Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
102 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 102 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια άϋπνες καλημέρες σας στέλνω...Crying or Very sad 
Εχουμε βρει τον μπελά μας με ένα σκυλί το όποιο έχουν μαζέψει στη δίπλα πολυκατοικία το ταϊζουν, το ποτίζουν γιατί το έχουν σαν φύλακα..Αυτό συμβαίνει πολλά χρόνια αλλά κανείς δεν είχε ενοχληθεί.Εχει όμως ένα μήνα που όλο το βράδυ από τις 12 μέχρι τις 8 το πρωί γαβγίζει ακατάπαυστα!!
Έλεγα μήπως ενοχλούμαι μόνο εγώ, ενοχλούνται και άλλοι όμως αλλά κανείς δεν κάνει τίποτα!!Μόνο Σςςςςς και Σςςςς είμαστε!
Βρε κορίτσια αν ξέρετε μπορω να κάνω κάτι βάση νόμου στην περίπτωση αυτή?
Με την αστυνομία που μίλησα δεν μπορεί να κάνει κάτι λέει, και να πάνε να το διώξουν θα ξαναέρθει..
Τ αγαπάω απίστευτα πολύ τα σκυλιά αλλά αυτό το πράγμα κάθε βράδυ είναι μαρτύριο...Μένω και σε ήσυχη περιοχή οπότε καταλαβαίνετε πως τ ακούω....
Τα φώτα σας παρακαλώ!Ευχαριστώ πολύ!

poivre


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πλέον δεν είναι αδέσποτο, αλλά όπως τα περιγράφεις υιοθετημένο. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα πέρα από το να πιάσεις αυτόν που το φροντίζει και να του εξηγήσεις τι γίνεται, μήπως το παίρνουν τα βράδια μέσα.

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
poivre έγραψε:Πλέον δεν είναι αδέσποτο, αλλά όπως τα περιγράφεις υιοθετημένο. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα πέρα από το να πιάσεις αυτόν που το φροντίζει και να του εξηγήσεις  τι γίνεται, μήπως το παίρνουν τα βράδια μέσα.

Δεν πρόκειται κανείς να το πάρει μέσα, γιατί και μεγάλο είναι και πολύ βρώμικο. Του δίνουν φαγητό νερό αλλά αμφιβάλλω αν φροντίζουν για τα εμβόλια του και σίγουρα αποκλείεται για την υγιεινή του. Το ζώο δυστυχώς είναι πολύ βρώμικο και ποιος να το πάρει σπίτι του? Είναι απίστευτο πάντως κάποιοι άνθρωποι να μην καταλαβαίνουν τι πρόβλημα δημιουργούν..Και εγώ έχω σκυλάκι αλλά τον μαλώνω αν γαβγίσει το βράδυ ή ενοχλήσει.

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπορείς να κινηθείς μόνο μέσω αστυνομίας και δημόσιων υπηρεσιών. Κάνεις καταγγελία για τις συνθήκες υγιεινής και την ηχορύπανση.
Καλύπτεσαι από το νόμο. Για όλα αυτά όμως πρέπει να απευθυνθείς σε δικηγόρο.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αεροβολο εχεις? Σφεντονα? Razz

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απο οσο ξερω απο παρομοια περιπτωση η αστυνομια περα απο μια συσταση δεν μπορει να κανει κατι, ετσι μας ειχαν πει εμας στην γειτονια αλλα εμας δεν μας ενοχλουσε το γαβγισμα ειχαμε ανησυχησει μην το κακοποιουν γιατι το ερμο γαβγιζε πολυ και ηταν μονιμως σε ενα μπαλκονι. Σε φιλοζωικη μπορειτε να απευθυνθειτε.
Για τα εμβολια μην εισαι τοσο σιγουρη, στην πολυκατοικια του πατερα μου που εχουν μαζεψει γατες και ενα σκυλο τα εχουν παει για εμβολιασμο.

poivre


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
litsakos έγραψε:Απο οσο ξερω απο παρομοια περιπτωση η αστυνομια περα απο μια συσταση δεν μπορει να κανει κατι, ετσι μας ειχαν πει εμας στην γειτονια αλλα εμας δεν μας ενοχλουσε το γαβγισμα ειχαμε ανησυχησει μην το κακοποιουν γιατι το ερμο γαβγιζε πολυ και ηταν μονιμως σε ενα μπαλκονι. Σε φιλοζωικη μπορειτε να απευθυνθειτε.
Για τα εμβολια μην εισαι τοσο σιγουρη, στην πολυκατοικια του πατερα μου που εχουν μαζεψει γατες και ενα σκυλο τα εχουν παει για εμβολιασμο.


Ο νόμος εν τω μεταξύ απαγορεύει το να κρατάς ζώο στο μπαλκόνι μόνιμα..

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
poivre έγραψε:
litsakos έγραψε:Απο οσο ξερω απο παρομοια περιπτωση η αστυνομια περα απο μια συσταση δεν μπορει να κανει κατι, ετσι μας ειχαν πει εμας στην γειτονια αλλα εμας δεν μας ενοχλουσε το γαβγισμα ειχαμε ανησυχησει μην το κακοποιουν γιατι το ερμο γαβγιζε πολυ και ηταν μονιμως σε ενα μπαλκονι. Σε φιλοζωικη μπορειτε να απευθυνθειτε.
Για τα εμβολια μην εισαι τοσο σιγουρη, στην πολυκατοικια του πατερα μου που εχουν μαζεψει γατες και ενα σκυλο τα εχουν παει για εμβολιασμο.
 

Ο νόμος εν τω μεταξύ απαγορεύει το να κρατάς ζώο στο μπαλκόνι μόνιμα..

Και η λογικη το υπαγορευει..αλλα τα παιρνουν για να τα κανουν φυλακες μην τους κλεψουν την γαματη LCD κ τα αφηνουν στην τυχη τους.
Σε αυτη την περιπτωση και σε αλλη παλι στην γειτονια τους ειπαν οτι με παρεμβαση εισαγγελεα μπορει να κανει κατι η φιλοζωικη. Οποτε το λυσαμε ενδο-γειτονικα το θεμα Cool 

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχουμε ενα σκυλι κ εμεις στην απεναντι πολυκατοικια που δε μας αφηνει να κλεισουμε ματι.....
πηραμε αυτο
https://www.youtube.com/watch?v=AGpaKHLIL0A
και εχουμε σωθει....εχει εναν εκνευριστικο ηχο που τον ακουνε τα σκυλια πολυ καλα και εμεις μονο αν φερουμε τη συσκευη πολυ κοντα στο αυτι μας...ο γειτονας δε θα ειναι κ πολυ χαρουμενος αμα το μαθει αλλα δε γινεται αλλιως

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η αληθεια ειναι οτι αν  και λατρευω τα ζωα ειναι πολυ εκνευριστικο, το εκανε ο δικος μας σκυλος περσι ολο το βραδυ, συνηθως κατι βλεπουν ή ακουν που τα αναστατωνει

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bourboulithra έγραψε:εχουμε ενα σκυλι κ εμεις στην απεναντι πολυκατοικια που δε μας αφηνει να κλεισουμε ματι.....
πηραμε αυτο
https://www.youtube.com/watch?v=AGpaKHLIL0A
και εχουμε σωθει....εχει εναν εκνευριστικο ηχο που τον ακουνε τα σκυλια πολυ καλα και εμεις μονο αν φερουμε τη συσκευη πολυ κοντα στο αυτι μας...ο γειτονας δε θα ειναι κ πολυ χαρουμενος αμα το μαθει αλλα δε γινεται αλλιως

Δεν την έχω ξαναδεί την συσκευή αυτή ποτέ..Πρέπει να πας κοντά τους και να το πατήσεις για να τ απομακρύνει ε? Δεν πιστεύω να ακούσει αυτό και να αρχίσει να γαυγίζει χειρότερα?Ξέρεις μήπως πόσο κοστίζει και από που μπορώ να το προμηθευτώ?

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:Αεροβολο εχεις? Σφεντονα? Razz
Χαχαχαχα!!Δεν το έχω σκεφτεί νομίζεις??

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν είναι ακριβό. Πάρτο από το ebay.
Υπάρχει και μια εφαρμογή για κινητά με υπερήχους. Ψάξτο και από εκεί.

Χρήσιμο το γκατζετάκι μπουρμπουλήθρα!!!

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
margdimitra έγραψε:Δεν είναι ακριβό. Πάρτο από το ebay.
Υπάρχει και μια εφαρμογή για κινητά με υπερήχους. Ψάξτο και από εκεί.

Χρήσιμο το γκατζετάκι μπουρμπουλήθρα!!!


Μόνο χρήσιμο?????Μακάρι βρε κοριτσάκια να πιάσει γιατί δεν αντέχω άλλο..Σκουντουφλάω από την νύστα...Crying or Very sad 

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα!! Επειδή έχω πρόβλημα κι 'γω με τον σκύλο του γείτονα,ρώτησα και μου είπαν ότι πρέπει να απευθυνθείς στο δήμο εαν δεις αδέσποτο,κακοποιημένο,ατάιστο ή απότιστο ζώο κλπ και ο δήμος είναι υποχρεωμένος να 'ρθει να το μαζέψει. Αν δεν έρθει,κάνεις μήνυση στον δήμο και δεν ανακατεύεις καθόλου αστυνομία. Αν δεν βγάλεις έτσι άκρη,τότε πάρε φιλοζωική. Αυτά!

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γ_ έγραψε:Καλησπέρα!! Επειδή έχω πρόβλημα κι 'γω με τον σκύλο του γείτονα,ρώτησα και μου είπαν ότι πρέπει να απευθυνθείς στο δήμο εαν δεις αδέσποτο,κακοποιημένο,ατάιστο ή απότιστο ζώο κλπ και ο δήμος είναι υποχρεωμένος να 'ρθει να το μαζέψει. Αν δεν έρθει,κάνεις μήνυση στον δήμο και δεν ανακατεύεις καθόλου αστυνομία. Αν δεν βγάλεις έτσι άκρη,τότε πάρε φιλοζωική. Αυτά!

Σ ευχαριστώ για την απάντηση σου!Στο γείτονα σου έχεις μιλήσει να του πεις πως σε ενοχλεί?

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
yparxei enas nomos poy leei pws an enas skylos geitona h kapoioy telospantwn anthrwpoy gabgizei to brady h t wres koinis isixias exeis t dikaiwma na t kaneis minisi kai episis na pas st filozwiki...einai anagkasmenos na ton balei mesa st spiti h na ton metaferei..t idio problima eixa k egw alla t elisa me t tropo p anafera..elpizv na boithisa..

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:Αεροβολο εχεις? Σφεντονα? Razz
ε δεν υποφερεσαι!!!!!Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία 893968 

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mariza_30 έγραψε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση σου!Στο γείτονα σου έχεις μιλήσει να του πεις πως σε ενοχλεί?

Αμέ...Βασικά ο σκύλος του γείτονα έχει δαγκώσει τον μικρό μου αδερφό,το γιο του γείτονα(2φορές)και 2 ακόμα άτομα.. Ο γιατρός του νοσοκομείου τη 2η φορά που πήγαμε εμείς τον γιο (του αφεντικού) μας είπε ότι πρέπει να κάνουνε ευθανασία γιατί είναι επικίνδυνος. Του το' παμε και είπε θα το διευθετήσει. Όσο το διευθέτησα εγώ,τόσο κι εκείνος. Το ποτήρι ξεχύλησε όταν προ ημερών τον είχε 2 μέρες νηστικό και όρμηξε σ'ένα αδέσποτο μικρό σκυλάκι. Ευτυχώς το σώσαμε. Να σημειώσω πως μένουμε επαρχία,οπότε ο σκύλος είναι σε εξωτερικό χώρο δεμένος. Τέλος πάντων.. Ακόμα δεν έχουμε κινηθεί εναντίων του,γιατί τα σπίτια μας είναι δίπλα δίπλα και δεν θέλουμε παρεξηγήσεις,αλλά κάτι πρέπει να γίνει.

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
το σκυλι καταρχην δεν ειναι αδεσποτο! το εχουν στην πολυκατοικια , το ταϊζουν και αυτο γινεται και χρονια οπως λες! το οτι ειναι βρωμικο το σκυλι δεν σημαινει οτι δεν το εχουν εμβολιασει! στο λεω γιατι καταλαβα οτι φοβασαι για αρρωστιες/ απο εκει και περα αν θεωρεις οτι το σκυλι παιδευεται και υποφερει απο τις συνθηκες στις οποιες ζει πιασε φιλοζωικη και επισης κανεις μια καταγγελια και ερχονται και το περνουν! απλα για το γαυγισμα που λες καταλαβαινω οτι εκνευριζεσαι αλλα και τι να κανεις !!προφανως κατι βλεπει και μετα δεν το βουλωνει! το εχουμε περασει και εμεις και φανταζομαι το ποσο κουραστικο μπορει να γινει!δικη μου γνωμη επειδη σε μας το οτι απλα το ταιζουν μπορει να φαινεται ενα τιποτα αλλα για το σκυλι το οτι μενει καπου που δεν ειναι εκτεθειμενο σε κινδυνους και εχει βρει φαι και νερο ειναι πολύ σημαντικο ειναι κριμα ξαφνικα να βρεθει ξαφνικα και παλι στο δρομο! μην γινει κανα θεμα και το αμολυσουν πουθενα!στη χειροτερη πετα του νερο μπας και σταματησει! σε αυτους που το προσεχουν μιλησες?? σορρυ αν το ειπες πιο πανω και δεν το διαβασα!

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γ_ έγραψε:
Mariza_30 έγραψε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση σου!Στο γείτονα σου έχεις μιλήσει να του πεις πως σε ενοχλεί?

Αμέ...Βασικά ο σκύλος του γείτονα έχει δαγκώσει τον μικρό μου αδερφό,το γιο του γείτονα(2φορές)και 2 ακόμα άτομα.. Ο γιατρός του νοσοκομείου τη 2η φορά που πήγαμε εμείς τον γιο (του αφεντικού) μας είπε ότι πρέπει να κάνουνε ευθανασία γιατί είναι επικίνδυνος. Του το' παμε και είπε θα το διευθετήσει. Όσο το διευθέτησα εγώ,τόσο κι εκείνος. Το ποτήρι ξεχύλησε όταν προ ημερών τον είχε 2 μέρες νηστικό και όρμηξε σ'ένα αδέσποτο μικρό σκυλάκι. Ευτυχώς το σώσαμε. Να σημειώσω πως μένουμε επαρχία,οπότε ο σκύλος είναι σε εξωτερικό χώρο δεμένος. Τέλος πάντων.. Ακόμα δεν έχουμε κινηθεί εναντίων του,γιατί τα σπίτια μας είναι δίπλα δίπλα και δεν θέλουμε παρεξηγήσεις,αλλά κάτι πρέπει να γίνει.

 βασικα δεν θελει ευθανασια ο σκυλος, αλλα κατεγγελια σε εισαγγελεα ο ιδιοκτητης γιατι εχει το σκυλο μονιμα δεμενο, και γιατι τον αφηνει αταιστο και γιατι με την αμελη συμπεριφορα του ο σκυλος του ειναι επικυνδυνος και ενοχλητικος. Και συνηθως (τονιζω το συνηθως δεν ειναι ετσι παντα) τετοιες συμπεριφορες συμβαινουν στην επαρχεια. Τι να πει κανεις.

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirini.pav έγραψε:το σκυλι καταρχην δεν ειναι αδεσποτο! το εχουν στην πολυκατοικια , το ταϊζουν και αυτο γινεται και χρονια οπως λες! το οτι ειναι βρωμικο το σκυλι δεν σημαινει οτι δεν το εχουν εμβολιασει! στο λεω γιατι καταλαβα οτι φοβασαι για αρρωστιες/ απο εκει και περα αν θεωρεις οτι το σκυλι παιδευεται και υποφερει απο τις συνθηκες στις οποιες ζει πιασε φιλοζωικη και επισης κανεις μια καταγγελια και ερχονται και το περνουν! απλα για το γαυγισμα που λες καταλαβαινω οτι εκνευριζεσαι αλλα και τι να κανεις !!προφανως κατι βλεπει και μετα δεν το βουλωνει! το εχουμε περασει και εμεις και φανταζομαι το ποσο κουραστικο μπορει να γινει!δικη μου γνωμη επειδη σε μας  το οτι  απλα το ταιζουν μπορει  να φαινεται ενα τιποτα αλλα για το σκυλι το οτι μενει καπου που δεν ειναι εκτεθειμενο σε κινδυνους και εχει βρει φαι και νερο ειναι πολύ σημαντικο ειναι κριμα ξαφνικα να βρεθει ξαφνικα και παλι στο δρομο! μην γινει κανα θεμα και το αμολυσουν πουθενα!στη χειροτερη πετα του νερο μπας και σταματησει! σε αυτους που το προσεχουν μιλησες?? σορρυ αν το ειπες πιο πανω και δεν το διαβασα!

Καταρχήν να σου πω πως τα σκυλιά τ αγαπάω πάρα πάρα πολύ αφού και εγώ έχω ένα σκυλάκι. Κατά δεύτερον για μένα αδέσποτο θεωρείται. Αν το αγαπάνε όπως λες το θέλουν και θέλουν το σκυλάκι να παραμείνει ας το πάρουν σπίτι τους. Δεν είναι κανένας υποχρεωμένος 8 ώρες κάθε βράδυ μα κάθε βράδυ να ακούει τα γαυγίσματα ενός σκυλιού και ΚΑΝΕΙΣ από την πολυκατοικία που το έχουν να μην βγει να του κάνει ένα Σταμάτα. Το δικό μου σκυλί αν τύχει και γαυγίσει (το όποιο σημειωτέον έχω μέσα στο σπίτι) κατευθείαν θα του πω να σταματήσει γιατί σέβομαι τον ύπνο, την ξεκούραση και την ανάγκη του αλλουνού που στη τελική δεν φταίει σε τίποτα.
Όσο για τις αρρώστιες που λες όχι δεν τις φοβάμαι καθόλου. Φτάνει να σου πω πως στα 2 μου χρονια πέρασα σπλαχνική λεισμανίαση (ΚΑΛΑΑΖΑΡ) και αν φοβόμουν ή τις αρρώστιες ή δεν ήθελα σκυλιά δεν θα το είχα εδώ και 8 ολόκληρα χρόνια.
Σαφώς καταλαβαίνω όπως λες και εσύ πως είναι χαρά για ένα ζωάκι να βρίσκει τροφή και νερό. Δεν τα βάζω με το ζώο. Τα βάζω όμως με αυτούς που το κρατάνε εκεί και για να το έχουν φύλακα δεν σέβονται τον συνάνθρωπο τους. Υπάρχουν άνθρωποι που το πρωί εργάζονται, μητέρες που έχουν παιδάκια και θέλουν να κοιμήσουν ήσυχα τα βρέφη τους. Δεν φταίει λοιπόν κανείς και σε τίποτα να ακούει ένα σκυλί καθημερινώς για 8 ώρες και να μην μπορεί να κομηθεί. Μέχρι και ωτοασπίδες έβαλα αλλά τίποτα.
Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να συμμεριστώ στη φάση που βρίσκομαι το ότι το σκυλί έχει νερό και φαγητό όταν εγώ εδώ και 30 μερες έιναι ζήτημα να κοιμάμαι 2 ώρες κάθε βράδυ. Αυτό.

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirini.pav έγραψε:το σκυλι καταρχην δεν ειναι αδεσποτο! το εχουν στην πολυκατοικια , το ταϊζουν και αυτο γινεται και χρονια οπως λες! το οτι ειναι βρωμικο το σκυλι δεν σημαινει οτι δεν το εχουν εμβολιασει! στο λεω γιατι καταλαβα οτι φοβασαι για αρρωστιες/ απο εκει και περα αν θεωρεις οτι το σκυλι παιδευεται και υποφερει απο τις συνθηκες στις οποιες ζει πιασε φιλοζωικη και επισης κανεις μια καταγγελια και ερχονται και το περνουν! απλα για το γαυγισμα που λες καταλαβαινω οτι εκνευριζεσαι αλλα και τι να κανεις !!προφανως κατι βλεπει και μετα δεν το βουλωνει! το εχουμε περασει και εμεις και φανταζομαι το ποσο κουραστικο μπορει να γινει!δικη μου γνωμη επειδη σε μας  το οτι  απλα το ταιζουν μπορει  να φαινεται ενα τιποτα αλλα για το σκυλι το οτι μενει καπου που δεν ειναι εκτεθειμενο σε κινδυνους και εχει βρει φαι και νερο ειναι πολύ σημαντικο ειναι κριμα ξαφνικα να βρεθει ξαφνικα και παλι στο δρομο! μην γινει κανα θεμα και το αμολυσουν πουθενα!στη χειροτερη πετα του νερο μπας και σταματησει! σε αυτους που το προσεχουν μιλησες?? σορρυ αν το ειπες πιο πανω και δεν το διαβασα!

Όχι, δεν μίλησα..Και τι να τους πω αμφιβάλλω αν θα καταλάβουν όταν 8 ώρες δεν ενοχλεί κανέναν από τους ίδιους...

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν εχεις να χασεις κατι ! δοκιμασε!! παραδειγμα θα σου πω ...εγω κοιμαμαι σαν το βοδι και ο αντρα μου μου λεει καλα δεν ακουγες το σκυλι που εκλαιγε?? κατεβηκα το πηγα βολτα?? λεω ποτε εγιναν αυτα!! δεν ακουω χριστο! μπορει να ισχυει και στη δικη τους περιπτωση ! λεμε τωρα! η αληθεια ειναι οτι και εμεις δεν την αφηνουμε να κλαει ή να γαυγιζει ! κατι κανουμε γι'αυτο! αλλα ειχε ο αντρας
μου πριν ενα σκυλι που μπορει να γαυγιζε ολο το βραδυ και οτι και να εκανες δεν το βουλωνε! και ξεσηκωνε και ολα τα σκυλια της γειτονιας και καταλαβαινεις τι γινοταν!! και ολα αυτα γιατι ειδε ενα σκυλι να περναει απο μπροστα του! ηταν ο νταης της γειτονιας ο κοντος! Σορρυ πλατιασα !!! μιλησε τους παντως δεν χανεις τιποτα! πες ειναι κριμα να φωναξω φιλοζωικες και αστυνομια! θα σας το παρουν!

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι να πούμε κι εμείς που έχουμε όχι ένα αλλά καμιά δεκαριά αδέσποτα και είναι όλα σκύλαροι όχι αστεία!!! μαζευονται όλα εδω κάτω και γίνεται του κουτρουλη ο γάμος!!!! και τώρα που έχει ζεστη μπαινουν στην πυλωτή για δροσιά!! το δε βράδυ ακούμε γάβγισμα σε dolby soround ήχο....

τι δήμο καλέσαμε τι φιλοζωικές άκρη δε βγάζουμε!!!! δεν είναι λεει αρμοδιοτητά τους!!!! και πείτε μου τώρα τι να κάνω!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις