Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 23 ... 41, 42, 43

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 43 από 43]

1051Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τρι Σεπ 10, 2013 5:33 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μια χαρα προχωραει εχω και γιατρο σε λιγες μερες ... εχω 35 μερες να δω το νινι Shocked  και με χει πιασει το ανχος Smile ιολη μου κι εγω εχω ακομα ανακατοσουρες εσυ εχεις και δυδυμακια ειναι φυσιολογικο μην ανχονεσαι τοσο Very Happy 

1052Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τρι Σεπ 10, 2013 5:39 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Με το καλό να το δεις vasoula!!! ώστε και εσύ έχεις ακόμα ανακατωσούρες, ε;; τεινω να πεισθω ότι ειναι οκ λοιπον! Smile Smile Smile ίδια εβδομαδα είμαστε Very Happy 

1053Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τρι Σεπ 10, 2013 6:19 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
IoliAtore έγραψε:Με το καλό να το δεις vasoula!!! ώστε και εσύ έχεις ακόμα ανακατωσούρες, ε;; τεινω να πεισθω ότι ειναι οκ λοιπον! SmileSmileSmileίδια εβδομαδα είμαστε Very Happy 
ναι οντος το παρατησρησα και εγω Very Happy  ποτε εχεις πητ? εγω 24/2

1054Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τρι Σεπ 10, 2013 6:26 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ κανονική ΠΗΤ 21/02, αλλα μας ειπε στην καλυτερη περιπτωση 20-25/01! Ααααχ μόλις εκλεισα το ραντεβού για Β επιπέδου και παρακέντηση, ακόμη και στο τηλ ετρεμα! Αχ γιατι φοβαμαι τοσο; Μακάρι Θεέ μου να πάνε όλα καλα κ μετα θα ηρεμήσω λιγο!! Smile

1055Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τρι Σεπ 10, 2013 6:27 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
9 Οκτωβρίου το ραντεβου!! Μπρρρρ!

1056Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τρι Σεπ 10, 2013 6:33 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να εχεις εμπιστοσυνη στο γιατρο αυτος ξερει τι κανει ! ολα καλα θα πανε με τα νινακια σου μην ανχονεσαι Very Happy 

1057Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τρι Σεπ 10, 2013 6:46 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μακάρι.. Το έχεις νιώσει εσύ; Εγώ όχι ακόμη!

1058Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τρι Σεπ 10, 2013 6:55 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κοριτσια μου...τι ωραια συζητηση ειναι αυτη που εχετε ανοιξει.....τα επιπλακια.....
βασουλα μου καλως ηρθες κοπελα μου....
ιολη μου μην σε αγχωνουν οι εμμετοι εγω δεν ειχα για να μπορω να σου πω αλλα του ξαδερφου μου η γυναικα ειχε απο την αρχη μεχρι το τελος και το εννοω....μαλιστα το συζητουσαμε προχτες και γεννησε ενα υγειεστατο αγορακι που κοντευει τα δυο.....μην αγχωνεσαι και κυριως μην διαβαζεις ιστοριες.....
εγω αν και δεν ψωνιζω ακομα κοριτσια μου σημερα κοιταγα κατι καταλογους απο ενα μαγαζι της Αθηνας που ειχε πολυ ομορφα και οικονομικα πραγματα....
και εγω το λευκο εχω στο μυαλο μου αλλα σκεφτομαι να το συνδυασω με ουδετερα χρωματα οπως λετε και εσεις να ταιριαζουν και για αγορακι και για κοριτσακι......
ntina_kostas πολυ ωραιο το λιλα και εγω τετοιο στολισμο ειχα στο γαμο μου....ειναι υπεροχο χρωμα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ταιριαζει σε αγορακι.....

1059Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τρι Σεπ 10, 2013 7:04 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βίκυ μου το λιλά είναι ουδέτερο χρώμα νομίζω.Είδα πόσο ταίριαξε στον άντρα μου.

Βασούλα άντε με το καλό να ακούσεις και να δείς το νινάκι σου.

Εσύ γλυκιά μου Ιόλη είπαμε ότι πρέπει να χαλαρώσεις.Εδώ εγώ με 1 μωράκι κ έχω ζαλάδες και ανακατοσούρες που τις απέκτησα στην 18η εβδομάδα...Smile

Εγώ σε λίγες μέρες θα δώ τη μικρή μου πάλι.Κάθε 3 εβδομάδες περίπου με βλέπει τώρα ο γιατρός μου.Μετά το επόμενο ραντεβού , όποτε μου ορίσει θα κάνω και καμπύλη ζαχάρου Very Happy Very Happy Very Happy 

1060Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τρι Σεπ 10, 2013 9:31 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λιλά έχω την κρεβατοκάμαρά μου και στην αρχή δεν άρεζε του άντρα μου, αλλά μετά τη συνήθισε και τώρα τον χαλαρώνει το χρώμα Smile

Ωστόσο επειδή το έχω ήδη 7 χρόνια, στο επόμενο βάψιμο θα το αλλάξουμε. Όμως είναι ωραίο

Στη 18η εβδομάδα απέκτησες ζαλάδες και ναυτία;; Τελικά όντως κάθε εγκυμοσύνη είναι εντελώς διαφορετική...

Εγώ σήμερα όλο το απόγευμα είχα έντονο πόνο στην κοιλιά και μια ανησυχώ μια καθησυχάζω τον εαυτό μου.... αργεί και το ραντεβού μου... είναι 1 Οκτωβρίου.. πώς θα περάσει ο καιρός;

Προς το παρόν σας εύχομαι καλό βράδυ, κατεβαίνω στους γονείς μου, τα λέμε αύριο!!Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 215994 

1061Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τρι Σεπ 10, 2013 9:37 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoulagal έγραψε:γεια σας μαμαδες Smileμε το καλο τα μωρακια . εγω ειμαι μαμα φεβρουαριου, να κατσω στην παρεα? ? Very Happy 
Καλως ορισες κοριτσι!Με το καλο το νινακι σου!Κ εγω μανουλα Φεβρουαριου ειμαι Wink 

irenehr έγραψε:Εμείς δεν θα πάρουμε καλαθούνα...άκουσα ότι δεν αξίζει τον κόπο.Kate από που θα πάρεις χαλί και κουρτίνα? Χαλί μάλλον δεν θα πάρω φέτος εφόσον δε θα μπουσουλάει αυτό το
Καλα ακουσες εαν δεν μου δανειζαν δεν θα επαιρνα!

Χαλι θα παρω απο την Βιοκαρπετ που εχει πολυ χαμηλες τιμες και προσφορες αυτο το διαστημα.Το χαλι θα το παρω γιατι θα ζεστανει ενα παραπανω το δωματιο και τα νινακια μας θα ερθουν μες στην καρδια του χειμωνα..
Εχει κουρτινες στο συγκεκριμενο μαγαζι.. κ ειδα μια τελεια με καφε γαλαζιους και πρασινους κυκλους που θα μετανιωσω που δεν την πηρα ακομαΜανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 679259  γιατι ειναι στα χρωματα που θα βαψουμε το παιδικο!

Αυτοκολλητα

1. http://www.sticky.gr/
2. http://www.madmonkey.gr/ Very Happy 
3. http://www.cosycorner.gr/

και αυτοκολλητα μονο για τα επιπλα ΙΚΕΑ απο εξωτερικο!
1. http://www.thisismykea.com/designs/kids
2. http://www.stikkipix.de/Aufkleber-fuer-IKEA-Moebel:::1.html

1062Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τρι Σεπ 10, 2013 10:03 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
IoliAtore έγραψε:Λιλά έχω την κρεβατοκάμαρά μου και στην αρχή δεν άρεζε του άντρα μου, αλλά μετά τη συνήθισε και τώρα τον χαλαρώνει το χρώμα Smile

Ωστόσο επειδή το έχω ήδη 7 χρόνια, στο επόμενο βάψιμο θα το αλλάξουμε. Όμως είναι ωραίο

Στη 18η εβδομάδα απέκτησες ζαλάδες και ναυτία;; Τελικά όντως κάθε εγκυμοσύνη είναι εντελώς διαφορετική...

Εγώ σήμερα όλο το απόγευμα είχα έντονο πόνο στην κοιλιά και μια ανησυχώ μια καθησυχάζω τον εαυτό μου.... αργεί και το ραντεβού μου... είναι 1 Οκτωβρίου.. πώς θα περάσει ο καιρός;

Προς το παρόν σας εύχομαι καλό βράδυ, κατεβαίνω στους γονείς μου, τα λέμε αύριο!!Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 215994 
Καλό βράδυ και καλή ξεκούραση Smile

1063Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τρι Σεπ 10, 2013 11:29 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kate θα ρίξω μια ματιά στη βιοκαρπέτ αν έχουμε εδώ, έλεγα μήπως είδες τίποτα στο ίντερνετ...
Αφού σου κόλλησε τόσο η συγκεκριμένη κουρτίνα πήγαινε παρ'την Smile
Απλά σκέφτομαι ότι μέχρι να πάει το μικρό μας στο δωμάτιο του θα έχει φύγει ο χειμώνας γι αυτό σκέφτομαι να αφήσω το χαλί για του χρόνου...δεν ξέρω βέβαια αν δω κάτι που μ'αρέσει μπορεί να πάρω πιο γρήγορα Smile

Από αυτοκόλλητα εμένα μου αρέσουν και αυτά
http://www.thecloudbelow.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=166
που άκουσα ότι έχουν καλή ποιότητα (από άτομα που τα δοκίμασαν).

1064Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τρι Σεπ 10, 2013 11:51 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια.
Είχε σταματήσει το mail μου να μου στέλνει μηνύματα ότι γράφετε στο θέμα και μόλις μπήκα είδα 5 σελίδες Shocked 
Ωραία συζήτηση έχετε ανοίξει!!!


ntina_kostas έγραψε:
Για αλλαξιέρα κορίτσα δεν ξέρω γιατί η κολλητή μου μου είπε ότι μια-δυο φορές τη χρησιμοποίησε.
Ντίνα, η κολλητή σου που άλλαζε το παιδί; Γιατί αν μου πεις στον κσναπέ ή στο κρεβάτι της... ΘΑΝΑΤΟΣ!!! Η μέση σου θα πέσει στα πατώματα. Ούτε κι εγώ είχα πάρει αλλά είχα μετατρέψει την τραπεζαρία σε αλλαξιέρα. Τώρα όμως που μετακομίσαμε και το σαλόνι είναι πιο ανθρώπινο, αγόρασα την πιο φτηνή του ΙΚΕΑ για το δεύτερο μωρό και προς το παρόν αλλάζω και την μικρή μου εκεί.


gallida έγραψε:Εμάς μας είπαν να αποφύγουμε τα λευκά έπιπλα γιατί χαλάνε και φεύγει το χρώμα, θέλαμε κάτι σε καφέ ή ανοιχτό γκρι. Αλλά είδα ωραίες λευκές συρταριέρες στα ΙΚΕΑ
Εγώ έχω αγοράσει όλα τα έπιπλα της μικρής από το ΙΚΕΑ, είναι λευκά και δεν έχουν πάθει τίποτα. Είναι ακόμα κατάλευκα. Ούτε έχουν κιτρινίσει. Αντίθετα, μια φίλη μου που αγόρασε στο χρώμα του ξύλου (καφέ σχετικά σκούρο) από καλό ποιοτικά μαγαζί, ο μικρός της με τα δόντια του, έχει αλλάξει τα φώτα στην κούνια. Έχει φύγει όλη η μπογιά από τα κάγκελα και έχει γίνει κιτρινόασπρη. Ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου τύχει...


vasoulagal έγραψε:γεια σας μαμαδες Smileμε το καλο τα μωρακια . εγω ειμαι μαμα φεβρουαριου, να κατσω στην παρεα? ? Very Happy 
Καλώς μας ήρθες Βασούλα και με το καλό!!!


IoliAtore έγραψε:
Το αμυγδαλί με λευκά έπιπλα και λίγες λεπτομέρειες από rattan (η καρέκλα της μαμάς και το φωτιστικο) σε ανοιχτό καφέ πώς σας φαίνεται; έχω και κουρτίνες άσπρες με μεγάλα καρό πράσινο και γενικώς φέρνει λίγο σε χρώματα του δάσους. Για αυτό, για διακόσμηση θα βάλουμε όπως είπα κουκουβάγιες, ζωάκια του δάσους κτλ. Έχω βρει και ενα ωραίο μεγάλο αυτοκόλλητο για ντουλάπα δεντρο με ζωάκια και πουλάκια.. μακάαααααααριιιιι
Έτσι όπως το περιέγραψες μου ακούγεται πανέμορφο!!! Και θα είναι πολύ ωραίο και για τα 2 φύλλα (αγοράκι-κοριτσάκι Wink )


irenehr έγραψε:Kate θα ρίξω μια ματιά στη βιοκαρπέτ αν έχουμε εδώ, έλεγα μήπως είδες τίποτα στο ίντερνετ...
Αφού σου κόλλησε τόσο η συγκεκριμένη κουρτίνα πήγαινε παρ'την Smile
Απλά σκέφτομαι ότι μέχρι να πάει το μικρό μας στο δωμάτιο του θα έχει φύγει ο χειμώνας γι αυτό σκέφτομαι να αφήσω το χαλί για του χρόνου...δεν ξέρω βέβαια αν δω κάτι που μ'αρέσει μπορεί να πάρω πιο γρήγορα Smile
Ειρήνη μου η σκέψη σου είναι πολύ σωστή! Και εγώ είχα γεννήσει 5/3 και η μικρή πήγε στο δωμάτιό της τον Αύγουστο, οπότε τώρα που θα γεννήσω Γενάρη, πάλι για καλοκαίρι το βλέπω.

http://www.something-special.gr

1065Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τετ Σεπ 11, 2013 12:40 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι ωραία αυτοκόλλητα είναι αυτάααα!!!! Ιδίως μου άρεσαν αυτά που είναι για έπιπλα ΙΚΕΑ. Αν με το καλό προχωρήσω, σκέφτομαι να πάρω αυτήν την κούνια γιατί ταιριάζει με τα υπόλοιπα έπιπλα που έχω, και υπάρχει και αυτοκόλλητο:
http://www.stikkipix.de/Aufkleber-fuer-IKEA-Moebel/HENSVIK-Babybett/Happy-Rabbit-Moebelsticker-fuer-Babybett-IKEA-HENSVIK-BB04::622.html

Επειδή αυτή η κούνια έχει ένα μεγάλο πάνελ από τη μία πλευρά μου είχε φανεί πολύ σκέτο και είχα σκεφτεί να έβαζα αυτοκόλλητο. Αλλά αυτό είναι ιδανικό γιατί είναι στο κατάλληλο μέγεθος!

Αχ κορίτσια όσο δεν ήθελα το μυαλό μου πάλι πετάει στα έπιπλα και στα βρεφικά είδη και πολύ φοβάμαι μην φάμε μια μεγάλη ΜΟΥΝΤΖΑ σε έναν μήνα, όπως και τις προηγούμενες δύο φορές.

Σήμερα πήγαμε για καφέ με τον μπαμπά μου και είχαμε μία μεγάλη συζήτηση, τον ρώτησα βάσει της εμπειρίας του τι πιστεύει ότι θα γίνει (είναι γιατρός), άρχισε να μου λέει ό,τι έγινε έγινε και εσύ έκανες ό,τι μπορούσες και τώρα ό,τι πει η φύση και τέτοια.. του λέω οκ αλλά πες τι πιστεύεις, βάσει των ποσοστών μας, της διαφάνειας κ.λπ. και μου είπε ότι ναι μεν δεν μπορούμε να μαντέψουμε αλλά βάσει των ποσοστών και βάσει του ότι έχουμε ήδη ελέγξει τα χρωμοσώματα, δεν πιστεύει να είναι χρωμοσωμική ανωμαλία (πχ νταουν ή κάτι χειρότερο). Όμως πιστεύει και το έχει δει συχνά ότι αυτή η διαφάνεια έχει προκληθεί από κάτι παθολογικο και είναι πιθανόν καρδιακή δυσπλασία ή δυσπλασία στο νευρικό σύστημα. Μου'ρθε κάπως... Το πρώτο, λέει, μπορεί και να παλεύεται.. (αναλόγως τι είδος είναι) αλλά το 2ο άστα να πάνε..

Ξέρω γω μωρέ, έχουν έναν τρόπο να στα λένε οι γιατροί, πολύ τρομακτικό!!! pale pale 

1066Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τετ Σεπ 11, 2013 12:50 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και σε μία πιο ευχάριστη νότα....

Θα παίρνατε το κρεβάτι της stokke; Είναι αρκετά ακριβό αλλά πάει από νεογέννητο ως 12 ετών.

Αυτό που μου την έδωσε όμως εκτός της τιμής, είναι το σχήμα του το οποίο είναι ιδιαίτερο και αναγκαστικά πρέπει να αγοράζεις μόνο σεντόνια της Stokke, που είναι πολύ ακριβά...

http://www.stokke.com/beds/stokke-sleepi-bed/product-concept.aspx

Μου φαίνεται όμορφο αλλά κάνει γύρω στα 750-800 ευρώ... και επιπλέον λεφτά για κάθε επέκταση και μεγαλύτερο στρώμα...

1067Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τετ Σεπ 11, 2013 1:11 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσια μου.....καλημερα ιολη μου.....ειπαμε θετικη σκεψη και μονο...ολα θα πανε καλα......πρεπει να ανοιξουμε καινουργιο θεμα μανουλες Ιανουαριου 2 γιατι θα μας το κλειδωσουν κοριτσια μου.....οποια θελει ας το ανοιξει.....
Ιολη μου εμενα αυτη η κουνια της stokke δεν μου αρεσει να σου πω την αληθεια...πιο πολυ μου αρεσει η αλλη που εχεις βαλει.....

1068Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τετ Σεπ 11, 2013 1:31 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ανοιγω εγω σε μισο λεπτουδακι!!
και το σκεφτομουν εχθες και ηθελα να ρωτησω γιατι καθε 1000 ποστ ανοιγουμε νεο?

1069Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τετ Σεπ 11, 2013 1:32 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερες Very Happy  ιολη μου το οσο το ψαχνεις τοσο θα ανχονεσαι και το ανχος δεν βγαζει πουθενα .. προσπαθησε να εισαι αισιοδοξη και θα τελειωσει η αγωνια σου σε λιγες μερες Smile  κοριτσια εγω εχω ξετρελαει με αυτη τη κουνια http://www.motherbaby.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=16&the2id=36&theid=36&open1=16&open2=36&thepid=999&page=1 τι λετε?

1070Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 43 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Τετ Σεπ 11, 2013 1:35 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...και συνεχίζουμε εδώ  :  

http://forum.eimaimama.gr/t20858-topic#823712! Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 43 από 43]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 23 ... 41, 42, 43

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις