Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
73 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 73 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 28 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 33]

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ζβουρονι μου μεγαλη ταλαιπωρια τραβας!Υπομονη μανουλα κ ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα απο εδω και περα.Ευτυχως που εχεις και ειδικους να σε βοηθουν...Κι οχι κλαματα....κοιταξε το κοριτσακι σου και παρε δυναμη.Η Ροζουλα σου ειναι πολυ τυχερη που εχει μοα τοσο δυνατη μανουλα!Σου στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια κ πολλες ευχες για καλη προσαρμογη.πολλα φιλια στη ζβουροοικογενεια

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσια!!
Ωραια βροχερη μερουλα! 

Ιωαννα μου υπομονη κοριτσι μου!! Ευχομαι να στρωσουν γρηγορα οι θηλες σου.Με το.καλο να παρε σπιτι σας!!!

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα!!!!

Ιωάννα έχεις όλη την θετική μας ενέγεια!!
Βγάλε όσο μπορείς ισα-ίσα για αποσυμφόρηση και άσε το στήθος σου να ηρεμήσει.Πρώτα προέχει να είσαι καλά πιστεύω και μετά σιγά-σιγά θα βρείτε το ρυθμό σας Wink 
Εφόσον έχεις γνώστες του θέματος δίπλα σου,άκου τι θα σου πουν και πράξε σιγά-σιγά.
Είμαι σίγουρη οτι θα τα καταφέρεις!!

Άρχισα να μαζεύω την προίκα μας!
Αύριο θα πάμε στους δικούς μου για λίγες μέρες!!Θα σας διαβάζω απο το κινητό αλλά μου είναι αδύνατον να γράψω απο εκεί Mad 

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα από ακόμα μία άυπνη μάνα....σας είπα ότι ο μαύρος κύκλος έχει φτάσει στο λαιμό μου έτσι???
Ας μου πει κάποιος υπάρχει άγραφος κανόνας που λέει ότι οι μαραθώνιοι θηλασμοί πρέπει να γίνονται την νύχτα???
Επίσης πόσο γάλα μπορεί να χωράει πια στην κοιλίτσα της???
Έτρωγε 12-3 και 5:30 με 9!!!!!
Sleep Sleep Sleep Sleep 



ioazon έγραψε:Εν τάχει:
Καισαρική κομπλέ
Θηλασμός: ο Θεός με δοκιμάζει.
Έπαθα έκζεμα στις θηλές. Πόνος απίστευτος. Σταμάτησα να βάζω το μωρό στο στήθος.
Η γιατρός μου με είδε και χλώμιασε με την εικόνα του στήθους μου τόσο που παραλίγο να ξεχάσει να μου κάνει αλλαγή στην τομή (lol). Με το θήλαστρο μάτωσε το σύμπαν.

Γάλα έχω για 5 παιδιά.
Με έχει δει όλη η ομάδα μητρικού θηλασμού του Μητέρα.(ως περιπτωσάρα)
Μετά τη γιατρό μου, ήρθε μία σύμβουλος θηλασμού γιατί η μαία μου δεν μπορούσε.
Άρχισα αντλήσεις με το χέρι.
Ήρθε η μαία μου μετά και άρχισα ειδική θεραπεία. Ζεστό μπάνιο, μαλάξεις-άλμιξη (δηλαδή άντληση με το χέρι), πλύσιμο με φυσιολογικό ορό, κομπρέσες με σακουλάκια ζεστά Lipton (κάτι κάνει το τσάι το μαύρο), μετά κρύα λαχανόφυλλα, μετά βαλσαμέλαιο. Κάθε 2 ώρες αυτό.

Το μωρό τρώει με σύριγγα το δικό μου γάλα και παίρνει και συμπλήρωμα με σύριγγα, 10ml συνήθως. Το δικό μου είναι 10-20ml.

Με εντολή γιατρού μένει εδώ ο μαγειρούλης μου και έχει αναλάβει πλήρως το μωρό για να κάνω εγώ όλη τη θεραπεία.

Τώρα που εξιστόρησα τα γεγονότα: έχω ορμονιάσει. Αυτό σε συνδυασμό με τον πόνο ισούται με άπειρο κλάμα, χωρίς συγκεκριμένο πάντα λόγο.

Αύριο βγαίνουμε και όλο αυτό το team θα μεταφερθεί στο σπίτι σε βάρδιες.

Σας φιλώ. Στείλτε θετικά vibes. Σας χρειάζομαι.

Αχ μωρέ κοριτσάρα πόσο σε σκέφτομαι!!!Εγώ έχω δηλώσει πως αφού άντεξα τους πόνους του θηλασμού...αντέχω τα πάντα!!
Ευτυχώς που άφησαν το στεφάνι σου μαζί σου!Πολύ σημαντικό....στείλε κάποιον να σου πάρει κοχύλια να αερίζονται οι θηλές!!!εμένα με βοήθησαν πολύ να κλείσουν οι θηλές...και μένα η μπέμπα έτρωγε γαλα με αιματάκι!!
Κάθε φορά που θες να πλαντάξεις στο κλάμα χωρίς λόγο...αφέσου πάρε αγκαλιά μπέμπα και μαγειρούλη και λέγε στον εαυτό σου ότι για όλα φταίνε οι ορμόνες!!!Φάση είναι θα περάσει!!!
Με το καλό να πάτε και σπιτάκι σας και θα νιώσεις καλύτερα!!!
Σας φιλώ και στέλνω τόνους θετική ενέργεια!!!


Φιλάκια και στις υπόλοιπες....ξύπνησε το γοργονάκι!!!Το καθήκον με καλεί!!!!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maraki_iraklio έγραψε:Καλημέρα από ακόμα μία άυπνη μάνα....σας είπα ότι ο μαύρος κύκλος έχει φτάσει στο λαιμό μου έτσι???
Ας μου πει κάποιος υπάρχει άγραφος κανόνας που λέει ότι οι μαραθώνιοι θηλασμοί πρέπει να γίνονται την νύχτα???
Επίσης πόσο γάλα μπορεί να χωράει πια στην κοιλίτσα της???
Έτρωγε 12-3 και 5:30 με 9!!!!!
Sleep Sleep Sleep Sleep 

!
Ακριβως την ιδια απορια εχω!!! Ποσο γαλα οια χωρανε???

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalimera koritsakia mou pws eiste;emeis kala eimaste,re koritsia ti na kanw me ra kontina sogia pou otan koimatai to paidi mou theloun na to ksupnane kai meta gkriniazei;tous thn exw pei kai den to katalabainoun k gimomai kakia kai to xeirotero h mama mou tous upostirizei kai kala oti sem tha mou to fane to paidi,ta neuraaaaaaaa mouuuuuuuuuu twra paleuw na ton koimisw ton kakomoirh

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερουδια! Μωρε δεν τρωνε τοσες ωρες απλα τους αρεσει το βυζακι....Εχετε δοκιμασει τις βραδινες ωρες να θηλασετε ξαπλωμενες;Δοκιμαστε το μπορει να σας σωσει.Ιωαννιτσα θα αναμενουμε νεα σας!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα!!!

Ηρθε και σε εμας η παιδιατρος!Ολα καλα δοξα το Θεο, λουλουδι οκ βαρος οκ!

Αχ Ριτσακι και εμενα με πιανουν τα ορμονικα μου οπως τωρα πχ. δεν αντεχω το μεσα και εχω τη μανουλα μου μακρια!Την ακουω στο τηλ και θελω να βαλω τα κλαματα!Σβηνω μερες μεχρι την Παρασκευη!

Εμενα ο Κωστας με βοηθαει κυριως με τη μεγαλη!Φυσικα στην παρουσα φαση ειναι τεραστια βοηθεια για μενα...αλλα και αυτος δουλευει ατελειωτες ωρες οποτε...

Χθες θα μου εφτιαχνε ενα πακετο η μαμα...με ακουει χαλια και φρικαρισμενη και λεει ας πω στο πατερ Νικολα(με εχει βαπτισει παντρεψει κτλ) να παει στο σπιτι να της πει μια ευχουλα!

Ευτυχως που δεν τον βρηκε ΕΥΤΥΧΩΣ!!!!Ειχα πενηνταρικο μονο!!!!Τι θα του εδινα οεο;;;;;;;;Της λεω ρε μανα πας καλα;;;Τα λενε αυτα!!!

Ιωαννα υπομονη...τα περασα και ξερω αγαπη ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!Σε λιγες μερες θα φτιαξουν τα πραγματα πιστεψε με!!!!
Τετοια ωρα θα πηγαινετε σπιτακι σαςVery Happy 

Βρε Αστερακι πλακα κανεις; Ρε δεν παει καλα ο κοσμος!

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sophia έγραψε:Καλημερα!!!

Ηρθε και σε εμας η παιδιατρος!Ολα καλα δοξα το Θεο, λουλουδι οκ βαρος οκ!

Αχ Ριτσακι και εμενα με πιανουν τα ορμονικα μου οπως τωρα πχ. δεν αντεχω το μεσα και εχω τη μανουλα μου μακρια!Την ακουω στο τηλ και θελω να βαλω τα κλαματα!Σβηνω μερες μεχρι την Παρασκευη!

Εμενα ο Κωστας με βοηθαει κυριως με τη μεγαλη!Φυσικα στην παρουσα φαση ειναι τεραστια βοηθεια για μενα...αλλα και αυτος δουλευει ατελειωτες ωρες οποτε...

Χθες θα μου εφτιαχνε ενα πακετο η μαμα...με ακουει χαλια και φρικαρισμενη και λεει ας πω στο πατερ Νικολα(με εχει βαπτισει παντρεψει κτλ) να παει στο σπιτι να της πει μια ευχουλα!

Ευτυχως που δεν τον βρηκε ΕΥΤΥΧΩΣ!!!!Ειχα πενηνταρικο μονο!!!!Τι θα του εδινα οεο;;;;;;;;Της λεω ρε μανα πας καλα;;;Τα λενε αυτα!!!

Ιωαννα υπομονη...τα περασα και ξερω αγαπη ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!Σε λιγες μερες θα φτιαξουν τα πραγματα πιστεψε με!!!!
Τετοια ωρα θα πηγαινετε σπιτακι σαςVery Happy 

Βρε Αστερακι πλακα κανεις; Ρε δεν παει καλα ο κοσμος!
Sofaki mou upomoni koukla mou kai egw stin idia fash eimai pio skata exw kai ton aderfo mou pou zileuei 27 xronwn parakalw asw ola xalia eutuxws pou exw ton antra mou alliws tha eixa pesei se katathlipsi me ola auta pou ginontai

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ωχ Χριστε μου!!!27 χρονων και εχει θεματα;;;

Κοριτσια ειναι πολυ καπως να εισαι μονη σου με 2 παιδια και να μην εχεις βοηθεια απο πουθενα!

Θελει η κακομοιρα η μαμα μου αλλα δεν μπορει!Η πεθερα δεν ερχεται λογω ιωσης του πεθερου αλλα και παλι δεν βοηθαει!Δεν ειναι στο στυλ της!Μας βοηθαει αλλιως φυσικα οποτε μπορει!

Ερχονται στιγμες που σκεφτομαι πως εχουμε εναν ολοκληρο χειμωνα και με πιανει πανικος!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμενα με πιανει πανικος οταν σκεφτομαι οτι θα πρεπει να γυρισω στη δουλεια!!!
Παντως δε μπορω να φανταστω πως τα βγάζετε περα με 2 παιδακια...σας θαυμαζω!!!

Σοφακι μου πολυχρονη κ απο εδω! Να εισαι παντακαλα κ να χαιρεσαι τα κοριτσάκια σου!

Τον ξαπλωτο θηλασμο τον δοκι ασα αλλα κ παλι το αλλαγμα-ρεψιμο που μεσολαβει ειναι σκοτωμα! Ασε που αγχωνομαι μην με παρει ο υπνος κ την ξεχασω Rolling Eyes 

Ρε κοριτσια μου εχει γεμισει το προσωπακι της κοκκινα σπυρακια! Τι ν κανω? Να παρω τη γιατρο να την παω απο εκει?

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τσιριτρι μου κι εμας εβγαλε σπυρακια.Μας εδωσε οπαιδιατρος μια κρεμα αλλα μου ειπαν οτι φευγουν μονα τους

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiritri έγραψε:Εμενα με πιανει πανικος οταν σκεφτομαι οτι θα πρεπει να γυρισω στη δουλεια!!!
Παντως δε μπορω να φανταστω πως τα βγάζετε περα με 2 παιδακια...σας θαυμαζω!!!

Σοφακι μου πολυχρονη κ απο εδω! Να εισαι παντακαλα κ να χαιρεσαι τα κοριτσάκια σου!

Τον ξαπλωτο θηλασμο τον δοκι ασα αλλα κ παλι το αλλαγμα-ρεψιμο που μεσολαβει ειναι σκοτωμα! Ασε που αγχωνομαι μην με παρει ο υπνος κ την ξεχασω Rolling Eyes 

Ρε κοριτσια μου εχει γεμισει το προσωπακι της κοκκινα σπυρακια! Τι ν κανω? Να παρω τη γιατρο να την παω απο εκει?
Ευχαριστω Ριτσακι να εισαι καλα!

Εμενα με βολευει ο ξαπλωτος και με εχει παρει και ο υπνος...Embarassed 

Παρε ενα τηλ την γιατρο λογικα ακμη θα ειναι δεν ειναι κατι!
Στην χειροτερη να ειναι ατοπια!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ουφ!!!Κατέβηκε η θεία μου και είχε το νου της στην μπέμπα και έκανα μπάνιο!!!Άλλος άνθρωπος ένιωσα!!!Τα ζυζιά μου τρέχουν πάνω μου,είμαι συνεχώς με γουλίτσες και νιώθω λερωμένη και ιδρωμένη συνεχώς!
Πρόλαβα και έκανα και σίδερο!!!Τα μαλλιά έγιναν μια ωραιότατη πλεξούδα...δεν αντέχω να τα φτιάξω....


asteraki1989 έγραψε:Kalimera koritsakia mou pws eiste;emeis kala eimaste,re koritsia ti na kanw me ra kontina sogia pou otan koimatai to paidi mou theloun na to ksupnane kai meta gkriniazei;tous thn exw pei kai den to katalabainoun k gimomai kakia kai to xeirotero h mama mou tous upostirizei kai kala oti sem tha mou to fane to paidi,ta neuraaaaaaaa mouuuuuuuuuu twra paleuw na ton koimisw ton kakomoirh

Τι τραβάς και συ βρε κορίτσι μου!!!!



Paramythenia έγραψε: καλημερουδια! Μωρε δεν τρωνε τοσες ωρες απλα τους αρεσει το βυζακι....Εχετε δοκιμασει τις βραδινες ωρες να θηλασετε ξαπλωμενες;Δοκιμαστε το μπορει να σας σωσει.Ιωαννιτσα θα αναμενουμε νεα σας!
Καλέ τι δεν τρώει???Αφού ακούω τις γουλιές να κατεβαίνουν!!!Άσε που αδιάζει και τα 2 στήθη!!!Το ξαπλωτό πολύ βολικό αλλά μετά αν δεν την σηκώσω να ρευτεί κάνει αναγωγή και φοβάμαι....


sophia έγραψε:Καλημερα!!!

Ηρθε και σε εμας η παιδιατρος!Ολα καλα δοξα το Θεο, λουλουδι οκ βαρος οκ!

Μπράβο στο λουλουδάκι σας!!!

Αχ Ριτσακι και εμενα με πιανουν τα ορμονικα μου οπως τωρα πχ. δεν αντεχω το μεσα και εχω τη μανουλα μου μακρια!Την ακουω στο τηλ και θελω να βαλω τα κλαματα!Σβηνω μερες μεχρι την Παρασκευη!

Εμενα ο Κωστας με βοηθαει κυριως με τη μεγαλη!Φυσικα στην παρουσα φαση ειναι τεραστια βοηθεια για μενα...αλλα και αυτος δουλευει ατελειωτες ωρες οποτε...

Χθες θα μου εφτιαχνε ενα πακετο η μαμα...με ακουει χαλια και φρικαρισμενη και λεει ας πω στο πατερ Νικολα(με εχει βαπτισει παντρεψει κτλ) να παει στο σπιτι να της πει μια ευχουλα!

Ευτυχως που δεν τον βρηκε ΕΥΤΥΧΩΣ!!!!Ειχα πενηνταρικο μονο!!!!Τι θα του εδινα οεο;;;;;;;;Της λεω ρε μανα πας καλα;;;Τα λενε αυτα!!!

Ιωαννα υπομονη...τα περασα και ξερω αγαπη ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!Σε λιγες μερες θα φτιαξουν τα πραγματα πιστεψε με!!!!
Τετοια ωρα θα πηγαινετε σπιτακι σαςVery Happy 

Βρε Αστερακι πλακα κανεις; Ρε δεν παει καλα ο κοσμος!

Σοφάκι μου τα καλύτερα να ευχηθώ σε σένα και την όμορφη οικογένεια σου!!Μόνο χαρές να ζείτε και να είσαι γερή και δυνατή!!!




tsiritri έγραψε:Εμενα με πιανει πανικος οταν σκεφτομαι οτι θα πρεπει να γυρισω στη δουλεια!!!
Παντως δε μπορω να φανταστω πως τα βγάζετε περα με 2 παιδακια...σας θαυμαζω!!!

Σοφακι μου πολυχρονη κ απο εδω! Να εισαι παντακαλα κ να χαιρεσαι τα κοριτσάκια σου!

Τον ξαπλωτο θηλασμο τον δοκι ασα αλλα κ παλι το αλλαγμα-ρεψιμο που μεσολαβει ειναι σκοτωμα! Ασε που αγχωνομαι μην με παρει ο υπνος κ την ξεχασω Rolling Eyes 

Ρε κοριτσια μου εχει γεμισει το προσωπακι της κοκκινα σπυρακια! Τι ν κανω? Να παρω τη γιατρο να την παω απο εκει?
Βρεφική ακμή είναι ριτσάκι μου...βάζε σε μια γάζούλα φυσιολογικό ορό και καθάριζε το μουτράκι της...και μένα βγάζει και με τον ορό βλέπω διαφορά!!!

mariathess


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερααα στισ μανουλεσ οτι προλαβα να διαβασω διαβασα ιωαννα επιτελουσ εγινεσ κ συ μανουλα με υγεια το μωρακι σου να το χαιρεσαι!!!ολεσ βλεπω τα ιδια περναμε..θηλασμος..πολυ δυσκολο πραγμα..αλλα..κ τοσο ομορφο..κ μενα οι θυλεσ μου ειχαν προβλημα εφραξε κ ενασ πορος αστα πολυ κλαμα αλατονερο ξυδονερο σουτιεν τελοσ να αεριζεται το στηθος πρεπει τι αλλο..μιλησα με συμβουλο θηλασμου το μωρο οσο κ οταν θελει τρωει πετα τα ρολογια λεει οτι θελει το μωρο δυσκολα κ για μενα γτ ειμαι μονη μου οι δικοι μου ειναι θεσσαλονικη κ τα βγαζω περα μονη μου...λιγη βοηθεια απο πε8ερα αλλα λιγη.......α ρε μανααα που εισαι??τα σπυρακια εμας μας φυγανε κανουν τον κυκλο τουσ βαλτε πανω γαλατακι κ χαμομηλακι κ ολα καλα,σημερα εχει παιδιατρο ακουω κατι χουρχουρητα βαζω ορο 4 φορες τη μερα 8α παω να την ξανακοιταξει..κ μενα κοιμαται μονο πανω μου εβινι συμπασχουμε βλεπω με το που την αφηνω τσουπ το ματι γαριδα το βραδυ κοιμομαστε αγκαλια κ την θηλαζω ξαπλα σω8ηκα κοριτσια κοιμαμαι λιγο κ γω επιτελουσ.αυτα τα σλινγκ τι λετε βολευουν??να κανω κ καμια δουλεια γτ δε μπορω να κανω τπτ ολη μερα σε εναν καναπε κ θηλαζω λες κ μ εχουν καρφωσει...αα εχασα κ ολα τα κιλα της εγκυμοσυνης κ παω κ για αλλα προηγουμενα τελικα ο θηλασμος ειναι η καλυτερη διαιταVery Happy

mariathess


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
α ξεχασα για τις θηλες βαλτε κηραλοιφη κ μαυτην σωθηκα κοριτσια αγνη κ ακινδυνη με αγνο κερι μελισσας κ ελαιολαδο κανει θαυματα επισης την βαζω στο ποπο του μωρου αντι για τουσ στοκουσ που πουλανε τις κρεμες,ουτε μια κοκκινιλα ουτε ενα συγκαμα θαυματουργη

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κι απο μένα.
Σοφακι να σε χαίρονται και να τους χαίρεσαι!
Πολλές ευχές κ πάντα ευτυχισμένοι κι οι 4!

Ριτσακι εγω δεν της έβαλα τίποτα κ φυγανε τα σπυρακια.

Εμείς λιωνουμε στον ύπνο, μαμ, αλλαγμα κ νανι! Αχ κορίτσια ψιλοξεκουραστηκα.
Τωρα την κοιμησα πάλι κι εγω λέω να κάνω καμια δουλεια!

(Ο ξαπλωτος θηλασμος βολεύει πολυ πάντως, τολμηστε το).

Πολλα φιλια σε όλες.

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιωαννα μου,μπραβο σου που το παλευεις...κανε λιγο υπομονη και σε λιγες μερες ολο αυτο θα ειναι μια κακη αναμνηση που θα αφησεις πισω σου και θα απολαμβανεις τους θηλασμους με το χταποδακι σου...!!!I love you I love you I love you Σου στελνουμε απειρη θετικη ενεργεια εγω και η νεραιδενια μου!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 24 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 24 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 24 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 24 328109 


mamageorge, καλα να περασετε..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 24 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 24 328109 


Μαρακι κρητικο,συμφωνα με καποιους παιδιατρους οι νυχτερινοι μαραθωνιοι θηλασμοι τις πρωτες 40μερες ειναι οτι καλυτερο για την εδραιωση του θηλασμου...λιγο ακομα υπομονη..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 24 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 24 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 24 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 24 534787 

Επισης το στηθος μας για τα μωρα μας, δεν ειναι μονο τροφη...ειναι αγαπη, ζεστασια, παρηγορια, συναισθηατικη ασφαλεια...γι αυτο και δεν πρεπει να το στερουμε οταν το ζητανε..!!I love you I love you I love you 


Αστερακι γινε κακια...!!!Αν ειναι ξυπνιο το παιδι, οκ να παιξουν μαζι του...αλλα οχι να κοιμαται και να το ξυπνανε και να τραβας εσυ μετα το ζορι..!!!Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 


Σοφια μπραβο για το λουλουδι σου που μεγαλωνει..!!!Μην σε πιανει πανικος...σκεψου χειμωνα και χουχουλιασμα με τα παιδακια σου...Δες το πιο θετικα...Θα περασει γρηγορα ο καιρος...!!!Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 


Τσιριτρι, εγω δεν την βαζω να ρευτει το βραδυ...κοιμομαστε μαζι και την θηλαζω οποτε το ζηταει κι ετσι ξεκουραζομαι κι εγω..!!!Σπυρακια ειχε βγαλει και η μικρη μου και της εβαζα σε γαζουλα φυσιολογικο ορο κι εφυγαν..!!!Very Happy Very Happy Very Happy 


mariathess, εμενα με βολεψε πολυ το σλινγκ τις πρωτες μερες που δεν ξεκολαγε απο πανω μου...εκανα οσες δουλιτσες μπορουσα..!!Τωρα πια ευτυχως καθεται μονη της και κοιμαται...εχω μερες να το φορεσω!!!...Και ναι...ο θηλασμος ειναι η καλυτερη διαιτα...Razz Razz Razz Razz 


Εβινι τελεια τα νεα σας...ηρεμησε κι εσενα ε??Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 24 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 24 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 24 215994 







Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η φρεσκομανα δεν φάνηκε ακομα ε;

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Julia μου δε σου βγαζει γουλιες μετα? Ειδικααπο χτες μου κανει μπολικες κ φοβαμσι να την αφησω αρευτη..

Μιλησα με τη γιατρο για τα σπυρακια κ μου ειπε κρεμουλα κ αφρολουτρακι frezyderm να της βαζω κ στο προσωπο Rolling Eyes 
Αστερακι δεν το συζητω, καλα στα λεει η Julia! !!Γινε κακια!!!

Ευη μου ασχετο, τελικα εσυ το βολευτηκες το sling?
Παραμυθένια? Το δοκιμασες?
Μαιμουδακι?.

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiritri έγραψε:Julia μου δε σου βγαζει γουλιες μετα? Ειδικααπο χτες μου κανει μπολικες κ φοβαμσι να την αφησω αρευτη..

Μιλησα με τη γιατρο για τα σπυρακια κ μου ειπε κρεμουλα κ αφρολουτρακι frezyderm να της βαζω κ στο προσωπο Rolling Eyes 
Αστερακι δεν το συζητω, καλα στα λεει η Julia! !!Γινε κακια!!!

Ευη μου ασχετο, τελικα εσυ το βολευτηκες το sling?
Παραμυθένια? Το δοκιμασες?
Μαιμουδακι?.
Όταν θελουν συχνα αγκαλια βολεύει.εγω ειχα παει κ παιδιατρο κ τις μεταφέραμε απο το αυτοκινητο στα slings μια χαρα μας βόλεψε.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σημερα κοριτσια μου βγαζει γουλιες. Μηπως την παραταιζω;Και ρευεται κ σαν νταλικιερης.Αχ ελπιζω να μην εχει τιποτα το κοριτσακι μου.Το σλινγκ το παρελαβα χτες κ το επλυνα.Δεν εχω προλαβει να το χρησιμοποιησω ακομη.Ευη ηρεμησατε ε; Μπραβο το κοριτσακι σου.Κοριτσια να σας ρωτησω κ πως τα ντυνετε.Σημερα της εβαλα φορμακι βελουτε. Τα βαμβακερα μου φαινονται "λιγα" πλεον.Εσεις τι τους φορατε;

mariathess


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
παραμυθενια γεια σου το σλινγκ απο που το πηρες?κ ποσο?πιστευω θα με βολεψει

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς μέσα στο σπίτι εχουμε σταθερά 21-22 βαθμούς οποτε τους φοράω οτι τους φορούσα κ πριν,βαμβακερό φορμακι κ κοντομάνικο εσωρουχακι.εξω που θα βγούμε για παιδιατρο θα τους βαλω μακριμανικο εσωρουχακι,βελουτε φορμακι κ μπουφανακι.
Η γουλιες μου εχει πει η παιδιατρος ειναι φυσιολογικο να βγάζουν,ρωτα ομως κι εσυ.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλόχα!

Τελικά αποφασίσαμε να μείνω μέσα και σήμερα γιατί με 125€ θα είχα πλήρη παροχή υγείας, ενώ στο σπίτι θα τρέχαμε όλοι και δεν θα ήμουνα καλυμμένη 24 ώρες το 24ωρο.

Είμαι ΤΟΣΟ καλύτερα. Άρχισα να χρησιμοποιώ θήλαστρο και βγάζω 40-60ml τη φορά.
Πίνω και δυόσμο για να μετριαστεί λίγο η παραγωγή. Αισθάνομαι σα σκύλος που όπου πάει αφήνει το σημάδι του ΣΤΑΖΩ ΠΑΝΤΟΥ (και πάνω στα καινούρια crocs μου γκρρρ lol)

Σήμερα δεν έχουμε χρειαστεί συμπλήρωμα - Ζήτω!
Με είδε η κουμπάρα μου και έβαλε τα κλάματα, τόσο με λυπήθηκε!

Ξέρετε τι χοάνη χρησιμοποιώ; 36mm!!! Για να μην πονάει καθόλου η θηλή!

Αύριο 'πίτι! Με καλή διάθεση!
Δεν το άλλαξα στο fb γιατί βαρέθηκα να δίνω εξηγήσεις.

Αχ είμαι ΤΟΣΟ καλύτερα! Θέλω να χρυσώσω τη γιατρό μου και τη μαία μου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 28 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις