Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
103 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 103 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 20 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 33]

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λοιπόν!
Ιωάννα με το καλο σήμερα να μας φέρεις ευχάριστα! Τι σήμερα, τι αύριο, τι τωρα, το χταπόδι έρχεται!!!

Παραμυθένια, σήμερα ξύπνησε κι η μπεμπα μου με βρεφικη ακμη...ήρθε κι η γιατρός κ το επιβεβαίωσε. Μου είπε θα περάσει μόνο του.
Επίσης πήρε 6 πόντους και 600γραμμαρια σε 20 μέρες, η ανάπτυξη της άριστη μου είπε.
Κινήσεις κ σκελετός σαν να ειναι 2 μηνών!
Εμένα μου φάνηκε λίγο το βαρος της ρε κορίτσια...20 μέρες μόνο 600 γραμμάρια.
Να τη ζυγισω την άλλη Τετάρτη κ να την πάρω τηλέφωνο να δούμε πόσο έβαλε.

Γιουλη, Γιουλακι μου, συμπασχεις ε; Χαχα! Που θα παει, θα πετάξουμε τα πλαστικά κοκαλακια απο τα μαλλια κ τα περιττά κιλα απο το σωμα κ θα βγούμε κάποτε κυρίες!

Μαιμου μπήκε σε γιορτινό κλίμα;; Τα ομορφότερα Χριστούγεννα θα κάνετε - κανουμε ολες φέτος!

Το μωρο θελει αγκαλιές, πρέπει να μάθω να φοραω το αστερακι μου μάλλον ε;;

Εντιτ: αν κ εβαζα κρεμα στη χαση κ στη φεξη, τους τελευταίους μήνες κ καθόλου, περήφανα δηλώνω πως δεν έχω ούτε μιση ραγαδα! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 8 654316  Ειναι θεμα δέρματος τελικα...

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να μαι στο σωστο θεμα!!!Laughing 

Βινακι τι χαρα μας εδωσες κοριτσι μου? Ειχαμε τρελαθει τοσο.καιρο να μαθουμε αν εισαι καλα! Να σου ζησει το αγορακι σου ! Να ηταν η πρωτη κ τελευταια ταλαιπωρια αυτη που περασατε!

Ιωαννα τελειο το κοιλουμπι! Ευχαριστησου το οσο το χεις ακομα!

Σημερα μας ειδε γιατρος, ολα μας τα βρηκε καλα!!!

Τη μανα μου δε ξερω ποσο θα συνεχισουν να βρισκουν καλα!!!
Ρε παιδια με εχει τρελανει, με αγχώνει, μου μεταδιδει το αγχος της.για ασχετα πραγματα (οτι δεν προλαβαινει,οτι εχει απλυτα,οτι δεν μαγειρέψε κλπ κλπ) κ μη φανταστειτε οτι την εχω τιποτα τρελες ωρες εδω.

Ηθελε να ερθει σημερα που θα ερχοταν η γιατρος, ελα της λεω αλλα,νωρις να μ. Βοηθησεις να μαζεψουμε λιγο. (η γιατρος θα ερχοταν 10-10.30) . Ξυπναω 9 παρα πανικοβλητη να προλαβω να ταισω το μωρο, να ντυθω, να μαζεψω, να την αλλαξω, με αποτελεσμα να τρεμω απτο αγχος! Η μανα μου εμφανιστηκε στις 10 Κ οταν της την ειπα μου λεει σιγα καημενη τι αγχωνεσαι? Οι γιατροι παντα αργουν !!!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 8 679259 
Πρηξιμο του στυλ, δωσε της πιπιλα κλαιει το μωρο θελει πιπιλα! Σκεπασε το κρυωνει,ξεσκεπασε το ζεσταινεται. Πειναει το μωρο δεν τρωει, εχει λοξυγκα κταπινει αερα οταν τρωει!!!

Ρε κοριτσια δεν αντεχω!

Επισης η γιατρος μας ειπε οτι αν θελουμε μπορουμε να βγουμε εξω κ να πω υην αληθεια το σκεφτομαι αν μας κανει καμια καλη μερα!

Να μην πινω καφεδες λεει μπορει να κανουν κολικους Crying or Very sad 

Ιωαννα ανυπομονουμε για τα νεα απτη γιατρο!!

Ποιο κοριτσακι μου ειπε χτες για ξεματιασμα?
Γιουλακι μιυ εσυ ησουν? Δε θυμαμαι?
Μου μπηκαν ιδςες ευτυχως κ πηρα για ξεματιασμα. Ημουν λεει σκασμενγ! Η θρια μου που μιυ ξεματιασε μου λεει ποιος σε "σταυρωσε" δε μπορω να στσματησω να κλαιω! Βρες αλλους 2. Κ οι αλλες 2 το.ιδιο μου ειπαν! Κ με ειχα δει μονο ο πεθερος,με ενα θειο του αντρα μου για 5 λεπτα Shocked Shocked γιατι τέτοιο ματι? Υπεφερα,δεν εχ. Περασει χειροτερο πονοκεφαλο στη ζωη μου!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τωρα που ανεφερες το σλινγκ θυμηθηκα οτι πρεπει αμεσα να παραγγειλω ενα.εσεις που εχετε ηδη αγορασει μπορειτε να μου πειτε τι χρειαζεται να προσεξω;οσο για τις ραγαδες ουτε εγω που εχω χαλια δερμα εκανα-ευτυχως!εκανε φοβερη δουλεια η κρεμα.απορια:οταν πηγατε σπιτι η κοιλια σας πως ηταν;

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πω πω! Κι εγω πιστεύω στο μάτι! Σε φάγανε ε; Τουλάχιστον ηρεμησες τωρα!
Εμένα η γιατρός όχι να βγω δεν μου είπε αλλα μας πρότεινε κιόλας να κάνουμε το εμβόλιο της γρίπης γιατι κυκλοφορούν διαφορα κ πρέπει να προστατέψουμε το μωρο.

Ρε τη μαμα σου, πρηξιμο ε; Τουλάχιστον δεν ειναι πεθερα!!! Ριξτης θανατηφόρο βλέμμα, πατά κ μια φωνή κ θα ηρεμήσει!
Τι αγχωθηκες με τον γιατρο; Εγω ξύπνησα οταν χτύπησε το κουδούνι...τόσο πτώμα...
Με τη τσιμπλα στο μάτι της άνοιξα...Embarassed 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Paramythenia έγραψε:τωρα που ανεφερες το σλινγκ θυμηθηκα οτι πρεπει αμεσα να παραγγειλω ενα.εσεις που εχετε ηδη αγορασει μπορειτε να μου πειτε τι χρειαζεται να προσεξω;οσο για τις ραγαδες ουτε εγω που εχω χαλια δερμα εκανα-ευτυχως!εκανε φοβερη δουλεια η κρεμα.απορια:οταν πηγατε σπιτι η κοιλια σας πως ηταν;
Παραμυθένια μου δεν έχω ιδέα για το sling γιατι ακόμη δεν το έχω χρησιμοποιήσει...βαριέμαι ή μάλλον δεν προλαβαίνω, δεν ξέρω...

Η κοιλια μου εμένα ηταν-ειναι λίγο περισσότερο φουσκωμένη απο πριν.
Εγω πάντα είχα κοιλιτσα έτσι κι αλλιώς, οπότε δεν με πολυενοχλει! τα μπουτια κ τα μπρατσα μου τη σπάνε...! Twisted Evil 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tsiritri ειναι αρχη ακομα κ οτι σου λένε σε επιρρεαζει.σε λιγο που θα χεις περισσότερη αυτοπεποίθηση δεν θα ακούς κανένα.ετσι κι εγω στην αρχη μου ελεγε η Πεθερα μου διαφορα ,οποτε την άκουγα κ δεν άκουγα το ένστικτο μου το μετανιωνα.τωρα πια απο το ενα αφτι μπαίνουν κ απο το αλλο βγαίνουν και ας ειμαι λάθος τελικα.στην τελική την ευθύνη οι γονείς την εχουν.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:στην τελική την ευθύνη οι γονείς την εχουν.
Αυτό!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κόντυνε ο τράχηλος κι άλλο αλλά διαστολή γιοκ.
Εντολή για περπάτημα. Πάω να κάνω το χαμστερ! Razz 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αντε σβουρ!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ποσο δικιο εχεις μαιμου μου,μα ποσο δικιο.τσιριτρι μου τα ιδια και χειροτερα εδεχομενως αντιμετωπισα με τη μαμα μου,εριξα εναν καβγα οταν καταλαβα πως δεν παιρνει απο κουβεντα αλλα μη νομιζεις πως αλλαξε κατι...μπενακης βγενακης,εφαρμοσε το.ηρθαν οι υπνοσακοι μας κ ειναι τελειοι!ανυπομονω να τους φρεσει το παραμυθακι μας.σειρα εχει τωρα να βρω σλινγκ.Ζβουριτσα αν ο τραχηλος ειναι κοντος κ μαλακος ανοιγει ευκολα.μωρε που θα περπατησεις μεσα στηβροχη;ενα απο τα κακα του να γεννας χειμωνα...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:ποσο δικιο εχεις μαιμου μου,μα ποσο δικιο.τσιριτρι μου τα ιδια και χειροτερα εδεχομενως αντιμετωπισα με τη μαμα μου,εριξα εναν καβγα οταν καταλαβα πως δεν παιρνει απο κουβεντα αλλα μη νομιζεις πως αλλαξε κατι...μπενακης βγενακης,εφαρμοσε το.ηρθαν οι υπνοσακοι μας κ ειναι τελειοι!ανυπομονω να τους φρεσει το παραμυθακι μας.σειρα εχει τωρα να βρω σλινγκ.Ζβουριτσα αν ο τραχηλος ειναι κοντος κ μαλακος ανοιγει ευκολα.μωρε που θα περπατησεις μεσα στηβροχη;ενα απο τα κακα του να γεννας χειμωνα...
Πάω Mall, ντε!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχει πάρει καμια σεντονακια κ γενικα λευκά είδη απο ικεα;λεω να παρω για το πατρικό.
Α,τελικα περίοδος δεν μου ηρθε....

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαιμου μου δυστυχως δε γνωριζω... κοριτσακια που πηρατε σλινγκ,Μαιμου,Ζβουριτσα,Εvini,Μαρακι κρητικο,Τσιριτρακι,τι υλικο πηρατε κ τι μεγεθος;ειμαι 1.66 ναπαραγγειλω το μικρο η το μκανονικο μεγεθος;

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω πήρα λινο ύφασμα για να με βολέψει κ άνοιξη-καλοκαίρι. Έχει νούμερα το sling??? δεν το ήξερα. Shocked 
Κορίτσια όλη μέρα σας γράφω με το μωρο αγκαλια, κοιμάται μόνο στην αγκαλια μου...μόλις την αφήνω ξυπνάει κ κλαίει!
Γιατι;;;; Τι να κάνω; Ούτε να κ@τουρησω δε μπορω.....

Μαιμου ούτε εγω πήρα απο ΙΚΕΑ. Η Ιωάννα νομίζω ψωνισε. Αλλα γιατι να μην ειναι καλα; Μια χαρα θα ειναι.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευη μου γιατι δε χρησιμοποιεις το σλινγκ;θα σου ελευθερωσει τα χερια.κανε μια δοκιμη αφου το εχεις

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Την έβαλα για λίγο κ σπαραξε. Άντε κ τα καταφερνω να το συνηθίσει, μετα τι κάνω; Πλενω πιάτα ή πάω τουαλέτα έχοντας την πάνω μου; Δε νομίζω... Ίσως ειναι καλο για βόλτες αλλα δουλειές πως να κανείς;
Σκασμενη είμαι, απο τις 5.30 το πρωι έτσι την έχω, οι πόνοι πόνοι αλλα ολο να τρώει θελει, με ξεζουμισε...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 8 534787 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ταλαιπωρειται μωρε το μικρουλικο και θελει αγκαλιτσες.υπομονη ευη μου,φαση ειναι θα περασει

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Μαιμου μου δυστυχως δε γνωριζω... κοριτσακια που πηρατε σλινγκ,Μαιμου,Ζβουριτσα,Εvini,Μαρακι κρητικο,Τσιριτρακι,τι υλικο πηρατε κ τι μεγεθος;ειμαι 1.66 ναπαραγγειλω το μικρο η το μκανονικο μεγεθος;
Εγώ πηρα το μικρο μεγεθος (1,60 ειμαι)
Κ πηρα ενα απλό βαμβακερό.
Ευη τι να κανεις,άλλη λυση απο την αγκαλια δεν υπάρχει,να την αφήσεις να κλαίει;

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και η ουρα που σου φτανει;πεφτει καλα;

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μεχρι τον γοφο αν θυμαμαι καλα,μια χαρα πέφτει αλλα εγω τις βαζω στην στάση με τα ποδια έξω,δεν ξερω στην θεση την ξαπλωτη μηπως θελει περισσότερο υφασμα,αν κ λέει μεσα οτι θελει να ειναι η ουρα τουλαχιστον 20 ποντους για λόγους ασφαλείας οποτε δεν νομιζω να εχεις θεμα.ο άντρας σου θα το φοράει;εγω για τον αντρα μου πηρα το μεσαίο μεγεθος .

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:Εχει πάρει καμια σεντονακια κ γενικα λευκά είδη απο ικεα;λεω να παρω για το πατρικό.
Α,τελικα περίοδος δεν μου ηρθε....
Εγώ έχω σεντόνια δικά μας από το ΙΚΕΑ. Μια χαρά είναι.
Φίλες μου που έχουν αγοράσει βρεφικά μου είπαν πως είναι άριστα. Και τα γουλιτσοπανάκια είναι εξαιρετικά και παμφθηνα!

Paramythenia έγραψε:Μαιμου μου δυστυχως δε γνωριζω... κοριτσακια που πηρατε σλινγκ,Μαιμου,Ζβουριτσα,Εvini,Μαρακι κρητικο,Τσιριτρακι,τι υλικο πηρατε κ τι μεγεθος;ειμαι 1.66 ναπαραγγειλω το μικρο η το μκανονικο μεγεθος;
Μεγέθη δεν έχει το sling.
Μπορούν να σου κάνουν πιο κοντή ουρά. Η μακρυά ουρά όμως βολεύει για να καλύπτεις το μωρό αν θηλάζεις κάπου που θες να ψιλοκρυφτείς Wink 

evini,
νομίζω στην αρχή έτσι είναι τα μωρά. Βεντουζαρισμένα πάνω σου. Σιγά-σιγά θα αρχίσουν να κάθονται και μόνα τους.

Ρε κορίτσια,
αυτή η κολπική εξέταση όταν σας την έκαναν χοντροξενέρωμα δεν ήταν;;;;
Σαν τεστ Παπ στο λίγο χειρότερο....

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στο site αναφερει πως υπαρχει το μικρο, το κανονικο και το μεγαλο.Μου εδωσε πληροφοριες και η ιδια η Στελλα στο fb.Νομιζω πως θα παρω το μικρο-Μαιμου μιυ οχι δε θα το φορα ο παραμυθενιος- και απο υφασμα ειμαι αναμεσα στο βαμβακερο κ το υφαντο. Οσο για την κολπικη εξεταση ηταν απαισια,ασε που με πονουσε στην εισοδο...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:  Στο site αναφερει πως υπαρχει το μικρο, το κανονικο και το μεγαλο.Μου εδωσε πληροφοριες και η ιδια η Στελλα στο fb.Νομιζω πως θα παρω το μικρο-Μαιμου μιυ οχι δε θα το φορα ο παραμυθενιος- και απο υφασμα ειμαι αναμεσα στο βαμβακερο κ το υφαντο. Οσο για την κολπικη εξεταση ηταν απαισια,ασε που με πονουσε στην εισοδο...
Ξέρει η Στέλλα.
Νόμιζα πως το μέγεθος έχει σχέση με το μήκος του sling και όχι με το φάρδος του υφάσματος....

Τα υφαντά είναι τόσο ωραία. Εγώ υφαντό πήρα.

Κολπική εξέταση αηδία, ε;.... Νταξ... Τουλάχιστον είναι για όλες μας το ίδιο....

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το μουρλοΖόν ξύπνησε στις 4.45 για πίπιρουμ και από πόνο στη μέση! Μόλις σηκώθηκε ο πόνος πέρασε αλλά πέρασε και ο ύπνος. Μετά πείναγε, ε αντίο νάνι!

Οπότε,
Καλημέρααααααα (μαύρο σκοτάδι όξω, εν τω μεταξύ).

Το σίριαλ "όποια πέτρα κι αν σηκώσω, την Αρίστη βρίσκω από κατ" (τη γυναικολόγα μου, ντε) συνεχίζεται:
μαθητής του αγάπη μου στην πολεμική τέχνη που διδάσκει, έχει για γυναικολόγα την δικιά μου και έχουν γεννήσει και μαζί της.

Επανέρχομαι στη συζήτηση για τη βιταμίνη D:
στο βιβλίο της Αμερικάνικης Παιδιατρικής Ακαδημίας που έχω Heading Home with Your Newborn γράφει:

Vitamin D for Newborns
With only a few exceptions, most healthy full-term newborns get all the vitamins they need from breast milk and/or formula. One of the most notable exceptions is vitamin D -an important nutrient that helps prevent rickets (ραχίτιδα) and is thought to help strengthen the immune system and decrease the risk of diabetes and other chronic diseases, as well as some types of cancer. As of 2008, the American Academy of Pediatrics recommends that all exclusively breastfed newborns receive vitamin D drops (400 IU per day, δηλαδή 10mg) beginning soon after birth. As for formula-fed babies, those who are not getting at least 32 ounces of formula a day should also take extra vitamin D.

Βέβαια δεν ξέρω αν στην Ελλάδα ακολουθούμε αυτά που λέει η Αμερικάνικη Παιδιατρική Ακαδημία 100%, όπως επίσης δεν ξέρω αν θα έδινα εγώ αυτό το συμπλήρωμα. Είπα όμως να σας το αντιγράψω αφού το 'χω πρόχειρο. Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 8 417472

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα !!!!!!!
Χθες ειχαμε πολυ κλαμα και απο τους 2 !!!!
Ο μεγαλος γιατι ειχε συγκαει !!! Και δεν μπορουσε ουτε να κατσει !! Ο μικρος γιατι πεινουσε και ετρωγε ακαταπαυστα !!!! Αφου ειπα θα σκασει !!!!!
Παντος ποια ειπε οτι θελει συνεχεια ζιζι ...μην αγχωνεσαι μπορει να παιρναει καποιο αλμα και να θελει να προσαρμοστει ...το ειχα ανακαλυψει στον Παναγιωτη !!!
Τα άλματα ανάπτυξης σε εβδομάδες:

η 5η
η 8η & η 9η
η 12η
η 15η-16η-17η-18η-19η συνεχόμενες με κορύφωση στην 17η
η 23η-24η-25η-26η με κορύφωση την 26η
η 29η-30η (άγχος αποχωρισμού/προσκόλληση)
η 34η-35η-36η-37η με κορύφωση την 36η
η 42η-43η-44η-45η-46η-47η με κορύφωση την 44η
η 51η-52η-53η-54η με κορύφωση την 53η
η 60η-61η-62η-63η-64η με κορύφωση την 62η-63η
η 71η-72η-73η-74η-75η με κορύφωση την 72η-73η


Πηγή: http://www.mitrikosthilasmos.com/2011/11/blog-post_9583.html#ixzz2kbY9YW32

Οσο για το σλινγκ τελειο εγω το χρησιμοποιησα μεχρι και που περπατησε !
Οσο για την βιταμινη στον μεγαλο δεν την ειχαμε δωσει τωρα η παιδιατρος μας ειπε να δωσουμε μετα απο μηνα ...οποτε και θα το κανω .....ελπιζω να ειναι πιο ηρεμοι και οι 2 σημερα γιατι δεν αντεχω αλλη συγχορδια !!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 20 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις