Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
132 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 132 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 33]

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσακια μου. Πως ειστε?

Ιωαννααααα???? Πως εισαι? Πως πανε οι πονοι?

Ευη μιυ υπομονηκοριτσι μου, κ.εγω δεν αντεχω οταν κλαιει, σε ποναει η ψυχη σου ρε παιδι μου! Ευχομαι να τις περασουν πολυ πολυ γρηγορα!

Δοξα το Θεο ειμαστε πολυ καλυτερα. Βρισκουμε τους ρυθμους μας,περασε κ το κουκου (αυτο κ αν ειναι για παρτυ!!!) .
Τετοια ωρα την προηγουμενη βδομαδα ημουν ανασκελα κ περιμενα Very Happy 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiritri έγραψε:Καλημερα κοριτσακια μου. Πως ειστε?

Ιωαννααααα???? Πως εισαι? Πως πανε οι πονοι?

Ευη μιυ υπομονηκοριτσι μου, κ.εγω δεν αντεχω οταν κλαιει, σε ποναει η ψυχη σου ρε παιδι μου! Ευχομαι να τις περασουν πολυ πολυ γρηγορα!

Δοξα το Θεο ειμαστε πολυ καλυτερα. Βρισκουμε τους ρυθμους μας,περασε κ το κουκου (αυτο κ αν ειναι για παρτυ!!!) .
Τετοια ωρα την προηγουμενη βδομαδα ημουν ανασκελα κ περιμενα Very Happy 
Ποιοί πόνοι; Δεν έχω καθόλου συσπάσεις!
Αλλά το χταπόδι κουνιέται κανονικώς.

Άλλαξε και τικεράκι! Βάλε ένα τικεράκι-μπεμπέ, ντε! I love you 

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τιποτα? Καθολου? Ποτε σταμάτησαν καλε?

Εχεις δικιο θα φτιαχτεί αμεσα! Μπαινω απο το κιν κ δε με βολευει για πολλα πολλα αλλα μολις ανοιξω το λαπ τοπ θα το φτιαξω.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiritri έγραψε:Τιποτα? Καθολου? Ποτε σταμάτησαν καλε?

Εχεις δικιο θα φτιαχτεί αμεσα! Μπαινω απο το κιν κ δε με βολευει για πολλα πολλα αλλα μολις ανοιξω το λαπ τοπ θα το φτιαξω.
Αλλάζω σεντόνια μπας και ξεκινήσει τίποτα....

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σοφακι μου, αντε να ρθει η μικρη γλωσσου ναζιαρα νεραιδουλα να σας παρει να πατε σπιτακι σας κ οι 4!!!! Smile

ιωαννα οπως καταλαβαινεις εχεις 20 μανουλες να κοιμουνται κ να ξυπνανε με την εννοια σου για τη χταποδογεννηση!!!!! χιιιχιχιχι

τσιριτρακι γιουπι που περασαν οι χαζοπονοι στο κουκου!!!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 654316 

παραμυθενια μου αυτο σημαινει οτι εχει παρει το κολάι με το θηλασμο κ σε αδειαζει στο πι και φι το παραμυθόπαιδο!!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 328109 

ευακι εκανε κακά με το κομφορτ?? της δινεις σκετο κομφορτ ή μιξη με το απλο φριζολάκ??

μαματζορτζ τα καταφερατε περιφημα ως τωρα με την μικρουλα σας!!! μην αγχωνεσαι για τιποτα!!παρε ενα τηλ στη γραμμη θηλασμου να σου δωσουν κατευθυντηριες οδηγιες, και κάνε ό,τι καλυτερο μπορεις , που ειμαι σιγουρη οτι ετσι κι αλλιως το καλυτερο κανεις!!!το αγχος μονο κακό μπορει να σου κανει...χαλαρωσε και αφεσου, και όλα θα πάνε τέλεια!!θα δεις!!

πολλα φιλακια στις υπολοιπες!!!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Julie μου γιουπι δε λες τιποτα! Δε μπορουσα να φροντισω το παιδακι μου...οταν ηθελς τοση ωρα να σηκωθω, να κατσω, να κανω την οποιαδηποτε κινηση πως να φροντισω το μωρακι κ να ανταπεξελθω? Τωρα ειναι ΟΛΑ καλυτερα!! Very Happy 

Πρεπει να παρω κ παιδιατρο να δω ποτε υα ρθει να δει το βλασταρακι μου!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κι απο μένα κι απο τους μαύρους μέχρι το γόνατο κύκλους μου...
Ευτυχώς η μπεμπουλα ψιλοκοιμηθηκε χθες.
Για να δούμε κ σήμερα τι θα γίνει! Σκέφτομαι να πάρω την γιατρο το απόγευμα.
Ξεκίνησα πάντως κόβοντας το γάλα, τον καφε και τη σοκολάτα...Embarassed 
Σοφακι με το καλο να γυρίσετε σπίτι σας!
Ξέρεις ε; Όλες περιμένουμε αντιδράσεις κ ατάκα Αλεξιας!
Παραμυθένια κι εγω νομίζω οτι χορταινουν πιο γρήγορα πια. Γενικα κι εμένα έχει μειώσει τη διάρκεια θηλασμου, ειδικά το βράδυ ρουφαει στο πι και φι, ειναι που νυσταζει κιόλας!
Τα σπυρακια που λες ειναι η λεγόμενη βρεφικη ακμή; Γιατι αυτη έχω διαβάσει οτι περνάει απο μονη της.

Η δικη μου έβγαλε γουλιτσες χθες και τα είδα ολα. Φοβάμαι με το παραμικρό ρε κορίτσια. Μη μου πάθει τίποτα...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 534787 

Ιωάννα ζωηρεψε ξανά το χταποδιον;

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!Περιμένω από λεπτό σε λεπτό να ξυπνήσει το πιρανχάκι-γοργονάκι μου (Ευάκι στο έκλεψα κανονικότατα!!!)και μπήκα να δω πως είστε.Δεν πρόλαβαβα να διαβάσω και πολλά!!Μολις κοιμηθεί η μικρή πιάνω να μαζέψω σπίτι κ να κάνω κανένα φαγάκι!!

Ριτσάκι τι κάνετε??Πως πάει ο θηλασμός?

Μαρή Ιωάννα άντε βγάλε και συ το χταποδοκόριτσο να μας λύνεις και τις απορίες after birth!!!

Ξυπνήσαμε τρέχω να βγάλω το βυζί!!!!

Ορίστε και φωτό της κοιλιάς που απέμεινε...
Από κιλάκια μου έμειναν μόλις 3!!!

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [/img]

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τσιριτρακι τι καλα που περασαν οι πονοι κ μπορεις να φροντισεις το βρεφακι σου!Τζουλακι γλυκο σε φιλω,σμουτς!Ευη μου ταλαιπωρηθηκε χθες το ζουζουνακι σου;ελπιζω αποψε να ειναι καλυτερα.Αδειαζει βρε κοριτσια το στηθος;κ μαλιστα σε 20 με 30 λεπτα; παντως υπαρχουν φορες που τρωει ωρες ολοκληρες.οσο για τα σπιθουρακια ναι ευη μου,αυτο ακριβως μας ειπε οτι ειναι...θα δουμε αυριο που εχουμε παιδιατρο τι θα μας πει

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πίστευα οτι θα έχω χαλαρή μέρα εφόσον τον μεγάλο τον πήγε και τον έφερε ο κουμπάρος στο σχολειο........αλλά γελάστηκα.
Η μικρή έκατσε στο στήθος 3 ώρες και δεν κουνιόταν με τίποτα απο εκει.......ελπίζω να βρήκε και τίποτα να πιει Laughing 
Πάντως το συμπλήρωμα δεν το ήπιε όλο και επιτέλους έκανε και κακά(δις) και γενικώς με τρέχει σήμερα!

Τσιριτρί πολύ καλό που δεν πονάς πια!(το κούκου μαντεύω ποιο είναι γιατί έχω χάσει και επεισόδια).

Για την βρεφική ακμή δεν ξέρω κάτι.Δεν είχε ο γιος μου οπότε δεν έμαθα τίποτα.....

Εβινι συνήθως η καφείνη τα τσιτώνει τα μωρακια.Δεν ξέρω αν κάνει και κολικούς.Η σοκολάτα δεν ξέρω.....ποτέ δεν μου άρεσε οπότε ποτέ δεν χρειάστηκε να την κόψω Rolling Eyes 

Ιωάννα με το καλό να τελειώσεις το δωμάτιο της μικρής!!

Τζούλια σε ευχαριστώ πολύ!Θα πάρω τηλ.μάλλον στην γραμμή που λέτε.Προσπάθησα να γίνω μέλος και σε μια ομάδα στο fb αλλά ή δεν με δέχτηκαν ακόμα ή δεν θα με δεχτούν γενικά Razz 

Μαράκι-Ηράκλειο πάει η κοιλίτσα!!!

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα μανουλίτσες και εγκυούλες τι κάνετε;
Εγω χθες γονατισα. Το βραδυ κρατησε η μαμα με την αδερφη μου το μωρο για να κοιμηθω κι εγω 1 βραδυ μετα απο 40 μερες. Βεβαια ο υπνος μου ηταν ανα 2 ωρο. Ξυπνουσα κ ξανα κοιμομουν. Ξεκουραστηκα παντως κ περασε κ ο ριγος που ειχα εδω κ πολλες ημερες.
Παραμυθενια κι εμενα εχει μικρα σπυρακια η μικρη. Της φευγουν αλλα βγαζει κι αλλα. Δεν της βαζω κατι αλλα θα ρωτησω τον παιδιατρο.
Σοφακι με το καλό να πατε σπιτάκι σας! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 654316 

Πολλα φιλια σε όλες! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 315810 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 315810 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σας διαβαζω.θα επανελθω αργοτερα παω για ταισμα!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαράκι μου κρητικό και εγώ κοιλίτσα ετοιμαζόμουν να βάλω, στο μυαλό μου είσαι!!!! Αργότερα θα τη βάλω, πάντως και εσένα φτου φτου τίποτα δεν έμεινε εε???
Μπράβο κορίτσι μου!
Καλά τα πάμε δόξα το Θεό.
Εσείς???

Εμένα βέβαια μου έμειναν πλέον 5,5 κιλά από τα προ εγκυμοσύνης αλλά για να πω ότι θα χάσω και τα έξτρα που είχα είναι τουλάχιστον 8.

Παραμυθένια μου εσένα πως είναι το κουκού σου???

Mamageorge πολύ καλά μαντεύεις!!! Laughing Laughing Laughing 

Πάντως με την καφείνη ως τώρα δεν έχουμε αντιμετωπίσει πρόβλημα.
Έπινα στο μαιευτήριο γαλλικό και τώρα νες Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes έναν τη μέρα αλλά η μπουμπού δε βλέπω να πτοείται ευτυχώς!

Ευάκι μου γιατί βρε τις φοβάσαι τόσο τις γουλίτσες?
Πως την κοιμίζεις?
Εμάς μας είπαν στο πλάι και έτσι είδα ότι αν βγάλει γουλίτσα δεν έχει πρόβλημα όσες φορές έβγαλε ξάπλα.
Βέβαια και εγώ το φοβόμουν στην αρχή.

Το χειρότερο μου είναι αυτό με τον ορό στη μυτούλα, αυτό με τσακίζει!
Και όταν της πλένω τα πισινάκια που σχεδόν πάντα βρέχω τα ρούχα της και άντε ξανά μανά άλλαγμα!

Και φυσικά το βλασταράκι μου όποτε την αλλάζω-πλένω-κρατάω για να πλύνω θυμάται να κατουρήσει!!! Laughing Laughing Laughing 

Σήμερα είμαι με τρομερό πονοκέφαλο, τρομερό!
Αλλά από το να πονάει το κουκού καλύτερα το κεφάλι!
Κ το ντεπόν δεν μου έκανε τίποτα.

Αίμα έχετε ακόμα?
Κ αν όχι πότε σας σταμάτησε?

Μαράκι λαρισαίο δεν κοιμάσαι καθόλου τα βράδια????

Πάντως κορίτσια εγώ βάζω ξυπνητήρι στις 3,5 ώρες μην και δνε ξυπνήσει μόνη της η μικρή και δεν φάει, εεε όλες τις φορές, στις 3 ώρες νταν έχω ξυπνήσει από μόνη μου μέσα στον πανικό αν είναι καλά!!!!
Αφήστε που νομίζω συνέχεια ότι με πήρε ο ύπνος με το μωρό στην αγκαλιά και το ψάχνω Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 
Αλλά Κάθε φορά!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Να την!

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κ απο εμάς!!!
Πήγαμε στο νοσοκομείο πάλι σήμερα κ ο ίκτερος μας έπεσε στο 5,8 ΓΙΟΥΠΙ!!!
Δε χρειάζεται να ξαναπάμε!!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 654316 
Εμείς με το γάλα που μας άλλαξε ψιλοηρεμήσαμε απο τους κολικους, μας είχε πει όμως αν δω τα πολύ δύσκολα να δώσω κατι σταγόνες biogaia. Χθές μετά απο ένα 24ωρο κάναμε τελικά κακάκια κ ρε κορίτσια πρώτη φορά χάρηκα τόσο που κάποιος χέστηκε!!!! Έχουμε πρόβλημα όμως με τα αέρια, δυσκολεύεται αρκετά, στριφογυρνάει κ μετά απο καμια ώρα καταφέρνει να αεριστεί.
Πήρα τηλεφωνο κ συμβουλο θηλασμού χθές, της εξήγησα την κατάσταση κ μου είπε οτι είμαι προβληματική περίπτωση, γιατί την γαλακτοφορία δεν την ξεκίνησα την πρώτη ημέρα, (το μώρο δεν το είχα,οι μαίες δεν είπανε κάτι κ εγώ σφάδαζα απο τους πόνους), αλλά την 5η. Για να το διορθώσουμε μου λέει θα χρειαστούμε 50 ευρώ επίσκεψη κ άλλα 25 μεταφορικά γιατί μένει σε διπλανή πόλη. Μου την έσπασε λίγο με το υφάκι κ τα λεφτά μου φαίνονται κάμποσα. Δε ξέρω τι θα κάνω όμως γ ιατί με πατάει στην ανάγκη...

Ιωάννα εμένα τα νερά σπάσανε Κυριακή πρώί, δεν είχα κανένα σημάδι τις προηγούμενες μέρες, τα νερά βγαίνανε λίγα λίγα κ δεν ήμουν σίγουρη για το τι ακριβώς ήταν κ όταν πήγα στον γιατρό μου έβαζε το χέρι του στην κοιλιά μου κ καταλάβαινε πότε έχω συσπάσεις, εγώ πάλι όχι..!!!

Εμάς δεν μας έδωσαν τίποτα ούτε σιδηρο, ουτε βιταμίνες, εγώ συνεχίζω να παίρνω οτι έπαιρνα κ πριν φολικό, σίδηρο κ ασβέστιο κ τις πρώτες ημέρες κ αντιβίωση.

Μαιμού κουκλιά θα είναι τα ζαργανοκόριτσα με τα σετάκια τους!!!

Μαράκι κρητικό κ Ριτσάκι μπράβο στις κοιλίτσες σας. Εγώ έχω 2 ακόμη μέχρι να φτάσω τα 52 που ξεκίνησα αλλά θα θελα να φτάσω τα 49 που ήμουν πριν κανένα χρόνο.

Evinaki τις γουλίτσες εγώ δεν τις φοβάμαι, στον εμετό τα παιξα που έβγαζε κ απο τη μύτη γάλα.
Καφέ εγώ δεν τόλμησα να πιώ ακόμη, έστειλα το στεφάνι κ μου έχει πάρει έναν ελληνικό χωρίς καφείνη.Λίγο χάλια αλλά στην αναβροχιά...

Παραμυθένια καλύτερα είσαι με τους πόνους έτσι?? Αντε ένα κουραγιο ακόμη κ θα το θυμάσαι σαν κακό όνειρο.

Mamageorge μεγαλώσατε, μπράβο σας!!!!
Αν μάθεις κάτι για την αύξηση παραγωγής πες μου κ εμένα.

Μαράκι συντοπίτισσα ξεκουράστηκες λίγο έτσι? Δε πειράζει κ το 2ωρο υπνου καλό είναι.

Σοφάκι άντε να πάτε σπίτι σας με το καλό κ εγώ είμαι περιεργη για τις ατάκες απο το Αλεξάκι!!!

Ελπίζω να μην ξέχασα να σχολιάσω κάτι.

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαράκι λαρ ξεκουραστηκες επιτελους λιγακι ε??? τελικα ειναι πολυ σημαντικο να εχουμε βοηθεια ρε κοριτσια...και γω αν δεν ειχα τη μαμα θα κλαταρα.... τον αντρα τον εχει πιασει μια κάποια διαθεση χαλααααααααααρωσης το τελευταιο διαστημα και δε θα τα παμε καλα...γκρρρρρ :P

Paramythenia έγραψε:οσο για τα σπιθουρακια ναι ευη μου,αυτο ακριβως μας ειπε οτι ειναι...θα δουμε αυριο που εχουμε παιδιατρο τι θα μας πει
 
και μενα η μικρη εχει...αν και ο Κων.νος δεν ειχε, οπως επισης σημερα ειδα και νινίδα..... :0 για τα σπυρακια ρωτησα τη παιδιατρο.δε χρειαζεται τιποτα,εκτος αν μαζεψουν πυον...και να ερχεται σε επαφη το δερματακι της μονο με την πανα αγκαλιας.να μη τριβεται σε αλλη επιφανεια...
 
mamageorge έγραψε:Πίστευα οτι θα έχω χαλαρή μέρα εφόσον τον μεγάλο τον πήγε και τον έφερε ο κουμπάρος στο σχολειο........αλλά γελάστηκα.
ΧΑΧΑΧΑ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ?????
Η μικρή έκατσε στο στήθος 3 ώρες και δεν κουνιόταν με τίποτα απο εκει.......ελπίζω να βρήκε και τίποτα να πιει Laughing 
Πάντως το συμπλήρωμα δεν το ήπιε όλο και επιτέλους έκανε και κακά(δις) και γενικώς με τρέχει σήμερα!
ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΑΝΑ!!! ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΑΚΙΑΑΑΑΑΑ!!! Smile

Τσιριτρί πολύ καλό που δεν πονάς πια!(το κούκου μαντεύω ποιο είναι γιατί έχω χάσει και επεισόδια).
ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ "ΚΟΥΚΟΥ" ...ΜΑ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΕΦΕΥΡΙΣΚΕΙ Η ΙΩΑΝΝΑ...ΧΙΧΙΧΙΧΙ...ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ...ΙΩΑΝΝΑ Π Ο Υ Ε Ι Σ Α Ι????Μαράκι-Ηράκλειο πάει η κοιλίτσα!!!
 
ΝΑΙ ΜΑΡΑΚΙ.ΟΝΤΩΣ!!! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ....ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΔΡΟΜΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΚΑΒΑΝΤΖΑ ΑΠΟ 3 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΑΖΕΜΕΝΕΣ... Sad
 
tsiritri έγραψε:Εμένα βέβαια μου έμειναν πλέον 5,5 κιλά από τα προ εγκυμοσύνης αλλά για να πω ότι θα χάσω και τα έξτρα που είχα είναι τουλάχιστον 8.
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΤΡΑ ΣΟΥ ΤΣΙΡΙΤΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΕΓΩ ΧΤΥΠΑΩ ΚΑΜΙΑ ΕΙΚΟΣΑΡΙΑ SadΠάντως με την καφείνη ως τώρα δεν έχουμε αντιμετωπίσει πρόβλημα.
Έπινα στο μαιευτήριο γαλλικό και τώρα νες Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes έναν τη μέρα αλλά η μπουμπού δε βλέπω να πτοείται ευτυχώς!
ΚΑΙ ΓΩ ΠΙΝΩ ΕΝΑ ΓΑΛΛΙΚΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΝΩΡΙΣ. ΔΕ ΤΗ ΠΑΛΕΥΩ ΧΩΡΙΣ!!! ΔΕ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗΝ....ΑΝ ΦΑΩ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΟΜΩς ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΨΙΛΟΠΟΝΑΚΙΑ..

Ευάκι μου γιατί βρε τις φοβάσαι τόσο τις γουλίτσες?
Πως την κοιμίζεις?
Εμάς μας είπαν στο πλάι και έτσι είδα ότι αν βγάλει γουλίτσα δεν έχει πρόβλημα όσες φορές έβγαλε ξάπλα.
Βέβαια και εγώ το φοβόμουν στην αρχή.
ΚΑΙ ΓΩ ΠΛΑΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΜΙΖΩ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΕΒΓΑΛΕ ΓΟΥΛΙΤΣΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΕΥΤΥΧΩΣ! ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ. ΜΑ ΤΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΗΣ....ΟΛΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!Ο Λ Α????
Το χειρότερο μου είναι αυτό με τον ορό στη μυτούλα, αυτό με τσακίζει!
Και όταν της πλένω τα πισινάκια που σχεδόν πάντα βρέχω τα ρούχα της και άντε ξανά μανά άλλαγμα!
ΧΑΧΑΧΑΧΑ SO CLASSIC.... ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΠΟΥΛΟΥΚΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΑΝΩ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΤΗΣ ΒΡΕΧΩ ΤΑ ΡΟΥΧΑ...ΧΙΧΙΧΙΧΙΚαι φυσικά το βλασταράκι μου όποτε την αλλάζω-πλένω-κρατάω για να πλύνω θυμάται να κατουρήσει!!! Laughing Laughing Laughing 
ΝΙΩΘΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΙΙΙΙΙΙΙΑ.... ΕΥΤΟ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΝ.ΝΟ....ΣΥΝΤΡΙΒΑΝΙ!!!Σήμερα είμαι με τρομερό πονοκέφαλο, τρομερό!
Αλλά από το να πονάει το κουκού καλύτερα το κεφάλι!
Κ το ντεπόν δεν μου έκανε τίποτα.
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ...ΘΑ ΠΩ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΕ ΞΕΜΑΤΙΑΞΕΙ SmileΑίμα έχετε ακόμα?
Κ αν όχι πότε σας σταμάτησε?
ΣΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΕΝΤΕΛΩΣ. ΑΠΟ ΤΙΣ 30 Κ ΜΕΤΑ ΕΙΧΕ ΑΠΛΑ ΕΛΑΤΤΩΘΕΙ..

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ησυχία, τάξη και ασφάλεια!
Έχω χταποδοκουρτίνες!

Οι συσπάσεις πολύ cool σήμερα. Είδομεν!

Θα επανάλθω να σας σχολιάσω αφού χλαπακιάρεν τις σαρδέλες μου και τα χορταράκια μου (τι ωραία να έχεις άντρα μάγειρα, ρε παιδί μου).
Σλουρπ!

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Julie85 έγραψε:Σοφακι μου, αντε να ρθει η μικρη γλωσσου ναζιαρα νεραιδουλα να σας παρει να πατε σπιτακι σας κ οι 4!!!! Smile

ιωαννα οπως καταλαβαινεις εχεις 20 μανουλες να κοιμουνται κ να ξυπνανε με την εννοια σου για τη χταποδογεννηση!!!!! χιιιχιχιχι

τσιριτρακι γιουπι που περασαν οι χαζοπονοι στο κουκου!!!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 654316 

παραμυθενια μου αυτο σημαινει οτι εχει παρει το κολάι με το θηλασμο κ σε αδειαζει στο πι και φι το παραμυθόπαιδο!!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 328109 

ευακι εκανε κακά με το κομφορτ?? της δινεις σκετο κομφορτ ή μιξη με το απλο φριζολάκ??julaki apo xtes to apogeyma pou to edwsa den exei kanei akoma tipota 5η mera shmera...Mad aeria eytyxos exei..mou eipane na ths to dwsw kanonika kai mono an mou kanei diareia na ths to kanw miso miso me to allo ..esena ekane amesos me to comfort? egw tis vazw sta 100 3 mezoures gia na ei nai kai ligo poio elafry!

μαματζορτζ τα καταφερατε περιφημα ως τωρα με την μικρουλα σας!!! μην αγχωνεσαι για τιποτα!!παρε ενα τηλ στη γραμμη θηλασμου να σου δωσουν κατευθυντηριες οδηγιες, και κάνε ό,τι καλυτερο μπορεις , που ειμαι σιγουρη οτι ετσι κι αλλιως το καλυτερο κανεις!!!το αγχος μονο κακό μπορει να σου κανει...χαλαρωσε και αφεσου, και όλα θα πάνε τέλεια!!θα δεις!!

πολλα φιλακια στις υπολοιπες!!!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiritri έγραψε:Μαράκι μου κρητικό και εγώ κοιλίτσα ετοιμαζόμουν να βάλω, στο μυαλό μου είσαι!!!! Αργότερα θα τη βάλω, πάντως και εσένα φτου φτου τίποτα δεν έμεινε εε???
Μπράβο κορίτσι μου!
Καλά τα πάμε δόξα το Θεό.
Εσείς???

Εκπέμπουμε στο ίδιο μήκος κύματος μάλλον Ριτσάκι!!!χιχιχι!!!

Εμένα βέβαια μου έμειναν πλέον 5,5 κιλά από τα προ εγκυμοσύνης αλλά για να πω ότι θα χάσω και τα έξτρα που είχα είναι τουλάχιστον 8.

Καλέ σιγά μην θες 8!!!
Εγώ σε βλέπω κορμάρα και η κοιλιά που έμεινε...ανύπαρκτη!!!φτου,φτου!!!

Παραμυθένια μου εσένα πως είναι το κουκού σου???

Mamageorge πολύ καλά μαντεύεις!!! Laughing Laughing Laughing 

Πάντως με την καφείνη ως τώρα δεν έχουμε αντιμετωπίσει πρόβλημα.
Έπινα στο μαιευτήριο γαλλικό και τώρα νες Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes έναν τη μέρα αλλά η μπουμπού δε βλέπω να πτοείται ευτυχώς!

Εγώ έφτιαξα χτες το πρωί ένα νες κατέβασα 2 γουλίτσες και μετα είχα τύψεις και τον έχυσα!!

Ευάκι μου γιατί βρε τις φοβάσαι τόσο τις γουλίτσες?
Πως την κοιμίζεις?
Εμάς μας είπαν στο πλάι και έτσι είδα ότι αν βγάλει γουλίτσα δεν έχει πρόβλημα όσες φορές έβγαλε ξάπλα.
Βέβαια και εγώ το φοβόμουν στην αρχή.

Το χειρότερο μου είναι αυτό με τον ορό στη μυτούλα, αυτό με τσακίζει!
Και όταν της πλένω τα πισινάκια που σχεδόν πάντα βρέχω τα ρούχα της και άντε ξανά μανά άλλαγμα!

Χτες της έβαλα ορό και πλανταξε στο κλάμα το καλό μου...άσε που μετά ακουγόταν σαν να έχει ακροαστικά!!!

Και φυσικά το βλασταράκι μου όποτε την αλλάζω-πλένω-κρατάω για να πλύνω θυμάται να κατουρήσει!!! Laughing Laughing Laughing 

Σήμερα είμαι με τρομερό πονοκέφαλο, τρομερό!
Αλλά από το να πονάει το κουκού καλύτερα το κεφάλι!
Κ το ντεπόν δεν μου έκανε τίποτα.

Αίμα έχετε ακόμα?
Κ αν όχι πότε σας σταμάτησε?

Εγώ έχω ακόμα πάντως και ιδιαίτερα μετά τον θηλασμό!!!

Μαράκι λαρισαίο δεν κοιμάσαι καθόλου τα βράδια????

Πάντως κορίτσια εγώ βάζω ξυπνητήρι στις 3,5 ώρες μην και δνε ξυπνήσει μόνη της η μικρή και δεν φάει, εεε όλες τις φορές, στις 3 ώρες νταν έχω ξυπνήσει από μόνη μου μέσα στον πανικό αν είναι καλά!!!!
Αφήστε που νομίζω συνέχεια ότι με πήρε ο ύπνος με το μωρό στην αγκαλιά και το ψάχνω Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 
Αλλά Κάθε φορά!
ifi έγραψε:Καλησπέρα κ απο εμάς!!!
Πήγαμε στο νοσοκομείο πάλι σήμερα κ ο ίκτερος μας έπεσε στο 5,8 ΓΙΟΥΠΙ!!!
Δε χρειάζεται να ξαναπάμε!!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 654316 
Εμείς με το γάλα που μας άλλαξε ψιλοηρεμήσαμε απο τους κολικους, μας είχε πει όμως αν δω τα πολύ δύσκολα να δώσω κατι σταγόνες biogaia. Χθές μετά απο ένα 24ωρο κάναμε τελικά κακάκια κ ρε κορίτσια πρώτη φορά χάρηκα τόσο που κάποιος χέστηκε!!!! Έχουμε πρόβλημα όμως με τα αέρια, δυσκολεύεται αρκετά, στριφογυρνάει κ μετά απο καμια ώρα καταφέρνει να αεριστεί.
Πήρα τηλεφωνο κ συμβουλο θηλασμού χθές, της εξήγησα την κατάσταση κ μου είπε οτι είμαι προβληματική περίπτωση, γιατί την γαλακτοφορία δεν την ξεκίνησα την πρώτη ημέρα, (το μώρο δεν το είχα,οι μαίες δεν είπανε κάτι κ εγώ σφάδαζα απο τους πόνους), αλλά την 5η. Για να το διορθώσουμε μου λέει θα χρειαστούμε 50 ευρώ επίσκεψη κ άλλα 25 μεταφορικά γιατί μένει σε διπλανή πόλη. Μου την έσπασε λίγο με το υφάκι κ τα λεφτά μου φαίνονται κάμποσα. Δε ξέρω τι θα κάνω όμως γ ιατί με πατάει στην ανάγκη...

Μπραβοοοο!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 215994 
Πάει ο ίκτερος!!!
Υπερβολικά μου φαίνεται και μένα η τύπισα...δεν έχετε άλλη στην περιοχή ε?


Ιωάννα εμένα τα νερά σπάσανε Κυριακή πρώί, δεν είχα κανένα σημάδι τις προηγούμενες μέρες, τα νερά βγαίνανε λίγα λίγα κ δεν ήμουν σίγουρη για το τι ακριβώς ήταν κ όταν πήγα στον γιατρό μου έβαζε το χέρι του στην κοιλιά μου κ καταλάβαινε πότε έχω συσπάσεις, εγώ πάλι όχι..!!!

Εμάς δεν μας έδωσαν τίποτα ούτε σιδηρο, ουτε βιταμίνες, εγώ συνεχίζω να παίρνω οτι έπαιρνα κ πριν φολικό, σίδηρο κ ασβέστιο κ τις πρώτες ημέρες κ αντιβίωση.

Μαιμού κουκλιά θα είναι τα ζαργανοκόριτσα με τα σετάκια τους!!!

Μαράκι κρητικό κ Ριτσάκι μπράβο στις κοιλίτσες σας. Εγώ έχω 2 ακόμη μέχρι να φτάσω τα 52 που ξεκίνησα αλλά θα θελα να φτάσω τα 49 που ήμουν πριν κανένα χρόνο.

Και γω στα 49 θέλω να πάω από 51 που ήμουν...

Evinaki τις γουλίτσες εγώ δεν τις φοβάμαι, στον εμετό τα παιξα που έβγαζε κ απο τη μύτη γάλα.
Καφέ εγώ δεν τόλμησα να πιώ ακόμη, έστειλα το στεφάνι κ μου έχει πάρει έναν ελληνικό χωρίς καφείνη.Λίγο χάλια αλλά στην αναβροχιά...

Παραμυθένια καλύτερα είσαι με τους πόνους έτσι?? Αντε ένα κουραγιο ακόμη κ θα το θυμάσαι σαν κακό όνειρο.

Mamageorge μεγαλώσατε, μπράβο σας!!!!
Αν μάθεις κάτι για την αύξηση παραγωγής πες μου κ εμένα.

Μαράκι συντοπίτισσα ξεκουράστηκες λίγο έτσι? Δε πειράζει κ το 2ωρο υπνου καλό είναι.

Σοφάκι άντε να πάτε σπίτι σας με το καλό κ εγώ είμαι περιεργη για τις ατάκες απο το Αλεξάκι!!!

Ελπίζω να μην ξέχασα να σχολιάσω κάτι.
Julie85 έγραψε:Μαράκι λαρ ξεκουραστηκες επιτελους λιγακι ε??? τελικα ειναι πολυ σημαντικο να εχουμε βοηθεια ρε κοριτσια...και γω αν δεν ειχα τη μαμα θα κλαταρα.... τον αντρα τον εχει πιασει μια κάποια διαθεση χαλααααααααααρωσης το τελευταιο διαστημα και δε θα τα παμε καλα...γκρρρρρ :P

Paramythenia έγραψε:οσο για τα σπιθουρακια ναι ευη μου,αυτο ακριβως μας ειπε οτι ειναι...θα δουμε αυριο που εχουμε παιδιατρο τι θα μας πει
 
και μενα η μικρη εχει...αν και ο Κων.νος δεν ειχε, οπως επισης σημερα ειδα και νινίδα..... :0 για τα σπυρακια ρωτησα τη παιδιατρο.δε χρειαζεται τιποτα,εκτος αν μαζεψουν πυον...και να ερχεται σε επαφη το δερματακι της μονο με την πανα αγκαλιας.να μη τριβεται σε αλλη επιφανεια...
 
mamageorge έγραψε:Πίστευα οτι θα έχω χαλαρή μέρα εφόσον τον μεγάλο τον πήγε και τον έφερε ο κουμπάρος στο σχολειο........αλλά γελάστηκα.
ΧΑΧΑΧΑ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ?????
Η μικρή έκατσε στο στήθος 3 ώρες και δεν κουνιόταν με τίποτα απο εκει.......ελπίζω να βρήκε και τίποτα να πιει Laughing 
Πάντως το συμπλήρωμα δεν το ήπιε όλο και επιτέλους έκανε και κακά(δις) και γενικώς με τρέχει σήμερα!
ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΑΝΑ!!! ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΑΚΙΑΑΑΑΑΑ!!! Smile

Τσιριτρί πολύ καλό που δεν πονάς πια!(το κούκου μαντεύω ποιο είναι γιατί έχω χάσει και επεισόδια).
ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ "ΚΟΥΚΟΥ" ...ΜΑ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΕΦΕΥΡΙΣΚΕΙ Η ΙΩΑΝΝΑ...ΧΙΧΙΧΙΧΙ...ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ...ΙΩΑΝΝΑ  Π Ο Υ  Ε Ι Σ Α Ι????Μαράκι-Ηράκλειο πάει η κοιλίτσα!!!
 
ΝΑΙ ΜΑΡΑΚΙ.ΟΝΤΩΣ!!! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ....ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΔΡΟΜΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΚΑΒΑΝΤΖΑ ΑΠΟ 3 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΑΖΕΜΕΝΕΣ... Sad
 
Μια χαρά θα τα χάσεις καλέ!!!Λίγη προσοχή θέλει και αυτό ειναι όλο!!!
tsiritri έγραψε:Εμένα βέβαια μου έμειναν πλέον 5,5 κιλά από τα προ εγκυμοσύνης αλλά για να πω ότι θα χάσω και τα έξτρα που είχα είναι τουλάχιστον 8.
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΤΡΑ ΣΟΥ ΤΣΙΡΙΤΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΕΓΩ ΧΤΥΠΑΩ ΚΑΜΙΑ ΕΙΚΟΣΑΡΙΑ SadΠάντως με την καφείνη ως τώρα δεν έχουμε αντιμετωπίσει πρόβλημα.
Έπινα στο μαιευτήριο γαλλικό και τώρα νες Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes έναν τη μέρα αλλά η μπουμπού δε βλέπω να πτοείται ευτυχώς!
ΚΑΙ ΓΩ ΠΙΝΩ ΕΝΑ ΓΑΛΛΙΚΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΝΩΡΙΣ. ΔΕ ΤΗ ΠΑΛΕΥΩ ΧΩΡΙΣ!!! ΔΕ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗΝ....ΑΝ ΦΑΩ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΟΜΩς ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΨΙΛΟΠΟΝΑΚΙΑ..

Ευάκι μου γιατί βρε τις φοβάσαι τόσο τις γουλίτσες?
Πως την κοιμίζεις?
Εμάς μας είπαν στο πλάι και έτσι είδα ότι αν βγάλει γουλίτσα δεν έχει πρόβλημα όσες φορές έβγαλε ξάπλα.
Βέβαια και εγώ το φοβόμουν στην αρχή.
ΚΑΙ ΓΩ ΠΛΑΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΜΙΖΩ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΕΒΓΑΛΕ ΓΟΥΛΙΤΣΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΕΥΤΥΧΩΣ! ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ. ΜΑ ΤΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΗΣ....ΟΛΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!Ο Λ Α????
Το χειρότερο μου είναι αυτό με τον ορό στη μυτούλα, αυτό με τσακίζει!
Και όταν της πλένω τα πισινάκια που σχεδόν πάντα βρέχω τα ρούχα της και άντε ξανά μανά άλλαγμα!
ΧΑΧΑΧΑΧΑ SO CLASSIC.... ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΠΟΥΛΟΥΚΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΑΝΩ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΤΗΣ ΒΡΕΧΩ ΤΑ ΡΟΥΧΑ...ΧΙΧΙΧΙΧΙΚαι φυσικά το βλασταράκι μου όποτε την αλλάζω-πλένω-κρατάω για να πλύνω θυμάται να κατουρήσει!!! Laughing Laughing Laughing 
ΝΙΩΘΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΙΙΙΙΙΙΙΑ.... ΕΥΤΟ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΝ.ΝΟ....ΣΥΝΤΡΙΒΑΝΙ!!!Σήμερα είμαι με τρομερό πονοκέφαλο, τρομερό!
Αλλά από το να πονάει το κουκού καλύτερα το κεφάλι!
Κ το ντεπόν δεν μου έκανε τίποτα.
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ...ΘΑ ΠΩ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΕ ΞΕΜΑΤΙΑΞΕΙ SmileΑίμα έχετε ακόμα?
Κ αν όχι πότε σας σταμάτησε?
ΣΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΕΝΤΕΛΩΣ. ΑΠΟ ΤΙΣ 30 Κ ΜΕΤΑ ΕΙΧΕ ΑΠΛΑ ΕΛΑΤΤΩΘΕΙ..

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρακι κρητικο κ τσιριτρακι πανε οι κοιλιτσες αλλα γεμισαν οι αγκαλιτσες!Αχ κοριτσια μου το κο.υκου μου με ποναει ακομη (καμια να με ξεματιασει ξερει;νιωθω οτι με εχουν μουτζωσει!).Αιμα ιδιαιτερο δεν εχω εδω λιγο καιρο.οσο για τη σοκολατα προκαλει υπερδιεγερση.Πινετε καφε καθημερινα; Εγω που και που πινω κανεναν νεκαφ. Σημερα η μικρη μου θηλαζει λιγο,κοιμαται,ξυπναει κ παλι θελει να θηλασει λιγοτι θα την κανω;;;

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koritsares ti kanete? wraies 3efouskokilitses vlepw egw apo thn genna k mexri shmera exw xasei 11 kila...Razz Razz ta opoia den htane ths egkumosinhs ta eixa parei apo thyroidi..elpizw na xasw alla 8me 7 gia na ftasw ekei pou prepei gia 1,67 anthrwpo:lol: Laughing Laughing 
evini parasympasxw mou fenete... kai kolikous kai dyskiliothta ax! ayto to ninaki mou ti ponous tha travaei? DEN THYMAMAI POIA ANEFERE OTI XERAITE POU KANEI KAKA TOY KAPIOS IFAKI NOMIZW ESY?
AYTO TO SYNAISTHIMA TO EIXA KAI EGW OTAN ARXISAN TA THEMATA DISKILIOTHTAS..KAI TA EKANE KAI XWROPIDAGA OLOKLIRH...APO THN XARA MOU TWRA THJA PARW KAI TOYRTA OTAN TA KANEI! KAI THA SKASW KAI FWTOVOLIDES THA XARH OLH H HLIOUPOLH GIA THN AFH3H TWN KAKAKIWN MAS...! XAXAXXA:lol: Laughing Laughing Laughing 
TOI GALA SOU DWSANE IFAKI?
SE OTI DEN SXOLIASA ME TO MPARDON... EILIKRINA DEN EXW MYALO..DHOTH KAI AUHPNH ME 4 WRES PROINO YPNO!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 417472 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 417472 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 417472 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 417472 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 5 417472 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πφφφ...η γκρίνια συνεχίζεται κ σήμερα. Ευτυχώς ήρθε η αδερφη μου κ την κρατάει λιγάκι να ηρεμήσω. Αρχίζω κ πέφτω ψυχολογικα πρέπει να σας πω. Το σπίτι μου φαίνεται βρώμικο αφου ποτε δεν προλαβαίνω να καθαρίσω αλλα απο την άλλη δεν αντέχω στα πόδια μου πεθεροκουνιαδες που όμως αν μάθουν οτι πήρα γυναίκα για τις δουλειές θα παρεξηγηθουν, δεν έχω ρούχα να φορεσω, τα εγκυμοσύνης ειναι καλοκαιρινά κ πλέον μεγάλα και τα κανονικα με στενεύουν ακόμη.
Αίμα έχω κανονικα , η μούρη μου ειναι σκατα με μαύρους κύκλους, τα μαλλια μου δεν βλεπονται και γενικα είμαι χάλια,χάλια,χάλια....ίσα που πρόλαβα να ξυριστω χθες γιατι είχα γίνει σαν τον μογλη.
Εννοείται πως δεν έχω ξεμυτισει απο το σπίτι, όχι οτι με νοιάζει, εξάλλου πως να βγω που δεν έχω ρούχα και που να πάω χωρις το πιρανχακι μου;
Αχ ξέρω ξέρω, υπομονη...

Όσο για το μωρο μου ναι κι εμένα τα ίδια κανει, κανει κακα και τσισα συχνά οταν της βγάζω την πανα! Κι εμείς της βρεχουμε  τα ρούχα οταν την πλένουμε κτλ κτλ
Νομίζω λίγο πολυ όλες τα ίδια κάνουμε στην αρχη.

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ηρθα,ουφ!
Ιωάννα δεν γεννήσεις ακόμη απ οτι διαβαζω κ θα πω το κοινοτυπο "κοιμησου τωρα που μπορεις",α κ περιμενουμε φωτο
Παραμυθενια της μικρής μου τις έφυγαν τα σπυράκια με καθαριότητα με φυσιολογικο όρο κ κρεμουλα απο αυτη που βαζουμε στον ποπο,έκαναν αρκετές μερες
Tsiritri ειδες που καλυτερέψουν τα πραγματα!μπραβο σας!φιτ κι εσυ μπραβο!
Evini οι γουλιτσες δεν ειναι τιποτα,ολα τα μωρα βγάζουν,εγω συνηθησα!
Maraki iraklio ξαναβρηκες τη φόρμα σου,μπραβο!
Ifi παει κ ο ικτερος


Τα νέα μας!η μικρη ξύπνησε στις 4:00 έφαγε σε 10 λεπτα ,ρεφτηκε κ ξανακοιμηθηκαμε.μετα ξύπνησε στις 8:00 μαζι με την μεγαλη που το χε πάρει σερί.κοιμηθηκα τόσο πολυ που ζαβλακωθηκα κ δεν μπορούσα να συνελθω,καλυτερα το ξενυχτι !

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:Ηρθα,ουφ!
Ιωάννα δεν γεννήσεις ακόμη απ οτι διαβαζω κ θα πω το κοινοτυπο "κοιμησου τωρα που μπορεις",α κ περιμενουμε φωτο
Παραμυθενια της μικρής μου τις έφυγαν τα σπυράκια με καθαριότητα με φυσιολογικο όρο κ κρεμουλα απο αυτη που βαζουμε στον ποπο,έκαναν αρκετές μερες
Tsiritri ειδες που καλυτερέψουν τα πραγματα!μπραβο σας!φιτ κι εσυ μπραβο!
Evini οι γουλιτσες δεν ειναι τιποτα,ολα τα μωρα βγάζουν,εγω συνηθησα!
Maraki iraklio ξαναβρηκες τη φόρμα σου,μπραβο!
Ifi παει κ ο ικτερος


Τα νέα μας!η μικρη ξύπνησε στις 4:00 έφαγε σε 10 λεπτα ,ρεφτηκε κ ξανακοιμηθηκαμε.μετα ξύπνησε στις 8:00 μαζι με την μεγαλη που το χε πάρει σερί.κοιμηθηκα τόσο πολυ που ζαβλακωθηκα κ δεν μπορούσα να συνελθω,καλυτερα το ξενυχτι !
Μαζοχάκιιιιιιι Razz Razz Razz 

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας!!!!! Τι κανετε ???????? Εμεις τρεχουμε ....πολυ δυσκολο το 2ο παιδακι η εμενα μου φαιενται ????????? Στο πρωτο ασχολιομουν αποκλειστικα με εκεινον τωρα εχω 2 !!!!!!! Πως θα καταφερω να το ισορροπησω ?????????? Ποτε νιωθω οτι παραμμελω τον εναν ποτε τον αλλον !!!!!!
Ελπιζω να βρω τις ισορροπιες !!
Αιματακι εχουμε ακομα στο 40 ημερο σταματα ...πιο πολυ πονα η πλαστικη που μου εκανε απο κατω .... οσο για την ακμη εγω δεν εκανα κατι ...καλο καθαρισμα ακομα και οταν τον επλενα με νερακι ή φυσιολογικο ορο ...οσο για την νινιδα τους χτενιζω ...και δεν εβαλα ουτε λαδακι ουτε τιποτα !!!!! Βρε κοριτσια σας εδωσαν οδηγια για να δινετε Βιταμινη D σε οσες θηλαζουν αποκλειστικα ?????? Εμας μας το ειπαν και απο το Νοσοκομειο αλλα και η παιδιατρος !

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις