Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

elenako


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ch.ze έγραψε:Δεν μου πέρασε καν απ το μυαλό να δώσω τον σκύλο επειδή ήρθε το μωρό , είναι μέλος της οικογένειας τέλος. Δηλαδή 2 χρόνια πρίν το μωρό δεν πάθαμε τίποτα και τώρα θα πάθουμε ? Πρέπει βέβαια να φροντίζεις τα εμβόλια , σταγόνες κλπ.

Και ακριβώς γι αυτό είναι μέσα στο σπίτι και όχι στο μπαλκόνι και σχεδόν πάντα έρχεται μαζί μας...βόλτα με την μικρή , καφετέρια , ταβέρνες τώρα το καλοκαίρι.
Βόλτα τον βγάζετε ?

kathe mera paei bolta kai gia mpanio mazi mas stin thalassa apla opos eipa kai prin epeidi to spiti m einai mikro anagkastika na toxo ekso otan to peira mesa toxa.kai tora poy tha metakomiso se pio megalo logo toy moroy mesa thanai pali.ayto prospatho na eksigiso tosi ora!!

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elenako έγραψε:
zini έγραψε:Ωχ με κουρασες! Να μην το επερνες το ταιραστιο λαμπραντορ τοτε! Λοιπον δεν σχολιζω αλλο! Σου ειπα οτι ειναι παρανομο, κα οτι ειναι κακοποιηση αυτο που κανεις. Συνεχισε το εσυ...
                        a!!!!!kala asto kopela m an den mporeis na miliseis irema asto mn mpaineis ego ti titlo exo sto thema?????an kanei to moro me to skili oxi an einai paranomo i oxi.esi eisai ektos thematos kai sto leo me oli tin eygenia oyte me kakia oyte me thimo tpt.eilikrina sto leo/apla an einai mesa poy einai kai mikro to spiti an kanei zimies poios tha ta plirosei esy>??????loipon koykla m ego den thelo na tsakotho.kai go koyrastika na soy eksigo les kai anakrinome.ti nomizeis dld oti to peira gia na to xo etsi ekso petameno.an to blepes ti aneseis exei nai akoma kian einai ekso tha pathaines.kai na soy po kai kati to sosa kiolas petameno moro ap ta skoypidia to mazepsa poy toxan.apla kai irema soy eksigisa esi arpazese ti na po.eilikrina den thelo kopela m na tsakotho.otan pao se megalo spiti mesa thanai pali.kai na soy po kai kati?????gia nomothesia poy les edo alla kialla den tiroyne gia tin nomothesia sta katoikidia leme???

σου απαντησα στο ερωτημα σου! Απλα σου εδωσα και μια πληροφορια μπονους! Δεν ειναι κακο. Τουλαχιστον αν ποτε βεθει καποιος ευσυνειδητος ανθρωπος να σε καταγειλει τοτε δεν θα εκπλαγεις Laughing Καλημερα νε εχουμε. (α, και δεν τσακωνομαι! δεν εχω κατι μαζι σου, εχω με αυτους που κακοποιουν τα ζωα και βγενουν και απο πανω, γιατι "ειναι δικα τους")

elenako


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bre koritsaki m kalo pios soy eipe oti to kakopoio?????a!!!kala asto mana m asto eipes tin gnomi soy taxoses ksethimanes seyxaristo ok ante gia soy tora ola kala na soy pane me paidakia exeis den ksero.ante sto kalo tora

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elenako έγραψε:bre koritsaki m kalo pios soy eipe oti to kakopoio?????a!!!kala asto mana m asto eipes tin gnomi soy taxoses ksethimanes seyxaristo ok ante gia soy tora ola kala na soy pane me paidakia exeis den ksero.ante sto kalo tora

Θεωρειται κακοποιηση να εχεις μονιμα το σκυλο στο μπαλκονι. Και γι αυτο βγηκε και ο νομος. Το εχεις στο μπαλκονει μονιμα=το κακοποιεις. Ελληνικα ξερεις, διαβαζεις! Δεν ειναι η γνωμη μου αυτο, δεν εβγαλα εγω τη νομοθεσια.

elenako


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
zini έγραψε:
elenako έγραψε:bre koritsaki m kalo pios soy eipe oti to kakopoio?????a!!!kala asto mana m asto eipes tin gnomi soy taxoses ksethimanes seyxaristo ok ante gia soy tora ola kala na soy pane me paidakia exeis den ksero.ante sto kalo tora

Θεωρειται κακοποιηση να εχεις μονιμα το σκυλο στο μπαλκονι. Και γι αυτο βγηκε και ο νομος. Το εχεις στο μπαλκονει μονιμα=το κακοποιεις. Ελληνικα ξερεις, διαβαζεις! Δεν ειναι η γνωμη μου αυτο, δεν εβγαλα εγω τη νομοθεσια.
oi katares poy tha rikseis se pion pane koykla m????se ali selida poy to anafereis tsp.se parakalo den thelo fasaries kAI malista me kapia poy den exo ksanamilisei sto leo tosi ora eygenika ftanei pia kritiki tha moy kaneis mila me tis files s ase me emena koritsi m den thelo na tsakotho ellinika milao na diabazeis ksereis etsi??????

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elenako έγραψε:
zini έγραψε:
elenako έγραψε:bre koritsaki m kalo pios soy eipe oti to kakopoio?????a!!!kala asto mana m asto eipes tin gnomi soy taxoses ksethimanes seyxaristo ok ante gia soy tora ola kala na soy pane me paidakia exeis den ksero.ante sto kalo tora

Θεωρειται κακοποιηση να εχεις μονιμα το σκυλο στο μπαλκονι. Και γι αυτο βγηκε και ο νομος. Το εχεις στο μπαλκονει μονιμα=το κακοποιεις. Ελληνικα ξερεις, διαβαζεις! Δεν ειναι η γνωμη μου αυτο, δεν εβγαλα εγω τη νομοθεσια.
                 oi katares poy tha rikseis se pion pane koykla m????se ali selida poy to anafereis tsp.se parakalo den thelo fasaries kAI  malista me kapia poy den exo ksanamilisei sto leo tosi ora eygenika ftanei pia kritiki tha moy kaneis mila me tis files s ase me emena koritsi m den thelo na tsakotho ellinika milao na diabazeis ksereis etsi??????

ποιες καταρες καλε τρελη εισαι;; δεν ασχολουμαι μονο με εσενα. ηρεμισε.
ναι τα γκρικλις λιγο με μπερδευουν στο να διαβαζω"ελληνικα"...

elenako


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
akoy re paidia ma soy lene meta oti edo einai site gia na rotas apories!!!!!!!!!!!!poynto?????rotas mia aporia alla ntalon soy lene sta xonoyne kiolas!!!.na les apanelimena DEN THELO NA TSAKOTHO ekeiiiiii.....sinexizei.mia erotisi ekana poy na mn tin ekana an kanei to paidi me to skilo kai brika kai ton mpela m,olo fasaries theloyn eleosssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss.akoy tora si tha me katakrinoyn giati exo se mpalkoni to skilo emena me rotises?>??/ti kathese kai katakrineis oti kakopoioyme kai kanoyme kai ranoyme???ok akoystikes milises se eidane ftanei ekanes estiti tin paroysia soy.ma eilikrina tora mia erotisi ekana kai tha bro kai ton mpela m

elenako


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
e!!!ti na kanoyme emena etsi me boleyei na grafo kai ayto tha katakrineis?????, kai akoy na soy po ego den se brisa.

elenako


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ok ama exeis mana m esi skilaki kai exeis xoro mesa exeto mprabo soy TOSI ORA LEO TORA DEN EXO XORO.psaxno i amoiri spiti megalitero gia nani kai keino mesa e!!!!mn moy tin les oti kakopoio kai etsi e!!!ti alo na po pia.soy pa psaxno

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σου απανταω τελευταια φορα.
Μονη σου ειπες οτι δεν θα υπαρχει προβλημα με το μωρο γιατι ο σκυλος ειναι συνεχεια στο μπαλκονι. Και μετα αφου σου ειπα οτι ειναι παρανομο, τα γυρισες και ειπες οτι θα μετακομισεις κλπ. Ναι ο μικρος χωρος ειναι προβλημα οταν εχεις κατοικιδιο, αλλα ειναι καλυτερα να στριμωχτεις απο το να το εχεις συνεχεια στο μπαλκονι. Ειναι παρανομο, και το οτι δεν εχεις χωρο δεν προκειται να σου δψσει αλλωθει αμα φας μηνυση απο κανεναν. Αυτα, ελπιζω τωρα να καταλαβες. Και δεν σε εβρισα!

elenako


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
zini έγραψε:Σου απανταω τελευταια φορα.
Μονη σου ειπες οτι δεν θα υπαρχει προβλημα με το μωρο γιατι ο σκυλος ειναι συνεχεια στο μπαλκονι. Και μετα αφου σου ειπα οτι ειναι παρανομο, τα γυρισες και ειπες οτι θα μετακομισεις κλπ. Ναι ο μικρος χωρος ειναι προβλημα οταν εχεις κατοικιδιο, αλλα ειναι καλυτερα να στριμωχτεις απο το να το εχεις συνεχεια στο μπαλκονι. Ειναι παρανομο, και το οτι δεν εχεις χωρο δεν προκειται να σου δψσει αλλωθει αμα φας μηνυση απο κανεναν. Αυτα, ελπιζω τωρα να καταλαβες. Και δεν σε εβρισα!
nai koykla m soy eipa pos den exo xoro kai psaxno na metakomiso giati to spiti exei 1 ypnodomat oyte to moro den tha xoraei.den stopa eksarxis giati ali sizitisi eixame meta ksekinises na moy tin les pantos ego den se brisa .den exo kati mazi soy.den pareksigithika tpt.eipa tin alithia tha bro aloy na meino an theleis pistepse to dikaioma s einai.den thelo na eimai mesa sto site kai na tsakonome toxo ksanapei.

Macorina

Macorina
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Είχα, πριν το μωρό δύο χρόνια ένα μεγάλο ημίαιμο. Το είχα σαν παιδί από 2 μηνών περίπου. Όταν έμεινα έγκυος, ούτε που μου πέρασε από το μυαλό να φύγει ο σκύλος. Όταν το είπα στο γιατρό φυσικά, μου είπε πως δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Το ίδιο και ο παιδίατρος.
Βέβαια, έκανα ό,τι γινόταν για να μην στενοχωρηθεί πολύ που θα ερχόταν το παιδί. Του μείωσα τις πολλές βόλτες, γνωρίζοντας ότι με το μωρό θα ήμασταν σε θέση για λιγότερες βόλτες, τον άφησα να εξερευνήσει όλα τα πράγματα του μωρού, και τον έμαθα στους περιορισμούς που δεν ήθελα να του επιβάλλω όταν θα ήταν το μωρό εδώ για να μην το συνδυάσει. Δηλαδή, δεν πετάμε πλέον κόκκαλα και παιχνίδια για να τα πιάνει μέσα στο σπίτι, γιατί δεν ήθελα να τρέχει μέσα στο σπίτι με το μωρό (υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να το παρασύρει αν τρέχει ανεξέλεγκτα μέσα στο σπίτι όπως πριν). Έμαθε να μην παίζει με όλα τα παιχνίδια για να μην μπερδεύονται τα παιχνίδια του σκύλου με του παιδιού (πχ μπαλάκια).
Παίζουμε ουσιαστικά στη βόλτα (στο πάρκο) που τον πηγαίνουμε (πλέον με το μωρό) 2 φορές την μέρα. Και αυτά του τα έμαθα πριν έρθει το μωρό, γιατί αυτό είναι πολύ σημαντικό, να μην συνδυάσει την απώλεια κάποιων δικαιωμάτων του με τον ερχομό του μωρού.
Το πιο σημαντικό είναι η παρουσίαση του μωρού στο σκύλο: δηλαδή, του έστελνα στο σπίτι, όσο ήμουν στο μαιευτήριο, ρούχα φορεμένα του νεογέννητου και λερωμένες πάνες, και του τα έδινε ο άντρας μου να τα μυρίζει πριν έρθει το παιδί στο σπίτι. Όταν ήρθαμε από το μαιευτήριο, αφήσαμε το πορτ μπεμπέ στο πάτωμα και αφήσαμε το σκύλο να μυρίσει τον νέο συγκάτοικό του, σαν να τον βρήκε εκείνος. Έτσι νιώθει ότι πρέπει να το προστατεύσει.
Το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό.
Είχαμε μια βδομάδα κλάμα από το σκυλάκι, περίπου στην αρχή (μάλλον τον τρόμαζε το κλάμα του μωρού), αλλά πλέον είναι σαν αδελφάκια. Ο σκύλος σπανίως τρέχει μέσα στο σπίτι και όταν το κάνει, το μωρό πιάνεται από κάπου και περιμένει ξεκαρδισμένος στα γέλια να σταματήσει.
Όταν πηγαίνει ο μικρός και τον πειράζει, δεν αντιδράει καθόλου, δεν αγγίζει τα παιχνίδια του μωρού και περπατάει δίπλα στο καρότσι χωρίς να τραβάει όταν πάμε βόλτα.
Το καλό γενικά και μακροπρόθεσμα είναι ότι το παιδί εξοικειώνεται με τα ζώα, και μαθαίνει να μοιράζεται.

elenako


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
nai koritsi mou toxo akousei ayto poy les oti prepei na mathi tin mirodia toy moroy.ma kai go den thelo na tin diokso giati tin latreyo ayto prospathoysa na eksigiso kai stin kopela prin otan tin eixa brei poy itan moro itan mesa sto spiti ,ma na soy po???nomizeis emena pos den mou leipei nanai mesa>????panta erxotan pano moy ksaplone kai koimotan apla ektos oti to spiti einai mikro,giati einai kai olokliro thirio pou na tin pas mana m mesa>>????den tha xorame poy leei o logos .psaxno apegnosmena spiti pio megalo kai gia nanai mesa,kai gia to moro naxei xoro na kinite ayrio methayrio.kai malista psaxno amesa giati ama foyskoso kialo katalabaineis poy na kaneis metakomisi?????poy na sikoneis????den einai oti emena maresei nanai ekso kai go tin thelo mesa opoy pigaina mazi m erxotan i kali moy.ayto elega tosi ora.

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χωρις να εχω διαβασει τι εχει αναφερθει εγω σε ολη μου την εγκυμοσυνη ημουν με σκυλακι σπιτο σκυλο .. δεν υπηρχε θεμα μονο οταν ειχε αρρωστησει και ειχε διαρροια δεν επρεπε με τιποτα να ερθω σε επαφη μαζι του ο γιατρος μου παλι ηταν κατηγοριματικος για τις γατες γιατι μου ειπε οτι εχουν δει πολλα περιστατικα να χανουν μωρο οι εγκυμονουσες απο μιρκοβια που φερνουν οι γατες... αλλα ολα αυτα στην εγκυμοσυνη..
τωρα δεν ειμαι με το σκυλακι μου αλλο ειναι στο πατρικο μου και οταν ειχα ρωτησει την παιδιατρο με ειχε πει οτι το μονο προβλημα μπορει να ειναι οταν το μωρο θα αρχισει να μπουσουλαει και εκει που θα πιανει εχει τριχες σκυιλου και τις φαει... κατι αλλο δεν με ειπε αντιθετως οτι το παιδι αρρωστια κολλαει απο ανθρωπο και οχι απο ζωο...

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zini έγραψε:Α, και να φανταστεις οτι εγω στο ειπα για να βαλεις το σκυλο μεσα, αλλα εσυ τι καταλαβες ¨α, ωραια, δεν θα με καταγγειλει κανεις γιατι εδω ειναι νησι, οποτε ειμαι οκ" Αλλα λογια να αγαπιομαστε δηλαδη. Ελλαδα......

μην ταλαιπωρεισαι zini δεν υπαρχει λογος. καποιοι τα σκυλια τα εχουν για φυλακες οχι για φιλαρακια. το εζησα εγω με τον αντρα μου που την πρωτη φορα που ηρθε σπιτι κι ειδε το σκυλι επανω στον καναπε επαθε εγκεφαλικο. οταν του εδειξα την πορτα τοτε καταλαβε οτι δεν αστειευομαι. να σημειωσω βεβαια οτι ειναι απο επαρχια και τα σκυλια τα ειχαν στην αυλη γιατι εκει ειναι η θεση τους καθως πιστευουν.

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οσον αφορα στις γατες το μονο που δεν κανει ειναι να ερχεστε σε επαφη με τις ακαθαρσιες της γιατι το τοξοπλασμα κατοικοεδρευει εκει.

για τα σκυλια δεν το συζητω, οταν ρωτησαμε τον παιδιατρο για το μωρο της αδερφης μου επειδη εχουμε σκυλι, γελαγε κανενα μισαωρο. Αν τηρουνται οι κανονες υγιεινης καλυτερα να εχεις το παιδι μαζι με το σκυλι παρα με μια γιαγια που βηχει κοντα στο μωρο.

εσυ ειδικα που εχεις λαμπραντορ, μην στερησεις την παρεα του απο το παιδακι σου. τα αγαπουν πολυ τα παιδια.

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
darsel έγραψε:
zini έγραψε:Α, και να φανταστεις οτι εγω στο ειπα για να βαλεις το σκυλο μεσα, αλλα εσυ τι καταλαβες ¨α, ωραια, δεν θα με καταγγειλει κανεις γιατι εδω ειναι νησι, οποτε ειμαι οκ" Αλλα λογια να αγαπιομαστε δηλαδη. Ελλαδα......

μην ταλαιπωρεισαι zini δεν υπαρχει λογος. καποιοι τα σκυλια τα εχουν για φυλακες οχι για φιλαρακια. το εζησα εγω με τον αντρα μου που την πρωτη φορα που ηρθε σπιτι κι ειδε το σκυλι επανω στον καναπε επαθε εγκεφαλικο. οταν του εδειξα την πορτα τοτε καταλαβε οτι δεν αστειευομαι. να σημειωσω βεβαια οτι ειναι απο επαρχια και τα σκυλια τα ειχαν στην αυλη γιατι εκει ειναι η θεση τους καθως πιστευουν.

Καλα αλλο αυλη αλλο μπαλκονι! Εγω το σκυλια μου παντα τα ειχα μεσα και ας ειχα κηπο καποιες φορες, αλλα το να το εχεις μονο στην αυλη δεν ειναι κακο αρκει να εχει και σπιτακι να να το φροντιζεις. Αλα στο μπαλκονι ειναι αλλο θεμα. Τελοσπαντων ας μην το συνεχιζουμε γιατι δεν εχει νοημα και η κοπελα παλι θα πει οτι θελω να τσακωθω μαζι της. Α και εχεις δικιο οτι συνηθως, τονιζω το συνηθως, αυτα συμβαινουν στην επαρχεια.

elenako


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
koita na deis stin eparxia ksereis poy taxoyn????mesa se xorafia demena me alisida.kai den einai oloi apo eparxia etsi.to na to exeis sto xorafi demeno i sto mpalkoni i ayli petameno kiriolektika xoris spitaki i kapoia profilaksi apo ilio i broxi,nai kai go mazi sas einai aparadekto kai go to katakrino,alla ego den toxo ekso epeidi den to thelo ktl oi katastasi toy spitioy einai etsi,kai sas pliroforo i mana m exei maltezaki kai epsaxne kai keini spiti.1 geitonas toys eixe prosballei kai kala to koproskilo tha exete mesa sto spiti???e!!!pios eide ton theo kai den ton fobithike tsakothika ego mazi toy agria toy eipa tha toy kano minisi giati giati o nomos soy leei 1 tertapodo to dikaioyse e!!apo keini tin mera den ksanamilise!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις