Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
124 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 124 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Πεμ Ιουν 20, 2013 12:59 am

Λιτσα34


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα σε όλουs.                       Σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το θέμα για να δούμε πόσοι είμαστε οι γονείs στο forum που έχουμε μόνο ένα παιδάκι.Τι ηλικία έχει το παιδάκι σαs;πωs είναι ο χαρακτήραs του;πωs περνάτε το χρόνο σαs μαζί του;Eχετε αποκλείσει το ενδεχόμενο για δεύτερο παιδί;Eγώ είμαι 34 ετών και έχω μια 5χρονη κόρη η οποία είναι υπέροχο παιδί.Είναι πολύ συνεργάσιμη και επικοινωνούμε άψογα ματαξύ μαs[το ίδιο και με τον μπαμπά τηs]Εξαιτίαs τον οικονομικών δεδομένων μαs πιστεύω πωs δεν θα κάνουμε άλλο παιδί.Εκτόs κι αν τα επόμενα χρόνια τα πράγματα αλλάξουν.

2ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Πεμ Ιουν 20, 2013 1:34 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ  ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΥΠΕΡ ΤΩΝ 2 ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΛΑ ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΔΕΛΦΙΑ ΚΑΙ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΑΝ ΑΥΤΗ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΑΔΕΛΦΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΠΟΛΛΗ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ Ν ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΜΟΝΟ  ΓΙΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ

3ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Πεμ Ιουν 20, 2013 1:45 am

Λιτσα34


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mariloy να χαίρεσε τα παιδάκια σου.Η κόρη μου θέλει σαν τρελή αδελφάκι,το ίδιο κι εμείs ένα δεύτερο και τρίτο  παιδάκι.Το οικονομικό όμωs για εμάs είναι καθοριστικό.Θέλω να είμαι σε θέση να προσφέρω σε όσα παιδιά έχω αυτά που πρέπει.Προs θεού ,δεν αναφέρομαι σε πολυτέλειεs.

4ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Πεμ Ιουν 20, 2013 1:48 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια! εχω και εγω ενα κοριτσακι ενος. Θελουμε πολυ να κανουμε και δευτερο, αλλα σε κανα χρονο και μετα.. Το οικονομικο ειναι ενα θεμα, αλλα θεωρω πιο σημαντικο να μεγαλωνου τα παιδια με αδερφια. Εχω αριστη σχεση με τα αδερφια μου και πολυ δεμενη, που θελω να το ζησει και η κορη μου αυτο.

5ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Πεμ Ιουν 20, 2013 2:13 am

STELITSA MAMMY


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
geia sas koritsia moy kai ego manoyla me ena paidaki 1,5 xronon tora prospathoyme gia deytero kai to theloyme poly edo kai 3 mhnes tipota ayto ton mina opos exo kathisterisi 4 meres kai polla simptomata alla fovame na kano test gia na min apogoiteyto apo tis proigoymenes fores....

6ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Πεμ Ιουν 20, 2013 2:38 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα και απο μενα!! εχω μια μπουμπου 4 μηνων πολυ καλουλα και ησυχη δοξα το θεο ... μια σκετη γλυκα ... οσο για δευτερο παιδακι ακομα δεν το σκεφτομαι γιατι εχω καποια θεματα με τον συζυγο και επειτα ειναι και πολυ νωρις και θελω να χαρω την πρωτη μου καψουριτσα!! να σας ζησουν ολες να νινακια σας!! και με το καλο για 2ο, 3ο, κ παει λεγοντας!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ 49454ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ 567772

7ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Πεμ Ιουν 20, 2013 6:24 am

xristinaki2000


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας και απο μενα ,ειμαι 22 χρονων και εχω μια μπουμπου 9μιση μηνων.Το οικονομικο παντα θα ειναι προβλημα δυστυχως οπως φαινονται τα πραγματα.Θα θελαμε και ενα δευτερο, οχι ακομα ομως.Σε κανα 2 χρονια ισως..

8ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Παρ Ιουν 21, 2013 12:45 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λιτσα34 έγραψε:mariloy να χαίρεσε τα παιδάκια σου.Η κόρη μου θέλει σαν τρελή αδελφάκι,το ίδιο κι εμείs ένα δεύτερο και τρίτο  παιδάκι.Το οικονομικό όμωs για εμάs είναι καθοριστικό.Θέλω να είμαι σε θέση να προσφέρω σε όσα παιδιά έχω αυτά που πρέπει.Προs θεού ,δεν αναφέρομαι σε πολυτέλειεs.Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ ΜΑΘΕ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΒΛΑΚΙΕΣ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΜΑΣ ΑΚΟΥΩ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΜΠΑΛΕΤΟ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΘΛΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΤΡΕΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΕΙ ΟΛΑ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΠΟΙΟ ??? ΑΡΑ ΑΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΒΟΗΘΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΜΙΟΥΡΓΙΣΕΙ

9ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty 2ο ΠΑΙΔΙ??? ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ??? Τρι Ιουν 25, 2013 2:36 am

aspirin407


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσι (και αγορία) καλημέρα και απο'μενα..έχω έναν γιο 6 χρονών και πριν λίγο καιρό είπαμε να αφήσουμε την τύχη να αποφασίσει για δεύτερο παιδάκι...πράγματι μετά απο λίγο καιρό ΄μεινα έγκυος σε δίδυμα τα οποία δυστηχώς παλλινδρόμησαν και τα έχασα...αφού έκανα ένα κατεβατο εξετάσεις πέρνω φυλικό οξύ (αφού ήταν το μόνο που έδειξε ότι ήταν χαμηλό) και θα ξαναπροσπαθήσω απο Σεπτεμβριο...αυτό που με απασχολεί είανι ότι όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος ένιωθα λίγο περίργα σε σχέση με τον γίο μου...ένιωθα λίγο σαν να τον προδιδα...είναι χαζό το ξέρω αλλά προβληματιζόμουνα αν θα έιναι το ίδιο με το 2ο παιδί...θα το αγαπάω το ίδιο ή θα χάλαγε την σχέση μου με τον γίο μου...Δεν ξέρω αν κάποια άλλη είχε παρόμοια συναισθήματα....ίσως κάποια με 2 και 3 παιδάκια μας πεί πως είναι τα πράγματα...
Ασε δε που μετά την περιπετειά μου έχω αναπτύξει και μια φοβία για την εγκυμοσύνη....ΑΒΥΣΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

10ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Τρι Ιουν 25, 2013 5:54 am

πορτοκαλι


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
νομιζω οτι ειναι ο καιρος να του εξηγησεις του παιδιου. πλεον μεγαλωσε και καταλαβαινει

11ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Τρι Οκτ 01, 2013 6:30 am

kallh e


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhspera kai egw exw ena paidaki trishmish minon agoraki gia deutero den to skeftomai ka8olouuuuuuuuuuu giati eixa mia para polu duskolh egkumoshnh kai 2 logou ton oikonomikon

12ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Τρι Οκτ 01, 2013 7:47 am

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αν και λιγο παλιο το θεμα εχει ενδιαφερον.ειμαι η αγγελικη 32 ετων κι εχω μια κορουλα 8,5 μηνων που την αποκτησα με εξωσωματικη η πιο σωστη αποφαση που πηρα.
θελουμε παρα πολυ ενα δευτερο και συντομα.εχουμε αρχισει προσπαθειες και θα δουμε.ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ 215994 

13ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Τρι Οκτ 01, 2013 6:22 pm

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και εμεις μια μουμου εχουμε 2.5 μηνών, αλλά θέλουμε κι άλλα παιδακια, ιδίως αφού πήραμε την γλύκα απο το πρωτο μας!το οικονομικό σε καμία περίπτωση δεν θα ήταν ανασταλτικός παραγοντας για εμένα, και όχι γιατι μιλώ εκ του ασφαλούς, αλλά γιατι πάντα μου ερχεται στο νου μια φραση της γιαγιας μου, "ενα δευτερο παιδακι δεν μπορεί να ταϊστει??ενα πιθατο παραπανω στην κατσαρολα. ". ολα τα υπολοιπα, αγγλικα, γερμανικα, πιανα κ εγω δεν ξερω τι, δεν οφελούν τόσο την ψυχική του υγεία, όσο το δεσιμο με την οικογενεια του και ο παραγωγικός χρονος του μεσα σε αυτη. Ασε που ξερω πολλα μοναχοπαιδια κ δεν εχω τις καλυτερες των εντυπώσεων.΄οχι οτι δεν ειναι καλοί ανθρωποι, προς θεού, απλά βγάζουν συνήθως, αισθηματα κτητικότητας, εγωκεντρισμού, εχουν την αναγκη προσκόλλησης σε ενα άλλο άτομο κ αλλα,,,

14ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Τρι Οκτ 01, 2013 10:38 pm

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα και απο μενα εχω και εγω ενα μωρακι 2 μηνων και 3 ημερων.....ειναι γλυκας δεν ειναι γκρινιαρης ουτε κλαψαρεις καθετε μονος του στο ριλλαξ και μιλαει με τα αρκουδακια του καθετε στο κρεβατακι του μονο του ακομα και στο ξενο γαλα δεν μου εδειξε αντιρισει ειναι καλοβολο μωρακι του αρεσει πολυ να βολταρει αλλα λογο καιρου εδω δεν ειναι δυνατον ..θελω και δευτερο παιδακι αλλα λογο οτι ειμαι ολομοναχη εδω ειναι δυσκολο και ειπομε με τον αντρα μου πρωτα να μεγαλωσει καλα ο μικρουλις και μετα να δουμε για δευτερο μωρακι να χερεστε ολες τα μωρακια σας και να σας τα φερει ο θεος οπως τα θελετε

15ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Τετ Οκτ 02, 2013 12:04 am

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έχω ένα κοριτσάκι 14 μηνών. Το θέμα που έχεις ανοίξει είναι πραγματικά πολύ μεγάλο. Εγώ ήμουν πάντα της άποψης ότι θέλω τουλάχιστον δύο παιδιά για πάρα πολλούς λόγους. Καταρχάς έχω υπάρξει και η ίδια μοναχοπαίδι και ξέρω τη "γλύκα" του να είσαι μόνος σου. Επίσης πιστεύω ότι και τα ίδια τα παιδιά μεγαλώνουν καλύτερα σε μια μεγαλύτερη οικογένεια, όπου δεν είναι πάντα το επίκεντρο. Παρόλ' αυτά επειδή η οικονομική κατάσταση είναι η γνωστή και επειδή είχα μια τραγικά δύσκολη εγκυμοσύνη με πρόωρους τοκετούς κλπ, ειλικρινά δεν ξέρω αν θα το ξανααπποφασίσω. Πάντως θα το ήθελα πάρα πολύ...

16ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Τετ Οκτ 02, 2013 1:41 am

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας μανουλες!κι εγω εχω μια μικρη πριγκηπισα 10 μηνων μας εχει κανει λιγο τη ζωη πατινι αλλα ειναι μια γλυκα!!!!!δεν εχει υσυχια και μασ τρελαινει!!!ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ 669659 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ 669659 
Μεχρι πριν ενα μηνα ακουγα 2ο παιδι και παθαινα εγκεφαλικο...τωρα τελευταια ομωσ σα να το σκεφτομαι πολυ...!!!ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ 186253 
εμεισ παλι ειμαστε σε φαση για να φυγουμε οποτε αμα μεινουμε το σκεφτομαστε για δευτερο αλλα αμα φυγουμε 8α περασει σιγουρα 1.5 χρονοσ και μετα...ασε που θελω η ερμη και να παντρευτω και με κοιλιτσα φουσκωμενηΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ 990599  παλι δε θα το βαλω το νυφικο!Απλα σιγουρα ενα 2ο παιδακι ειναι στα σχεδια και η οικονομικη κριση να υπαρχει παντα ενασ γονιοσ βρισκει την ακρη!Να σας ζησουν τα μικρουλακια σας και να εχουν πανω απ ολα υγεια!!!cheers 

17ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Τετ Οκτ 02, 2013 1:46 am

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια και απο μενα..εγω εχω 4 παιδακια..φυσικα δε θα προτεινα ετσι αβιαστα να κανετε τεσσερα (δε θελω να με βρισετε Embarassed Embarassed ) αλλα βλεποντας πως αλληλεπιδρουν τα αδελφακια θα προτεινα οποιοι εχουν τα να επιχειρησουν για το 2ο..απο αυτα που παρατηρω οσο καλη σχεση και να εχουμε εμεις με τα παιδακια μας η σχεση αυτη δεν μπορει να υποκαταστησει την ανεπαναληπτη αδελφικη σχεση και φιλια που (καλως εχοντων των πραγματων) παραμενει δυνατη για μια ολοκληρη ζωη..

18ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Τετ Οκτ 02, 2013 1:47 am

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
* οποιοι εχουν τα "βασικα εφοδια"..

19ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Τετ Οκτ 02, 2013 10:21 am

Λιτσα34


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Mε αφορμή την απάντηση τηs inka να πω ότι στο ενδεχόμενο ενόs δεύτερου η τρίτου παιδιού το ζήτημα είναι απλώs αν θα έχει ένα πίατο φαγητό η αν θα έχει ρούχα;
Φαντάζομαι πωs αυτά είναι αυτονόητα πωs θα τα έχει απο την στιγμή που αποφασίζουν να το φέρουν στον κόσμο.
Είναι όμωs υπερβολή να σκεφτόμαστε και το λίγο πιο μετά;
Μου φαίνεται αδιανόητο να θεωρούνται στην εποχή μαs περιτά η λιγότερο αναγκαία η εκ'μάθηση ξένων γλωσσών η οτιδήποτε σχετικό που θα του χρειαστεί μεθαύριο βγαίνονταs στην αγορά εργασίαs.

20ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Τετ Οκτ 02, 2013 10:47 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λιτσα μου σε μια Ελλάδα που απαξιώνει πτυχια ξένες γλώσσες και μεταπτυχιακα δεν ειναι το παν. Εμενα αυτό λεει η προσωπικη μου εμπειρια που διαθέτει όλα τα παραπάνω. δεν υποστηριζω βεβαια και το αντιθετο, ιδίως εγω κατα κόρον βιβλιοφαγος και πτυχιοθηρας!αλλα είμαι πλέον πεπεισμένη πως άλλα εφοδια πρέπει να εχουμε στην φαρέτρα μας, όπως αποφασιστικότητα, δυναμικότητα, επιμονή, καπατσοσύνη, τυχη...τυχη..μεσον..μεσον,,, και επισης λίτσα μου μετα από καμια 10 χρονια που θα χρειαστουν τα παιδια αγγλικα, δεν μπορεις να ξερεις ή να προκαταβαλεις την οικονομική σου κατασταση,,,,παλια τιποτα δεν ειχανε και γεννουσανε παιδακια και δεν είδα να πηγε κανενα χαμενο....ξέρω ακουγομαι αναχρονιστική και εκ παλαιώθεν, αλλά πραγματικά το πιστευω αυτο που σου λεω,,,



Έχει επεξεργασθεί από τον/την inka στις Τετ Οκτ 02, 2013 10:49 am, 1 φορά

21ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Τετ Οκτ 02, 2013 10:48 am

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λιτσα34 έγραψε:Mε αφορμή την απάντηση τηs inka να πω ότι στο ενδεχόμενο ενόs δεύτερου η τρίτου παιδιού το ζήτημα είναι απλώs αν θα έχει ένα πίατο φαγητό η αν θα έχει ρούχα;
Φαντάζομαι πωs αυτά είναι αυτονόητα πωs θα τα έχει απο την στιγμή που αποφασίζουν να το φέρουν στον κόσμο.
Είναι όμωs υπερβολή να σκεφτόμαστε και το λίγο πιο μετά;
Μου φαίνεται αδιανόητο να θεωρούνται στην εποχή μαs περιτά η λιγότερο αναγκαία η εκ'μάθηση ξένων γλωσσών η οτιδήποτε σχετικό που θα του χρειαστεί μεθαύριο βγαίνονταs στην αγορά εργασίαs.
συμφωνω απολυτα.σαφεστατα και δεν ειναι μονο το φαι και τα ρουχα.που βεβαια και αυτα ειναι τα αυτονοητα και δεν τα βρισκεις ΤΣΑΜΠΑ...εμενα η κορη μου(που την εχω μια και ετσι θα παραμεινει)3 χρονων μας λεει οτι θελει μπαλετο.απο τωρα σκεφτομαστε με τον αντρα μου του χρονου πως θα μαστε και κουναμε το κεφαλι μας στη σκεψη του ποσο ασχημα θα ειναι τα πραγματα οταν η Ζωη μεγαλωσει και χρειαστει και αλλα.

22ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Τετ Οκτ 02, 2013 10:58 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
έλα βρε κοπέλα μου, δεν θα του πληγώσεις τον ψυχισμό του παιδιού αν δεν παέι μπαλέτο. Αυριο μπορεί να σου ζητησει βόλτα με ελικόπτερο,, τι θα κάνεις?? θα πέσεις στα πατωματα που δεν εισαι σε θέση να του το παρέχεις??? .... ξερω γιατρους που δεν έχουν ούτε lower..ε και??? μια χαρα επιστημονες ειναι. πραγματική αναγκή ειναι η συντροφικότητα, αυτη που δεν θα έχει το μοναχοπαιδι αργοτερα στη ζωή του..

23ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Τετ Οκτ 02, 2013 11:05 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παλι καλα να λες που ζητησε μπαλετο. Για σκεψου να ζήταγε ιππασια και να ηθελε και αλογο. Αστο τυχερη εισαι. Δεν χρειαζεται και δεν ειναι απαραιτητο να στερηθει ενα ζευγαρι για να παει το παιδι μπαλετο. Δεν θα παθει και τιποτα. Αυτα μας εφαγαν τοσα χρονια. να προασπαθουμε να ζουμε μια ζωη και να προσφέρουμε πραγματα που δεν ειναι για το δικο μας πορτοφολι. Δεν το λεω κακοπροαιρετα πιστεψε με. καταλαβαινω να κανω το σκ@το μου παξημαδι για να μαθει 1 ξένη γλωσσα αλλα για να παει μπαλετο προσωπικα δεν θα το εκανα.

24ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Τετ Οκτ 02, 2013 11:17 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θεωρω μεγαλυτερο εφοδιο στη ζωη ενος παιδιου τη συμβιωση του με ενα αδερφακι παρα να κανει μπαλετο. δεν θα μπορουσα να σκεφτω τη ζωη μου χωρις τα αδεφια μου (χωρις το μπαλετο ναι Laughing ). Και εκτος τουτου καποια στιγμη εμεις οι γονεις φευγουμε απο τη ζωη (και αυτο ειναι το φυσιολογικο) τι καλυτερο απο το να ξερουμε οτι εκεινη την ωρα καλως εχοντων των πραγματων θα εχει το ενα το αλλο. Δεν λεω οτι η ζωη τα φερνει παντα ετσι.. αλλα θεωρω σημαντικοτερο να παρεχουμε στο παιδι μας (και μιλαω γι αυτο, γιατι αυτο εχουμε τωρα και αγαπαμε) ενα συνοδηπορο και συντροφο στη ζωη παρα μαθημα μπαλετου. Φυσικα δεν μιλαω για το αν μια οικογενεια εχει να καλληψει τα προς το ζην.

Και επειτα ειναι και το αλλο, χωρις να ειμαι απολυτη, δεν εχω γνωριζει ουτε ενα μοναχοπαιδι (και βαζω και τον αντρα μου μεσα) που να μν αντιμετωπιζει θεματα προσκολλησεως σε ενα γονιο, αδυναμια να μοιραζεται πραγματα κλπ. Και αυτο το εχω παρατηρησει απο τοτε που ημουν μικρη. Και οσες εχετε αδερφια θα το καταλαβαιτε, την αγαπη που νιωθω για τα αδεφια μου μονο το παιδι μου την ξεπερναει. Ειναι ενα δεσημο μοναδικο που εγω απο την κορη μου δεν θελω να το στερησω.

25ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Τετ Οκτ 02, 2013 11:20 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zini έγραψε:θεωρω μεγαλυτερο εφοδιο στη ζωη ενος παιδιου τη συμβιωση του με ενα αδερφακι παρα να κανει μπαλετο. δεν θα μπορουσα να σκεφτω τη ζωη μου χωρις τα αδεφια μου (χωρις το μπαλετο ναι Laughing ). Και εκτος τουτου καποια στιγμη εμεις οι γονεις φευγουμε απο τη ζωη (και αυτο ειναι το φυσιολογικο) τι καλυτερο απο το να ξερουμε οτι εκεινη την ωρα καλως εχοντων των πραγματων θα εχει το ενα το αλλο. Δεν λεω οτι η ζωη τα φερνει παντα ετσι.. αλλα θεωρω σημαντικοτερο να παρεχουμε στο παιδι μας (και μιλαω γι αυτο, γιατι αυτο εχουμε τωρα και αγαπαμε) ενα συνοδηπορο και συντροφο στη ζωη παρα μαθημα μπαλετου. Φυσικα δεν μιλαω για το αν μια οικογενεια εχει να καλληψει τα προς το ζην.

Και επειτα ειναι και το αλλο, χωρις να ειμαι απολυτη, δεν εχω γνωριζει ουτε ενα μοναχοπαιδι (και βαζω και τον αντρα μου μεσα) που να μν αντιμετωπιζει θεματα προσκολλησεως σε ενα γονιο, αδυναμια να μοιραζεται πραγματα κλπ. Και αυτο το εχω παρατηρησει απο τοτε που ημουν μικρη. Και οσες εχετε αδερφια θα το καταλαβαιτε, την αγαπη που νιωθω για τα αδεφια μου μονο το παιδι μου την ξεπερναει. Ειναι ενα δεσημο μοναδικο που εγω απο την κορη μου δεν θελω να το στερησω.
cheers  με βρισκεις απόλυτα σύμφωνη

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις