Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
54 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 54 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Νευρική μαμά Empty Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 3:14 am

anipomoni


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα σας,
Έχω καιρό να σας μιλήσω, αλλά λειτουργείτε πάντα ως ψυχολογική υποστήριξη. Το πρόβλημά μου είναι ότι έχω πάρα πολύ απότομη συμπεριφορά στα παιδιά μου, με αποτέλεσμα να με φοβούνται. Ενώ μπορεί να τους έχω για ώρες αγκαλιά ξαφνικά να γίνει κάτι και να αρχίζω να φωνάζω και να γουρλώνω τα μάτια. Καταλαβαίνω ότι τα παιδιά μου με φοβούνται και δε με εμπιστεύονται. Η κόρη μου θα πάει δ δημοτικού διαπίστωσα ότι μου κρύβει πράγματα και μου λέει ψέματα. Τη ρώτησα εχθές γιατί δε με εμπιστεύθηκε και μου απάντησε αυτόματα "ΑΦΟΥ ΠΑΝΤΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ" Σαν να με χτύπησε γροθιά στο στομάχι. Γιατί τα αγαπάω πολύ και τα δύο για να τα απομακρύνω από εμένα και να με φοβούνται τόσο. Βοηθήστε με να σώσω τη σχέση μου με τα παιδιά μου. Τι να κάνω για να γαληνέψω και να μπορώ να χαμηλώσω τους τόνους.

2Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 3:16 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μηπως φταιει κατι σε σχεση με τον συζυγο σου και εχεις μαζεμενα νευρα?

3Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 3:21 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
προσπαθησε να γινεις λιγο ανεκτηκη!!τα παιδια τρομοκρατουντε με τις φωνες και πεφτεις πολυ στα ματια τους!!

4Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 3:27 am

anipomoni


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Με το σύζυγό μου είμαστε μια χαρά. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχω μόνιμα νεύρα. Ενώ ασχολούμαι μαζί τους, παίζουμε, ξαφνικά μπορεί να γίνει κάτι άσχετο και να κάνω έκρηξη απ'το πουθενά.
Ο μικρός τις φωνές μου δεν τις αντιμετωπίζει σαν να φοβάται η μεγάλη όμως το δείχνει. Η συμπεριφορά μου είναι ννευρική παντού. Έχω ένα μόνιμο στρες που δεν μπορώ να διαχειριστώ. Φαίνομαι όταν μιλάω. Είμαι νευρική πολύ. Αλλά θέλω να φτιάξω τη σχέση μου με τα παιδιά μου!!! Προλαβαίνω???

5Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 3:34 am

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω θα σου πρότεινα να πάρεις όντως ψυχολογική υποστήριξη απο τη στιγμή που δεν μπορείς να το διαχειριστεις.καλη η κουβεντουλα για παρόμοια περιστατικά ομως καθε περίπτωση ειναι διαφορετική και καθε παιδι μοναδικό.και απο τη στιγμή που έχεις εντοπίσει το προβλημα η μιση δουλεια εχει γίνει.το να ζητήσεις τη γνώμη-συμβουλή κάποιου ειδικού για το πως να το διαχειριστεις νομίζω θα σε βοηθήσει.αυτη ειναι η άποψη μου.

6Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 3:46 am

anipomoni


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ξεκινάω να αλλάξω συμπεριφορά. Κρατάει μία εβδομάδα άντε και δεύτερη και μετά πάλι τα ίδια. Ο ειδικός θεωρείτε ότι θα με βοηθήσει? Ή θα είναι ένα κόστος που τελικά δεν θα οδηγήσει πουθενά?

7Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 3:49 am

anipomoni


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Στο 1107 έχει πάρει καμία κοπέλα από εσάς?

8Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 3:53 am

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
anipomoni έγραψε:Ξεκινάω να αλλάξω συμπεριφορά. Κρατάει μία εβδομάδα άντε και δεύτερη και μετά πάλι τα ίδια. Ο ειδικός θεωρείτε ότι θα με βοηθήσει? Ή θα είναι ένα κόστος που τελικά δεν θα οδηγήσει πουθενά?
εγω εχω εχω απευθυνθεί 2 φορές σε σύμβουλο γονέων για παρόμοια θέματα και να σου πω την αληθεια απο αυτα που μου είπαν κάποια τα κράτησα και κάποια τα πεταξα.μερικα πράγματα δεν μπορείς να τα ακολουθήσεις κατα γράμμα απλα τα προσαρμόζεις πάνω σου και πάνω στο παιδι ανάλογα το χαρακτήρα του.και αν βρεθώ ξανά σε αδιέξοδο παλι θα ζητήσω συμβουλή.

9Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 3:55 am

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ένας ψυχολόγος, εφ όσων υπάρχει καλή συνεργασία και χημεία μεταξύ σας, σίγουρα θα λειτουργήσει θετικά!
Δοκίμασέ το!!
Ίσως να σε βοηθήσει να διαχειρίζεσαι καλύτερα τα συναισθήματα σου, δηλαδή να ελεγχεις τις αντιδράσεις σου.
Είναι πολύ δύσκολο για τον οποιονδήποτε να έχει τόσες πολλές ευθύνες καθημερινά!

10Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 5:20 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anipomoni έγραψε:Ξεκινάω να αλλάξω συμπεριφορά. Κρατάει μία εβδομάδα άντε και δεύτερη και μετά πάλι τα ίδια. Ο ειδικός θεωρείτε ότι θα με βοηθήσει? Ή θα είναι ένα κόστος που τελικά δεν θα οδηγήσει πουθενά?
δεν εχεις να χασεις τιποτα!αυτο το ειχα και εγω ομως εχω καταλαγιασει αρκετα τα νευρα μου σε σημειο να με λενε και απαθεστατη για τα παιδια μου.δεν ειμαι,απλα τα αφηνω οταν μαλωνουν να τα βγαλουν περα μονα τους.η τρωνε και μου λερωνουν,εκει που ουρλιαζα τωρα απλουστατα οποια εκανε την ζημια θα παρει το βετεξ και θα τα μασει απο κατω και αν δεν το κανει σωστα θα το ξανακανει μεχρι να το κανει λαμπικο.ομορφα και ωραια χωρις φωνες.παιζουν και μαλωνουν?ομορφα και ωραια παλι θα σηκωθω θα παρω το παιχνιδι και θα παει απεναντι στο χωραφι!δεν πανε τα ρουχα για πλυσιμο??δεν θα εχουν να ντυθουν!να δεινεις στα παιδια να καταλαβουν δυο πραγματακια χωρις υστεριες!και σιγουρα θα καταλαβουν καλυτερα!γιατι απο οτι καταλαβα με τα παιδια γινεσαι νευρικη..προσπαθησε το αυτο που σου λεω και πες μας αν επιασε το κολπο!

11Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 5:48 am

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συμφωνω με demaki...τα ιδια κανω και γω σε γενικες γραμμες...καποιες φορες μπορει να φαινομαι απαθης αλλα δεν ειμαι...απλα συγκρατω την ψυχραιμια μου..(καποιες αλλες παλι δυστυχως ειναι ανεφικτο να κρατησεις την ψυχραιμια σου..μην εισαι πολυ σκληρη με τον εαυτο σου...εγω πχ σημερα που μου αδειασε ολο το απορρυπαντικο πιατων στο πατωμα της κουζινας κα μαζευα 2 ωρες δε τ ακαταφερα να μεινω απαθης,εκει να δεις φωνες αλλα και ξυλιες στον ποποRolling Eyes 

12Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 7:25 am

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΟΛΕΣ ΤΟ ΈΧΟΥΜΕ ΠΑΘΕΙ ΕΚΕΊ ΠΟΥ ΕΊΜΑΣΤΕ ΜΈΣ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΉ ΧΑΡΆ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΜΑΣ ΞΑΦΝΙΚΆ ΝΑ ΓΊΝΕΤΑΙ ΚΆΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΝΕΥΡΙΑΣΟΥΜΕ.ΝΟΜΊΖΩ ΕΊΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΌ.ΑΠΛΆ ΠΡΟΣΠΆΘΗΣΕ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΣΟΥ ΣΕ ΓΕΓΟΝΌΤΑ ΟΠΟΥ ΠΡΈΠΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΝΑ ΦΩΝΆΞΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΌΧΙ ΣΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΌ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΒΕΊ.ΠΑΙΔΙΆ ΕΊΝΑΙ ΚΑΙ ΞΕΦΕΎΓΟΥΝ ΤΙ ΝΑ ΚΆΝΟΥΜΕ ΤΏΡΑ.ΝΑ ΣΚΈΦΤΕΣΑΙ ΌΤΙ ΔΕΝ ΉΡΘΕ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΌΣΜΟΥ,ΌΛΑ ΓΊΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΆΛΙ ,ΜΈΤΡΑ ΜΈΧΡΙ ΤΟ 10 ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΎΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΦΎΓΟΥΝ.ΛΈΝΕ ΌΤΙ ΣΕ ΚΆΘΕ ΔΥΣΚΟΛΊΑ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ.ΚΆΝΤΟ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΘΑ ΦΤΙΆΞΕΙ ΚΑΙ Η ΣΧΈΣΗ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΌΡΗ ΣΟΥ.ΌΣΟ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΌ ΤΌΣΟ ΘΑ ΣΟΥ ΚΡΎΒΕΙ ΠΡΆΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΊ ΘΑ ΦΟΒΆΤΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΊΔΡΑΣΗ ΣΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΈΛΕΣΜΑ ΝΑ ΣΟΥ "ΦΎΓΕΙ" ΤΕΛΕΙΩΣ.ΈΛΑ ΚΑΙ ΣΥ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΘΥΜΉΣΟΥ ΤΑ ΔΙΚΆ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΡΌΝΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΈΔΡΑΣΕ ΜΕ ΨΥΧΡΑΙΜΊΑ.Η ΟΥΣΊΑ ΕΊΝΑΙ ΝΑ ΕΊΣΤΕ ΚΑΛΆ ΚΑΙ ΌΛΑ ΤΑ ΑΛΛΆ ΕΊΝΑΙ ΣΑΛΤΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΔΙΟΡΘΏΝΟΝΤΑΙ.ΔΕ ΣΟΥ ΛΈΩ ΝΑ ΕΊΣΑΙ ΑΦΑΣΊΑ ΣΚΈΤΗ ΝΑ ΓΊΝΕΤΑΙ Η ΣΥΝΤΈΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΌΣΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΕΊΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΣΤΑ ΧΕΊΛΗ ΑΛΛΆ ΜΗ ΧΑΛΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΖΑΧΑΡΈΝΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΌΛΑ.ΕΆΝ ΠΆΛΙ ΝΟΜΊΖΕΙΣ ΌΤΙ ΑΥΤΉ Η ΑΛΛΑΓΉ ΤΩΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΆΤΩΝ ΣΟΥ ΓΊΝΕΤΑΙ ΤΡΟΜΕΡΆ ΑΠΌΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΌ ΣΟΥ,ΤΌΤΕ ΨΑΞΤΟ ΛΊΓΟ ΠΑΡΑΠΆΝΩ ΚΑΙ ΡΩΤΆ ΚΆΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΌ.ΕΛΠΊΖΩ ΝΑ ΒΟΉΘΗΣΑ.

13Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 7:46 am

bublesoaps

bublesoaps
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
anipomoni έγραψε:Καλησπέρα σας,
Έχω καιρό να σας μιλήσω, αλλά λειτουργείτε πάντα ως ψυχολογική υποστήριξη. Το πρόβλημά μου είναι ότι έχω πάρα πολύ απότομη συμπεριφορά στα παιδιά μου, με αποτέλεσμα να με φοβούνται. Ενώ μπορεί να τους έχω για ώρες αγκαλιά ξαφνικά να γίνει κάτι και να αρχίζω να φωνάζω και να γουρλώνω τα μάτια. Καταλαβαίνω ότι τα παιδιά μου με φοβούνται και δε με εμπιστεύονται. Η κόρη μου θα πάει δ δημοτικού διαπίστωσα ότι μου κρύβει πράγματα και μου λέει ψέματα. Τη ρώτησα εχθές γιατί δε με εμπιστεύθηκε και μου απάντησε αυτόματα "ΑΦΟΥ ΠΑΝΤΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ" Σαν να με χτύπησε γροθιά στο στομάχι. Γιατί τα αγαπάω πολύ και τα δύο για να τα απομακρύνω από εμένα και να με φοβούνται τόσο. Βοηθήστε με να σώσω τη σχέση μου με τα παιδιά μου. Τι να κάνω για να γαληνέψω και να μπορώ να χαμηλώσω τους τόνους.
Κανένας γονιός δεν έχει το εγχειρίδιο του ΤΕΛΙΟΥ ΓΟΝΕΑ! Μεσα απο τα λάθη μας μαθαίνουμε και προσπαθούμε να μην τα επανάβουμε και κυρίως να καταλάβουμε πόσο λάθος χειρισμούς έχουμε κάνει.! Απόδειξη ειναι ότι μας γράφεις ότι ήδη αναγνωρίζεις το λάθος σου, νοιώθεις ενοχές και μόνη σου δίνεις την απάντηση ότι πρέπει να κερδίσεις την εμπιστοσύνη τους πάλι . Τα παιδιά σου ξέρουν ότι τα λατρεύεις απλά και αυτά παίζουν μετα δικά μας όρια και ξεφεύγουμε και εμείς. Θέλει συνεργασία και απο τις 2 πλευρές. Οι ηλικές των παιδιών σου είναι πάρα πολύ καλές για χτισιμο της σχέσης

14Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 9:13 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ετσι οπως το ακουω πιστευω οτι μπορει και μη συνηδητα να περνεις πιεσεις.. απο οποιονδηποτε.. μου ακεγετε σαν ξεσπαμα απο νευρα που εχουν μενει μεσα σου χωρις να ξεσπασεις.. καλο ειναι να εποικινωνησεις με καποια γραμμη υποστηριξεις γιατι ειναι ειλκρινα ασχημο αυτο που σε ειπε η κορη σου.. και ευχομαι να αλλαξουν οι καταστασεις!!

15Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 11:20 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εγω θα συμφωνησω με τα κοριτσια παραπανω και στο οτι καλο θα ηταν να το συζητησεις και με εναν ιδικο, γτ πυστευω οτι για να λυθει το συγκεκριμενο προβλημα θελει ουσιααστικο ψαξιμο και συζητηση και με τον εαυτο σου. στην ουσια να σκεφτεσαι οτι δεν υπαρχει λογος ορισμενες φορες να φωναζεις και οτι ενταξι, δεν εγινε και τιποτα αν εσπασε το βαζο, η της επεσε το φαγητο. Smile 

16Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 12:36 pm

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλα αν εσπασε το βαζο μια φωνουλα επιτρεπεται νομιζω...Wink 

17Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Δευ Σεπ 09, 2013 12:54 pm

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
love4 έγραψε:καλα αν εσπασε το βαζο μια φωνουλα επιτρεπεται νομιζω...Wink 
αναλογα, γιατι θα μπορουσες να το ειχες σπασει και εσυ ! συμβαινουν αυτα .. Very Happy 

18Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Τρι Σεπ 10, 2013 12:57 am

anipomoni


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια καλημέρα,
Καταρχήν σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές.Προς στιγμή νόμιζα ότι έχω αρχίσει να τρελαίνομαι. Δεν είμαι η μόνη. Αλλά όσα μου είπατε έχουν λογική και θα ξεκινήσω πρώτα με τα τρικ που μου προτείνετε και αν δεν δω αποτέλεσμα θα πάω και σε ειδικό. Να σας πω όμως ότι από εχθές που της μίλησα ήρεμα νομίζω ότι κάναμε μία καλή αρχή.Very Happy 

19Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Τρι Σεπ 10, 2013 1:00 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anipomoni έγραψε:Κορίτσια καλημέρα,
Καταρχήν σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές.Προς στιγμή νόμιζα ότι έχω αρχίσει να τρελαίνομαι. Δεν είμαι η μόνη. Αλλά όσα μου είπατε έχουν λογική και θα ξεκινήσω πρώτα με τα τρικ που μου προτείνετε και αν δεν δω αποτέλεσμα θα πάω και σε ειδικό. Να σας πω όμως ότι από εχθές που της μίλησα ήρεμα νομίζω ότι κάναμε μία καλή αρχή.Very Happy 
καλημερα!!!!συγχαριτηρια για την καλη αρχη!!!ηρεμισε και ολα καλα θα πανε!!!

20Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Τετ Σεπ 11, 2013 1:16 am

Λιτσα34


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
anipomoni μαμά σε καταλαβαίνουμε όλοι απόλυτα.Δεν είσαι η μόνη που βιώνειs τόση ένταση και νεύρα.Τα προβλήματα[ κυρίωs οικονομικά]μαs έχουν κατακλησει όλουs.
Ακολούθησε τιs συμβουλέs που σου έδωσαν πιο πάνω οι μαμάδεs και όλα θα πάνε καλά.
Να σου πω κάτι που έχω πάντα στο μυαλό μου και με βοηθάει απίστευτα;
Στη συμπεριφορά μου απέναντι στο παιδί έχω πάντα στο μυαλό μου ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΘΥΜΑΤΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ,ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ.
Ευχομαι όλα να σου πάνε καλά.

21Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Τετ Σεπ 11, 2013 10:23 am

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ειναι πολυ δυσκολο να εισαι μαμα. Ξαφνικα απο ανθρωπος καλεισαι να γινεις Θεος! Να ξερεις τις απαντησεις σε ολα. Να δινεις λυσεις σε ολα. Να τα κανεις ολα. Να εισαι υπευθυνη για ολα. Να τα κανεις ολα σωστα.Να τα προλαβαινεις ολα. Και ο ευατος μας ομως ειναι καπου εκει, οχι μονο η οικογενεια μας..Και ο τροπος διαμαρτυριας του που τον εχουμε παραμερισει ειναι τα νευρα..τα οποια που αλλου θα τα ξεσπασουμε? Στα αγαπημενα μας προσωπα, και δυστυχως σε αυτα που ειναι πιο κοντα μας: τα παιδια μας.
Για να σταματησεις αυτο που κανεις πρεπει να φερεις εκεινα στη θεση σου. Πως θα ενιωθες εσυ? Οταν γινεται κατι και νομιζεις πως θα εκραγεις, ζητα στα παιδια σου να πανε στο δωματιο τους για λιγο. Ενα λεπτο αρκει για να συνελθεις. Προσπαθησε να συγκρατηθεις.
Και για να λεμε την αληθεια, τα νευρα που ξεσπαμε στα παιδια μας μας δημιουργουνται απο καπου αλλου. Τιποτα δεν ειναι αναιτιο. Κατσε και σκεψου απο που προερχονται ολα αυτα τα νευρα και ξεσπασε τα στους υπευθυνους. Μην κρατας πραγματα μεσα σου. Τωρα αν δεν μπορεις να το βρεις..συμβουλευσου καποιον ειδικο, ωστε να ανακαλυψεις τις αιτιες..Εχεις χρονο να βελτιωσεις τη σχεση με τα παιδια σου. Στο κατω κατω, ειναι οτι σημαντικοτερο εχουμε.Αξιζει η προσπαθεια.

22Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Πεμ Σεπ 12, 2013 1:27 pm

PAMICHA

PAMICHA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
http://neamanoulaa.blogspot.gr/2013/09/blog-post_12.html

ελατε να κερδισουμε δωρζ

http://otanexoesena.blogspot.gr/

23Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Πεμ Σεπ 12, 2013 10:52 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λίγο χοντράδα δεν είναι το διαφημιστικό μήνυμα?

Αν δηλαδή κερδίσει το δωράκι η νευρική μαμά θα ηρεμήσει?

24Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Πεμ Σεπ 12, 2013 11:58 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Λίγο χοντράδα δεν είναι το διαφημιστικό μήνυμα?

Αν δηλαδή κερδίσει το δωράκι η νευρική μαμά θα ηρεμήσει?
ααα!!!εγω αμα δω δωρακι γινομαι το καλυτερο παιδακι μαργαριτουλα μου!!!!

25Νευρική μαμά Empty Απ: Νευρική μαμά Παρ Σεπ 13, 2013 12:45 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:
margdimitra έγραψε:Λίγο χοντράδα δεν είναι το διαφημιστικό μήνυμα?

Αν δηλαδή κερδίσει το δωράκι η νευρική μαμά θα ηρεμήσει?
ααα!!!εγω αμα δω δωρακι γινομαι το καλυτερο παιδακι μαργαριτουλα μου!!!!
Εξαρτάται το δώρο.
Αν είναι κάτι που δε μου αρέσει (καθ΄υποβολή τα δώρα που παίρνω... "θέλω αυτό"λέω... διαφορετικά...κλάφτα) τότε χειρότερα μανουριάζω.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις