Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
346 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 346 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα μανουλες!!θα ηθελα να κανω ενα ''γκαλοπ'' για το ποτε αρχισαν τα μωρακια σας να κοιμουνται παραπανω ειδικα εσεις που τα θηλαζατε!εγω ειμαι νεα μανουλα,2 βδομαδων ειναι το κοριτσακι μου κ τη θηλαζω οποτε ωραριο δεν υπαρχει!αλλα θα ηθελα να ξερω απο ποτε περιπου θα αρχισει να κοιμαται πιο πολυ!

anatoligew

anatoligew
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να σου ζησει.!!!!Εμεις ειμαστε 3μηνων κ πριν 2 εβδομαδες περιπου αρχισε να κοιμαται ολη τη νυχτα...Καποιες φορες ξυπναει 1-2 φορες την νυχτα για να φαει αλλα οχι καθε βραδυ.!

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε ευχαριστω ανατολη μου!!πωπω τι καλααααα!!!ολο το βραδυ ε?αυτα ειναι!!!το βραδινο το ξυπνημα ειναι τοσο αγριο!!αλλα τι να κανουμε δεν θα ειναι αλλωστε αυτο για παντα!!

anatoligew

anatoligew
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Alexandra23 έγραψε:σε ευχαριστω ανατολη μου!!πωπω τι καλααααα!!!ολο το βραδυ ε?αυτα ειναι!!!το βραδινο το ξυπνημα ειναι τοσο αγριο!!αλλα τι να κανουμε δεν θα ειναι αλλωστε αυτο για παντα!!
Very Happy  Σωστα.!!!Εμενα να σου πω την αληθεια τις πρωτες νυχτες μου ελειπε το ξυπνημα.!!!Ασε που ειχα συνηθισει τα ωραρια της μικρης κ ξυπνουσα μονη μου χωρις να με παιρνει ο υπνος μετα.!!!Razz 

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anatoligew έγραψε:
Alexandra23 έγραψε:σε ευχαριστω ανατολη μου!!πωπω τι καλααααα!!!ολο το βραδυ ε?αυτα ειναι!!!το βραδινο το ξυπνημα ειναι τοσο αγριο!!αλλα τι να κανουμε δεν θα ειναι αλλωστε αυτο για παντα!!
Very Happy   Σωστα.!!!Εμενα να σου πω την αληθεια τις πρωτες νυχτες μου ελειπε το ξυπνημα.!!!Ασε που ειχα συνηθισει τα ωραρια της μικρης κ ξυπνουσα μονη μου χωρις να με παιρνει ο υπνος μετα.!!!Razz 
σου ελειπε το ξυπνημα???ολα μια συνηθεια ειναι τελικα!!

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλλη μανουλα να μου πει για το δικο της μωρακι???

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειμαι η μοναΔικη που το βλεπω αναποδα????δηλαδη εγω βλεπω οτι οσο μεγαλωνουν κοιμουντε λιγοτερες ωρες!!!ναι μεν το βραδυ κοιμουντε καποιες ωρες σερι χωρις να ξυπνανε αν αυτο εννοεις πως θες να μαθεις που αυτο εξαρταται και απο το πως το μαθαινεις εσυ με το ταισμα και σιγα σιγα με το να το ξεγελας,ομως μεσα στην μερα οσο μεγαλωνουν κοιμουντε λιγοτερο.δηλαδη θυμαμαι τα κοριτσια μου οσο ηταν μεχρι 1 μηνων ηταν παντα με τα ματια κλειστα.τρωγαν κοιμησμενα,ηθελα να τα παιξω κοιμοντουσαν.ηταν και καποιες στιγμες ξυπνιες αλλα περισσοτερο κοιμησμενα!αργοτερα αρχισαν να μενουν ξυπνιες καποιες ωρες.για παραδειγμα ξυπνουσαν απο 3-4 μηνων κατα τις 10 το πρωι η μικρη μπορει κατα τις 9 αλλοτε κατα τις 8μιση(σπανια ομως) μετα κοιμοντουσαν κατα τις 11 για κανα μισαωρο.μετα ο μεσημεριανος υπνος ,μετα καμια ωρα το απογευμα,αντε κ καναμισαωρο λιγο αργοτερα και μετα για βραδυ οπου η μεγαλη μου κοιμοταν στις 9 ενω η μικρη που μου εκανε νουμερα μπορει να κοιμοταν 12,1,2,με δυσκολευε το βραδυ μεχρι να την παρει ο υπνος αλλα μετα κοιμοταν μια χαρα!!

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ντεμακι μου για το βραδυ με ενδιαφερει πιο πολυ!αν το βραδυ κοιμαται σερι για καποιες ωριτσες θα κοιμαμαι κ εγω κ μετα ολη μερα θα εχω δυναμεις!σιγουρα οσο μεγαλωνουν την μερα δεν θελουν να κοιμουνται αλλα να σκανταλιζουν!οσο για το προγραμμα,αφου θηλαζω δεν μπορω να της βαλω ακομη...μετα απο το εξαμηνο θα μπορω...

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Alexandra23 έγραψε:ντεμακι μου για το βραδυ με ενδιαφερει πιο πολυ!αν το βραδυ κοιμαται σερι για καποιες ωριτσες θα μ=κοιμαμαικ εγω κ μετα ολη μερα θα εχω δυναμεις!σιγουρα οσο μεγαλωνουν την μερα δεν θελουν να κοιμουνται αλλα να σκανταλιζουν!οσο για το προγραμμα,αφου θηλαζω δεν μπορω να της βαλω ακομη...μετα απο το εξαμηνο θα μπορω...
να σου πω την αληθεια εγω αυτο το"θηλαζω κ δεν μπορω να βαλω προγραμμα" δεν το εχω καταλαβει ακομα γιατι κ εγω την πρωτη την θηλασα ομως οπως σου ειπα το βραδυ κοιμοταν!δεν θηλασα πολυ ομως (μονο 2 μηνες)κ γιαυτο κραταω τις επιφυλαξεις μου!ομως και η αδερφη μου που θηλαζει 11 μηνες προγραμμα καποια στιγμη αφου το μωρο εφτασε 2 μηνων ειχε μπει ενα προγραμμα.αν και η ανοιψια μου ξυπνουσε και ξυπναει για πρωι απο τις 6 ομως την νυχτα κοιμοταν η καποιες φορες ξυπνουσε 1 μονο φορα να βαλει το στηθος πιπιλα κ παλι υπνο!!τωρα σου λεω κ παλι οτι ισως κανω λαθος για τον θηλασμο κ απλα να ετυχε σε ε,μας και να μπηκε προγραμμα και οντως συνηθως να μην ειναι εφυκτο..θα σου πω περισσοτερα οταν γεννησω λοιπον που θελω πολυ να θηλασω!!!ελπιζω να μην μου κανει νουμερα ο γιος!!
εσυ πως τα πας με το νινακι σου??προσαρμοστικες στη νεα σου ζωη?

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ξερεις γτ στο λεω?οταν θηλαζεις δεν πινει το μωρο στανταρ ποσοτητα οπως με το μπουκαλι.στην αρχη που το εβγαζα με το θηλαστρο κ επινε με το μπουκαλι ειχε προγραμμα γτ επινε καποια ml κ μετα κοιμοτανε κατευθειαν.με το θηλασμο ωρες ωρες δεν ρουφαει πολυ η θελει μονο να πιπιλιζει με αποτελεσμα να ζηταει συχνοτερα να πινει κ ετσι προγραμμα γιοκ!κ η παιδιατρος μας μας το ειπε κ η μαια μου οτι αφου θηλαζω προγραμμα να μην περιμενω να υπαρχει..πρεπει να τρωει οποτε κ οσο θελει...πολυ τυχερη η αδερφη σου λοιπον!τα παμε πολυ καλα,δεν περιμενα να σταθω τοσο καλα πρωτη φορα μανουλα κ τα κανω ολα λες κ εχω κι αλλο παιδι!τι σου ειναι το ενστικτο!!!ειναι καλο μωρακι η μικρη μου,απλα ειναι με τις μερες της κ λογικο!αλλες φορες ανησυχη κ αλλες φορες ησυχη!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Alexandra23 έγραψε:ξερεις γτ στο λεω?οταν θηλαζεις δεν πινει το μωρο στανταρ ποσοτητα οπως με το μπουκαλι.στην αρχη που το εβγαζα με το θηλαστρο κ επινε με το μπουκαλι ειχε προγραμμα γτ επινε καποια ml κ μετα κοιμοτανε κατευθειαν.με το θηλασμο ωρες ωρες δεν ρουφαει πολυ η θελει μονο να πιπιλιζει με αποτελεσμα να ζηταει συχνοτερα να πινει κ ετσι προγραμμα γιοκ!κ η παιδιατρος μας μας το ειπε κ η μαια μου οτι αφου θηλαζω προγραμμα να μην περιμενω να υπαρχει..πρεπει να τρωει οποτε κ οσο θελει...πολυ τυχερη η αδερφη σου λοιπον!τα παμε πολυ καλα,δεν περιμενα να σταθω τοσο καλα πρωτη φορα μανουλα κ τα κανω ολα λες κ εχω κι αλλο παιδι!τι σου ειναι το ενστικτο!!!ειναι καλο μωρακι η μικρη μου,απλα ειναι με τις μερες της κ λογικο!αλλες φορες ανησυχη κ αλλες φορες ησυχη!
ε ειναι πολυ μικρουτσικο μωρε το ψυχουλι,υπομονη και θα φτιαχτει και προγραμμα..ξερεις τι για αρχη περα απο τον θηλασμο που δεν μπορεις να βαλεις προγραμμα οπως λες να εχεις καποιες ωρες στανταρ για υπνο για το μεσημερι και για το βραδυ.δηλαδη μια συγκεκριμενη ωρα.εγω δηλαδη κατα τις 2 τα επαιρνα και πηγαιναμε για υπνο τα εβαζα στην κουνια στο δωματιο και οχι στο ριλαξ η καλαθουνα οπου τελος παντων την βαζεις τις υπολοιπες ωρες.και οχι σε αλλο δωματιο.ετσι καταλαβαινουν οτι η κουνια και το δωματιο ειναι για τον υπνο και μονο.απο τωρα σιγουρα μην περημενεις αποτελεσματα ομως αξιζει να το ξεκινησεις απο τωρα για να αρχισει να μαθαινει.

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
προς το παρον την ημερα την βαζω να κοιμαται στο κρεββατακι της στο δωματιο της κ το βραδυ κοιμαται μαζι μας στο πορτ μπεμπε.αλλα αυτο για κανεναν μηνα κ θα την βαζω κ το βραδυ στο κρεββατακι της αλλωστε διπλα μας ειναι το παιδικο!παντως ο πρωτος καιρος με το παιδι ειναι περιεργος!!ολα ειναι πρωτογνωρα!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε ναι ειναι καλυτερα να ειναι σε δικο της δωματιο.εγω που τα ειχα στο δικο μου πεδευτικα παρα πολυ στο να μαθουν να κοιμουντε μονα τους.η μικρη μου ακομα και τωρα με θελει διπλα της που ειναι 3 χρονων..τωρα το μωρο θα το βαλω απο αρχη στο παιδικο για να μην εχω παλι τα ιδια..οντως ειναι πρωτογνωρα ομως ξερεις πανω κατω τι πρεπει να κανεις.το ενστικτο που ειπες πριν.νομιζω πως πολυ λιγες μανουλες δεν μπορουν να ανταπεξελθουν στα νεα τους καθηκοντα.Wink 

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλεξ μου θα σου πω και εγω αν και πιστευω ειναι νορις ακομα και για μενα αλλα θελω να πιστευω οτι ειμαστε σε καλο δρομο εμενα εχτες εφαγε στις 10 το βραδυ μετα ηταν ανυσηχος τον εκανα στις 11 μπανιο και11:10 κοιμοταν σαν πουλακι........μετα ξυπνησε στις 4και εφαγε και μετα παλι στις 7 επομενο γευμα στις 10 το πρωι και τωρα περιμενω να ξυπνηση να φαει παλι ελπιζω να ειναι προγραμμα που μπενει και οχι απλα ενα διαλημα που κανει.......θα δειξη με τις μερες αλλα νομιζω οτι οταν θα γινετε και εσυς 1 μηνου θα αρχηζει σιγα σιγα να βρεισκει τους ριθμους τις καλη υπομονη

Loukia M.

Loukia M.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αλεξανδρα να σου ζησει ! Λοιπον ειναι μωρα τα οποια ξυπνανε συνεχει το βραδυ και αλλα οχι ! πχ η ανιψια μ ειναι τωρα 12 μηνων και ξυπναει το βραδυ 3-4 φορες ενω η δικια μ απο 2 μηνων κοιμαται απο τς 12-1 ξυπναει στς 3 και μετα 7-8 εξαρταται ! Και ξανακοιμαται μαζι μ ως τς 11 ! Ειναι καθαρα θεμα παιδιου ! Βεβαια τον πρωτο μηνα ξυπναγε καθε 1.5 με 2 ωρες νερα - νυχτα αυτο γινεται μεχρι να εδραιωθει ο θηλασμος ! Μετα τον 2ο μηνα ισωωωσς να φτιαξεις ενα προγραμμα αλλα στο ξαναλεω ειναι θεμα μωρου ! Η δικια μ μονη τς εχει φτιαξει προγραμμα !

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι ντεμακι μου ετσι ειναι.εγω πριν γεννησω ειχα παει επισκεψη σε μια φιλη μου που εχει ενα κοριτσακι 2 μηνων ηταν σχεδον κ πηγα να το παρω αγκαλια κ δεν ηξερα πως.την πηρα αλλα οπως να ναι!κ μαλιστα ειχα πει πως θα φροντισω το δικο μου ενω δεν ξερω ουτε να τα πιανω?κ με το που γεννησα τα εκανα ολα αυτοματα λες κ ημουν απο παντα μητερα!γιωτα μου σου ευχομαι να μην ετυχε αλλα να αρχισει σιγα σιγα να κοιμαται παραπανω ο σιβαν!λουκια μου σε ευχαριστω πολυ!να σου ζησει κ εσενα η κορουλα σου!εχεις δικιο ειναι αναλογα το παιδι..θηλαζεις κ εσυ?

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αφηστε το πανω μου ...θα την γονατισω την αλεξανδρα. Αγαπητη αλεξανδρα τα δικα μου και τα τρια κοιμουνται οοοοοοολο το βραδυ σχεδον απο το μαιευτηριο. Laughing Laughing Laughing Ειλικερινα. Εχω ξυπνησει ελαχιστοτατες φορες. Αν σας πω οτι σαν νεογενεννητα μεχριν 3-4 κοιμοντουσαν γυρω στις 19 ωρες συνολικα μεσα στην ημερα? και μεχρι τωρα τρελους υπνους και η μπεμπα. ΦατηνRazz 

Loukia M.

Loukia M.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αλεξανδρα και εγω το ιδιο ελεγα πως θα την αλλαζω πω θα την κανω μπανιο ! Αλλα τελικα ηταν ολα πολυ πιο ευκολα ! Θυμαμαι μου λεγανε στο μαιευτηριο καλα τοσο μικρη και δεν φοβασαι καθολου ;; Ναι αποκλειστικα

Εντε πως γινεται απο το μαιευτηριο αφου τα νεογεννηυα εαν δεν ξυπνανε πρεπει να τα ξυπνας στο τριωρο αντε τετραωρο ( για θηλασμο μιλαω τωρα ) προσωπικα εμενα ερσι μ ειχαν πει βασικα εμενα που ηταν πολυ μικρη μ λεγαν στ 2ωρο ...

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Loukia M. έγραψε:Αλεξανδρα και εγω το ιδιο ελεγα πως θα την αλλαζω πω θα την κανω μπανιο ! Αλλα τελικα ηταν ολα πολυ πιο ευκολα ! Θυμαμαι μου λεγανε στο μαιευτηριο καλα τοσο μικρη και δεν φοβασαι καθολου ;; Ναι αποκλειστικα

Εντε πως γινεται απο το μαιευτηριο αφου τα νεογεννηυα εαν δεν ξυπνανε πρεπει να τα ξυπνας στο τριωρο αντε τετραωρο ( για θηλασμο μιλαω τωρα ) προσωπικα εμενα ερσι μ ειχαν πει βασικα εμενα που ηταν πολυ μικρη μ λεγαν στ 2ωρο ...
Σιγα που θα κοιμοντουσαν βραδυ και θα τα ξυπναγα. Για τρελους ψαχνεις? Και ο θεος να μου το ελεγε δεν θα το εκανα. Εδινα τελευταιο γευμα στις 12 μεχρι τωρα το κανω με την μπεμπα που χρονιζει. το τρωει κοιμισμενη. και το επομενο στις 5-6 ως μωρα. Τωρα γυρω στις 6 εως 8 . Εμενα μου ειχαν πει οι παιδιατροι να κοιταξω να τρωνε 5 γευματα . Αφου τα ετρωγαν γιατι να κανω δυσκολη την ζωη μου το βραδυ? Ειδικα η μπεμπα ξύπναγε μια φορα για βραδυ μονο για μια εβδομαδα. μετα δεν την ξανακουσαμε. Λιγο πιο ζορικος ο μεσαιος. και ποτε πανω απο μια φορα το βραδυ κανενας και ποτε γερμανικο ωραριο. Υποψην ομως οτι βραδυ εδινα παντα συμπληρωμα. Ποτε στηθος.

Loukia M.

Loukia M.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χα χα χα ! Εντε μαλλον για αυτο τοτε γιατι γενικα το ξενο δεν χωνευεται τοσο ευκολα απο τα παιδακια και για αυτο το βραδυ μετα κοιμουντε σερι ! Δλδ εγω ακομα που και σημερα αν μου βγει ο υπνος και εχουν περασει 3 ωρες απο το τελευταιο γευμα την περνω και την βαζω στο στηθος να πιει  ( πινει κοιμησμενη δεν ξυπναει ποτε ) ειμαι τρελεγκο ; ποτε ξεκινησαν τα μωρακια σας να κοιμουνται παραπανω? 534787 

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:Αφηστε το πανω μου ...θα την γονατισω την αλεξανδρα. Αγαπητη αλεξανδρα τα δικα μου και τα τρια κοιμουνται οοοοοοολο το βραδυ σχεδον απο το μαιευτηριο. Laughing Laughing Laughing Ειλικερινα. Εχω ξυπνησει ελαχιστοτατες φορες. Αν σας πω οτι σαν νεογενεννητα μεχριν 3-4 κοιμοντουσαν γυρω στις 19  ωρες συνολικα μεσα στην ημερα? και μεχρι τωρα τρελους υπνους και η μπεμπα. ΦατηνRazz 
γιατι μου το κανεις αυτοοοοο??????Sad Sad Sad Sad Sad Laughing Laughing Laughing Laughing 

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Loukia M. έγραψε:Χα χα χα ! Εντε μαλλον για αυτο τοτε γιατι γενικα το ξενο δεν χωνευεται τοσο ευκολα απο τα παιδακια και για αυτο το βραδυ μετα κοιμουντε σερι ! Δλδ εγω ακομα που και σημερα αν μου βγει ο υπνος και εχουν περασει 3 ωρες απο το τελευταιο γευμα την περνω και την βαζω στο στηθος να πιει  ( πινει κοιμησμενη δεν ξυπναει ποτε ) ειμαι τρελεγκο ; ποτε ξεκινησαν τα μωρακια σας να κοιμουνται παραπανω? 534787 
οχι ρε καλα κανεις. Το θεμα ειναι να κοιμαστε. Τωρα πως κοιμαται που κοιμαται ειναι αλλο θεμα.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Loukia M. έγραψε:Αλεξανδρα και εγω το ιδιο ελεγα πως θα την αλλαζω πω θα την κανω μπανιο ! Αλλα τελικα ηταν ολα πολυ πιο ευκολα ! Θυμαμαι μου λεγανε στο μαιευτηριο καλα τοσο μικρη και δεν φοβασαι καθολου ;; Ναι αποκλειστικα

Εντε πως γινεται απο το μαιευτηριο αφου τα νεογεννηυα εαν δεν ξυπνανε πρεπει να τα ξυπνας στο τριωρο αντε τετραωρο ( για θηλασμο μιλαω τωρα ) προσωπικα εμενα ερσι μ ειχαν πει βασικα εμενα που ηταν πολυ μικρη μ λεγαν στ 2ωρο ...
Λουκια εμενα δεν μου τα ξυπνουσαν το βραδυ.οταν ξυπνουσαν μονα τους μου τα εδειναν.οταν ενα μωρακι τρωει καλα δεν υπαρχει λογος να το ξυπνας.εμενα μου ειχαν δωσει οδηγιες να μην τα ξυπναω για βραδυ καθολου.μονο αν ξυπνησουν μονα τους να τα ταισω.την δευτερη για καποιο διαστημα την ξυπνουσα γιατι δεν ετρωγε πολυ και δεν επαιρνε κιλα,τοτε ναι υπαρχει λογος να το ξυπνησεις!γιαυτο πιστευω οτι συνηθως εμεις φτιαχνουμε το προγραμμα του μωρου και οχι το μωρο μονο του!λογικο ειναι να κανει νουμερα στην αρχη και να μην τα εχουμε οπως θελουμε ομως με επιμονη καταγερνεις να φτιαξεις προγραμμα.

Eleen


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εμένα πάντως σαν την Λουκια ...
Η οδηγία ηταν,μεχρι 40 ημερών να μην μένει αταιστο πανω απο 3-4ωρες.αφενος μεν γιατι οταν ειναι μικρα μπορει να μην αντιλαμβάνονται ευκολα την πείνα και να κάνουν υπογλυκαιμιες,αφετέρου γιατι οι συχνοί θηλασμοί βοηθούν στην εδραίωση του. Όχι ότι χρειάστηκε να τον ξυπνήσω ποτε.πανω απο 2 ωρες δεν νομιζω να κοιμήθηκε ποτε στην ηλικια του δικού σου.
Οσο για την ερώτηση σου,εγω και η Λουκια είμαστε σε μια ομάδα με παιδακια3-4μηνων,με μαμάδες που οι περισσότερες θηλά ζουν αποκλειστικά. Νομιζω ότι την μεγαλη διαφορά οι περισσότερες την είδαν μετα τους 2 μήνες.
Βέβαια είναι ανάλογα το παιδι...και το ξένο ίσως βοηθάει,δεν ξέρω να σου πω΅....συνηθιζεις πάντως. Η αρχη είναι λίγο δύσκολη...

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε κοριτσια να σας πω κατι?ειναι φορες που νομιζω οτι δεν την χορταινω την μικρη!ενω καποιες μερες τρωει κ ικανοποιειται μια χαρα κ μετα κοιμαται,αλλες μερες οπως σημερα τρωει κ ξανα τρωει κ δεν ησυχαζει με τπτ!θελει ξανα κ ξανα στηθος!πως γινεται αυτο??ειναι λογικο?κ δεν ειναι οτι συμβαινει κατι αλλο κ γιαυτο γκρινιαζει.μου δειχνει οτι πειναει,βαζει χερια στο στομα κ κλαιει κ ψαχνει στηθος..την ταιζω κ την βαζω να κοιμηθει κ μετα απο λιγο αντε παλι κλαμμα κ να θελει να φαει..βεβαια κανω κ το αλλο κολπο μερικες φορες με το μικρο δαχτυλακι της το βαζω να το πιπιλιζει κ ηρεμει αλλα μετα ξανα θυμαται οτι πειναει κ αντε παλι!εχει φαει ομως του σκασμου!πολυ ανησυχω οταν κανει ετσι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις