Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
80 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 80 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 33]

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Iωαννακι μου να σου ζησει!!! να ναι γερη και καλοτυχη!!! εχε την στην αγκαλια σου οσο μπορεις και μην ακους κανεναν που θα σου πει οτι κακομαθαινει!!!ειναι τοσο λιγο το διαστημα που ειναι μικρουλια.... ευχαριστησου την!!!

και μενα το στηθος τρεχει σα τρελο αν κανω πολλη ωρα να θηλασω, ιδιως το πρωι...λιμνουλα!!!παρολαυτα οταν πινει μετα θελει και συμπληρωμα...τι να πω!!!περιεργο δεν ειναι???
την τομη και γω στις 40 μερες την ξυρισα. εμενα ουτε κοκκινη ειναι ουτε πρησμενη, απλα αργησε λιγες μερες να επουλωθει (λογω του οτι ηταν δευτερη απανωτη σε συντομο χρονικο διαστημα μου ειπε η γιατρος).
εχω τον αντρα με 39 πυρετο, την μπεμπα να κλαιει συνεχεια και εστειλα τον γιο στη μαμα μου, τουλαχιστον να μην ανησυχω για αυτον...θα πρεπει ν ακυρωσω κ το αυριανο ραντεβου στον ορθοπεδικο στη ξάνθη για τα παιδια....πόύ να τον αφησω αν ψηνεται, κ πως να παω στο γιατρο με δυο μωρα???

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αστερακι μου εγω οι οδηγιες που πηρα εξ αρχης ηταν οτι ο θηλασμος δεν εχει ωραρια ουτε προγραμματα, ειδικα τις πρωτες 40μερες μεχρι να εδραιωθει ο θηλασμος..!!Οσο περισσοτερο μενει το παιδι στο στηθος, τοσο περισσοτερο γαλα παραγεις...!!!...Ελικρινα συγνωμη αν ακουγομαι καπως γιατι ο γραπτος λογος ειναι και λιγο περιεργος..!!οτι λεω το λεω ειλικρινα μεσα απο την καρδια μου κι απο ενδιαφερον...!!!

Δεν ειμαι κατα των γυναικων που απο επιλογη τους δεν θηλαζουν...ομως ειναι αδικο να μην καταφερουμε να θηλασουμε απο λαθος ενημερωση..!!!

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Julie85 έγραψε:Iωαννακι μου να σου ζησει!!! να ναι γερη και καλοτυχη!!! εχε την στην αγκαλια σου οσο μπορεις και μην ακους κανεναν που θα σου πει οτι κακομαθαινει!!!ειναι τοσο λιγο το διαστημα που ειναι μικρουλια.... ευχαριστησου την!!!

και μενα το στηθος τρεχει σα τρελο αν κανω πολλη ωρα να θηλασω, ιδιως το πρωι...λιμνουλα!!!παρολαυτα οταν πινει μετα θελει και συμπληρωμα...τι να πω!!!περιεργο δεν ειναι???
την τομη και γω στις 40 μερες την ξυρισα. εμενα ουτε κοκκινη ειναι ουτε πρησμενη, απλα αργησε λιγες μερες να επουλωθει (λογω του οτι ηταν δευτερη απανωτη σε συντομο χρονικο διαστημα μου ειπε η γιατρος).
εχω τον αντρα με 39 πυρετο, την μπεμπα να κλαιει συνεχεια και εστειλα τον γιο στη μαμα μου, τουλαχιστον να μην ανησυχω για αυτον...θα πρεπει ν ακυρωσω κ το αυριανο ραντεβου στον ορθοπεδικο στη ξάνθη για τα
παιδια....πόύ να τον αφησω αν ψηνεται, κ πως να παω στο γιατρο με δυο μωρα???
To enstiktp mou mou leei oso mporw na ton thilasw etsi kai oso exw tha tou to dinw alla xwris aimplirwma mplantazei apo to klama,kai esena arrwstos wre gamwto egw stenaxwriemai pou exoume xwristei alla ti na kanoume,mr gurofwrnei ki emena rha trelathw an kollisw ton mikro

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιωαννα μου...τι χταοποδι ειναι αυτο???....49ποντοι και 3150...τελεια!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 215994 Χαιρομαι που πανε καλα και οι θηλασμοι μας...!!!...Μην την αφηνεις καθολου απο την αγκαλια σου...απολαυσε την...!!!....Εριξες κλαμα φουλ ε???...Αχ αυτα ειναι..!!!I love you I love you I love you 

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
JuliaG έγραψε:Αστερακι μου εγω οι οδηγιες που πηρα εξ αρχης ηταν οτι ο θηλασμος δεν εχει ωραρια ουτε προγραμματα, ειδικα τις πρωτες 40μερες μεχρι να εδραιωθει ο θηλασμος..!!Οσο περισσοτερο μενει το παιδι στο στηθος, τοσο περισσοτερο γαλα παραγεις...!!!...Ελικρινα συγνωμη αν ακουγομαι καπως γιατι ο γραπτος λογος ειναι και λιγο περιεργος..!!οτι λεω το λεω ειλικρινα μεσα απο την καρδια μου κι απο ενδιαφερον...!!!

Δεν ειμαι κατα των γυναικων που απο επιλογη τους δεν θηλαζουν...ομως ειναι αδικο να μην καταφερουμε να θηλασουμε απο λαθος ενημερωση..!!!
KalA kaneis bre ase kai egw stenaxwriemai pou di.w kseno alla eimai polu mperdemenh ton exw afhsei kai wres kai meta sto simplirwma mou trwei kanonika kai skeftomai mipwa einai kakhs poiothtas to gala mou,to paleuw omws...twra tou dokimasa to frezylac eutixws to ipie kai gia prwth fora ton allaksa xwris gkrinia kai koimithike kseros

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αστερακι μου να μην στεναχωριεσαι...εσυ κανεις αυτο που νιωθεις οτι ειναι το καλυτερο για το παιδακι σου...!!!Δεν νομιζω ομως οτι κανενα μητρικο γαλα ειναι κακης ποιοτητας...!!!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:Κορίτσια,
49 πόντους και 3150!
Είναι κούκλα (κουκουβάου).
Θηλάζει αποδοτικότατα.
Ερχόταν στραβολαιμιασμένη, με το αυτί όπως σας είπε και η tsiritri, στο nst ζοριζόταν και μία κατέβαινε στον τράχηλο, μία ανέβαινε.

Καλά είμαι. Λίγα πονάκια έχω αλλά είναι τα κλασικά της μήτρας.
ΠΕΙΝΑΩ ΣΑΝ ΠΟΥΣΤΗΣ! (και δεν κάνει να φάω)

Νομίζω ότι ζω σε εικονική πραγματικότητα. Σαν να 'χω πάρει το ένα χάπι του matrix, ένα πράμα!

Δεν την αφήνω καθόλου απ' την αγκαλιά μου. Πυρέξ δεν την έχει δει!

Τώρα εχέσθη και την πήρανε για αλλαγή.
Η κοπέλα που είναι μαζί μου στο 3κλινο είναι συμπαθέστατη, όπως και ο άντρας της. (ένα κρεβάτι είναι άδειο)

Σμουτς!
Ευχαριστώ για τις ευχές. Να μας ζήσουν και να είναι υγιή πάντα!

Πολύ κλάμα έριξα....
Να σας ζησει κ παλι!τι ωραια που κανετε αγκαλίτσες!καλους θηλασμος!εγω μετα την καισαρικη διψούσε ,λιγο λιγο μου έλεγαν αλλα δεν κρατιομουν!
Καληνύχτα κοριτσια!τα δυο μου ζαργανακια κοιμούνται!ελπιζω μεχρι το πρωι!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άλλο ένα πιρανχάκι στην ομάδα. Θέλει το τζιτζί με ΠΑΘΟΣ! Shocked 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κόρες κόρες σας έχασα άλλα περνάω μεγάλο ζόρι από τη μια 2 παιδιά κ μόνη κ από την άλλη οι θηλες μου έχουν γίνει σφεντονες από τους πολλαπλούς θηλασμόύς . Είναι υπέρ ευαίσθητες με αποτέλεσμα οι πληγές να με έχουν τσακίσει.

Μιλάμε για πολυ πόνο, το μωρό πιάνει σωστά όμως! Αλατό νερό κρέμα γάλα αερισμός κτλ κτλ κτλ
Να τελειώσει γρήγορα αυτή η φαση δεν την παλεύω άλλα δεν παραιτούμαι.

Τετάρτη περιμένω παιδίατρο!

Όσο για το θέμα συμπλήρωμα θεωρώ πως πίνουν λίγο από το στήθος για να φύγει η πρώτη πείνα κ να νιώσουν λίγο παραπάνω μανούλα κ μετά πίνουν εύκολα κ ακούραστα την εύκολη ροή. Άτιμα εξυπνακια :Ρ

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalimera zouzounes plws eiste;ton mikro ton eida zesto kai lew katse na tou balw tjermometro kai exei 37 exw frikarei ton parakolouthw kai blepoume...ola sk@ta mas pane

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
asteraki1989 έγραψε:Kalimera zouzounes plws eiste;ton mikro ton eida zesto kai lew katse na tou balw tjermometro kai exei 37 exw frikarei ton parakolouthw kai blepoume...ola sk@ta mas pane
Μέχρι 37.1 είναι φυσιολογική θερμοκρασία :-)

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανούλες!!!


JuliaG έγραψε:Μαρακι τελεια τα νεα σας...!!!Μπραβο στο γοργονακι...!!!Ηρεμησες κι εσυ ε??...Και βεβαια να γινεις "κακια"...πανω απο ολα η υγεια των παιδιων μας!!!Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 
Ηρέμησα κάπως ναι!!!

tsiritri έγραψε:Γεια σας κοριτσακια μου!!!

Κατευφθασε το χτσποδακι ε? Ερχοταν λεει με το αφτι γιαυτο χρειαστηκε καισαρικη. 
Να τους ζησει κ να ειναι παντα γερο κ τυχερο!!!

Εγω το πρωι ειχα σουπερ διαθεση κ κλασσικα μολις νυχτωνει καταπεφτω...
Ο αφαλος μας επεσε επιτελους!!!!
Να την.βουτηξω στο νερο λετε η υπαρχει περιπτωση να "κραταει" μεσα υγρασια να την πλυνω αυριο?

χτες ο παιδίατρος μου είπε 10 μέρες αφού πέσει ο αφαλός να την βάλω σε μπανάκι...το βράδυ πέφτω και γω...φυσιολογικό μου ακούγετε..

Mamageorge τι διαβαζουν τα ματακια μου??? 8ωρος υπνος???????? Γινονται αυτα???

Μαρακι μια χαρα τον ακουω το γιατρο! Εμενα μου πηρε 50 στο σπιτι καθημερινη κ ειναι κ απο τις οικονομικες!!! Οι περισσοτεροι ηθελαν 70!

Ναι γω σοκ έπαθα όταν μου είπε την αμοιβή του!!!

Julia κ εγω μαζι σου! Πολυ καλα εκανες!!!

Εγω εχω αρχισει να την αφηνω free τη μικρη. Αλλες φορες ζηταει φαι στο 2ωρο αλλες στο 4ωρο. Τωρα φτασαμε σχεδον 5ωρο κ κρατιομουν με τα χιλια.ζόρια μην την ξυπνησω...αγχωνομαι οταν περναει ωρα κ δεν ξυπναει να φαει,δε ξερω αν κανω καλα που την αφηνω! Αγχος αγχος αγχος αγχος!!!!
asteraki1989 έγραψε:Iwanna mou na sas zhsei h mpempoula na nai panta gerh kai kalotuxh....kalh loxeia...

Egw akoma sti mama kai o antras xeirotera pffff....
Exw mia aporia pws ginete na trexei to gala stis mplouzes kai otan ton taizw meta tou dinw k sumplirwma kai mou trwei 80-90ml k genika kseno toso pinei...pinei to almiron kai o paidiatrosmas eipe na tou dwsoume to frezylac,perimenw na ksupnisei na to dokimsw
Kai mia asxeth erwthsh oses exoun kanei kaisariki pote ksuristikate sto shmeio ths tomhs;

Και μένα τρέχει στην μπλούζα συνήθως το αντίθετο στήθος από αυτό που θηλάζω...έχω βαρεθεί να αλλάζω...εγώ το ξύρισα το κούκου μου προχτές πολύ προσεκτικά γιατί με φαγούριζαν απίστευτα οι τριχούλες...έχει επουλωθεί πολύ καλά...δεν είναι κόκκινη και είναι λεία εκτός από ένα μικρό φουσκωματάκι αριστερά...βάζω κάθε μέρα και επουλωτική κρέμα να μην μείνει ουλή..



ioazon έγραψε:Κορίτσια,
49 πόντους και 3150!
Είναι κούκλα (κουκουβάου).
Θηλάζει αποδοτικότατα.
Ερχόταν στραβολαιμιασμένη, με το αυτί όπως σας είπε και η tsiritri, στο nst ζοριζόταν και μία κατέβαινε στον τράχηλο, μία ανέβαινε.

Καλά είμαι. Λίγα πονάκια έχω αλλά είναι τα κλασικά της μήτρας.
ΠΕΙΝΑΩ ΣΑΝ ΠΟΥΣΤΗΣ! (και δεν κάνει να φάω)

Και γω είχα ψωμολυσσάξει!!!Υπομονή!!!

Νομίζω ότι ζω σε εικονική πραγματικότητα. Σαν να 'χω πάρει το ένα χάπι του matrix, ένα πράμα!

Δεν είναι υπέροχο και μοναδικό όλο αυτό??Το πιστεύεις όταν την βλέπεις?Σε ποιον μοιάζει??

Δεν την αφήνω καθόλου απ' την αγκαλιά μου. Πυρέξ δεν την έχει δει!

Αχ τα ίδια έκανα και γω....από την πρώτη βραδιά δίπλα μου συνεχώς και την έπαιρναν μόνο για ξεχέσιμο...μην τους την αφήνεις πολύ...εγώ σας είπα ότι την άφησα 10 λεπτά να κάνω μασαζ στο στήθος και τις τσάκωσα να την έχουν με πιπίλα!!!

Τώρα εχέσθη και την πήρανε για αλλαγή.
Η κοπέλα που είναι μαζί μου στο 3κλινο είναι συμπαθέστατη, όπως και ο άντρας της. (ένα κρεβάτι είναι άδειο)

Σμουτς!
Ευχαριστώ για τις ευχές. Να μας ζήσουν και να είναι υγιή πάντα!

Αχ να μας ζήσουν!!!Συγκινούμαι πάλι!!!

Πολύ κλάμα έριξα....
Julie85 έγραψε:Iωαννακι μου να σου ζησει!!! να ναι γερη και καλοτυχη!!! εχε την στην αγκαλια σου οσο μπορεις και μην ακους κανεναν που θα σου πει οτι κακομαθαινει!!!ειναι τοσο λιγο το διαστημα που ειναι μικρουλια.... ευχαριστησου την!!!

και μενα το στηθος τρεχει σα τρελο αν κανω πολλη ωρα να θηλασω, ιδιως το πρωι...λιμνουλα!!!παρολαυτα οταν πινει μετα θελει και συμπληρωμα...τι να πω!!!περιεργο δεν ειναι???
την τομη και γω στις 40 μερες την ξυρισα. εμενα ουτε κοκκινη ειναι ουτε πρησμενη, απλα αργησε λιγες μερες να επουλωθει (λογω του οτι ηταν δευτερη απανωτη σε συντομο χρονικο διαστημα μου ειπε η γιατρος).
εχω τον αντρα με 39 πυρετο, την μπεμπα να κλαιει συνεχεια και εστειλα τον γιο στη μαμα μου, τουλαχιστον να μην ανησυχω για αυτον...θα πρεπει ν ακυρωσω κ το αυριανο ραντεβου στον ορθοπεδικο στη ξάνθη για τα παιδια....πόύ να τον αφησω αν ψηνεται, κ πως να παω στο γιατρο με δυο μωρα???
Τι τραβάς και συ!!!Περαστικουλια σας!!!

asteraki1989 έγραψε:Kalimera zouzounes plws eiste;ton mikro ton eida zesto kai lew katse na tou balw tjermometro kai exei 37 exw frikarei ton parakolouthw kai blepoume...ola sk@ta mas pane
Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου!!!από τον ποπό τον μέτρησες?Αφαίρεσες 3 βαθμούς?

Σοφάκι μου αχ πόσο σε νιώθω...ούτε να θυμάμαι θέλω τον πόνο....υπομονή κοριτσάκι μου....


Ωστόσο την κ@λοφαρδία μου στο μαιευτήριο δεν σας την έχω πει...
Από 6κλινο που είχαμε κλείσει την έβγαλα όλες τις μέρες σε 2κλινο μόνη μου παρακαλώ γιατί δεν είχε 6 κλινα!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 215994 

χλιδή λέμε!!!


tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Ιωαννα τι κανει το πιρανχακι-χταποδακι??? Η μσμα του? Πως εισαι? Απο πονους?

Αστερακι μου ειχα ακριβως τις ιδιες οδηγειες για το θηλασμο απο το γυναικολογο μου κ μαλιστα αυστηρες οδηγιες!
Συν του οτι ηθελε να τραβαω μετα με το θηλαστρο οσο γαλα εμενε μεσα. Το ακολουθησα λιγες μερες, το μωρο το βραδυ δεν κοιμιταν κ εγω κουραστηκα οολυ με το θηλαστρο. Τα παρατησα κ αρχισα να θηλαζω οσο θελει. Βεβαια χτες πχ ηταν στο στηθος 10.45-3.15!!!! Δε ξερω γιατι τοσες ωρες!!! Αλλα γενικα ειναι καλυτερα τα πραγματα...

Οσο για τον πυρετο εμας μας ειπε η γιατρος 0.8 αποκλιση, νομιζω ειστε μια χαρα με το 37.

Μαρακι μου 10 μερες??? Σοβαρα μιλας?? Τοσο πολυ?

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiritri έγραψε:Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Ιωαννα τι κανει το πιρανχακι-χταποδακι??? Η μσμα του? Πως εισαι? Απο πονους?

Αστερακι μου ειχα ακριβως τις ιδιες οδηγειες για το θηλασμο απο το γυναικολογο μου κ μαλιστα αυστηρες οδηγιες!
Συν του οτι ηθελε να τραβαω μετα με το θηλαστρο οσο γαλα εμενε μεσα. Το ακολουθησα λιγες μερες, το μωρο το βραδυ δεν κοιμιταν κ εγω κουραστηκα οολυ με το θηλαστρο. Τα παρατησα κ αρχισα να θηλαζω οσο θελει. Βεβαια χτες πχ ηταν στο στηθος 10.45-3.15!!!! Δε ξερω γιατι τοσες ωρες!!! Αλλα γενικα ειναι καλυτερα τα πραγματα...

Οσο για τον πυρετο εμας μας ειπε η γιατρος 0.8 αποκλιση, νομιζω ειστε μια χαρα με το 37.

Μαρακι μου 10 μερες??? Σοβαρα μιλας?? Τοσο πολυ?
Ναι πρέπει να έχει επουλωθεί πολύ καλά για να μην μείνει υγρασία και μολυνθεί!!!

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα στα γρήγορα γιατί σήμερα δεν προλαβαίνω!!

37,1 δεν θεωρείται πυρετός στα μωράκια.Έχουν άλλη θερμοκρασία απο εμάς.

Για τον αφαλό δεν ξέρω καθόλου.Σε κανένα παιδάκι μου δεν τον πρόλαβα

Σοφία υπομονή.......θα περάσει!!

Μας μάτιασα.....σήμερα ξύπνησε στις 5:30 και απο τοτε λαγοκοιμάται......Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 679259 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!εμεις καλα κοιμηθήκαμε αποψε.
Την Πσρασκευη εχουμε εμβολια.ενα το κανονικό κ ενα για την γαστρεντεριτιδα επειδη ειναι προωρα.
Το Ιωαννακι με το πιρανχακι τι κανουν;πως εισαι απο πόνους;,ποτε βγαινεται;
Για τον αφαλο ουτε εγω ξέρω.είχε πέσει οταν ήρθαμε σπίτι...ευτυχως!

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Apo to xeraki ton metrisa,twra exei 36.8 alla dn mou trwei polu oute stithos oute kseno,molis to eipa ston antra mou eskase apo th stenaxwria, ax exw arxisei kai peftw polu psuxologika

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
2 εμβολια μαιμουδακι??? Ωχου μωρε τα καημενουλια!!!!

Σοφια ο γιατρος μου ειζε δωσει μια αντιβιψτικη για τις θηλες Celestoderm με garamycin.
Δεν κανεις μθα ερωτηση μπας κ βοηθησει τιποτα τετοιο?

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Epeidh kai mena oi thiles stin arxi eixan ginei xalia ebala tin purelan kai swthika

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα σας κοριτσαρες μου και μωρακια...!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 215994 

Ιωαννα μου, φαγανουλα ειναι η Ροζα??Πως νιωθεις...??Το εχεις συνηδειτοποιησει οτι εισαι μανουλα πια..???I love you I love you I love you 


Σοφια μου, μπραβο σου που το παλευεις...ευχομαι να περασει γρηγορα αυτη η φαση..!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 328109 


Τσιριτρι μου, η μικρουλα σου θα κανει μαραθωνιους θηλασμους καθε φορα που θα θελει να αυξησει την παραγωγη για να καλυψει τις αναγκες της...ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο...σιγουρα και κουραστικο...αλλα αξιζει πιστευω!!I love you I love you I love you 


Αστερακι μου μια χαρα ειναι ο μικρουλης σου...μην αγχωνεσαι...!!!Περναει κι αυτος την φαση του...δεν εχουν καθε μερα την ιδια ορεξη...!!!Μπορει στα επομενα γευματα να φαει με μεγαλυτερη ορεξη...!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 215994 


Οσο για τον αφαλο...εμας επεσε στις 10μερες και την εκανα κανονικα μπανακι με τρεχουμενο νερο...απλα δεν τον μουλιαζα..!!

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ιωαννα να σας ζησει!παντα ευτυχισμενη υγιεστατη και καλοτυχη!


κοριτσακια μου σας φιλω δεν μπορω ουτε να σας διαβαζω!ξεκιναω προσπαθεια επαναγαλακτισμου φιλια!

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bini έγραψε:ιωαννα να σας ζησει!παντα ευτυχισμενη υγιεστατη και καλοτυχη!


κοριτσακια μου σας φιλω δεν μπορω ουτε να σας διαβαζω!ξεκιναω προσπαθεια επαναγαλακτισμου φιλια!

Καλη επιτυχια σου ευχομαι κοριτσακι μου..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 654316 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bini έγραψε:ιωαννα να σας ζησει!παντα ευτυχισμενη υγιεστατη και καλοτυχη!


κοριτσακια μου σας φιλω δεν μπορω ουτε να σας διαβαζω!ξεκιναω προσπαθεια επαναγαλακτισμου φιλια!
Καλη δύναμη!
Κι εμενα τα μικρα μου δεν εχουν καθε μερα την ίδια ορεξη!η μεγαλη σημερα προτιμάει να τρωει λιγότερο κ πιο πολυ να κοιμαται!να πω την αληθεια της εβαλα κι εγω θερμόμετρο αλλα δεν εχει!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiritri έγραψε:2 εμβολια μαιμουδακι??? Ωχου μωρε τα καημενουλια!!!!

Σοφια ο γιατρος μου ειζε δωσει μια αντιβιψτικη για τις θηλες Celestoderm με garamycin.
Δεν κανεις μθα ερωτηση μπας κ βοηθησει τιποτα τετοιο?
Ευτυχως το ενα θα το πιουν!με ποιον τροπο δεν ξερω!!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βινάκι μου καλά αποτελέσματα!!!Θέλει υπομονή!!!

Αστεράκι μου καλή είναι η θερμοκρασία...σε καταλαβαίνω βέβαια γιατί και γω με την μικρή κόντευα να σκάσω μέχρι να βεβαιωθώ από 2 παιδίατρους ότι δεν έχει τίποτα!!!όλη μέρα έκλαιγα...
θα δεις δεν έχει τίποτα το παιδί...και μένα δεν τρώει το ίδιο κάθε μέρα...είναι και οι ορμόνες που σε ρίχνουν....


Και ναι!!!13 μέρες μετά τον τοκετό η ζυγαριά έδειξε τα κιλά προ εγκυμοσύνης!!!!
Γιούπιιιιι!!!!Και τρώω ένα σκασμό φαγητό!!!
θαύματα κάνει ο θηλασμός!!!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 20 215994 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις