Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 12:30 am

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα σε ολες σας..!Εθεσα ετσι τον τιτλο γιατι ειναι 3 ρολοι τους οποιους καλεισαι να τους κανεις οταν κανεις οικογενεια.Ετσι λοιπον και γω εχω οικογενεια και ενα παιδακι 4 μηνων μολις.εκεινο που θελω να ρωτησω εσας ειναι πως μπορεις να φερεις σε ισσοροπια αυτα τα τρια πραγματα.Κατι που εμενα μου φαινεται πολυ δυσκολο και φυσικα υστερω σε καποιο απο τα τρια.Μου ειναι μεχρι στιγμης ακατορθωτο να ειμαι ενταξει σε ολα μιας και βοηθεια δεν εχω απο πουθενα και δεν ξερω τι να κανω.Τρεχω ολη μερα απο το πρωι μεχρι το βραδυ για να τα προλαβω ολα και μετα που κουραγιο να δω και τον αντρα μου.Πολλες φορες νιωθω τυψεις απεναντι στο μωρο μου γιατι τον αφηνω μονο του να παιζει κα ιεγω ασχολουμαι με το σπιτι , αλλα δεν γινεται και αλλιως.Θελω βαση εμπειριων σας να με βοηθουσατε λιγο γιατι δεν την παλευω

2Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 12:45 am

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
theanw έγραψε:Καλημερα σε ολες σας..!Εθεσα ετσι τον τιτλο γιατι ειναι 3 ρολοι τους οποιους καλεισαι να τους κανεις οταν κανεις οικογενεια.Ετσι λοιπον και γω εχω οικογενεια και ενα παιδακι 4 μηνων μολις.εκεινο που θελω να ρωτησω εσας ειναι πως μπορεις να φερεις σε ισσοροπια αυτα τα τρια πραγματα.Κατι που εμενα μου φαινεται πολυ δυσκολο και φυσικα υστερω σε καποιο απο τα τρια.Μου ειναι μεχρι στιγμης ακατορθωτο να ειμαι ενταξει σε ολα μιας και βοηθεια δεν εχω απο πουθενα και δεν ξερω τι να κανω.Τρεχω ολη μερα απο το πρωι μεχρι το βραδυ για να τα προλαβω ολα και μετα που κουραγιο να δω και τον αντρα μου.Πολλες φορες νιωθω τυψεις απεναντι στο μωρο μου γιατι τον αφηνω μονο του να παιζει κα ιεγω ασχολουμαι με το σπιτι , αλλα δεν γινεται και αλλιως.Θελω βαση εμπειριων σας να με βοηθουσατε λιγο γιατι δεν την παλευω

Και πού να είσαι και εργαζόμενη...... Μην ανησυχείς θα τα καταφέρεις όπως όλες μας.... θα βρεις τον τρόπο, απλά κάποιες φορές λυγίζουμε από την κούραση!
Πάντως αυτό που λειτούργησε σε μένα είναι να μην είσαι τελειομανής... δε χρειάζεται το σπίτι να λάμπει πάντα, ούτε να κάνεις τα πιο περίπλοκα φαγητά και φυσικά δεν θα είσαι πάντα με το τέλειο μανικιούρ και χτένισμα...
Απομυθοποίησε κάποια πράγματα, απλοποίησε την καθημερινότητά σου και θα λειτουργήσεις καλύτερα.... τι να πω κι εγώ και άλλες που λόγω δουλειά λείπουμε καθημερινά 10 ώρες από το σπίτι;

3Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 12:47 am

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και προς Θεού μη νιώθεις τύψεις για το μωρό σου... αν δεν κάνεις τις δουλειές εσύ ποιος θα τις κάνει;
Τύψεις να ένιωθες αν είχες γυναίκα μόνιμη στο σπίτι για τις δουλειές κι εσύ παρατούσες το μωρό σου για να αράζεις στον καναπέ...

4Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 1:46 am

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το σκεφτομαι τι θα γινει οταν γυρισω στην δουλεια τι θα γινει αλλα ακομα αργει.εχεις δικιο οτι ολα δεν μπορει να ειναι στην εντελεια αλλα πρεπει να γινουν.Στο μονο που ειμαι ενταξει ειναι στι παιδακι μου που αυτο ειναι το Ακαι το Ω πλεον.Εχω πελαγωσει παντως

5Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 2:14 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
theanw έγραψε:Καλημερα σε ολες σας..!Εθεσα ετσι τον τιτλο γιατι ειναι 3 ρολοι τους οποιους καλεισαι να τους κανεις οταν κανεις οικογενεια.Ετσι λοιπον και γω εχω οικογενεια και ενα παιδακι 4 μηνων μολις.εκεινο που θελω να ρωτησω εσας ειναι πως μπορεις να φερεις σε ισσοροπια αυτα τα τρια πραγματα.Κατι που εμενα μου φαινεται πολυ δυσκολο και φυσικα υστερω σε καποιο απο τα τρια.Μου ειναι μεχρι στιγμης ακατορθωτο να ειμαι ενταξει σε ολα μιας και βοηθεια δεν εχω απο πουθενα και δεν ξερω τι να κανω.Τρεχω ολη μερα απο το πρωι μεχρι το βραδυ για να τα προλαβω ολα και μετα που κουραγιο να δω και τον αντρα μου.Πολλες φορες νιωθω τυψεις απεναντι στο μωρο μου γιατι τον αφηνω μονο του να παιζει κα ιεγω ασχολουμαι με το σπιτι , αλλα δεν γινεται και αλλιως.Θελω βαση εμπειριων σας να με βοηθουσατε λιγο γιατι δεν την παλευω
χαχαχαχαχ νομίζεις ότι έιναι μόνο αυτά τα τρία. Στην πορεία θα δεις ότι θα γίνεις δασκάλα, ψυχολόγος, σωφέρ,διαιτήτης ΄΄οταν θα έρθει αδερφάκι, διαιτολόγος, παιδίατρος, λογοθεραπευτής, κλοουν, παραμυθάς......και η λίστα είναι αρκετά μεγάλη. Τι θα κάνεις? Τα πάντα αλλά αν δεν θες να τρελαθείς δεν θα τα κάνεις τέλεια, και δεν πειράζει κιόλας. Είμαι μέτρια νοικοκυρά, μέτρια μαμά, μέτρια σύζυγος. Κοιτάω τα βασικά και προσπαθώ να έιμαι ήρεμη για να ανταπεξέλθω. Οι φορές που έιμαι στην τρέλα είναι πάρα πολλές. το μυστικό για εμένα? Αφήνω τα πάντα ένα μπάχαλο .Το σπίτι χάλια, τα ρούχα ασιδέρωτα αλλά....πάντα με φαγητό και πάμε μια βόλτα με τα παιδιά.και αυτά ξεδίνουν και εγω ηρεμώ. Όταν γυρίσω θα γίνουν όλα αφού θα είμαι ξεκούραστη. Να ήξερες πόση δύναμη και πόσα ταλέντα έχουμε οι γυναίκες.............

6Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 2:21 am

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ψυχραιμία.... και να σκεφτείς ότι εγώ γύρισα στη δουλειά μου όταν η κόρη μου ήταν ακόμη τριών μηνών. Και βοήθεια έχω από τις γιαγιάδες, αλλά μόνο για τις ώρες που λείπω στη δουλειά. Δηλαδή γυρίζω στις 5 το απόγευμα, παίρνω το παιδί (2 χρονών τώρα) και αρχίζω την τρεχάλα... μαγειρέματα, σίδερο κλπ. Και ο άντρας μου δεν είναι πάντα σπίτι, γιατί μπορεί να δουλεύει μέχρι μεσάνυχτα.
Έχω και μια ξαδέρφη εργαζόμενη με 2 παιδιά 3 και 1 1/2 έτους που τρέχει κι αυτη..
Στα γράφω αυτά για να καταλάβεις ότι σίγουρα δεν είσαι η μόνη, όλες πελαγώνουμε κάποια στιγμή, άλλες φορές θέλουμε να ουρλιάξουμε από τα νεύρα και την κούραση, αλλά βρίσκουμε πάντα τον τρόπο...
Και θα σου πω και κάτι άλλο.... τα δύσκολα είναι για 2-3 χρόνια μόνο. Όταν μπορέσεις να συνεννοείσαι με το παιδί όλα γίνονται πιο εύκολα. Κι εγώ είχα τρομάξει στην αρχή και δεν κατάλαβα πώς πέρασαν 2 χρόνια.
Αλλά πρόσεχε την επιρροή των άλλων μη χαλάνε την ψυχολογία σου... εγώ ε΄χω τη μάνα μου που μου λέει "Χριστούγεννα ή Πάσχα δεν θα κάνεις ένα τραπέζι στο σπίτι σου, να ανοίξεις το σπίτι σου;" Πώς να το κάνω; μόνη μου με ένα πιτσιρίκι να θέλει αγκαλιά κι εγώ να ετοιμάζω φαγητά και τραπέζια; αυτά πρέπει να προσέξεις... μην μπεις στο τριπάκι της τέλειας νοικοκυράς.... αυτόξέχνατο για 2-3 χρόνια... και σε όποιον αρέσει!!!
Σόρρυ που έγραψα πολλά....

7Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 2:50 am

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας ευχαριστω κοριτσια πραγματικα μου δινεται κουραγιο γιατι εχω εξαντληθει και τελικα καταλαβα οτι οταν εχεις βγει νο αουτ πουθενα δεν μπορεις να εισαι ενταξει.Εdε συμφωνω οτι το μετριο τελικα τουλαχιστον μεχρι να μεγαλωσει το παιδι ειναι η καλυτερη λυση .Μαμα οσο για την δουλεια ελπιζω να εχω βοηθεια τοτε γιατι αν οχι καηκα.Ελπιζω σιγα σιγα να βρω τις ισσοροπειες δεν εχω αλλωστε και απιλογη

8Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 10:04 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω ευτυχως το γλιτωσα και δεν ειμαι νοικοκυρα!Εχω δηλαδη γυναικα για τις δουλειες του σπιτιου οποτε κανω μονο επιβλεψη και το προγραμμα τις εβδομαδας. Αλλα ειμαι μαμα, συζηγος και εργαζομενη χωρις ωραριο γιατι ειναι δικη μου η δουλεια. Ολη μερα τρεχω να τα προλαβω ολα,και δουλεια, και χρονο με την κορη μου και ξανα δουλεια και το βραδυ οταν ο συζηγος μου βρισκεται μαζι μας (γιατι ταξιδευει αρκετα συχνα) να ειμαι και οκ να βγουμε εξω η να περασσουμε χρονο μαζι. Και τελικα το μονο που καταφερνω ειναι να εχω τυψεις! Τυψεις για τη δουλεια μου, τυψεις για τον αντρα μου, και κυριως τυψεις για την κορη μου που καμια φορα γυρναω απο το γραφειο αργα και εκεινη εχει ηδη κοιμηθει (προσπαθω να μην συμβαινει, αλλα καμια φορα δεν γινεται αλλιως). Γενικα, τυψεις, τυψεις τυψεις...!!!

9Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 10:57 am

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
annamaria_i έγραψε:Εγω ευτυχως το γλιτωσα και δεν ειμαι νοικοκυρα!Εχω δηλαδη γυναικα για τις δουλειες του σπιτιου οποτε κανω μονο επιβλεψη και το προγραμμα τις εβδομαδας. Αλλα ειμαι μαμα, συζηγος και εργαζομενη χωρις ωραριο γιατι ειναι δικη μου η δουλεια. Ολη μερα τρεχω να τα προλαβω ολα,και δουλεια, και χρονο με την κορη μου και ξανα δουλεια και το βραδυ οταν ο συζηγος μου βρισκεται μαζι μας (γιατι ταξιδευει αρκετα συχνα) να ειμαι και οκ να βγουμε εξω η να περασσουμε χρονο μαζι. Και τελικα το μονο που καταφερνω ειναι να εχω τυψεις! Τυψεις για τη δουλεια μου, τυψεις για τον αντρα μου, και κυριως τυψεις για την κορη μου που καμια φορα γυρναω απο το γραφειο αργα και εκεινη εχει ηδη κοιμηθει (προσπαθω να μην συμβαινει, αλλα καμια φορα δεν γινεται αλλιως). Γενικα, τυψεις, τυψεις τυψεις...!!!
Μια χαρα σε βρισκω, αφου μπορεις και εχεις γυναικα για τις δουλειες.Οσο για τις τυψεις δεν μου δινεις καθολου κουραγιο αλλα σε καταλαβαινω γιατι κ γω οταν γυρισω στην δουλεια το ιδιο πιστευω θα νιωθω

10Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 11:02 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
theanw έγραψε:
annamaria_i έγραψε:Εγω ευτυχως το γλιτωσα και δεν ειμαι νοικοκυρα!Εχω δηλαδη γυναικα για τις δουλειες του σπιτιου οποτε κανω μονο επιβλεψη και το προγραμμα τις εβδομαδας. Αλλα ειμαι μαμα, συζηγος και εργαζομενη χωρις ωραριο γιατι ειναι δικη μου η δουλεια. Ολη μερα τρεχω να τα προλαβω ολα,και δουλεια, και χρονο με την κορη μου και ξανα δουλεια και το βραδυ οταν ο συζηγος μου βρισκεται μαζι μας (γιατι ταξιδευει αρκετα συχνα) να ειμαι και οκ να βγουμε εξω η να περασσουμε χρονο μαζι. Και τελικα το μονο που καταφερνω ειναι να εχω τυψεις! Τυψεις για τη δουλεια μου, τυψεις για τον αντρα μου, και κυριως τυψεις για την κορη μου που καμια φορα γυρναω απο το γραφειο αργα και εκεινη εχει ηδη κοιμηθει (προσπαθω να μην συμβαινει, αλλα καμια φορα δεν γινεται αλλιως). Γενικα, τυψεις, τυψεις τυψεις...!!!
Μια χαρα σε βρισκω, αφου μπορεις και εχεις γυναικα για τις δουλειες.Οσο για τις τυψεις δεν μου δινεις καθολου κουραγιο αλλα σε καταλαβαινω γιατι κ γω οταν γυρισω στην δουλεια το ιδιο πιστευω θα νιωθω

Ναι ειμαι τυχερη που εχω γυναικα. Βεβαια αυτο ισοδυναμει με περισσοτερες ωρες δουλειας για εμας ωστε να καλυπτουμε και αυτο οικονομικα, αλλα δεν εχω παραπονο κανενα απο αυτο. Οσο για τις τυψεις, και εγω κουραγιο ψαχνω, αλλα.. Νομιζω ειναι στον ανθρωπο, ειμαι τοσο τελειομανης που παντα κατι θεωρω οτι δεν κανω καλα.

11Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 11:13 am

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοπελλες μου πολλη πολλη υπομονη χρειαζετε και τιποτα αλλο....σημμερα μπηκα σπιτι στις 9 απο τις 6.30 που ειμαι στο ποδι Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 911307 το πρωι τρεχω σχολεια ,υλικα για την δουλεια και μετα βουρρρ για το καταστημα μου μαζι με το μικρο μου, ταισμα, αλλαγμα, δουλεια ,πελατες με ιδιοτροπιες και λοιπα μεσημερι περνω τους μεγαλους απο τα σχολεια και βουρρρ για το αλλο καταστημα μου, φαγητο ετοιμο απο το βραδυ, τρωνε και αρχιζουμε διαββασματα, πελατες δεν καθομε λεπτο μεχρι τις 8 η 9 που θα μπουμε σπιτι και εκει αρχιζουν τα ωραια μπανιο, φαη, υπνος για τα παιδια Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 517142 σιδερομα, καθαρισμα και τοτε ερχετε και ο αντρας μου απο τη δουλεια καθοματε καμια ωρα να ηρεμισουμε και γινετε 1 να παμε για υπνο...και την αλλη μερα το ιδιο και το καλητερο σαββατοκυριακα σαββατα μπενω σπιτι στις 4 και μερικες κυριακες παλι δουλεια.ευτυχως βρησκω και καμια κυριακη ελευθερη να παμε καμια βολτα με τα παιδια και να τα απολαυσω.αν με ρωτατε πως τα καταφερνω θα σας πω δεν ξερω μαλλον η φυση προνοησε και εμεις οι γυναικες καταφερνουμε να κανουμε πολλα πραγματα ταυτοχρονα. Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 875502 συγνωμη για το σεντονι

12Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 11:42 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ! εγω σημερα ξυπνησα στις 6.30 οπως καθε μερα, να προλαβω να κανω λιγο γυμναστικη και να ετοιμαστω με την ησυχια μου πριν ξυπνησει η κορη μου, μετα ξυπνησε, φαγαμε το πρωινο μας μαζι, παιξαμε λιγο, μετα πηγα στο γραφειο. Μετα σε 3 εξωτερικα ραντεβου (σε ασχετα σημεια της πολης μεταξυ τους) μετα γυρισα για λιγο σπιτι για κανα δυωρο, και τωρα παλι γραφειο να περιμενω ενα τηλεφωνημα απο αμερικη οποτε με βλεπω να γυρναω αργα σπιτι. Και παλι δεν θα κανω εγω την κορη μου μπανιο και να την βαλω για υπνο.. Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 534787 και θα γυρισω κατα τις 10 σπιτι ψωφια να κοιταω το ταβανι! Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 585182

13Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 11:47 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:αχ! εγω σημερα ξυπνησα στις 6.30 οπως καθε μερα, να προλαβω να κανω λιγο γυμναστικη και να ετοιμαστω με την ησυχια μου πριν ξυπνησει η κορη μου, μετα ξυπνησε, φαγαμε το πρωινο μας μαζι, παιξαμε λιγο, μετα πηγα στο γραφειο. Μετα σε 3 εξωτερικα ραντεβου (σε ασχετα σημεια της πολης μεταξυ τους) μετα γυρισα για λιγο σπιτι για κανα δυωρο, και τωρα παλι γραφειο να περιμενω ενα τηλεφωνημα απο αμερικη οποτε με βλεπω να γυρναω αργα σπιτι. Και παλι δεν θα κανω εγω την κορη μου μπανιο και να την βαλω για υπνο.. Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 534787 και θα γυρισω κατα τις 10 σπιτι ψωφια να κοιταω το ταβανι! Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 585182
Ε πιές λίγο σαμπάνια να χαλαρώσεις. Razz Σε γουστάρω λέμεεεεεεεεεε. Μιλάμε για σίδερο ,για πανικό και λε ξύπνησα να κάνω γυμναστική. Τι γυμναστική βρε είσαι τρελή? Δεν έχουμε κουράγιο να δούμε που είναι τα πόδια μας να τα σηκώσουμε κιόλας.????????? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

14Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 11:51 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ede έγραψε:
annamaria_i έγραψε:αχ! εγω σημερα ξυπνησα στις 6.30 οπως καθε μερα, να προλαβω να κανω λιγο γυμναστικη και να ετοιμαστω με την ησυχια μου πριν ξυπνησει η κορη μου, μετα ξυπνησε, φαγαμε το πρωινο μας μαζι, παιξαμε λιγο, μετα πηγα στο γραφειο. Μετα σε 3 εξωτερικα ραντεβου (σε ασχετα σημεια της πολης μεταξυ τους) μετα γυρισα για λιγο σπιτι για κανα δυωρο, και τωρα παλι γραφειο να περιμενω ενα τηλεφωνημα απο αμερικη οποτε με βλεπω να γυρναω αργα σπιτι. Και παλι δεν θα κανω εγω την κορη μου μπανιο και να την βαλω για υπνο.. Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 534787 και θα γυρισω κατα τις 10 σπιτι ψωφια να κοιταω το ταβανι! Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 585182
Ε πιέ λίγο σαμπάνια να χαλαρώασεις. Razz Σε γουστάρω λέμεεεεεεεεεε. Μιλάμε για σίδερο ,για πανικό και λε ξύπνησα να κάνω γυμναστική. Τι γυμναστική βρε είσαι τρελή? Δεν έχουμε κουράγιο να δούμε που είναι τα πόδια μας να τα σηκώσουμε κιόλας.????????? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Χχααχαχ αφου το ειπα δεν κανω δουλειες ευτυχως! Οχι οτι δεν εχει χρειαστει να κανω, απλα οχι σε καθημερινη βαση και ειμαι τυχερη γι αυτο. Αλλα μην νομιζεις οτι δεν κουραζομαι μαθημερινα, απλα οχι μεσα στο σπιτι, και το κακο ειναι οτι δεν εχω σταθερο ωραριο οποτε μπορει να μενω και στο γραφειο μεχρι τις 12 καποιες φορες αν πρεπει να παραδωθει δουλεια.. 6.30 με 7.30 καθε μερα ειναι η ωρα που αφιερωνω στον εαυτο μου υποχρεωτικα γιατι αλλιως θα τρελαθω.

15Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 11:54 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
ede έγραψε:
annamaria_i έγραψε:αχ! εγω σημερα ξυπνησα στις 6.30 οπως καθε μερα, να προλαβω να κανω λιγο γυμναστικη και να ετοιμαστω με την ησυχια μου πριν ξυπνησει η κορη μου, μετα ξυπνησε, φαγαμε το πρωινο μας μαζι, παιξαμε λιγο, μετα πηγα στο γραφειο. Μετα σε 3 εξωτερικα ραντεβου (σε ασχετα σημεια της πολης μεταξυ τους) μετα γυρισα για λιγο σπιτι για κανα δυωρο, και τωρα παλι γραφειο να περιμενω ενα τηλεφωνημα απο αμερικη οποτε με βλεπω να γυρναω αργα σπιτι. Και παλι δεν θα κανω εγω την κορη μου μπανιο και να την βαλω για υπνο.. Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 534787 και θα γυρισω κατα τις 10 σπιτι ψωφια να κοιταω το ταβανι! Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 585182
Ε πιέ λίγο σαμπάνια να χαλαρώασεις. Razz Σε γουστάρω λέμεεεεεεεεεε. Μιλάμε για σίδερο ,για πανικό και λε ξύπνησα να κάνω γυμναστική. Τι γυμναστική βρε είσαι τρελή? Δεν έχουμε κουράγιο να δούμε που είναι τα πόδια μας να τα σηκώσουμε κιόλας.????????? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Χχααχαχ αφου το ειπα δεν κανω δουλειες ευτυχως! Οχι οτι δεν εχει χρειαστει να κανω, απλα οχι σε καθημερινη βαση και ειμαι τυχερη γι αυτο. Αλλα μην νομιζεις οτι δεν κουραζομαι μαθημερινα, απλα οχι μεσα στο σπιτι, και το κακο ειναι οτι δεν εχω σταθερο ωραριο οποτε μπορει να μενω και στο γραφειο μεχρι τις 12 καποιες φορες αν πρεπει να παραδωθει δουλεια.. 6.30 με 7.30 καθε μερα ειναι η ωρα που αφιερωνω στον εαυτο μου υποχρεωτικα γιατι αλλιως θα τρελαθω.
Γυναίκα που δουλεύει έιναι δυνατόν να μην κουράζεται? Εκτός αν έιναι δημόσιος σε κανένα υπουργείο Δημαρχείο (δεν μιλώ για αλλες ειδικότητες του ΔΤ)που ακόμα και 8μηνη κόρη μου κουράζεται περισσότερο Razz

16Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 11:58 am

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ανναμαρια μου σε καταλαβενω και εγω που τους εχω μαζι μου στη δουλεια παλι τυψεις εχω που δεν προλαβενω να παιξω μαζι τους την ωρα που γυρναμε σπιτι.μην ανησιχεις ομως φτανει τις ωρες που εισαι μαζι της να τις περνατε ποιοτικα .με τον μεγαλο μου που μιλαμε μου λεει οτι απο τον καιρο που ηταν μωρο θυματε τις στιγμες που παιζαμε και πηγαιναμε βολτες και ταξιδια μαζι δεν θυματε να του λοιπο γιατι δουλευα πολλες ωρες .

17Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 11:59 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ede έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
ede έγραψε:
annamaria_i έγραψε:αχ! εγω σημερα ξυπνησα στις 6.30 οπως καθε μερα, να προλαβω να κανω λιγο γυμναστικη και να ετοιμαστω με την ησυχια μου πριν ξυπνησει η κορη μου, μετα ξυπνησε, φαγαμε το πρωινο μας μαζι, παιξαμε λιγο, μετα πηγα στο γραφειο. Μετα σε 3 εξωτερικα ραντεβου (σε ασχετα σημεια της πολης μεταξυ τους) μετα γυρισα για λιγο σπιτι για κανα δυωρο, και τωρα παλι γραφειο να περιμενω ενα τηλεφωνημα απο αμερικη οποτε με βλεπω να γυρναω αργα σπιτι. Και παλι δεν θα κανω εγω την κορη μου μπανιο και να την βαλω για υπνο.. Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 534787 και θα γυρισω κατα τις 10 σπιτι ψωφια να κοιταω το ταβανι! Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 585182
Ε πιέ λίγο σαμπάνια να χαλαρώασεις. Razz Σε γουστάρω λέμεεεεεεεεεε. Μιλάμε για σίδερο ,για πανικό και λε ξύπνησα να κάνω γυμναστική. Τι γυμναστική βρε είσαι τρελή? Δεν έχουμε κουράγιο να δούμε που είναι τα πόδια μας να τα σηκώσουμε κιόλας.????????? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Χχααχαχ αφου το ειπα δεν κανω δουλειες ευτυχως! Οχι οτι δεν εχει χρειαστει να κανω, απλα οχι σε καθημερινη βαση και ειμαι τυχερη γι αυτο. Αλλα μην νομιζεις οτι δεν κουραζομαι μαθημερινα, απλα οχι μεσα στο σπιτι, και το κακο ειναι οτι δεν εχω σταθερο ωραριο οποτε μπορει να μενω και στο γραφειο μεχρι τις 12 καποιες φορες αν πρεπει να παραδωθει δουλεια.. 6.30 με 7.30 καθε μερα ειναι η ωρα που αφιερωνω στον εαυτο μου υποχρεωτικα γιατι αλλιως θα τρελαθω.
Γυναίκα που δουλεύει έιναι δυνατόν να μην κουράζεται? Εκτός αν έιναι δημόσιος σε κανένα υπουργείο Δημαρχείο (δεν μιλώ για αλλες ειδικότητες του ΔΤ)που ακόμα και 8μηνη κόρη μου κουράζεται περισσότερο Razz
Δεν θεωρω οτι κουραζομαι περισσοτερο απο μια μαμα που δουλευει λιγοτερες ωρες και εχει και το σπιτι, η μια μαμα που δεν δουλευει αλλα εχει το σπιτι και τα παιδια. Και ενταξει δεν παραπονιεμαι, οσο και να γκρινιαζω ωρες ωρες, επιλογη μου ειναι να δουλευω τοσο πολυ, απλα προσπαθω να τα συνδιασω ολα και δεν γινεται!! Με τιποτα ομως!

18Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 12:03 pm

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
georgia78 έγραψε:ανναμαρια μου σε καταλαβενω και εγω που τους εχω μαζι μου στη δουλεια παλι τυψεις εχω που δεν προλαβενω να παιξω μαζι τους την ωρα που γυρναμε σπιτι.μην ανησιχεις ομως φτανει τις ωρες που εισαι μαζι της να τις περνατε ποιοτικα .με τον μεγαλο μου που μιλαμε μου λεει οτι απο τον καιρο που ηταν μωρο θυματε τις στιγμες που παιζαμε και πηγαιναμε βολτες και ταξιδια μαζι δεν θυματε να του λοιπο γιατι δουλευα πολλες ωρες .

Ενταξει μωρε το ξερω αυτο. Και ευτυχως δεν ειναι ολες οι μερες ιδιες. Εχω την δυνατοτητα να κανονιζω μονη μου το προγραμμα μου αναλογα με τη δουλεια που εχω. Αλλα και παλι στεναχωριεμαι οταν δεν την βαζω εγω για υπνο, λογω δουλειας, γιατι και αμα βγω πρωτα την κιμιζω και μετα. Απλα και εγω και ο πατερας της (κυριως αυτος) λειπουμε πολλες ωρες και νιωθω πως χανουμε πραγματα. Τον πρωτο καιρο που γυρισα στη δουλεια ειχα την αγωνια μην μιλισει πρωτη φορα η κορη μου και με παρει η παιδαγωγος που εχει το πρωι να μου πει οτι μιλησε! Ηθελα να την ακουσω εγω! Και ευτυχως πρωτη λεξουλα την ειπαμε Σαββατο Very Happy

19Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 12:15 pm

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="annamaria_i"]
georgia78 έγραψε:ανναμαρια μου σε καταλαβενω και εγω που τους εχω μαζι μου στη δουλεια παλι τυψεις εχω που δεν προλαβενω να παιξω μαζι τους την ωρα που γυρναμε σπιτι.μην ανησιχεις ομως φτανει τις ωρες που εισαι μαζι της να τις περνατε ποιοτικα .με τον μεγαλο μου που μιλαμε μου λεει οτι απο τον καιρο που ηταν μωρο θυματε τις στιγμες που παιζαμε και πηγαιναμε βολτες και ταξιδια μαζι δεν θυματε να του λοιπο γιατι δουλευα πολλες ωρες .

Ενταξει μωρε το ξερω αυτο. Και ευτυχως δεν ειναι ολες οι μερες ιδιες. Εχω την δυνατοτητα να κανονιζω μονη μου το προγραμμα μου αναλογα με τη δουλεια που εχω. Αλλα και παλι στεναχωριεμαι οταν δεν την βαζω εγω για υπνο, λογω δουλειας, γιατι και αμα βγω πρωτα την κιμιζω και μετα. Απλα και εγω και ο πατερας της (κυριως αυτος) λειπουμε πολλες ωρες και νιωθω πως χανουμε πραγματα. Τον πρωτο καιρο που γυρισα στη δουλεια ειχα την αγωνια μην μιλισει πρωτη φορα η κορη μου και με παρει η παιδαγωγος που εχει το πρωι να μου πει οτι μιλησε! Ηθελα να την ακουσω εγω! Και ευτυχως πρωτη λεξουλα την ειπαμε Σαββατο Very Happy [/quote τις ιδιες αγωνιες ειχα με το μεγαλο μου να φανταστεις την πρωτη του κρεμουλα του την εδωσε η μαμα μου γιατι ημουν ταξιδι και αρρωστησε με γαστρεντεριτιδα και τις ειπε ο παιδιατρος να του δωσει κρεμουλα με ρυζι .δεν μου το ειπε ομως για να κανω την χαρα να του δωσω εγω την πρωτη κρεμα μου το ειπε πολυ μετα και εγω η τρελλη εβγαζα φωτο την πρωτη κουταλια χαχααχ ευτυχος μετα βρηκα καταστηματα διπλα απο παιδικες χαρες και ετσι μπορω να εχω τα μικρα μαζι μου.

20Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 12:18 pm

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="georgia78"]
annamaria_i έγραψε:
georgia78 έγραψε:ανναμαρια μου σε καταλαβενω και εγω που τους εχω μαζι μου στη δουλεια παλι τυψεις εχω που δεν προλαβενω να παιξω μαζι τους την ωρα που γυρναμε σπιτι.μην ανησιχεις ομως φτανει τις ωρες που εισαι μαζι της να τις περνατε ποιοτικα .με τον μεγαλο μου που μιλαμε μου λεει οτι απο τον καιρο που ηταν μωρο θυματε τις στιγμες που παιζαμε και πηγαιναμε βολτες και ταξιδια μαζι δεν θυματε να του λοιπο γιατι δουλευα πολλες ωρες .

Ενταξει μωρε το ξερω αυτο. Και ευτυχως δεν ειναι ολες οι μερες ιδιες. Εχω την δυνατοτητα να κανονιζω μονη μου το προγραμμα μου αναλογα με τη δουλεια που εχω. Αλλα και παλι στεναχωριεμαι οταν δεν την βαζω εγω για υπνο, λογω δουλειας, γιατι και αμα βγω πρωτα την κιμιζω και μετα. Απλα και εγω και ο πατερας της (κυριως αυτος) λειπουμε πολλες ωρες και νιωθω πως χανουμε πραγματα. Τον πρωτο καιρο που γυρισα στη δουλεια ειχα την αγωνια μην μιλισει πρωτη φορα η κορη μου και με παρει η παιδαγωγος που εχει το πρωι να μου πει οτι μιλησε! Ηθελα να την ακουσω εγω! Και ευτυχως πρωτη λεξουλα την ειπαμε Σαββατο Very Happy [/quote τις ιδιες αγωνιες ειχα με το μεγαλο μου να φανταστεις την πρωτη του κρεμουλα του την εδωσε η μαμα μου γιατι ημουν ταξιδι και αρρωστησε με γαστρεντεριτιδα και τις ειπε ο παιδιατρος να του δωσει κρεμουλα με ρυζι .δεν μου το ειπε ομως για να κανω την χαρα να του δωσω εγω την πρωτη κρεμα μου το ειπε πολυ μετα και εγω η τρελλη εβγαζα φωτο την πρωτη κουταλια χαχααχ ευτυχος μετα βρηκα καταστηματα διπλα απο παιδικες χαρες και ετσι μπορω να εχω τα μικρα μαζι μου.

Εισαι τυχερη! εγω δεν μπορω να την εχω μαζι. Μονο κανα Σαββατο αν παω στο γραφειο και λειπει ο μπαμπας της την παιρνω για λιγο.

21Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 12:21 pm

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Α! και να προσθεσω, πως εκτος απο μαμαδες, συζηγοι, νοικοκυρες κλπ, ειμαστε και γυναικες! Ποτε ακριβως βρισκουμε χρονο να περιποιηθουμε τους εαυτους μας;; Αν βρισκουμε; Εστω για τα απαραιτητα!!

22Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 10:59 pm

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημέρα και απο εμένα. Άλλη μια μαμά (με ένα μπέμπη σχεδόν 6 μηνών), νοικοκυρά, σύζυγος. εργαζόμενη (με αρκετές ώρες εργασίας) γυναίκα που τρέχει να τα προλάβει όλα. Και γω το μόνο που κατάλαβα τους 6 αυτούς μήνες είναι πως δεν γίνεται να τα προλάβουμε όλα και να είναι καιτέλεια. Εγώ έχω και τους γονείς μου που βοηθούν με το παιδί αρκετά και πάλι καταλήγω στο κρεββάτι στις 23.00 πτώμα και με τα μισά πράγματα να μην έχουν γίνει και ας σηκώνομαι απο τις 06.00 μπας και τα προλάβω. Αλλά χρειάζεται κατανόηση και θετική στάση (όσο γίνεται βεβαίως). Α και αυτό που κάνουμε εμείς με τον άντρα μου είναι να προσπαθούμε κάθε Κυριακή να την αφιερώνουμε στους τρεις μας γιατί τις άλλες μέρες ζήτημα αν βλεπόμαστε 2-3 ώρες με τα ωράρια που έχουμε. Όσο για εμάς τους δύο ότι χρόνος μένει όταν κοιμάται ο μικρός.

23Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 11:11 pm

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ενταξει λοιπον τι να πω κ γω δεν πρεπει να μιλα εειμαι μια χαρα ακομα.Μετα τρεχατε ποδαρακια που θα γυρισω στην δουλεια.Αν τωρα δεν προλαβαινω μετα βεγγος θα γινω.Οπως λεει και η ανναμαρια Τους ευατους μας ποτε?Το μονο καλα ειναι οτι τα κιλα τιος εγκυμοσυνης τα χασα απο το πολυ τρεξιμο τα αλλα στην μοιρα τους.
Αχ αυτες οι μανουλες, γυναικες, νοικοκυρες και απο οτι ειπατε πολλαααααααααααααααααααααα αλλα ακομα affraid jocolor alien cat Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 893968 Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 604962 Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 93981

24Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 11:28 pm

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
theanw έγραψε:Ενταξει λοιπον τι να πω κ γω δεν πρεπει να μιλα εειμαι μια χαρα ακομα.Μετα τρεχατε ποδαρακια που θα γυρισω στην δουλεια.Αν τωρα δεν προλαβαινω μετα βεγγος θα γινω.Οπως λεει και η ανναμαρια Τους ευατους μας ποτε?Το μονο καλα ειναι οτι τα κιλα τιος εγκυμοσυνης τα χασα απο το πολυ τρεξιμο τα αλλα στην μοιρα τους.
Αχ αυτες οι μανουλες, γυναικες, νοικοκυρες και απο οτι ειπατε πολλαααααααααααααααααααααα αλλα ακομα affraid jocolor alien cat Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 893968 Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 604962 Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 93981
αχ θεανω μου αυτο που καταλαβα ειναι οτι πρεπει να μην τα θελουμε ολα τελεια γιατι θα τρελλαθουμε στο τελος και δεν ειναι κακο να ζηταμε και καμια φορα βοηθεια απο τους δικους μας. αν μπορουν βεβαια να βοηθησουν, εμενα μονο και το ψωμι και το γαλα να παει να μου φερει ο πατερας μου το πρωι ειναι μεγαλη ευκολια η το να μου μαγειρεψει η μαμα μου.... αυτο και αν το θεωρω ενα βαρος λιγοτερο.αν και δεν γινετε συχνα αυτο γιατι δουλευει.

25Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Empty Απ: Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. Τρι Μάης 28, 2013 11:33 pm

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
georgia78 έγραψε:
theanw έγραψε:Ενταξει λοιπον τι να πω κ γω δεν πρεπει να μιλα εειμαι μια χαρα ακομα.Μετα τρεχατε ποδαρακια που θα γυρισω στην δουλεια.Αν τωρα δεν προλαβαινω μετα βεγγος θα γινω.Οπως λεει και η ανναμαρια Τους ευατους μας ποτε?Το μονο καλα ειναι οτι τα κιλα τιος εγκυμοσυνης τα χασα απο το πολυ τρεξιμο τα αλλα στην μοιρα τους.
Αχ αυτες οι μανουλες, γυναικες, νοικοκυρες και απο οτι ειπατε πολλαααααααααααααααααααααα αλλα ακομα affraid jocolor alien cat Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 893968 Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 604962 Μαμα, Συζυγος, Νοικοκυρα.. 93981
αχ θεανω μου αυτο που καταλαβα ειναι οτι πρεπει να μην τα θελουμε ολα τελεια γιατι θα τρελλαθουμε στο τελος και δεν ειναι κακο να ζηταμε και καμια φορα βοηθεια απο τους δικους μας. αν μπορουν βεβαια να βοηθησουν, εμενα μονο και το ψωμι και το γαλα να παει να μου φερει ο πατερας μου το πρωι ειναι μεγαλη ευκολια η το να μου μαγειρεψει η μαμα μου.... αυτο και αν το θεωρω ενα βαρος λιγοτερο.αν και δεν γινετε συχνα αυτο γιατι δουλευει.

Γεωργια μου αν ειχα κοντα τους γονεις μου δεν θα ειχα ππροβλημα.Δυστυχως ειναι σε αλλη πολη.Η περθερα μου νε μεν μενει κοντα μου και εχουμε αριστες σχεσεις ειναι πολυ καλη δυστυχως δεν εχω την βοηθεια που θα ηθελα.Αλλα να σου πω και κατι δεν θελω να υποχρεωνομαι κιολας.Αν ηταν η μαμα μου θα ηταν αλλιως τα πραγματα, θα μπορουσα να της μιλησω αλλιως.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις