Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
71 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 71 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 24 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 33]

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αντε μου...ξαπλωσε...ξεκουρασου...χορτασε υπνο...παρε δυναμεις γιατι θα σου χρειαστουν την Κυριακη που θα ερθει το χταποδακι...!!!Razz Razz Razz Razz 

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Zouzounes ti kanete;
Emeis eimaste mia xara apo xtes eimaste sth mama mou giati o afenths arrwsthse,kai epitelous koimithika ligo.
O mikros mou ksupnaei kathe treis wres eixame kai ta ponakia mas bebaiws,th nuxta mou ksupnaei duo fores gia gala kai den paleuetai,prwta mou ksupnouse stis pente wres.

Sbouritsa me to kalo kopela mou kai,opou nanai erxetai...

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eva evaki έγραψε:kalhspera.. ki apo mas...!
hmikranies synnexizonte..kai poio dynates... ap xtes..spondilikh sthlh elehnh..milhsa me giatro kai me troma3e ligaki h alhtheia einai ..prin 3 xronia eixa ena sovaro troxeo to opoio xreiazotane xeirorgeio 3 spondiloi kai den to ekana..to idio kai ston ayxena emna sovaro trauma...! KAI MOU EIPE OTI H EPISKLHRIDIOS MPOREI NA EPIREASE ARNITIKA..THN KATASTASH MOU AYTH..THN ALLH EBDOMADA THA KANW MAGNITIKH KAI KATPOIES ALLES E3AITASEIS!
fraoulinaki akoma palu kaka oxi..ti na ftaiei re gamwto julie help me...Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 
ωχ ρε Ευάκι μου, πονας ε???πηγαινε να κανεις τις εξετασεις, αλλα ελπιζω να μην ειναι απολυτως τιποτα...ισως να καθεσαι πολυ ωρα σε λανθασμενη σταση κρατωντας τη μπεμπα και να επιβαρυνθηκε η μεση, και να ειναι ασχετο με το ατυχημα. ξεκουρασου οσο μπορεις. οσο για τα κακακια, τι κανεις με το κομφορτ? δινεις συνεχεια, κανεις μιξη με το απλο? 
 
Mamageorge να το χαιρεσαι το αγορακι σου!!

Παραμυθενια μου τι ομορφα χειλακια ειναι αυτα!!!!? φτου σου μπουμπουκακι μου!!!τελικα τι σλινγκ παρηγγειλες?

Μαιμουδακι τωρα ειδα οτι οι ζαργανες χθες εγιναν 3 μηνων!!!!γιουπιιιιιιιιιιιιι!!!να σας ζησουν!!!!!!

Τσιριτρακι μου δυστυχως ετσι ειναι στην αρχη. ειναι η καθε μερα ΙΔΙΑ....εντελως!!! σε λιγο ομως θα ξεπεταχτει η μπεμπουλα και θα την στολιζεις,θα την αρπαζεις και θα βγαινεις για τα καφεδακια σου με την κορουλα σου και θα ειναι τελεια!!!ξερω ειναι πολυ δυσκολη φαση, αλλα σε λιγες μερες θα περασει!!!
Εμενα για τον αφαλο παντως και στα δυο παιδια μου ειπαν οχι οινοπνευμα.μονο μπεταντιν. η αληθεια ειναι οτι σκεφτομαι το τσουξιμο του να βαζεις οινοπνευμα σε μια πληγη και ανατριχιαζω....!!! στον Κων.νο επεσε την 10η μερα ενω στη μπεμπα την 5η...!για να εχει αιματακι τριγυρω μαλλον ετοιμαζεται..
 
ΧΤΑΠΟΔΙ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΨΟΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ!!!μα τι αναποφασιστο κοριτσι ειναι αυτο???τρεχει την μανουλα τωρα, ας ελπισουμε οτι θα ειναι φρονιμη οταν θα βγει!!! Smile
Για τη διαρροη τι σου ειπαν? 
 
Μαρακι ηρακλειο και γω ακουω σεκς και κουραζομαι...ουφ,να,ειδες???κουραστηκα ηδη...χιχιχι (τετοιο κακο πρωτη φορα στη ζωη μου... Razz)
Γιατι κοριτσακι μου σε πιανουν τα κλαματα??? εγω παλι ειμαι μες στα νευρα!!!δεν αντεχω τη μαμα μου ΚΑΘΟΛΟΥ ωρες ωρες....ειδικα οταν το παιζει ξερολας, οταν αμφισβητει τα 150 βιβλια για τη μητροτητα που εχω διαβασει, και τα 350 βιντεο που εχω δει λεγοντας "εμεις πώς σας μεγαλωσαμε??τωρα ξαφνικα γινατε επιστημονες..." γκρρρρρ
αλλα και με τον αντρα που πεταααααααααει χαρταετο!!! σημερα του ειπα 3 φορες να κανει μπανιο τη μικρη και βαριοταν...τελικα την εκανα εγω... πάλι γκρρρρρρρ!!!! ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙΙΙΙΙΙΙ ....

Και μενα η μικρη ξυπναει με το που την βαζω στη καλαθουνα...αλλα τα βραδια επειδη ξυπναει καποια στιγμη ο μεγαλος και μετακομιζει ο τασος στο παιδικο, βρισκω ευκαιρια για co-sleeping με την μπεμπα...πεταω και το βυζι εξω να ειναι ετοιμοπαράδοτο και ολα μια χαρα!!!

Α!οσο για το ονομα, ναι ρε Ιωαννα....να εχει μια ονομαστικη γιορτη η καημενουλα... χιλια συγνωμη αλλα το ροζα-μαρια μου φερνει στο μυαλο θριλερ (το μωρο της Ροζμαρι..) . θα την φωναζετε σκετο ροζα ετσι κι αλλιως??ο,τι και να ειναι το δευτερο ονομα?? ή θελετε να βρειτε συνδυασμο (Ροζαλια, ροζαλίντα -παω στοιχημα οτι δεν εχεις καν ακουστα τη μεξικανικη τηλενουβελα χιχιχιχι)???

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ε όχι και μεξικάνικη τηλενουβέλα το χταπόδι! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χταπόδι μουτθο μουτθο γουαπα μουχερ! Ολε!

despoinaro


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα κορίτσια πως είστε;; Εμείς είχαμε γιατρό χτες είδαμε τη μπέμπα μας! Ο υπέρηχος μας την βγάζει λίγο μεγάλη αλλα δεν μας ανησυχεί τόσο πολύ! Αν δεν γεννήσω μέχρι τις 19 πάμε με πρόκληση την άλλη Παρασκευή, αλλα ελπίζω κ εύχομαι να θελήσει να βγει μόνη της μέχρι τότε! Συσπάσεις αρκετές, πονάκια που κ που, έχει μπει στη λεκάνη αλλα το κακό είναι οτι μου έχει ανεβεί λίγο η πίεση κ την παρακολουθώ 3 φορές τη μέρα! Αυτά κ απο μένα...

Ιωάννα όλοι μου λένε κ εμένα οτι θα βγει επαναστάτρια κ μας βλέπω να πηγαίνουμε με συνοδεία περιπολικών στο Αλεξανδρα! Ε ρε γλέντια!!

Κάτι άσχετο ρε κορίτσια στο μαιευτηριο με τα λόχεια οι σερβιέτες οι μεγάλες οι night πιστεύετε οτι είναι εντάξει ή να πάρω πιο μεγάλες;

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα!!

Χθες δεν μπορούσα να συνδεθώ με τίποτα Twisted Evil Twisted Evil 

Το χταπόδι κάνει κόλπα ε?Δεν πειράζει σε τρέχει τώρα για να είναι ήσυχο κοριτσάκι μετά Wink 
Κι εγώ θα πρότεινα να έχει ονομαστική εορτή για να μην νιώθει κάπως απέναντι στα άλλα παιδάκια.(τα οποία παιδάκια απ'οτι είδα απο τα ανηψάκια μου,στο δημοτικό λένε πολλές κακίες)

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!Να χαίρεσται τα παιδάκια σας και τις οικογένειές σας!!

Εμείς μπορώ να πω οτι στανταρ στρώσαμε με τον ύπνο.12:30 με 8:30 η μικρούλα μου!!Shocked

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούδια!
Το να κοιμάσαι 10 ώρες σερί το βράδυ είναι ένδειξη τοκετού; Laughing Laughing Laughing 

Πάντως η μέση μου από ψες πονάει... Πονούσε και στον ύπνο μου δηλαδή (για αυτό κοιμήθηκα μόνο 10 ώρες)
Κάτι γίνεται. Και η κολπική εξέταση δεν με ενόχλησε κα-θό-λου! Shocked 

despoinaro έγραψε:Καλημέρα κορίτσια πως είστε;; Εμείς είχαμε γιατρό χτες είδαμε τη μπέμπα μας! Ο υπέρηχος μας την βγάζει λίγο μεγάλη αλλα δεν μας ανησυχεί τόσο πολύ! Αν δεν γεννήσω μέχρι τις 19 πάμε με πρόκληση την άλλη Παρασκευή, αλλα ελπίζω κ εύχομαι να θελήσει να βγει μόνη της μέχρι τότε! Συσπάσεις αρκετές, πονάκια που κ που, έχει μπει στη λεκάνη αλλα το κακό είναι οτι μου έχει ανεβεί λίγο η πίεση κ την παρακολουθώ 3 φορές τη μέρα! Αυτά κ απο μένα...

Ιωάννα όλοι μου λένε κ εμένα οτι θα βγει επαναστάτρια κ μας βλέπω να πηγαίνουμε με συνοδεία περιπολικών στο Αλεξανδρα! Ε ρε γλέντια!!

Κάτι άσχετο ρε κορίτσια στο μαιευτηριο με τα λόχεια οι σερβιέτες οι μεγάλες οι night πιστεύετε οτι είναι εντάξει ή να πάρω πιο μεγάλες;
Στο Αλεξάνδρα, ειδικά την Κυριακή μόνο με περιπολικό θα φτάσετε!
Νομίζω πως για τα λόχεια θα χρειαστείς κάτι τύπου πάνα-βρακάκι (tena)! Ειδικά για τις μέρες του μαιευτηρίου. Λογικά θα 'χεις πολλά λόχεια!

mamageorge,
12.30-8.30!!!! Ουαου!!!!
Δώσε κουράγιο στις άλλες μανούλες!!!!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!
Οι ζαργανες απο σημερα ξανα μπήκαν σε προγραμμα.00:00 τελευταίο γεύμα,07:00 πρωτο γεύμα κ ανά τρίωρο.επτα γεύματα την ημερα κ μολις αυξηθούν λιγο τα μλ που πινουν θα τις αφήνω πιο πολυ να κοιμούνται.θα το πω κ στην παιδιατρο το σύστημα μηπως νομίζει να τους κανω έξι τα γεύματα απο τωρα.εχουμε εμβόλιο αυτη την εβδομαδα!σημερα εχω φουλ σίδερο.το απογευμα μαλλον θα πάμε για καφε.το καθιέρωσαμε μια φορα την εβδομαδα.
Απ οτι βλεπω ουτε η Ιωάννα ουτε η Δέσποινα γέννησαν!
Οι υπόλοιπες πως κοιμηθήκατε;

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:το απογευμα μαλλον θα πάμε για καφε.το καθιέρωσαμε μια φορα την εβδομαδα.
Έτσι, maimou, ζήσε στα άκρα!!! Laughing Laughing Laughing 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:το απογευμα μαλλον θα πάμε για καφε.το καθιέρωσαμε μια φορα την εβδομαδα.
Έτσι, maimou, ζήσε στα άκρα!!! Laughing Laughing Laughing 
Πολυ φοβάμαι οτι θα κοπεί κι αυτο οταν θα χειρουργηθει η Πεθερα,αλλα τι να κανουμε καλα να ναι να συνέλθει,να μπορει να παιρνει τα εγγόνια αγκαλια.

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιωάννα χρωστάς κατι φωτογραφιες ε;

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το ξέρω πως χρωστώ φωτογραφίες αλλά δεν έχουμε αξιωθεί να το φτιάξουμε το δωματιάκι μας!

Και ο μαγειρούλης δουλεύει διπλοβάρδια σήμερα και αύριο....

Δευτέρα που 'χει ρεπό, μάλλον θα τον στριμώξω

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερες κι απο εμας!Σημερα κοιμηθηκαμε 2 με 7 παρα αλλα ο Παραμυθενιος αφησε τη μικρη στι κρεβατι μας κι ετσι δεν καλοκοιμηθηκα.Επισης εχω να πω οτι χθες βραδυ την καναμε μπανιο με τη μαμα μου κ δεν εκλαψε σχεδον καθολου ενω συνηθως πλανταζει οταν τελειωνει τι μπανιο.αληθεια εσεις τι ωρα τα κανετε μπανακι;στα χερια ακομη η χρησιμοποιειτε μπανακι;

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσια! Πως ειστε?

Ιωαννα πως πας?

Εγω εχω ξεκανει κοριτσια. Χτες η μπεμπα ηταν 10.30-2.30 στο βυζι με διαλειμμα μονο για αλλαγμα.γιατι τα κανε καθε τρεις κ λιγο κ ρεψιμο. Τα ε π α ι ξ α!!!! Δεν κοιμοταν το βραδυ καθολου, δεν ηξερα τι ωρα να την ξαναταισω ενα χαλι! 

Εσεις ποση ωρα τα αφηνετε χωρις να φανε? Πχ αν ξεκινησει στις 9 κ τελειωσει στις 10.30 ποτε θα το ξαναταιζατε?

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiritri έγραψε:Καλημερα κοριτσια! Πως ειστε?

Ιωαννα πως πας?

Εγω εχω ξεκανει κοριτσια. Χτες η μπεμπα ηταν 10.30-2.30 στο βυζι με διαλειμμα μονο για αλλαγμα.γιατι τα κανε καθε τρεις κ λιγο κ ρεψιμο. Τα ε π α ι ξ α!!!! Δεν κοιμοταν το βραδυ καθολου, δεν ηξερα τι ωρα να την ξαναταισω ενα χαλι! 

Εσεις ποση ωρα τα αφηνετε χωρις να φανε? Πχ αν ξεκινησει στις 9 κ τελειωσει στις 10.30 ποτε θα το ξαναταιζατε?
Η Πατσούρου λέει κάθε 2 ώρες μέχρι να ανακτήσουν το βάρος της γέννησης +200γραμμάρια.
Μετράς από την αρχή του κάθε θηλασμού.

Τη νύχτα κάθε 3 ώρες (από την αρχή του προηγούμενου θηλασμού)

Μόλις ανακτήσουν το βάρος της γέννησης + 200γραμμάρια,
δεν ξυπνάς τη νύχτα, τη μέρα κάθε 3 ώρες!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε: Καλημερες κι απο εμας!Σημερα κοιμηθηκαμε 2 με 7 παρα αλλα ο Παραμυθενιος αφησε τη μικρη στι κρεβατι μας κι ετσι δεν καλοκοιμηθηκα.Επισης εχω να πω οτι χθες βραδυ την καναμε μπανιο με τη μαμα μου κ δεν εκλαψε σχεδον καθολου ενω συνηθως πλανταζει οταν τελειωνει τι μπανιο.αληθεια εσεις τι ωρα τα κανετε μπανακι;στα χερια ακομη η  χρησιμοποιειτε μπανακι;
Εγω χρησιμοποιώ τον νηπτηρα σαν μπανακι.τον γεμίζω νερο κ τα κανω.εμεις τωρα που ξανα μπήκαμε σε προγραμμα θα τις κανω στις 21:00 .

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κι απο μας! Όχι χθες δεν κοιμήθηκαμε τέλεια...ίσα ίσα είχαμε γκρίνιες κ πονακια.
Ή αυτοματιαστηκα ή την ενοχλούν οι επισκέψεις. Οπότε έχουμε κόσμο στο σπίτι το βράδυ ειναι ανήσυχη...
Ιωάννα καλα τα λέει η Πατσουρου αλλα δεν βγαίνει...αν ξεκινήσω θηλασμο στις 10 κ τελειώσω στις 12 ποτε την ξαναταιζω;
Εμένα πάντως δεν βγαίνει με τίποτα το σύστημα Πατσουρου στο θεμα ωρών...

Μπανακι κάνουμε καθε βράδυ μετα τις δέκα.
Τη βάζω σε μπανακι που έχω μέσα κ καθίσματακι σαν ξαπλώστρα. Της αρέσει παρα πολυ!!! Δεν έχει κλαψει ποτε!

Δεσποινα κ Ιωαννα να περιμένουμε γεννητουρια σήμερα;;;

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρε Ευη μου πες μου σε παρακαλω εδυ πως το κανεις? Ουτε εμενα μου βγαινουν οι ωρες! Σας λεω χτες ηταν στο βυζο 4 ωρες. Εκει.τι να μετρησεις?

Επιτελους ο αφαλος μας πεφτει, κρεμεται!!!

Τη ζυγισα σημερα 100γραμ + απο χτες ειναι δυνατον? 
Ρε κοριτσια ωραια ολα οσα λένε αλλα κανει να τρωει τοσο πολυ???
Φαι κ χεσιμο κ ξανα το ιδιο επί 4 ωρες? Μηπως να βαλω εν οριο? Πχ στη μια ωρα στο βυζι να την κοβω? Δε ξερω εχω μπερδευτει πολυ!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiritri έγραψε:Ρε Ευη μου πες μου σε παρακαλω εδυ πως το κανεις? Ουτε εμενα μου βγαινουν οι ωρες! Σας λεω χτες ηταν στο βυζο 4 ωρες. Εκει.τι να μετρησεις?

Επιτελους ο αφαλος μας πεφτει, κρεμεται!!!

Τη ζυγισα σημερα 100γραμ + απο χτες ειναι δυνατον? 
Ρε κοριτσια ωραια ολα οσα λένε αλλα κανει να τρωει τοσο πολυ???
Φαι κ χεσιμο κ ξανα το ιδιο επί 4 ωρες? Μηπως να βαλω εν οριο? Πχ στη μια ωρα στο βυζι να την κοβω? Δε ξερω εχω μπερδευτει πολυ!
Την αφήνω ελεύθερη. Τρώει όσο κ οπότε θελει. Μόλις τελειώσει κοιμάται κ ξανά τρώει μόλις ξυπνήσει απο μονη της.μετα απο 2 ώρες; 4 ώρες; Όσο της πάρει. Δεν τη ξυπναω.
Η γιατρός μου είπε να μην την ξυπναω αρκει να τρώει 6 γεύματα τουλάχιστον. Εμένα έβαλε 100 γράμ σε 3 μέρες. Κακο δεν ειναι τσιριτρακι, μπράβο που παίρνει βαρος!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια απο οτι εχω διαβάσει κ εχω καταλάβει το δίωρο ισχύει οταν π.χ τρωει μισή ωρα κ κοιμαται πρεπει να τα ξυπνατε στις δυο ωρες μεχρι να ανακτήσουν αυτο που ειπε η Ιωάννα.εσας που ειναι κρεμασμένα απο το βυζι,ακομα,θα τρώνε οποτε θελουν μεχρι να αποφασίσουν να μπουν σε προγραμμα.

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα και από εμάς!!!Εμείς ψιλοκαλά κοιμηθήκαμε αν εξαιρέσεις ότι με τους θορύβους που κάνει στην αναπνοή πετάγομαι συνέχεια πάνω να δω αν έκανε αναγωγή!Θέλω να περάσουν και να αρχίσει να αναπνέει κανονικά πάλιιιιι!!!κοιμήθηκε 2:30 με 5:30 και μετά 6 με 9:30 όπου έκανε μια αναγωγή και της βγήκαν από την μυτούλα!!!Περιττό να πω ότι χέστηκα πάνω μου!!!ζορίστηκε το πουλάκι μου και πλάνταξε στο κλάμα!!!Νομίζω δεν θα ξανακοιμηθώ ποτέ ήρεμη!!!


Paramythenia έγραψε: Καλημερες κι απο εμας!Σημερα κοιμηθηκαμε 2 με 7 παρα αλλα ο Παραμυθενιος αφησε τη μικρη στι κρεβατι μας κι ετσι δεν καλοκοιμηθηκα.Επισης εχω να πω οτι χθες βραδυ την καναμε μπανιο με τη μαμα μου κ δεν εκλαψε σχεδον καθολου ενω συνηθως πλανταζει οταν τελειωνει τι μπανιο.αληθεια εσεις τι ωρα τα κανετε μπανακι;στα χερια ακομη η  χρησιμοποιειτε μπανακι;
Εμείς κάνουμε κατά τις 9-10 αναλογα την ώρα που σχολάει ο μπαμπάς μας...στο χέρι την κάνουμε ακόμα μπάνιο...και εμάς κλαίει αρκετά....

tsiritri έγραψε:Καλημερα κοριτσια! Πως ειστε?

Ιωαννα πως πας?

Εγω εχω ξεκανει κοριτσια. Χτες η μπεμπα ηταν 10.30-2.30 στο βυζι με διαλειμμα μονο για αλλαγμα.γιατι τα κανε καθε τρεις κ λιγο κ ρεψιμο. Τα ε π α ι ξ α!!!! Δεν κοιμοταν το βραδυ καθολου, δεν ηξερα τι ωρα να την ξαναταισω ενα χαλι! 

Ο μαύρος κύκλος έχει φτάσει στο πάτωμα και σένα ε??

Εσεις ποση ωρα τα αφηνετε χωρις να φανε? Πχ αν ξεκινησει στις 9 κ τελειωσει στις 10.30 ποτε θα το ξαναταιζατε?
Εγώ δεν το μπορώ το πρόγραμμα της Πατσούρου...αν την ξυπνήσω δεν πεινάει αρκετά τρώει πολύ λίγο και κοιμάται...οπότε την αφήνω να ξυπνήσει μοναχούλα της...αφού παίρνει βάρος δεν θα αγχωθώ και για αυτό!!!

evini7 έγραψε:Καλημέρα κι απο μας! Όχι χθες δεν κοιμήθηκαμε τέλεια...ίσα ίσα είχαμε γκρίνιες κ πονακια.
Ή αυτοματιαστηκα ή την ενοχλούν οι επισκέψεις. Οπότε έχουμε κόσμο στο σπίτι το βράδυ ειναι ανήσυχη...
Ιωάννα καλα τα λέει η Πατσουρου αλλα δεν βγαίνει...αν ξεκινήσω θηλασμο στις 10 κ τελειώσω στις 12 ποτε την ξαναταιζω;
Εμένα πάντως δεν βγαίνει με τίποτα το σύστημα Πατσουρου στο θεμα ωρών...

Ούτε εμένα μου βγαίνουν!!!

Μπανακι κάνουμε καθε βράδυ μετα τις  δέκα.
Τη βάζω σε μπανακι που έχω μέσα κ καθίσματακι σαν ξαπλώστρα. Της αρέσει παρα πολυ!!! Δεν έχει κλαψει ποτε!

Δεσποινα κ Ιωαννα να περιμένουμε γεννητουρια σήμερα;;;

Σβουρίτσα όλο γυμνάσια σου κάνει το χταποδάκι!!!Εγώ ποντάρω στην Δευτέρα πάντως!!!Σήμερα πως είσαι???

Μαιμουδάκι καφεδάκι ε??τυχερούλα!!!Πιες και για μας!!!

Βρε κορίτσια μου είπε ο γιατρός να της βάζω ορό στην μυτούλα 4 φορές την ημέρα αλλά σφαδάζει....την λυπάμαι!!!!Εσάς κλαίνε όταν βάζετε???

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
KALHMERA SAS...ZOUZOUNES...DEN SAS EXW DIAVASEI ME SYNXORITE..Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ???????????
H FRAOULINA SPEYDEI GIA YPOTHETO H MIKROKLHSMA....TO KAHMENO MOU...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 
EGW TELEYTAIA DEN PEIRAZEI ..PRWTA NA DW OTI PANE OLA KALA ME TO NINAKI MOU KAI META EGW! TO FRISOLAC TIPOTA DEN EKANE 3 MERA XWRIS KAKAKIA....MAS EDWSE ALLO GALA...EXW APELPISTEI....!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 No No No No No 
SVOYRA KATIO PHRE TO MATI MOU GIA ONOMA...! DWSE STO XTAPODAKI SOU KAI ENA DEYTERO ONOMATAKI NA XAREI GIORTOYLA H KAKOMIRITSA THA THELEI SAN PAIDAKI KAI EGW EXW GIORTH GENNETHLIA 11 KAI 12 /9 OTAN ANOIGAN PANTA TA SXOLEIA KAI EFTASA NA KANW PARTY STA 18 MOU..HTANE APESIO... ASE POU EPERNA ENA DWRO PANTA KAI SAN PAIDAKI HTANE FRIKH..!
GIA DIAFOTISTEME LIGAKI...NA DW GNWMES..
RAFAELA....η ariadnh????????????????

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eva evaki έγραψε:KALHMERA SAS...ZOUZOUNES...DEN SAS EXW DIAVASEI ME SYNXORITE..Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ???????????
 H FRAOULINA SPEYDEI GIA YPOTHETO H MIKROKLHSMA....TO KAHMENO MOU...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 
EGW TELEYTAIA DEN PEIRAZEI ..PRWTA NA DW OTI PANE OLA KALA ME TO NINAKI MOU KAI META EGW! TO FRISOLAC TIPOTA DEN EKANE 3 MERA XWRIS KAKAKIA....MAS EDWSE ALLO GALA...EXW APELPISTEI....!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 No No No No No 
 SVOYRA KATIO PHRE TO MATI MOU GIA ONOMA...! DWSE STO XTAPODAKI SOU KAI ENA DEYTERO ONOMATAKI NA XAREI GIORTOYLA H KAKOMIRITSA THA THELEI SAN PAIDAKI KAI EGW EXW GIORTH GENNETHLIA 11 KAI 12 /9 OTAN ANOIGAN PANTA TA SXOLEIA KAI EFTASA NA KANW PARTY STA 18 MOU..HTANE APESIO... ASE POU EPERNA ENA DWRO PANTA KAI SAN PAIDAKI HTANE FRIKH..!
GIA DIAFOTISTEME LIGAKI...NA DW GNWMES..
RAFAELA....η  ariadnh????????????????
Αχ μωλέ το φραουλάκι!!!Να σκέφτεσαι ότι είναι για το καλό της!!!
Εγώ προτιμώ το Αριάδνη πάντως...

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eva evaki έγραψε:KALHMERA SAS...ZOUZOUNES...DEN SAS EXW DIAVASEI ME SYNXORITE..Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ???????????
 H FRAOULINA SPEYDEI GIA YPOTHETO H MIKROKLHSMA....TO KAHMENO MOU...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 
EGW TELEYTAIA DEN PEIRAZEI ..PRWTA NA DW OTI PANE OLA KALA ME TO NINAKI MOU KAI META EGW! TO FRISOLAC TIPOTA DEN EKANE 3 MERA XWRIS KAKAKIA....MAS EDWSE ALLO GALA...EXW APELPISTEI....!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 15 534787 No No No No No 
 SVOYRA KATIO PHRE TO MATI MOU GIA ONOMA...! DWSE STO XTAPODAKI SOU KAI ENA DEYTERO ONOMATAKI NA XAREI GIORTOYLA H KAKOMIRITSA THA THELEI SAN PAIDAKI KAI EGW EXW GIORTH GENNETHLIA 11 KAI 12 /9 OTAN ANOIGAN PANTA TA SXOLEIA KAI EFTASA NA KANW PARTY STA 18 MOU..HTANE APESIO... ASE POU EPERNA ENA DWRO PANTA KAI SAN PAIDAKI HTANE FRIKH..!
GIA DIAFOTISTEME LIGAKI...NA DW GNWMES..
RAFAELA....η  ariadnh????????????????
Αχ μωλέ το φραουλάκι!!!Να σκέφτεσαι ότι είναι για το καλό της!!!
Εγώ προτιμώ το Αριάδνη πάντως...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 24 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις