

41ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 12:39 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νομιζω εχετε ξεφυγει λιγο απο το θεμα, το θεμα ειναι του θηλασμου οι δυσκολιες και καλο ειναι να ενημερωνονται οι μανουλες για να ξερουν τι θα αντιμετωπισουν, καμια δεν ειπε πουθενα οτι δεν εισαστε καλες μανες που δεν καταφερατε να θηλασετε οσο θελατε, η καθε μια ξερει τον δικο της λογο, ας μην μεταφερουμε εδω τραβηγμενες αποψης που εχουν ακουστει αλλου, και ας αφησουμε το θεμα να συνεχισει με βαση τον τιτλο του [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

42ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 12:42 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΦΡΑΝΙΤΑ εχω να σου πω οτι σου βγαζω το καπελο, σε ατομα που θηλασαν τοσο πολυ και δεν κατακρινουν τις αλλες μαμαδες ουτε το παιζουν σουπερ ηρωες, εγω τους εκτιμω γιατι αυτα τα ατομα θα βοηθησουν με τον σωστο τροπο τις μανουλες που εχουν αποριες και θελουν να θηλασουν χωρις να τις θιγει καποιος απλα να τις συμβουλευει με ωραιο τροπο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

43ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Κυρ Αυγ 22, 2010 10:57 pm

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μιλουπακι μου σε ευχαριστω για τα καλα λογια..Γενικα παντως εγω δεν θεωρω κατορθωμα τον θηλασμο, ασε που παιζουν πολλα ρολο για να ευοδωθει..Ξεφυγαμε λιγο αλλα κ στις δυσκολιες του θηλασμου ειναι κ τα σχολια, εγω παντως οταν δω μαμα με μωρο ΠΟΤΕ μα ποτε δεν ρωταω αν το θηλαζει, αν ειναι ας το αναφερει μονη της..
Γενικα παντως οπως ειπα κ στο αρχικο μου ποστ δεν κουραστηκα, ουτε ταλαιπωρηθηκα, κ θηλαζα με ψευδοθηλες τους πρωτους 4 μηνες...αλλα ειχα κ πολυ βοηθεια στο σπιτι, οποτε δεν ξερω αν ειμαι η καταληλη για να γνωριζω τις δυσκολιες του θηλασμου..

44ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Δευ Αυγ 23, 2010 1:51 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν διαβασα τις απαντησεις των αλλων μαμαδων,προσωπικα θα σου πω οτι πριν μου ειχαν λειψει παρα πολλες τροφες γιατι καθως ο μικρος εχει αλλεργια τους πρωτους εξι μηνες στερηθηκα παααρα πολλες τροφες και περασα πολυ δυσκολα γενικα.Τωρα ευτυχως που τρωω σχεδον τα παντα θα σου πω οτι μου εχουν λειψει τα γαλακτοκομικα που στερουμε ολο αυτο το διαστημα,τα εσωρουχα που φοραγα πριν και πιο πολυ τα σουτιεν(γιατι αυτα του θηλασμου ειναι σαν της γιαγιας μου θεε μου συγχωρα με) και η ηρεμια να βρισκω ενα μερος να θηλαζω εξω χωρις να με κοιτανε περιεργα.Α!και κατι τελευταιο να μπορει και ο μπαμπας να παρει τον μικρο μαζι του για λιγο εξω να μεινει και η μαμα λιγο μονη σπιτι να κανει πχ ενα beaute βρε αδελφε με την ησυχια της.Αυτααα!

45ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Δευ Αυγ 23, 2010 2:06 am

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα κοριτσια εγω απο φαγητα ετρωγα τα παντα δεν μου ειχε πει κατι ο γιατρος να προσεχω οποτε και γω δνε ηξερα οτι επρεπε να αποφευγω καποια φαγητα. βεβαια δεν ειχαμε αερια και κολικους οποτε δεν το εψαξα με το φαγητο αλλα θα συμφωνησω οτι και το ξενο γαλα εχει τις δυσκολιες του και αν τα συγκρινω προτιμω το θηλασμο που τον εχεις μαζι σου οπου και να πας και οτι ωρα θες. απλα στη αρχη ειναι καπως δυσκολα τα πραγαμτα μετα μπαινεις στη σειρα σου και δεν σου φαινεται

46ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Δευ Αυγ 23, 2010 6:51 am

oneirena

oneirena
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγώ έπαθα μαστίτιδα Crying or Very sad Crying or Very sad
παίρνω augmentin και ενώ η παιδίατρος μου είπε να θηλάσω κανονικά, ο γυναικολόγος μου είπε να βγάζω το γάλα και να μην το δίνω στο μωρό. ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 679259 ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 679259
δεν ξέρω τι να κάνω!! η αλήθεια είναι πως το φοβάμαι πολύ το συγκεκριμένο φάρμακο για να το διακινδυνέψω με το μωρό........

47ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Δευ Αυγ 23, 2010 7:32 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
oneirena έγραψε:εγώ έπαθα μαστίτιδα Crying or Very sad Crying or Very sad
παίρνω augmentin και ενώ η παιδίατρος μου είπε να θηλάσω κανονικά, ο γυναικολόγος μου είπε να βγάζω το γάλα και να μην το δίνω στο μωρό. ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 679259 ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 679259
δεν ξέρω τι να κάνω!! η αλήθεια είναι πως το φοβάμαι πολύ το συγκεκριμένο φάρμακο για να το διακινδυνέψω με το μωρό........

Μη θηλάσεις το παιδί όντως, αυτή η αντιβίωση είναι πολύ "βαριά". άποψή μου σεμνή και ταπεινή...

48ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Δευ Αυγ 23, 2010 10:41 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αντιβιωση δεν ειχε χρειαστει να παρω αλλα αντιμυκητιασικο,ειχα μυκητιαση και δεν ειχα προβλημα.οντως το augmentin ειναι βαρυ γιατι πολλα ατομα εχουν βαρια αλλεργια στο κλαβουλανικο οξυ που περιεχει.το κυριως αντιβιωτικο που περιεχει ομως -η αμοξυκιλλινη- ειναι "συμβατο" με το θηλασμο γιατι και μωρα μιας ημερας επιτρεπεται να το παρουν.γιατι δε του λες να σου δωσει σκετη αμοξυκιλλινη δηλαδη amoxil??????

49ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Δευ Αυγ 23, 2010 11:38 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η παιδίατρος εμενα με αφηνει amoxil, augmentin και ceclor, από τις πιο συνηθισμένες. Νομίζω ότι δε θα έχεις πρόβλημα αλλά πες του απλά να σου δώσει κάποια άλλη, amoxil για παράδειγμα. Πάντως ο παιδίατρος ξέρει πιο καλά!

50ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. Δευ Αυγ 23, 2010 2:56 pm

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγώ έπαθα μαστίτιδα
παίρνω augmentin και ενώ η παιδίατρος μου είπε να θηλάσω κανονικά, ο γυναικολόγος μου είπε να βγάζω το γάλα και να μην το δίνω στο μωρό.
δεν ξέρω τι να κάνω!! η αλήθεια είναι πως το φοβάμαι πολύ το συγκεκριμένο φάρμακο για να το διακινδυνέψω με το μωρό

Μπορείς να ρωτήσεις και την γνώμη κάποιας Σύμβουλου Θηλασμού (μπές στο σαιτ της La leche League Greece-έχουν τηλέφωνα των Συμβούλων που εργάζονται εθελοντικά)

...Θα σου έλεγα πως θα ήταν κρίμα να χαλούσες το θηλασμό για ενα πρόβλημα που λύνεται μάλλον εύκολα!!

...Ασε που για τη μαστίτιδα το καλύτερο γιατρικό είναι ο θηλασμός!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις