Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 16]

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι..αυτο μ λενε κ μενα..κατι σαν γαργαλητο...!ας ειναι οτι κ να ειναι..!!αρκει να τ νιωσουμε..!!!

Που ειναι η τινταιλ σημερα???να μας πει κ αυτη...

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sofy έγραψε:
reniapa έγραψε:τινταιλ να ξεκουραζεσαι κοριτσι μου οσο μπορεις..οχι πολλα πολλα...κ θα περασει..!!


Δε παιζουν θεμα τ κιλα..μου τ ειπε κ ο γιατρος απλα να προσπαθησω να μη παρω πανω απο δεκα..προς το παρον δε εχω παρει..αλλα δε θα δωσω ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ σε κανενα παρα μονο στο γιατρο μου.

Ας αλλαξουμε θεμα γτ αρκετα ειπαμε..ναι ιουλιανα πιασαμε ολη τη ελλαδα..χαχα..ποτε θα βαλετε τ κοιλιτσες βρε κοριτσια να τις χαζευουμε??εγω καθε βδομαδα θα βγαζω και μια φωτο να βλεπω διαφορα..χαχαχα..


Κοριτσια εγω καφεδες δε πινω δε μου αρεσουν..αλλα εχω φοβερους πονοκεφαλους κ δε με πιανουν τα ντεπον π μ ειπε ο γιατρος να πινω που κ που..οποτε δε τ παιρνω καθολου μη κανω κακο στ μωρο μου..


Σοφι μου ποτε εχεις πητ??

πητ 24/4/2014, αλλα επειδη ειναι η 2η εγκυμοσυνη λογικα θα γεννησω με το καλο λιγο νωριτερα. εσυ ποτε εχεις πητ?
εγω εχω 26/4/2014..!!!αλλα επδ ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη δε ξερω ποτε θα ερθει....εσυ κοριτσι μου ποτε ενιωσες πρωτη φορα τ μωρακι??να σου ζησει κ τ αλλο σου παιδακι..

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
reniapa έγραψε:εμενα μ εχει πιασει 1 βδομαδα κ κατι..τ αναφερα στ γιατρο οταν πηγα τ δευτερα κ μ ειπε να προσπαθησω ν τρωω ακτινιδια και φρουτα γ ν με βοηθησουν γτ δε θελει να μ δωσει απ τρ φακελακια..οποτε..τρωω φρουτα ..αλλα παλι δυσκολευομαι...!!!!!τρ εχω δυο μερες να επισκεφθω τ τουαλετα..τ να κανω..μαρρτυριο...Crying or Very sad Crying or Very sad
Καλησπέρα!!!Με το καλό το μωράκι σου.Διάβαζα ότι έχεις θέμα με το έντερό σου.Είχα ακριβώς το ίδιο.Τα φρούτα δεν μου έκαναν ΤΙΠΟΤΑ.Αυτό που με βοήθησε ήταν το Benefibra σε υγρή μορφή το παίρνω,έχει και σε σκόνη. Επίσης παρατήρησα πολύ μεγάλη αλλαγή από τη στιγμή που ξυπνάω πρωί πρωί για να πιω το σίδηρο(πρέπει να έχουμε άδειο στομάχι γιατί η δράση του γίνεται στο έντερο-2 ώρες πριν το φαγητό) και μετά ξανά κοιμάμαι.Και τέλος έχω αντικαταστήσει το άσπρο ψωμί σε πολύσπορο ή σε ολικής άλεσης...Δοκίμασε μήπως και ανακουφηστείς.

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σε ευχαριστω κοριτσι μου..να σαι καλα για τ συμβουλες σου...θα τις ακολουθησω κ θα σ πω σε δυο μερουλες..

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
reniapa έγραψε:σε ευχαριστω κοριτσι μου..να σαι καλα για τ συμβουλες σου...θα τις ακολουθησω κ θα σ πω σε δυο μερουλες..
Εμένα μπορεί να μην έχει "καθημερηνή δράση" αλλά μία στις 2 μέρες σίγουρα και πολύ χαλαρά.Χωρίς κόπο.
Μεγάλο βάσανο πάντως.Σε καταλαβαίνω

Tintail


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλε ποσα γραψατε? χε χε Οχι καλα κανατε!!

Εγω παλι εχω ευερεθιστο εντερο οποτε δυσκοιλιοτητα ειναι μαλλον το ΜΟΝΟ συμπτωμα που ΔΕΝ εχω Wink
Ουτε στην πρωτη ειχα.

Οσο για το ποτε θα το νιωσετε, ναι ολοι λενε το κοντο τους και το μακρυ τους Smile Εξαρταται απο εσας, ποσο ξερετε το σωμα σας, αν εχετε προσθιο πλακουντα...

Στα διδυμα, στην αυχενικη οπως εβλεπα την οθονη, κλωτσησε ο ενας το ραβδακι του υπερηχου, και το ενιωσα καθαροτατα!!
Ειχα ομως και τους δυο πλακουντες μπροστα σαν μαξιλαρια. Μετα απο αυτα τα ενιωθα μεν, σαν να ειχα καταπιει μια πεταλουδα, αλλα μεσα, προς την σπονδυλικη μου φανταστειτε.

Μετα τις 21 ενιωσα κλωτσιες κλωτσιες και οχι απλα φτερουγισματα.
Τωρα αρχισα να νιωθω παλι, στο κεντρο του σωματος, πολυ πολυ χαμηλα, φτερουγισματα ιδιως αν φοραω στενο εσωρουχο που το λαστιχο να πεφτει πανω στην τομη μου. Δεν ειναι εντερο εκει. Το εχω νιωσει 2-3 φορες απο προχθες. Πρεπει να ειναι το μωρο, ειναι το ιδιο που ενιωθα με τα αγορια.

Σας ειπα οτι ανυπομονω για την αυχενικη??? Smile

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τωρα ζηλεψα!που βρισκεται τωρα περιπου το μωρο?χαμηλα στην κοιλια?
εγω ειμαι 12 εβδομαδων , θα ρωτησω και το γιατρο οταν παω

Tintail


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμενα ειναι ακριβως πανω απο το κοκκαλο της λεκανης αλλα ισως να ειμαι λιγο εχμ... ξεχειλωμενη απο την προηγουμενη φορα χα χα.
Οταν το νιωσεις θα το καταλαβεις, πιστεψε με.

Μην ζηλευεις βρε Smile

elpidamamy

elpidamamy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια τι κανετε ? εχω καιρο να μπω και εχω χασει επισοδια.... λοιπον ειμαι 11+3 σημερα και 7 οκτωβριου παω για αυχενικη. ολα καλα αν κ οι ναυτιες καλα κρατουν

Tintail


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σου Ελπιδα.
Ετσι και εγω, εχουμε 4 ημερες διαφορα στην αυχενικη, εγω παω 11. Ασε σημερα ιδιως εχω πεθανει απο την ναυτια και τον εμετο... αντε να κλεισει το τριμηνο λεμεεεεε!!!!

Αλλα συμπτωματα τι εχεις?
Φιλια!

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια..τι μου κανετε????????εγω σημερα ειμαι 10 εβδομαδων κ 2 ημερων...η αυχενικη μου ειναι στ 17/11..ανυπομονω δε φανταζεστε ποσοοοοοοοοο...!!

Τινταιλ ακομα εχεις κοριτσι μου αναγουλες κ εμετους?πωπω..εγω μια φορα εκανα κ μαλλον πρεπει ν ηταν για την αλλαγη του μηνα..!ετσι μου λενε ολοι..αν κ δε πεφτουν μεσα αλλα οκ..!

Ελπιδα κ εσυ ακομα εχεις ναυτιες?πωπω..πως αντεχετε βρε κοριτσια...αντε με το καλο σε ολες μας..

Εγω παλι πιστευω πως τ τινταιλ επδ ηταν διδυμα τ ενιωθε πιο γρηγορα γτ ηταν καπως στριμωχτα...δε νομιζω να τ νιωσουμε κ εμεις τοσο γρηγορα...εγω παντως δε εχω νιωσει ακομα ΤΙΠΟΤΑ...Crying or Very sad Crying or Very sad 

Τ μωρο πρεπει να βρισκεται χαμηλα ακομα ε?στη μητρα κ λιγο πιο πανω κ θα ανεβαινει...Τινταιλ οταν σ εκαναν τ αυχενικη τοτε στ αγορια σου που σ εκανε το υπερηχο?στη κοιλια ψιλα η χαμηλα??????αν θυμηθεις θα μας βοηθησεις πολυ να χαρουμε λιγο...!

Κοριτσια για πειτε τρ που μαζευτηκαμε...!ειναι λιγο αδιακρητη ερωτηση αλλα εχω απορια...εχετε επαφες τωρα π ειστε 3 μηνων σχεδον ολες??η το αποφευγετε ??

Tintail


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα κοριτσια!!!
Χαμηλα πολυ ηταν στην αυχενικη, σχεδον εκει που αρχιζει η τριχοφυια (σορρυ) της ηβης Smile

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια καλημερα!

τελικα την τεταρτη στις 17:30 εχω ραντεβου για την αυχενικη!

ρενια, εμας ειπε να εχουμε επαφες αλλα ηπιες και το πιο σημαντικο να μην εκσπερματωνει μεσα γιατι ειναι πολυ επικινδυνο!


τινταιλ, εχθες το βραδυ αισθανθηκα κατι πολυ περιεργο χαμηλα στην κοιλια, πως να το περιγραψω ...μια αισθηση σαν να σκανε μπουρμπουληθρες μεσα στην κοιλια μου, λες να ειναι το μωρο?

elpidamamy

elpidamamy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα, στην πρωτη εγκυμοσινη δεν καταλαβαινα τιποτα τωρα ολη μερα ειμαι χαλια ελπιζω να τελειωσει συντομα το μαρτυριο..... κοριτσια εγω την αισθηση πως παλι κοριτσι θα δουμε.... εγω κοριτσια δεν εχω επαφες μιλαμε νοιωθω τοσο χαλια που δεν εχω καμια ορεξη

190Μανουλες απριλιου 2014..υπαρχει καμμια?? - Σελίδα 8 Empty αυχενικη διαφανεια! Δευ Σεπ 30, 2013 2:03 am

αφροδιτη!


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα σε ολες τις μαμαδες!
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ(ΑΥΧ. ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ) ΣΤΙΣ 8/10/2013
ΘΑ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ,(ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ 11 ΗΜΕΡΕΣ)
ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΙΣ 27/09/2013
ΛΕΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ
ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ DOWN ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ!

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια ο ανδρας μ θελει να εχουμε επαφες αλλα εγω δεν μπορω...δε εχω ουτε αναγουλες ουτε τπτ αλλα ποναω τοσο...κ οταν τ ειπα στ γιατρο μ ειπε φυσιολογικο ειναι,οποτε..!!αλλα εγω φοβαμαι μη κανω ζημια στ μωρακι μ..!!

Τινταιλ οποτε αφου ηταν χαμηλα παει ν πει οτι ειναι ακομα εκει κατω τ μωρα μας...

Αφροδιτη μ καλως ηρθες..με το καλο..!!Ναι κοριτσι μου ειναι κληρονομικο..ετσι εχω ακουσει τουλαχιστον..αν εχεις θεμα στ σοι σου τοτε υπαρχουν κατι εξετασεις που κανεις κ βλεπεις αν τ μωρο που θα γεννησεις θα εχει τετοιο προβλημα..τ ειχε κανει η κουνιαδα μου γτ τις ειχε βγει το μωρο μ ενα προβλημα αλλα δε θυμαμαι ποιο..κ εκαναν τ εξεταση κ ολα καλα..Γυρω στ 3.000 κοστιζει...

Σ ευχομαι να πανε ολα καλα...κ γενικα σε ολες μας..κ να εχουμε υγιεστατα μωρακια κ γερα...

αφροδιτη!


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΟΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΤΡΙΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ! ΑΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!
ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ
ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΜΕΤΟ ΜΟΛΙΣ ΜΥΡΙΣΑ ΨΗΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ! ΑΡΑΓΕ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΩΡΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΜΗ ΝΟΙΩΘΩ ΤΙΠΟΤΑ? ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ!

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τοτε ολα καλα κοριτσι μου.μη σκας..!!

Ουτε κ εγω δε νιωθω τπτ..μια φορα εκανα εμετο αλλα κ αυτη τελευταια ηταν...μονο το στηθος εχω..Απο γυναικα σε γυναικα αλλαζουν τ συμπτωματα..!!μην ανησυχεις...

Μ τ γιατρο σου κλεισατε τ ραντεβου γ τ αυχενικη??η εσυ πηρες??

αφροδιτη!


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΕΞΩ ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ. ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ 8/10/2013. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΩΝ ΧΑΝΙΩΝ ΔΕ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΞΩ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ 120 ΕΥΡΩ, ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΣΤΟΙΧΙΖΟΥΝ!

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οποτε το κανονισατε με τ γιατρο σου..οποτε μη ανησυζεις για την ημερομηνια...


Κρητη εισαι κοριτσι?κ εγω..!!
εμενα μ εστειλε στ ηρακλειο στ μητερα γτ δε την κανουν στ νοσοκομεια..!κ θα δωσω 196 ευρω..ασε...μαρτυριο..!!!!!!!! αλλα ειναι μαζι με τ εξεταση αιματος..εσενα τ σ ειπαν?ειναι 120 χωρις τ εξεταση αιματος??

αφροδιτη!


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΝΑΙ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ! ΓΕΝΝΗΜΑ ΘΡΕΜΜΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ! ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙ 120 ΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΣΤΙΣ 8 ΤΟΥ ΜΗΝΑ! ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΓΕΝΝΑΣ? ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΗ 20/04/2014.
ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,ΝΑ ΣΟΥΒΛΙΖΩ ΕΚΕΙ! ΧΑ ΧΑ!

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω απο την αλλη μερια της κρητης ειμαι..χαχχαχαχα..

26/4/2014 εχω πητ..!!ελπιζω να προλαβω να φαω κανα σουβλιστο..χαχαχχα...20/4 πεφτει και το πασχα..πωπω..ποιος στ χαρη σου..θα σ φερουν εκει το αρνι.χεχεχεχε...

Εχω τ εντυπωση οτι οι εξεταση αιματος κανει κανα 60-90..εκει κυμαινεται..ελπιζω να βγω λαθος και να δωσεις τα πιο λιγα γλυκια μου..αντε να μας πειτε οσες κανουν αυχενικη νωριτερα..εγω θα ειμαι η τελευταιαααααααααα...

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αφροδιτη! έγραψε:καλημερα σε ολες τις μαμαδες!
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ(ΑΥΧ. ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ) ΣΤΙΣ 8/10/2013
ΘΑ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ,(ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ 11 ΗΜΕΡΕΣ)
ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΙΣ 27/09/2013
ΛΕΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ
ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ DOWN ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ?
                                     ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ!

Γεια σου! Η αυχενική διαφάνεια γίνεται στην 11 με 13 εβδομάδα. Δηλ. από ότι θυμάμαι μέχρι 2,5 μηνών. Μετά δε γίνεται. Επίσης πρέπει να σου πάρουν αίμα την ίδια μέρα για να βγουν αποτελέσματα και ποσοστά. Μήπως κλείνοντας τον 3 μήνα και 11 μέρες μετά είναι λίγο αργά?? Ο γιατρός σου τι λέει?? Αν πάρεις για το ραντεβού θα σε ρωτήσπυν πότε είχες τελευταία φορά περίοδο και θα σου κλείσουν ραντεβού αναλόγως.

Α! τα μωρά οι πρωτότοκες τα νιώθουν κάπου στην 19 εβδομάδα. Οι πολύτοκες-σαν εμένα, περιμένω το τρίτο- ανάμεσα στη 17η με 18η

Tintail


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα κοριτσια,
Η αυχενικη γινεται μεχρι 13+6 Smile

Το Νταουν ΔΕΝ ειναι κληρονομικο. Ειναι ενα λαθος που προκυπτει στο ΩΑΡΙΟ οχι στο σπερμα, και το χρωμοσωμα 21, γινεται διπλο (συν το ενα του σπερματος, τριπλο γιαυτο και λεγεται Τρισωμια 21).

Το ΜΩΣΑΙΚΟ Νταουν ειναι κληρονομικο αλλα ειναι σπανιο.
Ειναι γενετικο συνδρομο, και γιαυτο "φωναζουν" για την ηλικια της μητερας μιας και τα ωαρια δημιουργηθηκαν οσο η μητερα ηταν εμβρυο. Δηλαδη εγω που ειμαι 35, τα ωαρια μου ειναι 35 ετων. Οσο περναει ο καιρος, αλλιωνονται (σορρυ η ορθογραφια μου στα Ελληνικα ειναι χαλιααα!). Οσο χαλανε λοιπον, μπορει να βγαλουν γενετικα λαθη ενα εκ των οποιων, κοινο συγκριτικα ειναι το συνδρομο Νταουν.

Οταν κανεις την αυχενικη και το Papp A σου δινουν ενα *ποσοστο* οχι ενα ναι ή ενα οχι. Η μονη εξεταση που σου δειχνει σιγουρα ειναι η αμνιοπαρακεντηση στην οποια βλεπουν τα χρωμοσωματα και τα μετρανε. Εαν το 21 (ή το 13 ή το 18) ας πουμε ειναι τριπλα, μιλαμε για σιγουρη τρισωμια (οι 13 και 18 ειναι θανατηφορες).

Να μην αγχωνεστε, ολα καλα θα πανε!! Smile

Σημερα πονανε τα ποδια μου ειμουνα ολη μερα ορθια και ειναι πρησμενα Sad
Θα βαλω τα αγορια για υπνο και θα παω και εγω. Χασμουριεμαι Wink

Σας φιλωωωω!!!

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλως την..!!κ εγω μια απο τ ιδια..εκανα σημερα τ μεσημερακι φασινα ολο το σπιτι..!!κ ειμαι πτωμα τρ καθομαι στ καναπε κ με περνει ο υπνος ορθια..χαχαχα..τι θα γινουμε..!!!!!!!οσο σκεφτομαι την αυριανη μερα...αχ...δεν αντεχω..!!!!!!εχω να κατεβω στη πολη αυριο γ δουλειες κ δε θα μπορω να παρω τ ποδια μου..αντε λοιπον θα τ πουμε αυριο..
                  φιλια πολλααααα μανουλες..!!


Μανουλες απριλιου 2014..υπαρχει καμμια?? - Σελίδα 8 893968 Μανουλες απριλιου 2014..υπαρχει καμμια?? - Σελίδα 8 893968 Μανουλες απριλιου 2014..υπαρχει καμμια?? - Σελίδα 8 893968 Μανουλες απριλιου 2014..υπαρχει καμμια?? - Σελίδα 8 893968 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 16]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις