Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
95 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 95 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 33]

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όποια πέτρα κι αν σηκώσω, τη γιατρό μου βρίσκω από κάτω:

Έχουμε παραγγείλει απο τα Leroy Merlin την κουρτίνα του παιδικού στις αρχές Σεπτέμβρη. Ήταν να έρθει 15/10 αλλά μας πήραν τότε τηλ και μας είπαν πως υπήρχε καθυστέρηση στην εισαγωγή του υφάσματος και θα ήταν έτοιμη 7/11.
Είπαμε να μην την ακυρώσουμε την παραγγελία και είχαμε προγραμματίσει σήμερα να πάμε να την πάρουμε. Μου λέει ο αγάπης μου "δεν παίρνεις ένα τηλ πριν φύγουμε;". Τον ακούω (ευτυχώς), παίρνω τηλ, δίνω αριθμό παραγγελίας και μου λέει η υπάλληλος:
"Ξέρετε κάτι έτυχε και θα είναι έτοιμη το Σάββατο"
Της απαντώ πως γεννάω όπου να ΄ναι και είναι πάνω από 2 μήνες η παραγγελία. Με ρωτάει λοιπόν: "Δηλαδή είστε 40η εβδομάδα;"
Της λέω "Είμαι 38w2d αλλά σήμερα ήμουνα στο μαιευτήριο και μάλλον μέσα στη βδομάδα θα γεννήσω, ίσως χρειαστώ και πρόκληση"
Απαντά με απογοήτευση "Α, πρόκληση...."
Της λέω "Έχω γιατρό που μόνο αν πραγματικά χρειάζεται θα μου την κάνει, είναι και grade 3 ο πλακούντας"
- Α ναι, πώς λέγεται;
- Προκοπίου!
- Α, την Αριστέα; Όντως, αν σας βάλει για πρόκληση θα την χρειάζεστε. Και εγώ περιμένω το 3ο μου παιδί τώρα και είναι η γιατρός μου. Είναι εξαιρετική μπλα μπλα μπλα μπλα......

Ντόιόιόιόιόιόιόιόινγκ! Razz Razz Razz 

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ν

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να μαι κ εγωωωω!!!!

Επιτελους καταφερα να διαβασω 2 πραγματα κ να σας γραψω!!!

Αρχικα να χαιρεται το Σοφακι μας το λουλουδι της!!! Να της ζησε,  ν ειναι γερο.κ.καλοτυχο κ να ειναιβπολυ πολυ ευτυχισμενοι οι 4 τους!!!

Δε θυμαμαι σν σας ειπα τα του τοκετου...
Αν ναι σορυ για την επαναληψη 
Δευτερα 1 το βραδυ σπασαν τα νερα (μετα απο το ραντεβού στο γιατρο το απογευμα που ημουν καργα απογοητευμενη). Στις 3 μαιευτηριο κ ξεκιναμε! Εξεταση, ξυρισμα, κλισμα κ εγω να τρεμω σαν το ψαρι (απο τη στιγμη που πρωτο.εσπασαν τα νερα ετσι ετρεμα,πανικος κοινως!) και απο την αρχη μου τα ελεγαν δυσκολα, οτι.εχοθμε πολυ μελλον μπροστα μας...
Που να φανταστω οτι.το πολυ μελλον θα ηταν ς τις 20.25 της.επομενης νυχτας???
Πολυ αργος τοκετος, ο τραχηλος καμια συνεργασια, πιστευα ορι δε θα γεννησω ποτε! Ο γιατρος δεν ηθελε να ζοριστω καθολου λογω μυωπιας μην παθω αποκόλληση οποτε δεν εσπρωξα ποτε. Στις 7 το.πρωι μπηκαν τεχνητοι, στις 11.30 περιπου επισκληρηδιος. Τι σωτηρια εφευρεση!!!! Δεν με ενοχλουσαν τρελα οι συσπασεις αλλα αυτα τα χερια ρε κοριτσια συνεχεια απο κατω...πω πω πω...δραμα! Ευτυχως μετα την επισκληρηδιο ολα ηταν καλυτερα! Οταν πια ειπε ο.γιατρος μου παμε να γεννησει αρχισε παλι το τρελο τρέμουλο,με πανε στην.αλλη αιθουσα με ετοιμαζουν κ μετα απο λιγο ακουω βγηκε το κεφαλι! Πωωωω ανατριχιαζω κ μονο που το.σκέφτομαι! Μολις την.εβγαλαν κ την ειδαμε δε νομιζω οτι μπορω να περιγραψω πως ένιωσα κ ειδικα οταν μου την εδωσαν μετα μεχρι ν με ραψουν κλπ...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiritri έγραψε:Να μαι κ εγωωωω!!!!

Επιτελους καταφερα να διαβασω 2 πραγματα κ να σας γραψω!!!

Αρχικα να χαιρεται το Σοφακι μας το λουλουδι της!!! Να της ζησε,  ν ειναι γερο.κ.καλοτυχο κ να ειναιβπολυ πολυ ευτυχισμενοι οι 4 τους!!!

Δε θυμαμαι σν σας ειπα τα του τοκετου...
Αν ναι σορυ για την επαναληψη 
Δευτερα 1 το βραδυ σπασαν τα νερα (μετα απο το ραντεβού στο γιατρο το απογευμα που ημουν καργα απογοητευμενη). Στις 3 μαιευτηριο κ ξεκιναμε! Εξεταση, ξυρισμα, κλισμα κ εγω να τρεμω σαν το ψαρι (απο τη στιγμη που πρωτο.εσπασαν τα νερα ετσι ετρεμα,πανικος κοινως!) και απο την αρχη μου τα ελεγαν δυσκολα, οτι.εχοθμε πολυ μελλον μπροστα μας...
Που να φανταστω οτι.το πολυ μελλον θα ηταν ς τις 20.25 της.επομενης νυχτας???
Πολυ αργος τοκετος, ο τραχηλος καμια συνεργασια, πιστευα ορι δε θα γεννησω ποτε! Ο γιατρος δεν ηθελε να ζοριστω καθολου λογω μυωπιας μην παθω αποκόλληση οποτε δεν εσπρωξα ποτε. Στις 7 το.πρωι μπηκαν τεχνητοι, στις 11.30 περιπου επισκληρηδιος. Τι σωτηρια εφευρεση!!!! Δεν με ενοχλουσαν τρελα οι συσπασεις αλλα αυτα τα χερια ρε κοριτσια συνεχεια απο κατω...πω πω πω...δραμα! Ευτυχως μετα την επισκληρηδιο ολα ηταν καλυτερα! Οταν πια ειπε ο.γιατρος μου παμε να γεννησει αρχισε παλι το τρελο τρέμουλο,με πανε στην.αλλη αιθουσα με ετοιμαζουν κ μετα απο λιγο ακουω βγηκε το κεφαλι! Πωωωω ανατριχιαζω κ μονο που το.σκέφτομαι! Μολις την.εβγαλαν κ την ειδαμε δε νομιζω οτι μπορω να περιγραψω πως ένιωσα κ ειδικα οταν μου την εδωσαν μετα μεχρι ν με ραψουν κλπ...
Laughing Laughing Laughing 
Είσαι καλύτερα, tsiritri, με τα πονάκια στο κούκου;;;
Τι κάνει το αγγελούδι σου;

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο αντρας μου ηταν μεσα, σοκαρισμένος κ αυτος με τη μπουμπου!!! Τελεινουμε με πανε στην.ανανηψη, εγω ειχα ξεκανει πια απο τις πολλες ωρες κ μιυ φερνουν το μωρο, μου δειχνουν πως να τη θηλαζω κ μιυ τη βαζουν στο στηθος!!! 

Το βραδυ μου την ξαναφεραν αλλες 2 φορες για ταισμα! Σαστισα ελαφρως γιατι.οκ το ταισμα, μετα? Δεν ηξερα τι να κανω!!! Να τη ρεψω,πως να την κρατησω? Μεψρι να ερθουν να την παρουν εγω να ειμαι στην.απολυτη αγνοια! Ημουν κ μονη μιυ, τους ειχα διωξει μαμα κ αντρα γιατι ηταν πολλες οι ωρες του τοκετου, ειχαμε κοιμηθει στην.ουσθα τελευταια φορα Κυριακη βραδυ κ ηταν Τριτη βραδυ, ποσο θα αντεχαν?
Το κακο ειναι οτι έπεσα σε ασχημη περίπτωση στο.δωματιο γιατι μετα απο λιγο εφεραν μια κοπελα νε ολο της το σοι! Ειχε γεννησει προωρα,.το.μωρακι στη μοναδα κ το σοι εκει.ολο το βραδυ να κανου. Κ φασαρια!!! Γενικα στο.μαιευτηριο περασα λιγο δυσκολα, δεν κοιμομουν, το κακο με αυτους συνεχίστηκε ευτυχως περασε κ αυτο.

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μόνο εμένα δεν έπιασε η επισκληριδιος;; Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 534787 
Δυο δόσεις μου κάνανε κ τίποτα!
Ευτυχώς κάναμε μόνο 4 ωριτσες...
Είδες Ριτσακι που παει, πέρασε κι αυτο;;
Ο αντρουληςβηταν παρών;
Ουφ! Απόλαυσε αγκαλιτσες τωρα!!!!

Ιωάννα πολυ famous η γιατρός σου!

Οι αγορομανες Ποπη και Κλαραμαρια που χαθηκανε;;;

Μόλις ξύπνησε η μικρη μου κ τη θηλαζω, ήρεμη ειναι ακόμη. Αχ μακάρι να μη πονέσει απόψε το μωρακι μου. Μακάρι, μακάρι....Crying or Very sad 

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θηλασμός τωρα, οδηγειες γιατρου: 20 λεπτα απο καθε στηθος κ μετα με θηλαστρο να βγει.οσο.γαλα εχει μεινει.
Στην αρχη το.εκανα κ τα δα ολα!!! Μου χει δωσει κ.μια αντιβιωτικη για τις.θηλες κ.πρεπει πριν το θηλασμο να κανω μπανιο (να φευγει κιολας) κ μασαζ. 
Αποτελεσμα? Να μου τρωει ανετα 1.30-1.45 λεπτα στο.συνολο με το ρεψιμο με ολα κ μετα απονλιγο να πρεπει ξσνα απο την αρχη! Καθε 3-3.5 ωρες ταισμα απο οταν ξεκιναει,οχι.οποτε θέλει.
Στην αρχη λοιπον τα ειδα ολα! Ηταν κ οι πονοι που δε μπορουσα να κουνηθω ηταν κ ολο αυτο, σαστισα!!!

Αυτο που κανω τωρα μετα απο δοκιμες και πολυ ξενυχτι ειναι να μην "αρμεγω" το βραδυ μετα το.θηλαδμι κ να βαζω λανολινη να γλιτωνω το πλυσιμο, τη μερα οπως μου τα εχει.πει. Το βραδυ το στηθος γινεται χαλια βεβαια γιατι μαζευει γσλα  ασλλα το.πρωι κσλυτερα. Πονανε κ οι θηλες κ ολο το στηθος ανα διαστηματα. Mεχρι χτες τα εβλεπα ολα μαυρα! Σημερα νομιζω ειμαστε καλυτερα! Κοιμηθηκαμε λιγο κ το βραδυ γιατι τα προηγούμενα εκλαιγε γοερα ΟΛΟ το βραδυ! Κ νομιζω πως σημερα.πρεπρι η να ρπεσαν ραμματα . Κατι να εγινεεε γιατι.το.κουκου επιτελους μετα σπο πολλους πονους νομθζω ειναι.καλυτερα (θα δω κ.στη.διαρκεια τγς μερας).
Κ εγω ντεπον πινω. 
Στο.μαιευτηριο ειχα ταραξει τις ενέσεις!

Η αληθεια ειναι.οτι οι πρωτες 2 μερες σπιτι ηταν.απιστευτα δύσκολες απο.ολες τις αποψεις! 
Σιγαααα σιγααα στρωνουμε νομιζω!!!

despoinaro


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ioazon έγραψε:Julie,
κουράστηκα μόνο που την άκουσα τη μετακόμιση!

Λες να φταίει το μέγεθος του pampers που ξεχειλίσατε 3 φορές;;; Λες;;;; Razz Razz Razz 


Sophia,
πώς να μην πιάσει το στήθος επαγγελματικά; Τόσο καιρό του 'χουμε ζαλίσει τον έρωτα του λουλουδιού με το θηλασμό δω μέσα! Razz Razz Razz 


Ξύπνησα στις 4 για πίπι-ρουμ και μετά με έπιασε μία ανησυχία γιατί το χταπόδι είναι λίγο ήσυχο από ψες. Μόλις πάει 9, παίρνω τηλ τη γιατρό μπας και πάω στο μαιευτήριο για καναν υπέρηχο, κανα nst, κανα δε ξέρω... (με βαλίτσα μέσα στο αυτοκίνητο γιατί κάτι δε μ' αρέσει με αυτή την ησυχία του χταποδιού)
Ουφ, αγχώθηκα....
Πω πω Ιωάννα οι δυο μας μείναμε! Smile και εγώ τη μικρή συνέχεια τη νιώθω ανήσυχη, λες να να ανήσυχη παω κ εγω; Συνήθως το βράδυ που ηρεμώ λίγο αφού να φανταστείς πονάνε όλα μου τα μέσα...σήμερα το απογευματάκι έχω ραντεβού με το γιατρό για να δούμε τι θα μας πει...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η klaramaria πατάει like που και που στις αηδίες που βάζω στο fb....

Η Popisofia όντως εξαφανίστηκε! Θα 'χει πήξει με τα 2 παιδάκια!

evini,
άμα έχετε κολικούς, θηλασμούς - αγκαλίτσες - ζεστές κομπρέσες (που είπαν και οι μαμάδες) και ψυχραιμία-ηρεμία μπας και ηρεμήσει κι το πιρανχάκι! I love you 
Και πολλή υπομονή.....

tsiritri,
θα καλυτερέψουν όλα. Μέρα με τη μέρα, θα δεις!
Είναι δύσκολη η προσαρμογή και είχες και μαραθώνιο τοκετό!
Μη χάνεσαι, ω ρε!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
despoinaro έγραψε:
ioazon έγραψε:Julie,
κουράστηκα μόνο που την άκουσα τη μετακόμιση!

Λες να φταίει το μέγεθος του pampers που ξεχειλίσατε 3 φορές;;; Λες;;;; Razz Razz Razz 


Sophia,
πώς να μην πιάσει το στήθος επαγγελματικά; Τόσο καιρό του 'χουμε ζαλίσει τον έρωτα του λουλουδιού με το θηλασμό δω μέσα! Razz Razz Razz 


Ξύπνησα στις 4 για πίπι-ρουμ και μετά με έπιασε μία ανησυχία γιατί το χταπόδι είναι λίγο ήσυχο από ψες. Μόλις πάει 9, παίρνω τηλ τη γιατρό μπας και πάω στο μαιευτήριο για καναν υπέρηχο, κανα nst, κανα δε ξέρω... (με βαλίτσα μέσα στο αυτοκίνητο γιατί κάτι δε μ' αρέσει με αυτή την ησυχία του χταποδιού)
Ουφ, αγχώθηκα....
Πω πω Ιωάννα οι δυο μας μείναμε! Smileκαι εγώ τη μικρή συνέχεια τη νιώθω ανήσυχη, λες να να ανήσυχη παω κ εγω; Συνήθως το βράδυ που ηρεμώ λίγο αφού να φανταστείς πονάνε όλα μου τα μέσα...σήμερα το απογευματάκι έχω ραντεβού με το γιατρό για να δούμε τι θα μας πει...
Μην εξαφανίζεσαι, παιδί μου.
Μόνο εσύ έχεις φουσκοκοιλίτσα ακόμα δω μέσα και εγώ.
Οι υπόλοιπες έχουν μωράκια αγκαλιά!!!!
Βάστα με να σε βαστώ! I love you 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ριτσακι οι οδηγίες αυτες ειναι του γυναικολογου; Γιατι σου έβαλε προγραμμα;
Μου κανει εντύπωση...
Εγω τις πρωτες μέρες την είχα ατέλειωτες ώρες στο στήθος...βέβαια δεν έτρωγε αλλα πιπιλαγε κιόλας απλα εγω απο φόβο κι άγνοια την άφηναν για σίγουρα.
Σου ρευεται πάντα; Εμένα όχι....

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εβινακι μιυ εγω εφαγα 5 δοσεις συνολικα!

Επισης εχω να καταγγειλω οτι γυρισα με μονο 4.5 κιλα μειον πισω!!!Crying or Very sad 
Η κοιλια ομως τρελη διαφορα, εεεπεσε αμεσως! 

Ιωαννα πως τα πας??? Κρατας γερα???

Παραμυθενια μιυ δεν θελω ουτε να.το σκεφτομαι αυτο που ζεις!!! Υπομονη κοριτσι μου, εύχομαι να περασει γρηγορα!!! 

Μαρακι μου πολυ χαιρομαι που θα εχουμε ιδια μερα γενεθλιακια!!!

Ααα επισης να σας πω οτι το 3ο.24ωρο εκλαιγα με λυγμους κ δεν μπορουσα να σταματησω!!! Καταθλιψααααρα!!!!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οι οδηγειες του γυναικολογου κ μαλιστα αυστηρες! Τον αμφισβητησα να πω την αληθεια αλλα τελικα φαινεται να λειτουργει. Θα δουμε στην πορεία! Ανα στηθος που αλλαζω μου ειπε 10 λεπτα πανω για ρεψιμο. Δε ρευεται.ομως παντα ουτε εμενα.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiritri έγραψε:Εβινακι μιυ εγω εφαγα 5 δοσεις συνολικα!

Επισης εχω να καταγγειλω οτι γυρισα με μονο 4.5 κιλα μειον πισω!!!Crying or Very sad 
Η κοιλια ομως τρελη διαφορα, εεεπεσε αμεσως! 

Ιωαννα πως τα πας??? Κρατας γερα???

Παραμυθενια μιυ δεν θελω ουτε να.το σκεφτομαι αυτο που ζεις!!! Υπομονη κοριτσι μου, εύχομαι να περασει γρηγορα!!! 

Μαρακι μου πολυ χαιρομαι που θα εχουμε ιδια μερα γενεθλιακια!!!

Ααα επισης να σας πω οτι το 3ο.24ωρο εκλαιγα με λυγμους κ δεν μπορουσα να σταματησω!!! Καταθλιψααααρα!!!!
Εξηγείται ορμονικά το σαλτάρισμα της 3ης μέρας:
Ανεβαίνει, λέει, απότομα η προλακτίνη (και για αυτό γεμίζει το στήθος γάλα και γίνεται τούμπανο α λα Πάμελα Άντερσον)
και ταυτόχρονα πέφτουν οι ορμόνες της εγκυμοσύνης (που δεν θυμάμαι πως τις λένε), αυτές που μας κάνουν σε όλη την εγκυμοσύνη να είμαστε μια χαρά
οπότε παθαίνεις ένα κοκομπλόκο.

ΠεραΖΖΖμένα-ξεχαΖΖΖμένα!


Αυτό με την αντιβιωτική κρέμα στο έδωσε επειδή είχαν ταλαιπωρηθεί οι θηλές σου;

5 δόσεις επισκληρίδιο;
Άλογο είσαι;;;;; Πω πωωωωω! Αφού σε έπιασε! Φτου! Φτου!!!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ηταν πολλες οι ωρες οποτε έτρωγα τη δοση μου οποτε αρχιζε να "ψιιιλοποναει"!

Την αλοιφη μου την εδωσς ςπο την αεχη, μαλλον προληπτικα, ανορθόδοξος υο ξερω,οπως κ με το οινοπνευμα θυμαστε? Αλλα μαλλον λειτουργει...

despoinaro


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ioazon έγραψε:
despoinaro έγραψε:
ioazon έγραψε:Julie,
κουράστηκα μόνο που την άκουσα τη μετακόμιση!

Λες να φταίει το μέγεθος του pampers που ξεχειλίσατε 3 φορές;;; Λες;;;; Razz Razz Razz 


Sophia,
πώς να μην πιάσει το στήθος επαγγελματικά; Τόσο καιρό του 'χουμε ζαλίσει τον έρωτα του λουλουδιού με το θηλασμό δω μέσα! Razz Razz Razz 


Ξύπνησα στις 4 για πίπι-ρουμ και μετά με έπιασε μία ανησυχία γιατί το χταπόδι είναι λίγο ήσυχο από ψες. Μόλις πάει 9, παίρνω τηλ τη γιατρό μπας και πάω στο μαιευτήριο για καναν υπέρηχο, κανα nst, κανα δε ξέρω... (με βαλίτσα μέσα στο αυτοκίνητο γιατί κάτι δε μ' αρέσει με αυτή την ησυχία του χταποδιού)
Ουφ, αγχώθηκα....
Πω πω Ιωάννα οι δυο μας μείναμε! Smileκαι εγώ τη μικρή συνέχεια τη νιώθω ανήσυχη, λες να να ανήσυχη παω κ εγω; Συνήθως το βράδυ που ηρεμώ λίγο αφού να φανταστείς πονάνε όλα μου τα μέσα...σήμερα το απογευματάκι έχω ραντεβού με το γιατρό για να δούμε τι θα μας πει...
Μην εξαφανίζεσαι, παιδί μου.
Μόνο εσύ έχεις φουσκοκοιλίτσα ακόμα δω μέσα και εγώ.
Οι υπόλοιπες έχουν μωράκια αγκαλιά!!!!
Βάστα με να σε βαστώ! I love you 
Τωρα πια πρέπει να βάλω και εγώ κ*λο μέσα το αποφάσισα, με ένα τιμόνι στο χέρι είμαι...ήρθε η ώρα μας Ιωάνναααααααα!!!

Τα καλύτερα για τις πιο πρόσφατες μανούλες και τα νέα μπεμπίνια Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 417472 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δέσποινα με το καλο κι εσυ!!! Εύχομαι έναν υπέροχο τοκετο, ξεκουρασου όμως γιατι κι αυτός απαιτεί δύναμη κι ενέργεια!

Ιωάννα ακόμη γελαω με την ατάκα σου!
Αλογο είσαι;;; Χαχαχαχα!
Α ρε Τσιτιτρακι! Αφου έπιασε η συμβουλη του γιατρού τέλεια, μην αλλάξεις τίποτα!

Κοριτσια χαμομηλι δίνετε στα μωρα σας; Η γιατρός μου είπε οτι μπορω να του δίνω που και που αλλα ακόμη δεν...
Νομίζω οτι δεν θέλω. Ειναι απαραίτητο λέτε; Βοηθάει πραγματικα κάπου;
Επίσης η γιατρός μου έγραψε κ κατι σταγόνες βιταμίνη D, ούτε αυτες της δίνω. Δίνει καμία σας; Οπως καταλάβατε λέω τουλάχιστον μέχρι να σαραντησει να της δίνω μόνο το γάλα μου. Αλλα μήπως στερώ κατι στο μικρο μου άθελα μου;;;

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Δέσποινα με το καλο κι εσυ!!! Εύχομαι έναν υπέροχο τοκετο, ξεκουρασου όμως γιατι κι αυτός απαιτεί δύναμη κι ενέργεια!

Ιωάννα ακόμη γελαω με την ατάκα σου!
Αλογο είσαι;;; Χαχαχαχα!
Α ρε Τσιτιτρακι! Αφου έπιασε η συμβουλη του γιατρού τέλεια, μην αλλάξεις τίποτα!

Κοριτσια χαμομηλι δίνετε στα μωρα σας; Η γιατρός μου είπε οτι μπορω να του δίνω που και που αλλα ακόμη δεν...
Νομίζω οτι δεν θέλω. Ειναι απαραίτητο λέτε; Βοηθάει πραγματικα κάπου;
Επίσης η γιατρός μου έγραψε κ κατι σταγόνες βιταμίνη D, ούτε αυτες της δίνω. Δίνει καμία σας; Οπως καταλάβατε λέω τουλάχιστον μέχρι να σαραντησει να της δίνω μόνο το γάλα μου. Αλλα μήπως στερώ κατι στο μικρο μου άθελα μου;;;
Εγώ φταίω;;; 5 δόσεις; Στο tsiritraki? Το μινιόν;;; Laughing 

Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα, που λέει και ο Σάκης.

Χαμομήλι αν δεν θες να δίνεις, μπορείς να πίνεις εσύ. Από αυτά που διαβάζω δουλεύει αυτό το σύστημα. Τα συστατικά που θες περνάνε από το γάλα σου.

Βιταμίνη D δίνουν πολλοί γιατροί
αλλά πολλοί λένε πως δεν χρειάζεται γιατί η απορρόφηση της βιταμίνης D σχετίζεται με την ηλιοφάνεια και την έκθεση του μωρού στο φως. Στην Ελλάδα μια χαρά ήλιο έχουμε.
Να ήμασταν στη Σουηδία, να χορηγήσεις βιταμίνη D, γιατί πού να το δει το μωρό ήλιος, για να απορροφηθεί η βιταμίνη αυτή.

Αυτά θα μας βασανίζουν από δω και μπρος.... Τι λένε οι γιατροί, τι διαβάζουμε στα ιντερνέ....

Και το πρόβλημα είναι πως υπάρχει ένα κίνημα μουρλομαμάδων που είναι μανιώδεις "υγιεινίστριες" και ακούς και διαβάζεις διάφορα περίεργα.
Από την άλλη είναι και πολλοί γιατροί "κουκουρούκου" και πρέπει να βγάλεις άκρη μόνος σου....

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 893968 Καλοριζικο και τυχερο το νεο θεματακι..!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 893968 Με το καλο και με ενα πονο στις 2ακομα φουσκοκοιλιτσες..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 328109 


Αχ κοριτσια,η μικρουλα μου εχει πονακια...απο χθες το βραδυ ειμαι στο ποδι..!!!Και η καψερουλα δεν κλαιει πολυ...το παλευει μονη της...σφιγγεται...κοκκινιζει...κι οταν τσαντιστει βαζει για λιγο τα κλαματα αλλα ηρεμει παλι..!!!Ποναω πολυ που δεν μπορω να την βοηθησω..!!!No No No 


Julie, αξιζε η μετακομιση ε??Razz Razz Περασατε τελεια..παντα τετοια..!!!


Ιωαννα με τρελανες μεχρι να διαβασω τα υπολοιπα μνμ σου..!!!Rolling Eyes Rolling Eyes Χαιδευε την κοιλιτσα σου οσο την εχεις ακομα...!!!I love you I love you κι ασε την διασημη γιατρο σου να σε καθοδηγησει...!!Razz Razz Razz 


Μαρακι πολυ χαιρομαι που τα πατε τοσο καλα με την μικρη σας...Ερωτας μεγαλος ε??I love you I love you I love you 


Ιφακι, ελπιζω να εχει ηρεμησει λιγο η μικρη σου απο τα πονακια..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 534787 


Εβινι μου κι εμεις τις ιδιες ωρες περιπου ποναμε...ειναι οντως μαρτυριο ολο αυτο...και πολλες φορες νιωθω ενοχες οτι φταιω εγω που ποναει..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 534787 Οσο για το χαμομηλι και την βιταμινη D θα συμφωνησω απολυτα με την σβουριτσα!!!Very Happy Very Happy 


Ριτσακι κανε πολλες αγκαλιτσες με την μικρουλα σου και θα τα ξεχασετε ολα..!!!Καλη λοχεια σου ευχομαι..!!!I love you I love you I love you 


Δεσποινα με το καλο να ερθει και το δικο σου μωρακι..!!!I love you I love you I love you 









ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
JuliaG,
μας βλέπω να φτιάχνουμε ανθυπο-ομάδα "Κολικοί φθινοπωρινών μωρουδακίων" γιατί μάλλον βασανίζονται τα μισά μας μωράκια από αυτούς.
Νομίζω και κάτι ασκησούλες μπορείς να τους κάνεις αν πονάνε οι κοιλίτσες τους (το ποδαράκια κοντά στην κοιλίτσα και πίσω)....

Μαλλον με την κολπική εξέταση κάτι ξεκίνησε να γίνεται.... Σαν να έχω συσπάσεις, έναν αντανακλαστικό πόνο/ενόχληση στον πρωκτό...
Να αρχίσω να χρονομετρώ;;;; Ή να περιμένω;

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
KALHSPERA ..APOO TIS 3 EXOUME NA KOIMHTHOUME EMEIS EKTOS APO KOLIKOUS DEN EXOUME KANEI 4 MERES KAKA PHRA PAIDIATRO K MOU EDWSE TO COMFORT..MAKARI NA KANEI KALO DEN ANTEXW ALLO N THN VLEPW NA SFADAZEI APO PONOUS,,DEN TIS FTANANE OI KOLIKOI DHLADHS ELEOS! EVINI EMENA HTANE ARNITIKOS GIA XAMOMILI MOU EIXE PEI APAGOREYETAI OTAN HTAN APISTEYTOI OI PONOI THS MOU EIPE N THS DWSW MEXRI 2 FORES THN HMERA MEXRI 40 ML..THN HREMH LIGAKI! K EGW TO EPINA STHN ARXH ALLA TZIFOS!
APO OTI KATALAVA TA PERISSOTERA AGGELOUDAKIA MAS EXOUN RIMADOKOLIKOUS? POSO KRATANE? 3EREI KAPOIA?

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eva evaki έγραψε:KALHSPERA ..APOO TIS 3 EXOUME NA KOIMHTHOUME EMEIS EKTOS APO KOLIKOUS DEN EXOUME KANEI 4 MERES KAKA PHRA PAIDIATRO K MOU EDWSE TO COMFORT..MAKARI NA KANEI KALO DEN ANTEXW ALLO N THN VLEPW NA SFADAZEI APO PONOUS,,DEN TIS FTANANE OI KOLIKOI DHLADHS ELEOS! EVINI EMENA HTANE ARNITIKOS GIA XAMOMILI MOU EIXE PEI APAGOREYETAI OTAN HTAN APISTEYTOI OI PONOI THS MOU EIPE N THS DWSW MEXRI 2 FORES THN HMERA MEXRI 40 ML..THN HREMH LIGAKI! K EGW TO EPINA STHN ARXH ALLA TZIFOS!
APO OTI KATALAVA TA PERISSOTERA AGGELOUDAKIA MAS EXOUN RIMADOKOLIKOUS? POSO KRATANE? 3EREI KAPOIA?
Μπορεί και μέχρι 3 μήνες αλλά δεν είναι σύνηθες.....

Δοκίμασε το comfort, το είχε γράψει και η Julie που έχει εμπειρία στο γάλα φόρμουλα.


Εν τω μεταξύ,
από την υπερένταση σήμερα δεν έχω φάει καθόλου. Μόλις μαγείρεψα και θα φάω τώρα Shocked 

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια μου, τι κάνετε;
Σοφάκι να χαίρεσαι το λουλούδι σου! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 215994  Γερό και καλότυχο και μαζί με το Αλεξάκι να σας χαρίζουν πολλά χαμόγελα!!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 654316 
Ιωάννα μας έβγαλες την ψυχή. Τι ήταν αυτό σήμερα; Λίγο ακόμα και το χταποδάκι θα απλώσει τα πλοκάμια του πάνω σου.
Εβινάκι κι εμένα η μικρή από τις 6 μεχρι τις 2 πονούσε.
Χθες σαραντίσαμε και πήραμε ευχή! Very Happy  Το βράδυ μας όμως ήταν εφιαλτικό. Εγώ είχα πυρετό και το μωρό σπάραζε στο κλάμα. Μια με έπιανε εμένα το έντερο (με έχει τρελάνει η κωλο-δυσκοιλιότητα) και όταν εγώ ηρεμούσα τσίριζε το μωράκι μου. Δεν μπορώ να σας περιγράψω τι πέρασα. Ούτε με τους κολικούς δεν έκανε έτσι.
Σήμερα πήγα και στη γυναικολόγο μου να με δει. Ολα καλά! Το είχα μια έννοια κι αυτό.
Τώρα μου μένει παιδίατρος αυτή τη βδομάδα και οδοντίατρος και μετά πάμε σπίτι μας.

Πολλά φιλιά σε όλες! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 379767 

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
"Κολικοί φθινοπωρινών μωρουδακίων"Razz Razz Razz κι ασκησουλες κανω κι απο ολα...Το παλευω οπως μπορω για να μην ποναει τοσο το πλασματακι μου..!!!Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 


Τι λεει το ενστικτο σου Ιωαννα??Θα συναντηθειτε συντομα με το γλυκο χταποδακι..??I love you I love you I love you 



Ευακι, δυστχως 3-4 μηνες λενε οτι κρατανε αναλογα με το παιδι..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 534787 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το ξαναλέω για τη δυσκοιλιότητα: πίτουρο βρώμης. Δουλεύει!

maria-lar,
νομίζω πως όλες οι μανούλες έχουν περάσει μία φάση φρίκης... Κουράγιο!

JuliaG,
τώρα θα αρχίσω να σημειώνω συσπάσεις γιατί σαν κάτι να γίνεται....


Ρε κορίτσια,
σόρρυ που σας κοψοχόλιασα αλλά σκέφτηκα πως τουλάχιστον έχετε γεννήσει όλες και δεν θα σας φρίκαρα ως έγκυες Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 2 534787 Embarassed Embarassed Embarassed 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις