Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
55 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 55 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 33]

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα αγάπες!!!Χάθηκα χτες αλλά είχα μια απάισια μέρα!!!Από προχτές το βράδυ το γοργονάκι μου άρχισε να κάνει κάτι περίεργους ήχους και θορύβους στην αναπνοή...σαν να είναι κρυωμένη και να έχει ακροαστικά...δεν είχε μυξούλες και κατα περιόδους σταματούσε...όλη την νυχτα έμεινα ξύπνια να την κοιτάω...το πρωί πήρα παιδίατρο και μου είπε να της την πάω κατά τις 1 το μεσημέρι...εγώ το κλάμα που έριξα χτες δεν το έχω ξαναρίξει πιστεύω...πήγαμε τελικά και ευτυχώς δεν είναι τίποτα σοβαρό...απλά επειδή γεννήθηκε λίγο μικρύλα και με καισαρική οι πνεύμονες δεν συμπιέστηκαν καλά και έχουν ακόμα αμνιακό ή βλέννες που προκαλούν αυτούς τους ήχους...κατά τα άλλα σε 3 μέρες από την έξοδο μας ανακτήσαμε και πήραμε και λίγο έξτρα βάρος και πήγαμε 2700γρ.Το γαλατάκι της μαμάς κάνει καλή δουλειά λεει...
Πάντως αυτές οι ορμόνες ρε κορίτσια είναι δράμα...και αφού ησύχασα ότι δεν εχει κάτι...μέχρι το βράδυ έκλαιγα...
Η νύστα και η εξάντληση μεγάλος πόνος...
Άσε που τα 3 κιλά έγιναν 1!!!Θα ρέψω αν συνεχίσω έτσι!!!

Ερώτηση προς αποκλειστικά θηλάζουσες μανούλες....
Το στήθος μου παραγεμίζει γάλα κάθε φορά μέχρι να θηλάσω....αφού τα βάζω εναλλάξ...και με πονάει..μήπως να βγάζω λίγο με το θήλαστρο μέχρι να έρθει πάλι η σειρά του??

Βινάκι μου πόσο χάρηκα που μας έγραψες νέα σου!!!σε σκεφτόμασταν πολύ όλες!!!Περιπέτεια μεγάλη πέρασες πάλι αλλά εσύ αυτό που πρέπει να κρατήσεις είναι το αποτέλεσμα!Τον μικρό σου πρίγκιπα δηλ!!!
Να είστε πάντα καλά και οι 2 και όποτε μπορείς να μας γράφεις!!!
φιλάκια!!


Paramythenia έγραψε:Μαιμου μου δυστυχως δε γνωριζω... κοριτσακια που πηρατε σλινγκ,Μαιμου,Ζβουριτσα,Εvini,Μαρακι κρητικο,Τσιριτρακι,τι υλικο πηρατε κ τι μεγεθος;ειμαι 1.66 ναπαραγγειλω το μικρο η το μκανονικο μεγεθος;
Κοριτσάκι μου γλυκό και μικρή παραμυθένια αγώ πήρα λινό και το μικρό μέγεθος...δυσκολεύομαι λίγο στην χρήση όμως...

evini7 έγραψε:Την έβαλα για λίγο κ σπαραξε. Άντε κ τα καταφερνω να το συνηθίσει, μετα τι κάνω; Πλενω πιάτα ή πάω τουαλέτα έχοντας την πάνω μου; Δε νομίζω... Ίσως ειναι καλο για βόλτες αλλα δουλειές πως να κανείς;
Σκασμενη είμαι, απο τις 5.30 το πρωι έτσι την έχω, οι πόνοι πόνοι αλλα ολο να τρώει θελει, με ξεζουμισε...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 534787 
Δώσε γάλα στο κοριτσάκι σου!!Άσε να μας στίψουν!!!Ασε που καίνε και το δικό μας λίπος!!!χιχιχι!!!

ioazon έγραψε:Το μουρλοΖόν ξύπνησε στις 4.45 για πίπιρουμ και από πόνο στη μέση! Μόλις σηκώθηκε ο πόνος πέρασε αλλά πέρασε και ο ύπνος. Μετά πείναγε, ε αντίο νάνι!

Καλέ κοιμήσου τώρα που μπορείς λεμεεε!!!

Οπότε,
Καλημέρααααααα (μαύρο σκοτάδι όξω, εν τω μεταξύ).

Το σίριαλ "όποια πέτρα κι αν σηκώσω, την Αρίστη βρίσκω από κατ" (τη γυναικολόγα μου, ντε) συνεχίζεται:
μαθητής του αγάπη μου στην πολεμική τέχνη που διδάσκει, έχει για γυναικολόγα την δικιά μου και έχουν γεννήσει και μαζί της.

Επανέρχομαι στη συζήτηση για τη βιταμίνη D:
στο βιβλίο της Αμερικάνικης Παιδιατρικής Ακαδημίας που έχω Heading Home with Your Newborn γράφει:

Vitamin D for Newborns
With only a few exceptions, most healthy full-term newborns get all the vitamins they need from breast milk and/or formula. One of the most notable exceptions is vitamin D -an important nutrient that helps prevent rickets (ραχίτιδα) and is thought to help strengthen the immune system and decrease the risk of diabetes and other chronic diseases, as well as some types of cancer. As of 2008, the American Academy of Pediatrics recommends that all exclusively breastfed newborns receive vitamin D drops (400 IU per day, δηλαδή 10mg) beginning soon after birth. As for formula-fed babies, those who are not getting at least 32 ounces of formula a day should also take extra vitamin D.

Βέβαια δεν ξέρω αν στην Ελλάδα ακολουθούμε αυτά που λέει η Αμερικάνικη Παιδιατρική Ακαδημία 100%, όπως επίσης δεν ξέρω αν θα έδινα εγώ αυτό το συμπλήρωμα. Είπα όμως να σας το αντιγράψω αφού το 'χω πρόχειρο. Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 417472
Και μένα μου είπε να της δώσω η παιδίατρος επειδή είναι μικρούλα...θα το σκεφτώ...δεν ξέρω....

Καλημέρα και στις υπόλοιπές!!!!!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!
Γιατι σας προβληματίζει τόσο η βιταμίνη D?
Ενα μπουκαλακι ειναι που σταζετε σταγόνες στο στοματάκι 
Παω για ψώνια,η μικρη πάλι στις 6:30 ξύπνησε Γιουπι!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Δυσκολο βραδυ χτες, η μικρουλα εκλαιγε πολυ,εκανε τουλαχιστον 3 φορες μεσα στη νυχτα κακα, οποτε την.αλλαζα με κατουραγε Κιολας κοκ!!!
Γενικα μολις νυχτωνει, σπο το.απογευματακι δηλ κ μετα τα βλρπω ολα δυσκολα κ ζορικα, απογοητευομαι. Τη μερα τα βλεπω ολα καλυτερα!

Παραμυθενια μου το δικο κου sling "νομιζω" ειναι υφαντο κ λεω νομιζω επειδη οπως τα έβλεπα δεν καταλαβαινα κ μεγαλη διαφορα στα υφασματα. Τωρα μεγεθος δε ξερω Rolling Eyes δεν το συζητησαμε! Παντψς το υφαντο δεν ειναι οπως ισως ακουγεται. (βαρυ) οπως κ το λινο ειδικα καποια λινα που ειδα δεν ειχαν φοβο ηια τσαλακωμα,ακομη κ αν τσαλακωναν φαινοταν ωραιο! Πιο πολυ σταθηκα στο.σχεδιο-χρωμα!
Κσλοριζικοι οι υπνοσακοι!!!

Η μσνα ειναι μεγαλος βραχνας κοριτσια κ το χειροτερο ειναι πως οτι κ αν της πψ δεν καταλαβαινει!!!! Με θεωρει περιεργη,παραλογη κλπ κλπ κλπ...

Ικεα, πηρα κατωσεντονα κουνιας κ πανακια για τις γουλιές. Σουπερ κ τα δυο!!!

Ευη μου εσυ δεν ειχες αναφερει για εμβολιο γριπης??
Κ εμας μας ειπε η γιατρος οτι ειναι καλο να το κανει ο μπαμπας κ οποιος αλλος προσεχει.το μωρο. Η μανα μου κλασσικα ουτε να.το.ακουσει Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 
Υπομονη κοριτσι μου με το κοριτσακι σου, θα περασει που θα παει! Δεν εχεις κανεναν για βοηθεια?

Ιωαννα σβουυυυυυρ περπατα γρηγορα!!!!!

Κ εγω πρεπει να βγω να παρω λιγα ρουχαλακια γιατι δεν εχω πολλα κ με τον κωλοκαιρο δε μου στεγνωνουν!

Επισης εχω ψιλοφρικαρει με το θηλασμο! Οσο διαβαζω κ ακουω οτι η μεθοδος του γυναικολογου ειναι λαθος (το με προγραμμα κ ρολοι δηλ) τοσο μπερδεύομαι, απο την αλλη το βλεπω να λειτουργει ως τωρα τουλάχιστον...δεν ξερω τι να κανω! Κ με το θηλαστρο πλεον βγαζω μονο τη μερα μετα το θηλασμο, το βραδυ δεν την παλευω κ.φοβαμαι μην δεν κανω κατι καλα, μην μειωθει το γαλα κλπ κλπ κλπ....

Τελος να δηλωσω οτι εμειναν 3 κιλα απο τα προ εγκυμονης Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 893968 γιουπιιιιι!!!!!

Ερωτηση, ο.αφαλος σας ποτε επεσε?

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα!!

Οι περισσότερες ξενυχτησμένες βλέπω........
κι εγώ τα ίδια αλλά οχι απο την μικρή αλλά απο τον μεγάλο που έχει καναδυό βράδυα που βλέπει άσχημα όνειρα και κλαίει και φωνάζει στον ύπνο του Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 

Tsiritri ο δικός μας αφαλός έπεσε στις 9 μέρες που ήταν στο νοσοκομείο.

Sling σκεφτόμουν και εγώ να πάρω αλλά είχα άγχος μην δε με βολέψει και πάνε χαμένα και τα χρήματα.Οπότε αγόρασα αυτό:
http://www.ebay.co.uk/itm/BABY-SLING-STRETCHY-WRAP-CARRIER-BIRTH-3-yrs-BREASTFEEDING-/230801051488?pt=UK_Baby_Carriers&var=&hash=item35bcd08f60

που φοριέται και σαν sling και είναι στο 1/3 περίπου της τιμής.Το περιμένω και θα σας πω εντυπώσεις

Maraki-iraklio και η δική μου κάνει τέτοιους θορύβους και το ίδιο ακριβώς μας είπε και εμάς η παιδίατρος.

Την βιταμίνη μέχρι στιγμής δεν την δίνω γιατί την κάνει εμετό.Σε 10 μέρες θα ξαναπροσπαθήσω.Κακό δεν πιστεύω να της κάνει πάντως

Εμείς απο ρουχαλάκια είμαστε κομπλέ και έχουμε και περρίσευμα μπορώ να πω Rolling Eyes  γιατί της φοράω όσα έχουν μικρότερη γραμμή και με το στεγνωτήριο σε 2 ώρες ξαναείναι έτοιμα.Ευτυχώς δεν αγόρασα πολλά Rolling Eyes

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ήρθαμε Mall με τον αγάπη για να ψωνίσει, με τα 2 αυτοκίνητα γιατί δουλεύει στη 1, πάρκαρε έξω όπως πάντα και του πήραν τις πινακίδες.
ΤΩΡΑ που είμαι ετοιμόγεννη!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερες κι απο εμας!Ζβουριτσα πρωινη πρωινη ε; ετσι,να συνηθιζεις! tomaraki ελπιζω σημερα να ειναι καλυτερα τα πραγματα. μαρακι κρητικο μεχρι τωρα εδινες τα στηθη εναλλαξ; δεν ξερω αν κανει να βγαλεις με το θηλαστρο μηπως προκληθει υπερπαραγωγη.αν εβγαζες λιγο με το χερι να ανακουφιστεις; σε σλινγκ κατεληξα στο μικρο.τωρα για το χρωμα ειμαι αναμεσα σε 2.θα το σκεφτω κ θα το παραγγειλω σημερα

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maimou2009 έγραψε:Καλημέρα!
Γιατι σας προβληματίζει τόσο η βιταμίνη D?
Ενα μπουκαλακι ειναι που σταζετε σταγόνες στο στοματάκι 
Παω για ψώνια,η μικρη πάλι στις 6:30 ξύπνησε Γιουπι!
Άντε πάλι τυχερούλα!!!Καλά ψώνια!!!

tsiritri έγραψε:Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Δυσκολο βραδυ χτες, η μικρουλα εκλαιγε πολυ,εκανε τουλαχιστον 3 φορες μεσα στη νυχτα κακα, οποτε την.αλλαζα με κατουραγε Κιολας κοκ!!!
Γενικα μολις νυχτωνει, σπο το.απογευματακι δηλ κ μετα τα βλρπω ολα δυσκολα κ ζορικα, απογοητευομαι. Τη μερα τα βλεπω ολα καλυτερα!

Μια από τα ίδια και γω!!!

Παραμυθενια μου το δικο κου sling "νομιζω" ειναι υφαντο κ λεω νομιζω επειδη οπως τα έβλεπα δεν καταλαβαινα κ μεγαλη διαφορα στα υφασματα.  Τωρα μεγεθος δε ξερω Rolling Eyes δεν το συζητησαμε! Παντψς το υφαντο δεν ειναι οπως ισως ακουγεται. (βαρυ) οπως κ το λινο ειδικα καποια λινα που ειδα δεν ειχαν φοβο ηια τσαλακωμα,ακομη κ αν τσαλακωναν φαινοταν ωραιο! Πιο πολυ σταθηκα στο.σχεδιο-χρωμα!
Κσλοριζικοι οι υπνοσακοι!!!

Η μσνα ειναι μεγαλος βραχνας κοριτσια κ το χειροτερο ειναι πως οτι κ αν της πψ δεν καταλαβαινει!!!! Με θεωρει περιεργη,παραλογη κλπ κλπ κλπ...

Ικεα, πηρα κατωσεντονα κουνιας κ πανακια για τις γουλιές. Σουπερ κ τα δυο!!!

Ευη μου εσυ δεν ειχες αναφερει για εμβολιο γριπης??
Κ εμας μας ειπε η γιατρος οτι ειναι καλο να το κανει ο μπαμπας κ οποιος αλλος προσεχει.το μωρο. Η μανα μου κλασσικα ουτε να.το.ακουσει Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 
Υπομονη κοριτσι μου με το κοριτσακι σου, θα περασει που θα παει! Δεν εχεις κανεναν για βοηθεια?

Ιωαννα σβουυυυυυρ περπατα γρηγορα!!!!!

Κ εγω πρεπει να βγω να παρω λιγα ρουχαλακια γιατι δεν εχω πολλα κ με τον κωλοκαιρο δε μου στεγνωνουν!

Επισης εχω ψιλοφρικαρει με το θηλασμο! Οσο διαβαζω κ ακουω οτι η μεθοδος του γυναικολογου ειναι λαθος (το με προγραμμα κ ρολοι δηλ) τοσο μπερδεύομαι, απο την αλλη το βλεπω να λειτουργει ως τωρα τουλάχιστον...δεν ξερω τι να κανω! Κ με το θηλαστρο πλεον βγαζω μονο τη μερα μετα το θηλασμο, το βραδυ δεν την παλευω κ.φοβαμαι μην δεν κανω κατι καλα, μην μειωθει το γαλα κλπ κλπ κλπ....

Οι αγωνίες μια καινουργιομανούλας!Και γω αναρωτιέμαι αν το κάνω σωστά αλλά αφού είδα ότι παίρνει το παιδί βάρος δεν θα αλλάξω κάτι...

Τελος να δηλωσω οτι εμειναν 3 κιλα απο τα προ εγκυμονης Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 893968 γιουπιιιιι!!!!!

γιούπι και ξαναγιούπι!!!Και θα χάσεις και παραπάνω θα δεις!!!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 328109 

Ερωτηση, ο.αφαλος σας ποτε επεσε?
Εμάς μας έπεσε χτες....στις 8 ημέρες δηλ!Ευτυχώς γιατί το έβλεπα και το λυπόμουν το γοργονάκι μου!

mamageorge έγραψε:Καλημέρα!!

Οι περισσότερες ξενυχτησμένες βλέπω........
κι εγώ τα ίδια αλλά οχι απο την μικρή αλλά απο τον μεγάλο που έχει καναδυό βράδυα που βλέπει άσχημα όνειρα και κλαίει και φωνάζει στον ύπνο του Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 


Tsiritri ο δικός μας αφαλός έπεσε στις 9 μέρες που ήταν στο νοσοκομείο.

Sling σκεφτόμουν και εγώ να πάρω αλλά είχα άγχος μην δε με βολέψει και πάνε χαμένα και τα χρήματα.Οπότε αγόρασα αυτό:
http://www.ebay.co.uk/itm/BABY-SLING-STRETCHY-WRAP-CARRIER-BIRTH-3-yrs-BREASTFEEDING-/230801051488?pt=UK_Baby_Carriers&var=&hash=item35bcd08f60

που φοριέται και σαν sling και είναι στο 1/3 περίπου της τιμής.Το περιμένω και θα σας πω εντυπώσεις


Maraki-iraklio και η δική μου κάνει τέτοιους θορύβους και το ίδιο ακριβώς μας είπε και εμάς η παιδίατρος.

Αλήθεια?Πολύ με τρομάριασε πάντως!!Έχετε δει βελτίωση?

Την βιταμίνη μέχρι στιγμής δεν την δίνω γιατί την κάνει εμετό.Σε 10 μέρες θα ξαναπροσπαθήσω.Κακό δεν πιστεύω να της κάνει πάντως

Εμείς απο ρουχαλάκια είμαστε κομπλέ και έχουμε και περρίσευμα μπορώ να πω Rolling Eyes  γιατί της φοράω όσα έχουν μικρότερη γραμμή και με το στεγνωτήριο σε 2 ώρες ξαναείναι έτοιμα.Ευτυχώς δεν αγόρασα πολλά Rolling Eyes
ioazon έγραψε:Ήρθαμε Mall με τον αγάπη για να ψωνίσει, με τα 2 αυτοκίνητα γιατί δουλεύει στη 1, πάρκαρε έξω όπως πάντα και του πήραν τις πινακίδες.
ΤΩΡΑ που είμαι ετοιμόγεννη!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 
Έλεος!!!!

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kai se mas eipan gia to antigripiko embolio ...vasika osoi einai konta sto moro ...h mana mou ego kai o antroulis to kaname ....
giati stis piran tis pinakides ?????????? Eleos!!!!!

despoinaro


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ioazon έγραψε:Ήρθαμε Mall με τον αγάπη για να ψωνίσει, με τα 2 αυτοκίνητα γιατί δουλεύει στη 1, πάρκαρε έξω όπως πάντα και του πήραν τις πινακίδες.
ΤΩΡΑ που είμαι ετοιμόγεννη!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 
Πάτε στην τροχαία Κηφισιάς τούρλωσε και την κοιλιά, πες οτι πέρναγες ήθελες να πας τουαλέτα και θα στις δώσουν πολύ νωρίτερα (στις 5 μέρες αν θυμάμαι καλά)...δοκιμασμένο Wink



Έχει επεξεργασθεί από τον/την despoinaro στις Πεμ Νοε 14, 2013 4:05 am, 1 φορά

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαράκι να με ορό στη μυτούλα είδαμε διαφορά σε 2-3 μέρες.

Ιωάννα εαν είναι εφικτό πήγαινε εξήγησέ τους την κατάσταση.Πες οτι πάρκαρες εκεί λόγω εγκυμοσύνης

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tomaraki,
kουράγιο!

maraki_iraklio,
μπζυγραιμία, μανούλα μ!

maimou,
είπα να παραθέσω τα στοιχειΆ για τη βιταμίνη D, αφού είχαμε τη συζήτηση Wink 

tsiritri,
άμα μία μέθοδος σου δουλεύει ΔΕΝ την αλλάζεις. Γάλα έχεις, πάνες βρέχει όσες πρέπει, βάρος πήρε. Κάνε ότι κάνεις! Δεν υπάρχει μοναδική συνταγή!
3 κιλά, ε;
Να δω και τα δικά μου τα χαΐρια μόλις γεννήσω....

mamageorge,
αυτό με τα 2 μικρά παιδιά είναι να παλαβώνεις μερικές μέρες,ε;....

maraki_iraklio,
κι εμένα με πιάνει ανατριχίλα όταν σκέφτομαι το θέμα "αφαλός"....

tomaraki,
βγαίνουν παγανιά μια φορά στους 2 μήνες και ξηλώνουν ότι πινακίδα βρουν....

despoinaro,
αύριο θα πάρω την κοιλάρα μου και τον άντρα μου και θα πάμε στην Τροχαία Κηφισιάς...
Σήμερα έπρεπε να φύγει για τη δουλειά εκείνη την ώρα... (όλα τα 'χε η Μαριορή....)

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κι απο μας!
Κορίτσια τη βρήκα τη λύση...η μικρη κοιμάται μόνο στην αγκαλια μου...ε, έτσι το πήρα απόφαση και κοιμάμαι κι εγω τωρα.
Τη βιταμίνη d τελικά της την δίνω. Διάβασα οτι δεν περιέχει το μητρικό γάλα κ θέλω να είμαι σίγουρη. Στη τελική, κακό δεν θα της κανει.
Ο αφαλος μας έπεσε 4 μέρες αφου τη φέραμε σπίτι. Ευτυχως, γιατι μπλιαχ..!
Μαρακι κρητικο κι η δική μου έτσι κανει. Νομίζεις οτι έχει βρογχικα. Η γιατρός είπε οτι ειναι απο βλεννη κ σιγα σιγα θα καθαρίσει.
Της βάζω κ φυσιολογικο όρο, πάντως ακόμη βελτίωση δεν έχω δει κ μου κανει εντύπωση.
Μη κλαις όμως γι αυτα. Που να αρχίσουν κ α πονακια...

Ρε κορίτσια τόσο γαλα έχετε που σας περισσεύει;; Εμένα ούτε τρέχει, δεν χρειάζομαι επιθεματα, ούτε βγάζει πολυ στο θηλαστρο. Τι γίνεται; Λέτε να μην έχω πολυ γάλα;; Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 534787 

Ιωάννα είμαι σίγουρη θα της πάρεις τις πινακίδες πολυ γρήγορα!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για την βιταμίνη d σας ρωτησα μηπως ξέρετε κατι που δεν ξερω,αν ειναι τιποτα ανησυχιτικο να την κοψω.
Ιωάννα θα τις πάρετε πιστευω τις πινακίδες.
Τσιριτρι κ μας η νυχτα στην αρχη βουνό μας φαινόταν,θα στρώσει.
Πήγα ικεα τελικα κ πηρα οτι χρειαζομουν κ ξεμπερδεψα.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σιδέρωσα 2 πλυντήρια με συνοδεία συσπάσεων!

Έλα χταπόδι, βρες το δρόμο για όξω! Laughing 

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kalhspera kopelitses mou ti kanete? svoura ti atyxia htane ayth kale?
BINAKI POSO XARIKA POU EIDA NEA SOU EPITELOUS...DEN EXW NA PW TIPOTA ALO PARAMONO NA SOU ZHSEI TO ANTRAKI SPOU GERO KAI DYNATO..KALOTYXO NA ENAI SE OLH TOY THN ZWH..OPWS KATALAVAINEIS FYSIKA TO APOTELESMA METRAEI!!!!!!!!
DEN EXW DIAVASEI SXEDON TIPOTA SYNXORESTEME ALLA FRAOYLINA EXEI KANEI THN MANA ETOIMOROPH..3 MERES TWRA TROMERES HMIKRANIES KAI PONO STHN SPONDILIKH STHLH ME APOTELESMA NA MHN MPORW NA KRATAW TO MWRO KAI NA KOIMAMAI..! SE GIATRO FOBAMAI NA PAW..!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 679259 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα σας!!!!

Binaki δε μπορείς να φανταστείς πόσο χάρηκα κ ξελάφρωσα που είδα μνμ σου!!!
Να σου ζήσει ο παίδαρος, να είναι υγιής κ καλότυχος σε όλη του τη ζωή.

Μαράκι Κρητικό κ εμένα αυτές οι ρημαδοορμόνες με τσακίζουν.
Η παιδίατρος μας είπε τη μυτουλα της να την καθαρίζουμε με ορο, επειδή όμως κ εμάς ακουγότανε αυτοί οι θόρυβοι ρώτησα προχθές κ την παιδίατρο στη μονάδα στο νοσοκομείο όταν πήγαμε για τη μέτρηση του ικτέρου κ μας είπε οτι επειδή είναι πολύ μωρά κ δεν μπορούν να φυσήξουν τη μυτούλα τους για να αποβάλλουν τον ορό μου μένει μέσα στη μυτούλα κ δεν φτερνίζονται πάντα, καλό είναι να χρησιμοποιούμε τη συσκευή ρινικης απόφραξης(ρουφηχτήρι), με προσοχή όμως για να μην ερεθίσουμε τα ιγμόρια. Εμείς το δοκιμάσαμε κ είδα τρελή διαφορά, εκτός αυτού βγαίνουν κ μυξούλες που δεν είχανε βγει με τον ορό.

Μαιμού με γειά τα καινούρια σας πράγματα!!

Ριτσάκι κάνε πάρτι που κάνετε τόσες φορές κακά. Εμείς έχουμε 3 μέρες να κάνουμε κ όλη την ώρα είναι διπλωμένη στα δύο κ σφίγγεται η τριανταφυλλένια μου. Εμάς ο αφαλός έπεσε στην μονάδα, οπότε εγώ δε χρειάστηκε να κάνω τίποτα.

Παραμυθένια κ εγώ το σκέφτομαι για sling δεν ξέρω όμως πόσο χρήσιμο θα μου είναι, στη Φλώρινα βόλτες με τα χιόνια δεν πρόκειται να πάμε κ δεν ξέρω αν βολεύει για μέσα στο σπίτι.

Ιωάννα θα συμφωνήσω με τα κορίτσια, χρησιμοποίησε την κοιλιά για να πάρετε πίσω τις πινακίδες.

Εvinaki μάλλον σε ξεζουμίζει γι αυτό δεν χρειάζονται τα επιθέματα!!!

Evaki καλύτερα να πάς σε έναν γιατρό, να δεις τι γίνετε.

Εμάς έφυγε ο μπαμπάς μας σήμερα, τελείωσε η άδεια κ επέστρεψε Φλώρινα.
Επίσης είμαστε 3η μέρα χωρίς κακά κ η τριανταφυλλένια μου υποφέρει. Μας είπαν κάτι για το χαμομήλι της milupa αλλά δεν ξέρω. Δε θέλω να της δώσω αλλά πονάει η καρδιά μου να τη βλέπω σ'αυτή την κατάσταση..


JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα κοριτσακια..!!!Δεν εχουμε ακομα αλλα γεννητουρια ε??Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 328109 

Η μικρη ειναι συνεχεια κολλημενη πανω μου...ακομα και τις δουλειες και το μαγειρεμα με το σλινγκ τις κανω..!!!Εχει αρχισει και ποναει η μεση μου..!!!Αλλα δεν μπορω να την αφησω να κλαιει..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 534787 

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
JuliaG έγραψε:Καλησπερα κοριτσακια..!!!Δεν εχουμε ακομα αλλα γεννητουρια ε??Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 328109 

Η μικρη ειναι συνεχεια κολλημενη πανω μου...ακομα και τις δουλειες και το μαγειρεμα με το σλινγκ τις κανω..!!!Εχει αρχισει και ποναει η μεση μου..!!!Αλλα δεν μπορω να την αφησω να κλαιει..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 534787 

Julia βολεύει το sling για τις δουλειές στο σπίτι??? Τι τύπο έχεις?

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ifi έγραψε:
JuliaG έγραψε:Καλησπερα κοριτσακια..!!!Δεν εχουμε ακομα αλλα γεννητουρια ε??Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 328109 

Η μικρη ειναι συνεχεια κολλημενη πανω μου...ακομα και τις δουλειες και το μαγειρεμα με το σλινγκ τις κανω..!!!Εχει αρχισει και ποναει η μεση μου..!!!Αλλα δεν μπορω να την αφησω να κλαιει..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 534787 

Julia βολεύει το sling για τις δουλειές στο σπίτι??? Τι τύπο έχεις?
Για πες Τζουλάκι γιατί πρέπει να αποφασίσω σήμερα τι θα παραγγείλω. Κορίτσια όλες ετοιμοπαράδοτο πήρατε; Το σκέφτομαι για παραγγελία.

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχω το ρινγκ-σλινγκ και με βολευει πολυ για τις δουλειες...σε καθιστη θεση η μικρη...σε ξαπλωτη και να θηλασω δεν τα εχω καταφερει ακομα..!!Προσπαθω ομως,μηπως χρειαστει να θηλασω και εξω..!!!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας, γεια σας!
Ευακι τι φοβάσαι, βούρ στο γιατρο! Ολα καλα θα ειναι!
Ιφακι, ρώτησα κι εγω τη παιδιατρο για χαμομηλι, μου είπε πως ουσιαστικά δεν βοηθάει κάπου γιατι μέσα σε μιση ώρα το πολυ το αποβάλλουν στα ουρα. Αλλα γιατι δεν το δοκιμαζεις; Δεν έχεις κατι να χάσεις.
Όσο για τη μύτη έχω κι εγω αυτο το σωλήνακι που ρουφαει αλλα η γιατρός είπε όχι ακόμη.
Αλλα αν βοηθάει να το κάνω ρε κορίτσια.
Οι υπόλοιπες τι λέτε; Όντως ο φυσιολογικος όρος δεν κανει τίποτα...

Σήμερα το μωρο μου ηταν ένα αγγελουδι!!!
Ούτε πόνοι, ούτε κλάμα, ούτε τίποτε...ακόμη!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμεις με φυσιολογικο όρο βγάζουμε ενα σορό μυξουλες!στην αρχη ρουθούνιζαν κ τα δικα μου αλλα τωρα εχουν σταματήσει.το ρουφηχτηρι κανα δυο φορές το χρησιμοποίησα μου ειπε η γιατρος οχι συνεχεια γιατι μπορει να ματώσει η μυτουλα.

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εβινι κι εγω φυσιολογικο βαζω μονο,και βγαινουν οι μυξουλες...το ριχνω και στο καπακι την γυρναω αναποδα και βγαινουν στην ακρουλα και της τραβαω με το χερι μου...δεν το κανω καθε μερα...μονο οταν την ακουω να ρουθουνιζει..!!!Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Ευχομαι να συνεχισει να ειναι ετσι ηρεμο το παιδακι σου και να μην ποναει..!!!I love you I love you I love you I love you 


Μαιμουδακι με γεια τα καινουρια σας πραγματακια..!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 9 328109 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ifi,
ποια συσκευή ρινικής απόφραξης χρησιμοποίησες;

Πιες εσύ χαμομήλι και θα το πάρει απ' το γάλα σου.

JuliaG,
ξεκουράσου. Δεν είναι ανάγκη να γίνουν όλες οι δουλειές με το νεογέννητο!

paramythenia,
εγώ πήρα ετοιμοπαράδοτο γιατί πήγα από εκεί.

evini,
φτύστο να μη το ματιάσεις το πιρανχάκι! I love you 

(Θέλω να γεννήσω, σας το 'πα; )

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις