Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
86 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 86 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 33]

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες! Γρήγορες καλημερες γιατι θέλω να κάνω μπάνιο πριν ξυπνήσει το πιρανχας! Παραμυθένια αν βρεις τροπο να την απασχολείς οταν ειναι ξύπνια πες μου τον! Κι εμένα κάθεται σιγα σιγα χωρις να τρώει ή να κοιμάται κ δεν ξέρω τι να την κάνω! Πιπιλα της δίνω αλλα δεν την πολυ θελει... Μόνο αγκαλιες και χάδια, ε δεν γίνεται συνέχεια...
Την τομη πως την βλέπετε; Με καθρεφτακι; Ούτε καν άγγιζα εκει μέχρι πρότινος πόσο μάλλον να δώ. Δεν υπαρχει περίπτωση, ούτε ξέρω ούτε θέλω να δώ πως ειναι. Σημασία έχει οτι αισθάνομαι καλα και δεν ποναω. Είμαι φοβιτσιαρα και σιχασιαρα....

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Paramythenia έγραψε:Σοφακι τα dr.browns τα πηρα πριν απο λιγες ημερες 10 ευρω.τα lansinoh δε γνωριζω ποσο κανουν γιατι τα ειχε πληρωσει ο πατερουλης μου.Δε θελω καν να σκεφτομαι οτι θα φαει με μπιμπερο,δε μου αρεσει η ιδεα καθολου αλλα δυστυχως ειναι αναποφευκτο. Κλαραμαρια μου μου επεσε το ραμμα αλλα δεν ειχε θρεψει εντελως η τομη στο περινεο κ με ξαναεραψαν.πλεον ειμαι καπως καλυτερα αλλα δεν εχω αναρρωσει πληρως. Ο μικρος σας ποσα κιλα ειναι κ ποσα ml τρωει;πιπιλα του εχετε δωσει;βρε κοριτσια η δικη μου δεν καθεται μονη της ουτε στην κουνια ουτε στο πορτ μπεμπε ουτε στο ριλαξ.καθεται μονο λιγα λεπτα κ μετα βαζει τα κλαματα. Πως θα τα βγαλω περα οταν θα ξεκινησω κανονικα τη δουλεια;;;;και μια ερωτηση σε οσες γεννησατε φυσιολογικα,η περινεοτομη σας ειναι ευθεια η πλαγια;εγω ηξερα οτι γινεται λοξα αλλα η δικη μου ειναι ευθεια.α κ οσες ειχατε εξωτερικα ραμματα που πεφτουν ποτε σας επεσαν; κ πως θα καταλαβω οτι πεφτουν;κανενα κολπο για ταχυτερη επουλωση;
Αντε ρε συ δε το ήξερα! Καλη ανάρρωση! Εγώ αν σου πω οτι δε ξέρω πως ειναι η περινεοτομη θα το πιστέψεις; Ουτε καν εχω δει. Πήγα στο γιατρο πριν λίγες μέρες και μου ειπε οτι ειναι ολα οκ. Οποτε δεν ασχολούμαι Smile κόλπο για Γρηγόρη επούλωση δε ξέρω δυστυχως να σου πω. Λίγη υπομονη μωρε και ολα καλα θα πανε.
Ρε συ γιατι φρικαρετε ολες με το μπιμπερο; Δεν ειναι κακο. Ίσα ίσα που δε μπορούμε να το γλιτώσουμε έτσι κι αλλιώς.καποια στιγμη θα δίναμε. Εμενα ειχε πάρει απο την αρχη που του έδωσαν και χαμομηλακι απο το νοςοκομειο. Απο τότε δεν εχω ξαναδώσει (μονο μια φορα ο άντρας μου, επειδη είχε κολικους και είπαμε μήπως τον βοηθήσει) . Μια φίλη μου, ήθελε να λείψει απο το σπίτι για να κανει εγχείρηση (δε ξέρω αν το εχω ξαναπεί) και το μωρο (3 μηνών) δεν ειχε ξαναπιασει μπιμπερο και ζορίστηκε πολυ η καημενη. Όσον αφορά την πιπιλα, προσπαθώ να του τη δωσω αλλα δε τη θέλει. Τη φτύνει. Μια δυο φορές όμως την εχει δεχτεί , για κανένα δεκάλεπτο. Για παράδειγμα χτες το βράδυ, αποδείχτηκε πολυ σωτήρια. Ο μπεμπης ειχε κοιμηθεί απο τις 8:30 και ξυπνησε 2:30. Μεχρι τις 3:30 δε κοιμόταν με τιποτα. Λέω, παει δε πρόκειται να κοιμηθεί. Ε και του έδωσα την πιπιλα. 5 λεπτα με το ρολόι την κράτησε Κ κοιμήθηκε. Μολις κοιμήθηκε, έκανε ενα φτου Κ την πέταξε Smile . Πολυ γέλιο! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 654316 μετα ξυπνησε στις 6:30 Κ μετα 9:00. Καλα ήταν!!

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμενα ευτυχως κάθεται στην κουνια μονο του. Οχι για πολυ ωρα, αλλα απ το τιποτα.. Τις τελευταίες μέρες μονο, μη φανταστείτε Smile α! του πηραμε χτες Κ γυμναστήριο και δείχνει να του αρέσει. Χτυπάει τα παιχνιδακια με τα χεράκια Κ τα ποδαράκια , αλλα μαλλον κατα λάθος. Δείχνει να το χαζεύει.Θα δείξει πως θα παει. Ρηλαξ ακόμη δε πηραμε. Τραγικό; Smile

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
KALHMERES..KI APO MAS...KAKAKIA GIOK...TIPOTA...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 679259 POLUS O PONOS.....No 
IWANNA EINAI AFORITOS O PONOS...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 534787 
SOFAKI TELEIA TA PATE H FRAOULITSA H ZYGARIA EDEI3E 4.150gr..LIGA MOU FENONTE...confused 
MARAKI DYSKOLEYETAI TO GORGONAKI????????? PSYXOULA MOU...MASAZAKI KANTHS...POLLA FILIA STIS YPOLIPES..PARAMYTHENIA MOU:blowkiss: Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 417472 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Με καθρεφτακι κοιταζω την περιοχη απο περιεργεια να δω πως εξελισσονται τα πραατα εκει κατω αλλα και επειδη μετα απο καθε πλυση βαζω pulvo.Απορω εμενα τι @κατα ραμματα μου εκανε που θελουν 20-30 ημερες να πεσουν!κανονικα επρεπε να παω στις 40 μερες να με εξετασει αλλα τωρα με τα νεα ραμματα θα πρεπει να το καθυστερησω κ να παω οταν πεσουν.Κι εχω θυμωσει τοσο με το γυναικολογο που που σκεφτομαι και το ενδεχομενο να παω σε αλλον να με δει...Αυτα....τα ειπακι ανακουφιστηκα!ευακι.τι σου ειπε ο γιατρος για τη δυσκοιλιοτητα;τιθα κανετε τωρα;κλαραμαρια εμας το ρελαξ μας το εφεραν αλλα δεν την ξετρελαινει.Σοφακιτα medela ειναι τα πιοακριβα και τα λιγοτερο βολικα κατα τη γνωμη μου.ασε που ειναι κ λιγοτερα.

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ριλαξ απο τωρα; Κανει για τη σπονδυλική τους στήλη;
Όσο για το μπιμπερο κι εγω νομίζω πρέπει να το πιάνουν με δικο μας γάλα φυσικα! Σίγουρα θα χρειαστει αργα ή γρήγορα...

Παραμυθένια μου στη θεση σου θα πήγαινα σίγουρα σε άλλον γιατρο μόνο κ μόνο για να δει τι δουλεια έχει γίνει....γιατι ο γιατρός σου μπορει να λέει ο,τι θελει. Αχ, εύχομαι ταχεία ανάρρωση!

Ευακι Φιλακια στη φραουλινα!

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα μανουλες και μωρακια...!!!Η μικρη οσο περναει ο καιρος ηρεμει και κοιμαται και την μερα...!


Ιωαννα μου,βαζε αλοιφουλα και γαλατακι και κανε υπομονη, θα περασει..!!Αν σου πω οτι εγω δεν πονεσα ποτε θα με χτυπησεις ε??Εβαζα αλοιφη απο τον 6ο και τραβουσα και εστριβα τις θηλες οπως μου ειχε πει ο γιατρος μου, και ευτυχως δεν ενιωσα ποτε τιποτα!!!Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 


Σοφια τι ωραια ιδεα να πατε βολτα με την Αλεξ...θα κανει σιγουρα καλο και στις δυο σας!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 215994 Μια χαρα ειναι το βαρος του λουλουδιου σου!!!flower flower flower 


Παραμυθενια εγω ουτε ξρω τι γινεται εκει κατω...δεν εχω κοιταξει ποτε...!!!Ουτε καταλαβα ποτε κι αν επεσαν τα ραμματα..!!Embarassed Embarassed Embarassed Περιμενω να παω στον γιατρο μου να δω τι γινεται..!!!Embarassed Embarassed Embarassed 


Κλαραμαρια, με γεια το γυμναστηριο σας..!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 328109 








tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερες απο μια νυσταγμενη κ κουρασμενη κ εκνευρισμενη μανα!!

Περναω φαση οπου τα εχω με ολους κ με ολα!!! Ειδικα με τον αντρα μου, μου βγαινουν πολλα νεύρα!!!

Το ρηλαξ δεν κανει???
Μη μου λετε τετοια κ την εχω σχεδον ολη μερα στο ρηλαξ!!!!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 534787 

Την.τομη δεν εχω τολμησει να τη δω ακομα.
Παραμυθενια μου κ εμενα μου εχει δωσει pulvo 2 φορες τη μερα (1μπουκαλι μου ειπε) κ πλυσιμο με ειδικο αφρο για.την ππεριοχή.
Αν εχεις τετοιες σκεψεις καλο θα ηταν να πας σε ενα αλλο γιατρο για 2η γνωμη.

Σοφακι γιουπιιιι για τα μεμε!!!!

Ιωαννα υπομονη!!!
Πως τα πατε γενικα?
Ποτε βγαινεις?

Με την πιπιλα τι κανετε? Δίνετε?Τσακώθηκα πολλες φορες με τη μανα μου για αυτο το θεμα!
Δεν ηθελα να δωσω,αυτη επεμενε,,ειδικα λεει για το βραδυ...
Μηπως οταν την πιανει τρωει με τις ώρες πρεπει να δινω? Αλλα αυτα που λενε για συγχισηη θηλεων κλπ?
Προχτες ετρωγε 10.45 - 3.15!!!!!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γενικα η πιπιλα τα ζαβλακωνει.εγω την δινω λιγο.τωρα για εσάς τις θηλαζουσες δεν ξερω αν κανει,νομιζω μετα τις 40 μερες.Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 567772 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλα η δικη μου δεν μπερδεύεται με τίποτα! Καμία σύγχυση... Οταν θελει να φάει το δείχνει. Εγω το ξαναγυρισα στη πιπιλα οταν την πιάσανε τα πονακια αλλα και για να σταματήσει σιγα σιγα να πιπιλαει το στήθος μου. Μπορει να μένει πάνω μου ατέλειωτες ώρες αλλα αρχίζει και με κουράζει και μιας και βλέπω οτι τα παει τέλεια με το θηλασμο τόλμησα την πιπιλα χωρις ιδιαίτερη επιτυχία.
Για το ριλαξ ρωτηστε τους γιατρούς καθώς οι απόψεις διίστανται. Εγω θα ρωτήσω και μετα θα τη βάλω αλλα θεωρώ οτι ειναι νωρίς ακόμη.
Ριτσακι γιατι έχεις νεύρα; Τι σου κάνανε πάλι;
Julia οταν λες κοιμάται και την ημέρα εννοείς οτι σου καλοκοιμαται κ το βράδυ; Μπράβο τυχερή μανούλα! Εμένα η δικη μου το παει εναλλάξ...

Ιωαννα;;; Που είσαι καλε; Ασε και λίγο το χταπόδι στο πυρεξ του και γράψε μας κανένα νεο! Για τις θηλες μη γκρινιαζεις, εγω στα λεγα...ευτυχώς περνάει!!!!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευη μου δεν ξερω με ενοχλουν τα παντα! Συνεχεια ειμαι μεσα στα νευρα! Ο αντρας μιυ λειπει.ολη μερα κ οταν γυρναει θυμαται να ασχοληθει με το θεμα της θερμανσης που ΑΚΟΜΑ περιμενω να φτιαξει!!!!

Εγω ολη μερα μονη ου με το μωρο, η μανα μου στον κοσμο της, ερχεται τις πιο ακαταλληλες ωρ κ μου λεει οτι πρεπει να κανει το ενα το αλλο μπουρου μπουρου κ τελικα δεν κανει τιποτα! Μονο χαζευει τη μπεμπα! 
Θελω να εκπαιδευσω τον αντρα μου στο αλλαγνα πανας κ πλυσιμο αλλα ποτε ? Κ με τι διαθεση? Αφηστε που εχω συνεχως την εγνοια οτι δεν θα τα κανει καλα! Αληθεια εσας εχουν.αναλαβει τετοιες δουλειες??

Νευρα παντως, πολλα νευρα κ πολλα γλυκα σε καθημερινή βαση (ασχετο!)

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α εγω είπα στους δικούς μου ή βοηθάτε ή δρόμο! Το μωρο δεν έχει ανάγκη απο επισκέψεις αλλα εγω απο βοήθεια.
Με γραψανε, όλοι με το μωρο ασχολούνται...
Σήμερα έκανα πολλές δουλειές...

Ο άντρας μου εμενα ειναι απίστευτα καλός!
Τυχερη κι η μπεμπα κι εγω.
Αλλαγμα, μπάνιο, πλύσιμο, ορούς, αφαλο, νανουρισμα, ξενύχτι...
Μόνο στήθος δεν δίνει ολα τα αλλα
τα κανει ο ερμος συν 12 ώρες δουλεια καθε μέρα.

Ξεκινά εκπαίδευση πριν να ειναι αργα...!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πω πω πρεπει....κ πιο πολυ απο ολα πρεπει εγω να ξεπερασω τη φοβια μου οτι δεν θα κανει κατι σωστα!!

Ευη μου φτου του του αντρουλη σου!!!

Μεσα στην κουραση κ τα,νευρα μου προτιμω να τα κανω μονη μου απο το να καθομαι κ να εξηγω κ να αγχωνομαι! 
Θα το χτυπαω το κεφαλι μου οπως παω τη βλεπω τη δουλεια!

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα!

Θα γράψω λίγο γρήγορα γιατί η μικρή έχει πονάκια σήμερα(δεν ενεργήθηκε) και θέλει μόνο μαμά και μεμέ(άσχετο αν δεν καταλαβαίνω αν πίνει ή απλά πιπιλάει,αφού γουστάρει την αφήνω)

Σακουλάκια φύλαξης εγώ έπαιρνα απο Αγγλία όταν πήγαινα το γάλα στο νοσοκομείο γιατί χρειαζόμουν πολλά(τα αγόραζα 50άδες) και εδώ ήταν ακριβά.Έμπιστος και γρήγορος πωλητής:
http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Lansinoh-Breastmilk-Storage-Bags-x50-pre-sterilised-bags-/171074663290?pt=UK_Baby_Baby_Feeding_Breast_Pads_Pumps_LE&hash=item27d4d8337a
(περίπου 12ευρώ τα 50)

Πιπίλα πιάνει η μικρή αναλόγως τα κέφια της.Στο μπιμπερό οι θηλές είναι σιλικόνης αλλά η πιπίλα καουτσουκ.Δεν θέλει της σιλικόνης.Την αηδιάζει Rolling Eyes 

Σοφία κι εγώ πιστεύω καλύτερα μόνο με την μεγάλη έξω......δεν είναι εποχή για να κυκλοφορεί νεογέννητο.
Εμείς που αναγκαστικά βγαίνουμε όλοι μαζί γιατί δεν έχω κανένα εδώ κοντά φροντίζω να είναι σε ώρες που δεν κυκλοφορεί πολύς κόσμος και μόνο αν είναι ανάγκη να βγω κι εγώ γιατί δεν γνωρίζει ο άντρας μου

Τσιριτρί κοινότυπο αυτό που θα πω:υπομονή!
Είναι ακόμα τρελαμένες οι ορμόνες σου και τα βλέπεις διαφορετικά τα πράγματα.
Βεβαίως και να εκπαιδεύσεις τον άντρα σου για βοήθεια.Κι ο δικός μου τα κάνει όλα εκτός αλλαγή απο κακά που ναι μεν την κάνει αλλά δεν τον αφήνω γιατί λερώνονται και οι 2 Laughing Laughing 
Το μπάνιο και απο τα 2 το έχει αποκλειστικά εκείνος.

Εύα-ευάκι μίλα πάλι με την παιδίατρο σας.Στην ηλικία που είναι τα μωράκια μας τα κακά τους πρέπει να είναι νερουλα και οχι σχηματισμένα.

Μαιμού και Αστεράκι τι κάνουν οι άντρες σας?Συνήλθαν?

Άρχισαν να έρχονται οι παραγγελίες με τα πραγμνατάκια μας που είχα παραγγείλει και χαίρομαι!
Χαίρομαι γιατί οι τιμές ήταν στο μισό.12 πακέτα μωρομάντηλα pampers 17 ευρώ,μουσικό περιστρεφόμενο fisher price 28ευρώ ενώ εδώ τα έβρισκα:τα pampers 6 ευρώ η 3άδα και το περιστρεφόμενο 60ευρώ Shocked 
Έχουν ξεφύγει τελείως!!
Τώρα περιμένω και τα δωράκια του γιου μου και είμαι κομπλέ!

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τσιριτρι μου,τα νευρα σου ειναι δικαιολογημενα...συμβαινει σε πολλες, μην σε παιρνει απο κατω..!!!Smile Smile Smile Υπαρχουν ρηλαξ που ειναι απο 0μηνων κι αλλα που ειναι απο 3μηνων...τα απο 0μηνων ειναι πιο ξαπλωτα απο τα αλλα που ειναι σαν καθιστα..!!!Very Happy Very Happy Very Happy Εγω πιπιλα προσπαθησα να δωσω αλλα δεν την πηρε ποτε..κι οσες φορες την πιεσα να την παρει, εκανε εμετο..!!!Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Κι εμενα ο αντρας μου λειπει ολη μερα και δεν εχω βοηθεια απο κανενα..οι δικοι μου δεν ζουν Αθηνα..!!!Μονο αγκαλια την παιρνει την μικρη η την κουναει για λιγο στο ρηλαξ..!!!Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 


Εβινι μου το βραδυ κοιμαται 1μιση-2 και ξυπναει στις 10μιση-11 το πρωι με δυο ενδιαμεσα διαλειμματα για δεκαλεπτο φαγητο..!!!Τις τελευταιες μερες ομως κοιμαται και την μερα απο 2 διωρα...εκει που δεν κοιμοταν καθολου ολη μερα..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 215994 Να δωσεις πολλα συγχαρητηρια στον αντρα σου..!!!Μπραβο του..!!!Σωστος συζυγος και πατερας..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 328109 


Γεια σου mamageorge..απο που ψωνιζεις καλε??Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τζούλια αυτά τα ψώνισα απο:
http://www.mytoys.de/

Έχει 15ευρώ μεταφορικά αλλά αν γραφτείς στο newsletter τους,σου στέλνουν κωδικό έκπτωσης 5ευρώ και αν περιμένεις κανα δυό μέρες σου στέλνουν στο mail σου πάντα εκπτωτικούς κωδικούς των 5 και 10 ευρώ.Τα συνδυάζεις και γλιτώνεις τα μεταφορικά Wink 
Πάντα μέσω paypal παρότι είναι εμπιστοσύνης αλλά είναι μια έξτρα σιγουριά Wink 

Τα δωράκια του γιου μου τα παρήγγειλα απο:
http://www.amazon.de/

Αυτό έχει μεταφορικά ανάλογα τι θα ψωνίσεις αλλά αυτά τα γλίτωσα γιατί δήλωσα να πάνε στον κουνιάδο μου στην Γερμανία(που δεν χρεώνουν μεταφορικά για Γερμανία) γιατί έχει 1 δέμα να μας στείλει οπότε θα βάλει και αυτά μέσα Wink
Δεν χρειάζεται paypal το amazon.

Όσο για την γλώσσα.Οχι δεν την κατέχω την Γερμανική(μόνο Αγγλικά και Ιταλικά ξέρω)αλλά με τον μεταφραστή του google μια χαρά πανεύκολο είναι.Tο Γερμανικό amazon είναι σαν το Αγγλικό οπότε δεν έχει καμία δυσκολία Wink

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiritri έγραψε:Ευη μου δεν ξερω με ενοχλουν τα παντα! Συνεχεια ειμαι μεσα στα νευρα! Ο αντρας μιυ λειπει.ολη μερα κ οταν γυρναει θυμαται να ασχοληθει με το θεμα της θερμανσης που ΑΚΟΜΑ περιμενω να φτιαξει!!!!

Εγω ολη μερα μονη ου με το μωρο, η μανα μου στον κοσμο της, ερχεται τις πιο ακαταλληλες ωρ κ μου λεει οτι πρεπει να κανει το ενα το αλλο μπουρου μπουρου κ τελικα δεν κανει τιποτα! Μονο χαζευει τη μπεμπα! 
Θελω να εκπαιδευσω τον αντρα μου στο αλλαγνα πανας κ πλυσιμο αλλα ποτε ? Κ με τι διαθεση? Αφηστε που εχω συνεχως την εγνοια οτι δεν θα τα κανει καλα! Αληθεια εσας εχουν.αναλαβει τετοιες δουλειες??

Και ο δικός μου δουλεύει πολλές ώρες...πριν λίγο ήρθε και είμαι όλη μέρα μόνη μου.όταν γυρνάει είναι πτώμα και μόνο μπάνιο την κάνουμε μαζί...μετά την προσέχει και κοιμάμαι 10-12 για να αντέξω το βράδυ...για ξεσκάτισμα ούτε λόγος...τσισάκια αν έχει κάνει την αλλάζει...

Νευρα παντως, πολλα νευρα κ πολλα γλυκα σε καθημερινή βαση (ασχετο!)
Όπως είπαν και τα κορίτσια...ο φταίχτης για τα νεύρα σου είναι οι ορμόνες και το ξενύχτι!Υπομονή...όταν ξαναχτυπήσεις ένα συνεχόμενο 6ωρο ύπνου όλα θα είναι καλύτερα!!!Και γω αυτό περιμένω!!!

evini7 έγραψε:Α εγω είπα στους δικούς μου ή βοηθάτε ή δρόμο! Το μωρο δεν έχει ανάγκη απο επισκέψεις αλλα εγω απο βοήθεια.
Με γραψανε, όλοι με το μωρο ασχολούνται...
Σήμερα έκανα πολλές δουλειές...

Και γω έκανα μπόλικες δουλίτσες σήμερα...


Ο άντρας μου εμενα ειναι απίστευτα καλός!
Τυχερη κι η μπεμπα κι εγω.
Αλλαγμα, μπάνιο, πλύσιμο, ορούς, αφαλο, νανουρισμα, ξενύχτι...
Μόνο στήθος δεν δίνει ολα τα αλλα
τα κανει ο ερμος συν 12 ώρες δουλεια καθε μέρα.

Τυχερή μανούλα!!!Μπράβο στο στεφάνι!!!


Ξεκινά εκπαίδευση πριν να ειναι αργα...!
JuliaG έγραψε:Τσιριτρι μου,τα νευρα σου ειναι δικαιολογημενα...συμβαινει σε πολλες, μην σε παιρνει απο κατω..!!!Smile Smile Smile Υπαρχουν ρηλαξ που ειναι απο 0μηνων κι αλλα που ειναι απο 3μηνων...τα απο 0μηνων ειναι πιο ξαπλωτα απο τα αλλα που ειναι σαν καθιστα..!!!Very Happy Very Happy Very Happy Εγω πιπιλα προσπαθησα να δωσω αλλα δεν την πηρε ποτε..κι οσες φορες την πιεσα να την παρει, εκανε εμετο..!!!Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Κι εμενα ο αντρας μου λειπει ολη μερα και δεν εχω βοηθεια απο κανενα..οι δικοι μου δεν ζουν Αθηνα..!!!Μονο αγκαλια την παιρνει την μικρη η την κουναει για λιγο στο ρηλαξ..!!!Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 


Εβινι μου το βραδυ κοιμαται 1μιση-2 και ξυπναει στις 10μιση-11 το πρωι με δυο ενδιαμεσα διαλειμματα για δεκαλεπτο φαγητο..!!!Τις τελευταιες μερες ομως κοιμαται και την μερα απο 2 διωρα...εκει που δεν κοιμοταν καθολου ολη μερα..!!!

Τυχερήηηηη!!!!Θέλω και γωωω!!!


Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 215994 Να δωσεις πολλα συγχαρητηρια στον αντρα σου..!!!Μπραβο του..!!!Σωστος συζυγος και πατερας..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 328109 


Γεια σου mamageorge..απο που ψωνιζεις καλε??Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

mamageorge έγραψε:Τζούλια αυτά τα ψώνισα απο:
http://www.mytoys.de/

Έχει 15ευρώ μεταφορικά αλλά αν γραφτείς στο newsletter τους,σου στέλνουν κωδικό έκπτωσης 5ευρώ και αν περιμένεις κανα δυό μέρες σου στέλνουν στο mail σου πάντα εκπτωτικούς κωδικούς των 5 και 10 ευρώ.Τα συνδυάζεις και γλιτώνεις τα μεταφορικά Wink 
Πάντα μέσω paypal παρότι είναι εμπιστοσύνης αλλά είναι μια έξτρα σιγουριά Wink 

Τα δωράκια του γιου μου τα παρήγγειλα απο:
http://www.amazon.de/

Αυτό έχει μεταφορικά ανάλογα τι θα ψωνίσεις αλλά αυτά τα γλίτωσα γιατί δήλωσα να πάνε στον κουνιάδο μου στην Γερμανία(που δεν χρεώνουν μεταφορικά για Γερμανία) γιατί έχει 1 δέμα να μας στείλει οπότε θα βάλει και αυτά μέσα Wink
Δεν χρειάζεται paypal το amazon.

Όσο για την γλώσσα.Οχι δεν την κατέχω την Γερμανική(μόνο Αγγλικά και Ιταλικά ξέρω)αλλά με τον μεταφραστή του google μια χαρά πανεύκολο είναι.Tο Γερμανικό amazon είναι σαν το Αγγλικό οπότε δεν έχει καμία δυσκολία Wink

Με γεια τα ψώνια σας!!!Ωραίο το site θα το έχω στα υπόψιν μου!!!


Η σβουρίτσα θα λιώνει στις αγκαλιές με την ροζούλα........
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 669659 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 669659 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 669659 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 669659 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερουδια!Τσιριτρακι μου απολαυσε το.βρεφακι σου γιατιθα μεγαλωσει πριν καλα καλα το καταλαβεις.Θα ερθουν καλυτερες ημερες,αυτο να σκεφτεσαι...Ευη μου εχετε πολυ γλυκο κ τρυφερο μπαμπακα στο εχω ξαναπει.Ο Παραμυθενιος την πλενει,την κανει μπανιο αλλα δεν εχει αλλαξει ουτε μια πανα! Mamageorge πολυ ενημερωμενη κ πολυ πρακτικη σε βρισκω.Ευγε μανουλα!Τζουλια αρχισε μακοιμαται ε; Αχ αναπτερωνονται οι ελπιδες μου! Η δικη μας σημερα κοιμηθηκε μονο 4 και με 6:30.Οσο για το ριλαξ εμας ειναι απο 0.ρωτησαμε τον παιδιατρο κ μας ειπε οτι μπορουμε να τη βαζουμε αρκει να βαλουμε κατι ωστε να σηκωνεται το σωματακι της.Ηρθε κ το σλινγκ μας σημερα.το εχω ββαλει για πλυσιμο κ λεω να το δολιμασω αυριο.Για να δουμε....πιπιλα ουτε η δικη μας θελει.τη φτυνει η σου δινει την εντυπωσηπως θα κανει εμετο.

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλα εμας ο μπαμπας μας με δυο μωρα δεν εχει και περιθώρια!εχει κάτσει ολόκληρα βραδιά μαζι τους για να κοιμηθώ οποτε τα χει κανει ολα!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 669659 

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρακι, κι εμενα δεν κοιμοταν καθολου...!!!Την τελευταια εβδομαδα εχω δει αλλαγη..!!Κανε λιγο υπομονη θα στρωσει κι η δικια σου!!Very Happy Very Happy Very Happy 


Παραμυθενια με γεια το σλινγκ..καλοφορετο..!!Οσο για την πιπιλα και μενα ετσι κανει κι οταν την πιεζω να την παρει κανει εμετο στο τελος..!!Rolling Eyes Rolling Eyes 

Μπραβο και στον ζαργανοπατερα που βοηθαει το μαιμουδακι..!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 23 215994 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εν τάχει:
Καισαρική κομπλέ
Θηλασμός: ο Θεός με δοκιμάζει.
Έπαθα έκζεμα στις θηλές. Πόνος απίστευτος. Σταμάτησα να βάζω το μωρό στο στήθος.
Η γιατρός μου με είδε και χλώμιασε με την εικόνα του στήθους μου τόσο που παραλίγο να ξεχάσει να μου κάνει αλλαγή στην τομή (lol). Με το θήλαστρο μάτωσε το σύμπαν.

Γάλα έχω για 5 παιδιά.
Με έχει δει όλη η ομάδα μητρικού θηλασμού του Μητέρα.(ως περιπτωσάρα)
Μετά τη γιατρό μου, ήρθε μία σύμβουλος θηλασμού γιατί η μαία μου δεν μπορούσε.
Άρχισα αντλήσεις με το χέρι.
Ήρθε η μαία μου μετά και άρχισα ειδική θεραπεία. Ζεστό μπάνιο, μαλάξεις-άλμιξη (δηλαδή άντληση με το χέρι), πλύσιμο με φυσιολογικό ορό, κομπρέσες με σακουλάκια ζεστά Lipton (κάτι κάνει το τσάι το μαύρο), μετά κρύα λαχανόφυλλα, μετά βαλσαμέλαιο. Κάθε 2 ώρες αυτό.

Το μωρό τρώει με σύριγγα το δικό μου γάλα και παίρνει και συμπλήρωμα με σύριγγα, 10ml συνήθως. Το δικό μου είναι 10-20ml.

Με εντολή γιατρού μένει εδώ ο μαγειρούλης μου και έχει αναλάβει πλήρως το μωρό για να κάνω εγώ όλη τη θεραπεία.

Τώρα που εξιστόρησα τα γεγονότα: έχω ορμονιάσει. Αυτό σε συνδυασμό με τον πόνο ισούται με άπειρο κλάμα, χωρίς συγκεκριμένο πάντα λόγο.

Αύριο βγαίνουμε και όλο αυτό το team θα μεταφερθεί στο σπίτι σε βάρδιες.

Σας φιλώ. Στείλτε θετικά vibes. Σας χρειάζομαι.

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Shocked Shocked Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 

Αχ βρε Ιωάννα...δύσκολα σου πέσανε γαμωτο!!!!!
Θα τα καταφέρεις βέβαια κ το ξέρεις!
Κουράγιο μάνα, είσαι υπεροχη οπως και να χει, μπράβο που το παλεύεις.
Στέλνω όλη μου τη θετικη ενέργεια και στους τρεις σας. I love you I love you I love you 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:Εν τάχει:
Καισαρική κομπλέ
Θηλασμός: ο Θεός με δοκιμάζει.
Έπαθα έκζεμα στις θηλές. Πόνος απίστευτος. Σταμάτησα να βάζω το μωρό στο στήθος.
Η γιατρός μου με είδε και χλώμιασε με την εικόνα του στήθους μου τόσο που παραλίγο να ξεχάσει να μου κάνει αλλαγή στην τομή (lol). Με το θήλαστρο μάτωσε το σύμπαν.

Γάλα έχω για 5 παιδιά.
Με έχει δει όλη η ομάδα μητρικού θηλασμού του Μητέρα.(ως περιπτωσάρα)
Μετά τη γιατρό μου, ήρθε μία σύμβουλος θηλασμού γιατί η μαία μου δεν μπορούσε.
Άρχισα αντλήσεις με το χέρι.
Ήρθε η μαία μου μετά και άρχισα ειδική θεραπεία. Ζεστό μπάνιο, μαλάξεις-άλμιξη (δηλαδή άντληση με το χέρι), πλύσιμο με φυσιολογικό ορό, κομπρέσες με σακουλάκια ζεστά Lipton (κάτι κάνει το τσάι το μαύρο), μετά κρύα λαχανόφυλλα, μετά βαλσαμέλαιο. Κάθε 2 ώρες αυτό.

Το μωρό τρώει με σύριγγα το δικό μου γάλα και παίρνει και συμπλήρωμα με σύριγγα, 10ml συνήθως. Το δικό μου είναι 10-20ml.

Με εντολή γιατρού μένει εδώ ο μαγειρούλης μου και έχει αναλάβει πλήρως το μωρό για να κάνω εγώ όλη τη θεραπεία.

Τώρα που εξιστόρησα τα γεγονότα: έχω ορμονιάσει. Αυτό σε συνδυασμό με τον πόνο ισούται με άπειρο κλάμα, χωρίς συγκεκριμένο πάντα λόγο.

Αύριο βγαίνουμε και όλο αυτό το team θα μεταφερθεί στο σπίτι σε βάρδιες.

Σας φιλώ. Στείλτε θετικά vibes. Σας χρειάζομαι.
Ιωάννα θα τα καταφέρεις γιατι εχεις πείσμα κ εχεις τους σωστούς ανθρώπους να σε βοηθήσουν!μια δοκιμασία ειναι σε λίγες μερες θα χουν στρώσει ολα!σου στέλνω ολα τα θετικά vibes μου!φιλια σε σένα κ το χταποδάκι σου!

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ιωαννακι μου κουραγιο!!!υπομονη μεχρι να γιατρευτούν οι θηλες και μετά θα ειναι όλα τέλεια!!θα πατε στο σπιτακι σας με τη Ροζούλα και θα ηρεμησετε!!δε θελω κλάματα ούτε στεναχωρια!!όλα θα πάνε τέλεια!! εχεις και dream team κοντά σου!!! ΜΑΣΑΕΙ ΡΕ Η ΧΤΑΠΟΔΟΜΑΝΑ?????????ΟΧΙ ΔΕ ΜΑΣΑΕΙ!!!!!!!! Smile
(σχώρα με αλλα δε κατάλαβα...αφου εχεις γάλα για πέντε παιδιά, γτ δινουν κ συμπληρωμα??)

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πόσο να καταφέρει να βγει με το χέρι, ντε!
Επίσης, επειδή πονάω, τη σταματάμε τη μάλαξη.

Αν γίνουν λίγο καλύτερα οι θηλές, θα βγάζω με το θήλαστρο και θα φτάνει το δικό μου.

Γιατί την έπαθα;
Επειδή έχω λευκό και υπέρ-ευαίσθητο δέρμα...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις