Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
8 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 8 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 20]

xenita

xenita
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Marina P. έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια! Τι όμορφη μέρα! Ιδανική για θάλασσα...αλλά αργότερα θα πάμε με το μπέμπη μας ,να μεγαλώσει ακόμα λίγο!
Έχω μια απορία! Βάζει το χέρι στο στόμα του ,ακόμα και όταν δείχνει χορτάτος. Εγώ του προσφέρω στήθος πάλι αλλά αρνείται. Εσάς συμβαίνει;

Μαρίνα κι εμενα κανει ακριβως το ιδιο πράγμα με τα χεράκια της..Της δίνω το μπιμπερό ,δυστυχώς δεν θηλάζω , και δεν το θέλει..

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ξενιτα να σου ζησει! Ποσες Απριλιου γεννηθηκε η κορη σου; Εμενα ο γιος μου 19 Μαρτιου αλλα και η κορη μου που ειναι 3 ετων εχει γεννηθει 19 Απριλιου!

Τα χερακια τα πιπιλανε οπως εγραψα και πιο πανω επειδη ανακαλυψανε οτι υπαρχουν! Με τα θα πιπιλανε και τα ποδια, χεχε!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα τη μερα τρωει ανα 1-2 ωρες το πολυ (θηλαζει) αλλα τη νυχτα ευτυχως ανα 4-5 στην αρχη και μετα ανα 2-3. Περνανε πολλες φασεις ομως!

xenita

xenita
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Rinoula έγραψε:Εμενα τη μερα τρωει ανα 1-2 ωρες το πολυ (θηλαζει) αλλα τη νυχτα ευτυχως ανα 4-5 στην αρχη και μετα ανα 2-3. Περνανε πολλες φασεις ομως!

ευχαριστω πολυ Rinoula!Να σου ζησουν τα ζουζουνια σου. 10 απριλιου γεννησα!τωρα το ειδα αυτο με τα χερακια..απο το μαιευτηριο πιπιλουσε το δαχτυλο αλλα οχι ολο το χερι..κ εγω νομιζα οτι πειναει κ εφτιαχνα γαλα..ευχαριστω που με διαφωτσες! την ημερα ποσο κοιμαται ο γιος σου?

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν εχει στανταρ, αναλογα τα κεφια του και τι κανουμε, αν βγουμε εξω, αν εχω δουλιτσες κτλ

xenita

xenita
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Rinoula έγραψε:Δεν εχει στανταρ, αναλογα τα κεφια του και τι κανουμε, αν βγουμε εξω, αν εχω δουλιτσες κτλ

α κι εσεις ετσι...γιατι εχει μια φιλη μου ενα μωρο που τρωει και κοιμαται για δυο ωρες.κ ελεγα το δικο μου γιατι δεν κοιμαται τοσο ευκολα?

Marina P.

Marina P.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα!
Ξενίτα , καλώς ήρθες και να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!
Ρηνούλα, έχει αρχίσει να προσπαθεί να πιάσει πραγματάκια αν του τα επιδεικνύεις σταθερά μπροστά του. Περαστικά στη μικρή σου. Εγώ προσπαθώ να διακρίνω αν ο δικός μας έχει ευαισθησία σε κάποια τροφή ή κάτι άλλο...

Marina P.

Marina P.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Επίσης, τη μέρα τρώει ανάλογα τα κέφια του δηλ. από κάθε 1 ώρα -2 ώρες αλλά μας έχει κάνει και 3ωρο. Τη νύχτα έτρωγε αρχικά ανά 2ωρο (ξυπνούσε μόνος), μετά ανά 3ωρο και τώρα έχει 2- μέρες που κοιμήθηκε 11- 3.30 ή 4 το πρω'ί'. Και μετά πιο συχνά. Να τον αφήσω 5ώρες αν δεν ξυπνήσει; Χθες, ας πούμε, τον τάισα με δική μου πρωτοβουλία στις 3.30 και μετά δεν κοιμόταν...

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γειά σας κοπέλες, τι κάνετε;
Ξενίτα καλώς ήρθες στην παρέα, να σου ζήσει το μωράκι σου!!
Κορίτσια τι σας έχουν πει οι παιδίατροι για το μπάνιο στη θάλασσα; Εμάς μας είπε μετά τους έξι μήνες, δηλ Οκτώβριο, οπότε τα ξεχνάμε για φέτος...Κυρίως για τη ζέστη, όχι για τα μικρόβια..

xenita

xenita
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας κοριτσια!πολυ γκρινια σημερα και καθολου υπνος,ηθελα να ξερα δεν κουραζεται?!Μαρινα το εχω παθει κι εγω, την τάισα στις 4 και κοιμηθηκε στις 7 το πρωι..ο παιδιατρος μου ειπε τωρα πια να την αφηνω μεχρι 6ωρες αλλα δεν θηλαζω..
κλεοπατρα κι εμενα μετα τους 6 μηνες μου ειπε για το μπανιο..αφησε ενα παραθυρακι για τελη αυγουστου. Αν καποια μερα δεν εχει ζεστη , το απογευμα και αν η θαλασσα ειναι ζεστη μου ειπε να τη βαλω.Δεν ξερω ομως αν θα το κανω..

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κοριτσια!!!
τι κανετε?εμεις καλα ειμαστε ζεσταινομαστε πολυ!!!σημερα της βαλαμε μαγιο κ βρεξαμε τα ποδαρακια της..εκανε σαν χαζουλααααα

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμας μπανακι μετα τους 3 μηνες μας αφηνει1

eirini1985


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;εμεις καναμε τη προηγουμενη δευτερα εμβολιο και ευτυχως δε καναμε πυρετο!εχει αρχισει κσι μενα να βαζει το χερακι στο στομα αλλα οχι συνεχεια και οταν της βαζω το δαχτυλο παρολο που ειναι ταισμενη το πιπιλαει!για ποτε λετε να συναντηθειτε; βρε κοριτσια τωρα η μικρη μου αρχιζει να μειωνει την ωρα που τρωει,ειναι φυσιολογικο;κσι κατι αλλο,η παιδιατρος μας εκοψε το σιροπι των κολικων αλλα η μικρη ποναει,τι προτεινετε νσ της κανω;

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μανούλες γεια σας...τι κάνετε?
Χάθηκα τελείως μετά την γέννα και μου λείψατεεε.. μόνο με τη Χρύσα τα λέμε καμια φορά στο facebook αλλά εσάς εδώ σας έχασα τελείως..
Εύχομαι τα μωράκια σας να είναι καλά κι εσείς φυσικά για να τα προσέχετε..

Εμείς όλα καλά..σε λίγες μέρες γινόμαστε 3..την άλλη βδομάδα πάμε για το δεύτερο εμβόλιο, θηλάζουμε αποκλειστικά και μεγαλώνουμε μια χαρά Very Happy

Τώρα περιμένουμε να ανοίξει ο καιρός και να πάμε στο κάμπινγκ για όλο το καλοκαίρι μιας και ο μπαμπάς μας δουλεύει εκεί κοντά..

Εσείς τι κάνετε?

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου Κατερινακι! Πατε καλα κι εσεις λοιπον; Μπραβο!  Θα τα λεμε τωρα!

Ειρηνη ειναι φυσιολογικο αλλα παρακολουθησε τα τσισα του για να εισαι σιγουρη οτι ολα καλα! Δεν εχουμε πει ποτε ακομα, ειπαμε να βρουμε πρωτα το πού! Εσυ βολευεσαι για Φλοισβο ή Θησειο ή εχεις αλλη ιδεα;

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και τι μερα σας βολευει; Για μενα καλυτερα σαββατοκυριακο αλλα και καθημερινη μπορω.

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας μανούλες!

Πως είστε;
Εμείς είμαστε καλά. Ο μπεμπούλης μου κοιμάται σχεδόν 7 ώρες κάθε βράδυ....άρχισε να ηρεμεί ο γλύκας μου!

Χάθηκα λόγω δουλειάς και οικογενειακών υποχρεώσεων.

Ρινούλα για πότε λέτε την συνάντηση;

Φιλάκια σε όλες!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου Χριστινα!

Δεν εχουμε πει ποτε ακομα. Εσυ που βολευεσαι και τι μερα;

Marina P.

Marina P.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γειά σας κορίτσια!
Καλά είστε; Εμείς 2-3 μέρες τώρα πολύ γκρίνια και καθόμαστε μόνο αγκαλιά και βόλτα πάνω - κάτω...Σαββατοκύριακο νομίζω και εγώ για συνάντηση. Δευτέρα έχουμε παιδίατρο

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!!τι κανετε?βλεπω κανονιζετε συναντηση!!!τυχερουλες!!!

εμεις ειμαστε καλα μονο που παθαμε στοματιτιδα απο τις εισπνοες κ βαζουμε απο εχθες κρεμουλα στο στοματακι μιας κ ειχαμε τρελη γκρινια κ δεν τρωγαμε!!!
αρχισα να κανονιζω κ την βαπτιση!!!
σημερα ο καιρος θυμιζει φθινοπωρο!!

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βάφτιση? Τόνια μου πότε θα βαφτίσεις? Εμείς κλείσαμε για 15 Δεκεμβρίου να βαφτίσουμε τον μικρό...την ημέρα της γιορτής του..

Τώρα σχεδιάζουμε τον γάμο που είναι τον Σεπτέμβρη και έχουμε τρέξιμοοοο

NERAIDA_4


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμαθα για συνάντηση και μπήκα!! Τι κάνετε κορίτσια? Βλέπω μερικές σκέφτεστε την βάπτιση μέσα στο 2013, λέτε ε? Εγώ αρχικά την σκεφτόμουν για του χρόνου αλλά τωρα το σκέφτομαι και για φέτος.

eirini1985


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπερα κοριτσια!τι κανετε?εμεις σημερα ειχαμε γκρινια αρκετη και μονο με αγκαλαι ηρεμουσε η μικρη!εκανε και εμετο εχτες και κοιμοταν συνεχεια αλλα σημερα ξεπερασε καθε αλλη μερα!για συναντηση τι θα λεγατε στο μαρουσι στο mall athens η στο ιλιον στο escape!

eirini1985


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
βρε κοριτσια και κατι αλλο! θηλαζω αποκλειστικα!οταν πηγα στο γυναικολογο να με δει στις 40μερες μου ειχε πει πως οσο θηλαζω δεν θα εχω περιοδο!ομως προχθες αδιαθετησα και σημερα 2 μερα εχω πολυ λιγο!ο γυναικολογος μου ειπε οτι δεν επηρεαζει το θηλασμο αλλα εγω φοβαμαι μη μειωθει το γαλα!εσεις απο τις εμπειριες σας ειχατε μειωση γαλακτος?

chrissa

chrissa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια γεια σας. Κ γω χάθηκα γιατι είχα υποχρεώσεις. Εμείς είμαστε καλα, μας συμβαίνουν ολα όσα αναφέρετε πιο πάνω, τρώμε λίγη ωρα ( αποκλειστικός θηλασμος) πιπιλαμε δάχτυλα κλπ. Την άλλη βδομαδα θα γινει 3 μηνων!!! Πω πω!!! Περνάει ο καιρος!!! Πρεπει να μη χάνουμε ουτε δευτερόλεπτο απο τα μικρά μας, μεγαλώνουν τοοοοσο γρήγορα. Λέτε για συνάντηση εε; Αν γινει Σκ είμαι μεσα, θα μπορέσουν να μου τον κρατήσουν. Τωρα επειδή εγω είμαι στην Ελευσίνα, όπου μου πείτε θα έρθω...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 20]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις