Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 27  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 27]

326ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 18, 2014 12:54 am

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλα δεν το συζητω!Εγω δεν εχω αντισωματα στο κυτταρομεγαλοιο και απο την αρχη μου ειπε ο γιατρος να μην ειμαι κοντα σε αρρωστους.Δεν αφηνα και εγω κανεναν να με φιλησει,ουτε πηγαινα σε κλειστους χωρους με πολυ κοσμο.Τι να κανουμε;Ας γινουμε και "περιεργες" για τα μωρακια μας!Αυτοι που μας αγαπανε δεν παρεξηγουν!

327ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 18, 2014 1:17 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μεχρι ο πεθερος μου μου εσκασε μυτη εδω και μου λεει...να παρει η ευχη να παρει ειχα πυρετο εχθες,,, οποτε την επομενη φορα θα του υποδεχτω με μασκα και τελος! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 536304 

328ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 18, 2014 3:14 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μα να ειναι άρρωστοι και να έρχονται; Τι να πω; Η να σε καλούν σπίτι τους και να ειναι τα παιδιά τους άρρωστα. Εχω παει σε σπίτι και το μικρό είχε γαστρεντεριτιδα!!! Και μένα μου είπε ο γιατρός απο την αρχή όπου βλέπω μύτη να τρέχει να φεύγω μακριά. Την ντουλάπα ακόμα δεν την εχω πιάσει. Την βλέπω και φεύγω. Να δω που θα τα βάλω ολα αυτά. Ακόμα και δώρα απο τον γάμο εχω βάλει εκεί μέσα.
Το δωμάτιο το έβαψα ενα πολυυυυυυ ελαφρή φυστικι- πράσινο. Κατι ενδιάμεσο. Εχω βάλει και την ταπετσαρια και δεν ήθελα κατι έντονο.
Την άλλη Τετάρτη θα έρθει η κούνια  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 654316 ακόμα δεν μπορω να το πιστέψω. Κοντεύει η στιγμή κορίτσια. Τωρα αρχίζουν και με πιάνουν τα αλλα ψυχολογικά. Θα τα καταφέρω; Θα ειμαι καλη μανούλα; Θα τσακώνομαι με τον άντρα μου που θα νομίζω ότι δεν με βοηθάει; Laughing Laughing Laughing 

329ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 18, 2014 11:23 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lollipop83 έγραψε:Μα να ειναι άρρωστοι και να έρχονται; Τι να πω; Η να σε καλούν σπίτι τους και να ειναι τα παιδιά τους άρρωστα. Εχω παει σε σπίτι και το μικρό είχε γαστρεντεριτιδα!!! Και μένα μου είπε ο γιατρός απο την αρχή όπου βλέπω μύτη να τρέχει να φεύγω μακριά. Την ντουλάπα ακόμα δεν την εχω πιάσει. Την βλέπω και φεύγω. Να δω που θα τα βάλω ολα αυτά. Ακόμα και δώρα απο τον γάμο εχω βάλει εκεί μέσα.
Το δωμάτιο το έβαψα ενα πολυυυυυυ ελαφρή φυστικι- πράσινο. Κατι ενδιάμεσο. Εχω βάλει και την ταπετσαρια και δεν ήθελα κατι έντονο.
Την άλλη Τετάρτη θα έρθει η κούνια  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 654316 ακόμα δεν μπορω να το πιστέψω. Κοντεύει η στιγμή κορίτσια. Τωρα αρχίζουν και με πιάνουν τα αλλα ψυχολογικά. Θα τα καταφέρω; Θα ειμαι καλη μανούλα; Θα τσακώνομαι με τον άντρα μου που θα νομίζω ότι δεν με βοηθάει; Laughing Laughing Laughing 


Αυτο λεγεται αναισθησία, καλα για την γαστρεντεριτιδα που την περασα 3 μηνων εκει να δεις τι εχω να λεω...τελος τη μασκουλα μου και ως εδω... το παιδι ειναι πολυτιμο κυριε δεν μπορεις εσυ να με περνάς για πειραματοζωο! cyclops 

Ασε για την ντουλαπα του παιδικο εκανα ολοκληρη επιστρατευση, εστειλα τους δικους μου και πειραν ξυλα να κανουμε επιπλεον ραφια στην πανω μερια, για αποθηκη και κατω τα αδιασαμε τελειως, τωρα εμειναν κατι ψηλα, αλλα να φανταστεις οτι εχω παρει φορα και πεταω τα παντα...τα παντα ομως, οτι δεν χρησιμοποιω δρομο... να κανω χώρο!

Αντε με το καλο  Lollipop μου να ερθει και η κουνια!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 654316  καμμια μανουλα δεν γεννηθηκε τελεια! καλες θα ειμαστε γιατι να μην ειμαστε;;;!!!!!! οσο για τους αντρες μας, θα περασουν ενα  Shocked  Shocked  Shocked  οσο να χει...δεν μπορει... εμεις που θα εχουμε και τους γιους...θα τα ζησουμε ολα...χαχαχα!!!!!

330ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 18, 2014 11:47 am

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας κουκλες!Τι κανουν τα μπεμπινια;Τα δικα μου ειναι πολυ καλα και ζωηρα,οπως ειπε ο γιατρος!Ειναι ενα κιλο η καθεμια και ολες οι μετρησεις ηταν πολυ καλες!Εχουν και οι 2 το κεφαλι ψηλα( γι αυτο νιωθω τοση δυσφορια).Προσπαθησαμε να τις δουμε και 3d αλλα καταφεραμε να δουμε μιση μουριτσα ξεκαθαρα!Σε ενα μηνα θα ξανακανουμε ντοπλερ...(αναρωτιεμαι βεβαισ αν θα πρεπει να ξαναδωσω αλλα 130 ευρω)
Πηγα και στον ενδοκρινολογο για το ζαχαρο και τελικα υπαρχει προβλημα.Προς το παρον θα μου δωσει διαιτα και θα μετραω 6 φορες την μερα το ζαχαρο μου.

331ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 18, 2014 1:17 pm

vblue

vblue
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνουν οι κοιλούμπες??? Εμένα μέσα σε μια εβδομάδα μεγάλωσε απότομα! Cool Αύριο θα πάρω την μαία να κλείσουμε ραντεβού. Είχαμε πει τέλος του μήνα , κι αφού το ιατρείο είναι Δευτέρα και Τετάρτη θα πρέπει να το κανονίσω... Άντε να δω κι εγώ πώς πάει η μπέμπα μου!
Πάντως σήμερα, παρόλο που είμαι πτώμα γιατί εχθές έκανα 800δουλειές μαζεμένες, είμαι χαρούμενη! Κι αυτό γιατί νωρίς το απόγευμα ήμουν ξαπλωμένη στον καναπέ, αγκαλιά με την ανιψιά μου (σχεδόν 4) και την κόρη μου (σχεδόν 3) και διαβάζαμε παραμύθια, μιλούσαμε στο μωράκι, αγκαλιάζαμε την κοιλιά, τα πιτσιρίκια την φιλούσαν και της έβαζαν επάνω παιχνίδια για να "παίξει το μωράκι" Very Happy Μιλάμε για πολύ γλυκιά φάση, και το ωραίο χάιδευα την κοιλιά μου κι έλεγα "έλα μπέμπα, πες μας γειά" και η μέσα μπέμπα κλωτσούσε λες και μας απαντούσε!!!!!! Shocked Υπέροχες στιγμές!!!!
Fatsoulini περαστικά σου! Κι εσύ στο Ρέα? Άσχημα έχω ακούσει για τα δωμάτια, ότι είναι πολύ μικρά και ότι ακούς τα πάντα από τα διπλανά, ότι μερικές μαίες δεν βοηθάνε πολύ, σε άλλες δεν άρεσε ιδιαίτερα το φαγητό… Τώρα τι να πώ? Θα δείξει! Όσον αφορά τα δωμάτια το είδα κι εγώ σαν επισκέπτης και πιστεύω ότι είναι κάτι που θα με χαλάσει αρκετά, αλλά αν τα υπόλοιπα είναι οκ , μικρό το κακό. Οι μαίες και γενικά οι κοπέλες που φροντίζουν τις λεχώνες νομίζω ότι εκτός από εκπαίδευση και πολιτική της κλινικής , είναι και θέμα τύχης σε τι άνθρωπο θα πέσεις… Για το φαγητό οι απόψεις διίστανται , αλλά οι πιο πολλές που έχω ακούσει είναι καλές. Στο Μητέρα είχε ένα σύστημα που μου άρεσε πολύ. Στο πρωινό σου έφερναν ένα καρτελάκι και διάλεγες ανάμεσα σε 3 μενού για το μεσημέρι και το ίδιο και για το βράδυ… Οπότε εμένα που δεν μου αρέσει πχ να τρώω παστίτσια και τέτοια απ έξω παράγγελνα μπριζολίτσα, κοτοπουλάκι και τέτοια!
Όσο για το τικεράκι σου λέει -256 μερες, μήπως έχεις βάλει λάθος έτος? Κάνε ένα κόπο να το δεις!!!
Marlyt χαίρομαι που είναι καλά τα μωράκια σου! Το ντόπλερ τι ακριβώς δείχνει? Δεν είχα κάνει στην πρώτη εγκυμοσύνη, και μάλλον δεν θα κάνω και στην δεύτερη…
Κορίτσια τα ψώνια βλέπω καλά κρατούν! Smile  Άντε , άντε περνάει ο καιρός! Όσο για τις αρρώστιες… Προσοχή κορίτσια ! Είμαστε πιο ευαίσθητες τώρα! Εμείς δεν αφήνουμε κανέναν να πλησιάσει που να είναι άρρωστος! Εδώ στην μάνα μου που είχε γαστρεντερίτιδα εγώ της μαγείρευα, άντε και κανα τσαγάκι, αλλά από μακρυά! Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου ο άντρας μου είχε κάνει χειρουργείο στην μύτη (διάφραγμα) βγήκε απ το νοσοκομείο σχεδόν αμέσως και έκανε 15 μέρες να έρθει σπίτι, είχε μείνει σε έναν ξάδερφό μας!  Razz Σκεφτείτε ότι του το είχε απαγορεύσει δια ροπάλου ο δικός του ο γιατρός!!! Και όταν με το καλό γεννήσουμε, καλό θα είναι (ειδικά όσες γεννήσουν με φυσιολογικό τοκετό) να κρατήσουμε το 40ήμερο… Εγώ στο πρώτο παιδί το κράτησα κι έχω σκοπό να το κάνω και στο δεύτερο. Εσείς πώς το σκέφτεστε???

332ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 18, 2014 1:49 pm

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Marlyt τελικά έχεις θέμα με το ζαχαρο. Τουλάχιστον θα στο ρυθμίσει τωρα και θα ειναι ολα μια χαρά.αυτο το 3d και εμένα δεν μου κάθεται. Ποτε δεν ειναι γυρισμένο. Θελω να πάω να κανω 3d και φοβάμαι ότι τσάμπα λεφτά θα δώσω γιατι δεν θα γυρίσει.οσο για τα 130€ για το δεύτερο Doppler δεν σε βλέπω να τα γλιτωνεις.
Vblue τελικά όσο περνάει ο καιρός μεγαλώνουν απότομα οι κοιλίτσες.εμενα γυρνάει αύριο ο άντρας μου απο ταξίδι, και σίγουρα θα δει μεγάλη διάφορα στην κοιλιά μου.
Φαντάζομαι τι ωραια εικόνα που θα ήταν με τα παιδακια!!!
Δεν ξέρω αν θα καταφέρω να κρατήσω το 40ημερο. Αν και δεν πρέπει, ειμαι άνθρωπος που δεν θελω να με παρεξηγήσουν και να με πουν περίεργη. Κακώς βέβαια!!! Λεω ότι θα το κρατήσω αλλα αν με πάρουν τηλ και μου πούνε να έρθουν σαν χαζή θα πω ναι.

333ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τετ Φεβ 19, 2014 5:02 am

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σκοπός του doppler κύησης είναι ο καθορισμός της ανάπτυξης του εμβρύου και συγχρόνως η μελέτη της αιμάτωσης της μήτρας, του πλακούντα και του ίδιου του εμβρύου. Μέτρηση μεγέθους του εμβρύου και πιο συγκεκριμένα της κεφαλής, της κοιλιάς και του μηριαίου οστού καθώς και την τελική εκτίμηση του βάρους του.
Μέτρηση της ποσότητας του όγκου του αμνιακού υγρού του εμβρύου, του υγρού δηλαδή που περιβάλλει το έμβρυο.
Εκτίμηση της θέσης του πλακούντα και της εμφάνισής του.
Εξέταση των κινήσεων του εμβρύου.

Με το έγχρωμο υπερηχογράφημα ανάπτυξης εκτιμάται επίσης η ροή του αίματος στις μητριαίες αρτηρίες, στην ομφαλική αρτηρία, στη μέση εγκεφαλική αρτηρία και στο φλεβώδη πόρο.

334ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τετ Φεβ 19, 2014 5:08 am

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
οσο για τις 40 μερες,εγω λογικά δεν θα τις κρατησω δυστυχως οχι απο επιλογη.Οπως μου ειπε και ο γιατρος χθες,το πιο πιθανο ειναι να φυγω χωρις τα μωρακια μου απο το μαιευτηριο,χωρις αυτο βεβαια να σημαινει οτι θα μπουν στην εντατικη.

335ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 20, 2014 5:07 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια μου. Καλή Τσικνοπέμπτη. Τι θα κάνετε σημερα; Εμείς εδώ στο σπίτι θα ψήσουμε  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 328109 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 328109 
Marlyt μου γιατι σου λέει απο τωρα ότι θα μείνουν μέσα; Λόγω βάρους; Δεν ήξερα τι ειναι το Doppler. Δηλαδή εσένα σου είπε πόσο θα γεννηθούν τα μωρακια σου;εγω αργω ακομα. Στις 32 βδομάδες μου είπε. Ειμαι περίεργη να δω πόσο θα μου πούνε ότι θα γεννηθεί το δικό μου.
Τωρα που είπα βαρος απο κιλα πως πάτε; Εγω εχω πάρει 9.δεν θα παρω 5 ακόμα; Τελος πάντων, προσπάθησα όσο μπορούσα να μη παρω πολλα αλλα δεν βαριέσαι.
Κατα τα αλλα έλειπε ο άντρας μου ταξίδι και χθες γύρισε με πυρετό 38,4. Ελπιζω να μην ειναι ίωση και κολλησω. Μονο στην ιδέα πάντως νιωθω άρρωστη. Όλη μερα βάζω θερμόμετρο.

336ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 20, 2014 6:13 am

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μπα οχι δεν μου ειπε τπτ για τελικο βαρος.Ευτυχως η αναπτυξη τους ειναι μια χαρα!Απλα επειδη ειναι διδυμα και εχω και ενα μεγαλο ινομυωμα,πολυ δυσκολα θα φτασω τις 37 βδομαδες.Το καλυτερο μας θα ειναι να φτασουμε στις 34 βδομαδες.Μακαρι βεβαια να διαψευστει ο γιατρος.
Εγω εχω παρει 6 κιλα και η κοιλια μου πεταγεται μπροστα.Νομιζω πως δεν θα παρω πολυ μιας και κανω και διαιτα λογω ζαχαρου.
Lollipop βαλε μια μασκουλα καλου κακου!Κριμα ειναι να αρρωστησεις.

337ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Παρ Φεβ 21, 2014 6:56 am

zoithess

zoithess
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια καλησπέρα. Marlyt γιατί θα αφήσουν τα μωράκια σου μέσα? Θα μπουν Θερμοκοιτίδα?

Από κιλά κι εγώ 9 πήρα και μάλιστα μόνο τα 4 τον τελευταιο μήνα. Ο γιατρός στην καθιερωμένη μας συνάντηση με έκραξε ΠΟΛΥ!! Αλλά τι να κάνω ρε κορίτσια.... όλη μέρα σπίτι είμαι .. μασουλάω.... Sad

Η κοιλιά μεγαλώνει πολύ! Δεν με χωράει τίποτα και δεν θέλω να ξοδεψω λεφτά τώρα για ρούχα που θα βάλω 2 μήνες μονο!

Από ρουχαλάκια είδα γράψατε ότι πήρατε φορμάκια και φανελάκια. Πόσα κομμάτια πήρατε στο καθένα βρε κορίτσια? Θα βγω από βδομάδα να πάρω και δεν ξέρω πόσα. Έχω
4 φανελάκια κοντομάνικα,
4 φανελάκια μακρυμάνικα,
1 φορμάκι 0 μηνών, και
3 φορμάκια (από τον γιο μου ουδέτερα) για 3 μηνών αλλά είναι τα βελουτέ και υποθέτω θα μας πιάσει καλοκαίρι τότε και δεν θα μας χρειαστούν καθόλου. Οπότε... πόσα κομμάτια να έχουμε από το καθένα? Ουφ...

Τώρα ετοιμάζουμε και να βάψουμε και μετά θα αρχίσω να ετοιμάζω τα πράγματα, πορτ μπεμπε, κρεβατακι, καρότσι, ριλάξ και το πλύσιμο των ρούχων.

Στις 29/1 που έκανα τον μεγάλο υπέρηχο 25 βδομάδων μου είπε ότι ήταν 600 γρ. η μικρή. Τώρα θα φτάσαμε το κιλό δεν μπορεί....

όσο για το 40ήμερο κι εγώ δεν νομίζω να το κρατήσω.. Και στον γιο μου είχα πάρει μισί σαραντισμό και τον είχα πάει στο γιατρό θυμάμαι. Γενικώς βγήκα δλδ.

Doppler ούτε κι εγώ ήξερα τι είναι. Δεν έκανα στον γιο μου και ούτε τώρα μου είπε κάτι τέτοιο. Και 3d υπέρηχο πάλι δεν έκανα άλλο πέρα του β΄επιπέδου. δεν ήξερα ότι μπορούμε να κάνουμε όσες φορές θέλουμε.

338ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Παρ Φεβ 21, 2014 7:17 am

μανουλα26

μανουλα26
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Lollipop83 έγραψε:https://imageshack.com/i/f5fb1tj


Αχ, τα κατάφερα. Περιμένω γνώμες.
δεν ξερω γιατι αλλα με το που ειδα την ταπετσαρια συγκινηθηκα ειναι παρα ολυ ομορφη ποσο κοστισε αν επιτρεπεται?

339ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Παρ Φεβ 21, 2014 7:55 am

μανουλα26

μανουλα26
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σας εγκυουλες μου δεν ξερω αν με θυμαστε γιατι εχω κανα μηνα να ενμφανιστω ειχε χαλασει το ρημαδι μετα ειχα ξεχασει τους κωδικους αστα τρελα..........λοιπον ειμαι στην 28η εβδομαδα κ 5 ημερων κ η κορη μου ζυγιζει 1180 γρ κ ειναι ολα καλα!!βεβαια απο κλωτσιδι δεν το συζητω νταξει τρελα ολη η κολια κουνιεται εχει μεγαλωσει αρκετα εχω παρει μεχρι κ τωρα 3 κιλα πως τα καταφερα μην με ρωτατε δεν ξερω εκανα κ καμπυλη ζαχαρου ολα φυσιολογικα κ στις 31 μαρτιου εχω ντοπλερ.....απο ψωνια δεν εκανα κ πολλα πραγματα κουνια εχω ρουχαλακια εχει η αδερφη μου απο την κορη της ουου μια τσαντα μεγαλη του jumbo τα εχει πλυνει περιμενω να μου τα φερει το δωματιο τον μαρτιο θα το βαψει ο αντρας μου να ανοιξει λιγο ο καιρος ενα παρκο με 2 επιπεδα θελω να παρω καροτσι εχω απο τον γιο μου ενα μπανακι θελω μπιμπερο πιπιλες θερμο κανα μπουρνουζι κ βλεπουμε........το δωματιο τελικα θα το βαψουμε κιτρινο απολο γλυκο κ θα κολησω αυτοκολλητα μιας κ μενουμε στο ενοικιο αν εμενα σε δικο μας σπιτι θα εκανα τοιχογραφια δεν το συζητω αλλα θα αρκεστουμε στα αυτοκολλητα κλωτσαει τωρα κ η μπουμπου συμφωνει..........αααα κ μια σιφινιερα θελω να παρω γιατι οι ντουλαπες γιομισαν χαχα αχ κοριτσια ανυπομονω να γεννησω παω να βαλω την πυτζαμα γιατι το κολαν με σφιγγει.............

340ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Παρ Φεβ 21, 2014 11:15 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κορίτσια.
Παντρεύεται μια φίλη μου και πήγαμε να δούμε νυφικα.ποσο ζηλεύω που εμενα τελείωσε η διαδικασία αυτη. Και η αλήθεια ειναι ότι δεν το είχα χαρεί. Είχα αλλού το μυαλό μου.πηγα μια μερα σε δυο μαγαζιά βρήκα το έκλεισα, τελείωσε. Τόσο καλα!!!
Marlyt μου εγω σου εύχομαι να φτάσεις στις 37 βδομάδες και να τα πάρεις κατευθείαν σπίτι τα μωρακια.
Zoithess και εγω όσο ακομα μπορω δεν θελω να παρω αλλα ρούχα. Κρίμα ειναι.εχω και κατι κολάν και προς το παρόν βολευομαι.
Απο ρουχαλακια πηρα εσωρουχακια μονο κοντομανικα νομίζω 4 το νο2 και 6 το νο3.
Πηρα 2-3 φορμάκια μακριμανικα νο2 και 2-3 Νο3. Δεν περνώ αλλα προς το παρόν γιατι λογικά μετα θα θελω κοντομανικα. Πάντως Νο1 δεν περνώ γιατι αν βγει 4500κιλα που λέει ο γιατρός βλέπω να φοράνε κατευθείαν το 3.
Μανουλα26 φυσικά και σε θυμόμαστε.σου άρεσε η ταπετσαρια; Έκανε 98€ Δεν ειναι όλος ο τοίχος γιατι εχω δυο κολόνες εκεί και δεν γινόταν.3 κιλα ΜΟΝΟ;;;; Μπράβο!!! Εγω 9 και με το ζόρι κρατιέμαι να μη πάω σε ενα ζαχαροπλαστείο και να φάω τα πάντα!!! affraid affraid 

341ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Παρ Φεβ 21, 2014 11:54 am

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μανουλα26 αν γεννηθουν προωρα,θα μπουν σιγουρα θερμοκοιτιδα,εκτος κι αν εχουν παρει το απαιτουμενο βαρος.Προς το παρον ειναι 1070 η μια και 1040 η αλλη.
Απο ρουχαλακια των μωρων νομιζω προς το παρον πως ειμαι ενταξει.Δεν παιρνω αλλα μεχρι να δω ποσο θα γεννηθουν.Θελω να παρω κι αλλα σελτεδακια,αποστειρωτη,μπανακι και καποια αλλα μικροπραγματα.
Εχει κανει καμια απο τις ηδη μανουλες μας καισαρικη;Θελω να παρω εσωρουχα για μενα και δεν ξερω τι.

342ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Παρ Φεβ 21, 2014 2:28 pm

μανουλα26

μανουλα26
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω εχω κανει καισαρικη κ η πρωτη ηταν ολικη ναρκωση τωρα στο δευτερο μου ειπε ο γιατρος επισκληριδιο τι εσωρουχα θα παρεις τωρα παρε κανα βραζιλιανικο 2-3 σετακια με στρασακια Razz ελπιζω να μην παρεξηγηθεις....πλακα κανω εσωρουχα κανονικα κ με αυτα που νιωθεις ανετα κοπελα μα καρι να φτασεις κ τις 37 εβδομαδες κ να τις ξεπερασεις κιολας...απλα να προσεχεις κ να ζησεις οσο πιο εντονα την περιοδο της εγκυμοσυνης δεν συμβαινει συχνα ασε να τα κανουν οι αλλοι για σενα κ ψυχολογια στα πανω οι κοριτσαρες σου ειναι τελειες μην προβληματιζεσαι οποτε γουσταρουν θα βγουνε κ θα σου κανουν τσα.......!!!!!!!!!!!!!!ολα καλα θα πανε sunnyπαρε αρκετα βρακακια σουτιεν θηλασμου κ πολλες σερβιετες μεγαλες γιατι μπορει αυτες του νοσοκομειου να μη σε βολεψουν πυτζαμουλες νυχτακια οτι αισθανεσαι εσυ ανετα!!!!!!!

343ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Δευ Φεβ 24, 2014 1:02 am

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Τα κανονικα δεν ενοχλουν την τομη;
Ειδα στον ύπνο μου τα μωρακια μου.Αχ μωρε αρχιζω να ανυπομονω να τις γνωρισω!!!
Ξεκινησα και τη διαιτα για τη ρυθμιση του ζαχαρου και χανω κιλα ρε κοριτσια...Αγχωνομαι λιγο μηπως δεν κανω καλο στα μωρακια μου!

344ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Δευ Φεβ 24, 2014 6:30 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε; Εγω ειμαι πολυ καλα αν δεν σκέφτομαι τις αιμοροιδες.τι ειναι αυτο που με βρήκε τωρα; Όλο με κατι πρέπει να ασχολουμε.
Αύριο εχω τα μαθήματα θηλασμου και την Τετάρτη έρχεται η κουνιαααααα!!!!!  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 654316 ποσο χαίρομαι.
Marlyt μου πλησιάζει ο καιρός. Και εγω περιμένω πως και πως. Απο εσώρουχα, επειδή με βλέπω να κανω και εγω καισαρικη όπως παει το βαρος του μωρου, λεω να παρω τις βρακες της γιαγιάς που λένε  Very Happy να φτάνουν κοντά στον αφαλο. Πιστεύω τα αλλα θα ακουμπάνε στην τομή και θα ενοχλούν.μηπως παρω και αυτά τα μιας χρήσης για τις πρώτες μερες. Πάντως για τα κιλα δεν νομιζω να κανεις κακό.ισα ίσα τρως και πιο σωστά τωρα. Τα μωρακια το βαρος που ειναι να πάρουν θα το πάρουν είτε πάρεις 10 κιλα είτε 30.

345ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Δευ Φεβ 24, 2014 7:34 am

vblue

vblue
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όπως ακριβώς τα λες lollipop83... Οι βράκες της γιαγιάς είναι οι πιο βολικές!!! Εγώ να σας πώ και τώρα φοράω ότι πιο ξεχειλωμένο έχω  Embarassed (λίγο πριν τα πετάξω στα σκουπίδια ένα πράγμα), για να μην με σφίγγουν... Δεν έχω κάνει καισαρική, αλλά υποθέτω ότι αυτά θα βολεύουν διότι δεν σφίγγουν καθόλου...
Marlyt μην ανησυχείς για το βάρος σου... Όσο πιο λίγα κιλά πάρεις τόσο πιο καλή η γέννα (αυτή ήταν η συμβουλή της πρώτης μου γυναικολόγου)... Και να σου πω επειδή εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω αγχωθεί με τα κιλά, διότι είχα ήδη τα κιλά της πρώτης, ρώτησα την μαία μου για δίαιτα και μου είπε ότι μπορώ ακόμα και του Dukan να κάνω, που είναι ιδιαίτερα αυστηρή. Έχει και ο ίδιος στο βιβλίο του ειδικό κεφάλαιο για την εγκυμοσύνη, που λέει τι πρέπει να ακολουθήσεις και τι όχι... Συγκεκριμένα μου είπε "μην φοβάσαι, ότι τρώς εσύ, τρώει και το παιδί. Με την μόνη διαφορά ότι αν σου έρθει να φας κάτι (από πατατάκια μέχρι μπρόκολο) και δεν είναι μες στην δίαιτα εσύ θα το φας, διότι το ζητάει ο οργανισμός σου...
Και να σας πω ρε παιδιά... Το πρωί ξεκινάω δίαιτα και το βράδυ με πιάνει και τρώω ότι αηδία μπορείτε να φανταστείτε.... Πρέπει να το πάρω απόφαση , αλλιώς θα φθάσω 100 κιλά (χωρίς υπερβολή) και δεν θα μπορώ να ανασάνω, όχι να γεννήσω...
Όσο για την ανυπομονησία... Έχω να σας πω μια συμβουλή: ζήστε το όσο μπορείτε, γιατί μετά την γέννα θα έρθουν πολλές στιγμές που θα αναπολείτε τις κωτσίτσες στην κοιλίτσα και όλο αυτό που περνάμε τώρα... Και κακά τα ψέματα, αν κάνετε δεύτερο, τρίτο κλπ δεν είναι το ίδιο γιατί δεν μπορείτε να απολαύσετε τόσο την εγκυμοσύνη. Θα έχετε ήδη ένα παιδί που με τον τρόπο του δεν θα σας αφήνει... Εγώ σχεδόν το ξεχνάω την ημέρα, και μόνο το βράδυ πριν τον ύπνο πιάνω την κοιλιά μου και "δίνω σημασία" στο εμβρυάκι μου...

346ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Δευ Φεβ 24, 2014 8:18 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Έχεις δίκαιο vblue. Δεν την εχω χαρεί καθόλου την εγκυμοσυνη μου. Στην αρχή το άγχος αν θα πανε ολα καλα, μην εχω παλιδρομη πάλι, μετα πονάω απο εδώ, μετα δεν το νιωθω.όλο κατι με απασχολεί.ελπιζω τωρα στο τελος να το χαρώ λιγάκι. Φανταστείτε ότι εχω βγάλει μονο μια φωτογραφία και αυτη την εχω βγάλει μόνη μου στο καθρέφτη.

347ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Δευ Φεβ 24, 2014 10:47 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια!!!
να μαι κι εγω με χασατε ε??!!! miss youu soooo much!
κοριτσια χωρις πλακα απο το κρυωμα σημερα εχω αρχισει να επανερχομαι!
οι ετοιμασιες προχωρανε απο βδομαδας θα βαψουμε! ρουχα μαζεψα αρκετα αγορασα και πολλα... Embarassed τι θα τα κανω δεν ξερω χαχαχα!

Ο μπεμπακος ειναι ενας μικρος ταρζαν κλωτσαει και ριχνει μπουνιες ολη την ωρα! του αρεσει το φαγακι και κανει χαρες οποτε τρωω κατι ...χμμ για αυτο αλλωστε εχω γινει  pig pig pig 
χαχαχα! ο μπεμπης ειναι ηδη 940 γρ!  I love you ευτυχως γιατι εκτος ολων των αλλων εχω γεμισει ινομυωματα κι ενα θα γινει σαν πορτοκαλι μεχρι να γεννησω...οποτε 34 βδομαδες 35 το πολυ δεν με κοβω για παραπανω..ο γιατρος λεει βλεποντας και κανοντας...

348ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Δευ Φεβ 24, 2014 12:19 pm

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Fatsoulini μου εγω ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου με ενα ινομυωμα 10 με 12 εκατοστα.Εχουν περασει τοσοι μηνες και δεν εχει μεγαλωσει καθολου.Εχω και 2 μωρακια.Οποτε μην ανησυχεις.Η φυση προνοει και φροντιζει τα μωρακια μας

349ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 25, 2014 6:54 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
επιτελους εφτιαξα το τικερακι μου  Embarassed Embarassed !!!
Μαρλυτ μου σε ευχαριστω, εχω 5 ινομυωματα το 1 ομως ειναι το μεγαλο πιστευω βεβαια αυτο που λες! και εχω θετικη σκεψη  Wink 
Σημερα πηγα κι αγορασα τα παντα για τα μπιμπερο! μεχρι βουρτσακι πειρα
πιπλες 3 πιαστρακι για τις πιπιλες κλπ! δεν μπορω βρε κοριτσια εχω στρεσαριστει με τοσα πολλα που πρεπει να ετοιμασουμε...!

350ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 25, 2014 7:09 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας και απο μένα.
Fatsoulini έχεις δίκαιο. Και εγω σπάω συνεχεια το κεφάλι μου τι άλλο πρέπει να παρω.στο πλάι τελικά κοιμούνται τα μωρά; Άλλοι λένε ανάσκελα άλλοι στο πλάι.λεω να παρω ενα σφηνάκι να εχω και βλέπουμε. Πιαστρακια για την πιπιλα δεν πηρα... Να το σημειώσω  Very Happy Very Happy 
Σημερα είχα σεμινάριο θηλασμου και δεν πηγα. Δεν μπόρεσα να ξυπνήσω. 11:30 σηκώθηκα. Δεν κοιμήθηκα καλα το βράδυ. Πρώτη φορά το μωρο μου κουνιωταν συνεχεια και έσπρωχνε. Ξύπναγα απο το τεντωμα της κοιλιας.
Θελω να παρω μια καρεκλα για τον θηλασμο. Έχετε δει καμια καλη; Εχω δει μια ωραια αλλα ειναι πανάκριβη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 27]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 27  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις