Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21 ... 27  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 27]

351ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 25, 2014 7:29 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

Ποποοοοο Lollipop!!! Shocked  Shocked  ναι κοιταξεις και το σιδηρο σου..!!!

ασε οσο περναει ο καιρος δεν θα μπορουμε να κουνιθουμε το βλεπω το εργο...
ελπιζω τουλαχιστον να καταφερεις να πας στο επομενο σεμιναριο!

οσο για τα σφηνακια φυσικα και να παρεις 1 σφηνακι μαξιλαρι ( εχει και στα jumpo οικονομικα ) το καθε μωρο εχει τα δικα του χουγια οποτε πηγαινε παρε 1 και 1 αντιπνικτικο μαξιλαρακι
( μαξιλαρακι ασφαλειας αλλιως...) και μιας που λεμε για μαξιλαρια ενα μαξιλαρι θηλασμου ειναι σωτηριο!...

Περι μπιμπερο και πιπιλες τώρα...!
εχω φτιαξει μια λιστα και αγοραζω
Η λιστα μου εχει ως εξης:

αποστειρωτη μπιμπερο chicco
μπιμπερο 2 μεγαλα 2 μικρα ( και 1 για κολικους )
πιπιλες 4 ( γιατι θα τις χανω με ξερω...)
θηκες για πιπιλες
πιαστρακια για πιπιλες
εσωθερμικη θηκη μπιμπερο
βουρτσακι για μπιμπερο
βαση στεγνωματος μπιμπερο
σαπουνακι για μπιμπερο
χαχαχα

επισης ενα θερμος για την τσαντα αλλαγης που θα εχουμε μαζι μας....

αγορασα και τα βασικα για τα μποτέ του
ψαλιδακι για νυχακια chicco
χτενακι
βουρτσακι
καλαθακι
κρεμα συγκαματος
λαδακι
οινοπνευματακι για τον ομφαλο του
γαζες

λεω.. τωρα που μπορω και ααστα εκει να υπαρχουν.... ετσι που παω σε λιγο καιρο δεν θα μπορω να παρω τα ποδια μου...ποιος θα μου τα κανει μετα?? ο αντρας μου Razz  Razz  Razz  Razz  χαχαχα...η μανα μου που ακομα ελπιζει οτι θα κανω κοριτσι και παει και τα αγοραζει ολα σε κιτρινακι...!!! Shocked  Shocked  Shocked  η πεθερα μου που κοιμαται τον υπνο του δικαιου;;;
 alien  alien  ασε καλυτερα να οργανωθω μονη μου
εχω φτιαξει λιστες και καθε 5 μερες σβηνω οτι αγορασα...


Αυριο παω για εξετασεις να δω που βρισκομαι με το ζαχαρο τον θυρωειδη κι ολα...


352ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 25, 2014 8:28 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γι'αυτο αγχώνομαι και εγω. Ότι μπορέσω να παρω μονη μου γιατι αν περιμένουμε απο τους άντρες. Αστα... Και να αποφασίσουν να πανε δεν ξέρεις τι θα σου φέρουν πίσω. Θα πάω στα jumbo να παρω γιατι σε ενα γνωστό κατάστημα είχε το σφηνάκι 28€ αν θυμάμαι καλα.εχω κανει και εγω λίστα. Σβήνω και φυσικά προσθέτω. Εσωθερμικο που λες και θερμό δεν εχω πάρει. Λεω να περιμένω πρώτα να δω τι θα γίνει με τον θηλασμο.επισης πρέπει να πάω φαρμακείο να παρω σαμπουάν, αφρολουτρο, οινόπνευμα, γαζες και ότι άλλο πρέπει.

353ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 25, 2014 8:54 am

μανουλα26

μανουλα26
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσακια η τομη ειναι κατω πολυ χαμηλα απλα θα παρετε εσωρουχα οχι σαν της γιαγιας απλα λιγο μεγαλυτερα μη μου πειτε οτι τωρα φορατε αυτα που φοραγατε πριν μεινετε εγκυος εγω παντως οχι εχω παρει εσωρουχα εγκυμοσυνης μεχρι κ σουτιεν θηλασμου πηρα απο τωρα οτι αισθανεστε πιο ανετα!!!!!!!!!!!ααααααααα εγω στη λιστα εχω γραψει κ αντηλιακη απο φαρμακειο μεχρι να σαραντησει η μπουμπου θα εχει καλοκαιριασει κ πως θα βγουμε βολτα ε?

354ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 25, 2014 9:24 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αντηλιακη για τα μωρα;;; πως μου ξεφηγε??!!!! Shocked Shocked Very Happy 

355ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 25, 2014 11:11 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ωχ Ωχ να το προσθέσω στην λίστα. Ότι άλλο σκεφτητε γράψτε το κορίτσια.

356ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 25, 2014 1:53 pm

vblue

vblue
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια δεν βάζουμε στα μωρά αντιηλιακό , μέχρι 6 μηνών... Απλά τα βγάζουμε με καπελάκι, μέχρι τις 10 το πρωί και μετά τις 5 το απόγευμα... Ίσως και κανα πολύ ελαφρύ μακρυμάνικο... Δεν έχουν μελανίνη (αν θυμάμαι καλά), οπότε το να του βάλετε αντιηλιακό είναι απλά άτοπο!
Σφήνα εγώ δεν χρησιμοποίησα, είχα μια πετσέτα παιδική, που την έπλενα με παιδικό σαπούνι, τυλιγμένη σε ρολάκι... (όσο καιρό η μικρή ήταν στην καλαθούνα, μέχρι 3,5 μηνών περίπου).
Μαξιλάρι θηλασμού από φίλες μου ξέρω ότι τους πήγε άχρηστο... Εγώ προσωπικά είχα γενικά θέμα με τον θηλασμό, οπότε δεν είμαι καλή σύμβουλος πάνω σε αυτό το θέμα. Επειδή έβαζα μπιμπερό είτε για το μητρικό είτε για την σκόνη , με βόλευε πολύ ένα απλό μαξιλάρι που ακουμπούσα πάνω το παιδί και συγχρόνως μπορούσα να το κρατάω αγκαλιά χωρίς να έχω όλο το βάρος του στα χέρια μου (και πιστέψτε με, τα χέρια σας θα τα παίξουν τον πρώτο χρόνο)....  Wink 
Στα ψώνια που θα κάνετε πάρτε κανα απορρυπαντικό πλυντηρίου και μαλακτικό αν τα βρείτε πρσφορά , διότι δεν τα βάζουν συχνά και είναι κάτι που σίγουρα θα σας χρειαστεί!!!
Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα σας πώ...
Φιλάκια κοριτσάκια!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 328109 

357ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 25, 2014 11:15 pm

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα! vblue τελικα οπου και να ρωτησεις η καθε μια θα σου πει διαφορετικη γνωμη, εμενα μια κοπελα μου ειπε χωρις μαξιλαρι θηλασμου θα ταλαιπωρηθεις, οπως διποτε επισης να αγορασεις και τα σφηνακια... οσο για την αντηλιακη του αγορασα 2 καπελακια αλλα φοβαμαι πως του τα πειρα μεγαλα και θα μπαινει ολο το κεφαλακι του μεσα! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 328109 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 328109 

358ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τετ Φεβ 26, 2014 5:41 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειναι τι θα σε βολέψει τελικά. Η αδερφή μου βολευτηκε πολυ το μαξιλάρι. Η κουνιάδα μου πάλι οχι. Εγω πάντως το εχω. Το έδιναν δώρο σε ενα μαγαζί. Πηρα το ρηλαξ και μου το έδωσαν δώρο. Θα δείξει. Στον ύπνο δεν το εχω χρησιμοποιήσει γιατι προς το παρον κοιμάμαι.
Ήρθαν και τα πραγματάκια μου. Φυσικά και έλειπε κατι και φυσικά μου έστειλαν λάθος χρωμα λίκνο. Τι να πω; Δεν νευριάζω γιατι πάντα μου συμβαίνουν αυτά. Εχω συνηθίσει.
Α μη ξεχάσω... Να προσθέσω καπελάκι.
Την Παρασκευή εχω ραντεβού με την αιματολογο να δω αν θα ξεκινήσω τις αντιπηκτικες ενέσεις.εκλεισα και ραντεβού να κανω 4d. Θα σκάσω αν δεν κανω. Ελπιζω μονο να γυρίσει και να μη δώσω τσάμπα τα λεφτα.

359ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τετ Φεβ 26, 2014 5:49 am

zoithess

zoithess
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κορίτσια βλέπω οργανωθήκατε αρκετα!! Smile εγώ έχω πολλά πράγματα από τον γιο οπότε ακόμη δεν μπήκα σε λεπτομέριες... βέβαια όπως βλέπω θα κάνω κι εγώ μια λίστα με πραγματακια να τα παίρνω σιγα σιγα. Μόνο φανελάκια και φορμάκια πήρα λίγα για τον πρώτο καιρό. Να πάρετε και επιθέματα στήθους γιατί το γάλα θα στάζει στο σουτιεν. Για σφηνάκι δεν το έιχα σκεφτεί, επειδή στον πρώτο δεν είχα χρησιμοποιήσει.. και τα έβλεπα σήμερα στα jumbo...
Νυχτικές-παντόφλες πήρατε για το μαιευτήριο? Είναι περιεργος και ο μήνας.. αλλά λέω να πάρω κοντομάνικες με μακρυμάνικη ρόμπα.

360ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τετ Φεβ 26, 2014 6:07 am

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ποπο ποσα πραγματα εχω να αγορασω ακομα....πολλα εξοδα ρε κοριτσια,αλλα χαλαλι!!!Τα σφηνακια δεν απαγορευονται;

361ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τετ Φεβ 26, 2014 6:09 am

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω πηρα δυο νυχτικακια κοντομανικα και ψαχνω για ρομπιτσα οικονομικη,αλλα δεν βρισκω.

362ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τετ Φεβ 26, 2014 6:54 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξερω! Απαγορεύονται τα σφηνάκια; Και πως θα κάτσουν στο πλάι αν το πλάι τελικά ειναι το σωστό;
Εγω λεω να παρω πιτζαμες κοντομανικες με κουμπακια μπροστά. Νυχτικο θα βολέψει; Να παρω ενα και ενα; Για καισαρικη ίσως ειναι καλυτερα νυχτικο. Ρομπιτσα μάλλον κοντομανικη θα την παρω και αυτη. Όλοι λένε ότι στα μαιευτήρια εχει πολυυυυυυυυ ζέστη. Ακομα δεν εχω πάρει. Περιμένω να βγάλουν τα μαγαζιά ανοιξιατικα.και παντόφλες ναι. Τελικά αυτη η λίστα δεν θα τελειώσει ποτε.

363ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τετ Φεβ 26, 2014 8:16 am

μανουλα26

μανουλα26
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ρομπες θα βρεις στα μαγαζια που πουλανε νυχτικα κ πυτζαμες.κοιτα εγω στην αρχη θα βαλω νυχτικακι λογω τομης κ μετα πιτζαμα αλλα στο πανω μερος με κουμπακια για να εχουμε την τροφοδοσια ευκαιρη!χαχαχα!να ρωτησω ρε κοριτσια επειδη κουνια εχω αλλα δεν χωραει στην κρεββατοκαμαρα σκεφτομουν για λικνο αλλα ειναι πανακριβα οποτε λεω να παρω παρκο 2 επιπεδων που θα το χρησιμοποιησω κ πολυ αργοτερα αντι για καλαθουνα εσεις τι λετε?

364ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τετ Φεβ 26, 2014 9:30 am

zoithess

zoithess
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
η καλαθούνα νομίζω δεν βολευει καθόλου. Εγω την χρησιμοποίηση ελάχιστα (καμιά βδομάδα). Καλυτερα παρκοκρέβατο που το χρησιμοποιείς και μέχρι 2 χρονών και ως πάρκο. Εγώ πάντως που είχα γεννήσει Ιούλιο είχαν στο φουλ τα κλιματιστικά και φορούσα και κάλτσες και ζακέτα για να κοιμηθώ... χαχαχα!!
Πάντως για Μάιο που είμαστε νομίζω δεν θα έχουν ούτε θέρμανση ούτε ψύξη. Εγώ 3 νυχτικές είχα πάρει τότε με τιράντα και κοντομάνικη ρόμπα. Τώρα όμως θα πάρω κοντομάνικες.. απλά είναι λίγο ακριβές για 3 που θέλω...
Πολλά έξοδα όντως!!
Εμένα ο Παιδίατρος της κλινικής μου είχε πει ότι μόλις τρώνε και τα κοιμίζουμε μόνο στο πλάι, για να μην πνιγούν αν βγάλουν γάλα, το βάζουμε το μωρό μια από τα αριστερά και μια από τα δεξιά για να μην κάνει βαθούλωμα το μαλακό τους κεφαλάκι.

365ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τετ Φεβ 26, 2014 11:10 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Α ναι. Κάπου το άκουσα ότι θέλει μια απο την μια και μια απο την άλλη.πως αγχώνομαι για το αν θα τα κανω σωστά.
Δεν το εχω δει το πάρκο 2 επιπέδων. Αυτο δεν ειναι μεγαλο σαν κούνια; Πάντως αν ειναι μικρό και σου χωράει καλυτερα να πάρεις το πάρκο να το έχεις και μετα. Εγω πηρα ενα της chicco υφασματινο που μαζεύει σαν τσάντα για να το παρω και στις διακοπές μαζί.
Zoithess λες τελικά να ξεπαγιασουμε; Πλάκα θα εχει. Θα παρω και καμια πιτζαμα μαζί απο αυτές που ήδη εχω να ειμαι σίγουρη.

366ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τετ Φεβ 26, 2014 11:42 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα κοριτσια! γιατι απαγορευεται το σφηνακι;; τωρα οσο για το μεαιυτηριο δεν εχω ψωνισει τιποτα ακομα σκεφτομαι ομως να παω απο αυριο κι απο βδομαδας να τα μαζευω κι αυτα σιγα σιγα... παραααα πολλααααα εξοδα..... χαλαλι ομως για αυτον τον σκοπο... ισως λεω ισως τωρα που ειναι και οι τελευταιες μερες των εκπτωσεων να βρουμε καμμια ρομπιτσα και κανενα νυχτικακι καλοκαιρινο σε προσφορα...με αυτη την λογικη λεω να παω μια βολτα σε κατι μαγαζια με πιτζαμουλες που ξερω στον πειραια...και να σας πω να γελασετε ...τον Οκτωβρη οντας εγκυος χωρις ακομα να το ξερω ειχα παρει την κουμπαρα μου (που ηταν τοτε στον 7ο μηνα καλη ωρα) ν'αγορασει ολα τα αναγκαια για το μεαιυτηριο..ειχε τοτε ολες τις καλοκαιρινες νυχτικες και τις ρομπες με εκπτωση 70% και οι περισσοτερες ηταν μεγαλες για την κουμπαρα μου αλλα κομμενες και ραμενες στα μετρα μου...γελουσαμε και μου ελεγε η κουμπαρουλα μου, βρε παρε καμμια μπορει να την χρειαστεις.... Shocked Shocked Laughing Laughing  που να το ξερα βρε κοριτσια οτι ημουν ηδη εγκυος....που να το ξερα οτι τωρα θα ψαχνω εγω νυχτικακια και ρομπιτσες...και θα τις πληρωσω και χρυσες..!!!!

κατα τ΄αλλα η λιστα εχει τον ατελειωτο, αυτο με το παρκο που μαζευει πολυ μ'αρεσε lollipop! που θα το βρω;;; να παρω κι εγω ενα τετοιο! I love you 

367ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τετ Φεβ 26, 2014 12:09 pm

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Συμφωνα με την αμερικανικη ακαδημια παιδιατρικης τα σφηνακια,οπως και η παντα και καθε ειδους μαξιλαρι μεσα στην κουνια,εχει βρεθει οτι ευθυνονται για το συνδρομο αιφνιδιου θανατου βρεφων.Επισης λενε οτι τα βρεφη πρεπει να κοιμουνται ανασκελα.Απο οτι καταλαβαινω βεβαια πολλοι παιδιατροι στην Ελλαδα δινουν διαφορετικες οδηγιες.

368ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τετ Φεβ 26, 2014 1:36 pm

vblue

vblue
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τελικά ρε κορίτσια αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι την πρώτη φορά καμιά δεν ξέρει τι θα την βολέψει!!!! Laughing Laughing Laughing
Λοιπόν εμένα προσωπικά με βόλεψαν οι πυτζάμες και καθόλου τα νυχτικά... και στα κανονικά μου οι πυτζάμες με βολεύουν... Μια διπλανή μου κοπέλα , παρόλο που είχε καισαρική ήθελε κι εκείνη μόνο πυτζάμα, δεν μπορούσε τα νυχτικά... Πάντως ότι και να πάρετε σκεφτείτε ότι στο τέλος φορτωνόμαστε εύκολα κιλά και μετά την γέννα η κοιλιά στις περισσότερες παραμένει για κάποιο καιρό, οπότε υπολογίστε νούμερο "φουσκωμένο" Wink 
Όσο για τις παντόφλες εγώ είχα πάρει και δικές μου, αλλά χρησιμοποίησα και αυτές που έδινε το μαιευτήριο. Τώρα θα γεννήσω στο Ρέα, δεν ξέρω αν δίνουν παντόφλες, αλλά σίγουρα θα πάρω και τις δικές μου.
Το πάρκο 2 επιπέδων ποιό είναι ? Δεν το ξέρω... Εμάς μας βόλεψε η καλαθούνα (μέχρι 3,5μηνών περίπου)  και μετά κατευθείαν στην κουνια της. Πάντα βάλαμε αργότερα, όταν το παιδί άρχισε να κινείται, διότι στην αρχή όπου τα βάζεις εκεί μένει, δεν μπορεί να γυρίσει! Κι εμείς πλάι την βάζαμε να κοιμάται και στην πλατούλα της είχαμε μια πετσέτα τυλιγμένη ρολάκι...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την vblue στις Τετ Φεβ 26, 2014 1:39 pm, 1 φορά

369ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τετ Φεβ 26, 2014 1:38 pm

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτο το ανάσκελα εχω ακούσει και εγω ότι ισχύει τα τελευταία χρονια αλλα δεν ξερω ούτε μια μανούλα που να κοιμίζει το μωρο ανάσκελα.και η πάντα απαγορεύεται;
Fatsoulini ειναι της chicco lullago λέγεται. Ελπιζω να στο γράφω σωστά. Δεν το λες όμορφο αλλα πιστεύω θα με βολέψει πολυ. Εχει και βίντεο στο youtube να δεις πως κλείνει.

370ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τετ Φεβ 26, 2014 11:58 pm

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Δεν απαγορευεται η παντα,θεωρητικα ομως υπαρχει κινδυνος ασφυξιας.Απ οτι καταλαβαινεις για τα περισσοτερα πραγματα υπαρχουν πολλες αποψεις.
Το περισσοτερα παρκοκρεβατα εχουν ενα δευτερο επιπεδο στο οποιο μπορεις να βαλεις ενα στρωμα σπαστο και να κοιμισεις εκει το μωρο.Εγω σκεφτομαι να παρω ενα για να εχω τις μικρες στο σαλονοκουζινο.Το θεμα μου βεβαια ειναι για ποσο καιρο θα χωρανε και οι δυο σε ενα.Ετσι κι αλλιως και στην κουνια μαζι θα τις βαλω στην αρχη,αλλα εχω και δευτερη κουνια.Παρκοκρεβατο δεν γινεται να παρω δευτερο.Μαλλον θα παρω κανα ριλαξ.

371ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 27, 2014 5:58 am

zoithess

zoithess
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και τα ριλάξ είναι πολύ βολικά. Εγώ τον κοίμιζα κιόλας εκεί επειδή ήθελε κούνημα και μετά τον έβαζα στην κούνια του.
Βρε κορίτσια.. από πάνες τι θα πάρετε? Σκεφτόμουν να πάρω από τώρα όπου βρίσκω προσφορές γιατί κι αυτά χρειάζονται και κοστίζουν και αρκετά. Στο ίντερνετ έχει αρκετές φορες προσφορές. απλά λέω όχο πολλές το νούμερο 1 που είναι 2-5 κιλά, αλλά το Νο2 3-6. Εσείς τι λέτε?

372ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 27, 2014 8:16 am

vblue

vblue
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και στις πάνες λίγο βλέποντας και κάνοντας θα πας... Εμάς από μάρκες μας βόλεψαν οι babylino sensitive. Είχα δοκιμάσει pumpers αλλά μου μύριζε το μωρό σαν κατουρημένο και είχα δοκιμάσει και libero, αλλά έκανε κάτι κοκκινίλες και τις σταμάτησα (δεν μιλάω για τις νορμαλ κοκκινίλες που κάνει το παιδί λόγω ζέστης κλπ). Οπότε από όταν γεννήθηκε μέχρι τώρα που κοντεύει τα τρία και δεν την έχουμε βγάλει ακόμα, babylino χρησιμοποιούμε! Η αδερφή μου με την κόρη της το ίδιο... Μια φίλη μου που έχουν τα παιδιά μας ακριβώς την ίδια ηλικία την είχαν βολέψει οι babylino και οι libero.  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 215994 
Από νούμερα δεν θυμάμαι να σας πω... Μας είχαν δώσει στο μαιευτήριο ένα πακέτο διαφημιστικό με διάφορα προιόντα και είχα πάρει κι εγώ το Νο 1. Αλλάξαμε σύντομα νούμερο, οπότε μην φορτωθείτε πολλά πακέτα. Αυτό βέβαια είναι στο πόσα κιλά θα γεννηθεί το παιδί. Ισως να είναι καλύτερα να τις ψωνίσετε όταν μπείτε στον μήνα σας...
Α! Επίσης μπορείτε να γραφτείτε μέλη στις εταιρείες και σας στέλνουν κουπόνια και διάφορα διαφημιστικά. Εγώ γράφτηκα στα babylino και στα pampers και μου στέλνουν ακόμα...

373ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 27, 2014 9:44 am

zoithess

zoithess
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Eγώ από όσες είχα δοκιμάσει στον γιο μου μόνο οι Pampers μου άρεσαν, ήταν μαλακές και πολύ βολικές ούτε μου μύριζαν ούτε τίποτα. Οι libero που είχα δοκιμάσει ήταν απογοήτευση. Πάρα πολύ σκληρές. Βέβαια μετά τον πρώτο χρόνο βολεύτηκα πολύ τις πάνες από τα lidl που ήταν το ίδιο μαλακές με των pampers και δεν τον ερέθισαν καθολου. μέχρι τα 3 που την κόψαμε. Γενικώς δεν έχω δίλημμα για την μάρκα αλλά για το νούμερο και πόσες να πάρουμε. Ό,τι είναι ακριβό καλό είναι να το παίρνω σιγά σιγά όταν μπορώ γιατί μετά θα ζοριστώ λίγο, ειδικά αν δεν θηλάσω όπως την άλλη φορά και παίρνω και γάλα από φαρμακείο... Sad

374ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 27, 2014 10:50 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα Κοριτσια! σημερα πηγα για να παρω δειγματολογια χρωματων, απο ολες τις εταιριες η vekro αν την λεω καλα ειναι αυτη που εχει τα πιο ομορφα και φωτεινα χρωματακια!  μαλλον θα το κανω συνδιασμο μεντας με πουδρας ή γαλαζιο με πρασινακι πολυ πολυ ανοιχτο... ή γαλαζιο φωτεινο όλο με ζωγραφιες...ή ή ή... δεν μπορω βρε κοριτσια θα τρελαθω.. δεν θα αποφασισω ποτε μπυ φαινεται...!
παντος...εχω μια αδυναμια στα καρό και στα classy καθαρες γεωμετρικες γραμμες, ριγες...και αποφασισα κι αγορασα σημερα μια κουρτινα σε καρουδακι μπεζ με ασπρο... αν δεν τη βαλω στο παιδικο θα τη βαλω στο δικο μας..
επισης πηγα και πηρα την πρωτη μου ρομπα με νυχτικια σε γαλαζιο ανοιχτο με λουλουδακια και κουμπακια (μαγιατικη κι οτι πρεπει για το γαλατακι του μπεμπη!) τωρα θελω να αγορασω αλλα 2 το πολυ σετ και μετα τα υπολοιπα αναγκαια..θα παω να παρω κι ενα βαλιτσακι με ροδες να αρχισω να βαζω μεσα πραγματακια για να ειμαι πιο χαλαρη στο τελος...επειδη δεν εχουμε τραπεζα!!!
Να σας πω;; ειναι νωρις ν'αρχισω να πλενω τα ρουχαλακια του; δεν ξερω...η ντουλαπα του ειναι κενή και άδεια τα συρταρακια του....μηπως να τα τακτοποιω σιγα σιγά;;; ή ειμαι υπερβολική;; Rolling Eyes

Για της πανες τωρα... λεω να παω να παρω δυο πακετα επωνυμες και να παρω και 1 απο τα lidl...γιατι ο αντρουλης μου λεει οτι ξερει απο τα μικρα της οικογενειας του οτι οι lidl ειναι οι καλυτερες πάνες!!!  Shocked

σε ευχαριστώ Lollipop! θα το δω..γιατι το καλοκαιρι για 2 μηνες θα ειμαστε στο νησι..οποτε μαλλον θα το χρειαστώ

375ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 27, 2014 12:43 pm

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπερα κοριτσια!Εγω απο πανες πηρα τις libero(τις ειχε το σουπερ μαρκετ προσφορα 50%)το 1 και το 2.Εχω παρει και δυο πακετα babylino για να εχω να δοκιμασω.Τα pampers μου φαινονται ακριβα να πω την αληθεια.Στα lidl που πηγα ειχε πανες για μωρα απο 4 κιλα και πανω.Μαλλον δεν βγαζουν για νεογεννητα.Θα τα δοκιμασω σιγουρα παντως.
Απο σελτεδακια ποσα και τι μεγεθος πηρατε;Τα 40 επι 60 κανουν για αλλαγμα;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 27]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21 ... 27  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις