Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

donna

donna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ede έγραψε:Εγώ όταν θα κάλούσα μια φίλη. Φιλη μου στο σπίτι μου και είχε παιδιά όπως είπα θα είχα φροντίσει να μην κάνουν ζήμιες με το να μαζέψω πράγματα. Απο την άλλη λοιπόν ξαναλέω πως όταν καλάω μια φίλη θέλω να πιω καφέ και όχι να βλέπω μαι μουρλή να τρέχει. Δεν λέω να σπάνε το σπίτι αλλά στο παιδί της φίλης πα΄ταω εγω την φωνή που με φοβάται περισσότερο απο την μάνα του και τελειωνει το θέμα. Οσο για τα ψίχουλα και εγώ και όλοι μας τα παιδιά τα έχουμε με το πιατάκι. ε Δεν χάλασε και ο κόσμος να του πέσουν όχι ένα αλλά όλο το πιάτο. Εδώ εμείς μεγάλοι είμαστε και ψίχουλα μας πέφτον και μακαρόνια και λάδια. θέλω να καταλήξω ότι αν με το ψίχουλο κάνεις έτσι όταν θα κάνεις ένα παρτάκι στο σπίτι σου με 6 παιδα΄κια και 10 γονείς τι κάνεις έκει?

Σ'αυτη την περιπτωση τελειωνοντας το παρτυ και πριν φυγουν τους δινεις απο μια σκουπα κι ενα σφουγγαροπανο Άρθρο: μαζέψτε τα παιδιά σας  - Σελίδα 3 215994

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!
Προσωπικά αυτό που θέλω όταν έχω παιδάκια στο σπίτι είναι να μην χτυπήσει κανένα, ιδίως όταν έχω και μικρότερα. Δεν με πειράζει αν λερώσουν, γιατί όπως είπατε και εσείς εδώ εμάς μας πέφτουν κάτω φαγητά. Και πολύ απλά έχω και εγώ κλειστές πόρτες και μαζεμένα πράγματα (όχι ότι έχω και τίποτα λόγω του δικού μου μαργαριταριού). Το άρθρο πάντως το βρίσκω υπερβολικό. Όπως αγαπάω την φίλη μου αγαπάω πιο πολύ το παιδί της και δεν θα τα έλεγα ποτέ αυτά... Γνώμη μου...

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ede έγραψε:Πρίν γίνω μαμά έλεγα ''το παιδάκι σου και το σκυλάκι σου όπως το μάθεις''. Είχα και στο μυαλό μου την δική μου μάνα που ενώ είχε τρια παιδιά το σπίτι ήταν στην εντέλεια και ώπου πηγαίναμε ήμασταν Παναγίες. οτάν έγινα μαμά έβλα κα΄τω τα πράγματα και είδα τι διαφορά ε΄χω ε΄γω με την μαμά μου και τις μαμάδες των συμομήλικων μου.
1 )Εμείς μεγαλώσαμε στις αλάνες. Βγαίναμε απο τις 9 το πρώι γυρίζαμε στις 1 και μετά ξανά στις 5 ως τις 8-9 το βράδυ απο ηλικία 5-6 ετών. Shocked Το σπίτι για αυτό ήταν πάντα καθαρό νοικοκυρεμένο . Δεν μέναμε μέσα πάρα για ύπνο φαγητό και μπάνιο.
2) Η μαμά μου όταν ήθελε να πάει κάπου μας αφηνε στην Κυρα Αθηνά την γειτόνισσα, Στην Κυρα Γιάννα άλλη γειτόνισσα και γενικώς η μια βοηθούσε την άλλη αφού ούτε οι παιδεραστείες ούτε το εμπόριο κλπ είχαμε ακούσει ποτέ.
3) Επίσης ήμασταν ήσυχοι όταν βγαίναμε έξω και δεν ζητάγαμε ποτέ όσο και να μας έπεφταν τα σάλια στο πάτωμα γιατί......αν δεν είμασταν τα χαστούκια έπεφταν απο τον δρόμο μέχρι να γυρίσουμε σπίτι και όταν γυρνούσαμε και το μάθαινε ο μπαμπάς τις τρώγαμε και απο εκεί.
4) Δεν λερώναμε ποτε για τον ίδιο με το 3 (ακούμπησες το τζάμι??????????? Χαστούκι για να σου βρίσκεται)
5) Απο ηλικία 9-10 ετών περνούσαμε λεωφόρους και πηγαίναμε μόνοι μας σχολείο
6) απο ηλικία 12 ετών κάναμε διαδρομές με λεωφορείο(περισσότερο τα αδερφια μου που ήταν και μεγαλύτερα) Shocked άρα η μαμά μας δεν χρειαζόταν να μας πάει κάπου...Πηγαίναμε μόνοι μας. Αγγλικά, προπονήσεις κλπ.
7) η μαμά μου ποτέ δεν μας έκανε πάρτι -γενέθλεια ώστενα χαλάμε το σπίτι δεν μας ενοχλούσε κιόλας γιατί δεν έκαναν και πολλοί.
Cool Παιχνίδι μας έπαιρνε μόνο ο Αγιος Βασίλης τα Χριστούγεννα και άντε αλλά 2-3 μέσα στην χρονιά λόγω γιορτής κλπ δεν γκρινιάζαμε ποτέ σε παιχνιδάδικα και ψιλικατζίδικα γιατί υπήρχε και το χαστούκι που λέγαμε και ήταν κρίμα να το φαμε αφού δεν υπήρχε περίπτωση να πάρουμε.

Μάλλον οι διαφορές είναι μεγάλες. Και νομίζω όσες έιναι άνω των 30 κάτι τους θυμίζει..........................

Αυτά ακριβώς θυμάμαι κι εγώ... είμαι 38 ετών... οπότε όλα αυτά είναι γνώριμα...είμασταν πολύ ήσυχα αλλά έπεφταν και κάτι χαστούκια, με τα οποία δε συμφωνώ όμως. Το θέμα είναι πώς πειθαρχείς τα παιδιά σου χωρίς να σηκώσεις χέρι. Δεν διανοούμαι να απλώσω χέρι στην κόρη μου και με χορεύει στο ταψί! Παναγία στους άλλους, με μένα αφηνιάζει! Τελευταία προσπαθώ να είμαι ήρεμη αλλά σταθερή... "όταν λέω όχι είναι όχι"... κάποιες φορές πετυχαίνει και κάποιες όχι.
Αλλά όταν την πιάσει το τρελό της, τι να πω... χαμός και από τη μια λες να μην της κάνεις το χατήρι, γιατί το κακό διαιωνίζεται, από την άλλη κάποια στιγμή κουράζεσαι από τα κλάματα ή ντρέπεσαι που ενοχλείς άλλους και γίνεται το δικό της!
Και τότε ακούω τους γονείς μου να λένε: δώσε της και καμια στον πωπό, εσύ τι έπαθες;
Πάρ'τ'αυγ'ο και κούρευτο...

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαμά2011 έγραψε:
ede έγραψε:Πρίν γίνω μαμά έλεγα ''το παιδάκι σου και το σκυλάκι σου όπως το μάθεις''. Είχα και στο μυαλό μου την δική μου μάνα που ενώ είχε τρια παιδιά το σπίτι ήταν στην εντέλεια και ώπου πηγαίναμε ήμασταν Παναγίες. οτάν έγινα μαμά έβλα κα΄τω τα πράγματα και είδα τι διαφορά ε΄χω ε΄γω με την μαμά μου και τις μαμάδες των συμομήλικων μου.
1 )Εμείς μεγαλώσαμε στις αλάνες. Βγαίναμε απο τις 9 το πρώι γυρίζαμε στις 1 και μετά ξανά στις 5 ως τις 8-9 το βράδυ απο ηλικία 5-6 ετών. Shocked Το σπίτι για αυτό ήταν πάντα καθαρό νοικοκυρεμένο . Δεν μέναμε μέσα πάρα για ύπνο φαγητό και μπάνιο.
2) Η μαμά μου όταν ήθελε να πάει κάπου μας αφηνε στην Κυρα Αθηνά την γειτόνισσα, Στην Κυρα Γιάννα άλλη γειτόνισσα και γενικώς η μια βοηθούσε την άλλη αφού ούτε οι παιδεραστείες ούτε το εμπόριο κλπ είχαμε ακούσει ποτέ.
3) Επίσης ήμασταν ήσυχοι όταν βγαίναμε έξω και δεν ζητάγαμε ποτέ όσο και να μας έπεφταν τα σάλια στο πάτωμα γιατί......αν δεν είμασταν τα χαστούκια έπεφταν απο τον δρόμο μέχρι να γυρίσουμε σπίτι και όταν γυρνούσαμε και το μάθαινε ο μπαμπάς τις τρώγαμε και απο εκεί.
4) Δεν λερώναμε ποτε για τον ίδιο με το 3 (ακούμπησες το τζάμι??????????? Χαστούκι για να σου βρίσκεται)
5) Απο ηλικία 9-10 ετών περνούσαμε λεωφόρους και πηγαίναμε μόνοι μας σχολείο
6) απο ηλικία 12 ετών κάναμε διαδρομές με λεωφορείο(περισσότερο τα αδερφια μου που ήταν και μεγαλύτερα) Shocked άρα η μαμά μας δεν χρειαζόταν να μας πάει κάπου...Πηγαίναμε μόνοι μας. Αγγλικά, προπονήσεις κλπ.
7) η μαμά μου ποτέ δεν μας έκανε πάρτι -γενέθλεια ώστενα χαλάμε το σπίτι δεν μας ενοχλούσε κιόλας γιατί δεν έκαναν και πολλοί.
Cool Παιχνίδι μας έπαιρνε μόνο ο Αγιος Βασίλης τα Χριστούγεννα και άντε αλλά 2-3 μέσα στην χρονιά λόγω γιορτής κλπ δεν γκρινιάζαμε ποτέ σε παιχνιδάδικα και ψιλικατζίδικα γιατί υπήρχε και το χαστούκι που λέγαμε και ήταν κρίμα να το φαμε αφού δεν υπήρχε περίπτωση να πάρουμε.

Μάλλον οι διαφορές είναι μεγάλες. Και νομίζω όσες έιναι άνω των 30 κάτι τους θυμίζει..........................

Αυτά ακριβώς θυμάμαι κι εγώ... είμαι 38 ετών... οπότε όλα αυτά είναι γνώριμα...είμασταν πολύ ήσυχα αλλά έπεφταν και κάτι χαστούκια, με τα οποία δε συμφωνώ όμως. Το θέμα είναι πώς πειθαρχείς τα παιδιά σου χωρίς να σηκώσεις χέρι. Δεν διανοούμαι να απλώσω χέρι στην κόρη μου και με χορεύει στο ταψί! Παναγία στους άλλους, με μένα αφηνιάζει! Τελευταία προσπαθώ να είμαι ήρεμη αλλά σταθερή... "όταν λέω όχι είναι όχι"... κάποιες φορές πετυχαίνει και κάποιες όχι.
Αλλά όταν την πιάσει το τρελό της, τι να πω... χαμός και από τη μια λες να μην της κάνεις το χατήρι, γιατί το κακό διαιωνίζεται, από την άλλη κάποια στιγμή κουράζεσαι από τα κλάματα ή ντρέπεσαι που ενοχλείς άλλους και γίνεται το δικό της!
Και τότε ακούω τους γονείς μου να λένε: δώσε της και καμια στον πωπό, εσύ τι έπαθες;
Πάρ'τ'αυγ'ο και κούρευτο...
E μα εκέι θέλω να καταλήξω ότι τα περισσότερα παιδιά του τότε ήμασταν ήρεμα γιατί ήμασταν εν μέρη ΄΄κακοποιημένα'' Μην τρομάζετε με την λάξη. Αν μια σημερινή μαμά έκανε τα παραπάνω χαστούκι μέσα σε δημόσιο χώρο με την π΄ρωτη κουβέντα τι θα βάζαμε στο μυαλό μας? Φυσικά και δεν συμφωνώ με αυτή την μέθοδο. Φυσικά και όχι. Μην παρεξηγηθώ αλλά δεν θα το παίξω και Αγια. Εχουμ φάει μια δυο (ο μεγάλος) και αναγνωρίζω ΄τι δεν έγινε για ''παιδαγωγική ανάγκη'' Εγώ φταίω που έχασα την ψυχραιμία μου. Embarassed Embarassed Embarassed

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ede έγραψε:
Μαμά2011 έγραψε:
ede έγραψε:Πρίν γίνω μαμά έλεγα ''το παιδάκι σου και το σκυλάκι σου όπως το μάθεις''. Είχα και στο μυαλό μου την δική μου μάνα που ενώ είχε τρια παιδιά το σπίτι ήταν στην εντέλεια και ώπου πηγαίναμε ήμασταν Παναγίες. οτάν έγινα μαμά έβλα κα΄τω τα πράγματα και είδα τι διαφορά ε΄χω ε΄γω με την μαμά μου και τις μαμάδες των συμομήλικων μου.
1 )Εμείς μεγαλώσαμε στις αλάνες. Βγαίναμε απο τις 9 το πρώι γυρίζαμε στις 1 και μετά ξανά στις 5 ως τις 8-9 το βράδυ απο ηλικία 5-6 ετών. Shocked Το σπίτι για αυτό ήταν πάντα καθαρό νοικοκυρεμένο . Δεν μέναμε μέσα πάρα για ύπνο φαγητό και μπάνιο.
2) Η μαμά μου όταν ήθελε να πάει κάπου μας αφηνε στην Κυρα Αθηνά την γειτόνισσα, Στην Κυρα Γιάννα άλλη γειτόνισσα και γενικώς η μια βοηθούσε την άλλη αφού ούτε οι παιδεραστείες ούτε το εμπόριο κλπ είχαμε ακούσει ποτέ.
3) Επίσης ήμασταν ήσυχοι όταν βγαίναμε έξω και δεν ζητάγαμε ποτέ όσο και να μας έπεφταν τα σάλια στο πάτωμα γιατί......αν δεν είμασταν τα χαστούκια έπεφταν απο τον δρόμο μέχρι να γυρίσουμε σπίτι και όταν γυρνούσαμε και το μάθαινε ο μπαμπάς τις τρώγαμε και απο εκεί.
4) Δεν λερώναμε ποτε για τον ίδιο με το 3 (ακούμπησες το τζάμι??????????? Χαστούκι για να σου βρίσκεται)
5) Απο ηλικία 9-10 ετών περνούσαμε λεωφόρους και πηγαίναμε μόνοι μας σχολείο
6) απο ηλικία 12 ετών κάναμε διαδρομές με λεωφορείο(περισσότερο τα αδερφια μου που ήταν και μεγαλύτερα) Shocked άρα η μαμά μας δεν χρειαζόταν να μας πάει κάπου...Πηγαίναμε μόνοι μας. Αγγλικά, προπονήσεις κλπ.
7) η μαμά μου ποτέ δεν μας έκανε πάρτι -γενέθλεια ώστενα χαλάμε το σπίτι δεν μας ενοχλούσε κιόλας γιατί δεν έκαναν και πολλοί.
Cool Παιχνίδι μας έπαιρνε μόνο ο Αγιος Βασίλης τα Χριστούγεννα και άντε αλλά 2-3 μέσα στην χρονιά λόγω γιορτής κλπ δεν γκρινιάζαμε ποτέ σε παιχνιδάδικα και ψιλικατζίδικα γιατί υπήρχε και το χαστούκι που λέγαμε και ήταν κρίμα να το φαμε αφού δεν υπήρχε περίπτωση να πάρουμε.

Μάλλον οι διαφορές είναι μεγάλες. Και νομίζω όσες έιναι άνω των 30 κάτι τους θυμίζει..........................

Αυτά ακριβώς θυμάμαι κι εγώ... είμαι 38 ετών... οπότε όλα αυτά είναι γνώριμα...είμασταν πολύ ήσυχα αλλά έπεφταν και κάτι χαστούκια, με τα οποία δε συμφωνώ όμως. Το θέμα είναι πώς πειθαρχείς τα παιδιά σου χωρίς να σηκώσεις χέρι. Δεν διανοούμαι να απλώσω χέρι στην κόρη μου και με χορεύει στο ταψί! Παναγία στους άλλους, με μένα αφηνιάζει! Τελευταία προσπαθώ να είμαι ήρεμη αλλά σταθερή... "όταν λέω όχι είναι όχι"... κάποιες φορές πετυχαίνει και κάποιες όχι.
Αλλά όταν την πιάσει το τρελό της, τι να πω... χαμός και από τη μια λες να μην της κάνεις το χατήρι, γιατί το κακό διαιωνίζεται, από την άλλη κάποια στιγμή κουράζεσαι από τα κλάματα ή ντρέπεσαι που ενοχλείς άλλους και γίνεται το δικό της!
Και τότε ακούω τους γονείς μου να λένε: δώσε της και καμια στον πωπό, εσύ τι έπαθες;
Πάρ'τ'αυγ'ο και κούρευτο...
E μα εκέι θέλω να καταλήξω ότι τα περισσότερα παιδιά του τότε ήμασταν ήρεμα γιατί ήμασταν εν μέρη ΄΄κακοποιημένα'' Μην τρομάζετε με την λάξη. Αν μια σημερινή μαμά έκανε τα παραπάνω χαστούκι μέσα σε δημόσιο χώρο με την π΄ρωτη κουβέντα τι θα βάζαμε στο μυαλό μας? Φυσικά και δεν συμφωνώ με αυτή την μέθοδο. Φυσικά και όχι. Μην παρεξηγηθώ αλλά δεν θα το παίξω και Αγια. Εχουμ φάει μια δυο (ο μεγάλος) και αναγνωρίζω ΄τι δεν έγινε για ''παιδαγωγική ανάγκη'' Εγώ φταίω που έχασα την ψυχραιμία μου. Embarassed Embarassed Embarassed

Συμφωνώ απολύτως...

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΤΙ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ.ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΣΥΓΓΕΝΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ,ΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΑΝ ΖΟΥΛΟΥ Twisted Evil.ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ (ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΣΠΑΕΙ),ΤΑ ΜΙΣΑ ΕΚΤΟΞΕΥΟΝΤΑΝ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΙΣΑ ΣΥΝΘΛΙΒΟΝΤΑΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΤΟΥΣΕΣ ΤΟΥΣ Shocked.ΤΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΕΡΑΣΑ ΟΛΑ ΠΑΤΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΡΙΜΜΕΝΑ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ.ΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΦΡΟΝΤΙΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΞΕΣΚΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΤΣΑΛΑΚΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΟΤΙ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΑΝΕ.ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΩ ΑΠΟΣΒΟΛΟΜΕΝΗ Shocked Shocked ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ?ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ?ΝΑ ΜΑΛΩΣΕΙΣ ΤΑ ΑΝΙΨΑΚΙΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΝΟΜΙΖΑΝ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ,Η ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΙΟ ΑΔΕΡΦΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΣΟΥ?ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ Η "ΜΑΜΑ" ΤΟΥΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΑΠΑΘΕΣΤΑΤΗ ΚΑΙ.....ΑΝΤΕ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΕΓΩ ΟΤΙ ΤΑΧΑ ΤΑ ΜΑΛΩΝΕΙ!!ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΑ ΣΤΑ ΣΥΡΤΑΡΙΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΥΚΟΚΟΙΡΕΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΙ ΚΑΤΣΑΔΕΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΑΝ ΠΕΣΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΨΙΧΟΥΛΑΚΙ ΚΑΤΩ affraid .ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΒΑΖΑ,ΓΥΑΛΙΚΑ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ....ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ.ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΝΙΓΕΣΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ,ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝΕ ΜΠ@@@@ΔΕΛΟ ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ.ΚΑΙ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΕΛΑΤΙΣΣΕΣ ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑΝ "ΚΥΡΙΕΣ" ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΨΩΝΙΖΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΑΝΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΠΑΧΑΛΟ.ΚΑΙ ΑΝ ΤΥΧΩΝ,ΠΟΛΥ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ,ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΕΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΥ ΒΓΑΖΑΝΕ ΜΙΑ ΓΛΩΣΣΑ ΤΑ ΣΚΑΤΟΠΑΙΔΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΗΞΕΡΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ.ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥΣ......ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΑΡΑ ΤΗΣ ΚΑΜΑΡΩΝΕ ΚΑΙ ΧΑΣΚΟΓΕΛΑΓΕ ΚΙΟΛΑΣ. Άρθρο: μαζέψτε τα παιδιά σας  - Σελίδα 3 966307

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofia lara έγραψε:ΤΙ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ.ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΣΥΓΓΕΝΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ,ΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΑΝ ΖΟΥΛΟΥ Twisted Evil.ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ (ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΣΠΑΕΙ),ΤΑ ΜΙΣΑ ΕΚΤΟΞΕΥΟΝΤΑΝ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΙΣΑ ΣΥΝΘΛΙΒΟΝΤΑΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΤΟΥΣΕΣ ΤΟΥΣ Shocked.ΤΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΕΡΑΣΑ ΟΛΑ ΠΑΤΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΡΙΜΜΕΝΑ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ.ΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΦΡΟΝΤΙΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΞΕΣΚΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΤΣΑΛΑΚΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΟΤΙ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΑΝΕ.ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΩ ΑΠΟΣΒΟΛΟΜΕΝΗ Shocked Shocked ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ?ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ?ΝΑ ΜΑΛΩΣΕΙΣ ΤΑ ΑΝΙΨΑΚΙΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΝΟΜΙΖΑΝ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ,Η ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΙΟ ΑΔΕΡΦΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΣΟΥ?ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ Η "ΜΑΜΑ" ΤΟΥΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΑΠΑΘΕΣΤΑΤΗ ΚΑΙ.....ΑΝΤΕ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΕΓΩ ΟΤΙ ΤΑΧΑ ΤΑ ΜΑΛΩΝΕΙ!!ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΑ ΣΤΑ ΣΥΡΤΑΡΙΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΥΚΟΚΟΙΡΕΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΙ ΚΑΤΣΑΔΕΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΑΝ ΠΕΣΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΨΙΧΟΥΛΑΚΙ ΚΑΤΩ affraid .ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΒΑΖΑ,ΓΥΑΛΙΚΑ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ....ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ.ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΝΙΓΕΣΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ,ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝΕ ΜΠ@@@@ΔΕΛΟ ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ.ΚΑΙ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΕΛΑΤΙΣΣΕΣ ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑΝ "ΚΥΡΙΕΣ" ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΨΩΝΙΖΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΑΝΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΠΑΧΑΛΟ.ΚΑΙ ΑΝ ΤΥΧΩΝ,ΠΟΛΥ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ,ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΕΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΥ ΒΓΑΖΑΝΕ ΜΙΑ ΓΛΩΣΣΑ ΤΑ ΣΚΑΤΟΠΑΙΔΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΗΞΕΡΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ.ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥΣ......ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΑΡΑ ΤΗΣ ΚΑΜΑΡΩΝΕ ΚΑΙ ΧΑΣΚΟΓΕΛΑΓΕ ΚΙΟΛΑΣ. Άρθρο: μαζέψτε τα παιδιά σας  - Σελίδα 3 966307
πωωωτ μ θυμισες τα χριστουγεννα ειχαμε παρει δωρακια στ κοριτσακι μας ενα εκ των οποιων ηταν ενα πλυντηριο της το ανοιξαμε κ τ λατρεψε τ απογευμα ηρθε ενα κοριτσακι συγγενικο προσωπο π τ χε κ αυτο λιγο πιο μεγαλο της το σπασε και εχωσε κ την κορη μ μεσα στ ντουλαπα κ ψαχναμε ν τ βρουμε η μανα της αταραχη,σε κλασματα δευτερολεπτου μεχρι να βγαλω τα κερασματα ολο αυτο.Ο αντρας μ οργιασε η κορη μ πεταξε τ σπασμενο μερος π ηταν 1μιση ετους και της το φτιαξαμε και παιζει μονο μουσικη,μετα ενα σαλονι εγκεφαλικο ενταξει σκουπισα δεν εχω και απαιτησεις αν κ εχω κολλημα μ τν καθαριοτητα αλλα εμενα π ηταν 1μηση ετρωγε στ πιατακι κ αυτο 5 τα ριχνα κατω κ η μανα κ ο πατερας τπτ κ τ μαλωναμε εμεις αστα να πανε

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

Fairy87

Fairy87
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
έχω γνωρίσει και γω πολλές παλιότερα λόγο δουλειάς μαμάδες που ερχόντουσαν από το μαγαζί να ψωνίσουν πιάτα και ενώ αυτές κοιτούσαν τα πιάτα το παιδί είδη είχε μεταφερθεί είτε έξω να αλωνιζει μόνο του στο κόσμος με αποτέλεσμα να το ψάχνει όταν κάποια στιγμή το πάρει χαμπάρι, η να είναι στα κρυσταλλινα ποτηριά που όσο και να το κάνουμε δεν μπορείς να εξυπηρετείς και να προσεχείς εσύ το μωρό, αυτό νομίζω πως είναι δουλίτσα τις μαμάς .Μια φίλη μου ας πούμε όποτε ερχόταν με το παιδί και έβγαζα να την κεράσω ο μικρός τα ετρωγε και τα πετούσε δεξιά και αριστερά τα πάντα χρειαζόταν να τα μαζεύω μιάμιση χρονών ήταν δεν το μαλώνει μέχρι τώρα γιατί δεν μπορεί λυπάται το αποτέλεσμα? δεν το πάει πλέον σε σπίτια γιατί απλά φοβαται για τον κόσμο το παιδάκι προς θεού δεν το λέω για το καθάρισμα αλλά για το πως επιτρέπουν σε ένα σπιτι είτε είναι η αδερφή σου είτε μια φίλη να το αφήνουν και να μην έχει τρόπους. Το μωρό δεν έχουν συνειδηση μπορεί από μικρά να καταλαβαίνουν αρκετά άλλα αυτό είναι καθαρά θέμα γονέων δεν λέω να είναι η μάνα σαν τον χιτλερ και το μωρό σούζα άλλα νομίζω ότι με μια καλή συνεννόηση η έστω μια διπλωματία αλλάζει τα πράγματα. ...

xristinaki2000


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Δεν σχολιασω κατι για το θεμα γιατι η μπεμπα μου ειναι εννια μηνων ακομα και δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη.Θα σας πω ενα περιστατικο.Πριν λιγες μερες ειχα παει βολτα στην πλατεια με το μωρο δυο παιδακια εξι,εφτα χρονων περιπου επαιζαν μπαλα,δυο φορες η μπαλα χτυπησε διπλα στο καροτσι και οι μαναδες τους δεν ειπαν τιποτα.Να τους πουν να προσεχουν τελος παντων.Αναγκαστηκα να φυγω ομως απο την πλατεια,δεν θα περιμενα να μου την χτυπησουν πρωτα,ουτε μπορω να μαλωσω τα ξενα παιδια.Να σημειωσω οτι ηταν και αλλοι γονεις με τα μωρα τους στην πλατεια.

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω κοριτσια δεν εχω παιδια ακομη αλλα ενταξει δεν μπορω οταν ερχονται σπιτι μου παιδακια να μου μουτζουρωνουν το τοιχο και η μαμα να πινει αμεριμνη καφε , δε θα θυμωσω με ενα παιδακι 2-3 χρονων αλλα θα εκνευριστω με την αδιαφορια της μαμας ή να με χτυπαει και να γελανε οι γονεις
Παντως επειδη διδασκω εδω και 12 χρονια μεγαλυτερα παιδια (γυμνασιου λυκειου ) η συμπεριφορα των παιδιων ειναι αντιγραφη της συμπεριφορας των γονιων

sissympempis

sissympempis
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
den prepei na milameeeeeeee exoume paidakia...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις