Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
121 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 121 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΥΙΟΘΕΤΗΜΕΝΗ ? Empty ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΥΙΟΘΕΤΗΜΕΝΗ ? Πεμ Αυγ 29, 2013 2:40 am

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ...ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΣΤΑ 7 ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΣΥΝΗΠΑΡΞΟΥΝ .Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΑΔΕΡΦΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΠΟΥ Η ΙΔΙΑ ΟΜΩς ΕΠΕΛΕΞΑ ,ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΖΟΥΣΕ ΤΙΣ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΣΤΟΥΣ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ Η ΟΠΟΙΟΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΣΑΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΑΓΓΕΛΟΙ ΜΟΥ...ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΟ ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΧΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ...Ο ΠΑΤΕΡΑΣ Μ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΖΟΤΑΝ ,ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΤΑΝ ...ΔΕΝ ΑΦΗΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΟΦΙΜΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΣΤΕΡΗΜΑ ΤΩΝ ΠΑΠΠΟΥΔΩΝ...ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟΥ ΑΡΡΑΒΩΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ...ΓΤ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕ?1 ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΑΣΑ ΜΑΡΤΥΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΕΝΩ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΖΟΥΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΜΕ ΤΙΣ ΘΕΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΤΗΝ ΦΡΟΝΤΙΖΑΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ...ΤΗΝ ΕΒΑΖΑΝ ΤΙΜΩΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ ,ΤΗΝ ΜΑΛΩΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΛΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΒΑΖΑΝ ΠΡΟΧΘΕΣΙΝΟ ΦΑΓΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΤΑΞΟΥΝ....ΠΕΡΝΩ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΧΩΝΤΑΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΕΝΑ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥ  ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΣΠΑΝΙΑ ΚΑΙ ΖΟΥΣΑ ΕΚΕΙ ...ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ Ν ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΑ ΕΞΟΔΑ  ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑ...Η ΜΑΝΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΕΠΑΙΖΕ ΜΗΤΕΡΑ ,ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΜΑΣ ΚΑΠΝΟΣ...ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΚΙΑ ΜΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣΣ ΝΑ ΕΛΕΓΕΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΚΥΜΑ ΠΑΛΙΜΠΑΙΔΙΣΜΟΥ...ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΧΑΒΑΛΕ ΤΗΣ  ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΕΥΘΥΝΕΣ ...ΔΕΝ ΥΠΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΣΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΟΥΤΕ ΣΤΙΣ ΑΣΧΗΜΕΣ ΜΕΡΕΣ..ΟΥΤΕΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΣΠΙΤΙΟΥ...ΕΤΣΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑ  ΚΑΙ  ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ  ΚΑΙ ΤΝ ΑΓΑΠΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΟΥ.. ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΜΑΖΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 9 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ...ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ,ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΓΙΝΑΝ ΠΑΡΩΝ ,ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΡΙΞΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΥΠΕΡΟΧΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΡΙΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ...Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΓΤ Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΠΑΠΠΟΥΣ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΓΤ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ,Μ ΞΕΚΑΘΑΡΗΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ ...ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΠΑΝΙΑ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΔΕ...ΣΤ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ  ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΓΤ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ...ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΠΩΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ...ΕΝΑ ΤΗΛ ΜΕ ΠΗΡΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΕΦΕΡΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΦΑΓΗΤΟ ΜΕΤΡΗΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΑΥΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΣΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ...ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕ ΣΤ 3 ΤΟΥ ΧΡΟΝΙΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΤΑ 7 ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ...ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΙΑΔΙΔΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΤΙ ΜΕ  ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΜΕ ΠΑΝΤΡΕΨΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΠΟΥΔΑΣΕ ...ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΠΤ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...Η ΜΗΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΠΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΗ ΑΞΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΘΕΟΣ ,ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ  ,ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ,ΝΑ ΜΝ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΑΥΤΑ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ  ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟΥΝ ...ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΟΥ ,ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ...ΑΛΛΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΑΝΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΥΙΟΘΕΤΗΜΕΝΗ ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗΣΟΥΝ  ?ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ...ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ...

katerina 28

katerina 28
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
manoulita πολυ συγκλονιστικη η ιστορια σου...ειλικρινα εχω παθει σοκaffraid affraid 
πως ειναι δυνατον να υπαρχουν τετοιοι γονεις;;;ειλικρινα μπραβο για την δυναμη σου!!!
να μου πεις εδω σκοτωνουν τα ιδια τους τα παιδιαCrying or Very sad Crying or Very sad τι να πω;;;οποτε δεν θεωρω απαραιτητα οτι πρεπει να εισαι υιοθετημενη για να σου φερονται ετσι...απλα ατομα ανευθυνα κανουν οικογενεια, ατομα που περαν απο τον εαυτο τους δε νοιαζονται για τιποτα αλλο...πολυ κριμα να την πληρωνουν αθωοι...

Κορνηλια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Δηλαδή εσύ τα παιδάκια σου που έχεις αν τα είχες υιοθετήσει θα τα αγαπούσες λιγότερο?Δεν νομίζω!

Το πρόβλημα σου δεν είναι ότι σου φέρθηκαν έτσι επειδή είσαι υιοθετημένη...τα υιοθετημένα παιδιά δεν είναι λιγότερο παιδιά..και οι γονείς του τα αγαπούν όπως όλοι οι γονείς τα παιδιά τους!

Οι γονείς σου φέρθηκαν έτσι γιατί δεν ήταν άξιοι να γίνουν γονείς. Δεν είναι δικό σου φταίξιμο αυτό. Δυστυχώς η ζωή είναι άδικη. Γονιός είναι αυτός που μεγαλώνει και ανατρέφει ένα παιδί και δυστυχώς οι δικοί σου δεν το έκαναν αυτό.

Καταλαβαίνω ότι σε πονάει όλο αυτό και σου έχει αφήσει ένα μεγάλο γιατί...είναι λογικό και απολύτως φυσιολογικό...αλλά για το καλό σου θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις να συμφιλιωθείς με το γεγονός ότι οι γονείς σου καλώς ή κακώς ήταν ανάξιοι και δεν φταίτε γι αυτό ούτε εσύ ούτε η αδερφή σου..

Επίσης θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις να το μεταφέρεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου όλο αυτό (όσο γίνεται) και να μην ξύνεις άλλο τις πληγές σου γιατί μόνο θλίψη θα σου πρκαλεί αυτό. Να επικεντρωθείς στη δική σου οικογένεια καινα προσπαθήσεις να γίνεις η μαμά που ποτέ δεν είχες για τα παιδάκια σου (που πιστεύω ότι το κάνεις)!

Εύχομαι τα καλύτερα!

Υ.Γ.: Ωστόσο, ήσουν πολύ τυχερή που είχες τους παππούδες σου..αν ήμουν στη θέση σου για μένα αυτή η σκέψη θα ήταν πολύ παρήγορη!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Κορνηλια στις Πεμ Αυγ 29, 2013 3:16 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : έσβησα ένα άκυρο "δεν")

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με αυτα που γράφεις δεν μου φαίνεται οτι εισαι υιοθετημένη. Ισως και θα ηταν καλύτερα αν ησουν. Τα παιδια που υιοθετούνται δεν σημαίνει οτι οι γονεις τους δεν τα αγπουν. το αντιθετο μάλιστα. Τα περισσότερα εχουν εξαιρετικές ζωές και οι γονεις τους τους εχουν παθολοικη αγαπη γιατι ειναι μια συνειδητή αποφαση. Τι περισσοτερες φορες αν θές. Απλά ησουν και άτυχη και τυχερη. Ατυχη που ειχες αυτους γονεις και τυχερή που ειχες αυτους τους παπούδες. Προσπαθησε να εισαι μια καλή μαμα και μην κάνεις λάθη που εκαναν ...''οι γονεις'' σου.

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ψυχουλα μου γλυκεια...τοσο πολυ δεν μπορεις να πιστεψεις τον τροπο που σου συμπεριφερθηκαν που θα προτιμουσες να ησουν υιοθετημενη..ισως ετσι να εξηγουνταν καποια πραγματα...Κι ομως εχει δικιο η Κορνηλια...Τα υοθετημενα παιδια οι γονεις τα λατρευουν καμμια φορα πιο πολυ απ'οτι οι βιολογικοι γονεις.
Παντως δεν πιστευω οτι δεν σε αγαπησαν,απλα καποιοι ανθρωποι ειναι γεννημενοι γονεις και καποιοι αλλοι δεν θα επρεπε ποτε να κανουν παιδια,οπως πολυ ευστοχα αναφερει το Κατερινακι...
Δυστυχως, ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια εισαι που η ζωη σου ηταν σκληρη και η σχεση με τους γονεις σου ανυπαρκτη.Προσπαθησε να εστιασεις στην μελλοντικη σου ευτυχια με την δικη σου οικογενεια και ολα τα αλλα αστα πια...
Σου ευχομαι καλη δυναμη κοριτσι μου και καλη ζωη!ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΥΙΟΘΕΤΗΜΕΝΗ ? 417472 

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι πέρασες κι εσύ κοπέλα μου!! Κι εγώ θα συμφωνήσω ότι ήταν πολύ συγκλονιστική η ιστορία σου και δόξα τω Θεώ που είχες τόσο καλούς παππούδες...!! Και χαίρομαι πάρα πολύ για σένα που έγινες τόσο καλός άνθρωπος και άξια μητέρα για τα παιδιά σου, παρά τα όσα πέρασες!!! Μπράβο σου και καλή δύναμη σου εύχομαι!! Όσο για το εάν είσαι υιοθετημένη, ούτε εγώ το νομίζω και συμφωνώ με όσα είπαν οι κοπέλες παραπάνω σχετικά μ' αυτό!!
Ο Θεός να σου δίνει πάντα δύναμη για να πορεύεσαι!!...Very Happy 

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
exete apolito dikio se oti exete pei ,theorisa oti an hmoun iothetimeni isos na dikaiologousa thn simperifora tous...gt den to xoraei h kardia mou akoma ,meta apo tosa xronia ...otan ego h idia exontas ginei mitera kai den mporo na ziso makria apo ta paidia m...ontos hmoun tyxerh pou eixa tous pappoudes m kai poli eygnomon pou me anelavan san fylakes aggeloi mou kai m edosan pragmatiki agapi ...aytoi oi 2 anthropoi einai ta protipa mou gt me emathan na agapo ,na antexo na palevo ,na xamogelo ,na pefto kai na sikonomai....apla den einai eukolo na siniditopoihseis kai na pistepseis oti oi goneis sou ,den endiaferthikan pote gia sena...to prospatho omos ...den thelo na akougomai axaristi gt eimai poli eugnomon pou theos me proikise na gino mitera na dimiourgisoume me ton anthropo m tin diki mas oikogeneia kai na vlepoume ta paidia mas na xamogeloun auto gia mena einai to simantikotero noima ths zois...sas euxaristo

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
manoulita-fraoulita έγραψε:exete apolito dikio se oti exete pei ,theorisa oti an hmoun  iothetimeni isos na dikaiologousa thn simperifora tous...gt den to xoraei h kardia mou akoma ,meta apo tosa xronia ...otan ego h idia exontas ginei mitera kai den mporo na ziso makria apo ta paidia m...ontos hmoun tyxerh pou eixa tous pappoudes m kai poli eygnomon pou me anelavan san fylakes aggeloi mou kai m edosan pragmatiki agapi ...aytoi oi 2 anthropoi einai ta protipa mou gt me emathan na agapo ,na antexo na palevo ,na xamogelo ,na pefto kai na sikonomai....apla den einai eukolo na siniditopoihseis kai na pistepseis oti oi goneis sou ,den endiaferthikan pote gia sena...to prospatho omos ...den thelo na akougomai axaristi gt eimai poli eugnomon pou theos me proikise na gino mitera na dimiourgisoume me ton anthropo m tin diki mas oikogeneia kai na vlepoume ta paidia mas na xamogeloun auto gia mena einai to simantikotero noima ths zois...sas euxaristo
Έτσι ακριβώς είναι κοπέλα μου, όπως τα λες!!! Εύχομαι ο Θεός να σε έχει πάντα καλά, εσένα και την οικογένειά σου και να είσαστε πάντα ευτυχισμένοι!!! Όσο για τις δυσκολίες, όπως λένε: "ό,τι δε με σκοτώνει με κάνει δυνατότερο"... Πολλά φιλιά!!!Very Happy 

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΗ ΑΞΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΘΕΟΣ ,ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ,ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ,ΝΑ ΜΝ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΑΥΤΑ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟΥΝ ...ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΟΥ ,ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ..

afta einai kai ta dika mou logia kalh mou se sxesh me ton gio mou..... kai ton exoume uiothetisei...

Lypamai gia afta pou perases, kai sigoura einai dyskolo gia ena paidi na megalwsei etsi..... alla den exei sxesh me uiothesia....

Na xairesai thn oikogeneia sou, kai na pairneis kathe mera kouragio apo ta xamogela twn paidiwn sou... Dwse tous oti sou eleipse, kai mesa apo thn agaph pou pairneis pisw, tha anaplhrwseis thn agaph pou den phres apo paidi Smile

10ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΥΙΟΘΕΤΗΜΕΝΗ ? Empty Απ: ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΥΙΟΘΕΤΗΜΕΝΗ ? Παρ Αυγ 30, 2013 11:31 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoulita-fraoulita έγραψε: ,theorisa oti an hmoun  iothetimeni isos na dikaiologousa thn simperifora tous...
Δεν εχουν δικαιολογια. Εσυ δεν φταις, το παιδι δεν φταιει ΠΟΤΕ. Αυτο να εχεις στο μυαλο σου και να νιωθεις περηφανη που εγινες τετοια μανα και παρα το δυσκολο background σου επελεξες εναν καλο ανθρωπο για σενα, αυτο δειχνει οτι εισαι συγκροτημενη και δεν σε διελυσε ολο αυτο, μπραβο!
Η γνωμη μου ειναι να σταματησεις τις επαφες, αν δεν σου ειναι ευκολο να τις διακοψεις αραιωσε πολυ, δεν σου κανουν καλο και δεν εχουν δικαιωμα στην συγχωρεση .

11ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΥΙΟΘΕΤΗΜΕΝΗ ? Empty Απ: ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΥΙΟΘΕΤΗΜΕΝΗ ? Δευ Σεπ 02, 2013 12:53 am

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

afta einai kai ta dika mou logia kalh mou se sxesh me ton gio mou..... kai ton exoume uiothetisei...

Lypamai gia afta pou perases, kai sigoura einai dyskolo gia ena paidi na megalwsei etsi..... alla den exei sxesh me uiothesia....

Na xairesai thn oikogeneia sou, kai na pairneis kathe mera kouragio apo ta xamogela twn paidiwn sou... Dwse tous oti sou eleipse, kai mesa apo thn agaph pou pairneis pisw, tha anaplhrwseis thn agaph pou den phres apo paidi :)
[/quote]
se euxaristo para poli kai eimai sigouri oti to paidaki sou to latreueis kai to agapas ,gt gonios den einai mono autos pou genna alla autos pou einai kathe lepto dipla sto paidi tou kai zei thn kathe tou stigmi ,xenixta me thn arrostia tou,ponaei me thn lipi tou ,xerete me thn xara tou ...thelo na sou zitiso signomi ,gt den theoro oti agapas ligotero to paidi sou,apla epsaxna na vro kati pou tha borousa na tous dikaiologiso prin stamatiso entelos tis epafes m ,mazi tous ...katanoo omos oti den iparxei dikaiologia ,olo auto loipon eixe na kanei me emena...se euxaristo :D 

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="litsakos"][quote="manoulita-fraoulita"] ,theorisa oti an hmoun  iothetimeni isos na dikaiologousa thn simperifora tous... [/quote]Δεν εχουν δικαιολογια. Εσυ δεν φταις, το παιδι δεν φταιει ΠΟΤΕ. Αυτο να  εχεις στο μυαλο σου και να νιωθεις περηφανη που εγινες τετοια μανα και παρα το δυσκολο background σου επελεξες εναν καλο ανθρωπο για σενα, αυτο δειχνει οτι εισαι συγκροτημενη και δεν σε διελυσε ολο αυτο, μπραβο!
Η γνωμη μου ειναι να σταματησεις τις επαφες, αν δεν σου ειναι ευκολο να τις διακοψεις αραιωσε πολυ, δεν σου κανουν καλο και δεν εχουν δικαιωμα στην συγχωρεση .[/quote]

exeis dikio ,den iparxei dikaiologia ... diekopsa, mias kai milagame spania me ton patera ,me thn mana exo araiosei kata poli,oxi oti eixame kai pote tis polles epafes ... h alitheia einai oti me stenaxorei alla tha mou perasei ...to simantikotero auth thn stigmi kai kathe stigmi, einai h oikogeneia mou gt mesa apo to xamogelo tous eimai pragmatika eutuxismeni!!! :D 

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλη μου αυτα τα κενα δεν γεμιζουν ποτε,ειναι οι ριζες μας οι γονεις.
Κοιταμε να εχουμε μια ηρεμη καθημερινοτητα, να μην μας πανε πισω ψυχολογικα οι επαφες. Να ειμαστε λειτουργικοι, να μην μας ριξουν στα βαρια δλδ.
Καλη δυναμη ευχομαι .

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν μπορείς να διαθέσεις λίγο χρήμα για να βάλεις έναν Detective ,εύκολα θα έχεις τις απαντήσεις που θέλεις και ταλαιπωρούν το μυαλουδάκι σου.Πληρώνεις - Παίρνεις (τις απαντήσεις) που χρειάζεσαι.
Μπορείς να βρεις και μόνη σου σε ποιο μαιευτήριο γεννήθηκες ,υποθέτω ότι η μαμά σου,ο μπαμπάς σου,κάποιος ,κάποια, γνωρίζει που γεννήθηκες.
Εύκολο είναι να το βρεις αλλά γι αυτό σου προτείνω τη λύση που σου έγραψα.

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσι μου λυπαμαι πολυ για αυτα που εχεις περασει και δυστυχως τα λαθη αυτων των ανθρωπων θα σε κυνηγανε μια ζωη και το λεω αυτο εξαιτιας της μαμας μου που ειναιπαρατημενη απο 4 χρονων απο την βιολογικη της <<μαμα>> ειναι ενα τραυμα που δεν ξεχνιεται απλα επουλωνεται με τους αγαπημενους ανθρωπους που εχετε γυρω σας
την βοηθησε πολυ και μια ψυχολογος καλο θα ηταν αν θες να επισκεφτεις και εσυ .
μια συμβουλη που θελω να σου δωσω και αν θες την κρατας ειναι να εχεις επαφη και καλες σχεσεις με την αδερφη σου να εισαστε δεμενες ειναι δυνατος δεσμος η αδερφικη αγαπη το παραπονο της μαμα μου ειναι που ειναι μοναχοπαιδι και περασε ολο αυτο μονη της το λεει ακομα και τωρα που ειναι 48 χρονων.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καιμενα δε μου κολαει να εισαι υιοθετημενη. πιστευω σε αυτο που λενε τα κοριτσια οτι συνηθως τα υιοθετημενα παιδακια τα αγαπουν ακομα πιο πολυ. ετυχες σε τετοιους γονεις. αποδεξου το απλα και προχωρα μπροστα. ακριβως ετσι οπως το λεω. ωμα και απλα.δεξου το και τελος. θαψτο και κοιτα τη δικη σου ομορφη οικογενεια και κρατα τα παντα εξω απο αυτην!

17ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΥΙΟΘΕΤΗΜΕΝΗ ? Empty Απ: ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΥΙΟΘΕΤΗΜΕΝΗ ? Τρι Σεπ 03, 2013 11:19 am

Silvia11

Silvia11
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ θα πω ότι οι γονείς σου δε παίζει να σε υιοθετησαν διότι υιοθετεις όταν θες πολύ ένα παιδάκι ι κ έχεις περισσή αγάπη να δώσεις...στην περίπτωση τους δε νομίζω ότι θελαν πότε να γίνουν γονείς.απλά τους προέκυψε....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις