Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
471 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 471 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 41]

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιφι μου πολύ ευχάριστα τα νέα σας! Όσο για την καισαρική, μην το σκέφτεσαι από τώρα κοριτσάκι μου και μην απογοητεύεσαι. Εξάλλου αν είναι για το καλό της μικρούλας;

Mαράκι μου δεν ήταν το φούσκωμα από τη μικρούλα, πραγματικά έφαγα πολύ! Σας λέω ξύπνησα και δεν είχα χωνέψει, απαίσια αίσθηση!!!
Τι είναι η ξιφοειδής απόφυση; Το σημείο στο κέντρο του θώρακα; Μήπως σε πιέζει η μήτρα; Αλλά πάλι να είναι τόσο ψηλά; Δε νομίζω...

Julie μου ξέχασα να σχολιάσω την κοιλίτσα σου! Φτου φτου κοπέλα μου, είσαι δευτερομανούλα γι' αυτό και είναι τόσο αξιοπρεπής η κοιλίτσα σου!

Α, δε σας είπα! Αύριο θα πάω σε μαθήματα ανώδυνου τοκετού!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 35 328109 Ναι, ναι ο πολιτισμός ήρθε και εδώ!!!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα καλημέρα! Τι κανέτε κορίτσια?

Εγώ πρωί πρωί συγχυστηκα! Τσιριτρι ήρθε η σειρά μου για καβγάδες! Δε μας φτάνουν τα δικα μας θέματα έχουμε κ των άλλων τες πα! Το μετάνιωσα γιατί φώναξα πολύ κ το Αλεξακι άλλα κ η μπούμπου αναστατώθηκαν!

Άπλωσα πρωί πρωί κ σεντονια κ πανακια κ τώρα μου έμειναν οι κουβέρτες για πλύσιμο! Τα ρούχα τα έβαλα σιδερωμενα στην τσάντα αποθήκευσης κ θα τα βάλω έτσι στη ντουλάπα! Θα είναι οκ λέτε θα πρέπει να τα ξαναπλυνω ?

Αν τελειώσω κ με τις κουβέρτες θα μου μείνουν μόνο τα μεγάλα καλαθουνες κτλ!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Σοφάκι!

Μη συγχύζεσαι, γιατί αναστατώνεστε όλοι αλλά και το μικράκι που βρίσκεται στην κοιλίτσα.
Νομίζω ότι μια χαρά θα είναι τα ρουχαλάκια.
Κι εγώ σκέφτομαι να πάρω σακουλίτσες και να τα φυλάξω εκεί ανάλογα το νούμερο για να ξέρω και πόσα έχω από το καθένα.
Εγώ μόνο τα της καλαθούνας έπλυνα. Με τα άλλα δεν άρχισα ακόμη...

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλό μάθημα λοιπόν Παραμυθένια!!!Να μας πεις εντυπώσεις!!!Η ξιφοειδής απόφυση είναι ακριβώς εκεί που είπες!!!Από ανατομία παίρνεις άριστα!!!Ο γιατρός μου είπε ότι επειδή είμαι τσιλιβίθρα ο θώρακας μου εκτείνεται για να στριμωχθούν τα όργανα.Πάντως είναι πολύ ενοχλητικός πόνος!!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maraki_iraklio έγραψε:Καλό μάθημα λοιπόν Παραμυθένια!!!Να μας πεις εντυπώσεις!!!Η ξιφοειδής απόφυση είναι ακριβώς εκεί που είπες!!!Από ανατομία παίρνεις άριστα!!!Ο γιατρός μου είπε ότι επειδή είμαι τσιλιβίθρα ο θώρακας μου εκτείνεται για να στριμωχθούν τα όργανα.Πάντως είναι πολύ ενοχλητικός πόνος!!

Για δοκίμασε όπως είσαι ξαπλωμένη να τεντώσεις τα χέρια πίσω μήπως ανακουφιστείς έστω και λίγο!

Όσο για το μάθημα, θα σας πω, θα σας πω. Απλά πρέπει να πείσω και τον Παραμυθένιο να έρθει ο οποίος μάλλον δεν έχει καμία όρεξη γιατί λέει ότι θα είναι μόνο γυναίκες.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Paramythenia στις Σαβ Ιουλ 27, 2013 12:13 am, 1 φορά

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ θέλω και γω να αρχίσω να πλένωωω!!!!Πότε θα έρθει ο Σεπτέμβρης???

Με την ζέστη πως τα πάτε κορίτσια???Εγώ κοντεύω να σκάσω!!!!!

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια η αλήθεια είναι οτι φοβήθηκα λίγο με την καισαρική, γιατί μεχρι στιγμής μόνο τον φυσιολογικό τοκετό σκεφτόμουν. Με απασχολεί περισσότερο πόσο καιρό θα μου πάρει να συνέλθω απο την επέμβαση, γιατί μετά τις σαράντα μέρες θα πρέπει να ανέβω Φλώρινα κ δε θα έχω βοηθεια απο μαμά, οπότε πρέπει να έχω συνέλθει τελείως.

Μαράκι έκανες καμιά απότομη κίνηση κ πιαστηκε κανένα νεύρο ή κρύωσες μήπως?

Παραμυθένια στύψε λίγο λεμόνι κ πιες, εγώ έτσι νιώθω καλύτερα.

Σοφία μου μη συγχύζεσαι, εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι τώρα όσο δίκιο κ να έχω οι άλλοι με κοιτάνε με ένα ύφος συγκατάβασης, λες κ λέω τα πιο παράλογα πράγματα αλλά επειδή είμαι έγκυος, μου κάνουν τη χάρη κ υποχωρούν λόγω ορμονών...
Γιατί μόνο οι ορμόνες μου φταίνε, όχι οι άλλοι.

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα μανουλες!
Ifi σίγουρα μεχρι να σαραντησουμε θα έχουμε συνέλθει απο την καισαρικη,εγω ακούω οτι σε δεκαπέντε μερες το πολυ ολα ειναι οκ.αν αυτός ο τρόπος ειναι πιο ασφαλής για να γεννήσεις τη μικρούλα μη το σκέφτεσαι καθόλου.
Μαρακι κρητικό εγω είμαι ολη μέρα με το air contrition κ ετσι την παλεύω.
Σοφακι ηρεμία παιξτο κ λίγο τρέλα!
Θα βολταρετε σημερα;εδω εχει πολυ ζέστη κ θα αραξουμε σπιτάκι μας!καλα ηταν μεχρι τωρα το καλοκαίρι!

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.
ΧΤΕΣ ΗΜΑΣΤΑΝ ΑΠΥΡΕΤΕΣ Κ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΝΑΜΕ ΑΛΛΕΡΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΟΨΑΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ Κ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ATARAX ΔΗΛ ΕΛΕΟΣ ΤΙ ΚΑΚΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ??
ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙ Κ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ.
ΦΥΣΙΚΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ.

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ωχ μωρε Ποπακι ταλαιπωρείται το μικρουλι ε;
Θα περάσει κ η αλλεργία που θα παει!περαστικα της.
Εμεις εδω οπως τα ξέρεις.

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ βρε Σοφάκι μου υπομονή!!!Θα ταλαιπωρηθεί λίγο αλλά θα της περάσει!!!

Καλώς και το μαιμουδάκι!!!Εγώ δυστυχώς δεν έχω κλιματιστικό.Την βγάζω με ένα ανεμιστήρα αλλά δεν κάνει και πολλά!!!
Και γω ξενέρωσα με την καισαρική κορίτσια και φοβάμαι πως θα με δυσκολέψει στον θηλασμό αλλά όπως είπε και ο γιατρός μου σημασία έχει να βγει η μπέμπα γερή!!!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό με το θηλασμο κι εγω το φοβάμαι αλλα θα τη βρούμε τη λύση?

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγώ από το μεσημέρι και μετά μόνο κλιματιστικό!

Ποπάκι περαστικά για τη μικρή σας!

Μαράκι κι εσένα σου μίλησε για καισαρική; Λόγω του πλακούντα; Πάντως βρε κορίτσια νομίζω ότι τα πάντα μπορούν να αλλάξουν μέχρι να έρθει εκείνη η ώρα οπότε καλύτερα να μη θεωρούμε τίποτα δεδομένο, ούτε την καισαρική ούτε τον φ.τ.

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
paramu8enia μου "αξιοπρεπης κοιλιτσα"??? ΚΟΙΛΟΥΜΠΑ!!!Πες το δυνατά χρυσό μου μη ντρεπεσαι χαχαχαχα
Αυτα σου κανουν τρεις απανωτες εγκυμοσυνες μεσα σε 2,5 χρονια(μια παλινδρομη, ο Κων/νος και τωρα η μπουμπου)...ξεχειλώνεις...Razz αλλα δε πειραζει...η ευτυχια που νιωθεις μετα δε μειωνεται ουτε στο ελαχιστο ουτε απο τα κιλα, ουτε απο τις ραγαδες, ουτε απο τιποτα Smile
Συμφωνω κ εγω με τη Ιφι.στυψε λίγο λεμονακι θα σε βοηθησει
Επισης οντως και εγω που εκανα μαθηματα ανωδυνου ΠΟΤΕ δεν ειδα αντρα, ισως να εχει δικιο ο Παραμυθενιος. Πηγαινε στο πρωτο μονη σου λεω εγω, κοψε κίνηση και αν ειναι πες του να ερθει την επομενη φορά

Μαρακι-ηρακλειο ειναι και αυτη η τρελη η ζεστη που προκαλεί δυσφορια, εχεις και τον πονο στο θωρακο....ωχ βρε πουλακι μου.... βαλε aircondition ,ξαπλωσε κ λίγο να τεντωθεις μήπως και ανακουφιστεις..Εμενα πάντως εκει με πιανει πονος αν αγχωθω....μηπως αγχωθηκες λιγακι για κατι???
Ιφι εγω την πεμπτη μερα που γυρισα σπίτι ήμουν κομπλε. Δεν χρειαστηκα καθολου τη μαμα μου, βεβαια με βοηθησε λίγο τα βραδια κυριως ο αντρας μου (οσο θηλαζα ετοιμαζε το συμπληρωμα)...τωρα ενταξει...δουλειες του σπιτιου οπως κατυαλαβαινεις δε θα μπορεις να της κανεις με ανεση...αλλα σου λεω πραγματικά ήμουν εντελώς καλά όταν επεστρεψα σπίτι!Ουτε πόνο ούτε τίποτα.
Φλωρινα μενεις??εκει σπουδαζε ο αντρας μου..
Σοφάκι τι εγινε και συγχυστηκες κοριτσι μου???
Εμένα πάντως αντι να μου κανουν τη χαρη να υποχωρουν λόγω της εγκυμοσυνης, με νευριαζουν ακομη παραπανω. του τυπου "ναι, ναι επειδη εισαι εγκυος τωρα και οι ορμονες σου κανουν παρτυ θα εχεις νευρα ή θα ξεσπας πανω μας??"
ο,τι παραπονο δηλαδη εχω...το ριχνουν οτι το βλεπω ετσι επειδη ειμαι εγκυος
γκρρρρρρρρρρρρ :p

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Julie το αμαρτιες γονεων το ξερεις???Ε ακριβως αυτο!!!Με πηρε η κυρα μαμη μου τωρα τα ειπα και ηρεμησα ελαφρως..εριξα και το κλαμα μου και ηρεμησα!!!

Ιφι μου μην στεναχωριεσαι κοριτσι μου...φανταζομαι οι πιο πολλες μανουλες φυσιολογικο θελουν αλλα οταν η καισαρικη πρεπει να γινει ..ας γινει!Σημασια εχει να ειστε εσεις καλα...οσο για το θηλασμο μην αγχωνεσαι ειναι θεμα ενημερωσης θελησης αλλα και καταστασεων!Μπορει να γεννησεις φυσιολογικα και να μη θηλασεις μια μερα!

Ποπακι δεν υπαρχει χειροτερο απο το να ειναι αρρωστουλι το παιδακι σου!Εγω μια φορα της εδωσα αταραξ και κοιμοταν ωρες!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ κορίτσια όποια θέλει να μου στείλει δώρο κλιματιστικό ευπρόσδεκτο!!!

Λόγω πλακούντα πρέπει να κάνουμε καισαρική γιατί κλείνει ένα μέρος του τραχήλου...αν κανω φυσιολογικό βγαίνοντας η μπέμπα θα προκαλέσει αιμορραγία.Οπότε αναγκαστικά καισαρική!!!!Τρως μεγάλο ξενέρωμα στην αρχή που το ακούς αλλά τι να κάνουμε...θα το παλέψουμε κορίτσια!Ούτε οι πρώτες,ούτε οι τελευταίες είμαστε που θα γεννήσουμε με καισαρική!!

Αλήθεια τι θα φάτε σήμερα?Εγώ θα κάνω παχιά σαλάτα όπως την λέμε εδώ....πατάτα βραστή,αυγό,ντομάτα,αγγούρι,πιπεριές,φετούλα και έτοιμη!!!Δροσερή και γεμάτη βιταμίνες!!!

Το βράδυ θα πάω αρτοκλασία στην Αγ .Ειρήνη Χρυσοβαλάντου που γιορτάζει αύριο και έχω τάξει την γοργονίτσα μου!!!Θα ανάψω κεράκι για όλες μας!!!

anabela


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια γεια σας. Εγω δεν ειμαι εγγυος (η τουλαχιστον δεν το ξερω ακομα) και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια απο κοπελες που ειναι εγγυες. Να σας τα πω λιγο γρηγορα μην σας κουρασω. Ερχομαι απο το τοπικ '''οσες προσπαθουμε για μωρακι''''. Λοιπον εχω πολυκυστικες εδω και χρονια με αστατο κυκλο αλλα σπανια μου καθυστερει πολυ. Συνηθως εχω το αναποδο. Μικρους κυκλους. Πριν ενα χρονο τον φτοιαξαμε καπως με φαρμακα. ειμαι καπου 27-32 μερες πειτε. Αλλα δεν κανω ωορρηξια. Το παρακολουθουσα στενα δεν ειχαμεπετυχει ωορρηξια με τηνγιατρο. Και μεχρι τωρα προσπαθω ακομα με φυσικο τροπο να μεινω και οχι με προκληση. Μου το προτεινε η γιατρος αλλα ηθελα να περμενω λιγο ακομα. Λοιπον οι τελευταιες περιοδοι 28/4 μετα 15/5 (ναι τοσο συντομα) 18/6 και τωρα εχουμε 27/7 και ακομα τιποτα. Δηλ εχω 9 μερες καθυστερηση. Να πω εδω πως το βραδυ της 9/7 μετα απο επαφη με τον αντρα μου ειδα κηλιδες αιμα. Νομιζα πως θα αδιαθετουσα. Στις 10 ειχα λιγο καφε και 11/7 κ 12/7 λιγο ροζ αποκλειστικα ομως οταν πηγαινα τουαλετα. Απο χτες νιωθω πρισμενη σκασμενη με πονους σε ποδια μεση στηθος. Σαν να αδιαθετω απο ωρα σε ωρα αλλα δεν..... Το μονο που εχω δει χτες βραδυ και σημερα ειναι λιγο ροζ πολυ πολυ απαλο 2 φορες αλλα ουτε καφε ουτε κοκκινο. Τιποτα. Εσεις βρε κοριτσια που προσφατα μεινατε εγγυες τι συμπτωματα ειχατε??? Ως τωρα δεν εχω κανει τεστ ουτε χοριακη γιατι δεν ηθελα να απογοητευτω. Ηθελα να εχω μεγαλη καθυστερηση γιατι πολλες φορες την εχω πατησει και μετα απογοητευομαι και στενοχωριεμαι. Συγνωμη αν σας κουρασα. Περιμενω γνωμες σας. Ευχαριστω

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ σοφακι μου αν το ξερω λεει???και παιδευουνε οντως οι ατιμες οι αμαρτιες γονεων...
Καλα εκανες και ξεσπασες...μη τα κρατας μεσα σου....εγω μαζευω μαζευω και μετα γινεται ΜΙΑ εκρηξη και αστα να πανε...
Ιφι μου μην αγχωνεσαι καθολου.εμενα να σου πω την αληθεια, απο ολη τη διαδικασια αυτο που με ζορισε ηταν η επισκληριδιος...η καισαρική καθολου τελικα, παρολο που την φοβομουν απιστευτα. τελικα δεν ηταν τιποτα το τρομερο..
Μαιμουδιτσα εσυ αναποφευκτα πας για καισαρική ή οχι??
Ο θηλασμος και μενα με αγχωνει γτ θελω αυτη τη φορα να καταφερω να θηλασω αποκλειστικα..
Ποπακι φυσικα και δεν εκανε τιποτα κακο το αγγελουδι σου για να ταλαιπωρειται ετσι...αλλα δυστυχώς και αυτά είναι μεσα στο προγραμμα....!!!κανε λίγο υπομονη, ανακουφισέ την όσο μπορεις και θα δεις σε λιγες μερες όλα θα είναι back to normal!!!περαστικουλια στην νεραιδουλα σου Smile

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maraki_iraklio έγραψε:
Αλήθεια τι θα φάτε σήμερα?Εγώ θα κάνω παχιά σαλάτα όπως την λέμε εδώ....πατάτα βραστή,αυγό,ντομάτα,αγγούρι,πιπεριές,φετούλα και έτοιμη!!!Δροσερή και γεμάτη βιταμίνες!!!

Το βράδυ θα πάω αρτοκλασία στην Αγ .Ειρήνη Χρυσοβαλάντου που γιορτάζει αύριο και έχω τάξει την γοργονίτσα μου!!!Θα ανάψω κεράκι για όλες μας!!!

Εμείς σήμερα έχουμε γεμιστά, δεν τα μαγειρέψαμε, μας τα έστειλε η γυναίκα του πεθερού μου.
Ωραιότατη η παχιά σαλάτα σας!!!

Βοήθειά σου και σ' ευχαριστούμε Μαράκι γλυκό!

anabela έγραψε:Κοριτσια γεια σας. Εγω δεν ειμαι εγγυος (η τουλαχιστον δεν το ξερω ακομα) και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια απο κοπελες που ειναι εγγυες. Να σας τα πω λιγο γρηγορα μην σας κουρασω. Ερχομαι απο το τοπικ '''οσες προσπαθουμε για μωρακι''''. Λοιπον εχω πολυκυστικες εδω και χρονια με αστατο κυκλο αλλα σπανια μου καθυστερει πολυ. Συνηθως εχω το αναποδο. Μικρους κυκλους. Πριν ενα χρονο τον φτοιαξαμε καπως με φαρμακα. ειμαι καπου 27-32 μερες πειτε. Αλλα δεν κανω ωορρηξια. Το παρακολουθουσα στενα δεν ειχαμεπετυχει ωορρηξια με τηνγιατρο. Και μεχρι τωρα προσπαθω ακομα με φυσικο τροπο να μεινω και οχι με προκληση. Μου το προτεινε η γιατρος αλλα ηθελα να περμενω λιγο ακομα. Λοιπον οι τελευταιες περιοδοι 28/4 μετα 15/5 (ναι τοσο συντομα) 18/6 και τωρα εχουμε 27/7 και ακομα τιποτα. Δηλ εχω 9 μερες καθυστερηση. Να πω εδω πως το βραδυ της 9/7 μετα απο επαφη με τον αντρα μου ειδα κηλιδες αιμα. Νομιζα πως θα αδιαθετουσα. Στις 10 ειχα λιγο καφε και 11/7 κ 12/7 λιγο ροζ αποκλειστικα ομως οταν πηγαινα τουαλετα. Απο χτες νιωθω πρισμενη σκασμενη με πονους σε ποδια μεση στηθος. Σαν να αδιαθετω απο ωρα σε ωρα αλλα δεν..... Το μονο που εχω δει χτες βραδυ και σημερα ειναι λιγο ροζ πολυ πολυ απαλο 2 φορες αλλα ουτε καφε ουτε κοκκινο. Τιποτα. Εσεις βρε κοριτσια που προσφατα μεινατε εγγυες τι συμπτωματα ειχατε??? Ως τωρα δεν εχω κανει τεστ ουτε χοριακη γιατι δεν ηθελα να απογοητευτω. Ηθελα να εχω μεγαλη καθυστερηση γιατι πολλες φορες την εχω πατησει και μετα απογοητευομαι και στενοχωριεμαι. Συγνωμη αν σας κουρασα. Περιμενω γνωμες σας. Ευχαριστω

Εγώ δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα. Ούτε καν υποψιαζόμουν πως μπορεί να ήμουν έγκυος. Θυμάμαι πως με πονούσε το στήθος μου και νόμιζα ότι θα μου ερχόταν η περίοδός μου... Αν θέλεις να είσαι σίγουρη εγώ θα πρότεινα να περιμένεις λίγο ακόμη...

anabela


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ειμαι ηδη 9η μερα καθυστερησης. Ε Δευτερα με Τριτη θα παω για χοριακη. Καλα δεν ειναι? Αν δεν εχουν ερθει θα ειμαι 11η η 12η μερα καθυστερησης. Α και κατι αλλο! η χοριακη απ ποσο και πανω σημαινει εγκυμοσυνη κοριτσια?????

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Julie μου ναι εγω την έχω σίγουρη την καισαρικη.το έχω συζητήσει με τον γιατρο κ με εχει πείσει οτι ειναι πιο ασφαλές.
Anabela εγω δεν είμαι αρμόδια να απαντήσω για συμπτώματα,θα σε συμβουλευα να μην αγχωνεσαι.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχεις σταθερό κύκλο; Αν δεν έχεις καλό θα ήταν να κάνεις τη χοριακή όταν θα έχεις ξεπεράσει το μεγαλύτερο ως τώρα κύκλο σου. Νομίζω ότι ισχύει το: θετική να είναι και όσο είναι!
Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

anabela


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Paramythenia έγραψε:Έχεις σταθερό κύκλο; Αν δεν έχεις καλό θα ήταν να κάνεις τη χοριακή όταν θα έχεις ξεπεράσει το μεγαλύτερο ως τώρα κύκλο σου. Νομίζω ότι ισχύει το: θετική να είναι και όσο είναι!
Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

σταθερο δεν τον λες πανω κατω ειναι 27-32 μερες και οταν γινονται αποκλησεις γινονται συνηθως προς το μικροτερο πχ 20 η 22 μερες. Τοσο μεγαλη καθυστερηση εντελως σπανια. Οχι πως δεν μου εχει τυχει αλλα ουτε καν θυμαμαι ποτε. Οσο ειμαι παντρεμενη (3 χρονια) οχι παντως

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maraki τελεια η σαλατα....ψηθηκα και εγω!!!εχω κοτσια με πιλαφι απο χθες αλλα μου αρεσε πολυ η ιδεα σου, οποτε μαλλον θα σε ακολουθησω Smile
σ ευχαριστουμε πολυ εκ των προτερων για το βραδυ!!!να μας εχεις στο μυαλο σου please, ναι??? δηλαδη ειρηνη θα την βγαλεις τη μπεμπουλα,ε??

αναμπελα λυπαμαι πολυ κοριτσι μου, αλλα δε ξερω καθολου απο πολυκυστικες για να σου πω κατι με σιγουριά!ξερω οτι καποιες κοπελες εχουν αιμα στην ωορρυξια, καποιες αλλες εχουν αιμα οταν γινεται η εμφυτευση του εμβρυου... δε θελω ουτε να σε απογοητευσω αλλα ουτε κ να σου δωσω φρουδες ελπιδες!!! το καλυτερο θα ηταν να κανεις ενα τεστ

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kορίτσια μια χείρα, ε μια άποψη βοηθείας θέλω. Σχετικά με το καρότσι, αρχικά είχαμε αποφασίσει να πάρουμε αυτό:http://www.google.gr/imgres?biw=1366&bih=638&tbm=isch&tbnid=zm-6Gac-Jxb1XM:&imgrefurl=http://www.anatello.gr/cart/PegPerego-Book-plus-trio-modular-beauty.html&docid=3rG0L_tbGBKI1M&imgurl=http://www.anatello.gr/cart/images/P/trio_book_beauty.jpg&w=402&h=402&ei=SaLzUcSQGdGRswbE5IGgBQ&zoom=1&ved=1t:3588,r:0,s:0,i:78&iact=rc&page=1&tbnh=191&tbnw=191&start=0&ndsp=20&tx=154&ty=21. Τώρα κοιτάζουμε και αυτό: https://www.google.gr/search?source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=vaHzUY6HGsTasgbS4oHICQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=638&q=peg%20perego%20book%20plus%20moka#tbm=isch&sa=1&q=peg+perego+book+java&oq=peg+perego+book+java&gs_l=img.12..0i24.47805.48578.4.50474.4.1.0.3.3.0.133.133.0j1.1.0....0...1c.1.22.img..0.4.141.rjy89lDSwDY&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.49784469,d.Yms&fp=aba094645f986463&biw=1366&bih=638&facrc=_&imgdii=_&imgrc=B1zJv_w91UPmnM%3A%3By0W1yy69LPJ9wM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.infanziabimbo.it%252Fimages%252Fdetailed_images%252Ftrio_peg_perego_switch_easy_drive_java.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.infanziabimbo.it%252Fpasseggio%252Ftrio-peg-perego-switch-easy-drive.html%3B700%3B708.

Ποιο σας φαίνεται καλύτερο; Θέλουμε ουδέτερο χρώμα και να μη λερώνεται εύκολα. Υπάρχει και σε μαύρο με κόκκινο αλλά πολύ μαυρίλα βρε παιδί μου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις