Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
164 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 164 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

762 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Παρ Αυγ 02, 2013 2:11 pm

esprit


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σίγουρα δε θα έχει κανείς ψυχολογικά απλά και μόνο επειδή έχει ένα ηλίθιο όνομα... Αλλά για σκεφτείτε πόσο τραυματική είναι σαν εμπειρία να περάσεις όλα σου τα σχολικά-φοιτητικά χρόνια μέσα στον χλευασμό και την κοροιδία... Όσο να ναι ένα ψυχολογικό θα το πάθεις δεν μπορεί... Μορφή bullying είναι κι αυτό με ότι κι αν συνεπάγεται...

772 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Παρ Αυγ 02, 2013 2:15 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλα και αυτο ειναι λιγο θεωριτικο. μπορει να δεχτει κοροιδια για τον οποιοδηποτε λογο. αρα πρεπει να μαθουμε τα παιδια μας να μην τους αγγιζουν αυτες οι καταστασεις. εμενα στο δημοτικο με κοροιδευαν γιατι ειχα φακιδες(και δεν ειχα και πολλες) και ασπρο δερμα. αμα δεν με ταρακουνουσαν οι γονεις μου μια ζωη θα δεχομουν κοροιδεια γαι το οτιδηποτε. και μιας και μιλαμε για το ονομα την ξαδερφη μου την κοροιδευαν για το ονομα της και ποιο ηταν το ονομα της; Λυδια! αρα τι θελω να πω με αυτο. οτι τα παιδια μπορει να σε κοροιδεψουν για το οτιδηποτε. και ευθυνη των γονιων ειναι να χτισουν αμοινες στο παιδι.

782 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Παρ Αυγ 02, 2013 2:20 pm

esprit


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zini έγραψε:καλα και αυτο ειναι λιγο θεωριτικο. μπορει να δεχτει κοροιδια για τον οποιοδηποτε λογο. αρα πρεπει να μαθουμε τα παιδια μας να μην τους αγγιζουν αυτες οι καταστασεις. εμενα στο δημοτικο με κοροιδευαν γιατι ειχα φακιδες(και δεν ειχα και πολλες) και ασπρο δερμα. αμα δεν με ταρακουνουσαν οι γονεις μου μια ζωη θα δεχομουν κοροιδεια γαι το οτιδηποτε. και μιας και μιλαμε για το ονομα την ξαδερφη μου την κοροιδευαν για το ονομα της και ποιο ηταν το ονομα της; Λυδια! αρα τι θελω να πω με αυτο. οτι τα παιδια μπορει να σε κοροιδεψουν για το οτιδηποτε. και ευθυνη των γονιων ειναι να χτισουν αμοινες στο παιδι.

Δεν διαφωνώ! Πάντα το έλεγα οτι πρέπει επιτέλους να διδάσκουν τον σεβασμό οι γονείς στα παιδιά τους... Απλά ένα όνομα σαν τα παραπάνω είναι κάτι που μπορεί να αποφευχθεί ενώ οι φακίδες σου για παράδειγμα όχι. Οπότε γιατί να βάλεις το παιδάκι σου σε τέτοιο λούκι για ένα όνομα δεν το καταλαβαίνω. Καλώς η κακώς τα παιδιά πάντα θα γελοιοποιούν σε κάθε ευκαιρία τον καθένα. Και γω πέρασα μαρτυρικά χρόνια στο σχολείο. Ούτε να το θυμάμαι δεν θέλω...

792 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Παρ Αυγ 02, 2013 2:22 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
esprit έγραψε:
zini έγραψε:καλα και αυτο ειναι λιγο θεωριτικο. μπορει να δεχτει κοροιδια για τον οποιοδηποτε λογο. αρα πρεπει να μαθουμε τα παιδια μας να μην τους αγγιζουν αυτες οι καταστασεις. εμενα στο δημοτικο με κοροιδευαν γιατι ειχα φακιδες(και δεν ειχα και πολλες) και ασπρο δερμα. αμα δεν με ταρακουνουσαν οι γονεις μου μια ζωη θα δεχομουν κοροιδεια γαι το οτιδηποτε. και μιας και μιλαμε για το ονομα την ξαδερφη μου την κοροιδευαν για το ονομα της και ποιο ηταν το ονομα της; Λυδια! αρα τι θελω να πω με αυτο. οτι τα παιδια μπορει να σε κοροιδεψουν για το οτιδηποτε. και ευθυνη των γονιων ειναι να χτισουν αμοινες στο παιδι.

Δεν διαφωνώ! Πάντα το έλεγα οτι πρέπει επιτέλους να διδάσκουν τον σεβασμό οι γονείς στα παιδιά τους... Απλά ένα όνομα σαν τα παραπάνω είναι κάτι που μπορεί να αποφευχθεί ενώ οι φακίδες σου για παράδειγμα όχι. Οπότε γιατί να βάλεις το παιδάκι σου σε τέτοιο λούκι για ένα όνομα δεν το καταλαβαίνω. Καλώς η κακώς τα παιδιά πάντα θα γελοιοποιούν σε κάθε ευκαιρία τον καθένα. Και γω πέρασα μαρτυρικά χρόνια στο σχολείο. Ούτε να το θυμάμαι δεν θέλω...


αυτο μπορεί να συμβεί με οποιοδήποτε όνομα.
ένα όνομα που εσύ το θεωρείς ωραίο, μπορούν άνετα να το κανιβαλισουν τα πιτσιρίκια. πχ Ευρυδίκη το καθίκι
Ερατώ-ξερατό κτλ κτλ

802 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Παρ Αυγ 02, 2013 2:24 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
esprit έγραψε:
zini έγραψε:καλα και αυτο ειναι λιγο θεωριτικο. μπορει να δεχτει κοροιδια για τον οποιοδηποτε λογο. αρα πρεπει να μαθουμε τα παιδια μας να μην τους αγγιζουν αυτες οι καταστασεις. εμενα στο δημοτικο με κοροιδευαν γιατι ειχα φακιδες(και δεν ειχα και πολλες) και ασπρο δερμα. αμα δεν με ταρακουνουσαν οι γονεις μου μια ζωη θα δεχομουν κοροιδεια γαι το οτιδηποτε. και μιας και μιλαμε για το ονομα την ξαδερφη μου την κοροιδευαν για το ονομα της και ποιο ηταν το ονομα της; Λυδια! αρα τι θελω να πω με αυτο. οτι τα παιδια μπορει να σε κοροιδεψουν για το οτιδηποτε. και ευθυνη των γονιων ειναι να χτισουν αμοινες στο παιδι.

Δεν διαφωνώ! Πάντα το έλεγα οτι πρέπει επιτέλους να διδάσκουν τον σεβασμό οι γονείς στα παιδιά τους... Απλά ένα όνομα σαν τα παραπάνω είναι κάτι που μπορεί να αποφευχθεί ενώ οι φακίδες σου για παράδειγμα όχι. Οπότε γιατί να βάλεις το παιδάκι σου σε τέτοιο λούκι για ένα όνομα δεν το καταλαβαίνω. Καλώς η κακώς τα παιδιά πάντα θα γελοιοποιούν σε κάθε ευκαιρία τον καθένα. Και γω πέρασα μαρτυρικά χρόνια στο σχολείο. Ούτε να το θυμάμαι δεν θέλω...
ναι αλλα λιγη σημασια εχει για ποιο λογο σε κοροιδευουν. αμα θελεις λογο να βρεις τον βρισκεις. αρα το πως εκπαιδευεις το παιδι σου, α) να μην ειναι αυτος που κοροιδευει και β) πως να αντιμετωπιζει την κοροιδεια ειναι πολυ πιο σημαντικο απο ενα ασχημο ονομα. στο κατω κατω ποιος κρινει ενα ονομα ασχημο η οχι; εδω την ξαδερφη μου Λυδια και την κοροιδευαν μπορουσαν τοτε να σκεφτουν οι γονεις της οτι δινουν ενα ονομα στο παιδι που θα φερει χλευασμο; αλλα ετσι ειναι τα παιδια σκληρα. καλυτερα να μαθουμε στο παιδι μας να τα αντιμετωπιζει, απ οτινα του διευκολυνουμε τα πραγματα.

812 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Παρ Αυγ 02, 2013 2:25 pm

esprit


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όπως είπα τα παιδάκια πάντα θα βρίσκουν ευκαιρία και λόγο να κοροιδέψουν κάποιον. Αλλά με το να δώσεις ένα όνομα πχ πουλίκος, γκόλφω κτλ ειναι 100% οτι θα περάσει την κολάση στο σχολείο. Από κει και πέρα όλα τα άλλα είναι πιθανότητες επίσης δεν αντιλέγω.

822 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Παρ Αυγ 02, 2013 2:27 pm

Alexanda11

Alexanda11
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ακριβώς.. το θέμα είναι να μην "ρίχνουμε λάδι στη φωτιά"..

832 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Παρ Αυγ 02, 2013 2:28 pm

esprit


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρε κορίτσια καταλαβαίνετε τί λέω;;;; Άλλο να δώσεις ένα όνομα και να βρούνε τρόπο να το κοροιδέψουν παρόλο που δεν είναι για γέλια κι άλλο να δώσεις ένα όνομα που αντικειμενικά είναι για τα ανάθεμα. Άλλο ένα ασυνήθιστο όνομα κι άλλο η τραγωδοκωμωδία σε όλο της το μεγαλείο! Κατά τα άλλα συμφωνώ για το θέμα διαπαιδαγώγησης. Όλα από κει ξεκινούν. Δυστυχώς όμως πολλές φορές οι γονείς αγνοούν εντελώς το γεγονός οτι το παιδί τους είναι είτε το θύμα είτε ο θύτης... Είτε λόγω αδιαφορίας είτε επειδή το παιδί δεν δίνει σημαδια.

842 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Παρ Αυγ 02, 2013 2:30 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Dori έγραψε:
Alexanda11 έγραψε:Εγώ ξέρω αγοράκι, που το έβγαλαν Πουλίκο Shocked  Shocked , και μάλιστα καμάρωναν, μαμά και γιαγιά, που τίμησαν τον παππού, και τη Μάνη (απ' όπου ήταν η καταγωγή τους).
Το παιδάκι στην πρώτη δημοτικού έκλαιγε από τον Σεπτέμβριο μέχρι το Πάσχα, και δεν ήθελε να ξαναπάει σχολείο. Τόσο δούλεμα πια!
Και το κακό είναι ότι δεν έχει και κανένα υποκοριστικό από το Πουλίκος... Rolling Eyes 
Πούλης, Λίκος, Λιλίκος, Πλίκος... Laughing Laughing Laughing 
εχω ενα γνωστό που τον λενε Πουλικο και ειναι κι αυτος απο τη Μανη.λοιπον για 3 χρονια νόμιζα οτι τον λενε Κωνσταντίνο γιατι παντου ετσι συστήνεται.το πραγματικό του όνομα το έμαθα τυχαία και μάλιστα νόμιζα οτι εχει 2 ονόματα:Πουλικος-Κωνσταντίνος.τελικα ομως το Κωνσταντίνος ειναι δική του εφεύρεση απλα επειδη σιχαινεται το όνομα του!

 πρεπει να επεφτε πολυ φαπα στα διαλλειματα για το ονομα!!!!!και γκομενα ουτε ζωγραφιστη!!

αν και περα απο την πλακα πιστευω πως λιγα παιδια κοροιδευουν τα αλλα, δε θα αναλυσω ποια καταλαβαινετε.....



και τελος να απαντησω στη θεματοθετρια να μην βαλει διπλο ονομα, το βρισκω εντελως ανουσιο και βλακωδες,
καλυτερα στο ενα παιδακι το ενα και στο δευτερο με το καλο το αλλο

852 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Παρ Αυγ 02, 2013 2:31 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
esprit έγραψε:Βρε κορίτσια καταλαβαίνετε τί λέω;;;; Άλλο να δώσεις ένα όνομα και να βρούνε τρόπο να το κοροιδέψουν παρόλο που δεν είναι για γέλια κι άλλο να δώσεις ένα όνομα που αντικειμενικά είναι για τα ανάθεμα. Άλλο ένα ασυνήθιστο όνομα κι άλλο η τραγωδοκωμωδία σε όλο της το μεγαλείο! Κατά τα άλλα συμφωνώ για το θέμα διαπαιδαγώγησης. Όλα από κει ξεκινούν. Δυστυχώς όμως πολλές φορές οι γονείς αγνοούν εντελώς το γεγονός οτι το παιδί τους είναι είτε το θύμα είτε ο θύτης... Είτε λόγω αδιαφορίας είτε επειδή το παιδί δεν δίνει σημαδια.

 να σου πω ομως κατι ενα παιδι με αναθεμα ονομα ισως να σκληραγωγιθει και να μπορεσει να αντιμετωπισει την κακια και την αδικια πιο ευκολα απο οτι ενα παιδι που το διευκολυναν οι γονεις του με το ονομα. αρα δν ξερω κατα ποσο τελικα ειναι καλο η κακο να αποφευγουμε ενα ονομα που θελουμε να δωσουμε στο παιδι μονο και μονο για να μην το κοροιδεψουν.

862 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Παρ Αυγ 02, 2013 2:34 pm

esprit


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zini έγραψε:
esprit έγραψε:Βρε κορίτσια καταλαβαίνετε τί λέω;;;; Άλλο να δώσεις ένα όνομα και να βρούνε τρόπο να το κοροιδέψουν παρόλο που δεν είναι για γέλια κι άλλο να δώσεις ένα όνομα που αντικειμενικά είναι για τα ανάθεμα. Άλλο ένα ασυνήθιστο όνομα κι άλλο η τραγωδοκωμωδία σε όλο της το μεγαλείο! Κατά τα άλλα συμφωνώ για το θέμα διαπαιδαγώγησης. Όλα από κει ξεκινούν. Δυστυχώς όμως πολλές φορές οι γονείς αγνοούν εντελώς το γεγονός οτι το παιδί τους είναι είτε το θύμα είτε ο θύτης... Είτε λόγω αδιαφορίας είτε επειδή το παιδί δεν δίνει σημαδια.

 να σου πω ομως κατι ενα παιδι με αναθεμα ονομα ισως να σκληραγωγιθει και να μπορεσει να αντιμετωπισει την κακια και την αδικια πιο ευκολα απο οτι ενα παιδι που το διευκολυναν οι γονεις του με το ονομα. αρα δν ξερω κατα ποσο τελικα ειναι καλο η κακο να αποφευγουμε ενα ονομα που θελουμε να δωσουμε στο παιδι μονο και μονο για να μην το κοροιδεψουν.

Εμένα προσωπικά όχι μόνο δεν με διευκόλυνε η όλη φάση αλλά μου χει δημιουργήσει και θέματα στις σχέσεις μου με τους άλλους. Δεν ξέρω σε άλλους κατά πόσο δουλεύει ως σκληραγώγηση αλλά καλό είναι να μην το παίξουμε κορώνα γράμματα το αποτέλεσμα. Άσε που το βλέπουμε παντού πόσο τραυματίζονται τα θύματα του σχολικού και μη bullying. Όλα σχετικά είναι...

872 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Παρ Αυγ 02, 2013 2:35 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ειναι θεμα σκληραγωγησης, ειναι θεμα αγωγης. Με την ιδια λογικη όλες οι Μαριες θα επρεπε να ειναι βολεμενες και να πετανε χαρταετο ενω οι Παρθενες-καλη ωρα Razz - να εχουν κερδισει τουλαχιστον 2 νομπελ Ιατρικης.
Δεν πάει ετσι.

882 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Σαβ Αυγ 03, 2013 1:45 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το μπιπ... το θέμα της κοπέλας...
Δεν της έφτανε η μουρμούρα του άντρα της έχει και σας βρε γλωσσούδες.....Razz Razz Razz 

Ξέρω παιδί που το λένε Γιωργανδρέα... απαίσιο έτσι?

892 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Σαβ Αυγ 03, 2013 1:46 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Το μπιπ... το θέμα της κοπέλας...
Δεν της έφτανε η μουρμούρα του άντρα της έχει και σας βρε γλωσσούδες.....Razz Razz Razz 

Ξέρω παιδί που το λένε Γιωργανδρέα... απαίσιο έτσι?

Παπανδρεϊκοι οι γονεις, ετσι;Rolling Eyes Rolling Eyes 

902 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Σαβ Αυγ 03, 2013 1:49 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω θα γυρισω στο Αντωνικο.
Το ειπα και αλλου. Λοιπον καντε εικονα: Ο μικρος γυρωστα 25 ,την πεφτει σε γκομενα σε μπαρ.Ρωταει αυτη
-Πως σε λενε?
-Αντωνικο μανα μου. Shocked 

Βαλτε οπου Αντωνικος .Πουλικος, Γιαωργανδρεα, κλπ

912 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Σαβ Αυγ 03, 2013 1:54 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:Εγω θα γυρισω στο Αντωνικο.
Το ειπα και αλλου. Λοιπον καντε εικονα: Ο μικρος γυρωστα 25 ,την πεφτει σε γκομενα σε μπαρ.Ρωταει αυτη
-Πως σε λενε?
-Αντωνικο μανα μου. Shocked 

Βαλτε οπου Αντωνικος .Πουλικος, Γιαωργανδρεα, κλπ

 συνεχεια σκηνικου:

-αντε γεια χρυσο μου....

μετα απο καιρο και καμποσες προσπαθειες :
-πως σε λενε?
-Αντωνικο!
- α, ωραια, 30 ευρω παιρνω αστα διπλα στο κομοδινο!!

922 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Σαβ Αυγ 03, 2013 1:56 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τις κοπελιες να δούμε πως θα τις λένε...
Ντανίελα... Ραπουνζελ ...κλπ κλπ

932 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Σαβ Αυγ 03, 2013 1:59 am

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θυμάστε στο "εμείς κι εμείς" την Γερασιμιδου (που την έλεγαν Παρθένα) και τον άντρα της Αντώνη και τον φώναζε:Αντωνινινινο;ε κάπως ετσι ειναι και το Αντωνικος!!

942 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Σαβ Αυγ 03, 2013 2:02 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Dori έγραψε:Θυμάστε στο "εμείς κι εμείς" την Γερασιμιδου (που την έλεγαν Παρθένα) και τον άντρα της Αντώνη και τον φώναζε:Αντωνινινινο;ε κάπως ετσι ειναι και το Αντωνικος!!
φιλος σε παρεα ποντιω. κωστικας, Γιωρικας, Γιαννικας, αντωνικας.Laughing Laughing Laughing Laughing Ετοιμο το καρεδακι. Ποιος μοιραζει?

952 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Σαβ Αυγ 03, 2013 2:34 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
Dori έγραψε:Θυμάστε στο "εμείς κι εμείς" την Γερασιμιδου (που την έλεγαν Παρθένα) και τον άντρα της Αντώνη και τον φώναζε:Αντωνινινινο;ε κάπως ετσι ειναι και το Αντωνικος!!
φιλος σε παρεα ποντιω. κωστικας, Γιωρικας, Γιαννικας, αντωνικας.Laughing Laughing Laughing Laughing Ετοιμο το καρεδακι. Ποιος μοιραζει?
Ο Πανικας και ο Χαμπον στην απόξω? Shocked 

962 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Σαβ Αυγ 03, 2013 4:19 am

n@n@

n@n@
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ έιχα ένα συμμαθητή Πουλίκο στη Μάνη και δε τον κορόιδευε κανείς.Αν κάποιο παιδί έχει μάθει να ειρωνεύεται και να κοροιδεύει θα βρει αφορμή να το κάνει και ας σε λένε και Μαρία.

972 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Σαβ Αυγ 02, 2014 12:59 pm

ΑΕΛΙΑ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αποστολος αν τον φωναζεις και Αποστολη ειναι πανεμορφο ονομα και πολλη κυριλατο!

982 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Σαβ Αυγ 02, 2014 9:57 pm

Σύλβια

Σύλβια
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και Τόλη .

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις