Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 27  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 27]

301ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 13, 2014 2:45 am

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημερα κουκλες!Εγω μενω στον Ταυρο και θα γεννησω στο Γαια.Οσο για τις ετοιμασιες νομιζω οτι δεν θα μπορουσα εγω προσωπικα να κανω αλλιως.Ποιος θα με συγκρατουσε να μην παρω τιποτα στα κοριτσια μου;Πως και πως το περιμενα...Απο φορμακια πηρα καποια 0 και τα υπολοιπα ειναι μεχρι 3 μηνων.Αν χρειαστω και αλλα 0 θα παει ο αντρας μου να παρει τοτε.Δεν πηρα μεγαλυτερα ακομα γιατι δεν ξερω ποσο θα γεννηθουν τα μικρουλια.Εδωσαν και στην πεθερα μου εσωρουχακια και κορμακια αλλα δεν ξερω τι νουμερο(δεν μου το ειπε καν γκρρρρρρρ....)
Απο κουβερτακι τι θα παρετε;

302ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 13, 2014 3:56 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Marlyt εσένα θα ειναι μικρουλικα. Πόσο μου αρέσουν τα διδυμάκια!!! Απο κουβερτουλες πήρα μια μικρή για το λίκνο και μια πικε για λίκνο. Πήρα και μια πικε για την κούνια. Κουβέρτα για την κούνια θα παρω από Οκτώβρη. Πήρα και 2 μικρά φλιζ αγκαλιας.τωρα την κουβέρτα πόσο θα την χρησιμοποιήσω δεν ξέρω. Ο Μάιος ειναι περίεργος μήνας τελικά!!! Χθες που πήγα για ψώνια έψαξα να βρω κατι ωραίο για οταν βγούμε απο το ιασω. Βρίσκω ενα ωραίο παντελονακι με πουκαμισακι. Γυρνάω σπίτι χαρούμενη. Το κοιτάω λίγο καλύτερα, το έβλεπα μεγάλο. Κοιτάω το νούμερο 6 μηνων!!! Νευρίασα τόσο πολυ με την πωλητρια. Και εγω η χαζή δεν κοίταξα το νούμερο. Της εξήγησα γιατι το θέλω και αυτη μου έδωσε για 6 μηνων.
Θα της το πήγαινα αμέσως πίσω αλλα το πήρα απο το περιστέρι και άντε να ξαναπάω εκεί.

303ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 13, 2014 4:56 am

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Απο που τα πηρες τα κουβερτακια;Ψαχνω για οικονομικα.Τα φλις τα χρησιμοποιουμε απο νεογεννητα;Μου πηρε η πεθερα μου κουβερτες ισπανικιες,αλλα δεν προκειται να τις χρησιμοποιησω φετος.

304ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 13, 2014 5:43 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βρήκα μια φλιζ που έχει 80% βαμβάκι. Έτσι τουλάχιστον μου είπαν. 10€ την πήρα και την κουβερτουλα 25€. Κουβέρτα είδα και στα jumbo με 10€ αλλα προτίμησα να μη την παρω.τα πηρα απο τα babylook. Ειναι βιοτεχνία και μου είπαν ότι έχουν σελίδα στο Ίντερνετ και στο Facebook. Δεν εχω μπει να δω. Έχει σχετικά καλές τιμές αλλα όλοι μου λένε ότι έχει πολυ καλη ποιότητα. Και η μαμά μου απο εκεί αγόραζε για μας.

305ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 13, 2014 12:24 pm

vblue

vblue
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έχετε δίκιο κορίτσια για τις προετοιμασίες! Απλά εγώ δεν είμαι οργανωμένη!!!! Wink Άλλωστε στο πρώτο μωρό το δωμάτιο ήταν φρεσκοβαμμένο, η ντουλάπα άδεια γιατί εμείς είχαμε μπει στο σπίτι Μάρτιο μετά από ανακαίνιση, οπότε δεν χρειαζόμασταν βαψίματα και τέτοια...
Κουβερτάκια κορίτσια ΜΟΝΟ 100% βαμβάκι!!! Και γενικά ρούχα, σεντονάκια και ότι ακουμπάει το μωρό μόνο 100% βαμβάκι... Ιδιαίτερη προσοχή σε αυτό για τυχόν αλλεργίες...
Εμένα η πρώτη μου κόρη γεννήθηκε κι εκείνη Μάιο (11/05/11), απ το μαιευτήριο την βγάλαμε με super καλοκαιρινό γιατί είχε τρελή ζέστη εκείνη την ημέρα και μάλιστα την είχαμε σκεπάσει με ένα κουβερτάκι πολύ ελαφρύ, ίσα για να μην την τσιμπήσει τίποτα! Γενικά φόρεσε ελάχιστα μακρυμάνικα. Τα μακρυμάνικα πιο πολύ μέσα στο σπίτι , διότι μέχρι να σαραντήσουμε είχε καλοκαιριάσει εντελώς!
Fatsoulini μπράβο που κάνεις πιλάτες!!!!
Στο Ιασώ γέννησε μια φίλη μου τον Αύγουστο, έμεινε πολύ ευχαριστημένη. Για το Γαία δεν έχω κανέναν να έχει γεννήσει εκεί, να μας πεις τις εντυπώσεις σου όταν έρθει η ώρα... Για το Ρέα που γεννάω κι εγώ έχω ακούσει και καλά και άσχημα... Άντε να δούμε!!!!

306ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 13, 2014 12:32 pm

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοριτσια απο σερβιετες τι παιρνουμε;Δεν τις μπορω τις διαρροες καθολου!Να φανταστειτε στην περιοδο εβαζα ταμπον τις πρωτες νυχτες.

307ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 13, 2014 1:58 pm

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vblue εγω για το ρεα εχω ακούσει τα καλυτερα.γεννησε μια φίλη μου εκεί και έμεινε πολυ ευχαριστημένη.
Σερβιέτες σου βάζουν αυτές τις χοντρές αλλα ειναι πολυ άβολες. Μου είχαν βάλει στην απόξεση μια τέτοια και μεχρι να πάω σπίτι ένιωθα πολυ χάλια.θα παρω μαζί μου και τις κανονικές και βλέπω.
Σημερα πήγα στον γιατρό. Μέτρησε το μωρο και το βρήκε 1600 gr. Λέει ότι θα φτάσουμε 4500 κιλα. Πριν δυο βδομάδες που πήγα για υπέρηχο στο ιασω ήταν 960gr περίπου. Μου το έβγαζαν 3 μερες μεγαλύτερο. Τωρα βγαίνει πολυ μεγαλύτερο. Πολυ μεγάλη διάφορα δεν ειναι; Ο υπέρηχος του δεν ειναι και ο καλύτερος βέβαια. Με βλέπω κατευθείαν για καισαρικη αν φτάσει τόσο. Και το ζαχαρο μου ειναι μια χαρά.

308ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 13, 2014 2:56 pm

vblue

vblue
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια εμένα με είχαν βολέψει αυτές οι τεράστιες που είχαν στο Μητέρα... Η διπλανή κοπέλα χρησιμοποιούσε τις κανονικές γιατί οι μεγάλες δεν την βόλευαν καθόλου,μάλιστα μου είχε δώσει και τις δικές της... Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και το σώμα, διότι εγώ στην πρώτη γέννα είχα φτάσει τα 80 κιλά, οπότε δεν μου έκαναν οι μικρές... Πάντως πάρε εσύ καλού κακού μαζί σου και βλέπεις! Όταν είχες περίοδο ποιές χρησιμοποιούσες? (εννοώ μέγεθος, όχι μάρκα)
Lollipop83 γιατρός δεν είμαι, αλλά μεγάλη η διαφορά για δυο εβδομάδες δεν νομίζεις? Βέβαια στα κιλά που σου λένε υπάρχει κάποια απόκλιση πάντα αλλά εδώ μιλάμε για πολλά παραπάνω... Μήπως πρέπει να το κοιτάξεις λίγο? Ο γιατρός τι σου είπε?
Καισαρική λες επειδή υπάρχει το ζάχαρο? Μια φίλη μου πάντως μια χαρά τα γέννησε 2 κορίτσια (με 2 χρόνια διαφορά) 4300 κιλά το καθένα, με φυσιολογικό!!!
Όσο για το Ρέα... Στην Β επιπέδου το ευχαριστήθηκα πιο πολύ απ αυτή που είχα κάνει στο Μητέρα, διότι τα μηχανήματα πιο καινούρια και όλα φαίνονταν πολύ πιο καθαρά. Αυτό που δεν μου άρεσε όταν είχα πάει σαν επισκέπτης είναι ότι τα δωμάτιά του είναι πολύ μικρά (πάντα συγκρίνοντας με το Μητέρα που είχα γεννήσει το πρώτο παιδί). Λίγο κλειστοφοβικά μου φάνηκαν και το χειρότερο είναι ότι ακούγονται τα πάντα σχεδόν απ τα διπλανά δωμάτια. Κι αυτό εμένα με ενοχλεί αρκετά... Βέβαια μπορεί όταν γεννήσεις να πέσεις σε χάλια "συγκάτοικο" , αλλά αυτό είναι θέμα τύχης καθαρά! Δεν παίζει ρόλο το νοσοκομείο!!! Να σας πώ την αλήθεια αν είχα λεφτά για μονόκλινο θα πήγαινα, αλλά πουυυυυ!!!! Όπως και να χει 3 με 4 μέρες θα χρειαστεί να κάτσουμε, θα το υποστούμε!!!!

309ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 13, 2014 3:17 pm

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν φτάσουμε 4500 κιλα συνήθως σε πανε για καισαρικη. Αυτό φοβάμαι. Ζαχαρο δεν εχω.εγω του είπα και 4500 κιλα να φτάσουμε θα πάμε για φυσιολογικά. Δεν εχω πρόβλημα να την καισαρικη. Αν ειναι να γεννηθεί έτσι καλώς να έρθει αλλα του τα λεω αυτά για να ξέρει ότι δεν θα του περάσει εύκολα. Διάβασα ότι αλλάζει ο τρόπος που περνούν βαρος τα έμβρυα. Μπορεί σε δυο βδομάδες να πάω για υπέρηχο και να ειναι μικροτερη η διάφορα. Αυτός μου λέει ότι ειναι μεγάλο το μωρο γιατι εγω ειμαι 1.80 και 1.85 ο άντρας μου. Εγω γεννήθηκα 4800!!!φυσιολογικα!!! Πως γίνεται πριν 2 βδομάδες να είχα μόνο 3 μερες διάφορα; Θελω να πάω να κανω ενα 3d οπότε σε καναδυο βδομάδες θα δω πάλι το γίνεται. Εχω λίγο αγχωθει.

310ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 13, 2014 3:30 pm

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Lollipop και σε μενα φανηκε περιεργο το 1600,αλλα τωρα που ειπες ποσα κιλα γεννηθηκες εσυ,ναι οκ δεν ειναι απιθανο να σου εμοιασε το μωρακι!
Τωρα που ειπες για ζαχαρο,πηρα τα αποτελεσματα της επαναληπτικης ληψης και ειναι παλι περιεργα,συμφωνα με το γιατρο μου.Θα παμε την τριτη σε ενδοκρινολογο να μας πει.Αντε να δουμε....

311ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Πεμ Φεβ 13, 2014 3:41 pm

vblue

vblue
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αμ δεν μας τα είπες αυτά LOLLIPOP83! Κι εσύ και ο άντρας σου ντερέκια , πιθανόν να είναι και νορμάλ!  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 328109 Πάντως είναι λογικό να αγχώνεσαι, υπομονή μεχρι τον επόμενο υπέρηχο και βλέπεις!
Κι εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με την καισαρική, αρκεί να μην γίνεται για ψίλου πήδημα! Πολλοί γιατροί δυστυχώς κάνουν καισαρικές χωρίς λόγο... Κι εμείς δεν είμαστε γιατροί για να ξέρουμε πότε έχουν δίκιο και πότε άδικο... Απλά έχω ακούσει-διαβάσει πολλές μητέρες που το μετανιώνουν μετά, (αν μάθουν ότι τις έπαιρνε και για φυσιολογικό) κι εκεί τα παίρνω.... Mad με τους γιατρούς βέβαια, όχι τις μητέρες!
Marlyt όταν λες περίεργα? Ανεβασμένο?

312ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Παρ Φεβ 14, 2014 1:23 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια! Μόλις ξύπνησα  Embarassed Embarassed όλο το βράδυ έβλεπα ότι γεννουσα, τσακωνομουν με τον γιατρό... Χαχαχα μου έμεινε απο χθες.
Marlyt τι περίεργο σου είπε έχουν οι εξετάσεις σου;
Vblue αυτό φοβαμαι. Μη μάθω μετα ότι μου έκανε καισαρικη για να τελειώνει. Όπως και να έχει 4500 κιλα παιδί δεν θα βγει ούτε εύκολα ούτε γρήγορα!!! Μας βλέπω να ειμαι στο κρεββάτι του πόνου και να τσακωνομαστε.οπως είπες, υπομονή μεχρι τον επόμενο υπέρηχο.

313ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Παρ Φεβ 14, 2014 2:21 am

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα!!!!Προ ληψης γλυκοζης των 75 ηταν 85,μετα απο μια ωρα ηταν 163 με οριο το 170 και στα 120 λεπτα ηταν 185 με οριο το 110.Ο γιατρος μου λεει οτι η τριτη τιμη δεν θα επρεπε να ειναι μεγαλυτερη απο την δευτερη.Για μενα η καισαρικη ηταν δεδομενη απο την πρωτη στιγμη και εννοειται πως δεν με πειραζει καθολου.Εαν δεν ειχα ομως σοβαρο ιατρικο λογο,θα ειχα τους ιδιους φοβους με εσας.

314ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Παρ Φεβ 14, 2014 2:29 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Φαντάζομαι οταν κανεις την καμπυλη εισαι ακίνητη. Κάθεσαι και δεν περπατάς καθόλου.παντως κανε μια επαναληπτική που σου λέει ο γιατρός σου. Ειναι βαρετή εξέταση το ξέρω αλλα τι να κανεις;
Για την καισαρικη μονο το μετα με νοιάζει που έχεις τους πόνους αλλιώς μωρο θα γεννηθεί με τον έναν η τον άλλο τροπο. Πέρασα τόσα για να φτάσω στο σημείο να κοντεύω να παρω το μωρο μου αγκαλιά που ο τρόπος ειναι το λιγότερο.

315ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Παρ Φεβ 14, 2014 3:10 am

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αυτη που εκανα προχθες επαναληπτικη ηταν.Ο γιατρος μου ειπε τωρα να παω και να παμε μαζι στον ενδοκρινολογο για να δουμε τι γινεται!Φοβαμαι οτι θα με βαλει να κανω την 100αρα.Προς το παρον εκοψα τα γλυκα λογω πιθανου ζαχαρου και λογω κορτιζονης.Τετοια μερα και να μην μπορω να φαω ενα γλυκακι εστω μια σοκολατιτσα!!!! pig pig pig 

316ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Σαβ Φεβ 15, 2014 3:13 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!!! Καλό σαβ/κο σε όλες. Κρύο έχει σημερα. Που ειναι η καλοκαιρινή μερα που λέγανε;
Marlyt μου εγω την τουρτιτσα μου την έφαγα χθες. Είχε γενέθλια η μανούλα μου. Κανονικά πρέπει να κοψω και εγω τα γλυκά μήπως σταματήσει να πέρνει τόσο βαρος το μωρο. Αλλα κόβονται τα άτιμα;
Δεν θυμάμαι αν σας εχω ρωτήσει πάλι. 3d έχετε κανει; Προσπάθησε ο γιατρός προχθές που πήγα αλλα πάλι στριμωγμένο ήταν. Είδαμε λίγο μυτουλα και λίγο χειλακια αλλα οχι καλά.

317ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Δευ Φεβ 17, 2014 3:15 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lollipop83 έγραψε:Μπράβο fatsoulini που κανεις πιλατες. Εγω δεν κανω τίποτα! Το είχα ψάξει στον 5ο και δεν βρήκα κατι κοντά να με βολεύει. Μια αφίσα είχα βρει στο μαρουσι αλλα ήταν γραμμένη στο χέρι και λίγο φοβήθηκα να πάω. Shocked Shocked 


Καλημερα Lolipop! εχω να μπω μια εβδομαδα γιατι πλακωσε ολη η παρεα να μας βοηθησει με τις μετακομησεις κρυωμςνοι και μη...με αποτελεσμα να ειμαι ξαπλα 5 μερες...ειχα περασει πνευμωνια τον Απριλιο εχω και το ζαχαρο και δεν ειμαι για πολλα...ευτυχως ζω..
Αφισα γραμμενη στο χερι;;; χαχαχαχα! ειμαι γραφιστρια γι αυτο γελαω! χαχαχα
εμενα ερχεται σπιτι μου η γυμναστρια 2 φορες την εβδομαδα Smile

318ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Δευ Φεβ 17, 2014 3:17 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marlyt έγραψε:Καλημερα κουκλες!Εγω μενω στον Ταυρο και θα γεννησω στο Γαια.Οσο για τις ετοιμασιες νομιζω οτι δεν θα μπορουσα εγω προσωπικα να κανω αλλιως.Ποιος θα με συγκρατουσε να μην παρω τιποτα στα κοριτσια μου;Πως και πως το περιμενα...Απο φορμακια πηρα καποια 0 και τα υπολοιπα ειναι μεχρι 3 μηνων.Αν χρειαστω και αλλα 0 θα παει ο αντρας μου να παρει τοτε.Δεν πηρα μεγαλυτερα ακομα γιατι δεν ξερω ποσο θα γεννηθουν τα μικρουλια.Εδωσαν και στην πεθερα μου εσωρουχακια και κορμακια αλλα δεν ξερω τι νουμερο(δεν μου το ειπε καν γκρρρρρρρ....)
Απο κουβερτακι τι θα παρετε;


σιγα μην περιμενω απο την πεθερα μου!!! της ειπα παρε οτι θες, κι οτι αλλο σου φερουν εμεις εδω αγοραζουμε τα δικα μας!

319ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Δευ Φεβ 17, 2014 3:20 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lollipop83 έγραψε:Marlyt εσένα θα ειναι μικρουλικα. Πόσο μου αρέσουν τα διδυμάκια!!! Απο κουβερτουλες πήρα μια μικρή για το λίκνο και μια πικε για λίκνο. Πήρα και μια πικε για την κούνια. Κουβέρτα για την κούνια θα παρω από Οκτώβρη. Πήρα και 2 μικρά φλιζ αγκαλιας.τωρα την κουβέρτα πόσο θα την χρησιμοποιήσω δεν ξέρω. Ο Μάιος ειναι περίεργος μήνας τελικά!!! Χθες που πήγα για ψώνια έψαξα να βρω κατι ωραίο για οταν βγούμε απο το ιασω. Βρίσκω ενα ωραίο παντελονακι με πουκαμισακι. Γυρνάω σπίτι χαρούμενη. Το κοιτάω λίγο καλύτερα, το έβλεπα μεγάλο. Κοιτάω το νούμερο 6 μηνων!!! Νευρίασα τόσο πολυ με την πωλητρια. Και εγω η χαζή δεν κοίταξα το νούμερο. Της εξήγησα γιατι το θέλω και αυτη μου έδωσε για 6 μηνων.
Θα της το πήγαινα αμέσως πίσω αλλα το πήρα απο το περιστέρι και άντε να ξαναπάω εκεί.


Κρατα το για πιο μετα Lolipop και παρε κατι αλλο, σου στελνω pm με ενα site που με εχει βολεψει πολυ!

320ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Δευ Φεβ 17, 2014 3:22 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vblue έγραψε:Έχετε δίκιο κορίτσια για τις προετοιμασίες! Απλά εγώ δεν είμαι οργανωμένη!!!! Wink Άλλωστε στο πρώτο μωρό το δωμάτιο ήταν φρεσκοβαμμένο, η ντουλάπα άδεια γιατί εμείς είχαμε μπει στο σπίτι Μάρτιο μετά από ανακαίνιση, οπότε δεν χρειαζόμασταν βαψίματα και τέτοια...
Κουβερτάκια κορίτσια ΜΟΝΟ 100% βαμβάκι!!! Και γενικά ρούχα, σεντονάκια και ότι ακουμπάει το μωρό μόνο 100% βαμβάκι... Ιδιαίτερη προσοχή σε αυτό για τυχόν αλλεργίες...
Εμένα η πρώτη μου κόρη γεννήθηκε κι εκείνη Μάιο (11/05/11), απ το μαιευτήριο την βγάλαμε με super καλοκαιρινό γιατί είχε τρελή ζέστη εκείνη την ημέρα και μάλιστα την είχαμε σκεπάσει με ένα κουβερτάκι πολύ ελαφρύ, ίσα για να μην την τσιμπήσει τίποτα! Γενικά φόρεσε ελάχιστα μακρυμάνικα. Τα μακρυμάνικα πιο πολύ μέσα στο σπίτι , διότι μέχρι να σαραντήσουμε είχε καλοκαιριάσει εντελώς!
Fatsoulini μπράβο που κάνεις πιλάτες!!!!
Στο Ιασώ γέννησε μια φίλη μου τον Αύγουστο, έμεινε πολύ ευχαριστημένη. Για το Γαία δεν έχω κανέναν να έχει γεννήσει εκεί, να μας πεις τις εντυπώσεις σου όταν έρθει η ώρα... Για το Ρέα που γεννάω κι εγώ έχω ακούσει και καλά και άσχημα... Άντε να δούμε!!!!

τι ασχημα δηλαδι;; οπα της! ....χεχε

321ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Δευ Φεβ 17, 2014 3:31 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marlyt έγραψε:Αυτη που εκανα προχθες επαναληπτικη ηταν.Ο γιατρος μου ειπε τωρα να παω και να παμε μαζι στον ενδοκρινολογο για να δουμε τι γινεται!Φοβαμαι οτι θα με βαλει να κανω την 100αρα.Προς το παρον εκοψα τα γλυκα λογω πιθανου ζαχαρου και λογω κορτιζονης.Τετοια μερα και να μην μπορω να φαω ενα γλυκακι εστω μια σοκολατιτσα!!!! pig pig pig 


Πλακα εχεις Marlyt! δεν ειναι τιποτα το ζαχαρο εγκυμοσυνης, εγω εχω κανονικο ζαχαρο, και επειδη το ρυθμιζω τωρα στην εγκυμοσυνη τρωω πιο καλα απ'οτι τρωω οταν δεν ειμαι εγκυος.
Γιατι τωρα κανω ινσουλινες ενω σε καθημερινη βαση (εκτος εγκυμοσυνης) δεν κανω...οποτε εκει ειναι που πειναω και αστα να πανε..ολα μια ιδεα ειναι την υγεια μας πανω απο ολα...παντως αμα εχεις χαμηλα ποσοστα ζαχαριυ γεννας κανονικα αρκει το μωρακι να μην ειναι πολυ μεγαλο! I love you 

322ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Δευ Φεβ 17, 2014 3:38 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας εγραψα 5 μηνυματα ( ενα στη καθε μια ) κι ενα αυτο 6!

Απουσιαζα απο την ταξη καμμια εβδομαδα τωρα λογο σοβαρου κρυολογηματος..και να πεις οτι πηγα και πουθενα, ηρθαν τα παιδια να βοηθησουν με το αδιασμα του παιδικου, ηρθαν και κατι φιλες να ευχηθουν για το γαμο, καπου εκει εγινε το κακο και κολλησα γριπη...αλλωστε τα τελευταια 2 χρονια κολλαω για πλακα οτι κυκλοφορει, κι αυτο λογο ζαχαρου..μεχρι πνευμωνια εχω περασει...

Οι μερες περνανε, οι ετοιμασιες θα συνεχιστουν μολις επανελθω...θα παραγγειλω μεσα στην εβδομαδα και την κουνια με την συρτασριερα...αδιασαμε και με την μαμα μου την ντουλαπα του παιδικου και εχουμε ακομα πολλα να κανουμε!!!

καλη εβδομαδα να εχουμε κοριτσακια μου!! I love you I love you I love you 

323ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Δευ Φεβ 17, 2014 11:41 am

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Fatsoulini περαστικά σου. Κυκλοφορούν πολλές ιώσεις και θέλει προσοχή.σε ευχαριστω πολυ για το site. Ειναι πολυ ενδιαφέρον. Τελικά σημερα δεν άντεξα και πήγα και το άλλαξα το παντελονακι. Ευτυχώς το βρήκα μικρότερο.σημερα βάψαμε και το δωμάτιο. Πολυ ωραίο έγινε!!! Αύριο το δεύτερο χέρι και τελειώσαμε.  Τωρα περιμένουμε την κούνια να αρχίσει να δείχνει το δωμάτιο.

324ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Δευ Φεβ 17, 2014 12:55 pm

marlyt

marlyt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπερα κουκλες!Fatsoulini μου περαστικα σου!Να προσεχεις τον εαυτο σου και το μωρακι!Εμεις μενουμε σε μικρο σπιτακι με ενα υπνοδωματιο και θα στριμωχτουμε λιγακι με τις μπεμπουλες για κανα χρονο. Δεν εχω να φτιαξω δωματιο,αλλα πρεπει και γω να κανω χωρο στις ντουλαπες!Μαζευονται σιγα σιγα τα πραγματακια μας!Αυριο εχω ντοπλερ,θα δω επιτελους τα ζουζουνια μου!

325ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!! Τρι Φεβ 18, 2014 12:08 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσακια μου! Lolipop ειδες το βρηκες το παντελονι κι ουτε γατα ουτε ζημια! μεγιες του!!! με το καλο να τα βαλει! τι χρωμα το κανατε το δωματιακι του? εγω με αυτα και μ'αυτα πηγα πισω, ομως καλυτερευω οποτε μεσα στην εβδομαδα θα συνεχισουμε με τις δουλιες οποτε κι εμεις πρωτα ο θεος σε 3-4 βδομαδες θα βαφουμε!
Μarlyt μου, στα μικρα τα σπιτια κρυβεται η περισσοτερη αγαπη, και τωρα με τις μπεμπουλες σου θα γεμισει ζεστασια, ξεκινα κι εσυ σιγα σιγα με τις ντουλαπες να μην σου φανουν ολα μαζι στο τελος  I love you 
οσο για τις ιωσεις, εχτες πηγα και αγορασα μασκα  afro ( οχι αποκριατικη...απο το φαρμακειο ) οι γιατροι μου μου απαγορευσαν τα πολλα πολλα, επισκεψεις και τετοια μονο με βοβλιαριο ασθενειας...να σου πω, εχουν κι ενα δικιο, κολλαω για πλακα, και μου ρθαν εδω 3 αρρωστοι... Shocked 


Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 27]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 27  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις