Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
382 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 382 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Τρι Οκτ 15, 2013 12:39 pm

cleo!

cleo!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμας ο παιδιατρος μας εχει πει μεχρι 2 ετων σκονη.ηθελα να ξερω μεχρι ποια ηλικια πινουν συνηθως σκονη τα παιδακια σας και μετα παμε στο φρεσκο?αυτο που πινουμε κι εμεις η τα παιδικα?

2γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Τρι Οκτ 15, 2013 12:46 pm

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εξαρταται το γιατρο βασικα.Εμεις μεχρι τον 1χρονο μετα δυναμη εβαπορε το παιδικο που ναι για την ηλικια τους.

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

3γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Τρι Οκτ 15, 2013 2:15 pm

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν το έχω συζητήσει με τον παιδίατρο (όλο θέλω να τον ρωτήσω και όλο το ξεχνάω) πάντως εμείς πίναμε σκόνη μέχρι 2 χρονών και μετά εβαπορέ παιδικό. Στο φρέσκο δεν έχουμε πάει ακόμα.

4γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Τρι Οκτ 15, 2013 10:04 pm

ch.ze


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν ρώτησα τον παιδίατρο μόλις έκλεισε χρόνο το άλλαξα σε φρέσκο κατσικίσιο , μετά του το είπα. Γνώμη μου οι σκόνες και τα παιδικά γάλατα δεν έχουν να προσφέρουν κάτι απ την στιγμη που το παιδί τρώει κανονικά.

5γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Τρι Οκτ 15, 2013 11:11 pm

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το να τρώει κανονικά είναι μια κουβέντα - τώρα στα 2+ ναι, τρώει καλά, στους 13 μήνες δεν έτρωγε το ίδιο. Πάντως ο βασικός λόγος που συνέχισα τη σκόνη είναι επειδή τη θεωρώ πιο ασφαλή για τα μωρά από το φρέσκο γάλα. Αλήθεια, Cleo, εσάς ο γιατρός σας με πιο σκεπτικό πρότεινε σκόνη;

6γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Τρι Οκτ 15, 2013 11:59 pm

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η παιδίατρος μας πρότεινε στο 1 έτος να πίνει φρέσκο γάλα (αγελαδινό) ενηλίκων και αυτό κάναμε. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερα, αλλά ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρού μας. Αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι ότι της μικρής της άρεσε τόσο πολύ που πίνει πολύ μεγαλύτερη ποσότητα γάλακτος ημερησίως!!!
Πάντως ο κάθε παιδίατρος έχει διαφορετική άποψη και εφόσον τον έχεις επιλέξει καλό είναι να τον ακούς.

7γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Τετ Οκτ 16, 2013 12:13 am

cleo!

cleo!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Areti2 έγραψε:Το να τρώει κανονικά είναι μια κουβέντα - τώρα στα 2+ ναι, τρώει καλά, στους 13 μήνες δεν έτρωγε το ίδιο. Πάντως ο βασικός λόγος που συνέχισα τη σκόνη είναι επειδή τη θεωρώ πιο ασφαλή για τα μωρά από το φρέσκο γάλα. Αλήθεια, Cleo, εσάς ο γιατρός σας με πιο σκεπτικό πρότεινε σκόνη;
οτι ειναι αρκετα πιο θρεπτικο εφ'οσον προοριζεται για παιδια, εχει πολλα στοιχεια απαραιτητα για τον οργανισμο τους. εγω τα σκονη δεν τα παω καθολου και σκεφτομαι να του αλλαξω σε φρεσκο (καλα για εβαπορε δεν το συζητω!)
οντως ο καθε γιατρος λεει τα δικα του γι αυτο και ηθελα γνωμες απο μανουλες.σας ευχαριστω!

8γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Τετ Οκτ 16, 2013 1:17 am

ch.ze


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Φυσικά είναι πιο θρεπτικά μόνο που ο σίδηρος που περιέχουν δεν απορροφάτε αφου περιέχουν ασβέστιο που το εμποδίζει.
Όπως και το μαγνήσιο και το ασβέστιο δεν πρέπει να δίνονται μαζί.
Το μόνο θρέφεις με τις σκόνες είναι την τσέπη που γιατρού...γνώμη μου

9γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Τετ Οκτ 16, 2013 2:38 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εδώ πάντως το εθνικό σύστημα υγείας προτείνει φρέσκο πλήρες αγελαδινό από το χρόνο και μετά, αν δεν υπάρχουν θέματα αλλεργιών ή άλλα.

10γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Τετ Οκτ 16, 2013 3:07 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΔΙ ΨΕΤΙΚΟ 8,600 ΒΑΡΟΣ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥΣ 18 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΙΚΡΗ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟ ΦΡΕΣΚΟ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΙΣΕ ΕΒΑΠΟΡΕ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟΝ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 3 ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΦΡΕΣΚΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ

11γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Τετ Οκτ 16, 2013 4:42 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω απο 1 χρονων ξεκινησα φρεσκο αγελαδινο!!

12γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Τετ Οκτ 16, 2013 12:31 pm

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ch.ze έγραψε:Φυσικά είναι πιο θρεπτικά μόνο που ο σίδηρος που περιέχουν δεν απορροφάτε αφου περιέχουν ασβέστιο που το εμποδίζει.
Όπως και το μαγνήσιο και το ασβέστιο δεν πρέπει να δίνονται μαζί.
Το μόνο θρέφεις με τις σκόνες είναι την τσέπη που γιατρού...γνώμη μου
Respect Respect Respect Respect 

Συμφωνω απόλυτα!!!! Περα του οτι θα το θηλασω οσο περισσοτερο μπορέσω, γιαουρτι που ξεκινήσαμε πριν λιγο καιρό του δίνω αγελαδινό ολυμπος και οχι τα επιδορπια γιαουρτιου που προωθούν οι περισσοτεροι γιατροι.... Αν και στην πραγματικοτητα ηθελα να του δωσω προβειο αλλα επειδη ειναι το πρωτο μου παιδι και λιγο φοβαμαι δεν το εκανα απο την αρχη. Μολις γινει 1 ετους θα του το ξεκινησω!!! Γιατι να μαθει σε ολες αυτες τις ψευτικες γευσεις?? Εμεις δεν μεγαλωσαμε με ολα αυτα τα επιδορπια γιαουρτιου και δεν παθαμε τιποτα... Ελεος με ολο αυτο το εμποριο της παιδικης διατροφης...

13γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Τετ Οκτ 16, 2013 3:26 pm

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τώρα τα επιδόρπια γιαουρτιού πού κολλάνε;

Όσο για το πώς μεγαλώσαμε εμείς, εγώ (και όλη η γενιά μου) μεγαλώσαμε με γάλα σκόνη (αθάνατο Γκικόζ) και Νουνού και Βλάχας και Καρνέισιον... και δεν πάθαμε τίποτα... άρα γιατί να δώσουμε φρέσκο αγελαδινό στα παιδιά μας;

Και για το πόσο καλό είναι το Όλυμπος, εγώ ένα θα πω, όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος. Έτσι έλεγαν και για τις κρέμες Holle, όλοι τις προτιμούσαν επειδή ήταν βιολογικές, αλλά τελικά αποδείκτηκε ότι ήταν τίγκα στα τοξικά.

Δεν τα λέω αυτά για να υπερασπιστώ τις παιδικές κρεμούλες (ο δικός μου γιος τρώει καμία πού και πού γιατί του της παίρνει η γιαγιά του, εγώ θα προτιμούσα να μην έτρωγε, αλλά αφού δεν τρώει τίποτα άλλο "κακό" κάνω λίγο τα στραβά μάτια) απλά να επισημάνω ότι για τίποτα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουρες εφόσον δεν είναι δικής μας παραγωγής. Ακόμα κι αν είναι δικής μας παραγωγής πάλι δεν μπορούμε να είμαστε 100% βέβαιες, οπότε καλό είναι να μην τρελενόμαστε.

14γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Τετ Οκτ 16, 2013 10:21 pm

ch.ze


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το δεν πάθαμε τίποτα είναι σχετικό αυτο που βλέπω εγώ είναι οτι τα αυτοάνοσα είναι πολύ συχνα στις ηλικίες 30-40 απο αλλεργίες διαβήτη και θυροειδή μέχρι πολύ σοβαρά.

Αλλά θα συμφωνήσω οτι χρειάζεται μέτρο και να μην τρελενόμαστε. Όταν όμως δίνεις σ ένα παιδί φρουτόκρεμα με μπισκότα (γλυκό με ζάχαρη), απογευμα κρέμες ή γιαούρτι παιδικό (πάλι γλυκό) και γάλα "ειδικό" που είναι πάλι φουλ στη ζάχαρη και ενδιάμεσα κανένα μπισκοτάκι τι περιμένεις ότι θα μάθει να τρώει λαχανικά και φρούτα ? το επόμενο βήμα είναι οι σοκολάτες .
Και για να μην παρεξηγηθώ εγώ δίνω στην κόρη μου παιδικό γιαούρτι ,κρέμα βανίλια ψυγείου, μπισκοτόκρεμα αλλά όχι κάθε μέρα και όχι όλα μαζί την ίδια μέρα.
Δεν χρειάζεται να γινόμαστε δογματικοί όπως με το θηλασμό που δεν τολμάς να πεις οτι δεν θήλασες πια ,όλοι θέλουμε το καλύτερο για τα παιδιά μας ας το θυμόμαστε αυτό.

15γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Τετ Οκτ 16, 2013 11:15 pm

ζουζουνακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μεχρι 13 μηνων σκονη μετα φρεσκο αβγ φαγε η νουνου κιd φρεσκο

16γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Πεμ Οκτ 17, 2013 7:46 am

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Areti2 έγραψε:Τώρα τα επιδόρπια γιαουρτιού πού κολλάνε;

Όσο για το πώς μεγαλώσαμε εμείς, εγώ (και όλη η γενιά μου) μεγαλώσαμε με γάλα σκόνη (αθάνατο Γκικόζ) και Νουνού και Βλάχας και Καρνέισιον... και δεν πάθαμε τίποτα... άρα γιατί να δώσουμε φρέσκο αγελαδινό στα παιδιά μας;

Και για το πόσο καλό είναι το Όλυμπος, εγώ ένα θα πω, όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος. Έτσι έλεγαν και για τις κρέμες Holle, όλοι τις προτιμούσαν επειδή ήταν βιολογικές, αλλά τελικά αποδείκτηκε ότι ήταν τίγκα στα τοξικά.

Δεν τα λέω αυτά για να υπερασπιστώ τις παιδικές κρεμούλες (ο δικός μου γιος τρώει καμία πού και πού γιατί του της παίρνει η γιαγιά του, εγώ θα προτιμούσα να μην έτρωγε, αλλά αφού δεν τρώει τίποτα άλλο "κακό" κάνω λίγο τα στραβά μάτια) απλά να επισημάνω ότι για τίποτα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουρες εφόσον δεν είναι δικής μας παραγωγής. Ακόμα κι αν είναι δικής μας παραγωγής πάλι δεν μπορούμε να είμαστε 100% βέβαιες, οπότε καλό είναι να μην τρελενόμαστε.

Το οτι δεν παθαμε τιποτα ειναι πολύ σχετικο....δες γυρω σου ποσοι 30αρηδες και 40ρηδες παθαινουν εμφραγματα εχουν αυξημενη πιεση και χιλια δυο αλλα προβληματα...Επίσης συγκρινε τα παιδακια πριν 30 χρονια και τα παιδια σημερα.Υπηρχε τοτε παιδικη παχυσαρκια και χοληστερινη σε μικρά παιδιά???

Τώρα όσο για τα γιαουρτια τα ανεφερα γιατι ηταν κατι πολύ προσφατο που αντιμετωπισα και ειχε σχεση με την διατροφη του παιδιου (πραγμα που αφορουσε και το θεμα). Τώρα αν ενοχλησε τοσο πολύ μπορωκαι να το αφαιρέσω.

Για τον θηλασμο ειμαι υπερμαχος αλλά ποτε δεν ήξερα αν θα καταφέρω να τον θηλασω γιατι πραγματικα συνάντησα παρααα πολλα εμποδια. Δογματική δε νομιζω οτι εγινα ποτε και το μονο που προσπαθώ να κανω ειναι να βοηθάω τις κοπελες που θελουν πραγματικα να θηλασουν.

Σε οτι αφορά την διατροφή του παιδιου εννοειται οτι θα φαει κατι γλυκο αλλα γιατι να τον βομβαρδιζουμε απο τοσο μικρή ηλικια με γλυκιες γευσεις? Ετσι κι αλλιως δεν τις ηξερε και από πριν για να του λειψουν....

Δεν τρελενεται κανείς απλά λεω την γνωμη μου....

17γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Πεμ Οκτ 17, 2013 2:28 pm

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ένα πράγμα ρώτησε η κοπέλα για το γάλα σκόνη και φτάσαμε να συζητάμε τον θηλασμό. Κλασσικ.

Δεν ξέρω εσύ πως το συνδέεις στο μυαλό σου αλλά πολύ αμφιβάλλω ότι φταίει το Γκικόζ και το Καρνέισιον για τα εμφράγματα σήμερα. Δηλαδή τα γκούντις, οι πίτσες, τα σουβλάκια, τα γλυκά, η καθιστική ζωή, η έλλειψη άσκησης, το τσιγάρο δεν έχουν μερίδιο ευθύνης;

Κι αν δεν υπήρχε παχυσαρκία πριν 30 χρόνια με τα Γκικόζ και τα Καρνέισιον... αυτό τι δείχνει;

Φάσκουμε και αντιφάσκουμε μου φαίνεται.

18γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Empty Απ: γαλα σκονη μεχρι ποτε??? Παρ Οκτ 18, 2013 3:50 am

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Areti2 έγραψε:Ένα πράγμα ρώτησε η κοπέλα για το γάλα σκόνη και φτάσαμε να συζητάμε τον θηλασμό. Κλασσικ.

Δεν ξέρω εσύ πως το συνδέεις στο μυαλό σου αλλά πολύ αμφιβάλλω ότι φταίει το Γκικόζ και το Καρνέισιον για τα εμφράγματα σήμερα. Δηλαδή τα γκούντις, οι πίτσες, τα σουβλάκια, τα γλυκά, η καθιστική ζωή, η έλλειψη άσκησης, το τσιγάρο δεν έχουν μερίδιο ευθύνης;

Κι αν δεν υπήρχε παχυσαρκία πριν 30 χρόνια με τα Γκικόζ και τα Καρνέισιον... αυτό τι δείχνει;

Φάσκουμε και αντιφάσκουμε μου φαίνεται.
Τα γκουντις, οι πιτσες,τα γλυκα και τα σουβλακια ειναι συνεπεια της διατροφης των παιδιων απο την παιδικη ηλικια...ξερω παιδια φιλων που δεν εμαθαν στα γλυκα και τωρα δεν τους κανουν αισθηση.

Τωρα οσο για το παρακατω κομματι ειλικρινα δεν καταλαβα τι εννοεις... "Κι αν δεν υπήρχε παχυσαρκία πριν 30 χρόνια με τα Γκικόζ και τα Καρνέισιον... αυτό τι δείχνει;"

Οσο για τον θηλασμο θελω μονο να σου πω οτι ειλικρινα δε νιωθω ντροπη να το συζηταω και να το λεω. Ακομη και οταν μου ειπαν οτι "εγω και οι τσιγγανες θηλαζουμε τοσο πολυ..." Shocked Shocked 
ακομη και τοτε δεν με εκανε να νιωσω ασχημα

Αλλα στην τελικη γνωμη μου ειναι (σε ο,τι αφορα πως θα αναθρεψω το παιδι μου) και την εκφραζω. Δε νομιζω οτι πρεπει να απολογουμαι σε ενα ατομο σαν κι εσενα που φοραει παρωπιδες και αφηνει τα παντα στην τυχη τους....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις