Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
482 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 482 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και 47 και 37 και 27 και 7 και 87 ,σημασία έχει η βαρύτητα των όσων λέμε και όχι η ηλικία μας. Αλλά εσύ που να καταλάβεις τι λέω......

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ντίνα μου καλησπέρα κι απο μένα.καταρχας να σου πω ότι έχω βρεθεί κι εγω στην δυσάρεστη θέση της αδερφής σου και ξέρω ποσο πονάει.ομως ποτε δεν μου φερθηκαν μετα σαν να ειμαι άρρωστη η σαν να έχω ψυχολογικα.μου στάθηκαν μεν στο πρόβλημα αλλα η ζωή συνεχίστηκε.και πιστεύω ότι αν μου φαιρονταν σαν άρρωστη ίσως και να μην μπορούσα να το ξεπεράσω γιατι όλο αυτο ανακυκλωνεται και δεν προχώρας.αυτο νομίζω πρέπει να τόνισεις στην μαμά σου.οτι αν θέλει πραγματικα να βοηθήσει την αδερφή σου πρέπει να σταματήσει να της φέρεται υπέρ προστατευτικά γιατι την εμποδίζει να ξεπεράσει.επίσης εσυ δεν εχεις λόγο να μην αισθάνεσαι ευλογημένη με αυτο που ζεις.αλλωστε θα έρθει και η στιγμή που θα το βιώσει και η αδερφή σου και θα είσαι κι εσυ εκεί να χαρεις με τη χαρα της.ετσι κάνουν οι οικογένειες.με το καλό κοπέλα μου να φέρεις το κοριτσάκι σου στον κόσμο και θα δεις μετα θα τα ξεχάσεις ολα!

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Dori έγραψε:Ντίνα μου καλησπέρα κι απο μένα.καταρχας να σου πω ότι έχω βρεθεί κι εγω στην δυσάρεστη θέση της αδερφής σου και ξέρω ποσο πονάει.ομως ποτε δεν μου φερθηκαν μετα σαν να ειμαι άρρωστη η σαν να έχω ψυχολογικα.μου στάθηκαν μεν στο πρόβλημα αλλα η ζωή συνεχίστηκε.και πιστεύω ότι αν μου φαιρονταν σαν άρρωστη ίσως και να μην μπορούσα να το ξεπεράσω γιατι όλο αυτο ανακυκλωνεται και δεν προχώρας.αυτο νομίζω πρέπει να τόνισεις στην μαμά σου.οτι αν θέλει πραγματικα να βοηθήσει την αδερφή σου πρέπει να σταματήσει να της φέρεται υπέρ προστατευτικά γιατι την εμποδίζει να ξεπεράσει.επίσης εσυ δεν εχεις λόγο να μην αισθάνεσαι ευλογημένη με αυτο που ζεις.αλλωστε θα έρθει και η στιγμή που θα το βιώσει και η αδερφή σου και θα είσαι κι εσυ εκεί να χαρεις με τη χαρα της.ετσι κάνουν οι οικογένειες.με το καλό κοπέλα μου να φέρεις το κοριτσάκι σου στον κόσμο και θα δεις μετα θα τα ξεχάσεις ολα!
Καλησπέρα Dori μου...Σε ευχαριστώ πολύ

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ντινα μου καλησπερα!!!!θα σου πω και εγω τη γνωμη μου το εζησα απο την πλευρα της αδερφης σου αλλα με μια μαμα που στηριζε τη νυφη μου αντι εμενα και ακομα και οταν γεννησα παλι τη νυφη μου στηριζε δυσκολο να υπαρχουν διαχωρισμοι αλλα το δεχτηκα οτι ετσι ειναι η μαμα μου οσο και αν με πληγωνει.τωρα στο θεμα μας εχω μια φιλη που ειχε τρεις αποτυχημενες εγκυμοσινες και κατα συμπτωση τον ιδιο καιρο η αδερφη της εμενε εγκυος και γενουσε ,απο οτι μου ελεγε ομως η αδερφη της δεν την αφηνε να πεσει προσπαθουσε με καθε τροπο να την εχει μαζι και να ζουν τις εγκυμοσινες της που συνεχιζονταν.μαζι αγοραζαν ρουχαλακια και μαλιστα την πρωτη φορα της βαφτισε και το παιδακι ετσι την βοηθισε και ψυχολογικα.τωρα η φιλη μου εχει ενα πανεμορφο αγορακιVery Happy η μαμα τους εβλεπε ολο αυτο και στηριζε και τις δυο.θα σου ελεγα να το προσπαθησεις και με αυτο τον τροπο δηλ. να πεις εσυ στην αδερφη σου οτι θα τη στηριξεις και οτι την καταλαβενεις και αν θελει μπορει να βοηθισει και εσενα με τον ερχομο του παιδιου σου για να ξεχαστει και λιγο ισος ετσι και η μαμα σου αλλαξει σταση σε ολο αυτο.

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
esprit έγραψε:
Soniamyk έγραψε:
ede έγραψε:την στάση της αδερφής σου την καταλαβαίνω απολυτα . Την έχω περάσει. Η στάση της μαμάς σου ειναι απαράδεκτη. Εγω προσωπικά θα της έλεγα οτι με ενοχλέι αυτο που κάνει και στο κάτω κατα δεν φταις σε τίποτα εσυ αν η δικη σου εγκυμοσύνη παει καλα αλλά της αδερφής σου δεν προχώρησε.
Το άτομο είπε και δήλωσε :

"η στάση της μαμάς σου είναι απαράδεκτη"

Κριτικάρει τη μαμά σου χαρακτηρίζοντας την ως "απαράδεκτη" .
Την  ξέρει και προσωπικά αναρωτιέμαι ή απλά επειδή δεν συμφωνεί ως ανατρεπτική,αντιδραστική και ανυπόταχτη εξυπνούλα απλά εκτοξεύει βαρύς χαρακτηρισμούς για τη μητέρα του καθενός και εσύ κάθεσαι και απλά παρακολουθείς ; Άκου εκεί "απαράδεκτη" η μητέρα κάποιας ! !
Απαράδεκτη είσαι εσύ κυρά μου που λες απαράδεκτη τη μάνα μιας κοπέλας που εγκυμονεί  ,άντε μην τα πάρω τώρα.
Ποιος δίνει το δικαίωμα να λέει η οποιαδήποτε εδώ μέσα τη μάνα του άλλου "απαράδεκτη" Δεν είμαστε καλά.
Εσύ την θεματοθέτρια την γνωρίζεις προσωπικά και της είπες οτι φέρεται εγωιστικά;; 2 μέτρα και 2 σταθμά όπου σε βολεύει έτσι;;
Συγγνωμη..Ασχολειστε ακομη με τον Αντωνη;;
Εγω τον εβαλα στη λιστα των εχθρων μου, οποτε Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ, Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ πολυ απλα ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ!!!! Οι αποψεις του δεν με ενδιαφερουν, γραφει επιτηδες ΜΟΝΟ για να προκαλεσει καυγαδες οποτε απο μενα τρωει ενα γερο κλ@σιμο και ησυχαζει!Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
Μονο τωρα που εκανες παραθεση τα ασυναρτητα κειμενα του ειδα και το οτι συγχιστηκατε λιγακι και γι'αυτο σας συμβουλευω αν δεν το γνωριζετε να κανετε το ιδιο...
Αστον να γραφει..Πολυ απλα κανεις δεν θα βλεπει τιποτα!Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα και απο μενα

εγω να σου πω την αληθεια βρισκω τη σταση της μητερα σου και της αδερφης σου ακρως παιδιαστικη, το οτι μας συμβαινει ενα δυσαρεστο γεγονος δε σημαινει οτι αδυνατουμε να δεχτουμε οτι μπορει να συμβαινουν ευχαριστα πραγματα στος γυρως μας και ποσο μαλλον στην αδερφη μας, συγνωμη αλλα εμενα μου φαινεται οτι η αδερφη σου ειναι ισως ενα ατομο ιδιαιτερα εγωκεντρικο κια κακομαθημενο και η μητερα σου παιζει το ρολο του διαιτητη για να τα μπαλωσει, συνηθως οι ανθρωποι οταν <πενθουν> βγαζουν τον πραγματικο τους εαυτο

esprit


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lillybell έγραψε:
esprit έγραψε:
Soniamyk έγραψε:
ede έγραψε:την στάση της αδερφής σου την καταλαβαίνω απολυτα . Την έχω περάσει. Η στάση της μαμάς σου ειναι απαράδεκτη. Εγω προσωπικά θα της έλεγα οτι με ενοχλέι αυτο που κάνει και στο κάτω κατα δεν φταις σε τίποτα εσυ αν η δικη σου εγκυμοσύνη παει καλα αλλά της αδερφής σου δεν προχώρησε.
Το άτομο είπε και δήλωσε :

"η στάση της μαμάς σου είναι απαράδεκτη"

Κριτικάρει τη μαμά σου χαρακτηρίζοντας την ως "απαράδεκτη" .
Την  ξέρει και προσωπικά αναρωτιέμαι ή απλά επειδή δεν συμφωνεί ως ανατρεπτική,αντιδραστική και ανυπόταχτη εξυπνούλα απλά εκτοξεύει βαρύς χαρακτηρισμούς για τη μητέρα του καθενός και εσύ κάθεσαι και απλά παρακολουθείς ; Άκου εκεί "απαράδεκτη" η μητέρα κάποιας ! !
Απαράδεκτη είσαι εσύ κυρά μου που λες απαράδεκτη τη μάνα μιας κοπέλας που εγκυμονεί  ,άντε μην τα πάρω τώρα.
Ποιος δίνει το δικαίωμα να λέει η οποιαδήποτε εδώ μέσα τη μάνα του άλλου "απαράδεκτη" Δεν είμαστε καλά.
Εσύ την θεματοθέτρια την γνωρίζεις προσωπικά και της είπες οτι φέρεται εγωιστικά;; 2 μέτρα και 2 σταθμά όπου σε βολεύει έτσι;;
Συγγνωμη..Ασχολειστε ακομη με τον Αντωνη;;
Εγω τον εβαλα στη λιστα των εχθρων μου, οποτε Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ, Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ πολυ απλα ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ!!!! Οι αποψεις του δεν με ενδιαφερουν, γραφει επιτηδες ΜΟΝΟ  για να προκαλεσει καυγαδες οποτε απο μενα τρωει ενα γερο κλ@σιμο και ησυχαζει!Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
Μονο τωρα που εκανες παραθεση τα ασυναρτητα κειμενα του ειδα και το οτι συγχιστηκατε λιγακι και γι'αυτο σας συμβουλευω αν δεν το γνωριζετε να κανετε το ιδιο...
Αστον να γραφει..Πολυ απλα κανεις δεν θα βλεπει τιποτα!Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
Σιγά μην συγχιστώ για το χαζό καλέ! Απλά την πλάκα μας κάνουμε να περνάει ευχάριστα η ώρα! Αλλά θα σου εμπιστευθώ κάτι... καμμιά φορά νιώθω άσχημα... είναι σαν να γελάς εις βάρος ενός ατόμου με διανοητική στέρηση... κρίμα είναι Sad 

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεωργία μου καλησπέρα κ από μένα.Καταρχάς να ευχαριστήσω που είπες τη γνώμη σου.Είμαι πλέον σε ένα στάδιο που θέλω να ασχολούμαι ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΕΝΑ.Δυστυχώς εξαντλήθηκε η υπομονή μου,είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά και στο εξής για λίγο καιρό μέχρι να συνέλθω και εγώ λέω να αποτραβηχτώ λιγάκι.Δεν ξέρω αν ακούγεται εγωιστικό ή όχι αλλά νομίζω ότι πρέπει να το κάνω για το ΜΩΡΟ ΜΟΥ πάνω απ' όλα και ύστερα για τον άντρα μου ο οποίος μου έχει σταθεί παραπάνω και απ' όσο μπορεί να αντιληφθεί ο νους.Με τον καιρό θα ηρεμίσουν τα πράγματα αλλά πλέον χρειάζομαι κ εγώ το χρόνο μου.
Ευχαριστώ και σε σένα Ιουλιανα.

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
esprit έγραψε:
Σιγά μην συγχιστώ για το χαζό καλέ! Απλά την πλάκα μας κάνουμε να περνάει ευχάριστα η ώρα! Αλλά θα σου εμπιστευθώ κάτι... καμμιά φορά νιώθω άσχημα... είναι σαν να γελάς εις βάρος ενός ατόμου με διανοητική στέρηση... κρίμα είναι Sad 
Laughing Laughing Laughing Laughing 

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Lillybell έγραψε:
esprit έγραψε:
Σιγά μην συγχιστώ για το χαζό καλέ! Απλά την πλάκα μας κάνουμε να περνάει ευχάριστα η ώρα! Αλλά θα σου εμπιστευθώ κάτι... καμμιά φορά νιώθω άσχημα... είναι σαν να γελάς εις βάρος ενός ατόμου με διανοητική στέρηση... κρίμα είναι Sad 
Laughing Laughing Laughing Laughing 

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Τί τον μελετάτε; Θα έρθει πάλι και θα μας "αρχίσει" ομαδικώς...Laughing Laughing Laughing Laughing 

esprit


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ntina_kostas έγραψε:
Lillybell έγραψε:
esprit έγραψε:
Σιγά μην συγχιστώ για το χαζό καλέ! Απλά την πλάκα μας κάνουμε να περνάει ευχάριστα η ώρα! Αλλά θα σου εμπιστευθώ κάτι... καμμιά φορά νιώθω άσχημα... είναι σαν να γελάς εις βάρος ενός ατόμου με διανοητική στέρηση... κρίμα είναι Sad 
Laughing Laughing Laughing Laughing 

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Τί τον μελετάτε; Θα έρθει πάλι και θα μας "αρχίσει" ομαδικώς...Laughing Laughing Laughing Laughing 
Ναι αλλά δες! Τουλάχιστον έφτιαξε λίγο η διάθεσή σου! Γελαστές φατσούλες βλέπω! Razz 

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σας ευχαριστώ όλες!!!Να είστε καλά Smile

esprit


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ntina_kostas έγραψε:Σας ευχαριστώ όλες!!!Να είστε καλά Smile
Επικεντρώσου στην όμορφη περίοδο που περνάς μαζί με τον αντρούλη σου και όλα τα άλλα(και άλλους) "κλείδωσέ" τα απέξω! Smile



Έχει επεξεργασθεί από τον/την esprit στις Κυρ Σεπ 08, 2013 3:42 am, 1 φορά

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ntina_kostas έγραψε:Γεωργία μου καλησπέρα κ από μένα.Καταρχάς να ευχαριστήσω που είπες τη γνώμη σου.Είμαι πλέον σε ένα στάδιο που θέλω να ασχολούμαι ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΕΝΑ.Δυστυχώς εξαντλήθηκε η υπομονή μου,είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά και στο εξής για λίγο καιρό μέχρι να συνέλθω και εγώ λέω να αποτραβηχτώ λιγάκι.Δεν ξέρω αν ακούγεται εγωιστικό ή όχι αλλά νομίζω ότι πρέπει να το κάνω για το ΜΩΡΟ ΜΟΥ πάνω απ' όλα και ύστερα για τον άντρα μου ο οποίος μου έχει σταθεί παραπάνω και απ' όσο μπορεί να αντιληφθεί ο νους.Με τον καιρό θα ηρεμίσουν τα πράγματα αλλά πλέον χρειάζομαι κ εγώ το χρόνο μου.
Ευχαριστώ και σε σένα Ιουλιανα.

και αυτο ειναι μια λυση και εγω ετσι εκανα γιατι δεν μπορουσα να κανω κατι αλλο φυσικα περασα ζορια μονη μου ειδικα στο τριτο που ειχα και παραλυση και αλλα 2 παιδια αλλα για ολους εχει ο θεος ελεγα δεν με θελουν μια δεν τους θελω 10 ασ ειναι καλα ο αντρας μου και ο γιος μου ο μεγαλος που με βοηθουσαν παρα πολυ.με το καλο το μωρακι σουVery Happy 

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
esprit έγραψε:
Lillybell έγραψε:
esprit έγραψε:
Soniamyk έγραψε:
ede έγραψε:την στάση της αδερφής σου την καταλαβαίνω απολυτα . Την έχω περάσει. Η στάση της μαμάς σου ειναι απαράδεκτη. Εγω προσωπικά θα της έλεγα οτι με ενοχλέι αυτο που κάνει και στο κάτω κατα δεν φταις σε τίποτα εσυ αν η δικη σου εγκυμοσύνη παει καλα αλλά της αδερφής σου δεν προχώρησε.
Το άτομο είπε και δήλωσε :

"η στάση της μαμάς σου είναι απαράδεκτη"

Κριτικάρει τη μαμά σου χαρακτηρίζοντας την ως "απαράδεκτη" .
Την  ξέρει και προσωπικά αναρωτιέμαι ή απλά επειδή δεν συμφωνεί ως ανατρεπτική,αντιδραστική και ανυπόταχτη εξυπνούλα απλά εκτοξεύει βαρύς χαρακτηρισμούς για τη μητέρα του καθενός και εσύ κάθεσαι και απλά παρακολουθείς ; Άκου εκεί "απαράδεκτη" η μητέρα κάποιας ! !
Απαράδεκτη είσαι εσύ κυρά μου που λες απαράδεκτη τη μάνα μιας κοπέλας που εγκυμονεί  ,άντε μην τα πάρω τώρα.
Ποιος δίνει το δικαίωμα να λέει η οποιαδήποτε εδώ μέσα τη μάνα του άλλου "απαράδεκτη" Δεν είμαστε καλά.
Εσύ την θεματοθέτρια την γνωρίζεις προσωπικά και της είπες οτι φέρεται εγωιστικά;; 2 μέτρα και 2 σταθμά όπου σε βολεύει έτσι;;
Συγγνωμη..Ασχολειστε ακομη με τον Αντωνη;;
Εγω τον εβαλα στη λιστα των εχθρων μου, οποτε Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ, Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ πολυ απλα ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ!!!! Οι αποψεις του δεν με ενδιαφερουν, γραφει επιτηδες ΜΟΝΟ  για να προκαλεσει καυγαδες οποτε απο μενα τρωει ενα γερο κλ@σιμο και ησυχαζει!Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
Μονο τωρα που εκανες παραθεση τα ασυναρτητα κειμενα του ειδα και το οτι συγχιστηκατε λιγακι και γι'αυτο σας συμβουλευω αν δεν το γνωριζετε να κανετε το ιδιο...
Αστον να γραφει..Πολυ απλα κανεις δεν θα βλεπει τιποτα!Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
Σιγά μην συγχιστώ για το χαζό καλέ! Απλά την πλάκα μας κάνουμε να περνάει ευχάριστα η ώρα! Αλλά θα σου εμπιστευθώ κάτι... καμμιά φορά νιώθω άσχημα... είναι σαν να γελάς εις βάρος ενός ατόμου με διανοητική στέρηση... κρίμα είναι Sad 
Οι διανοητικά καθυστερημένοι και οι χαζοί είναι συνήθως , όσοι κατηγορούν τους άλλους.Οι πιο επικίνδυνοι είναι όσοι νομίζουν ότι είναι καλά και βρίσκονται έξω.
Επομένως σου επιστρέφω τους χαρακτηρισμούς που η ίδια έδωσες και σε καμία περίπτωση ούτε σε βρίζω ούτε "σας παίρνει" όλες η μπάλα.
Είπαμε ,"αν δεν πιστεύετε όσα αλλάζουν,θα πρέπει να αλλάξετε εσείς οι ίδιες για να το πιστέψετε" και δυστυχώς εσείς παραμένετε καυσόξυλα,τούβλα,ντουβάρια ! Ευτυχώς,όχι όλες ! Καλό απόγευμα !

esprit


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Soniamyk έγραψε:
esprit έγραψε:
Lillybell έγραψε:
esprit έγραψε:
Soniamyk έγραψε:
ede έγραψε:την στάση της αδερφής σου την καταλαβαίνω απολυτα . Την έχω περάσει. Η στάση της μαμάς σου ειναι απαράδεκτη. Εγω προσωπικά θα της έλεγα οτι με ενοχλέι αυτο που κάνει και στο κάτω κατα δεν φταις σε τίποτα εσυ αν η δικη σου εγκυμοσύνη παει καλα αλλά της αδερφής σου δεν προχώρησε.
Το άτομο είπε και δήλωσε :

"η στάση της μαμάς σου είναι απαράδεκτη"

Κριτικάρει τη μαμά σου χαρακτηρίζοντας την ως "απαράδεκτη" .
Την  ξέρει και προσωπικά αναρωτιέμαι ή απλά επειδή δεν συμφωνεί ως ανατρεπτική,αντιδραστική και ανυπόταχτη εξυπνούλα απλά εκτοξεύει βαρύς χαρακτηρισμούς για τη μητέρα του καθενός και εσύ κάθεσαι και απλά παρακολουθείς ; Άκου εκεί "απαράδεκτη" η μητέρα κάποιας ! !
Απαράδεκτη είσαι εσύ κυρά μου που λες απαράδεκτη τη μάνα μιας κοπέλας που εγκυμονεί  ,άντε μην τα πάρω τώρα.
Ποιος δίνει το δικαίωμα να λέει η οποιαδήποτε εδώ μέσα τη μάνα του άλλου "απαράδεκτη" Δεν είμαστε καλά.
Εσύ την θεματοθέτρια την γνωρίζεις προσωπικά και της είπες οτι φέρεται εγωιστικά;; 2 μέτρα και 2 σταθμά όπου σε βολεύει έτσι;;
Συγγνωμη..Ασχολειστε ακομη με τον Αντωνη;;
Εγω τον εβαλα στη λιστα των εχθρων μου, οποτε Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ, Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ πολυ απλα ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ!!!! Οι αποψεις του δεν με ενδιαφερουν, γραφει επιτηδες ΜΟΝΟ  για να προκαλεσει καυγαδες οποτε απο μενα τρωει ενα γερο κλ@σιμο και ησυχαζει!Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
Μονο τωρα που εκανες παραθεση τα ασυναρτητα κειμενα του ειδα και το οτι συγχιστηκατε λιγακι και γι'αυτο σας συμβουλευω αν δεν το γνωριζετε να κανετε το ιδιο...
Αστον να γραφει..Πολυ απλα κανεις δεν θα βλεπει τιποτα!Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
Σιγά μην συγχιστώ για το χαζό καλέ! Απλά την πλάκα μας κάνουμε να περνάει ευχάριστα η ώρα! Αλλά θα σου εμπιστευθώ κάτι... καμμιά φορά νιώθω άσχημα... είναι σαν να γελάς εις βάρος ενός ατόμου με διανοητική στέρηση... κρίμα είναι Sad 
Οι διανοητικά καθυστερημένοι και οι χαζοί είναι συνήθως , όσοι κατηγορούν τους άλλους.Οι πιο επικίνδυνοι είναι όσοι νομίζουν ότι είναι καλά και βρίσκονται έξω.
Επομένως σου επιστρέφω τους χαρακτηρισμούς που η ίδια έδωσες και σε καμία περίπτωση ούτε σε βρίζω ούτε "σας παίρνει" όλες η μπάλα.
Είπαμε ,"αν δεν πιστεύετε όσα αλλάζουν,θα πρέπει να αλλάξετε εσείς οι ίδιες για να το πιστέψετε" και δυστυχώς εσείς παραμένετε καυσόξυλα,τούβλα,ντουβάρια ! Ευτυχώς,όχι όλες ! Καλό απόγευμα !
Επίσης! Με κάνουν να νιώθω τύψεις και στεναχωριέμαι... :( - Σελίδα 2 417472 Με κάνουν να νιώθω τύψεις και στεναχωριέμαι... :( - Σελίδα 2 417472 Με κάνουν να νιώθω τύψεις και στεναχωριέμαι... :( - Σελίδα 2 417472 

ch.ze


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και μαμάκιας κ μ@λ.κ@ς ...αναμενόμενο..

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σου ντινακι με το καλο το νινακι σου.. δεν διαβασα προηγουμενες αναρτησεις ο λογος ευκολονοητος... εχεις μιλησει στη μητερα σου για το πως αισθανεσαι?? ενα κριμα να βαζει και τις δυο κορες στη ιδια κατασταση... ειναι λογικο ν υπαρχει μια ηλεκτρισμενη ατμοσφαιρα μετα απο οτι εγινε αλλα καλο ειναι να διαχωριστει η δικη σου χαρα και μαζι σου να χεροντε και αυτοι που αγαπας.. επισης καποτε η αδερφη σου θα πρεπει να ξεπερασει αυτο το ασχημο γεγονος.. δηλαδη τι θα γινει οταν γεννησεις..?? ελπιζω η μαμα σου να καταλαβει οτι επειδη περναει μια στεναχωρια η μια κορη δεν πρεπει να περασει και η αλλη αλλα αντιθετα η αδερφη σου με την δικη σου εγκυμοσυνη να παρει χαρα!! ολα να πανε καλα!!!

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νανά μου η μάνα είναι μάνα.Ακριβώς επειδή είναι μάνα θα έπρεπε εδώ και 3 μήνες τουλάχιστον να δείχνει ότι χαίρεται για εμένα κ όχι να με στεναχωρεί.Δεν πρόκειται ούτε να της μιλήσω γι' αυτό το θέμα προς το παρόν,γιατί προσπαθώ να ηρεμίσω.Όσο για την αδερφή μου,όπως προαναφέρθηκε,το θέμα είναι ότι το χειρίζεται λάθος η μητέρα μου αφού της φέρεται σαν να είναι άρρωστη και της δείχνει ότι την λυπάται.Δεν την πήραν δα και τα χρόνια...Αντιθέτως είναι 28 χρονών και πάνω απ'όλα αποδείχτηκε από τις εξετάσεις της ότι οφειλόταν σε ένα μικρόβιο και όχι σε κάτι παθολογικό.

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
περασα και γω το ιδιο με την αδερφη σου αλλα εντελως τυχαιο γεγονος... ειναι απωλεια και αυτο αλλα συμφωνω μαζι σου οτι ο περυγυρος θα την βοηθησει να το ξεπερασει... οσο την κανει να αισθανεται οτι εχει συμβει το ανεπανορθωτο τοσο δεν θα συνελχετε η αδερφη σου.. η ιδια τι λεει μιαλς μαζι της?

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μου έχει παραδεχτεί ότι με ζηλευει και δε μπορεί να χαρεί με τη χαρά μου.Τέλος πάντων δεν προκειται να της κρατήσω καμία κακία γιατί λειτουργεί το συναίσθημα καθώς της έχουν περάσει ότι "ήρθε η συντέλεια του κόσμου".

Αποφάσισα όπως είπα να μην ξανασχοληθώ προς το παρόν και να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου.Το χρωστάω στη μπέμπα μου,στον άντρα μου και σε μένα!

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ntina_kostas έγραψε:Μου έχει παραδεχτεί ότι με ζηλευει και δε μπορεί να χαρεί με τη χαρά μου.Τέλος πάντων δεν προκειται να της κρατήσω καμία κακία γιατί λειτουργεί το συναίσθημα καθώς της έχουν περάσει ότι "ήρθε η συντέλεια του κόσμου".

Αποφάσισα όπως είπα να μην ξανασχοληθώ προς το παρόν και να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου.Το χρωστάω στη μπέμπα μου,στον άντρα μου και σε μένα!
μακαρι να το συνηδητοποιησουν γρηγορα και να μην χασουν αυτην την υπεροχη περιοδο της ζωης σου!! με το καλο να ερθει η μπεμπουλα σου!!

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις