Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
96 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 96 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 33]

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Maimou2009 έγραψε:Καλημέρα !η μεγάλη ζαργανουλα δεύτερη μερα που ξυπνάει με μπουκωμα ενώ όλη μερα κ νύχτα ειναι οκ.λεω μηπως ξεραίνεται η ατμόσφαιρα απο τα καλοριφέρ.εχει πάρει καμία ύγραντηρα;
 
 
MAIMOY EΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟΝ. http://letoshop.gr/default.aspx?id=22&cId=49&pId=3599
ΕΙΝΑΙ Κ ΙΟΝΙΣΤΗΣ. Κ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Κ ΕΙΔΑ ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΩΤΑ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΥΓΡΟΜΕΤΡΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ Κ ΜΕΤΑ ΔΕΣ ΓΙΑ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
 
[ΤΣΙΡΙΤΡΑΚΙ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ.ΒΑΛΕ ΤΗ ΚΡΕΜΟΥΛΑ Κ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ.
 
ΕΓΩ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΤΙΣ 20 ΜΕΡΕΣ, ΜΕΤΑ ΣΤΙΣ 40, Κ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΜΕ (ΜΟΛΙΣ ΒΓΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ) ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΜΒΟΛΙΟ...
 
ΜΑΙΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ!!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!Η ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΗΗΗΗ ΤΕΛΙΚΑ ΧΙΧΙΧΙ
 
Κ ΕΓΩ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ, Κ ΑΝ ΤΟ ΦΑΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΑΕΙ Κ Ο ΓΙΟΣ, ΚΑΝΩ Κ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΦΑΓΑΚΙ...ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΞΕΚΩΛΩΘΕΙ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΓΤ ΕΧΩ ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ (ΓΙ ΑΥΤΟ ΧΑΝΟΜΑΙ,ΟΧΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ). ΖΩ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΕΧΩ ΚΛΑΤΑΡΕΙ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΡΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ.ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ. ΜΕΤΑ ΔΕ ΘΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΡΘΕΙ ΑΤΟΜΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.....ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ...
 
ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ Η ΚΑΗΜΕΝΗ...ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΕΙΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ...ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΟΜΩΣ,ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ.... ΒΓΑΖΕ ΓΑΛΑ ΕΣΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΘΕΜΑ,Κ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ...!!!!
 
"Άσε που τρέχει πάρα πολύ και η μπέμπα πνίγεται από την πολλή ποσότητα!!!Εσείς το παθαίνετε???" ΝΑΙ.ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΥΡΙΩΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΜΠΑΝΟ Κ ΑΥΤΗ ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΗ ΧΙΧΙΧΙ
 
"Οσες χρησιμοποιειτε μπιμπερο τι κανετε με την αποστειρωση? Υποτιθεται οταν ανοιξει ο αποστειρωτης τερμα η αποστειρωση. Μετα τι? Ψυγειο? Οπως ειναι ζεστα? Και για ποσο στο ψυγειο?[/quote]'
ΕΓΩ ΤΑ ΑΦΗΝΩ ΣΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ (ΜΕΣΑ ΣΤΟ 24ΩΡΟ) 'Η ΤΑ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΩ Κ ΤΑ ΑΦΗΝΩ ΕΞΩ ΚΛΕΙΣΤΑ. ΟΧΙ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ. Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ Η ΕΞΩ ΚΛΕΙΣΤΑ Η ΨΥΓΕΙΟ ΜΕΣΑ ΣΕ ΤΑΠΕΡ....
 
[ΣΟΦΑΚΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΑΝΑ... ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ Κ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ......Ή ΑΠΛΑ ΘΑ ΜΑΘΕΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΖΕΙ ΜΕ 2 ΩΡΕΣ ΥΠΝΟΥ ΜΟΝΟ.... Sad
 
'Να σας ρωτήσω...η μικρή όλη νύχτα μου ξεσκεπάζεται...βγάζει τα χέρια της και το κεφαλάκι της παγώνει...πως να το σταθεροποιήσω???Εσείς τι κάνετε?"
THS ΦΟΡΑΩ ΓΑΝΤΑΚΙΑ. ΒΑΛΤΗΣ Κ ΣΚΟΥΦΑΚΙ ΑΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΗΣ.
 
ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ. ΣΕ ΜΠΕΛΑΔΕΣ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΚΑΛΕΙΣ ΜΑΜΑΔΟΠΘΕΡΙΚΑ ΓΙΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΧΑΡΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΚΑΣ ΟΠΟΤΕ ΧΑΛΑΛΙ ΤΟΥ!!!!
 
JULIAG ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ Κ ΜΗ ΤΟ ΜΑΤΙΑΖΕΙΣ!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΕΤΣΙ...!!!!
 
ΕΒΙΝΑΚΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ....ΠΟΛΛΑ ΖΟΡΙΑ.... ΕΧΩ ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ...
ΕΔΩ ΕΞΗΓΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ... ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ..
http://forum.eimaimama.gr/t21201-topic
 
ΝΙΩΘΩ ΚΟΜΜΑΤΙΑ, ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΦΗΡΗΜΕΝΗ Κ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ Κ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΣ ΣΤΗ ΜΕΡΑ...ΟΛΩΣ ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ ΟΜΩΣ ΠΗΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΣΗΜΕΡΑ Κ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΟΣ...

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα ζαργανουλια με το ζόρι φάγανε λίγα μλ κ πέσανε ξερά,κουραστηκαν απο την παιδιατρο,φταίνε κ τα εμβόλια μαλλον,ελπιζω να μην ξυπνήσουν μεσα στη νύχτα!
Καλο κ ήσυχο βραδυ!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δοκιμασαμε ενα της avent που υποτιθεται πως η θηλη μοιαζει με αυτη μοιαζει με αυτη του στηθους,τιποτε!Δοκιμασαμε κι ενα dr.browns με το οποιο ειχαμε κανει κι αλλη φορα δοκιμη κ το ειχε πιει μονορουφι.Σημερα δεν το αγγιζε! πεταξαμε κι 150ml γαλα....μαλλον θα δοκιμασουμε κι αυριο το πρωι με το mam.ουφ..θα σκασω...τι θα κανω αν δεν παιρνει μπιμπερο;;;;

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Paramythenia έγραψε:Δοκιμασαμε ενα της avent που υποτιθεται πως η θηλη μοιαζει με αυτη μοιαζει με αυτη του στηθους,τιποτε!Δοκιμασαμε κι ενα dr.browns με το οποιο ειχαμε κανει κι αλλη φορα δοκιμη κ το ειχε πιει μονορουφι.Σημερα δεν το αγγιζε! πεταξαμε κι 150ml γαλα....μαλλον  θα δοκιμασουμε κι αυριο το πρωι με το  mam.ουφ..θα σκασω...τι θα κανω αν δεν παιρνει μπιμπερο;;;;
ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ. ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ? ΝΗΣΤΙΚΗ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ?? ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΠΟΙΟ ΘΑ ΤΗΝ ΒΟΛΕΨΕΙ. ΕΜΕΝΑ ΣΤΟΝ ΚΩΝ.ΝΟ ΒΟΛΕΥΑΝ ΤΑ ΦΑΡΔΥΣΤΟΜΑ ΤΗΣ CHICCO. ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΔΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΒΟΛΕΥΟΥΝ. ΝΟΜΙΖΩ ΠΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΝΟ ΣΤΟΜΙΟ...

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ηθελα να ηξερα απο που βγηκε η εκφραση οτι τα μωρα ειναι μαμ,κακα κ νανι;;;;;

Ξυπνια απο τις 2 κ συνεχιζω...

Καλημερα σας!!!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτα (κάτι σας θυμίζει, ε; Razz Razz Razz )

Λέω στη γιατρό προχθές που έπαιρνα εξιτήριο:
- Με πονάει η τομή.
- Κοίτα να δεις, δεν είναι πόρτα, ανοίξαμε - κλείσαμε, τέλος
Θεά χαχαχαχαχαχαχα

Έχω να σας γράψω και παραλειπόμενα του μαιευτηρίου:
το ζευγάρι δίπλα μας ήταν κάτι καταπληκτικοί τύποι και γίναμε φίλοι. Ανταλλάξαμε τηλέφωνα και μιλάμε κάθε μέρα pirat 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!πως είστε;κοιμηθήκατε;εμεις κοιμηθήκαμε αλλα ειμαστε λιγο γκρινιαρες κ ανορεκτες λογω των εμβολίων.εχουν κανει κ λίγα δεκατουλια.
Παραμυθενια τι λέει η μικρη έπιασε κανένα μπιμπερο;

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ifi έγραψε:Ηθελα να ηξερα απο που βγηκε η εκφραση οτι τα μωρα ειναι μαμ,κακα κ νανι;;;;;

Ξυπνια απο τις 2 κ συνεχιζω...

Καλημερα σας!!!!!
Αχχχ τι να πω!θα πω το γνωστό : υπομονη!σε λιγο θα στρώσει θα δεις!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
3 διαφορετικα δοκιμασαμε το πρωι δε ρουφουσε καν κ το γαλα που χυνοταν στο στομα της το εβγαζε.πολυ στενοχωρια. Θα δοκιμασει το απογευμα ο μπαμπας με σωληνακι.ελπιζω να φαει...

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα μανούλες!!!Έχω αρχίσει και συνηθίζω το ξενύχτι μου φαίνεται...γιατί έχω παραπάνω ενέργεια...έχω κάνει ένα σορό δουλειές σήμερα!Βέβαια κατά τις 8 θα κατεβάσω ρολά και ασφάλειες αλλά κάτι είναι και αυτό!

Φιλάκια σε όλες!!!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κορίτσια!

Δεύτερη μέρα βυζο κρεμασμα ευτυχώς είναι η μαμα μου σήμερα γιατί θα πιαναμε αράχνες!

Πήγαμε εκκλησία πήραμε κ ευχουλα βγήκα κ στον έξω κόσμο! Μίλησα με άλλα 2πόδα! Ναι ναι! Ψωνισα κ στο σούπερ!

Η Αλέξια κατέβηκε λίγο πλατεία με τη μαμα μου γιατί το πάει για βροχη κ το αλλού ακυρώνεται!

Κ ερωτω μετά από ένα ξαπλωτο θηλασμό κ co bedding γιατί πρέπει να κάνει κακα ΤΏΡΑ και όχι σε μια ωρίτσα?

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
geia sas....geia sas..pws eiste?
h despoinoula gennhse?
emeis eimaste opws mas 3erete duskoilies...Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad 
hthela na h3era ayto tha diorthothei? exw alla3ei 500 galata afoy skeftomai mhpos ftaiei to diko mou telika:roll: Rolling Eyes Rolling Eyes 

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιουλη μου, απο την κουραση πιστευω νιωθεις ετσι...ειναι δυσκολο με τα δυο παιδια...!!Ξερω οτι θα ακουστει αστειο αλλα προσπαθησε να ξεκουραζεσαι...!!!


Παραμυθενια μου δοκιμαστε κι αλλες θηλες...καπου θα την πιασετε πιστευω!!!


Ιφακι μου,ειναι πολυ μικρουλα μωρε ακομα...μετα θα κοιμαται και θα σου λειπει, ετσι την εχω παθει εγω τις τελευταιες μερες...!!!Λιγο ακομα υπομονη...!!!


Ιωαννα μου πως τα πας με το χταποδακι...νιωθεις καλυτερα??Πολυ γλυκο που κρατησατε επαφη με την αλλη μανουλα και μιλατε...!!!


Μαιμουδακι πως ειναι οι ζαργανουλες??Εχουν ακομα δεκατα??


Μαρακι κρητικο, ετσι ειναι...με τον καιρο συνηθιζεις και παρα την κουραση...πετας!!!!χαχαχα


Σοφια υπεροχη η πρωτη βολτα ε???Χαλαρωσε οσο μπορεις τωρα που εχεις την μαμα σου!!!


Ευακι μου δεν νομιζω να φταει το δικο σου γαλα...ειναι λιγο ζορι ολο αυτο....ευχομαι να βρεθει λυση συντομα..!!!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου τι κάνετε; Χάθηκα το ξέρω...ε λοιπόν κι εγω όλη μέρα με θηλαστρο κ μπιμπερο ασχολιομουν χθες!
Ήθελα να βγω για ψώνια κ κομμωτήριο σήμερα καθώς αύριο σαραντιζουμε.
Τελικα έβγαλα 100 ml αλλα πήγα μόνο κομμωτήριο. Καλε, δεν αντέχω πολυ ώρα μακριά της!!!! Άλλη μέρα στα μαγαζιά λοιπόν.
Αύριο θα την πάμε εκκλησία κ μετα τραπέζι στη πεθερα, μας περιμένει μουσακας!
Ευτυχώς η δικη μου έχει πιάσει ολα τα είδη μπιμπερο. Παραμυθένια συνέχισε να δοκιμαζεις θηλες, καποια θα πιάσει.

Ευακι εύχομαι να βρεις τη λύση.
Γιουλακι διάβασα για το χεράκι του γιου σου.
Πω πω ταλαιπωρία. Εύχομαι να ξεμπερδεψετερ γρήγορα. Φιλακια στο αγοράκι σου!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια, έκανα μεγαλη ανακάλυψη η οποία μάλλον με λυπεί...
Δώσαμε απο το πρωι 2 φορές στη μπεμπα γάλα μου με μπιμπερο και τις 2 το έφαγε αμέσως και επεσε ξερη για ύπνο ενώ άλλες φορές μαρτυραμε για να κοιμηθεί.
Συμπέρασμα λοιπόν πως δεν τρωει καλα απο το στήθος ενώ με το μπιμπερο χορταινει...
Σε συνδυασμό με τα 800 μόνο γραμμάρια που έχει πάρει σε ένα μήνα καταλαβαίνω οτι μάλλον κουράζεται να θηλαζει...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 
Τι λέτε να κάνω; Να βγάζω καποια γεύματα και να δίνω με μπιμπερο;
Πφ προβληματιστηκα τωρα γαμωτο...Sad 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχουμε λίγα δεκατακια αλλα ζωηρεψαμε!

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εβινι μου...δοκιμασε το κανα δυο φορες ακομα κι αν δεις οτι πιανει βγαζε να τις δινεις ετσι...Αλλα οχι ολα τα γευματα...μην καταργησεις το στηθος!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 


Μια χαρα λοιπον οι ζαργανουλες...ζωηρες-ζωηρες!!!Στη φωτο που εχεις ποια ειναι η μεγαλη και ποια η μικρη??Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
JuliaG έγραψε:Εβινι μου...δοκιμασε το κανα δυο φορες ακομα κι αν δεις οτι πιανει βγαζε να τις δινεις ετσι...Αλλα οχι ολα τα γευματα...μην καταργησεις το στηθος!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 


Μια χαρα λοιπον οι ζαργανουλες...ζωηρες-ζωηρες!!!Στη φωτο που εχεις ποια ειναι η μεγαλη και ποια η μικρη??Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 
Αριστερά η μεγαλη,δεξια η μικρη!

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:
JuliaG έγραψε:Εβινι μου...δοκιμασε το κανα δυο φορες ακομα κι αν δεις οτι πιανει βγαζε να τις δινεις ετσι...Αλλα οχι ολα τα γευματα...μην καταργησεις το στηθος!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 


Μια χαρα λοιπον οι ζαργανουλες...ζωηρες-ζωηρες!!!Στη φωτο που εχεις ποια ειναι η μεγαλη και ποια η μικρη??Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 
Αριστερά η μεγαλη,δεξια η μικρη!

Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 379767 Γλυκουλικα μωρε...λατρευω διδυμακια!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 379767 

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Koritsares pws eiste?twra ksemperdepsa me ta genethlia tou suzugou...

Epitelous hremhsame me to neo gala,twra mou koimatai apo tis 7:30 ftou ftou...

Eva dokimase to sanilac ac 1 auto me eswse...

Dokimasa me luph na bgalw me tholastro kai evgala 40 gr kai apo tin arxi htan “ksefouskwto“ to stithos tha dwsw oso mporw

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
asteraki1989 έγραψε:Koritsares pws eiste?twra ksemperdepsa me ta genethlia tou suzugou...

Epitelous hremhsame me to neo gala,twra mou koimatai apo tis 7:30 ftou ftou...

Eva dokimase to sanilac ac 1 auto me eswse...

Dokimasa me luph na bgalw me tholastro kai evgala 40 gr kai apo tin arxi htan “ksefouskwto“ to stithos tha dwsw oso mporw

Να τον χαίρεσαι κορίτσι!

Κατι με τριγυρνά ,δεν αισθάνομαι πολυ καλα κ φοράω μάσκα καλου κακου.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να 'μαστε κι εμεις! Ευη μου οταν ειναι στο στηθος τη νιωθεις να ρουφαει;περιεργο μου φαινεται αυτο που λες...Η παιδιατρος ειπε κατι για το βαρος;πανες βρεχει; Μαιμου μου φυλαξου!Σοφακι ωραια η επαφη με τον εξω κοσμο ε;Τζουλια μου αρεσει που εισαι τοσο αισιοδοξο ατομο!παντα ετσι να εισαι κοριτσακι μου.Αστερακι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου.μην απογοητευεσαι απο τις αντλησεις.συνεχισε κ θα δεις οτι θα βγαζεις ολο κ περισσοτερο.τελικα το παραμυθακι μου εφαγε με μπιμπερο απο το μπαμπακα εν τη απουσια μου.Σας λεω ελειψα 4,5 ολοκληρες ωρες για εκπαιδευση σε ενα σωματειο που συμμετεχω κ μετα πηγαμε κ για καφε...Αυριο το πρωι εχω παλι εκπαιδευση.εβγαλα με το θηλαστρο 180 ελπιζω να φαει...Ευη εσυ τι μπιμπερο χρησιμοποιεις;λεω να παρω κ την calma να τη δοκιμασουμε.την εχει δοκιμασει καμια;

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:Κορίτσια, έκανα μεγαλη ανακάλυψη η οποία μάλλον με λυπεί...
Δώσαμε απο το πρωι 2 φορές στη μπεμπα γάλα μου με μπιμπερο και τις 2 το έφαγε αμέσως και επεσε ξερη για ύπνο ενώ άλλες φορές μαρτυραμε για να κοιμηθεί.
Συμπέρασμα λοιπόν πως δεν τρωει καλα απο το στήθος ενώ με το μπιμπερο χορταινει...
Σε συνδυασμό με τα 800 μόνο γραμμάρια που έχει πάρει σε ένα μήνα καταλαβαίνω οτι μάλλον κουράζεται να θηλαζει...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 
Τι λέτε να κάνω; Να βγάζω καποια γεύματα και να δίνω με μπιμπερο;
Πφ προβληματιστηκα τωρα γαμωτο...Sad 
Εύη νομίζω άδικα αγχώνεσαι, πρέπει να παίρνουν τουλάχιστον 180 γρ εβδομαδιαίως οπότε καλά είστε! Όταν θηλαζει νιώθεις να τραβάει καλά?

Maimou2009 έγραψε:Εχουμε λίγα δεκατακια αλλα ζωηρεψαμε!
Ζωηρές ζαργανες :-):-):-)

Paramythenia έγραψε:Να 'μαστε κι εμεις! Ευη μου οταν ειναι στο στηθος τη νιωθεις να ρουφαει;περιεργο μου φαινεται αυτο που λες...Η παιδιατρος ειπε κατι για το βαρος;πανες βρεχει; Μαιμου μου φυλαξου!Σοφακι ωραια η επαφη με τον εξω κοσμο ε;Τζουλια μου αρεσει που εισαι τοσο αισιοδοξο ατομο!παντα ετσι να εισαι κοριτσακι μου.Αστερακι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου.μην απογοητευεσαι απο τις αντλησεις.συνεχισε κ θα δεις οτι θα βγαζεις ολο κ περισσοτερο.τελικα το παραμυθακι μου εφαγε με μπιμπερο απο το μπαμπακα εν τη απουσια μου.Σας λεω ελειψα 4,5 ολοκληρες ωρες για εκπαιδευση σε ενα σωματειο που συμμετεχω κ μετα πηγαμε κ για καφε...Αυριο το πρωι εχω παλι εκπαιδευση.εβγαλα με το θηλαστρο 180 ελπιζω να φαει...Ευη εσυ τι μπιμπερο χρησιμοποιεις;λεω να παρω κ την calma να τη δοκιμασουμε.την εχει δοκιμασει καμια;
Είναι ότι πιο κοντά στο στήθος λένε! Πάρε ένα να δεις,είναι λίγο τσιμπημενα !

Edit: Αστερακι να χαίρεσαι την κολώνα σου!

Κορίτσια σας εχω πει πως η μικρή έχει μακριά δάκτυλα στα χέρια άλλα στα πόδια τα δάχτυλα του μπαμπά της? Πως θα βάζουμε πεδιλα ω ρε???

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια,
δεν σας προλαβαίνω και εξηγούμαι:

Εγώ πρέπει να αντλώ κάθε 2 ώρες γιατί έχω απίστευτα μεγάλη παραγωγή και πρέπει να αποσυμφορίζω.
Δεν ήξερα να το αδειάζω το στήθος, έπιασα μία σκληράδα και ήρθε σήμερα η "σύμβουλος θηλασμού/συνεργάτης της γιατρού και της μαίας μου" και μου έβγαλε 150ml με τη μία!
Στο καπάκι βάλαμε δοκιμαστικά και τη Ρόζα στο δεξί στήθος που έχει πια γιάνει. Σκέτη πόναγε. Με ψευδοθηλή μπόρεσα και θήλασα. Καλόφαγε και έκανε 4ωρο νάνι! Άκουγα και το γκλουπ-γκλουπ!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 875502 

Μου είπαν αν θέλω να ξαναδοκιμάσω αλλά φοβάμαι. Τη Δευτέρα θα έρθει η μαία μου να ξαναδοκιμάσουμε.

Εν τω μεταξύ, έφτιαξε και το άλλο στήθος μου. Δηλαδή, Δευτέρα θα μπορούμε να πειραματιστούμε!

Το πρόγραμμά μας έχει ως εξής:
εγώ αντλώ κάθε 2 ώρες για να μην πετρώσω. Συνολικά άντληση και ματζούνια στο στήθος μου παίρνουν 1 ώρα.

Τάισμα με σύριγγα (τρώει πολύ χρόνο), άλλαγμα και όλες τις δουλειές του σπιτιού και τις εξωτερικές δουλειές κάνει ο μαγειρούλης.

Είμαστε απίστευτα κομμάτια αλλά πιστεύω θα ανταμειφθούμε.

Ευτυχώς ταΐζοντας με σύριγγα, η Ροζούλα δεν έχει ξεχάσει να πιάνει το στήθος!

Ουφ..... Κουράγιο.... Θα τα καταφέρουμε! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 417472 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαχα! Κ τι έχουν τα δάχτυλα του μπαμπα δηλαδη;
Ίσως αγχωνομαι άδικα αφου η αύξηση του βάρους ειναι εντός ορίων για μωρο που θηλαζει, βρέχει πολλές πάνες, κανει τα κακα που πρέπει, ψηλωσε, αλλάξαμε νούμερο σε ρούχα κ πάνες....
Την ακούω να καταπινει κ νιώθω που ρουφαει οταν θηλαζει αλλα μετα απο λίγο σταματά. Γι'αυτο λέω μήπως κουράζεται...
Αν κ σήμερα έβγαλε πολλές γουλιες γάλα,μέχρι κ απ´τη μύτη...
Βασικα αγχωνομαι οταν ολα τα μωρα στην ηλικία της ειναι 4-5 κιλα.
Εμείς βγήκαμε απο κλινικη στις 21/10 2800 κ σήμερα ζυγίζει 3680. Μωρε αλλα γεννιούνται τόσο...
Τελοσπαντων θα μιλήσω κ με παιδιατρο αλλα ήθελα να ψαχτω πριν ακούσω κατι για συμπλήρωμα....
Παραμυθένια, έχω διαφορα μπιμπερο, chicco, dr.brown, mum κτλ
Ολα της τα έχω δώσει.
Σας ζαλισα; Την έχω αγκαλια κ κοιμάται, φοβάμαι να τη πάω στο κρεβάτι της μην ξυπνήσει...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 28 534787 
Ξύπνησε...!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις