Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
115 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 115 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Pely έγραψε:Τι να πούμε κι εμείς που έχουμε όχι ένα αλλά καμιά δεκαριά αδέσποτα και είναι όλα σκύλαροι όχι αστεία!!! μαζευονται όλα εδω κάτω και γίνεται του κουτρουλη ο γάμος!!!! και τώρα που έχει ζεστη μπαινουν στην πυλωτή για δροσιά!! το δε βράδυ ακούμε γάβγισμα σε dolby soround ήχο....

τι δήμο καλέσαμε τι φιλοζωικές άκρη δε  βγάζουμε!!!! δεν είναι λεει αρμοδιοτητά τους!!!!  και πείτε μου τώρα τι να κάνω!!!!!

Πω πω εσύ έμπλεξες πολύ χειρότερα!!!Και τι κάνεις, πως κοιμάσαι??

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mariza_30 έγραψε:
Pely έγραψε:Τι να πούμε κι εμείς που έχουμε όχι ένα αλλά καμιά δεκαριά αδέσποτα και είναι όλα σκύλαροι όχι αστεία!!! μαζευονται όλα εδω κάτω και γίνεται του κουτρουλη ο γάμος!!!! και τώρα που έχει ζεστη μπαινουν στην πυλωτή για δροσιά!! το δε βράδυ ακούμε γάβγισμα σε dolby soround ήχο....

τι δήμο καλέσαμε τι φιλοζωικές άκρη δε  βγάζουμε!!!! δεν είναι λεει αρμοδιοτητά τους!!!!  και πείτε μου τώρα τι να κάνω!!!!!

Πω πω εσύ έμπλεξες πολύ χειρότερα!!!Και τι κάνεις, πως κοιμάσαι??


και ποιος είπε ότι κοιμάμαι;;;έχω που εχω τα θεματάκια μου εκεί που σε πιανει ο γλυκός ο ύπνος, αρχίζει η χορωδία....


και το καλυτερο; επειδή τυγχάνει να είμαι διαχειρίστρια ( μαυρη η ώρα...) ακούω και τα παραπονα όλων των υπολοίπων λες και φταίω εγώ!!!!!

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Pely έγραψε:Τι να πούμε κι εμείς που έχουμε όχι ένα αλλά καμιά δεκαριά αδέσποτα και είναι όλα σκύλαροι όχι αστεία!!! μαζευονται όλα εδω κάτω και γίνεται του κουτρουλη ο γάμος!!!! και τώρα που έχει ζεστη μπαινουν στην πυλωτή για δροσιά!! το δε βράδυ ακούμε γάβγισμα σε dolby soround ήχο....

τι δήμο καλέσαμε τι φιλοζωικές άκρη δε  βγάζουμε!!!! δεν είναι λεει αρμοδιοτητά τους!!!!  και πείτε μου τώρα τι να κάνω!!!!!

Κάνε μήνυση στο δήμο. Απ' τη στιγμή που γίνεται καταγγελία και δεν τα μαζεύουν,έχουν ευθύνη. Όλα θα πάρουν το δρόμο τους μετά!! Αν θες,ψάχνω και σου στέλνω το νόμο που αναφέρει όλα τα παραπάνω

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mariza_30 έγραψε:
bourboulithra έγραψε:εχουμε ενα σκυλι κ εμεις στην απεναντι πολυκατοικια που δε μας αφηνει να κλεισουμε ματι.....
πηραμε αυτο
https://www.youtube.com/watch?v=AGpaKHLIL0A
και εχουμε σωθει....εχει εναν εκνευριστικο ηχο που τον ακουνε τα σκυλια πολυ καλα και εμεις μονο αν φερουμε τη συσκευη πολυ κοντα στο αυτι μας...ο γειτονας δε θα ειναι κ πολυ χαρουμενος αμα το μαθει αλλα δε γινεται αλλιως

Δεν την έχω ξαναδεί την συσκευή αυτή ποτέ..Πρέπει να πας κοντά τους και να το πατήσεις για να τ απομακρύνει ε? Δεν πιστεύω να ακούσει αυτό και να αρχίσει να γαυγίζει χειρότερα?Ξέρεις μήπως πόσο κοστίζει και από που μπορώ να το προμηθευτώ?

εχει στο e bay ναι... κοντα στα 10-20 ευρω εχει....
οχι ευτυχως τα σκυλια εχουν πολυ καλη ακοη και δε χρειαζεται να πας κοντα....Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bourboulithra έγραψε:
Mariza_30 έγραψε:
bourboulithra έγραψε:εχουμε ενα σκυλι κ εμεις στην απεναντι πολυκατοικια που δε μας αφηνει να κλεισουμε ματι.....
πηραμε αυτο
https://www.youtube.com/watch?v=AGpaKHLIL0A
και εχουμε σωθει....εχει εναν εκνευριστικο ηχο που τον ακουνε τα σκυλια πολυ καλα και εμεις μονο αν φερουμε τη συσκευη πολυ κοντα στο αυτι μας...ο γειτονας δε θα ειναι κ πολυ χαρουμενος αμα το μαθει αλλα δε γινεται αλλιως

Δεν την έχω ξαναδεί την συσκευή αυτή ποτέ..Πρέπει να πας κοντά τους και να το πατήσεις για να τ απομακρύνει ε? Δεν πιστεύω να ακούσει αυτό και να αρχίσει να γαυγίζει χειρότερα?Ξέρεις μήπως πόσο κοστίζει και από που μπορώ να το προμηθευτώ?

εχει στο e bay ναι... κοντα στα 10-20 ευρω εχει....
οχι ευτυχως τα σκυλια εχουν πολυ καλη ακοη και δε χρειαζεται να πας κοντα....Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 

Kαι λες μπουρμπουλήθρα να σταματήσει να γαβγίζει όταν το πατήσω αυτό?

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δε χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις. Κάντου το συχνά και μπορεί να φύγει.
Κανονικά όμως κάτι ανάλογο έπρεπε να υπάρχει και για αυτούς που "υποτίθεται" τα φροντίζουν.
Τα ζωάκια ποτέ δε φταίνε σε τίποτα. Εμείς τα δημιουργούμε όλα.

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mariza_30 έγραψε:
bourboulithra έγραψε:
Mariza_30 έγραψε:
bourboulithra έγραψε:εχουμε ενα σκυλι κ εμεις στην απεναντι πολυκατοικια που δε μας αφηνει να κλεισουμε ματι.....
πηραμε αυτο
https://www.youtube.com/watch?v=AGpaKHLIL0A
και εχουμε σωθει....εχει εναν εκνευριστικο ηχο που τον ακουνε τα σκυλια πολυ καλα και εμεις μονο αν φερουμε τη συσκευη πολυ κοντα στο αυτι μας...ο γειτονας δε θα ειναι κ πολυ χαρουμενος αμα το μαθει αλλα δε γινεται αλλιως

Δεν την έχω ξαναδεί την συσκευή αυτή ποτέ..Πρέπει να πας κοντά τους και να το πατήσεις για να τ απομακρύνει ε? Δεν πιστεύω να ακούσει αυτό και να αρχίσει να γαυγίζει χειρότερα?Ξέρεις μήπως πόσο κοστίζει και από που μπορώ να το προμηθευτώ?

εχει στο e bay ναι... κοντα στα 10-20 ευρω εχει....
οχι ευτυχως τα σκυλια εχουν πολυ καλη ακοη και δε χρειαζεται να πας κοντα....Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 

Kαι λες μπουρμπουλήθρα να σταματήσει να γαβγίζει όταν το πατήσω αυτό?
οταν το πατουσα γυρνουσε σαν τρελο γυρω απο την ουρα του.....αλλα δε γαβγιζε....εψαχνε εψαχνε και τελικα καθισε στη γωνια...απο τοτε καθε φορα που με βλεπει καθεται στη γωνια του!!Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 328109 

sp1978


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
μπράβο πολύ ανθρωπιστική αυτή η λύση..οφείλω να συγχαρώ!αφού βγάζει και γέλιο ακόμα καλύτερα....και μη βιαστεί κάποια να μου πει οτι δεν ζώ το πρόβλημα γιατι αδέσποτα υπάρχουν παντού και το πρόβλημα το δημιουργούμε εμείς οι άνθρωποι και κανένας άλλος με το να μην στειρώνουμε και να τα πετάμε σαν σκουπίδια από εδώ και απο εκεί.

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sp1978 έγραψε:μπράβο πολύ ανθρωπιστική αυτή η λύση..οφείλω να συγχαρώ!αφού βγάζει και γέλιο ακόμα καλύτερα....και μη βιαστεί κάποια να μου πει οτι δεν ζώ το πρόβλημα γιατι αδέσποτα υπάρχουν παντού και το πρόβλημα το δημιουργούμε εμείς οι άνθρωποι και κανένας άλλος με το να μην στειρώνουμε και να τα πετάμε σαν σκουπίδια από εδώ και απο εκεί.

Συγγνώμη αλλά έχεις καταλάβει ακριβώς τι έγραψα?? Στην δίπλα πολυκατοικία κανείς δεν το έχει σαν σκουπίδι κοπελιά. Ίσα ίσα το φροντίζουν και το προσέχουν , του δίνουν φαγητό , το έχουν στειρώσει ΑΛΛΑ δεν κάνουν κάτι για να μην ενοχλεί με το γαύγισμα του. Και πάνω σ αυτό ψάχνω να βρω λύσεις να σταματήσει να γαβγίζει και προτείνουν κάποιες τα κορίτσια εδώ πέρα.. Το κακό που ακριβώς είναι μου εξηγείς??

sp1978


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αναφέρομαι στη συσκευή αυτή που τα διώχνει είτε είναι υπέρηχοι είτε οτιδήποτε άλλο η οποία δεν ξέρω καν αν είναι νόμιμη να πωλείται,δεν το έχω ψάξει ακόμα πάντως στην πόλη μου έγινε θέμα με μια καφετέρια που τη χρησιμοποιούσε κρυφά για να μην πλησιάζουν κατοικίδια.από εκεί και πέρα τι εννοείτε όταν λέτε δεν κάνουν κάτι για να μην γαυγίζει? δεν φτάνει που το ταίζουν και το στείρωσαν για να μην πολλαπλασιαστεί πρέπει να κάνουν και κάτι? το ότι εγώ ταίζω τα αδέσποτα της γειτονιάς μου για να μην ψωμολυσάνε και ανοίγουν κάδους και σκουπίδια στο κατω κατω συμφέρει όλους, όπως και το να τα στειρώσει η φιλοζωική ΜΕ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΞΟΔΑ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΑΥΤΟ γιατι οι φιλοζωικές είμαστε όλοι εμείς απλοί ιδιώτες και κάνουμε ότι και όταν μπορούμε δεν ειναι οι φιλοζωικές υπάλληλοι κανενός.Αρα λοιπον είναι μέσα στις υποχρεώσεις μου ''να κάνω και κατι για να μην γαυγίζει''?? ωραία λογικη...

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και γιατί κάποιος να ανέχεται τα γαυγίσματα ενός σκύλου?
Επειδή είναι ζώο?
Όπως ενοχλητικοί μπορεί να είναι και οι άνθρωποι έτσι είναι και κάποια ζώα.
Καλή είναι η φιλοζωία όσο και η φιλανθρωπία αλλά μη φτάνουμε στα άκρα. Το να ενοχλείται η κοπέλα και να θέλει να βρει τρόπο να σταματήσει τη φασαρία το βρίσκω απόλυτα λογικό.
Δεν είπε πια ότι θα το φολιάσει.

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sp1978 έγραψε:αναφέρομαι στη συσκευή αυτή που τα διώχνει είτε είναι υπέρηχοι είτε οτιδήποτε άλλο η οποία δεν ξέρω καν αν είναι νόμιμη να πωλείται,δεν το έχω ψάξει ακόμα πάντως στην πόλη μου έγινε θέμα με μια καφετέρια που τη χρησιμοποιούσε κρυφά για να μην πλησιάζουν κατοικίδια.από εκεί και πέρα τι εννοείτε όταν λέτε δεν κάνουν κάτι για να μην γαυγίζει? δεν φτάνει που το ταίζουν και το στείρωσαν για να μην πολλαπλασιαστεί πρέπει να κάνουν και κάτι? το ότι εγώ ταίζω τα αδέσποτα της γειτονιάς μου για να μην ψωμολυσάνε και ανοίγουν κάδους και σκουπίδια στο κατω κατω συμφέρει όλους, όπως και το να τα στειρώσει η φιλοζωική ΜΕ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΞΟΔΑ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΑΥΤΟ γιατι οι φιλοζωικές είμαστε όλοι εμείς απλοί ιδιώτες και κάνουμε ότι και όταν μπορούμε δεν ειναι οι φιλοζωικές υπάλληλοι κανενός.Αρα λοιπον είναι μέσα στις υποχρεώσεις μου ''να κάνω και κατι για να μην γαυγίζει''?? ωραία λογικη...

Nομίζω ότι δεν καταλαβαίνεις ούτε ποιό είναι το πρόβλημα μου, ούτε σαφώς τι θέλω να πω οπότε τζάμπα κόπος για οποιαδήποτε περαιτέρω συζήτηση. Το ότι ταϊζουν και "περιθάλπτουν" ένα σκυλί μπράβο τους και είναι δικαίωμα τους. Και αν σ ενδιαφέρει να μάθεις και εγώ οποιοδήποτε φαγητό μου περισσεύει αντί να το πετάξω στα σκουπίδια πηγαίνω παραπάνω στα αδέσποτα και το δίνω και νιώθω καλά γιατί βοήθησα κάποιες ψυχούλες να χορτάσουν. Αν είχα τα χρήματα να τα πάω να στειρωθούν, τότε να είσαι σίγουρη πως ένα ένα θα τα πήγαινα για να τα βοηθήσω να μην πολλαπλασιάζονται και άρα να ταλαιπωρούνται αφού δεν μπορούν να βρουν την τροφή τους ή να πεθαίνουν από αρρώστιες αφού κανείς δεν μπορεί να τα πάει για τα εμβόλια τους. Αυτό σαν απάντηση στην δική σου κουλτούρα επί του θέματος και στον δικό σου τρόπο με τον οποίο αντιλήφθηκες τι θέλω να πω.
Τώρα στο δικό μου θέμα, η μπουρμπουλήθρα έδωσε μια λύση στο πως μπορώ να το κάνω το συγκεκριμένο σκυλί να σταματήσει να γαβγίζει 8 ΩΡΕΣ ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΑ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ! Αν εσύ δεν είχες πρόβλημα εδώ και 30 μέρες, 8 ώρες κάθε βράδυ 12-8 να γαβγίζει ακατάπαυστα ένα σκυλί σχεδόν κάτω από το παράθυρο σου, τότε σαφώς και δεν μπορείς να με καταλάβεις. Για σένα μπορεί να είναι μελωδικός ο ήχος αυτός και να σε νανουρίζει εμένα όμως όχι. Εχω να κοιμηθώ 30 ολόκληρες μέρες σαν άνθρωπος και αυτό με ενοχλεί πολύ και εννοείται πως θα ψάξω τρόπους ΕΝΤΙΜΟΥΣ να ηρεμήσει το κεφάλι μου.
Αυτό.

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
margdimitra έγραψε:Και γιατί κάποιος να ανέχεται τα γαυγίσματα ενός σκύλου?
Επειδή είναι ζώο?
Όπως ενοχλητικοί μπορεί να είναι και οι άνθρωποι έτσι είναι και κάποια ζώα.
Καλή είναι η φιλοζωία όσο και η φιλανθρωπία αλλά μη φτάνουμε στα άκρα.  Το να ενοχλείται η κοπέλα και να θέλει να βρει τρόπο να σταματήσει τη φασαρία το βρίσκω απόλυτα λογικό.
Δεν είπε πια ότι θα το φολιάσει.


margdimitra σ ευχαριστώ πολύ, αλλά μην νομίζεις πως είναι εύκολο ΟΛΟΙ να μπορέσουν να αντιληφθούν τι ο άλλος θέλει να πει. Σαφώς αν δεν έχεις βιώσει κάτι ανάλογο δεν μπορείς να καταλάβεις, οπότε και δεν παρεξηγώ κανέναν που στην προσπάθεια του να βρεθεί δίπλα στα ζώα και να τα υποστηρίξει (λες και εμείς που έχουμε σκυλιά δεν τ αγαπάμε) ξεφεύγει τρελά επί του θέματος απλά για να κάνει το κομμάτι του.

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Υπάρχουν η αλήθεια είναι κάποια θεματάκια που γίνονται κόκκινο πανί... μέσα σε αυτά είναι και τα θέματα για τα ζώα.

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
margdimitra έγραψε:Υπάρχουν η αλήθεια είναι κάποια θεματάκια που γίνονται κόκκινο πανί... μέσα σε αυτά είναι και τα θέματα για τα ζώα.

Απλά ακριβώς επειδή αγαπάω πολύ τα ζώα και σαφώς δεν ήθελα να ξεσηκώσω κανένα σάλο ήμουν πολύ προσεχτική σε ότι έγραφα. Δεν θέλω ούτε να πονέσω κάποιο ζωάκι, ούτε να το τρομοκρατήσω, ούτε κακό να του κάνω. Εννοείται πως δεν φταίει αυτό σε τίποτα, αλλά οι ίδιοι που δεν κάνουν τίποτα για να σταματήσει να γαβγίζει κάθε βράδυ τόσες ώρες. όσοι και να διαμαρτυρηθούν εδώ μέσα για το θέμα αυτό, πίστεψε με πολύ λίγο με νοιάζει. Είμαι με μαύρους κύκλους κάτω από τα μάτια, ο άντρας μου πηγαίνει στη δουλειά και σκουντουφλάει από την νύστα και κάθε μέρα είμαι μέσα στα νεύρα γιατί εκεί που πάω να κοιμηθώ ξυπνάω και δεν ξανακοιμάμαι. Και όοολα αυτά εδώ και 1 μήνα και έπεται και συνέχεια. Οπότε για το καθέναν εξυπνάκια εδώ μέσα που έρχεται να το παίξει φιλόζωος και δήθεν απαξιώ και να ασχοληθώ

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτό μας έλειπε να μη μιλάμε κιόλας. Smile 

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
margdimitra έγραψε:Αυτό μας έλειπε να μη μιλάμε κιόλας. Smile 


Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 215994 Sleep Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 215994 Sleep Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 417472 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 417472 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 417472 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 417472 Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 417472 

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αν τους μιλησεις και το βαζουν το βραδυ μεσα στην εισοδο για λιγο καιρο??

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
iouliana έγραψε:αν τους μιλησεις και το βαζουν το βραδυ μεσα στην εισοδο για λιγο καιρο??

Ιouliana μου, αυτό το σκέφτηκα χθες σαν λύση και δεν το βρίσκω κακή ιδέα.Απλά σκεφτόμουν μήπως σκάσει το σκυλί μέσα στην είσοδο αλλά ευελπιστώ όχι..Το βλέπω μια πολύ καλύ λύση αυτό!!
Σ ευχαριστώ πολύ πολύ!!Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 215994 

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mariza_30 έγραψε:
iouliana έγραψε:αν τους μιλησεις και το βαζουν το βραδυ μεσα στην εισοδο για λιγο καιρο??

Ιouliana μου, αυτό το σκέφτηκα χθες σαν λύση και δεν το βρίσκω κακή ιδέα.Απλά σκεφτόμουν μήπως σκάσει το σκυλί μέσα στην είσοδο αλλά ευελπιστώ όχι..Το βλέπω μια πολύ καλύ λύση αυτό!!
Σ ευχαριστώ πολύ πολύ!!Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 215994 

 αν το βαζουν απο τις 1 μεχρι τις 6-7 λογικα αυτο θα αραζει και δεν ειναι τοσο τρομερο να ριχνουν ενα σφουγγαρισμα καθε πρωι για λιγο καιρο

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
iouliana έγραψε:
Mariza_30 έγραψε:
iouliana έγραψε:αν τους μιλησεις και το βαζουν το βραδυ μεσα στην εισοδο για λιγο καιρο??

Ιouliana μου, αυτό το σκέφτηκα χθες σαν λύση και δεν το βρίσκω κακή ιδέα.Απλά σκεφτόμουν μήπως σκάσει το σκυλί μέσα στην είσοδο αλλά ευελπιστώ όχι..Το βλέπω μια πολύ καλύ λύση αυτό!!
Σ ευχαριστώ πολύ πολύ!!Aδέσποτο σκυλί σε πολυκατοικία - Σελίδα 2 215994 

 αν το βαζουν απο τις 1 μεχρι τις 6-7 λογικα αυτο θα αραζει και δεν ειναι τοσο τρομερο να ριχνουν ενα σφουγγαρισμα καθε πρωι για λιγο καιρο


Αν το βάζουν μέσα τις ώρες αυτές κυριολεκτικά σώθηκα, όχι μόνο εγώ αλλά και οι υπόλοιποι ένοικοι της πολυκατοικίας!!
Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, αυτό θα κάνω!!

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
απλα ηθελα να πω και το εξής:οτι δεν ειναι ολα τα πραγματα ασπρο ή μαυρο, και εγω λατρευω τα ζωα και εγω πάθος με τα σκυλια
αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν εχω παρει την αστυνομια γιατι ο γειτονας αφηνε το ντοπερμαν του εξω και δε μπορουσα να παω σπιτι μου΄ή οτι δε καταλαβαίνω ποσο επικυνδυνό μπορει να ειναι οταν καμμια φορα σχηματίζονται αγέλες με αδεσποτα (και ναι καταλαβαινω απολυτα τι φταιει για τα τοσα αδεσποτα )

θελω να πω μην ειμαστε απολυτοι και αν τυχαινει να γνωριζουμε καποια πραγματα καλυτερα,μπορουμε να δωσουμε και καμμια καλοπροαιρετη συμβουλη

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
iouliana έγραψε:απλα ηθελα να πω και το εξής:οτι δεν ειναι ολα τα πραγματα ασπρο ή μαυρο, και εγω λατρευω τα ζωα και εγω πάθος με τα σκυλια
αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν εχω παρει την αστυνομια γιατι ο γειτονας αφηνε το ντοπερμαν του εξω και δε μπορουσα να παω σπιτι μου΄ή οτι δε καταλαβαίνω ποσο επικυνδυνό μπορει να ειναι οταν καμμια φορα σχηματίζονται αγέλες με αδεσποτα (και ναι καταλαβαινω απολυτα τι φταιει για τα τοσα αδεσποτα )

θελω να πω μην ειμαστε απολυτοι και αν τυχαινει να γνωριζουμε καποια πραγματα καλυτερα,μπορουμε να δωσουμε και καμμια καλοπροαιρετη συμβουλη

Προσωπικά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου..Respect 

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γ_ έγραψε:
Pely έγραψε:Τι να πούμε κι εμείς που έχουμε όχι ένα αλλά καμιά δεκαριά αδέσποτα και είναι όλα σκύλαροι όχι αστεία!!! μαζευονται όλα εδω κάτω και γίνεται του κουτρουλη ο γάμος!!!! και τώρα που έχει ζεστη μπαινουν στην πυλωτή για δροσιά!! το δε βράδυ ακούμε γάβγισμα σε dolby soround ήχο....

τι δήμο καλέσαμε τι φιλοζωικές άκρη δε  βγάζουμε!!!! δεν είναι λεει αρμοδιοτητά τους!!!!  και πείτε μου τώρα τι να κάνω!!!!!

Κάνε μήνυση στο δήμο. Απ' τη στιγμή που γίνεται καταγγελία και δεν τα μαζεύουν,έχουν ευθύνη. Όλα θα πάρουν το  δρόμο τους μετά!! Αν θες,ψάχνω και σου στέλνω το νόμο που αναφέρει όλα τα παραπάνω


αν σου ειναι εύκολο θα με καταυποχρέωνες!!!

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Pely έγραψε:
Γ_ έγραψε:
Pely έγραψε:Τι να πούμε κι εμείς που έχουμε όχι ένα αλλά καμιά δεκαριά αδέσποτα και είναι όλα σκύλαροι όχι αστεία!!! μαζευονται όλα εδω κάτω και γίνεται του κουτρουλη ο γάμος!!!! και τώρα που έχει ζεστη μπαινουν στην πυλωτή για δροσιά!! το δε βράδυ ακούμε γάβγισμα σε dolby soround ήχο....

τι δήμο καλέσαμε τι φιλοζωικές άκρη δε  βγάζουμε!!!! δεν είναι λεει αρμοδιοτητά τους!!!!  και πείτε μου τώρα τι να κάνω!!!!!

Κάνε μήνυση στο δήμο. Απ' τη στιγμή που γίνεται καταγγελία και δεν τα μαζεύουν,έχουν ευθύνη. Όλα θα πάρουν το  δρόμο τους μετά!! Αν θες,ψάχνω και σου στέλνω το νόμο που αναφέρει όλα τα παραπάνω


αν σου ειναι εύκολο θα με καταυποχρέωνες!!!

Pely με το καλό το μωράκι σου!!!Παρθενάκι ε??Τέλειοοοο!!!!Με το καλό να έρθει το ζουζούνι σας!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις