Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
21 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 21 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μια απο τα ιδια κι εγω...σε καταλαβαινω απολυτα, πρεπει ομως να βρουμε τη δυναμη και για εμας και για το παιδακι μας, αν θες τη γνωμη μου για την πεθερα ειναι να της δινεις το παιδι να το κραταει και εσυ να φευγεις, πηγαινε γυμναστηριο, κανε κατι που σε ευχαριστει! Και μετα γυρνα παρε το παιδι και ευχαριστησε την που στο κρατησε, και μην τη βαζεις μεσα στο σπιτι σου, απλα να την "χρησιμοποιεις" μονο οταν θες να ξεσκασεις....ειναι μεγαλο πραγμα να μπορεις να αφησεις καπου το μωρο εστω για λιγο...στομλεω εγω που δεν εχω κανεναν, οι ζωες νοιαζουν πολυ εκτος στο σημειο της πεθερας, ουτε εγω εχω φιλους, και εναν αντρα που γυρναει αργα κουρασμενος απο την δουλεια, ποσο να βοηθησει κι αυτος??

Bebamou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="nanakaboubou"]
Bebamou έγραψε:Μακαρι ρε κοριτσια..εχω απογοητευτει πολυ.
Ο αντρας μου δουλευει γυριιζει αργα και με το παιδι περα οτι παιζει και της δινει καποιες φορες το βραδυνο της γαλα δεν κανει και τιποτα αλλο,ειναι της θεωριας και οχι της πραξης....καταλαβαινετε......ισως αν ειμασταν στα δικα μου τα μερη να ηταν αλλιως
ειναι δυσκολο να πατε στα δικα σου?? μπορει κ αυτο να σε ριχνει πολυ... το εισαι μακρια απο ατομα που ισως να ηταν διπλα σου τετοιες στιγμες.... με την μαμα σου??[/quot
e]
Απο τα μερη σου ειμαι κι εγω και τα αφησα ολα φιλους σπιτι δουλεια και μετακομισα αθηνα,για τον ανδρα μου,απο τοτε .....μονη

Bebamou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
newmum έγραψε:Μια απο τα ιδια κι εγω...σε καταλαβαινω απολυτα, πρεπει ομως να βρουμε τη δυναμη και για εμας και για το παιδακι μας, αν θες τη γνωμη μου για την πεθερα ειναι να της δινεις το παιδι να το κραταει και εσυ να φευγεις, πηγαινε γυμναστηριο, κανε κατι που σε ευχαριστει! Και μετα γυρνα παρε το παιδι και ευχαριστησε την που στο κρατησε, και μην τη βαζεις μεσα στο σπιτι σου, απλα να την "χρησιμοποιεις" μονο οταν θες να ξεσκασεις....ειναι μεγαλο πραγμα να μπορεις να αφησεις καπου το μωρο εστω για λιγο...στομλεω εγω που δεν εχω κανεναν, οι ζωες νοιαζουν πολυ εκτος στο σημειο της πεθερας, ουτε εγω εχω φιλους, και εναν αντρα που γυρναει αργα κουρασμενος απο την δουλεια, ποσο να βοηθησει κι αυτος??
Αν το κανω αυτο ειμαι σιγουρη οτι θα λεει οτι παραταω το παιδι για να κανω βολτες,ειδικα απο τη στιγμη που αφησα την δουλεια για να το μεγαλωσω,θεωρει οτι πρεπει να ειμαι εγκλειστη.
Χθες που μιλησα με την εργοδοτρια μου ημουν ετοιμη να της πω να γυρισω,αλλα λογω κρισης δεν μπορει να παρει ατομο πλεον

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Bebamou έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
Bebamou έγραψε:Μακαρι ρε κοριτσια..εχω απογοητευτει πολυ.
Ο αντρας μου δουλευει γυριιζει αργα και με το παιδι περα οτι παιζει και της δινει καποιες φορες το βραδυνο της γαλα δεν κανει και τιποτα αλλο,ειναι της θεωριας και οχι της πραξης....καταλαβαινετε......ισως αν ειμασταν στα δικα μου τα μερη να ηταν αλλιως
ειναι δυσκολο να πατε στα δικα σου?? μπορει κ αυτο να σε ριχνει πολυ... το εισαι μακρια απο ατομα που ισως να ηταν διπλα σου τετοιες στιγμες.... με την μαμα σου??[/quot
e]
Απο τα μερη σου ειμαι κι εγω και τα αφησα ολα φιλους σπιτι δουλεια και μετακομισα αθηνα,για τον ανδρα μου,απο τοτε .....μονη
ποσο καιρο ειστε εκει κοπελα μου???

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ειδες που δεν εισαι η μονη.Κ γω οπως κ αλλες μια απο τα ιδια χωρις πεθερα η μαμα εστω να μου το κραταει στο σπιτιΣτην αρχη ημουνα πολυ χαλια με νευρα κλαματα στεναχωρια.Ε μετα το πηρα αποφαση κ σιγα σιγα το ξεπερναω.Η πεθερα μου ειναι κοντα κ απλα της παω το παιδι να το δει η κ να το αφησω που κ που.Σπιτι κανενας κ αυτο επιλογημ ου.Κ ετσι κ γω μονη μαμα με παιδακι 8,5 μηνων με ολα στο κεφαλι μου.Χωρις κανεναν απο φιλους μονο με τον αντρα μου κ ολη μερα μεσα γιατι εδω που μενω ειναι βουνο κ οι βολτες πρεπει να γινονται μονο με αμαξι .Το κανω μεν αλλα οχι τοσο ευκολα οσο αν ημουνα καπου κεντρικα να παρω το καριτσακι  να φευγω.Μην απελπιζεσαι υπαρχου κ αλλες πολλες ετσι.Ασε την πεθερα εξω απο το σπιτι καντα καλυτερα οσο μπορεις μονη σου κ παιρνε το παιδι κ γυρνα βολτες.Οτι θες εδω ειμαστε

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
theanw έγραψε:Ειδες που δεν εισαι η μονη.Κ γω οπως κ αλλες μια απο τα ιδια χωρις πεθερα η μαμα εστω να μου το κραταει στο σπιτιΣτην αρχη ημουνα πολυ χαλια με νευρα κλαματα στεναχωρια.Ε μετα το πηρα αποφαση κ σιγα σιγα το ξεπερναω.Η πεθερα μου ειναι κοντα κ απλα της παω το παιδι να το δει η κ να το αφησω που κ που.Σπιτι κανενας κ αυτο επιλογημ ου.Κ ετσι κ γω μονη μαμα με παιδακι 8,5 μηνων με ολα στο κεφαλι μου.Χωρις κανεναν απο φιλους μονο με τον αντρα μου κ ολη μερα μεσα γιατι εδω που μενω ειναι βουνο κ οι βολτες πρεπει να γινονται μονο με αμαξι .Το κανω μεν αλλα οχι τοσο ευκολα οσο αν ημουνα καπου κεντρικα να παρω το καριτσακι  να φευγω.Μην απελπιζεσαι υπαρχου κ αλλες πολλες ετσι.Ασε την πεθερα εξω απο το σπιτι καντα καλυτερα οσο μπορεις μονη σου κ παιρνε το παιδι κ γυρνα βολτες.Οτι θες εδω ειμαστε

Καλα κι εγω σε βουνο, και παντα το ειχα προβλημα αυτο με τη μετακινηση...παντα ελεγα μακαρι να ημουν κεντρικα να παρω το καροτσι και να παω βολτα!!!

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
παντως ρε κοριτσια γιατι μολις γεννησεις οι παρεες σου γυρνανε την πλατη? οκ δεν μπορεις να ακολουθεις παντου και παντα αυτο σημενει οτι δε μπορεις να κανεις παρεα? δεν μπορω να το καταλαβω!!

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τωρα διαβασα απο που εισαι.Ε λοιπον καρμπον η ιστορια σου.Δυναμη θελει.Το οτι ειμαστε μαμαδες δεν σταματαει η ζωη μας εκει .Εχουμε κ αλλες αναγκες κ γι αυτες πρεπει να μιλαμε στον συντροφο μας.Μιλα κ συ κ ελπιζω ολα καλα

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
newmum έγραψε:
theanw έγραψε:Ειδες που δεν εισαι η μονη.Κ γω οπως κ αλλες μια απο τα ιδια χωρις πεθερα η μαμα εστω να μου το κραταει στο σπιτιΣτην αρχη ημουνα πολυ χαλια με νευρα κλαματα στεναχωρια.Ε μετα το πηρα αποφαση κ σιγα σιγα το ξεπερναω.Η πεθερα μου ειναι κοντα κ απλα της παω το παιδι να το δει η κ να το αφησω που κ που.Σπιτι κανενας κ αυτο επιλογημ ου.Κ ετσι κ γω μονη μαμα με παιδακι 8,5 μηνων με ολα στο κεφαλι μου.Χωρις κανεναν απο φιλους μονο με τον αντρα μου κ ολη μερα μεσα γιατι εδω που μενω ειναι βουνο κ οι βολτες πρεπει να γινονται μονο με αμαξι .Το κανω μεν αλλα οχι τοσο ευκολα οσο αν ημουνα καπου κεντρικα να παρω το καριτσακι  να φευγω.Μην απελπιζεσαι υπαρχου κ αλλες πολλες ετσι.Ασε την πεθερα εξω απο το σπιτι καντα καλυτερα οσο μπορεις μονη σου κ παιρνε το παιδι κ γυρνα βολτες.Οτι θες εδω ειμαστε

Καλα κι εγω σε βουνο, και παντα το ειχα προβλημα αυτο με τη μετακινηση...παντα ελεγα μακαρι να ημουν κεντρικα να παρω το καροτσι και να παω βολτα!!!
ςεγω παλι που ειμαι στη θαλασσα ετσι ειναι και εδω.. κοσμο βλεπεις 3 μηνες τους υπολοιπους 9 ειναι ΝΕΚΡΑ παιδια δηλαδη απορω που ειναι ολος αυτος ο κοσμος?? τι κανει το χειμωνα?

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
newmum έγραψε:
theanw έγραψε:Ειδες που δεν εισαι η μονη.Κ γω οπως κ αλλες μια απο τα ιδια χωρις πεθερα η μαμα εστω να μου το κραταει στο σπιτιΣτην αρχη ημουνα πολυ χαλια με νευρα κλαματα στεναχωρια.Ε μετα το πηρα αποφαση κ σιγα σιγα το ξεπερναω.Η πεθερα μου ειναι κοντα κ απλα της παω το παιδι να το δει η κ να το αφησω που κ που.Σπιτι κανενας κ αυτο επιλογημ ου.Κ ετσι κ γω μονη μαμα με παιδακι 8,5 μηνων με ολα στο κεφαλι μου.Χωρις κανεναν απο φιλους μονο με τον αντρα μου κ ολη μερα μεσα γιατι εδω που μενω ειναι βουνο κ οι βολτες πρεπει να γινονται μονο με αμαξι .Το κανω μεν αλλα οχι τοσο ευκολα οσο αν ημουνα καπου κεντρικα να παρω το καριτσακι  να φευγω.Μην απελπιζεσαι υπαρχου κ αλλες πολλες ετσι.Ασε την πεθερα εξω απο το σπιτι καντα καλυτερα οσο μπορεις μονη σου κ παιρνε το παιδι κ γυρνα βολτες.Οτι θες εδω ειμαστε

Καλα κι εγω σε βουνο, και παντα το ειχα προβλημα αυτο με τη μετακινηση...παντα ελεγα μακαρι να ημουν κεντρικα να παρω το καροτσι και να παω βολτα!!!
Ασε newmum ο καημος μου ειναι αυτος.Αλλα κ απο την αλλη οταν παω καπου κεντρικα λεω καλυτερα που ειμαι στο βουνο παρα εδω με θορυβο, καυσαεριο , ολα τα υπολοιπα.

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nanakaboubou έγραψε:
newmum έγραψε:
theanw έγραψε:Ειδες που δεν εισαι η μονη.Κ γω οπως κ αλλες μια απο τα ιδια χωρις πεθερα η μαμα εστω να μου το κραταει στο σπιτιΣτην αρχη ημουνα πολυ χαλια με νευρα κλαματα στεναχωρια.Ε μετα το πηρα αποφαση κ σιγα σιγα το ξεπερναω.Η πεθερα μου ειναι κοντα κ απλα της παω το παιδι να το δει η κ να το αφησω που κ που.Σπιτι κανενας κ αυτο επιλογημ ου.Κ ετσι κ γω μονη μαμα με παιδακι 8,5 μηνων με ολα στο κεφαλι μου.Χωρις κανεναν απο φιλους μονο με τον αντρα μου κ ολη μερα μεσα γιατι εδω που μενω ειναι βουνο κ οι βολτες πρεπει να γινονται μονο με αμαξι .Το κανω μεν αλλα οχι τοσο ευκολα οσο αν ημουνα καπου κεντρικα να παρω το καριτσακι  να φευγω.Μην απελπιζεσαι υπαρχου κ αλλες πολλες ετσι.Ασε την πεθερα εξω απο το σπιτι καντα καλυτερα οσο μπορεις μονη σου κ παιρνε το παιδι κ γυρνα βολτες.Οτι θες εδω ειμαστε

Καλα κι εγω σε βουνο, και παντα το ειχα προβλημα αυτο με τη μετακινηση...παντα ελεγα μακαρι να ημουν κεντρικα να παρω το καροτσι και να παω βολτα!!!
ςεγω παλι που ειμαι στη θαλασσα ετσι ειναι και εδω.. κοσμο βλεπεις 3 μηνες τους υπολοιπους 9 ειναι ΝΕΚΡΑ παιδια δηλαδη απορω που ειναι ολος αυτος ο κοσμος?? τι κανει το χειμωνα?
Γεια σου νανα!!!!!!Που ειναι στα σπιτια τους κλεινεται.Σαν τις χελωνες τον χειμωνα ολοι στα καβουκια μας

Bebamou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εξι χρονια εχει που μετακομισα και απο την αρχη μειναμε μονοι μας αλλα πολυ κοντα στην πεθερα
Περασα πολυδυσκολα τον πρωτο χρονο,δεν εβρισκα και δουλεια,εφτασα μεχρι τον ψυχολογο.τελικα βρηκα δουλεια,ασχετη με αυτη που εκανα επανω,αλλα παρεες πουυυυυ;;εδω ειναι και αλλιως τα πραγματα,αποστασεις μεγαλυτερες,ηταν και ο αντρας μου και ολοι τους υπερπροστατευτικοι σε σημειο πνιγμου και να τα χαλια μου.συναναστρεφομουν μονο με το σοι του,η με την σπιτονοικοκυρα κ την εργοδοτρια μου που ειναι 50 και βαλε,που να βρω κοινα....
Ο ανδρας μου λεει οτι ειχε φιλους αλλα εγω δεν τους ειδα ποτε,δεν εβγαινε κι αυτος ποτε μονος του...ολα τα καναμε μαζι
Αχ ποσο μου ελειψαν οι βολτες με τις φιλες μου πανω,που βγαιναμε για καφε και ψωνις και καταληγαμε βραδυ στην Αθωνος κουρουμπελα....

PINAKIII

PINAKIII
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sou esteila pm

Bebamou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
PINAKIII έγραψε:sou esteila pm
σου εστειλα κι εγω

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θεανω μου τι κανεις κουκλα μου? χαθηκες!!!

κοπελα μου μηπως να ανηφοριζατε σιγα σιγα τον ακολουθησες τον πριγγηπα σου εζησες μαζι του 6 ολοκληρα χρονια στα μερη του μηπως να σου εκανε το χατιρι και αυτος και να ερχοσασταν εδω? απορω αυτος δεν σε βλεπει πως εισαι και που στεναχωριεσαι να σου πει παμε στους δικους σου??

Bebamou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nanakaboubou έγραψε:θεανω μου τι κανεις κουκλα μου? χαθηκες!!!

κοπελα μου μηπως να ανηφοριζατε σιγα σιγα τον ακολουθησες τον πριγγηπα σου εζησες μαζι του 6 ολοκληρα χρονια στα μερη του μηπως να σου εκανε το χατιρι και αυτος και να ερχοσασταν εδω? απορω αυτος δεν σε βλεπει πως εισαι και που στεναχωριεσαι να σου πει παμε στους δικους σου??
Εχει πολυ καλη δουλεια εδω και τωρα δεν ειναι καιρος για ρισκα
Ασε που και με το μωρο ειναι δυσκολο να ανεβαινω συχνα

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Απο οτι καταλαβαινω το πιο σημαντικο σου προβλημα ειναι οτι εισαι μονη σου.Τοσα χρονια δεν επιδιωξες να κανεις παρεες?Οσο για το παιδι ομονο ανθρωπος να μιλας για το πως θα χειριστεις το φαι του ειναι ο παιδιατρος που θα σου δωσει λυσεις.Μην ακους την πεθερα σου σε κανει χειροτερα

Bebamou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Φυσικα και το επιδιωξα,αλλα δεν ειναι ευκολο,στον χωρο της δουλειας μου δεν γινοταν,γνωρισα την κουμπαρα μου εδω αλλα βλεπομαστε οχι πολυ συχνα,λογω δουλειας και αποστασης,ειδια για μενα τωρα με το παιδι ειναι πιο δυσκολο,κ ασε που καθε φορα βρισκομαστε ζευγαρια

Bebamou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τον παιδιατρο συμβουλευομαι για τα παντα,αυτος ειπε οτι το παιδι ειναι ετοιμο αλλα εγω φοβαμαι

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι να σου πω σε καταλαβαινω γιατι κ γω εδω μονη ειμαι αν εξαιρεσεις ξαδερφια που εχω αλλα κ παλι με το παιδι δεν τους βλεπω συχνα εινα κ η αποσταση.Οσο για το παιδι κανενα λιγα βηματακια τη φορα,Καθε μερα κ απο λιγο δινε της μη αλεσμενο κ πιστευω να το ξεπερασεις σιγα σιγα.Παντως Οτι χρειαστεις επειδη σε καταλαβαινω στιλε μου κ πμ να τα πουμε.Ειναι δυσκολα το ξερω αλλα περα απο την υπομονη κ ολα ια πανε καλα τι αλλο να κανουμε.

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Bebamou, Αυτο που εγω καταλαβαινω, ειναι οτι εχεις μεγαλοποιησει στο μυαλο σου το θεμα της δυσκολιας του να εχεις ενα παιδι και της ευθυνης. Για ποιο λογο δεν επιδιωκεις να ανεβαινεις εσυ πιο συχνα να βλεπεις τους γονεις σου και τους φιλους σου; περνοντας και την μπεμπα μαζι. Θα γεμιζεις τις μπαταριες σου, θα περνας ομορφα και το κενο που εχεις μεσα σου θα γλυκαινει. 

Οσο αφορα στο προγραμμα και στη διατροφη του παιδιου, μια αποφαση ειναι να χαλαρωσεις και να κανεις ενα ενα βηματακι. Μην αφηνεις τη πεθερα σου να σε αγχωνει περισσοτερο. Θα συμφωνησω με αυτο που λενε και οι αλλες, εκμετταλευσου την προς οφελος σου, και αυτο ειναι να περασεις και λιγες στιγμες μονη σου με τον αντρα σου.

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια εγω παντως παιρνω δυναμη οταν ακουω κι αλλες κοπελες να περνανε τα ιδια με εμενα, μακαρι να μπορουσαμε να τα λεγαμε και real life!

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
newmum έγραψε:Κοριτσια εγω παντως παιρνω δυναμη οταν ακουω κι αλλες κοπελες να περνανε τα ιδια με εμενα, μακαρι να μπορουσαμε να τα λεγαμε και real life!
Συμφωνω απολυτα κ γω παιρνω κουραγιο.Οσο για το αλλο καλα θα ητανε.

Bebamou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zini έγραψε:Bebamou, Αυτο που εγω καταλαβαινω, ειναι οτι εχεις μεγαλοποιησει στο μυαλο σου το θεμα της δυσκολιας του να εχεις ενα παιδι και της ευθυνης. Για ποιο λογο δεν επιδιωκεις να ανεβαινεις εσυ πιο συχνα να βλεπεις τους γονεις σου και τους φιλους σου; περνοντας και την μπεμπα μαζι. Θα γεμιζεις τις μπαταριες σου, θα περνας ομορφα και το κενο που εχεις μεσα σου θα γλυκαινει. 

Οσο αφορα στο προγραμμα και στη διατροφη του παιδιου, μια αποφαση ειναι να χαλαρωσεις και να κανεις ενα ενα βηματακι. Μην αφηνεις τη πεθερα σου να σε αγχωνει περισσοτερο. Θα συμφωνησω με αυτο που λενε και οι αλλες, εκμετταλευσου την προς οφελος σου, και αυτο ειναι να περασεις και λιγες στιγμες μονη σου με τον αντρα σου.
Α δε γινεται,εχουμε ψυχολογικο πολεμο,που θα με αφησεις μονο μου και που δεν θα βλεπω και το παιδι,ή μετα μου λεει πως θα ταξιδεψεις μονη σου(η μικρη μου ειναι λιγο δυσκολη στα ταξιδια),επισης εκμεταλλευεται και καποιες ασχημες καταστασεις και στραβα δικαιωματα που εδωσαν οι δικοι μου και παταει εκει,ερμαιο αισθανομαι πια...

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Bebamou έγραψε:
zini έγραψε:Bebamou, Αυτο που εγω καταλαβαινω, ειναι οτι εχεις μεγαλοποιησει στο μυαλο σου το θεμα της δυσκολιας του να εχεις ενα παιδι και της ευθυνης. Για ποιο λογο δεν επιδιωκεις να ανεβαινεις εσυ πιο συχνα να βλεπεις τους γονεις σου και τους φιλους σου; περνοντας και την μπεμπα μαζι. Θα γεμιζεις τις μπαταριες σου, θα περνας ομορφα και το κενο που εχεις μεσα σου θα γλυκαινει. 

Οσο αφορα στο προγραμμα και στη διατροφη του παιδιου, μια αποφαση ειναι να χαλαρωσεις και να κανεις ενα ενα βηματακι. Μην αφηνεις τη πεθερα σου να σε αγχωνει περισσοτερο. Θα συμφωνησω με αυτο που λενε και οι αλλες, εκμετταλευσου την προς οφελος σου, και αυτο ειναι να περασεις και λιγες στιγμες μονη σου με τον αντρα σου.
Α δε γινεται,εχουμε ψυχολογικο πολεμο,που θα με αφησεις μονο μου και που δεν θα βλεπω και το παιδι,ή μετα μου λεει πως θα ταξιδεψεις μονη σου(η μικρη μου ειναι λιγο δυσκολη στα ταξιδια),επισης εκμεταλλευεται και καποιες ασχημες καταστασεις και στραβα δικαιωματα που εδωσαν οι δικοι μου και παταει εκει,ερμαιο αισθανομαι πια...
Κοιτα για τα αλλα που λες δεν μπρω να σου πω και πολλα να σε βοηθησω. Για το θεμα ταξιδι με το παιδι χωρις βοηθεια μπορω. Γιατι ειμαι εξπερ. Το πρωτο το καναμε μολις σαραντησαμε 4ωρο ταξιδι με ολα τα συμπραγκαλα και μονη μου με το μωρο. Απο τοτε ταξιδευω μονη μου με τη μικρη (κατα κυριο λογο χωρις βοηθεια) 3-4 φορες το χρονο. Το αποκορυφωμα ειναι οτι το καλοκαιρι πηγα διακοπες μονη μου με τι μικρη που απο οτι ειδα ειμαστε περιπου στην ιδια ηλικια για μια εβδομαδα χωρις αντρα, μαμα, πεθερα, φιλη κλπ. Και πεασα θαυμα και δεν ταλαιπορηθικα. Το μονο που θελει ειναι καλη οργανωση και να μην πιστευεις (ουτε να αφι=ησεις τους αλλους να σε κανουν να το πιστεψεις) οτι προκειται για κατι ακατορθωτο. Αφου μπορεσα εγω μολις σαραντισα μπορεις και εσυ. 

Τωρα οσο για το αν ειναι δυσκολο το παιδι σου στα ταξιδια. Εχεις σκεφτει οτι μπορει να μην ειναι αλλα απο την αγωνια σου το κανεις εσυ να φαινεται να ειναι; Αλλα ακομη και αν ειναι οσο πιο πολυ ταξιδευετε τοσο πιο πολυ θα συνηθιζει. αυτο που εγω εχω διαπιστωσει ειναι οτι τα παιδια απο μωρα εχουν απιστευτη προσαρμοστικοτητα. Κατι που δεν εχουν οι γονεις δυστυχως και ετσι δυσκολευουν τη ζωη τους. Τωρα αυτα που σου λεω μπορει να σου φαινονται καπως, αλλα εφοσον μπορεσα εγω (και χιλιαδες αλλες) μπορεις και εσυ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις