Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
466 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 466 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 41]

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια τι κάνετε?

Μου έδωσε η μικρή μια κλωτσιά (θέλω να πιστεύω οτι ήταν κλωτσιά κ οχι κάτι άλλο) πολύ δυνατή, στα αριστερά ενώ συνήθως κινείται δεξιά. Πόνεσε αρκετά μπορώ να πω κ εδώ κ καμιά ώρα συνεχίζει να με πονάει ελαφρά σε εκείνο το μέρος, λες κ τραβήχτηκε εσωτερικός μυς.

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σοφάκι εμεις ειχαμε μόνο την εναλλακτικη του παιδότοπου που έβγαινε ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΣ. οπότε αναγκαστικά το κάναμε στο σπίτι, αλλα και γω μετά (Ιανουάριο έχει γενέθλια ο μικρός) είχα ένα χαμό στο σπίτι...έχω και άσπρα χαλιά...αστα να πάνε!!!μετά είχα να μαζέψω το χάος μεν, απλά για να μη κουραστώ πολύ κάποια φαγητά τα πήρα απο catering οπότε γλύτωσα τουλάχιστον την πολλή ετοιμασία!!
ifaki  δυνατη πρέπει να ήταν η κλωτσιά ε?? δε νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό, μη φοβάσαι Smileβέβαια αν συνεχιστει ο πόνος παρε ένα τηλ το γιατρό σου καλού κακού!!ετσι απλα για να μη το χεις στο μυαλό σου!!
Εμεις λέμε να βγούμε με τους κουμπαρους σε λίγο....!!!εσεις πού σουρτουκεύετε και έχει ησυχία??? Smile

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Julie85 έγραψε:Σοφάκι εμεις ειχαμε μόνο την εναλλακτικη του παιδότοπου που έβγαινε ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΣ. οπότε αναγκαστικά το κάναμε στο σπίτι, αλλα και γω μετά (Ιανουάριο έχει γενέθλια ο μικρός) είχα ένα χαμό στο σπίτι...έχω και άσπρα χαλιά...αστα να πάνε!!!μετά είχα να μαζέψω το χάος μεν, απλά για να μη κουραστώ πολύ κάποια φαγητά τα πήρα απο catering οπότε γλύτωσα τουλάχιστον την πολλή ετοιμασία!!
ifaki  δυνατη πρέπει να ήταν η κλωτσιά ε?? δε νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό, μη φοβάσαι Smileβέβαια αν συνεχιστει ο πόνος παρε ένα τηλ το γιατρό σου καλού κακού!!ετσι απλα για να μη το χεις στο μυαλό σου!!
Εμεις λέμε να βγούμε με τους κουμπαρους σε λίγο....!!!εσεις πού σουρτουκεύετε και έχει ησυχία??? Smile

 Julie για μυικό το αισθάνομαι, δε νομίζω να είναι κάτι, απλά αιφνιαδιαστηκά μπορώ να πω.
Εμένα το στεφάνι έχει υπηρεσία σήμερα κ είμαι όλη μέρα σπίτι μόνη.

Καλά να περάσετε στους κουμπάρους!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πήγα το μεσημέρι για φαγητό με τον πατέρα και τη σύντροφό του στο Παγκράτι αλλά έφαγα μόνο μία σαλάτα γιατί έχω σιχαθεί το φαγητό έξω.
Έφαγα 2 μέρες έξω και δεν μου αρέσει πια. Τι μετάλλαξη έχω πάθει με την εγκυμοσύνη!!!!

Και με το που γύρισα, διότι πιάσαμε και την κουβέντα και τελικά κάτσαμε 4 ώρες, ξαναβάφτηκα (από πάνω εννοείται) και φύγαμε να πιούμε καφέ με το πεθερικόν και το σύντροφό της στο πάρκο Τρίτση, στο Ίλιον.

Θέλω να μείνω μέσα στο σπίτι για 5 μέρες!!!!!!

Κανονίσαμε με φιλεναδίτσα μου συν-γκάστρω να πάμε αυτή τη βδομάδα να δούμε τα sling & mei tai που έχει το asteraki
http://www.babywearing.gr/
Γιούπιιιιιιι Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 18 893968 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 18 893968 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 18 893968 

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Julie85 έγραψε:τέλειο το πάρτυ ε?? σε παιδότοπο το έκανες ή στο σπίτι???γτ κ μόνο που σκέφτομαι το χάλι μετά τον τουρτοπόλεμο, ανατριχιάζω!!!!χαχαχαχα!!Η μικρή το ευχαριστήθηκε??? εμένα ο Κων/νος στα γενέθλιά του δεν κατάλαβε φυσικά τίποτα, απλά χαιρόταν που είχε παιδάκια τριγύρω του...!!Ανυπομονώ για τα δεύτερά του γενέθλια που θα έχει και την αδερφούλα του Smile
Δεκέμβριο είμαι.Εσυ??

ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΩΡΑΙΑ ΗΤΑΝ!!!
Ε ΤΙ ΧΑΛΙ??? ΕΓΩ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ... ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΑΝ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΙΠΟΤΑ... ΚΑΘΑΡΗ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ;-)
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΙΟΥΛΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΥΡΙΟ ΑΠΛΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ.

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ioazon έγραψε:Πήγα το μεσημέρι για φαγητό με τον πατέρα και τη σύντροφό του στο Παγκράτι αλλά έφαγα μόνο μία σαλάτα γιατί έχω σιχαθεί το φαγητό έξω.
Έφαγα 2 μέρες έξω και δεν μου αρέσει πια. Τι μετάλλαξη έχω πάθει με την εγκυμοσύνη!!!!

Και με το που γύρισα, διότι πιάσαμε και την κουβέντα και τελικά κάτσαμε 4 ώρες, ξαναβάφτηκα (από πάνω εννοείται) και φύγαμε να πιούμε καφέ με το πεθερικόν και το σύντροφό της στο πάρκο Τρίτση, στο Ίλιον.

Θέλω να μείνω μέσα στο σπίτι για 5 μέρες!!!!!!

Κανονίσαμε με φιλεναδίτσα μου συν-γκάστρω να πάμε αυτή τη βδομάδα να δούμε τα sling & mei tai που έχει το asteraki
http://www.babywearing.gr/
Γιούπιιιιιιι Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 18 893968 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 18 893968 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 18 893968 

Α ρε Ιωάννα με τις βόλτες σου με έκανες κ ζήλεψα!!!!
Μπράβο, καντες τώρα γιατί μετά το κόβω οτι θα αργήσουμε πολύ να ξαναπάμε ξέγνοιαστες βόλτα.

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου! Τι κάνετε; Γιατι τόση ησυχία στο θεματακι μας;;; Ποπη χρονια πολλα για την κόρη αλλα και σε σένα! Ιφι είδες; Εσυ που ανησυχουσες κι έλεγες τεμπελα την μικρούλα σου! Εγω μετα τον πόνο της Παρασκευής κάθομαι και κλωσσαω.... Φοβάμαι οτι θα έρθει η μπεμπα πριν την ώρα της. Μέχρι την Τρίτη που θα με δει η γιατρός δεν κάνω τίποτα.... Και φανταζόμουν ψώνια, βόλτες, μαγαζιά. Ας ειναι... Τουλάχιστον να πανε ολα καλα!

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
evini7 έγραψε:Κορίτσια μου! Τι κάνετε; Γιατι τόση ησυχία στο θεματακι μας;;;  Ποπη χρονια πολλα για την κόρη αλλα και σε σένα! Ιφι είδες; Εσυ που ανησυχουσες κι έλεγες τεμπελα την μικρούλα σου!                                        Εγω μετα τον πόνο της Παρασκευής κάθομαι και κλωσσαω.... Φοβάμαι οτι θα έρθει η μπεμπα πριν την ώρα της. Μέχρι την Τρίτη που θα με δει η γιατρός δεν κάνω τίποτα.... Και φανταζόμουν ψώνια, βόλτες, μαγαζιά. Ας ειναι... Τουλάχιστον να πανε ολα καλα!

 Εvini μου μια χαρά θα είναι όλα, θα πάς την Τρίτη στη γιατρό θα σου πει οτι όλα είναι οκ και θα πάς μετά για ψώνια!!

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΒΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!
ΤΙ ΕΙΧΕΣ ΠΑΘΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ? ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΕΧΑΣΑ...

ΙΦΑΚΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ Κ ΕΜΕΝΑ ΕΝΑΣ ΠΟΝΟΣ ΝΩΡΙΣ ΣΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΟΧΙ ΔΥΝΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΑΡΚΕΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΟΜΑΞΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΛΕΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ... ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ...

ΙΩΑΝΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΡΩ RING SLING ΑΠΟ ΤΟ ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ 1517 Κ ΤΑ ΡΙΓΕ ΟΧΙ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΗ... ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΤΗΣ ΚΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΙΣΤΗ ΑΡΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ Κ ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ Κ ΒΑΡΙΑ... ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ...
ΑΧ Κ ΤΟ 1924 ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ...

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερούδιαααααααααααααααααα!!!
Πώς μου είστε συνεγκυούλες;

Το έριξα στη μελέτη με τόσα που γράψατε και δε θυμάμαι τι ήθελα να σχολιάσω!

Eua μου δε νομίζω ότι ωφελεί να τρως παραπάνω. Η μικρούλα ό,τι είναι να πάρει θα το πάρει. Άκουσε το γιατρό σου που είναι και ειδικός και μην απογοητεύεσαι. Τι κι αν βγει μινιόν; Μια γλύκα θα είναι!

Εvaki περαστικά κοπέλα μου! Με προσοχή όλα θα πάνε καλά για σένα και για τη μικρούλα σου.

Εvinακι κι εσύ να προσέχεις ναι; Πότε έχεις ραντεβού; Με το καλό να δείτε τη μικρούλα σας! Κι ο γάμος πότε με το καλό;

Ποπάκι να χαίρεσαι τη ζουζούνα σου!!! Να είναι γερή κι ευτυχισμένη!

Julie μου αν θυμάμαι καλά το αγοράκι σου είναι αρρωστούλι; Περαστικά σας!!! Όσο για το ζάχαρο θα σε συμβουλέψει ο ενδοκρινολόγος κοπέλα μου, με μια προσεκτική διατροφή όλα θα πάνε καλά!

Μαϊμού μου φτου φτου για τη νέα κοιλίτσα! Πάντως δε μοιάζει για κοιλιά που κρύβει δύο kinder εκπλήξεις!!!

Τσιριτρακι κουράγιο κοπέλα μου! Σου στέλνω τα φιλιά μου!

Σβουρίτσα περιμένω εντυπώσεις από τα αστεράκια! Το sling το ψιλοφοβάμαι η αλήθεια είναι, το mei tai όμως μου αρέσει πολύ και λέω να το τολμήσω όταν με το καλό έρθει η μικρούλα.

Βινάκι, Ιφι, Μαράκια, ελπίζω να μην ξεχνώ κάποια ελπίζω να μου είστε καλά κουκλίτσες!!!

Τα δικά μας νέα είναι καλά. Πήγαμε στο γιατρό στην Πάτρα (αυτόν που μας έκανε τη β' επιπέδου) και όλα πάνε καλά. Η μικρούλα μας ήταν 1.270 και έχει το κεφαλάκι της κάτω. Βγαίνει και πάλι 1 εβδομάδα μεγαλύτερη και μου είπε ότι για ΠΗΤ πρέπει να κρατήσω αυτή που έβγαλε η β' επιπέδου. Έχω ένα θέμα με συσπασούλες αλλά με φαρμακευτική αγωγή και αποβολή του άγχους θα τα καταφέρουμε νομίζω...
Κάναμε και τα ψώνια μας! Ρουχαλάκια, εσωρουχάκια, κουβερτούλα, σεντονάκια, πετσέτες, μπανάκι και ό,τι άλλο θα χρειαστεί. Είχα τη λίστα ανά χείρας! Τώρα δε μένουν παρά μόνο κάτι λίγα για μένα και για τη μικρούλα. Καταλήξαμε και στα επιπλάκια με την ανάλογη προίκα, πήραμε και αυτοκόλλητα και μόνο το καρότσι θέλουμε να το ψάξουμε λίγο παραπάνω, κυρίως για να πετύχουμε καλύτερη τιμή.

Συγγνώμη για το τεράααστιο πόστ αλλά είχαμε τόσες ημέρες να τα πούμε...Embarassed 

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια!!!

Paramythenia 1.250? Πωπω μπράβο!!!!

Λοιπόν σήμερα το βράδυ μου συνέβη το εξής, το οποίο με τρέλανε κ με κράτησε ξύπνια σχεδόν όλο το βράδυ.
Όπου βάζω το χέρι μου, πάει κ η μπέμπα.
Δεξιά το χέρι εγώ - δεξιά η μπέμπα, αριστερά το χέρι - αριστερά κ αυτήν, πάνω εγώ-πάνω η πανέξυπνη κόρη μου, κάτω εγώ κ αυτήν. Δε το πίστευα, αυτό κάναμε όλο το βράδυ σχεδόν, βόλτες στην κοιλιά μου.  Ηταν να μην πάρει φόρα αυτό το κορίτσι!!!
Η αλήθεια βέβαια είναι κ θα την πώ μόνο σε σας κ όχι στο στεφάνι μου, είναι οτι επειδή δούλευε κ ήμουν μόνη, έκανα παρασπονδία κ ήπια μισό ποτήρι κόκα κόλα zero, η οποία μου φαίνεται οτι έχει κ περισσότερη ζάχαρη. Τρελάθηκε η μικρή!!!!

Εσείς πως τα περάσατε χθές?

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημερούδιααααααααααααα!

Ifi μου  κινητικότατη και πανέξυπνη η μικρούλα σας!!! Ακολουθούσε τη μαμάκα! Λες να την δραστηριοποίησε περισσότερο η ζάχαρη; Εμένα πάλι δε συγκινείται καθόλου!!!Laughing 

Βρε κορίτσια μου δεν ξέρουμε τι να κάνουμε με το στρώμα. Να πάρουμε λατεξ με κοκοφίνικα ἠ το πόλυφλεξ; (grecostrom πάντα, με τη media δεν έχουμε μείνει και πολύ ευχαριστημένοι με το δικό μας ακριβό στρώμα) Δεν ξέρουμε τι να αποφασίσουμε...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Popisofia,
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!
Να σε χαίρεσαι! Πάντα ευτυχισμένη!

ifi,
δεν μας βλέπω να σοβαρευόμαστε ούτε με το μωρό γιατί σβούρα εγώ, σβούρος και ο σύζυξ, δεν θα κάτσουμε στα αυγά μας. Θα το κάνουμε σβουρόνι και το μωρό! Laughing 

Όσο για αυτό που λες πως όπου ακουμπούσες το χέρι σου, εκεί πήγαινε και η μικρή, νομίζεις δεν μας αισθάνονται και από τώρα; Η σύνδεση είναι και θα είναι και μετά τη γέννα πολύ ισχυρή! Very Happy 

evini7,
με δόσεις τα ψώνια. Αυτά τα "βγαίνω 5 ώρες και ψωνίζω" δεν παίζουν.
Αραχτουλέν για τώρα!

Popisofia,
μα κι εγώ μπερδεύομαι με το χρώματα, για αυτό θα πάω από εκεί.
Εγώ ψάχνω πολύχρωμα και χαρούμενα και unisex (γιατί δεν ξέρω τι φύλο θα είναι το δεύτερο ή και το τρίτο παιδάκι μας (τρίτο;;;;; μουρλή είναι αυτή;;;; ))
Μάλλον θα πάρω διπλής όψης για να είναι και πιο ζεστό για το μπεμπέ.
Για ring-sling δεν έχω καταλήξει καθόλου, αλλά από mei-tai μουρλοξετρελαίνομαι για αυτό
http://www.babywearing.gr/Shopping/images/meitai/etoimoi_marsipoi_meitai/marsipos_4981_b.JPG

Το μάρσιπο της Chicco είναι υποτίθεται το best-seller των μάρσιπο αλλά είναι και πως βολεύεται ο καθένας...

paramythenia,
1270! Πωπωωω ένας κορίτσαρος!!!!!
Μεγειά τα ψώνια!!!!!
Στην ομάδα Νοεμβρίου ανάρτησαν αυτά τα εκπτωτικά κουπόνια
http://www.prenatal.gr/grecia/buoni_sconto_GR.pdf
Για δες!

Όσο για τα στρώματα, εμάς η κούνια που θα μας δώσουν είναι με στρώμα κοκοφοίνικα. Θα ρωτήσουμε τον παιδίατρο όταν τον δούμε, αν εγκρίνει τον κοκοφοίνικα ή αν θα πρέπει να το αλλάξουμε.

Καλημερούδια!!!!!
Ο αγάπης μου έχει ρεπό σήμερα (μετά από 2 μέρες διπλοβάρδια) και ενώ ονειρευόταν να πάμε για μπάνιο, έχει συννεφιά και αέρα και κρυάκι. Παραπονιέται το καημένο που δεν μπορεί να πάει βόλτα. Κάτι θα το κάνω όμως Laughing 


Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!χρονια πολλα Ποπακι. !
Για το στρώμα που λέτε ρώτησα την παιδιατρο κ μου είπε πως κ το λατεξ κ ο κοκοφοινικας ειναι φυσικά υλικά κ να πάρουμε οτι θελουμε αρκεί να ειναι σκληρό
Βροχή κ δροσουλα εδω σημερα.αυριο λέω να βγω αγορά να κάνω μερικά ψώνια ακομη

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χρόνια πολλά Ποπησοφία!Very Happy 

Kορίτσια εμείς πήγαμε σε Λητώ, Mothercare, Prenatal, Orchestra (πήρα ένα σετ φορμάκια για τις πρώτες ημέρες όνειρο!!! και καλτσάκια) και σε 2 τοπικά καταστήματα. Κούνιες μόνο στο Λητώ μου άρεσαν και από εκεί τελικά διαλέξαμε κούνια, συρταριέρα και την αντίστοιχη προίκα (αυτή θα είναι η κούνια μας: http://www.bebemaison.gr/product_detail.jsp;jsessionid=89A1585555DC45FF8D1619863FDD4D94?prdId=06-01-0133&extLang=.) Από εκεί πήραμε και το μπανάκι με τη βάση του, ψαλιδάκι, σετ βούρτσας και ένα μπιμπερό. Από το Mothercare πήραμε φορμάκια ύπνου, εσωρουχάκια κοντομάνικα (μακρυμάνικα θα φέρουν τέλος Αυγούστου), σεντονάκια για το λίκνο, πανάκια, 1 πιπίλα, 1 μπιμπερό ακόμη, σφουγγαράκι, αυτά νομίζω. Όλα τα υπόλοιπα εσωρουχάκια (μακρυμάνικα και κοντομάνικα, 2 σετ σεντόνια, 1 κουβερτούλα, κάλτσες, πετσέτες, μπουρνουζάκι, σελτεδάκια, σαλιάρες, κι άλλα καλτσάκια και 3 φορμάκια πιο χοντρά τα πήρε η πεθερά μου από τοπικό μαγαζί. Πάντως οι τιμές δεν είναι χαμηλές τολμώ να πω. Μόνο τα orchestra έχουν φτηνα ρουχαλάκια.

Όσο για το στρώμα λέμε για το polyflex τελικά. Είναι αρκετά πιο ακριβό αλλά μας είπαν ότι ο κοκκοφίνικας αν βραχεί χαλάει... Α και κάτι που έμαθα, όσες πάρετε κούνια, λίκνο, καλαθούνα από άλλον πρέπει να πάρετε καινούργιο στρωματάκι οπωσδήποτε!!!

Ιωάννα το ring sling δεν το φοβάσαι; Εμένα ο άντρας μου δε μπορεί καν να διανοηθεί πως κουβαλάς το μωρό σε sling ή mei tai!

(εδώ όλα μας τα επιπλάκια με άλλη προίκα όμως http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1080306&itmid=4278959)

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν ξέρω γιατί αλλά τα λινκς δε λειτουργούν...Crying or Very sad

Διαβάστε εδώ για τα χρησιμοποιημένα στρώματα:http://www.medlook.net/article.asp?item_id=164.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Χρόνια πολλά Ποπησοφία!Very Happy 

Kορίτσια εμείς πήγαμε σε Λητώ, Mothercare, Prenatal, Orchestra (πήρα ένα σετ φορμάκια για τις πρώτες ημέρες όνειρο!!! και καλτσάκια) και σε 2 τοπικά καταστήματα. Κούνιες μόνο στο Λητώ μου άρεσαν και από εκεί τελικά διαλέξαμε κούνια, συρταριέρα και την αντίστοιχη προίκα (αυτή θα είναι η κούνια μας: http://www.bebemaison.gr/product_detail.jsp;jsessionid=89A1585555DC45FF8D1619863FDD4D94?prdId=06-01-0133&extLang=.) Από εκεί πήραμε και το μπανάκι με τη βάση του, ψαλιδάκι, σετ βούρτσας και ένα μπιμπερό. Από το Mothercare πήραμε φορμάκια ύπνου, εσωρουχάκια κοντομάνικα (μακρυμάνικα θα φέρουν τέλος Αυγούστου), σεντονάκια για το λίκνο, πανάκια, 1 πιπίλα, 1 μπιμπερό ακόμη, σφουγγαράκι, αυτά νομίζω. Όλα τα υπόλοιπα εσωρουχάκια (μακρυμάνικα και κοντομάνικα, 2 σετ σεντόνια, 1 κουβερτούλα, κάλτσες, πετσέτες, μπουρνουζάκι, σελτεδάκια, σαλιάρες, κι άλλα καλτσάκια και 3 φορμάκια πιο χοντρά τα πήρε η πεθερά μου από τοπικό μαγαζί. Πάντως οι τιμές δεν είναι χαμηλές τολμώ να πω. Μόνο τα orchestra έχουν φτηνα ρουχαλάκια.

Όσο για το στρώμα λέμε για το polyflex τελικά. Είναι αρκετά πιο ακριβό αλλά μας είπαν ότι ο κοκκοφίνικας αν βραχεί χαλάει... Α και κάτι που έμαθα, όσες πάρετε κούνια, λίκνο, καλαθούνα από άλλον πρέπει να πάρετε καινούργιο στρωματάκι οπωσδήποτε!!!

Ιωάννα το ring sling δεν το φοβάσαι; Εμένα ο άντρας μου δε μπορεί καν να διανοηθεί πως κουβαλάς το μωρό σε sling ή mei tai!

(εδώ όλα μας τα επιπλάκια με άλλη προίκα όμως http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1080306&itmid=4278959)

Paramythenia έγραψε:Δεν ξέρω γιατί αλλά τα λινκς δε λειτουργούν...Crying or Very sad

Διαβάστε εδώ για τα χρησιμοποιημένα στρώματα:http://www.medlook.net/article.asp?item_id=164.

Τα links δεν λειτουργούν γιατί είσαι μικρό και δεν ξέρεις να τα βάνεις! I love you 
Στα βάζω εγώ
http://www.bebemaison.gr/product_detail.jsp;jsessionid=89A1585555DC45FF8D1619863FDD4D94?prdId=06-01-0133&extLang=

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1080306&itmid=4278959

(έβαλες κολλητά με τα link παρενθέσεις, ω ρε!!!)

Μωρέ,
ο φίλος αυτός τσακώθηκε με την τύπισσα που 'χε κάνει το μωρό και αυτή του το πήρε και έφυγε και δεν χρησιμοποίηθηκε η κούνια, παρά για 2-3 μήνες, για αυτό έλεγα να μην το αλλάξουμε. (edit: αλλά τώρα που διάβασα το link λέω να το αλλάξουμε)

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!ΠΟΠΑΚΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΓΕΙΑ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΣΑΣ!
ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ RING SLING ΙΩΑΝΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΟ MEI TAI ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΕΞΩ ΕΝΩ ΜΕ ΤΟ SLING ΤΟ ΓΥΡΝΑΣ ΠΛΑΓΙΑ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτά είναι τα επιπλάκια μας!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 18 328109 
Ε'ντάξει, είμαι άσχετη, το παραδέχομαι! Crying or Very sad 
Ευχαριστώ Σβουρίτσα.

Τι να σου πω, κι εγώ δεν το ήξερα για το χρησιμοποιημένο στρώμα... Μας το είπαν σε ένα μαγαζί που επισκεφτήκαμε και ψάχνοντας ανακάλυψα και την ιστοσελίδα που σας παρέθεσα. Εμείς πάντως θα πάρουμε καινούργιο στρωματάκι για το λίκνο που θα μας δώσουν εκτός αν πλένεται, που δεν το νομίζω). Από αυτά που διάβασα μου φαίνεται πολύ επικίνδυνο...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Paramythenia στις Κυρ Ιουλ 21, 2013 11:24 pm, 1 φορά

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
paramythenia,
δεν το φοβάμαι το ring-sling γιατί έτσι τα δένουνε τα μωρά επάνω τους σε πολλές χώρες και πάνε και στα χωράφια. Λίγο στην αρχή να το μάθεις και μετά είσαι τζιτζί.
Έχω δει πολλές μάνες με sling εδώ στην Αθήνα και μου άρεσε πολύ Laughing 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ δεν ξέρω πόσο σταθερός είναι ο κρίκος. Δε "λασκάρει" το ύφασμα; Το mei tai μου φαίνεται πιο... ασφαλές. Βινάκι (καλημερες!) και στο mei tai μια χαρά θηλάζεις, σηκώνεις αυτό το υφασματάκι που έχει στο επάνω μέρος και δε φαίνεται τίποτε. Πάντως στην Πάτρα που είδα νεογέννητα να κυκλοφορούν με συμβατικούς μάρσιπους τα λυπήθηκε η ψυχή μου!!! Σα χυμένα ήταν τα κακόμοιρα.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΟΙ ΚΡΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΟΙ ΣΥΜΒΑΤΙΚΟΙ ΜΑΡΣΙΠΟΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ MEI TAI ΧΩΡΑΕΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΕ ΚΙΛΑ ΟΣΟ ΤΟ SLING.ΑΠΛΑ ΤΟ SLING ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΒΟΛΙΚΟ

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παραμυθένια με γεια τα πραγματάκια σας!κ μας τα κρεβατακια κάπως ετσι ειναι!το απογευμα τα περιμένουμε μαζι με το καροτσι.

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημερα καλημερα!!!

Παραμυθενια με γεια σας!!!Λεω και εγω απο εβδομαδα να βγω να παρω κατι για το καλο!

Ιωαννα εγω θα κανω βιολογικο καθαρισμο στο στρωμα της Αλεξιας!Κανε το ιδιο!

Εγω εγω και ring sling απο το ntanta.gr μια χαρα , εχω slingEzee (πολυ πιο σταθερο οχι οτι το αλλο δεν ειναι) και ενα απλο μαρσιπο babybjorn!

To mei tai ειναι για λιγο μεγαλυτερα μωρακια!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις