Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
553 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 553 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 39]

miapetite

miapetite
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω νομιζω κοριτσια πως η θεωρια καλη,αλλα στην πραξη θα καταλαβουμε πολλα μονες μας.Θα δουμε πως θα νιωθουμε.Κι ολη αυτη η πληροφορηση σε τρομοκρατει,δεν εχεις απο που να φυλαχτεις

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πάντως καλό είναι για ένα εξάμηνο να είμαστε στο ίδιο δωμάτιο με τα μωρά, κυρίως για να εδραιωθεί σωστά ο θηλασμός.. Αλλά όλα αυτά θα τα δούμε στην πορεία!
Επίσης, δεν πρέπει να έχει κάτι μέσα στην κούνια π.χ. κουκλάκια και τέτοια!

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο λεω κ εγω μια μου..σε πιανει πανικος με ολα αυτα που ακους απο τον καθενα..κ αρχιζουν κ τα σογια να λενε τα δικα τους κ τρελαινεσαι.γιαυτο εγω δεν πανικοβαλλομαι,οκ καλα ολα αυτα που συζηταμε εδω μεσα αλλα με τη μαια μου κ με τον παιδιατρο θα βγαλω μονο ακρη!γιατι αν συζητησω αυτα με αλλους θα μου πουνε αλλα!οποτε.....σωθηκα!!!το ξανα λεω χαλαρα.μια χαρα μεγαλωσαμε εμεις που δεν τα ηξεραν ολα οι γονεις μας.

Sunset

Sunset
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νατς διαβάζω ανεβαίνεις και στο μηχανάκι του άντρα σου ε?? Δε φοβάσαι? Εγώ ανέβηκα μια φορά στην μεγάλη μηχανή που είχε και πήγαινε πολύ σιγά και τις προάλλες ανέβηκα στο παπάκι αλλά για μικρή απόσταση!
Γενικά όμως αποφεύγω και προτιμώ το αμάξι μου για να πάμε κάπου!

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όντως στην πράξη θα τα δούμε όλα.
Κ ας μην λέμε γενικά μεγάλα λόγια γιατί λένε πως ό,τι κοροιδεύεις το λούζεσαι Απ: Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.20 - Σελίδα 21 215994 

Βαρβάρα ένα αυτόματο έχει, όχι μεγάλη μηχανή κ μέσα στην Δράμα ανεβαίνω δεν φοβάμαι. Ούτε κίνηση πολύ έχει ούτε τίποτα. Βέβαια με κοροιδεύει πως στις ανηφόρες δεν τραβάει πλέον κ μου λέει να κατέβω να σπρώξω Απ: Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.20 - Σελίδα 21 654316 

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχα νατς πλακα εχεις αχ τι θα κανουμε με τις συσπασεις πιτε μου

Sunset

Sunset
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χαχαχα!! Καλό!! Γέλασα πολύ με την ατάκα του!!

Αστον να λέει... θα πάρεις την εκδίκηση σου όταν με το καλό γεννήσεις και γίνεις κορμάρα πάλι!!!Απ: Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.20 - Σελίδα 21 654316 Απ: Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.20 - Σελίδα 21 654316 

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα δε με ανεβάζει στη μηχανή, φοβάται! Αλλά έτσι και αλλιώς και εγώ προτιμώ το αμάξι, είναι πιο ασφαλές!

Sunset

Sunset
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια θα σας αφήσω! Πάω να δω 50-50 που ξεκίνησε πάλι σε επανάληψη! Έχουν πολύ πλάκα!

Καλά αποτελέσματα σε όσες έχουν να κάνουν Ντόπλερ!! Θα σας πω και τα δικά μου τα νέα το Σάββατο!! Very Happy 

Καλή ξεκούραση!!!Απ: Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.20 - Σελίδα 21 215994 

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ουφ πλυθηκα.. τι κουραστικο που εχει γινει καθε βραδυ.. αλλα δεν μπορω θελω να μυριζω ομορφα!!!
Κοριτσια η οδηγια ειναι 6-12 μηνων- αν γινεται εχει καλως, στην πραξη δεν γινεται για ολους, κ δεν πειραζει κατα τη γνωμη μου δεν ηρθε κ το τελος του κοσμου.
Προσωπικα πιστευω πως οι καλαθουνες κ τα λικνα, τα οποια ειναι ασφαλη μεχρι να αρχισει να γυριζει κ να καθεται ενα μωρακι, ειναι σαν να σου λενε ποτε μπορεις να το αλλαξεις δωματιο. Αν μπορει να γυριζει κ να καθεται ενα μωρακι, τοτε ισως ειναι ετοιμο με μια εννοια να ειναι διπλα στο δωματιο του, αν οι γονεις δεν μπορουν η δεν θελουν να το εχουν αλλο στο δωματιο τους..
Εμεις τον μπεμπη θα τον εχουμε στην καλαθουνα διπλα μου στο κρεβατι. Κ οταν αρχιζει τις σβουρες θα παει διπλα, οποτε τις αρχισει, στους 2 μηνες, στους 4 δεν μπορουμε να το ξερουμε.. κ δεν μπορουμε να κανουμε κ αλλιως στο συγκεκριμενο σπιτι. Κ εγω θα πηγαινοερχομαι οσο χρειαζεται..
Αλλα οπως ειπε κ η Αλεξ, αυτες ειναι οι επισημες οδηγιες απο τις παιδιατρικες εταιριες. Το συζηταμε κ με τον παιδιατρο μας, κ απο κει κ περα πραττουμε με τις δυνατοτητες μας και τις συμβουλες του.
Οχι ομως να πηγαινει αντιστοφα, δηλ να χανουμε τον υπνο μας επειδη νιωθουμε διαφορετικα για κατι η δεν μπορουμε..
Η παντα καλο ειναι να βγαινει για τον ιδιο λογο που βγαινουν κ τα κουκλακια/αρκουδακια/ μαξιλαρια..
Οταν γεννησουμε κ τα εχουμε μπροστα μας, θα καταλαβαινουμε μεχρι που μπορουμε κ που οχι. Το ενστικτο μας θα μας τα λεει πολυ πιο ξεκαθαρα τι εχει αναγκη το μωρο μας..
Εσεις οδηγειτε? Εγω το αποφευγω με τις συσπασεις.. αυτοκινητο βεβαια.. κ πολυ μου εχει στοιχησει... ηθελα την ανεξαρτησια μου!!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την elisa87 στις Πεμ Ιουλ 04, 2013 11:34 am, 1 φορά

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστουμε πολυ Βαρβαρα μου!!! Εχετε κ εσεις γιατρο αυριο?
Βρε κοριτσια η Μαρω που ειναι?? Δεν ειχε Ντοπλερ σημερα..?

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ακριβώς έτσι ελίζα, τα είπες πολύ ωραία!

Δυστυχώς κ εγώ αποφεύγω την οδήγηση πλέον. Ο λογος είναι πως δεν με εμπιστευομαι γιατί δεν είμαι συγκεντρωμένη. Νιώθω πως δεν μπορώ να έχω την απόλυτη προσοχή στον δρόμο. Κ μπορεί ανα πάσα στιγμή να ζαλιστώ.
Οπότε οδηγάω μόνο αν είναι άκρως απαραίτητο. Κ εμένα μου κακοφαίνεται γιατί έχω μάθει να έχω το αμάξι μου κ να πηγαίνω όπου θέλω.
Τώρα ψάχνω σοφέρ Very Happy 

Θα σας αφήσω κ εγώ, βλέπουμε κ εμείς 50-50 με τον άντρα μου κ γελάμε πολύ!

θα το έχω ανοιχτό, τα ξαναλέμε πιο μετά!

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καληνύχτα, Βαρβάρα μου! Φιλιά!
Έτσι είναι, Ελιζάκι, όλα θα τα δούμε στην πορεία! Ναι, σήμερα είχε ντόπλερ η Μάρω.. Μπορεί να μπει αργότερα!

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ οδηγώ κανονικά! Δεν μπορώ να αποχωριστώ το αμάξι μου!
Γεια σου, Νατασάκι!

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μου να προσεχετε πολυ εσεις που οδηγειτε,στην κατασταση μας ζαλιζομαστε κ αποτομα μερικες φορες!!προσοχη!!μετα οδηγειστε οσο θελετε!!

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ ευτυχώς δεν είχα καθόλου ζαλάδες μέχρι τώρα, αλλά έτσι κι αλλιώς μόνο στην πόλη κινούμαι πλέον, δεν ξεμακραίνω..!

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω ζαλιζομαι συνεχεια, απο το Μαρτη, κ το χειροτερο οπως ειπε κ η Νατς δεν συγκεντρωνομαι καθολου ευκολα.. Rolling Eyes Rolling Eyes  αφου εβλεπα ειδησεις πριν κ δεν μπορουσα καν να θυμηθω τι λεγανε πριν 5 λεπτα.. κ τα χερια μου κ οι κινησεις μου ειναι πιο ασυντονιστες.
Τωρα που μαγειρευα λιγο ρυζακι με μανιταρια, εκανα την κουζινα χαλια χωρις λογο, επειδη ειμαι ετσι ασυντονιστη. Πεσανε ολα πανω μου, στο πατωμα, χαμος!! Razz Razz Razz 

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν εχει σημασια νατασσα μου κ μεσα στην πολη παλι προσοχη θελει,μπορει να μην ειχες ζαλαδες μεχρι τωρα αλλα αποτομα ερχονται αυτα!δεν θελω να σε φοβησω αλλα πρεπει να εχουμε το νου μας,καλυτερα να προσεχουμε για να εχουμε!ετσι κ εγω ελισα μου,πολυ ασυντονιστη!!!!κ η μνημη μου χαλια!!ελπιζω να μη μου μεινει κουσουριΑπ: Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.20 - Σελίδα 21 534787 Απ: Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.20 - Σελίδα 21 534787 Απ: Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.20 - Σελίδα 21 534787 

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εννοείται, Αλεξάνδρα μου! Προσοχή θέλει έτσι και αλλιώς, είτε είσαι έγκυος είτε όχι!
Ελιζάκι, συγκράτησα το "ρύζι με μανιτάρια" που είπες! μιαμ!

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι σημαινει μνημη δεν θυμαμαι??!!!! Razz Razz Razz Razz 
Εγω Νατασα μου στην πολη φοβαμαι πιο πολυ. Πεταγονται μηχανακια δεξια αριστερα κ τα αντανακλαστικα πρεπει να ειναι σε εγρηγορση. Αλλα τωρα το εκοψα γιατι παντα οταν ημουν αδιαθετη οι κραμπες χειροτερευαν με την οδηγηση. Κ γιαυτο θεωρω πως κ οι συσπασεις μου θα χειροτερεψουν με την οδηγηση, οτι δηλ με την κινηση των ποδιων θα επιβαρυνω.. οποτε.. σωφερ.. κ ταξι!!! Razz Razz Razz Razz  κ σπιτι....!!!!!!!!

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τωρα που ειμαστε εγκυες κ ειμαστε κ υπευθυνες για την ψυχη που κουβαλαμε μεσα μας πρεπει να ειμαστε διπλα προσεκτικες!!!

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελισακι μου κ τι πολη ε?θεσσαλονικη!!!το απολυτο χαος!!!εγω γενικα ειμαι ανθρωπος ζωηρος,κανω πολλα πραγματα κ πολλες αποτομες κινησεις!!αλλα τωρα στην εγκυμοσυνη μου δεν κουτουρντιζω καθολου!νιωθω υπευθυνη για αυτο το παιδι!

miapetite

miapetite
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγω οδηγω καθημερινα,βεβαια κι εγω μες την πολη.Ολο λεω θα σταματησω,αλλα δε μπορω χωρις το αμαξι,παω σε διαφορες δουλειες που εχω καθε μερα.

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω αρκετες φορες χτυπαω την κοιλια μου σε ντουλαπια σε ολα..!!! Razz Razz Razz  δυστυχως..
Εμενα με πιανει κ το αλλο, φοβαμαι να παθω κατι, οτι δηλ αν παθω εγω κατι τι θα απογινει το παιδι!!!!!! Ο,τι να ναι.. πραγματικα ο,τι ναναι!!!!

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλά κάνεις, Ελιζάκι μου, αφού είχες και θεματάκια, μην το ρισκάρεις!
Καλά, Άλεξ, μη νομίζεις, δεν είναι και Αθήνα! Άσε που το κέντρο το αποφεύγω έτσι και αλλιώς, λόγω κίνησης! Κινούμαι περιφερειακώς! Όπως και να έχει είμαι της άποψης, όπως μου είπε και η γιατρός μου, ότι είμαι έγκυος, όχι άρρωστη, οπότε συμπεριφέρομαι όπως πριν, απλά με μεγαλύτερη προσοχή!
Κοριτσάκια μου, θα σας αφήσω να κάνω ένα μπανάκι και εγώ και να χαλαρώσω! Θα τα πούμε αύριο! Καληνύχτα και πολλά φιλάκια!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις