Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
48 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 48 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1αρραβωνας μου Empty αρραβωνας μου Κυρ Σεπ 29, 2013 9:42 am

αλεξανδρα2


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γειας σας κοριτσια!!! θα ηθελα την συμβουλη σας για ενα θεμα που με απασχολει!! με τον καλο μου λεμε να αρραβωνιαστουμε στουσ επομενουσ μηνες..λεμε να το κανουμε οικογενειακα..μονο που εχοθμε μεγαλες οικογενειες κ οι δυο κ μονο με τα αδελφια των γονιων μας κ τα 1 ξαφελφια μαζευονται 8ο ατομα..σε σπιτι ενοειτε πως δεν χοραμε οποτε λογικα καπου εξω θα γινει..θελω λοιπον να ακουσω εμπειριες και ποσο περιπου σας στοιχισε ολο αυτο γτ δεν βγαινουμε κ πολυ οικονομικα!! ¨)

2αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Κυρ Σεπ 29, 2013 9:51 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σου! θα σου πω οτι θα ελεγα και σε καποια φιλη μου που θα μου εκανε αυτην την ερωτηση; για ποιο λογο να αρραβωνιαστειτε; ειδικα απο τη στιγμη που δεν βγαινετε και πολυ οικονομικα να στριμωχτειτε για μια κατα τη γνωμη μου παντα, παρωχημενη διαδικασια (υπο την εννοια οτι δεν προσφερει κατι ο αρραβωνας στη σημερινη εποχη); Δεν θα ηταν καλυτερο αυτα τα χρηματα που θα ξοδευατε στον αρραβωνα να τα αξιοποιησετε καπου αλλου η να τα φυλαξετε για το γαμο σας αργοτερα; Εγω προσωπικα αυτο θα εκανα και αυτο θα συμβουλευα και μια φιλη μου αν ηταν στην ιδια κατασταση.

Απο την αλλη, επειδη ουτε στη ζωη σου ειμαι, ουτε εχω καποιο δικαιωμα να ορισω τις επιθυμιες σου σου ευχομαι καθε ευτυχια!

υ.γ. δεν εκανα αρραβωνα οποτε στο αυτο καθ αυτο ερωτημα σου δεν εχω απαντηση, σιγουρα ομως αλλα κοριτσια εδω μεσα θα σε βοηθησουν.

3αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Κυρ Σεπ 29, 2013 9:59 am

ch.ze


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
zini έγραψε:γεια σου! θα σου πω οτι θα ελεγα και σε καποια φιλη μου που θα μου εκανε αυτην την ερωτηση; για ποιο λογο να αρραβωνιαστειτε; ειδικα απο τη στιγμη που δεν βγαινετε και πολυ οικονομικα να στριμωχτειτε για μια κατα τη γνωμη μου παντα, παρωχημενη διαδικασια (υπο την εννοια οτι δεν προσφερει κατι ο αρραβωνας στη σημερινη εποχη); Δεν θα ηταν καλυτερο αυτα τα χρηματα που θα ξοδευατε στον αρραβωνα να τα αξιοποιησετε καπου αλλου η να τα φυλαξετε για το γαμο σας αργοτερα; Εγω προσωπικα αυτο θα εκανα και αυτο θα συμβουλευα και μια φιλη μου αν ηταν στην ιδια κατασταση.

Απο την αλλη, επειδη ουτε στη ζωη σου ειμαι, ουτε εχω καποιο δικαιωμα να ορισω τις επιθυμιες σου σου ευχομαι καθε ευτυχια!

υ.γ. δεν εκανα αρραβωνα οποτε στο αυτο καθ αυτο ερωτημα σου δεν εχω απαντηση, σιγουρα ομως αλλα κοριτσια εδω μεσα θα σε βοηθησουν.
Θα συμφωνήσω , στην τελική βγείτε για φαγητό μόνο γονείς και αδέρφια και τέλος.

4αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Κυρ Σεπ 29, 2013 10:26 am

αλεξανδρα2


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια κ αυτα λεω αλλα ο φιλοσ μου επιμενει να κανουμε αρραβωνα γτ ο γαμοσ θα αργησει..τελικα θα καταληξουμε απο οτι φαινεται να βγουμε για φαγητο μονο οι ονεισ..αλλα εχω κ εκει θεμα..οι γονεισ μου χωρισαν πριν 1 χρονο κ οι σχεσεις τους δεν ειναι καλες κ σκεφτομαι πως θα ειναι το κλιμα αν βγουμε μονο οι γονεις..

5αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Κυρ Σεπ 29, 2013 11:03 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλεξανδρα2 έγραψε:κοριτσια κ αυτα λεω αλλα ο φιλοσ μου επιμενει να κανουμε αρραβωνα γτ ο γαμοσ θα αργησει..τελικα θα καταληξουμε απο οτι φαινεται να βγουμε για φαγητο μονο οι ονεισ..αλλα εχω κ εκει θεμα..οι γονεισ μου χωρισαν πριν 1 χρονο κ οι σχεσεις τους δεν ειναι καλες κ σκεφτομαι πως θα ειναι το κλιμα αν βγουμε μονο οι γονεις..
ενας λογος παραπανω να μην μπεις σε αυτη τη διαδικασια Laughing Laughing 

τελοσπαντων αφου επιμενει ο φιλος σου καποια απο εδω μεσα θα μπορεσει να σε κατατοπισει καλυτερα.

6αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Κυρ Σεπ 29, 2013 11:16 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ουτε εγω εκανα αρραβωνα ! τωρα εαν το θελετε τοσο πολυ καντε το οπως ειπαν τα κοριτσια πιο πανω μονο γονεις , η ακομα και οι δυο σας Very Happy Very Happy  με το καλο !

7αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Κυρ Σεπ 29, 2013 11:44 am

gogoulini88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
oute egw ekana ena daxtylidi pirame to vala kai ayto itan olo kai meta ir8an oi goneis tou spiti mou gia fagito. de katalavainw to logo na kaneis toso anoixto arravwna siga..

8αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Κυρ Σεπ 29, 2013 12:02 pm

anatoligew

anatoligew
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα.!Εγω ειχα κανει αρραβωνα κ επειδη ειμασταν γυρω στα 100ατομα πηγαμε σε ενα κεντρο.Κοστισε 17€ το ατομο,αλλα απο δωρα κ.τ.λ. ειχαμε μαζεψει κοντα 3.000€ συν εξοπλισμος για το σπιτι,μικροσυσκευες κ ολα αυτα.!Καλα ειναι κ τα τραπεζοματα αλλα πλεον στις μερες μας πολυ δυσκολο.Αν δεν σας παιρνει οικονομικα καλυτερα καντε το σε κλειστο κυκλο,δεν νομιζω στις μερες μας να παρεξηγηθει καποιος.Με το καλο.!!!!

9αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Κυρ Σεπ 29, 2013 12:03 pm

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μια άλλη λύση είναι να κάνετε μεν ανοιχτό αρραβώνα αλλά στο σπίτι και όχι με καθιστό φαγητό αλλά μόνο γλυκά και τσιμπητά.

10αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Δευ Σεπ 30, 2013 4:50 am

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
an kai ego me ton kalo mou arravoniastikame monoi mas....mia kali idea einai tipou tavernaki ,tipou ladokolla ,paate trote pinete kai mia mpira h ena krasi gia to kalo ....apla den xero posa xrimata theleis na diatheseis gia olo auto...makari na se voithisa ligoulaki.

11αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Δευ Σεπ 30, 2013 5:00 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σου! εμεις δεν καναμε αρραβωνα, πιο πολυ λογο θα το ελεγα οτι δωσαμε, ηρθαν οι γονεις του και τα αδερφια του σπιτι, ηταν και μενα γονεις και αδερφια, αλλαξαμε δωρα τα ελαχιστα δλδ: μου εφερε δαχτυλιδι και του πηραμε ρολοι και μεχρι εκει και μετα κατσαμε και φαγαμε ολοι μαζι. Ε ειχαμε και γλυκα και τετοια. Εμενα αυτο μου αρεσε πιο πολυ. Δευτερη εναλλακτικη θεωρω το ταβερνακι και παλι χωρις ξαδερφια κατα τη γνωμη μου, μεχρι γονεις και αδερφια. Τωρα οι γονεις σου θα πρεπει να ριξουν νερο στο κρασι τους για τη χαρα του παιδιου τους και καλο θα ηταν να τους ρωτησεις τη γνωμη τους ωστε να εισαι σιγουρη οτι θα φερθουν οπως πρεπει.

12αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Δευ Σεπ 30, 2013 5:06 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ θα προτεινα ενα τραπέζι οικογενειακό στο σπιτι μονο με τις οικογενειες χωρις ξαδέρφια και φιλους. περισσοτερο για να γνωριστουν μεταξύ του. Βάλτε και ενα δαχτυλίδι και τιποτα αλλο. Τα θεωρώ περιττά έξοδα. Πόσο μάλλον και οταν η οικονομική άνεση δεν υπάρχει.

13αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Δευ Σεπ 30, 2013 5:34 am

roxanne87

roxanne87
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμείς το είχαμε κάνει στο σπίτι συνδυάζοντας και το πρωτοχρονιάτικο ρεβεγιόν. Ημασταν 16 άτομα, μόνο οικογένεια κ τα αδέρφια τους, δεν ήθελα ουτε πρωτους συγγενεις, ουτε κανεναν, παρα μονο οσους θελαμε να βρισκονται κοντα μας εκεινη τη μερα! Είχαμε ετοιμάσει μπουφέ με finger food κ καναπεδάκια κ την κλασική γαλοπούλα! Υπάρχουν κ κέτερινγκ που μπορούν να εξυπηρετήσουν κ δεν χρειάζεται να ασχοληθεις εσύ. Αστεια αστεια μας ειχε βγει το τραπεζι 500Ε οποτε το κετερινγκ ειναι καλυτερη λυση, κ πιο οικονομικα κ χωρις να αγχωνεσαι!

14αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Δευ Σεπ 30, 2013 6:27 am

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα!! Εμείς κάναμε ένα λογόστεμμα και ήμασταν οικογενειακά( μόνο οι γονείς και τ' αδέρφια ΜΑΣ). Ήρθαν τα πεθερικά μου με τον άντρα μου να με ζητήσουν και μετά πήγαμε σε μια ταβέρνα να φάμε. Το όλο σκηνικό (δαχτυλίδι,κουφέτα,ταβέρνα κλπ) κόστισε κοντά στα 400 ευρώ. Αρραβώνα σκεφτόμαστε να κάνουμε αργότερα και υπολογίζουμε κοντά στα 2-3 χιλιάρικα.

Στην κοπέλα που ρώτησε παραπάνω θέλω να απαντήσω ότι ο αρραβώνας είναι και αυτό σημαντικό ''σημείο'' της σχέσης και θεωρητικά επανδρώνεται το σπιτικό του ζευγαριού απ'τα δώρα που κάνουν οι θείοι κλπ(όπως ανέφερε μία κοπέλα παρακάτω). Τώρα ο καθένας όπως νομίζει Smile

15αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Δευ Σεπ 30, 2013 11:02 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αμα θεωρεις τον αρραβωνα τοσο σημαντικο γιατι δεν πατε οι δυο σας σε μια εκκλησια με τις βερες σας να σας ευλογησει ο πατερ και τελος? καλειτε και τους γονεις/αδερφια του ενα βραδυ στο σπιτι να γνωριστουν κι αυτο ειναι.
δεν καταλαβαινω ποιο το νοημα του αρραβωνα. αυτο το εκαναν πριν απο 50 χρονια οταν τα κοριτσια δεν ηταν ελευθερα να βγαινουν με τον αγαπητικο τους.

16αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Δευ Σεπ 30, 2013 2:16 pm

Pausaki

Pausaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Να σε ρωτήσω κάτι;; Καταρχην!!Πόσο ετών είστε;;
Και όταν λες ο γαμος θα αργήσει... Σε ποσά χρονια το βλέπετε;;;  Και αν μπορείς πες μας το...ταβάνι στα χρήματα που εχετε βάλει;;
Εώς ποσά μπορείτε να ξοδεψετε δηλαδη??
Βοηθησε μας λιγο να καταλάβουμε την κατάσταση για να σου προτείνουμε πιο σωστα για εσένα πραγματα... Και οσο για τους γονείς σου..μιλάνε μεταξυ τους;; Πολυ βασικό κ αυτο!

17αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Δευ Σεπ 30, 2013 10:20 pm

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γ_ έγραψε:Καλησπέρα!! Εμείς κάναμε ένα λογόστεμμα και ήμασταν οικογενειακά( μόνο οι γονείς και τ' αδέρφια ΜΑΣ). Ήρθαν τα πεθερικά μου με τον άντρα μου να με ζητήσουν και μετά πήγαμε σε μια ταβέρνα να φάμε. Το όλο σκηνικό (δαχτυλίδι,κουφέτα,ταβέρνα κλπ) κόστισε κοντά στα 400 ευρώ. Αρραβώνα σκεφτόμαστε να κάνουμε αργότερα και υπολογίζουμε κοντά στα 2-3 χιλιάρικα.

Στην κοπέλα που ρώτησε παραπάνω θέλω να απαντήσω ότι ο αρραβώνας είναι και αυτό σημαντικό ''σημείο'' της σχέσης και θεωρητικά επανδρώνεται το σπιτικό του ζευγαριού απ'τα δώρα που κάνουν οι θείοι κλπ(όπως ανέφερε μία κοπέλα παρακάτω). Τώρα ο καθένας όπως νομίζει Smile
Νομίζω έχεις κάνει ένα λαθάκι στο τικεράκι σου.......

18αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Τρι Οκτ 01, 2013 3:20 am

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
JELLYFISH έγραψε:
Γ_ έγραψε:Καλησπέρα!! Εμείς κάναμε ένα λογόστεμμα και ήμασταν οικογενειακά( μόνο οι γονείς και τ' αδέρφια ΜΑΣ). Ήρθαν τα πεθερικά μου με τον άντρα μου να με ζητήσουν και μετά πήγαμε σε μια ταβέρνα να φάμε. Το όλο σκηνικό (δαχτυλίδι,κουφέτα,ταβέρνα κλπ) κόστισε κοντά στα 400 ευρώ. Αρραβώνα σκεφτόμαστε να κάνουμε αργότερα και υπολογίζουμε κοντά στα 2-3 χιλιάρικα.

Στην κοπέλα που ρώτησε παραπάνω θέλω να απαντήσω ότι ο αρραβώνας είναι και αυτό σημαντικό ''σημείο'' της σχέσης και θεωρητικά επανδρώνεται το σπιτικό του ζευγαριού απ'τα δώρα που κάνουν οι θείοι κλπ(όπως ανέφερε μία κοπέλα παρακάτω). Τώρα ο καθένας όπως νομίζει Smile
Νομίζω έχεις κάνει ένα λαθάκι στο τικεράκι σου.......
Λεπτομερειες... Razz  Razz 

19αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Τρι Οκτ 01, 2013 3:57 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

εγω εκανα και λογο και αρραβωνα δηλαδη ηρθε ο συζυγος και με ζητησε απο τον πατερα μου και μετα απο 8 μηνες καναμε αρραβωνα, ολα αυτα βεβαια σε στενο οικογενειακο κυκλο και μετα τον αρραβωνα καναμε παρτι με φιλους μας

ειμαι υπερ των <εθιμων αυτων>, αλλα δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να γινονται σε στιλ γλεντι γαμου, ειδικα οταν δεν υπαρχει οικονομικη ανεση,γιατι πρεπει να κενεις κατι που θα σε αγχωσει και θα σε δυσκολεψει?

20αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Τετ Οκτ 02, 2013 12:03 am

αλεξανδρα2


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Pausaki έγραψε:Να σε ρωτήσω κάτι;; Καταρχην!!Πόσο ετών είστε;;
Και όταν λες ο γαμος θα αργήσει... Σε ποσά χρονια το βλέπετε;;;  Και αν μπορείς πες μας το...ταβάνι στα χρήματα που εχετε βάλει;;
Εώς ποσά μπορείτε να ξοδεψετε δηλαδη??
Βοηθησε μας λιγο να καταλάβουμε την κατάσταση για να σου προτείνουμε πιο σωστα για εσένα πραγματα... Και οσο για τους γονείς σου..μιλάνε μεταξυ τους;; Πολυ βασικό κ αυτο!
κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!λοιπον ειμαι 25 ετων κ ο φιλος μου 26 ειμαστε μαζι 10 χρονια Razz οποτε οι γονεις μας γνωριζονται ηδη εδω κ πολλα χρονια.λεμε να γινει ο αρραβωνας κυρικαη του πασχα για να συνδιασουμε το γλεντι με τον αρραβωνα.τωρα το ποσα μπορουμε να χαλασουμε ειναι ενα θεματακι.γυρω στα 500 με 600.οι γονεις μου εδω κ ενα χρονο που χωρισαν δεν εχουνε καμια σχεση κ αυτο ειναι κατι που με προβληματιζει πολυ ωστε να μαζευτουμε μονο γονεις στο σπιτι μου..ελπιζω να σε κατατοπισα λιγακι.οσο για το ποτε θα γινει ο γαμος λεμε μετα απο κανενα χρονο.να αρραβωνιαστουμε να μεινουμε μαζι και μετα σιγα σιγα να σχεδιασουμε κ το γαμο.

21αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Τετ Οκτ 02, 2013 12:10 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αφού οι γονείς σας γνωρίζονται και αφού έχετε αυτό το πρόβλημα με τους δικούς σου, γιατί δεν περνάτα δύο βέρες μόνοι σας και να συγκατοικησετε; Ακόμη και τα 600 ευρώ (που δεν είναι μόνο τόσα, εγώ έκανα λιτό αρραβώνα στο σπίτι για την πεθερά μου, έσκασαμε τα δώρα γύρω στο χιλιάρικο πέρισυ) είναι λεφτά σήμερα. Γιατί δεν τς κρατάς να αγοράσεις κάτι για το σπίτι σας;

22αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Τετ Οκτ 02, 2013 12:13 am

αλεξανδρα2


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mhtsaina έγραψε:Αφού οι γονείς σας γνωρίζονται και αφού έχετε αυτό το πρόβλημα με τους δικούς σου, γιατί δεν περνάτα δύο βέρες μόνοι σας και να συγκατοικησετε; Ακόμη και τα 600 ευρώ (που δεν είναι μόνο τόσα, εγώ έκανα λιτό αρραβώνα στο σπίτι για την πεθερά μου, έσκασαμε τα δώρα γύρω στο χιλιάρικο πέρισυ) είναι λεφτά σήμερα. Γιατί δεν τς κρατάς να αγοράσεις κάτι για το σπίτι σας;
τελικα αυτο βλεπω να κανουμε..το πολυ πολυ να μαζευτουμε στο σπιτι του καλου μου(ειναι πιο μεγαλο) κυριακη του πασχα και να περασουμε τυπικα τις βερες μονο με γονεις και αδελφια!!!

23αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Τετ Οκτ 02, 2013 6:37 am

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
JELLYFISH έγραψε:
Γ_ έγραψε:Καλησπέρα!! Εμείς κάναμε ένα λογόστεμμα και ήμασταν οικογενειακά( μόνο οι γονείς και τ' αδέρφια ΜΑΣ). Ήρθαν τα πεθερικά μου με τον άντρα μου να με ζητήσουν και μετά πήγαμε σε μια ταβέρνα να φάμε. Το όλο σκηνικό (δαχτυλίδι,κουφέτα,ταβέρνα κλπ) κόστισε κοντά στα 400 ευρώ. Αρραβώνα σκεφτόμαστε να κάνουμε αργότερα και υπολογίζουμε κοντά στα 2-3 χιλιάρικα.

Στην κοπέλα που ρώτησε παραπάνω θέλω να απαντήσω ότι ο αρραβώνας είναι και αυτό σημαντικό ''σημείο'' της σχέσης και θεωρητικά επανδρώνεται το σπιτικό του ζευγαριού απ'τα δώρα που κάνουν οι θείοι κλπ(όπως ανέφερε μία κοπέλα παρακάτω). Τώρα ο καθένας όπως νομίζει Smile
Νομίζω έχεις κάνει ένα λαθάκι στο τικεράκι σου.......
Ναι,οκ,δεν είχε ''είμαστε αρραβωνιασμένοι ....'',αλλά αυτό που έβαλα

24αρραβωνας μου Empty Απ: αρραβωνας μου Τετ Οκτ 02, 2013 9:23 am

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
XaroulaTs έγραψε:
JELLYFISH έγραψε:
Γ_ έγραψε:Καλησπέρα!! Εμείς κάναμε ένα λογόστεμμα και ήμασταν οικογενειακά( μόνο οι γονείς και τ' αδέρφια ΜΑΣ). Ήρθαν τα πεθερικά μου με τον άντρα μου να με ζητήσουν και μετά πήγαμε σε μια ταβέρνα να φάμε. Το όλο σκηνικό (δαχτυλίδι,κουφέτα,ταβέρνα κλπ) κόστισε κοντά στα 400 ευρώ. Αρραβώνα σκεφτόμαστε να κάνουμε αργότερα και υπολογίζουμε κοντά στα 2-3 χιλιάρικα.

Στην κοπέλα που ρώτησε παραπάνω θέλω να απαντήσω ότι ο αρραβώνας είναι και αυτό σημαντικό ''σημείο'' της σχέσης και θεωρητικά επανδρώνεται το σπιτικό του ζευγαριού απ'τα δώρα που κάνουν οι θείοι κλπ(όπως ανέφερε μία κοπέλα παρακάτω). Τώρα ο καθένας όπως νομίζει Smile
Νομίζω έχεις κάνει ένα λαθάκι στο τικεράκι σου.......
Λεπτομερειες... Razz  Razz 
ναι λεπτομέριες, απλά πριν λίγες μέρες έγινε παρα λίγο παρεξηγηση εδώ περι τρολαρίσματος και φασκω και αντιφασκω. Φιλικά πάντα!!I love you 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις