Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
148 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 148 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 41]

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bini έγραψε:κοριτσακια εχετε δικιο θα φυγει τριτη και θα ξαναρθει τεταρτη μεσημερι μετα απο 3 συνεχομενες βαρδιες να κανουμε ντοπλερ και θα ξαναφυγει στο καπακι...μετα θα ψιλοαργησει να ξαναρθει λογω δουλειας θα σας τα αναπληρωσω ολα!

Κοίτα να τον χαρείς κουκλίτσα μου.
Εγώ περιμένω πως και πως να έρθει για 15Αύγουστο. Από τότε που έμεινα έγκυος τον είδα μόνο το Πάσχα για 10 μέρες και του Αγίου Πνεύματος για 3. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το τι θα γίνει "in public" δε με νοιάζει. Με έχετε κόψει για ντροπαλή; Laughing 
Το σπιτικό μου θέλω να προστατέψω!

Popisofia,
ζήτω! (για τον 8ο)
μπράβο! (για τη μεγάλη που είναι καλύτερα! μεγάλη;;;; cyclops  )

maria-lar,
πρόσεχε τον ήλιο μπρε! (είμαι η "φοράω 2 μπουκάλια 50άρι αντηλιακό και κάθομαι στον ίσκιο)
Α παπααααααα, κι εσύ μακρυά τον έχεις; Πώς αντέχετε;;;;;

julie85,
διάβαζα ψες σε ένα από τα γκαστρο-applications που έχω κατεβάσει στο iPhone πως τα μωρά ακούνε αρκετά καλά πλέον. Μάλλον θα ενοχλήθηκε το μπεμπέ από τον θόρυβο, καλά έκανες και έφυγες!

bini,
φχαριστήσου τον τώρα που τον έχεις! I love you


Η καλαθούνα που μας χάρισε ο φίλος μας έχει λειψή προίκαι και πρέπει να βρω προίκα για αυτή.... χμμμμμ Θα 'ναι εύκολο άραγε;

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πάντα 50+ βάζω γιατί παίρνω εύκολα χρώμα. Πως την πάτησα όμως έτσι χθες ακόμα δεν το έχω καταλάβει.... Shocked Shocked 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria-lar έγραψε:Πάντα 50+ βάζω γιατί παίρνω εύκολα χρώμα. Πως την πάτησα όμως έτσι χθες ακόμα δεν το έχω καταλάβει....  Shocked Shocked 
Βάλε λίγη bepanthol!
(και μην ξεχνάς και τα ζαχτυλάκια των ποδιώνε)

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΕΙ ΝΤΟΠΛΕΡ Η ΚΛΑΡΑΜΑΡΙΑ ΑΥΡΙΟ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!
ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΕΙΡΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ!!!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bini έγραψε:
κοριτσια ολα τα σουπερ δεν εχουν τη προσφορα?εγω αυριο θα παω

Bini μου δεν είχαν όλα τα σμ την προσφορά και η συγκεκριμένη ήταν μέχρι χτες. Αύριο τα πιο γνωστά βγάζουν νέες. Κοίτα μήπως βρεις κάτι.

Julie85 έγραψε:
Τι αλλο ηθελα να σχολιασω???την κουνια θεωρω αρχες 8ου τουλαχιστονβ πρεπει να την στησετε γτ αν ειναι καινουρια πρεπει να ξεμυρισει..

Αρχές 8ου ε; Εμένα καποιοι μου λένε να μη βάλω τα έπιπλα και γενικά να μη φτιάξω το δωμάτιο πριν γεννήσω... Είναι λέει γρουσουζιά...Shocked 

bini έγραψε:κοριτσακια εχετε δικιο θα φυγει τριτη και θα ξαναρθει τεταρτη μεσημερι μετα απο 3 συνεχομενες βαρδιες να κανουμε ντοπλερ και θα ξαναφυγει στο καπακι...μετα θα ψιλοαργησει να ξαναρθει λογω δουλειας θα σας τα αναπληρωσω ολα!

Απόλαυσε βρε τον αντρούλη και τους φίλους σου! Εμείς δεν αισθανόμαστε παραμελημένες, αρκεί να μαθαίνουμε πως είστε, κι εσύ και ο μπέμπης καλά!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
Η καλαθούνα που μας χάρισε ο φίλος μας έχει λειψή προίκαι και πρέπει να βρω προίκα για αυτή.... χμμμμμ Θα 'ναι εύκολο άραγε;

Τι έχει και τι της λείπει; Πες μου να σου πω τι σου χρειάζεται γιατί τη δική μας μας την έδωσαν full extra.

Klaramaria και Πόπη καλά αποτελέσματα!
Maraki μίλησες με τον ενδοκρινολόγο;



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Paramythenia στις Κυρ Ιουλ 28, 2013 4:22 am, 1 φορά

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:


Η καλαθούνα που μας χάρισε ο φίλος μας έχει λειψή προίκαι και πρέπει να βρω προίκα για αυτή.... χμμμμμ Θα 'ναι εύκολο άραγε;
Θα την κοιμιζεις εκει τον πρωτο καιρο;αν ναι χρειάζεσαι ενα στρωμα για καλαθουνα κ μερικα σετ σεντονακια.εγω πήρα πάνες αγκαλιας λεπτές σαν σεντονακια ανά δυο ίδιες κ τα έκανα σετ πλήρωσα έξι ευρω το σετακι ενώ τα σεντόνια της καλαθουνας μου είπαν οτι κανουν περίπου 20 ευρω.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maimou2009 έγραψε:
ioazon έγραψε:


Η καλαθούνα που μας χάρισε ο φίλος μας έχει λειψή προίκαι και πρέπει να βρω προίκα για αυτή.... χμμμμμ Θα 'ναι εύκολο άραγε;
Θα την κοιμιζεις εκει τον πρωτο καιρο;αν ναι χρειάζεσαι ενα στρωμα για καλαθουνα κ μερικα σετ σεντονακια.εγω πήρα πάνες αγκαλιας λεπτές σαν σεντονακια ανά δυο ίδιες κ τα έκανα σετ πλήρωσα έξι ευρω το σετακι ενώ τα σεντόνια της καλαθουνας μου είπαν οτι κανουν περίπου 20 ευρω.

Εμάς έχει και κάτι σαν κάλυμμα,, μέσα έξω, δε φαίνεται καθόλου το "χορταράκι". Σεντονάκια για λίκνο ή καλαθούνα έχει και το mothercare, 11 ευρώ τα 2, τα απλά, χωρίς λάστιχο.

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Paramythenia έγραψε:
Maraki μίλησες με τον ενδοκρινολόγο;

Όχι μεσολάβησε Σ/κο και δεν την βρήκε η αδερφή μου για να κλείσει ραντεβού. Θα την βρει Δευτέρα ή Τρίτη μάλλον.

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:
ioazon έγραψε:


Η καλαθούνα που μας χάρισε ο φίλος μας έχει λειψή προίκαι και πρέπει να βρω προίκα για αυτή.... χμμμμμ Θα 'ναι εύκολο άραγε;
Θα την κοιμιζεις εκει τον πρωτο καιρο;αν ναι χρειάζεσαι ενα στρωμα για καλαθουνα κ μερικα σετ σεντονακια.εγω πήρα πάνες αγκαλιας λεπτές σαν σεντονακια ανά δυο ίδιες κ τα έκανα σετ πλήρωσα έξι ευρω το σετακι ενώ τα σεντόνια της καλαθουνας μου είπαν οτι κανουν περίπου 20 ευρω.

Εμάς έχει και κάτι σαν κάλυμμα,, μέσα έξω, δε φαίνεται καθόλου το "χορταράκι". Σεντονάκια για λίκνο ή καλαθούνα έχει και το mothercare, 11 ευρώ τα 2, τα απλά, χωρίς λάστιχο.
Τωρα βουλευτικά με τις πάνες κ θα μου μείνουν να τις χρησιμοποιώ κ γενικότερα.
Εγω πήρα αυτη
http://www.irabebe.gr/product/1785/kalathouna-kikirikoo-rink

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:
Αρχές 8ου ε; Εμένα καποιοι μου λένε να μη βάλω τα έπιπλα και γενικά να μη φτιάξω το δωμάτιο πριν γεννήσω... Είναι λέει γρουσουζιά...Shocked 
Άμα πιστεύεις σε αυτά (γρουσουζιές κλπ), μην τα βάλεις.
Εγώ που δεν πιστεύω, θα τα βάνω και θα τα σιάξω όλα! Να είναι έτοιμα για την πριντσιπέσσα!

ζουζουνακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
popisofia και εγω μυτιληνη μενω και ψαχνω για γυναικολογο εσυ ποιον εχεις εισαι ευχαριστημενη

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:
ioazon έγραψε:
Η καλαθούνα που μας χάρισε ο φίλος μας έχει λειψή προίκαι και πρέπει να βρω προίκα για αυτή.... χμμμμμ Θα 'ναι εύκολο άραγε;

Τι έχει και τι της λείπει; Πες μου να σου πω τι σου χρειάζεται γιατί τη δική μας μας την έδωσαν full extra.
Maimou2009 έγραψε:
ioazon έγραψε:
Η καλαθούνα που μας χάρισε ο φίλος μας έχει λειψή προίκαι και πρέπει να βρω προίκα για αυτή.... χμμμμμ Θα 'ναι εύκολο άραγε;
Θα την κοιμιζεις εκει τον πρωτο καιρο;αν ναι χρειάζεσαι ενα στρωμα για καλαθουνα κ μερικα σετ σεντονακια.εγω πήρα πάνες αγκαλιας λεπτές σαν σεντονακια ανά δυο ίδιες κ τα έκανα σετ πλήρωσα έξι ευρω το σετακι ενώ τα σεντόνια της καλαθουνας μου είπαν οτι κανουν περίπου 20 ευρω.
Δε τσέρω, ρε γμτ!
Δεν υπάρχει κάτι που να προστατεύει το μωρό από το καλάθι. Δεν έχει κανονικά μαξιλαράκι γύρω-γύρω;
Το σκίαστρο από πάνω το 'χει. Έχει και κουνουπιέρα.
Βάση δεν έχει αλλά δεν με πειράζει.
Για σεντονάκια, βάζω και κανονικό σεντονάκι διπλωμένο, αυτό το 'χα φανταστεί....

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το βασικο που του λείπει ειναι οτι δεν εχει κατι για να μην έρχεται το μωρο σε επαφή με το καλάθι.απο που την είχε πάρει μήπως πουλάνε κατι.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:Το βασικο που του λείπει ειναι οτι δεν εχει κατι για να μην έρχεται το μωρο σε επαφή με το καλάθι.απο που την είχε πάρει μήπως πουλάνε κατι.
Μάλλον από το bebe-jou (γιατί πολλά πράγματα είναι από εκεί, έχουν αυτοκόλλητο επάνω).
Θα του πω να ψάξει μήπως και τα βρει και μετά θα κάνω τουρ στα μαγαζά να δω τι μπορώ να βρω.

Αν δεν βρω τέτοιο μαξιλαράκι, θα πρέπει να σκεφτώ λύση για το:
πού κοιμάται το νεογέννητο, όταν θες να το έχεις δίπλα σου στο σαλόνι....

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω εχω αυτή τη καλαθουνα... με αυτη τη προικα...η οποία ειναι και ιδια με τη προικα της κουνιας...!!! οπως καταλαβαινετε δεν πολυενδιαφερομουν τότε να πάρω κάτι ψιλοουδέτερο και τωρα μάλλον μου πεφτει ΠΟΛΥ ΜΠΛΕ για την κορη,ε???τι λετε και σεις???
http://www.narlis.gr/nicol-blue.html
Παραμυθενια μου εγω θεωρώ χαζομαρες αυτες τις προκαταληψεις/προληψεις/δεισιδαιμονιες.... αν ειναι να γινει κατι κακο, θα γινει..δεν θα φταει το οτι εστησες το δωματιο, ουτε το οτι αγορασες ρουχαλακια και το "γρουσουζεψες". εγω στον Κων/νο το δωματιο το ειχα ετοιμο απο τον 7ο νομιζω ή αρχες 8ου...το καλοκαιρι του 2011 ημουν 4 μηνων εγκυος και ψωνισα στις εκπτωσεις τα καλοκαιρινα του "εμβρυου" για το καλοκαιρι 2012. γνωμη μου ειναι να μην αφηνεις να σε καταβάλουν με πεπαλαιωμενες ιδεες τρίτων!!κανε ο,τι σου λεει η καρδια σου, και πανω απο ολα ευχαριστησου το!!!
Θυμαμαι ρε κοριτσια εγκυος στον μικρο που καθομασταν με τον αντρα μου στον καναπε του δωματιου του και λεγαμε "τωρα εδω μεσα θα μπει το παιδακι μας??? αυτό ειναι το κρεβάτι που θα κοιμάται ενας ανθρωπος που δημιουργησαμε εμεις???αραγε θα του αρεσει το δωματιο κτλ κτλ" και τωρα να που οντως αυτος ο ανθρωπακος που δημιουργηθηκε απο αυτη την αγάπη σουλατσερνει μεσα στο σπιτι και το γεμιζει με χαρα απο τις φωνες του!!! και ειτε το πιστευετε ειτε οχι, αυτη τη στιγμη ενώ το έχω ήδη ζησει...πάλι τους ιδιους προβληματισμους εχω...!!!ουφ τι μεγαλειωδες πραγμα ειναι αυτο που ζουμε πλακα πλακα τωρα που το σκεφτομαι....
συγνωμη για το μακροσκελες μνμ....με επιασαν τα ευαισθητα μου Razz

ζουζουνακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ποπησοφια μενω και εγω στη μυτιληνη εδω και δυο χρονια και ψαχνω για γυναικολογο εχεις να μου προτεινεις καποιον

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Julie85 έγραψε:εγω εχω αυτή τη καλαθουνα... με αυτη τη προικα...η οποία ειναι και ιδια με τη προικα της κουνιας...!!! οπως καταλαβαινετε δεν πολυενδιαφερομουν τότε να πάρω κάτι ψιλοουδέτερο και τωρα μάλλον μου πεφτει ΠΟΛΥ ΜΠΛΕ για την κορη,ε???τι λετε και σεις???
http://www.narlis.gr/nicol-blue.html
Είναι πολύ μπλε αλλά αξίζει τον κόπο να ξαναγοράζεις προικιά;

Julie85 έγραψε:Θυμαμαι ρε κοριτσια εγκυος στον μικρο που καθομασταν με τον αντρα μου στον καναπε του δωματιου του και λεγαμε "τωρα εδω μεσα θα μπει το παιδακι μας??? αυτό ειναι το κρεβάτι που θα κοιμάται ενας ανθρωπος που δημιουργησαμε εμεις???αραγε θα του αρεσει το δωματιο κτλ κτλ" και τωρα να που οντως αυτος ο ανθρωπακος που δημιουργηθηκε απο αυτη την αγάπη σουλατσερνει μεσα στο σπιτι και το γεμιζει με χαρα απο τις φωνες του!!! και ειτε το πιστευετε ειτε οχι, αυτη τη στιγμη ενώ το έχω ήδη ζησει...πάλι τους ιδιους προβληματισμους εχω...!!!ουφ τι μεγαλειωδες πραγμα ειναι αυτο που ζουμε πλακα πλακα τωρα που το σκεφτομαι....
Κι εμείς από τότε που ήρθαν τα προικιά έτσι είμαστε Laughing 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιωάννα δεν ξέρω αν σου κανει αυτο
http://www.letoshop.gr/default.asp?itmSKU=265164&itm=1366373&ct=1080409&pid=40

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:Ιωάννα δεν ξέρω αν σου κανει αυτο
http://www.letoshop.gr/default.asp?itmSKU=265164&itm=1366373&ct=1080409&pid=40

I love you I love you I love you 
Θα πάω αύριο από το μεγάααααλο Λητώ στον Κηφισσό να δω τι γίνεται

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Julie μου πολύ γλυκές οι σκέψεις σας! Όντως ζούμε ένα θαύμα...

Σβουρίτσα νομίζω ότι η καλαθούνα δε θέλει πάντα ένα καλυματάκι θέλειν που μπαίνει πάνω στο καλάθι και το καλύπτει μέσα έξω. Αφού έχει το...σκίαστρο (δεν ξέρω και πως να το πω! Embarassed )μπορείς να πάρεις και μια ιδέα για τα χρώματα. Το "σκίαστρο" το έχει ολόκληρο ε; Όχι μονο τα σιδεράκια που το στηρίζουν

Πάω να ετοιμαστώ για να παω στο μάθημα τοκετού! Ο Παραμυθένιος δε θέλει να έρθει οπότε θα πάω μόνη.

Φιλάκια σε όλες σας!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Σβουρίτσα νομίζω ότι η καλαθούνα δε θέλει πάντα ένα καλυματάκι θέλειν που μπαίνει πάνω στο καλάθι και το καλύπτει μέσα έξω. Αφού έχει το...σκίαστρο (δεν ξέρω και πως να το πω! Embarassed )μπορείς να πάρεις και μια ιδέα για τα χρώματα. Το "σκίαστρο" το έχει ολόκληρο ε; Όχι μονο τα σιδεράκια που το στηρίζουν
Ναι, αυτό λείπει! Το "κατιτίς" που προστατεύει από το καλάθι το μωρό.
Βρήκα και μαξιλαράκι και ένα καλυματάκι (σαν παπλωματάκι, πιο πολύ διακοσμητικό) αλλά το κάλυμμα αυτό όχι!
Θα πω και του φίλου μας να ψάξει (άντρες πφφφφ Razz  ), κάπου θα το ΄χει....

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Julie85 έγραψε:εγω εχω αυτή τη καλαθουνα... με αυτη τη προικα...η οποία ειναι και ιδια με τη προικα της κουνιας...!!! οπως καταλαβαινετε δεν πολυενδιαφερομουν τότε να πάρω κάτι ψιλοουδέτερο και τωρα μάλλον μου πεφτει ΠΟΛΥ ΜΠΛΕ για την κορη,ε???τι λετε και σεις???
http://www.narlis.gr/nicol-blue.html
Παραμυθενια μου εγω θεωρώ χαζομαρες αυτες τις προκαταληψεις/προληψεις/δεισιδαιμονιες.... αν ειναι να γινει κατι κακο, θα γινει..δεν θα φταει το οτι εστησες το δωματιο, ουτε το οτι αγορασες ρουχαλακια και το "γρουσουζεψες". εγω στον Κων/νο το δωματιο το ειχα ετοιμο απο τον 7ο νομιζω ή αρχες 8ου...το καλοκαιρι του 2011 ημουν 4 μηνων εγκυος και ψωνισα στις εκπτωσεις τα καλοκαιρινα του "εμβρυου" για το καλοκαιρι 2012. γνωμη μου ειναι να μην αφηνεις να σε καταβάλουν με πεπαλαιωμενες ιδεες τρίτων!!κανε ο,τι σου λεει η καρδια σου, και πανω απο ολα ευχαριστησου το!!!
Θυμαμαι ρε κοριτσια εγκυος στον μικρο που καθομασταν με τον αντρα μου στον καναπε του δωματιου του και λεγαμε "τωρα εδω μεσα θα μπει το παιδακι μας??? αυτό ειναι το κρεβάτι που θα κοιμάται ενας ανθρωπος που δημιουργησαμε εμεις???αραγε θα του αρεσει το δωματιο κτλ κτλ" και τωρα να που οντως αυτος ο ανθρωπακος που δημιουργηθηκε απο αυτη την αγάπη σουλατσερνει μεσα στο σπιτι και το γεμιζει με χαρα απο τις φωνες του!!! και ειτε το πιστευετε ειτε οχι, αυτη τη στιγμη ενώ το έχω ήδη ζησει...πάλι τους ιδιους προβληματισμους εχω...!!!ουφ τι μεγαλειωδες πραγμα ειναι αυτο που ζουμε πλακα πλακα τωρα που το σκεφτομαι....
συγνωμη για το μακροσκελες μνμ....με επιασαν τα ευαισθητα μου Razz

Ειχε ερθει η κυρα μαμη με το αμορε για μπαλκονοκαφε και δε σας προλαβαινω!

Μοιαζουν οι καλαθουνες μας εγω την ειχα παρει κιτρινη!Δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να παρεις αλλη...και εμενα το πορτ μπεμπε του καροτσιου μπλε ειναι και μαλιστα σκουρο...και τελικα ειναι κ οι δυο κορες!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 38 328109 Σιγα μην παρω καινουριο δεν περισσευουν τα 200αρια τα ατιμα!

Την κουνια εμεις την ανοιξαμε αφου γεννησα!Τι να την κανεις πιο νωρις αλλωστε αφου για ενα 40ημερο τουλαχιστον θα κοιμαται στην καλαθουνα το παιδι?

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Παραμυθενια καλό μάθημααααα
Ιωάννα και στην τελική αν δε την βρει την original προικα αυτος ο φιλος που σου εδωσε τη καλαθουνα πάρε ύφασμα και πηγαινέ το με την καλαθουνα σε καμια ραφτρα να σου την ντυσει.δε σε φοβαμαι εσενα...θα την βρεις την λυση!!!
Σοφακι φανταζομαι οτι ο μπαλκονοκαφες εγινε μπαλκονομπυριτσα!!!ευτυχως το κοριτσι μπαινει σε μπλε...
εγω θα την βαζω μεσα στη μερα σιγουρα στυην κουνια γτ φοβαμαι μηπως στη καλαθουνα παει σε ανυποπτο χρόνο ο Κων/νος ταχα να δει τη μπεμπα και κανει καμια τουμπα η καλαθουνα....φυσικα εισαι παντα εσυ απο διπλα να εποπτευεις αλλα οπως και να χει καλυτερα μεσα στην κουνια να ειμαι σιγουρη!!!φυλαγε τα ρουχα σου....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις