Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
54 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 54 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

51Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Τετ Οκτ 02, 2013 12:18 pm

annezoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Bravo!! Prepei na eisai egyos!! Pes mas!!

52Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Τετ Οκτ 02, 2013 1:10 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annezoula έγραψε:Bravo!! Prepei na eisai egyos!! Pes mas!!
τι λες μανα μου? πλακα μας κανεις?Shocked Shocked Shocked Shocked 

53Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Τετ Οκτ 02, 2013 1:13 pm

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ede έγραψε:
annezoula έγραψε:Bravo!! Prepei na eisai egyos!! Pes mas!!
τι λες μανα μου? πλακα μας κανεις?Shocked Shocked Shocked Shocked 
Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing Laughing  Laughing  Laughing 

Η κοπελα διαβασε μόνο το αρχικο μηνυμα, και απλα απαντησε σε εκεινο, ενω εδω εχουμε φτασει στην...αδεια κυησεως Laughing  Laughing 

54Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Τετ Οκτ 02, 2013 1:17 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
annezoula έγραψε:Bravo!! Prepei na eisai egyos!! Pes mas!!
τι λες μανα μου? πλακα μας κανεις?Shocked Shocked Shocked Shocked 
αυτα ειναι τα καλυτερ μου οταν συμβαινουν εδω μεσα! Laughing Laughing Laughing Laughing 
αλλα πρεπει να εχει δικιο η Χαρουλα

55Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Τετ Οκτ 02, 2013 2:08 pm

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πως σου ηρθε βρε Ζινι να βγαλεις το σκυλακι σου next event?? Razz  Laughing  Laughing 

56Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Τετ Οκτ 02, 2013 9:57 pm

Tintail


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η αδελφη μου ειναι καθηγητρια και ειχε αιμορραγιες απο την 5η εβδομαδα. Της εγραψαν μεν να μεινει στο κρεβατι αλλα περασε επιτροπη (υπερηχο κτλ). Τελικα ειχε επιπωματικο πλακουντα και εμεινε στο κρεβατι μεχρι που γεννησε και υστερα πηρε και τους 18 μηνες που δικαιουνταν. Αλλα την επιτροπη/υπερηχο δεν την γλιτωσε. Δεν μπορεις να απαιτησεις αδεια χωρις να πας τα απαραιτητα δικαιολογητικα καρδια μου Smile Κανε ο,τι σου λενε και μετα κρεβατακι και τα ποδια ψηλα οπως πρεπει Smile
Φιλια!!

57Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Τετ Οκτ 02, 2013 10:04 pm

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πάντως κι εγώ στο δημόσιο για να εγκριθεί η αναρρωτική μου στην αρχή της εγκυμοσύνης χρειαζόμουν:
γνωμάτευση γιατρού και υπέρηχο.
Κατά τα άλλα δεν είχα πρόβλημα με την χορήγησή της...

58Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Τετ Οκτ 02, 2013 11:21 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
XaroulaTs έγραψε:Πως σου ηρθε βρε Ζινι να βγαλεις το σκυλακι σου  next event?? Razz  Laughing  Laughing 
υποτιθεται ως απομενο γεγονος ειναι και καλα η επετειος της ημερας που το πηρα. γιατι δεν ξερω γενεθλεια και δεν ειχα αλλη επιλογη. αν και αυτο στο περιπου το εβαλα..

59Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Παρ Οκτ 04, 2013 6:25 am

kiki_28


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα σε ολες!ευχαριστω για τις απαντησεις.το θεμα μου ηταν πως αδεια παιρνω καθαρα προληπτικα χωρις να εχω καποιο προβλημα!γιαυτο ειχα αγχος για τον υπερηχο γιατι δν ηξερα πως θα φανει οτι υπαρχει προβλημα.τελικα τον εκανα εχθες.δν ακουσαμε κατι.ειδαμε το σακο κ επιβεβαιωθηκαν εμβρυικα στοιχεια.την δευτερα θα παμε για παραπεμπτικο για την επιτροπη κ ελπιζω ολα να πανε καλα.οσο αφορα την προτεραιοτητα μεταξυ δουλειας κ εγκυμοσυνης,νομιζω οτι εχω παρει ξεκαθαρη αποφαση.

60Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Παρ Οκτ 04, 2013 6:39 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kiki_28 έγραψε:Καλησπέρα σε ολες!ευχαριστω για τις απαντησεις.το θεμα μου ηταν πως αδεια παιρνω καθαρα προληπτικα χωρις να εχω καποιο προβλημα!γιαυτο ειχα αγχος για τον υπερηχο γιατι δν ηξερα πως θα φανει οτι υπαρχει προβλημα.τελικα τον εκανα εχθες.δν ακουσαμε κατι.ειδαμε το σακο κ επιβεβαιωθηκαν εμβρυικα στοιχεια.την δευτερα θα παμε για παραπεμπτικο για την επιτροπη κ ελπιζω ολα να πανε καλα.οσο αφορα την προτεραιοτητα μεταξυ δουλειας κ εγκυμοσυνης,νομιζω οτι εχω παρει ξεκαθαρη αποφαση.
Πόσο σε έβγαλε ο γιατρός σου;;;

61Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Παρ Οκτ 04, 2013 6:46 am

kiki_28


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
5 εβδομαδων κ 5 ημερων.μου ειπαν οτι ολα φαινονται καλα αλλα επειδη ειναι πολυ μικρουλη δν μπορουσε ακομα να πιασει παλμους.ο υπερηχολογος ειπε οτι ειναι πιο μικρουλη απο οτι λεμε με βαση την ΤΗΠ.η αληθεια ειναι οτι πηγαινα για τον υπερηχο κ τρεμαν τα ποδια μου.η τελευταια φορα που πηγα ηταν τραγικη.ηθελα πολυ να ακουσω καρδουλα.τωρα το αγχος παρατεινεται για 2βδομαδες ακομα.

62Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Παρ Οκτ 04, 2013 6:49 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kiki_28 έγραψε:5 εβδομαδων κ 5 ημερων.μου ειπαν οτι ολα φαινονται καλα αλλα επειδη ειναι πολυ μικρουλη δν μπορουσε ακομα να πιασει παλμους.ο υπερηχολογος ειπε οτι ειναι πιο μικρουλη απο οτι λεμε με βαση την ΤΗΠ.η αληθεια ειναι οτι πηγαινα για τον υπερηχο κ τρεμαν τα ποδια μου.η τελευταια φορα που πηγα ηταν τραγικη.ηθελα πολυ να ακουσω καρδουλα.τωρα το αγχος παρατεινεται για 2βδομαδες ακομα.
Λοιπόν άκου,καταρχάς συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.Όλα τα άλλα θα πάρουν το δρόμο τους..Μην ανησυχείς.Κάνε υπομονή και θα περάσουν και 2 βδομαδούλες Smile

63Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Παρ Οκτ 04, 2013 6:51 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όντως είναι νωρίς για να ακούσεις καρδούλα..Και εγώ ήμουν 5 εβδ και 2 ημ όταν διέγνωσαν την εγκυμοσύνη μου αλλά την καρδούλα την ακούμε κάπου στις 7 εβδομάδες.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!

64Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Παρ Οκτ 04, 2013 8:08 am

Tintail


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Θα συμφωνησω με την Ντινα. Εγω 5+1 ειδαμε σακο, και 6+2 ακουσαμε καρδουλα.
Αντε αντε... καλα ολα Smile Smile

65Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Παρ Οκτ 04, 2013 12:01 pm

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ 6w3d άκουσα καρδιά
Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο Wink 

66Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Παρ Οκτ 04, 2013 12:08 pm

Tintail


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ναι βρε. Η καρδια αρχιζει να κτυπαει περι τις 6 εβδομαδες. Πιο πριν απλα δεν υπαρχει Smile
Επισης συμφωνα με μελετες σε μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη, πρεπει η χοριακη να φτασει ανω των 13.000 μοναδων για να κτυπησει η καρδια (που αντιστοιχει περιπου στις 6+ βδομαδες).

67Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Παρ Οκτ 04, 2013 12:24 pm

anabela


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα κοριτσια. Καλα ειστε? Δεν ειμαι σιγουρη αν ειμαι στο σωστο μερος για να ρωτησω κατι συγκεκριμενο. Κατ αρχας να πω οτι εχω πολυκυστικες και αστατο κυκλο. Γενικα βεβαια ειναι αρκετα μικρος. 20-25 μερες χοντρικα. Μια ερωτηση για οσες ειναι εγγυουλες η εχουν ηδη μωρακι. Αδιαθετησα τελευταια φορα 5 Σεπτεμβρη αρα θεωρητικα παλι (λογω πολυκυστικων) αυριο πρεπει να μου ερθει (αν και κανονικα θα επρεπε να εχει ερθει γιατι οπως ειπα εχω μικρο κυκλο αλλα μερικες φορες ειναι και μεγαλυτερος) Αυτο που με απασχολει ειναι το εξης. Εδω και τρεις 3-4 μερες εχω πονους σε πλατη (καλα αυτο μπορω να πω οτι εχω κρυωσει λιγο λογω αποτομης αλλαγης καιρου) ΟΜΩΣ εχω πολλα ρεψιματα (χθες βραδυ και ελαφρια καουρα) και με τρωει η κοιλια και το στηθος. Αρχικα νομισα πως κατι με ενοχλει απο το παντελονι. Ομως οχι γιατι φαγουρα εχω και οταν φοραω φορμα η πιτζαμες σε ασχετες δηλαδη στιγμες. Ειχε καμια σας κατι αναλογο πριν μαθει πως ειναι εγγυος η εστω λιγο μετα???

68Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Παρ Οκτ 04, 2013 12:26 pm

anabela


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Επισης ξεχασα να πω πως σημερα ξεκινησαν πονοι περιοδου αλλα ηπιας μορφης τιποτα το σπουδαιο η εντονο

69Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Σαβ Οκτ 05, 2013 9:19 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
anabela έγραψε:καλησπερα κοριτσια. Καλα ειστε? Δεν ειμαι σιγουρη αν ειμαι στο σωστο μερος για να ρωτησω κατι συγκεκριμενο. Κατ αρχας να πω οτι εχω πολυκυστικες και αστατο κυκλο. Γενικα βεβαια ειναι αρκετα μικρος. 20-25 μερες χοντρικα. Μια ερωτηση για οσες ειναι εγγυουλες η εχουν ηδη μωρακι. Αδιαθετησα τελευταια φορα 5 Σεπτεμβρη αρα θεωρητικα παλι (λογω πολυκυστικων) αυριο πρεπει να μου ερθει (αν και κανονικα θα επρεπε να εχει ερθει γιατι οπως ειπα εχω μικρο κυκλο αλλα μερικες φορες ειναι και μεγαλυτερος) Αυτο που με απασχολει ειναι το εξης. Εδω και τρεις 3-4 μερες εχω πονους σε πλατη (καλα αυτο μπορω να πω οτι εχω κρυωσει λιγο λογω αποτομης αλλαγης καιρου) ΟΜΩΣ εχω πολλα ρεψιματα (χθες βραδυ και ελαφρια καουρα) και με  τρωει η κοιλια και το στηθος. Αρχικα νομισα πως κατι με ενοχλει απο το παντελονι. Ομως οχι γιατι φαγουρα εχω και οταν φοραω φορμα η πιτζαμες σε ασχετες δηλαδη στιγμες. Ειχε καμια σας κατι αναλογο πριν μαθει πως ειναι εγγυος η εστω λιγο μετα???
Έτσι όπως τα λές έχεις 5 μέρες καθυστέρηση άν αδιαθέτησες 5 Σεπ τελευταία φορά και έχεις 20 με 25 μέρες κύκλο.Πάρε κανένα τεστ και κάνε Smile

70Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Κυρ Οκτ 06, 2013 1:54 pm

kiki_28


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
anabela έγραψε:καλησπερα κοριτσια. Καλα ειστε? Δεν ειμαι σιγουρη αν ειμαι στο σωστο μερος για να ρωτησω κατι συγκεκριμενο. Κατ αρχας να πω οτι εχω πολυκυστικες και αστατο κυκλο. Γενικα βεβαια ειναι αρκετα μικρος. 20-25 μερες χοντρικα. Μια ερωτηση για οσες ειναι εγγυουλες η εχουν ηδη μωρακι. Αδιαθετησα τελευταια φορα 5 Σεπτεμβρη αρα θεωρητικα παλι (λογω πολυκυστικων) αυριο πρεπει να μου ερθει (αν και κανονικα θα επρεπε να εχει ερθει γιατι οπως ειπα εχω μικρο κυκλο αλλα μερικες φορες ειναι και μεγαλυτερος) Αυτο που με απασχολει ειναι το εξης. Εδω και τρεις 3-4 μερες εχω πονους σε πλατη (καλα αυτο μπορω να πω οτι εχω κρυωσει λιγο λογω αποτομης αλλαγης καιρου) ΟΜΩΣ εχω πολλα ρεψιματα (χθες βραδυ και ελαφρια καουρα) και με τρωει η κοιλια και το στηθος. Αρχικα νομισα πως κατι με ενοχλει απο το παντελονι. Ομως οχι γιατι φαγουρα εχω και οταν φοραω φορμα η πιτζαμες σε ασχετες δηλαδη στιγμες. Ειχε καμια σας κατι αναλογο πριν μαθει πως ειναι εγγυος η εστω λιγο μετα???
Η φαγουρες δν μου θυμιζουν συμπτωμα που να εχω νιωσει η να εχω διαβασει.Τα ρεψιματα κ η καουρα ομως με ψιλοβασανιζουν πριν ακομα μαθω πως ειμαι εγκυος!συμφωνω να κανεις ενα τεστ,απλα προτεινω να πας κατευθειαν για χοριακη!Αν διαβασες την πρωτη μου αναρτηση,εμενα ακομα κ η πρωτη χοριακη μου ηταν αρνητικη,αν κ ημουν εγκυος!οποτε μν το πολυρισκαρεις με τα τεστ.κατευθειαν αιματακι!μακαρι να σου πανε ολα οπως τα θες!οσο για τις πολυκυστικες μν σκας!κ γω μια απο τα ιδια!ενα μηνα κυκλος 15ημερων κ ο επομενος 40!!!χαος!

71Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Παρ Οκτ 11, 2013 9:53 am

kiki_28


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπερα κοριτσια?πως ειστε?αχ κοριτσια μου υποφερω!καθε απογευμα εχω φοβερες ανακατοσουρες!το στομαχι μου νιωθω οτι γυριζει γυρω γυρω...το κακο ειναι πως δν καταληγει σε εμετο να ανακουφιστω κ νιωθω πολυ αδυναμη.σημερα ενιωσα κ πρωτη φορα να ζαλιζομαι τοσο που παγωσε το αιμα μου κ μου ερχοταν λιποθυμια!ευτυχως τη γλιτωσα γιατι ημουν κ μονη στο σπιτι.Στεναχωριεμαι κιολας που παραπονιεμαι!για το παιδακι μου τα περναω ολα...χαλαλι...

72Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Παρ Οκτ 11, 2013 10:03 am

Tintail


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κικη μην εισαι χαζη παιδι μου! Δεν ειναι ευκολο πραγμα η εγκυμοσυνη! να μας τα λες Smile Smile Μην απολογεισαι!
Καλο ειναι αυτο, οι εμετοι και οι ζαλαδες, λενε οτι ειναι "γερη" εγκυμοσυνη!
Εμενα μου εδωσε Cilroton σιροπι. χ3 την ημερα πριν τα γευματα και ειμαι καλυτερα. Τα πρωινα γενικα καλα, το απογευμα αρχιζουν τα οργανα χε χε.

73Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Παρ Οκτ 11, 2013 10:11 am

kiki_28


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Και γω τα ιδια.μια χαρα ξυπναω το πρωι.το απογευμα ομως λες κ εχω ραντεβου με την αδιαθεσια...καπου εκει μετα τις 6,ειμαι λες κ με εχεις πεταξει στα ανοιχτα με 10 μποφορ...

74Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Σαβ Οκτ 12, 2013 5:50 am

anabela


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Eπ κοριτσια! Ευχαριστω για τις απαντησεις απ οτι καταλαβα ειστε εγγυουλες. Με το καλο τα μωρακια σας. Εγω τον προηγουμενο μηνα αδιαθετησα 5 Σεπτεμβρη αλλα κανονικα κανονικα ηρθαν στις 7. Γενικα εχω περιεργο κυκλο που συνηθως ειναι μικρος και ποτε ποτε θυμαται να μεγαλωσει ετσι στο ξαφνικο και ακυρο. Τεσπα τωρα εχω πολυ μικρα πονακια περιοδου. Τιποτα το τρελο. Τ ρεψιματα ψιλοαραιωσαν. Ηκαθυστερηση καθυστερηση. Πηγα χτες και πηρα ενα clear blue αρνητικο. Σημερα 12 ειμαι στις 5-7 μερες καθυστερηση. Λεω 5-7 γιατι οπως ειπα αδιαθετησα ναι μεν 5 σεπτεμβρη αλλα 7 κανονικοτερα. Με εννοειτε τι θελω να πω Laughing  Για το κλιαρ μπλου εχω ακουσει καλα λογια αλλα κανουν και λαθη λετε ??

75Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηγνώμη σας παρακαλώ!!!! Σαβ Οκτ 12, 2013 5:59 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
anabela έγραψε:Eπ κοριτσια! Ευχαριστω για τις απαντησεις απ οτι καταλαβα ειστε εγγυουλες. Με το καλο τα μωρακια σας. Εγω τον προηγουμενο μηνα αδιαθετησα 5 Σεπτεμβρη αλλα κανονικα κανονικα ηρθαν στις 7. Γενικα εχω περιεργο κυκλο που συνηθως ειναι μικρος και ποτε ποτε θυμαται να μεγαλωσει ετσι στο ξαφνικο και ακυρο. Τεσπα τωρα εχω πολυ μικρα πονακια περιοδου. Τιποτα το τρελο. Τ ρεψιματα ψιλοαραιωσαν. Ηκαθυστερηση καθυστερηση. Πηγα χτες και πηρα ενα clear blue αρνητικο. Σημερα 12 ειμαι στις 5-7 μερες καθυστερηση. Λεω 5-7 γιατι οπως ειπα αδιαθετησα ναι μεν 5 σεπτεμβρη αλλα 7 κανονικοτερα. Με εννοειτε τι θελω να πω Laughing   Για το κλιαρ μπλου εχω ακουσει καλα λογια αλλα κανουν και λαθη λετε ??
Καλησπέρα!!!Ως πρώτη μέρα του κύκλου σου νοείται η μέρα που θα δείς έστω και μια σταγόνα αίμα.Ακόμα και αν είναι καφε.Δηλαδή αν στις 5 Σεπτέμβρη είδες λίγο κόκκινο ή καφέ ήταν και η 1η μέρα της περιόδου άσχετα με την ποσότητα.Αν συνεχίσει η καθυστέρησή σου να κάνε καλύτερα εξετάσεις αίματος ή αλλίως μιά χοριακή για να σου δείξει σίγουρα!Εύχομαι να έχεις το ποθητό αποτέλεσμα.Όσο για τα τεστ clearblue δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά έχω ακούσει από πολλές κοπέλες το self clear.Όμως γενικά η γνώμη μου είναι να κάνεις μια χοριακή Smile Καλά αποτελέσματα και περιμένουμε νέα σου Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις