Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 29 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 33]

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τον εχω ρωτησει και μου ειπε οτι ειναι λογω λαιμαργιας.Δεν ανησυχησε καθολου.Την επομενη φορα θα τον ρωτησω και για το ρεψιμο το οποιο ειναι ιδιαιτερα θορυβωδες.αφηστε που μπορεο να θηλαζεο κ νσ αρχισει να κανει ηχους σα να ποναει η να κλαιει επειδη θελει να ρευτει. Το σλινγκ το παρηγγειλα απο το Αστερακι κ κοστισε σχεδον 50 ευρω με τα μεταφορικα

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:Αλόχα!

Τελικά αποφασίσαμε να μείνω μέσα και σήμερα γιατί με 125€ θα είχα πλήρη παροχή υγείας, ενώ στο σπίτι θα τρέχαμε όλοι και δεν θα ήμουνα καλυμμένη 24 ώρες το 24ωρο.

Είμαι ΤΟΣΟ καλύτερα. Άρχισα να χρησιμοποιώ θήλαστρο και βγάζω 40-60ml τη φορά.
Πίνω και δυόσμο για να μετριαστεί λίγο η παραγωγή. Αισθάνομαι σα σκύλος που όπου πάει αφήνει το σημάδι του ΣΤΑΖΩ ΠΑΝΤΟΥ (και πάνω στα καινούρια crocs μου γκρρρ lol)

Σήμερα δεν έχουμε χρειαστεί συμπλήρωμα - Ζήτω!
Με είδε η κουμπάρα μου και έβαλε τα κλάματα, τόσο με λυπήθηκε!

Ξέρετε τι χοάνη χρησιμοποιώ; 36mm!!! Για να μην πονάει καθόλου η θηλή!

Αύριο 'πίτι! Με καλή διάθεση!
Δεν το άλλαξα στο fb γιατί βαρέθηκα να δίνω εξηγήσεις.

Αχ είμαι ΤΟΣΟ καλύτερα! Θέλω να χρυσώσω τη γιατρό μου και τη μαία μου!
36 mm ???ουαου!!!!!!!
Μπραβο κορίτσι!ειδες στρώνουν τα πραγματα!
40-60 μλ τέλεια είσαι!εγω τρίτο 24ωρο ειχα βγαλει θυμάμαι 3μλ,οσο πίνανε τότε τα κοριτσια!κ το στειλαν στη μονάδα κ τους το έδωσαν !
Ωραία,αυριο με το καλο στο σπιτάκι σας!
Καληνυχτα!ευχομαι ενα ήσυχο βραδυ!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:
ioazon έγραψε:Αλόχα!

Τελικά αποφασίσαμε να μείνω μέσα και σήμερα γιατί με 125€ θα είχα πλήρη παροχή υγείας, ενώ στο σπίτι θα τρέχαμε όλοι και δεν θα ήμουνα καλυμμένη 24 ώρες το 24ωρο.

Είμαι ΤΟΣΟ καλύτερα. Άρχισα να χρησιμοποιώ θήλαστρο και βγάζω 40-60ml τη φορά.
Πίνω και δυόσμο για να μετριαστεί λίγο η παραγωγή. Αισθάνομαι σα σκύλος που όπου πάει αφήνει το σημάδι του ΣΤΑΖΩ ΠΑΝΤΟΥ (και πάνω στα καινούρια crocs μου γκρρρ lol)

Σήμερα δεν έχουμε χρειαστεί συμπλήρωμα - Ζήτω!
Με είδε η κουμπάρα μου και έβαλε τα κλάματα, τόσο με λυπήθηκε!

Ξέρετε τι χοάνη χρησιμοποιώ; 36mm!!! Για να μην πονάει καθόλου η θηλή!

Αύριο 'πίτι! Με καλή διάθεση!
Δεν το άλλαξα στο fb γιατί βαρέθηκα να δίνω εξηγήσεις.

Αχ είμαι ΤΟΣΟ καλύτερα! Θέλω να χρυσώσω τη γιατρό μου και τη μαία μου!
36 mm ???ουαου!!!!!!!
Μπραβο κορίτσι!ειδες στρώνουν τα πραγματα!
40-60 μλ τέλεια είσαι!εγω τρίτο 24ωρο ειχα βγαλει θυμάμαι 3μλ,οσο πίνανε τότε τα κοριτσια!κ το στειλαν στη μονάδα κ τους το έδωσαν !
Ωραία,αυριο με το καλο στο σπιτάκι σας!
Καληνυχτα!ευχομαι ενα ήσυχο βραδυ!
Ήσυχο βράδυ;
This, last year! lolololololol

Εμείς τη μέρα τρώμε ανά 5ωρο με το ζόρι 15 ml τη φορά και τη νύχτα ανά 1 ώρα 35-50ml.

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νυχτοβιο το χταπόδι!

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!!!

Ιωάννα με το καλό να πάτε σπίτι σας σήμερα!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 25 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 25 429657 

Που μπορώ να παραγγείλω ενα γεμάτο 3-4ωρο ύπνου???

Πήγάμε κ στο γιατρό χθές για τα αυτάκια μας, όλα μια χαρά.

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalimera zouzounes pws eiste;

Iwanna mou mprabo sas kathe mera tha einai kai kaluterh upomonh.

Emeis epitelous spiti mas ksanabrika ton eauto mou

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημερα κοριτσια!

Παραμυθενια και εμενα σα νταλικιερης ρευεται και βγαζει και γουλιες!Μαια και παιδιατρος που την ειδα μου ειπαν ειναι απο τη λαιμαργια της!
Αν την ακουσεις να ρευεται αποκλειεται να πιστεψεις πως θηλαζει αποκλειστικα!

Ιωαννα μου νυχτοβιο το χταποδι....καλο κουραγιοΦθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 25 534787 

Ιφι μου θελω και εγω εναν τετοιο υπνο αλλα να πιασει και τις δυο μαζι!Αφου αυριο που θα ερθει η μαμα μου δεν ξερω τι θελω να πρωτο κανω να κοιμηθω η να βγω εξω να μυριζω τελειο Περαϊκο καυσαεριο!

Τωρα την εβαλα για υπνο και παλι την ακουω....περασαμε και ενα δυσκολο βραδυ αφου δεν μπορουσε να κανει κακα, πρωτη φορα ετσι!Για να δουμε!

Βρε κοριτσια ειδα λιγο αιματακι στο φανελακι της απο τον αφαλο λετε να ετοιμαζεται να πεσει για αυτο ή ζοριστηκε και ματωσε;Sad 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια!
Σοφακι κι εμένα είχε βγάλει λίγο αίμα κ πήρα γιατρο. Τίποτα δεν ειναι, θα πέσει, συνέχισε να τον καθαρίζεις κ μην ανησυχείς.
Απο ρούχα εγω της βάζω κ βελουτε κ βαμβακερα αλλα απο μέσα μακρυμανικα πια κι αν δώ οτι έχει κρύο της βάζω καλτσακια κ μετα το μπάνιο σκουφακι στο κεφάλι.
Το χειμώνα με τα πολλα κρύα τι θα κάνουμε;;;;
Παραμυθένια κι η δικη μου τα ίδια κανει, μπορει να θηλαζει και να ζοριζεται, τη σταματαω κ τότε συνηθως ρευεται.

Πω πω ριξαμε κατι υπνους πάλι αγκαλια στο κρεβάτι μας, απόλαυση!

Ερώτηση: ποια κρεμα αλλαγής βάζετε;
Με έχει φάει η πεθερα, με έχει τρελαίνει οτι η καλύτερη ειναι η sudocrem, αλλα την θεωρώ πολυ βαρια για καθημερινή. Της βάζω frezyderm. Στο τελος θα τσακωθουμε για την κρεμα....επειδη την βάζει η κόρη στα δίδυμα πρέπει να το κάνω κι εγω; Ωχ Θεέ μου, ποσα έχω να δώ ακόμα; Twisted Evil 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγω της φρεζυντερμ βαζω,τωρα ομως που μου συγκαηκε στο λαιμό εβαλα sudocrem κ ειναι θαυματουργή αλλα την θεωρώ βαριά για καθημερινή χρήση.
Αμάν πια ολοι εχουν γνωμη για τα παιδιά μας!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαχα γελαω μα έχουν άποψη κ για την κρέμα του πωπου δλδ ?

Κόκκινο οι ορμόνες...

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας μανουλες και μωρακια..!!!Και κοιλιτσα αν δεν εχει γεννησει ακομα η Δεσποινα..!!!Very Happy Very Happy Very Happy 


Τσιριτρι μου,γουλιτσες μου βγαζει και την μερα που ρευεται παντα...τρωει πολυ η φαγανα μου..!!!Δεν εχει να κανει με το αν ρευτουν η οχι μου ειπε ο παιδιατρος..και στον αποκλειστικο θηλασμο δεν ειναι υποχρεωετικο το ρεψιμο..!!!Ρευεται το πρωι που σηκωνομαστε...!!!

Παραμυθενια και μενα ρευεται δυνατα πολλες φορες..!!!Δεν ειναι κατι..μην αγχωνεσαι..!!Θα την ταιζεις οσο σου ζηταει..θα φτασει η μερα που θα της δινεις και δεν θα θελει αλλο...!!Μου συνεβη και δεν το πιστευα..!!...Εγω την ντυνω οπως ακριβως και το μαιμουδακι...εξω τα βαζουμε τα βελουτε προς το παρον..!!!


Ιωαννα μου καλυτερα που εκατσες ακομα μια μερα..!!!...Χαιρομαι που εισαι καλυτερα..με το καλο να γυρισετε σπιτακι σας..!!!Αισιοδοξια, θετικες σκεψεις και αυτοπεποιθηση και ολα θα ειναι σουπερ..!!!...Κι εμενα παντως τρωει περισσοτερο την νυχτα..!!!


Ιφακι μου λιγο υπονομη,θα μεγαλωσει η μικρουλα σου και θα κοιμαται παραπανω..!!!


Αστερακι μου, τελεια που επιστρεψατε σπιτακι σας..!!!


Σοφια μου κι εμενα ειχε βγαλει αιμα στο αφαλο της λιγο πριν πεσει και ειχα τρομαξει...μου ειπε ο παιδιατρος οτι δεν ηταν τιποτα τελικα..!!!


Εβινι μου αν της φορας σκουφακι μετα το μπανιο να εχει στεγνωσει καλα το κεφαλακι της,γιατι αν εχει μεινει υγρασια με το σκουφακι την εγκλωβιζεις και ειναι χειροτερα..!!!...Εγω απο κρεμα βαζω εναλλαξ προδερμ και φισαν..!!!Σουντοκριμ θα βαλω μονο αν συγκαει..!!!Αν της την βαζεις καθημερινα και την συνηθισει το δερμα δεν θα εχει το ιδιο αποετελεσμα αν θα συγκαει..!!











sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ της βάζω tol velvet της pharmasept.
Εχω κ ίδιο αφρόλουτρο για τη μεγάλη κ ειναι πολυ καλό.

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κοριτσακια μου!

Η γιατρος μας μπορεί να μη μαρεσει τελικά.
Μου ειπε χτες τηλεφωνικα να της βαλω κρεμουλα frezyderm στο προσωπο κ να την πλυνω με σντιστοιχο αφρολουτρο για τα σπυρακια. Αφενως μου κανει καπως να της βαλω αφρολουτρο στο προσωπο, αφετερου η κρεμα που ειναι ιδια με του πωπου μυριζει εντονα για το προσωπο, εβαλα μια φορα κ δεν ξαναβαζω. Αρχισα μονη μου χσμομηλακι. Ειναι χσλια το μουτρακι της...πόσες μερες εκσνσν να περασουν στα μωρακια σας?

Ιωαννα μπραβο κοριτσι μου οολυ χαιρομσι που εισαι καλυτερα!!! Με το καλο σπιτι σας!

Κ εμεις οταν ρευομαστε σαν νταλικιερηδες κανουμε!


evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ριτσακι βάλε με αποστειρωμενη γαζα φυσικό όρο. Εγω δεν θα εβαζα ετσι σκετο χαμομηλι.
Η δικη μου είχε λίγα, της καθάρισα κανά δυο φορές το μουτρακι με γαζουλα-φυσικό όρο κ της πέρασαν.
Η frezyderm δεν βοήθησε δηλαδη; Κι αυτη χαμομηλι έχει δεν αποκλείεται να βοηθάει.

Ποια ρώτησε για το sling; Κορίτσια δεν με βολεύει, μάλλον άχρηστο θα μου βγει....
Πείτε κι οι υπόλοιπες, μήπως κάνω κατι λάθος....το έχω πάρει με στραβό μάτι πάντως...

Ιωάννα γράψε κανένα νεο! Καλώς δεχθήκατε το χταπόδι σας στο σπίτι!

mariathess


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
evini7 έγραψε:Ριτσακι βάλε με αποστειρωμενη γαζα φυσικό όρο. Εγω δεν θα εβαζα ετσι σκετο χαμομηλι.
Η δικη μου είχε λίγα, της καθάρισα κανά δυο φορές το μουτρακι με γαζουλα-φυσικό όρο κ της πέρασαν.
Η frezyderm δεν βοήθησε δηλαδη; Κι αυτη χαμομηλι έχει δεν αποκλείεται να βοηθάει.

Ποια ρώτησε για το sling; Κορίτσια δεν με βολεύει, μάλλον άχρηστο θα μου βγει....
Πείτε κι οι υπόλοιπες, μήπως κάνω κατι λάθος....το έχω πάρει με στραβό μάτι πάντως...

Ιωάννα γράψε κανένα νεο! Καλώς δεχθήκατε το χταπόδι σας στο σπίτι!
                                                 εβινι εγω ρωτησα για το σλινγκ ειμαι καθηλωμενη σε εναν καναπε πιστευω με το σλινγκ οτι θα σηκωνομαι κ λιγο...

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευη μου δεν εβαλα ξανα κρεμα μονο μια φορα, μου φαινοταν πολυ εντονη η μυρωδια για το προσωπακι της, δεν ξέρω...Rolling Eyes 
Λες να βαζω σκετο ορο?
Εσας σε πόσες μερες εφυγαν?
Χαλια το μουτρακι μας ρε γαμωτο χαλια...

Το sling ενω μου φανηκε πολυ ευχρηστο κ βολικο οταν το πηρα τωρα με ζοριζει κ δεν το εχω χρησιμοποιησει..., πιστευω οτι δεν εχουμε μαθει να το χρησιμοποιουμε σωστα...

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tsiritri μου κι εμενα το ίδιο μου είπε για την φρεζυντερμ κ δούλεψε.δικιμασε το,μια μικρη ποσότητα.κ μένα άργησαν να φύγουν μην αγχωνεσαι!

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Me exei tentwsei o mikros pfffff apo tin nuxta mexri twra me mia wra upno den antexw allo aupnh kai den mporei k o antras mou na me boithisei giati twra einai stin anarrwsh min kollhsei ton mikro,exei ponakia klaiei oli mera ta xw paiksei

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τσιριτρι, εμενα καμια βδομαδα εκαναν να φυγουν...μονο φυσιολογικο ορο της εβαζα..το πρωι και μετα το μπανακι..!!!


Εβινι και εγω με στραβο ματι το ειχα παρει το σλινγκ αλλα οταν ηταν κολλημενη πανω μου μου χρησιμευσε αρκετα...μονο ορθια ομως...ξαπλωτη δεν εχω καταφερει να την βαλω...!!!Τωρα που ηρεμησε η μικρη δεν το εχω ξαναφορεσει...!!!


Αστερακι μου ταλαιπωρια ε???Ευχομαι να περασουν γρηγορα τα πονακια..πολλες αγκαλιτσες θελει για να ηρεμησει..αν θηλαζεις δοκιμασε το ξαπλωτο...θα ξεκουραστεις κι εσυ..!!!



Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
evini7 έγραψε:Ερώτηση: ποια κρεμα αλλαγής βάζετε;
Με έχει φάει η πεθερα, με έχει τρελαίνει οτι η καλύτερη ειναι η sudocrem, αλλα την θεωρώ πολυ βαρια για καθημερινή. Της βάζω frezyderm. Στο τελος θα τσακωθουμε για την κρεμα....επειδη την βάζει η κόρη στα δίδυμα πρέπει να το κάνω κι εγω; Ωχ Θεέ μου, ποσα έχω να δώ ακόμα; Twisted Evil 
η παιδιατρος μου ειπε να μη βαζω τη sudocrem συχνα γτ ειναι πολυ βαρια. να τη βαζω μόνο οταν ειναι ερεθισμενος ή κοκκινος ο πωπουδακος. για καθημερινη χρηση μου συνεστησε της frezyderm. αυτη βαζω και εγω και ειναι τελεια. μεχρι στιγμης δεν εχει ερεθιστει καθολου!!! στον κων.νο δεν εβαζα κρεμα σε καθε αλλαγη. εβαζα μονο sudocrem αραια και που...

εγω μες στο σπιτι εχω 22 βαθμους. της φοραω κοντομανικο κορμακι, βελουτε φορμακι, καλτσακια και γαντακια συνηθως για να μη της πιανει ο κων.νος συνεχεια τα χερια και για να μη κρυωνει. μετά το μπάνιο της φοράω και σκουφάκι...!! οταν βγαινουμε εξω της φοραω μακρυμανικο εσωρουχο και μπουφανακι

νιωθω τοσο κουρασμενη, η ξηροδερμια στο τριχωτο της κεφαλης εχει χτυπησει κοκκινο και πρεπει να παω σε δερματολογο, και ανυπομονω να ερθουν τα χριστουγεννα να χουχουλιασω λιγακι (κριμα που δε μπορουμε να αναψουμε τζακι... Sad )
αυτα τα νεα μας. συν το οτι η μικρη βγαζει συνεχεια γουλιες σημερα...
αααα!!!χθες ειχα επισκεψεις τα κουμπαριά και την πεθερά, η οποια για πρωτη φορά διανυκτέρευσε κιόλας... Shocked 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας, κοριτσάκια!

Εν τάχει γιατί πρέπει να κοιμηθώ:

Γυρίσαμε στο σπίτι, ήρθε η πεθερά μου και έγιναν 5-6 δουλειές από τις 15 που πρέπει αλλά κυρίως οι χταποδοδουλειές (στήσιμο αποστειρωτή, λειτουργία θήλαστρου, αποστειρώσεις για αρχή, πράγματα που δεν τα είχα υπολογίσει) καθώς και πλύσιμο μπάνιου, ετοιμασία λίκνου μπέμπας κλπ

Συνειδητοποιώ πως δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το "αναρρώνω απ' την καισαρική" με το τόσο μεγάλο πρόβλημα στο στήθος (σήμερα με φωτογράφησαν κιόλας για να με δείχνουν σαν περιπτωσάρα).

Έκανα μία καλή άντληση το μεσημέρι (60ml) και μία άθλια το απόγευμα (10ml).

Πέσαμε για ύπνο στις 7.30 γιατί το βράδυ, η Ρόζα ξυπνάει συχνά, σε αντίθεση με τη μέρα που κάνει 5ωρα νάνι.

Σηκώθηκα στις 8.30 για αντληση και ευτυχώς έβγαλα 60ml. Από την έννοια μου να μαζέψω γάλα, έβαλα και ένα δοχειάκι στο στήθος που ΔΕΝ ήταν το θήλαστρο και έτρεξε μέσα άλλα 10ml (ευτυχώς γάλα έχω).

Έφαγα κάτι πρόχειρο (πίτουρο βρώμης, από το Σάββατο έχω να καταφέρω να πάω τουαλέτα) και ξαναπάω για νάνι. Στις 11 θα ξαναξυπνήσω.

Σμουτς
Ψυχολογία πάνω - κάτω
Ουφ
Δύσκολη αρχή....

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Γεια σας, κοριτσάκια!

Εν τάχει γιατί πρέπει να κοιμηθώ:

Γυρίσαμε στο σπίτι, ήρθε η πεθερά μου και έγιναν 5-6 δουλειές από τις 15 που πρέπει αλλά κυρίως οι χταποδοδουλειές (στήσιμο αποστειρωτή, λειτουργία θήλαστρου, αποστειρώσεις για αρχή, πράγματα που δεν τα είχα υπολογίσει) καθώς και πλύσιμο μπάνιου, ετοιμασία λίκνου μπέμπας κλπ

Συνειδητοποιώ πως δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το "αναρρώνω απ' την καισαρική" με το τόσο μεγάλο πρόβλημα στο στήθος (σήμερα με φωτογράφησαν κιόλας για να με δείχνουν σαν περιπτωσάρα).

Έκανα μία καλή άντληση το μεσημέρι (60ml) και μία άθλια το απόγευμα (10ml).

Πέσαμε για ύπνο στις 7.30 γιατί το βράδυ, η Ρόζα ξυπνάει συχνά, σε αντίθεση με τη μέρα που κάνει 5ωρα νάνι.

Σηκώθηκα στις 8.30 για αντληση και ευτυχώς έβγαλα 60ml. Από την έννοια μου να μαζέψω γάλα, έβαλα και ένα δοχειάκι στο στήθος που ΔΕΝ ήταν το θήλαστρο και έτρεξε μέσα άλλα 10ml (ευτυχώς γάλα έχω).

Έφαγα κάτι πρόχειρο (πίτουρο βρώμης, από το Σάββατο έχω να καταφέρω να πάω τουαλέτα) και ξαναπάω για νάνι. Στις 11 θα ξαναξυπνήσω.

Σμουτς
Ψυχολογία πάνω - κάτω
Ουφ
Δύσκολη αρχή....

Γεια σου Ιωάννα μου! Καθε αρχη Κ δύσκολη ρε συ!! Ολα καλα θα πανε! Αφου έχεις Κ το γαλατακι, μη φοβάσαι τιποτα! Αυτο σιγα σιγα θ αυξάνεται! Σε βγάλανε Κ φωτο ρε θηρίο; Απίστευτο ε;
Τι κανει η μικρη ροζουλα; Δώσε της φιλάκια στα πατουσακια! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 25 654316 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιωάννα οι θηλες σου γενικα φτιάξανε καθόλου;
Ολα θα φτιάξουν ,υπομονη!

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγώ κορίτσια της frezyderm βαζω για την αλλαγή της πάνας. Κι αυτο μονο αμα δω καμία κοκκινιλα. Γενικα δε βαζω..
Σπυρακια ειχε βγάλει Κ εμενα Κ ήταν Κ αρκετα. Ειναι βρεφική ακμή. Η γιατρός μου ειπε απεσταγμένο νερο Κ γαζουλες. Κ. Στα fusidin για 3 μέρες, αν εχουν μεσα σαν πυον τα σπυρακια. Αυτο εκανα Κ του έφυγαν.
Κορίτσια ανακάλυψα αυτές τις μέρες τη δύναμη της πιπιλας. Γενικα δεν ηθελα να δωσω Κ ουτε Κ το μωρο τη δεχόταν. Την εφτυνε.Τις τελευταίες νύχτες όμως που μπουκωνε ο μπεμπης τα χεράκια του, τη δοκιμασα Κ ήταν λες Κ το υπνωτιζα. Κατευθείαν κοιμόταν. Κ το καλο ειναι πως με το που κοιμηθεί, την πετάει απο μόνος του. Ειδικά τα ξημερώματα που δε κοιμΟταν κατευθείαν, με έσωσε Smile σας το λέω, να το δοκιμάσετε ως εσχάτη λύση,αμα δε κοιμούνται τα ζουζούνια σας Κ αμα θέλετε φυσικα κι εσείς Smile
Φιλάκια σε ολες! Παω να την πέσω, γιατι κλείνουν τα ματιά μου Κ δυστυχως παλι δεν πέτυχα καμία σας μεσα.

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Iωαννακι καλως ηρθατε σπιτι σας μαζί με την κορούλα!!!! οι θηλες καλυτερα???τι τελεια που εχεις γάλα!!! νυχτερινος τυπος η Ροζουλα!!αφου κοιμαται 5ωρα μες στη μερα μη παραπονιεσαι...κοιμασαι τουλαχιστον την ημερα, κάτι ειναι και αυτο....ρωτα και εμας που την ημερα εχουμε το ένα θηρίο και το βράδυ ξενυχτάμε με την κόρη..... Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 25 534787 
η ψυχολογια λογικο ειναι να εχει τα πάνω της και τα κάτω της....δε περασες και λίγα!ολόκληρο παιδι εφερες στον κόσμο!!!!!!!
 
klaramaria έγραψε:Κι εγώ κορίτσια της frezyderm βαζω για την αλλαγή της πάνας. Κι αυτο μονο αμα δω καμία κοκκινιλα. Γενικα δε βαζω..
εμ τα λεω εγω....αμα εχεις γιο ειναι τόσο πιο απλά όλα!!!χιχιχιχιχι
Σπυρακια ειχε βγάλει Κ εμενα Κ ήταν Κ αρκετα. Ειναι βρεφική ακμή. Η γιατρός μου ειπε απεσταγμένο νερο Κ γαζουλες. Κ. Στα fusidin για 3 μέρες, αν εχουν μεσα σαν πυον τα σπυρακια. Αυτο εκανα Κ του έφυγαν.
ρε κοριτσια και μενα ειχε κοκκινα σπυράκια μικρουτσικα και απλά την επλενα με το αφρολουτρο....και εφυγαν σε καμια βδομαδα!! δεν εβαλα ορο,ουτε χαμομηλι,ουτε κρεμουλα..!!και άντε για τον ορο το καταλαβαινω, τα άλλα όμως εγω προσωπικα δε θα τα εβαζα...
Κορίτσια ανακάλυψα αυτές τις μέρες τη δύναμη της πιπιλας. Γενικα δεν ηθελα να δωσω Κ ουτε Κ το μωρο τη δεχόταν. Την εφτυνε.Τις τελευταίες νύχτες όμως που μπουκωνε ο μπεμπης τα χεράκια του, τη δοκιμασα Κ ήταν λες Κ το υπνωτιζα. Κατευθείαν κοιμόταν. Κ το καλο ειναι πως με το που κοιμηθεί, την πετάει απο μόνος του. Ειδικά τα ξημερώματα που δε κοιμΟταν κατευθείαν, με έσωσε Smileσας το λέω, να το δοκιμάσετε ως εσχάτη λύση,αμα δε κοιμούνται τα ζουζούνια σας Κ αμα θέλετε φυσικα κι εσείς Smile
οντως Μαρακι τρομερη εφευρεση!!! μου φερνει βεβαια λιγο στο μυαλο "τσουπ,τάπα", αλλα ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ!!!είναι οντως σωτηριο!!ειδικά οταν ξεκινάνε τα εμβολια...
Φιλάκια σε ολες! Παω να την πέσω, γιατι κλείνουν τα ματιά μου Κ δυστυχως παλι δεν πέτυχα καμία σας μεσα.
εεεεεεεεεεε μπηκα εγωωωωI love you 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 29 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις