Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 33]

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Δέσποινα με το καλο κι εσυ!!! Εύχομαι έναν υπέροχο τοκετο, ξεκουρασου όμως γιατι κι αυτός απαιτεί δύναμη κι ενέργεια!

Ιωάννα ακόμη γελαω με την ατάκα σου!
Αλογο είσαι;;; Χαχαχαχα!
Α ρε Τσιτιτρακι! Αφου έπιασε η συμβουλη του γιατρού τέλεια, μην αλλάξεις τίποτα!

Κοριτσια χαμομηλι δίνετε στα μωρα σας; Η γιατρός μου είπε οτι μπορω να του δίνω που και που αλλα ακόμη δεν...
Νομίζω οτι δεν θέλω. Ειναι απαραίτητο λέτε; Βοηθάει πραγματικα κάπου;
Επίσης η γιατρός μου έγραψε κ κατι σταγόνες βιταμίνη D, ούτε αυτες της δίνω. Δίνει καμία σας; Οπως καταλάβατε λέω τουλάχιστον μέχρι να σαραντησει να της δίνω μόνο το γάλα μου. Αλλα μήπως στερώ κατι στο μικρο μου άθελα μου;;;
Εγω δινω βιταμίνη D ,νομιζα την δίνουν επειδη ειναι προωρα,αλλα δε νους αρέσει καθόλου κ την φτυνουν!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:
evini7 έγραψε:Δέσποινα με το καλο κι εσυ!!! Εύχομαι έναν υπέροχο τοκετο, ξεκουρασου όμως γιατι κι αυτός απαιτεί δύναμη κι ενέργεια!

Ιωάννα ακόμη γελαω με την ατάκα σου!
Αλογο είσαι;;; Χαχαχαχα!
Α ρε Τσιτιτρακι! Αφου έπιασε η συμβουλη του γιατρού τέλεια, μην αλλάξεις τίποτα!

Κοριτσια χαμομηλι δίνετε στα μωρα σας; Η γιατρός μου είπε οτι μπορω να του δίνω που και που αλλα ακόμη δεν...
Νομίζω οτι δεν θέλω. Ειναι απαραίτητο λέτε; Βοηθάει πραγματικα κάπου;
Επίσης η γιατρός μου έγραψε κ κατι σταγόνες βιταμίνη D, ούτε αυτες της δίνω. Δίνει καμία σας; Οπως καταλάβατε λέω τουλάχιστον μέχρι να σαραντησει να της δίνω μόνο το γάλα μου. Αλλα μήπως στερώ κατι στο μικρο μου άθελα μου;;;
Εγω δινω βιταμίνη D ,νομιζα την δίνουν επειδη ειναι προωρα,αλλα δε νους αρέσει καθόλου κ την φτυνουν!
LOLOLOLOL

Revolucion οι ζαργάνες!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:
evini7 έγραψε:Δέσποινα με το καλο κι εσυ!!! Εύχομαι έναν υπέροχο τοκετο, ξεκουρασου όμως γιατι κι αυτός απαιτεί δύναμη κι ενέργεια!

Ιωάννα ακόμη γελαω με την ατάκα σου!
Αλογο είσαι;;; Χαχαχαχα!
Α ρε Τσιτιτρακι! Αφου έπιασε η συμβουλη του γιατρού τέλεια, μην αλλάξεις τίποτα!

Κοριτσια χαμομηλι δίνετε στα μωρα σας; Η γιατρός μου είπε οτι μπορω να του δίνω που και που αλλα ακόμη δεν...
Νομίζω οτι δεν θέλω. Ειναι απαραίτητο λέτε; Βοηθάει πραγματικα κάπου;
Επίσης η γιατρός μου έγραψε κ κατι σταγόνες βιταμίνη D, ούτε αυτες της δίνω. Δίνει καμία σας; Οπως καταλάβατε λέω τουλάχιστον μέχρι να σαραντησει να της δίνω μόνο το γάλα μου. Αλλα μήπως στερώ κατι στο μικρο μου άθελα μου;;;
Εγω δινω βιταμίνη D ,νομιζα την δίνουν επειδη ειναι προωρα,αλλα δε νους αρέσει καθόλου κ την φτυνουν!
LOLOLOLOL

Revolucion οι ζαργάνες!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Αστα!κ το σιδηρο δεν τους αρέσει αλλα τους το δινω οταν κοιμούνται κ δεν παιρνουν χαμπάρι!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maimou,
κοντεύετε 3 μηνών, ε;;; Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 3 669659 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιωάννα μετράς; Πως παει;

Εγω μετα απο 2 ωριτσες γκρίνια την κοιμησα!
Που αλλού; Στο στήθος...τουλάχιστον ηρεμησε. Δεν θα έλεγα οτι υποφέρει απο πόνους, κραυγουλες βγάζει κ υπερένταση.
Αχ το βρεφακι μου...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 3 534787 
Αναρωτιέμαι για ποιο λόγο πρέπει να πονανε έτσι τα καημενα...

Τελικα παίζει η βιταμίνη D ε; Διάβασα χθες κάπου οτι το μητρικό γάλα δεν περιέχει αυτη τη βιταμίνη. Ίσως γι αυτο μας τη δίνουν...
Ίσως το σκεφτώ κ την πάρω.
Για το χαμομηλι προτιμω προς το παρόν να το πινω εγω.

Κορίτσια εσείς που σαραντησατε, μπορείτε να πηγαίνετε βόλτες ή το πάτε ανάλογα τον καιρο;;
Ανυπομονω να την στολιστω κ να βολταρουμε! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 3 654316 

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιωαννα μου και ως θηλαζουσες φρικαρουμε...Razz Razz Razz Σημειωνε και αναμενουμε νεοτερα...!!!

Μωρε κατι θα ξερουν οι ζαργανες και το φτυνουν...χαχαχαχαVery Happy Very Happy Very Happy 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Ιωάννα μετράς; Πως παει;

Εγω μετα απο 2 ωριτσες γκρίνια την κοιμησα!
Που αλλού; Στο στήθος...τουλάχιστον ηρεμησε. Δεν θα έλεγα οτι υποφέρει απο πόνους, κραυγουλες βγάζει κ υπερένταση.
Αχ το βρεφακι μου...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 3 534787 
Αναρωτιέμαι για ποιο λόγο πρέπει να πονανε έτσι τα καημενα...

Τελικα παίζει η βιταμίνη D ε; Διάβασα χθες κάπου οτι το μητρικό γάλα δεν περιέχει αυτη τη βιταμίνη. Ίσως γι αυτο μας τη δίνουν...
Ίσως το σκεφτώ κ την πάρω.
Για το χαμομηλι προτιμω προς το παρόν να το πινω εγω.

Κορίτσια εσείς που σαραντησατε, μπορείτε να πηγαίνετε βόλτες ή το πάτε ανάλογα τον καιρο;;
Ανυπομονω να την στολιστω κ να βολταρουμε! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 3 654316 
Μόλις έφαγα και θα ανοίξω την εφαρμογή στο iPhone και θα αρχίσω να καταγράφω (ναι, έχω εφαρμογή ΚΑΙ για αυτό, είμαι φρικαλέα....)

Η Πατσούρο τι λέει για τη βιταμίνη D, άραγεςςςς; Θα ανοίξω να δω!

Σήμερα συζητούσα με τη φίλη που γέννησε αρχές Σεπτέμβρη και μου είπε πως τα μπεμπέ χάνουν πολλή θερμότητα από το κεφαλάκι, οπότε σίγουρα το κεφαλάκι το έχουμε καλυμμένο ακόμα και μέσα στο σπίτι.... Νομίζω και στο μαιευτήριο τα 'χουν με σκουφάκι, ε;

evini,
μία μέρα σαν τη χθεσινή, νομίζω μπορείς να τη βγάλεις έξω. Σήμερα ούτε εμείς δε θέλουμε να βγούμε.... Wink 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
JuliaG έγραψε:Ιωαννα μου και ως θηλαζουσες φρικαρουμε...Razz Razz Razz Σημειωνε και αναμενουμε νεοτερα...!!!
Ε, ξαναμπαρδόν!

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα κορίτσια!!!

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!!Πάντα γερά και τυχερά να είναι!!

Ιωάννα με το καλό και εσύ και με 1 πόνο!!!!

Sorry που χάθηκα τελείως αλλά απλά........δεν προλαβαίνω να γράψω Embarassed 
Σας διάβαζα που και που απο το κινητό αλλά δεν μπορώ να γράψω απο εκεί.

Εύχομαι να περάσουν γρήγορα όλα τα πονάκια απ'όλα τα μωράκια!!

Εμείς είμαστε καλά!
Η μικρή έφτασε τα 3200(όσο έπερεπε να γεννηθεί δηλ Razz  ).Έβαλε 1 κιλο σε 1 μήνα.

Με το symphony δεν είδα καμιά καλυτέρευση στην παραγωγή μου.....περισσότερο μείωση θα έλεγα.Μάλλον δεν ήταν το κατάλληλο για εμένα εφόσον και στις αντλήσεις μου ήμουν τακτική.Περισσότερο με βόλεψε το mini-electric.Βέβαια όπως είναι αναμενόμενο με το θήλαστρο μόνο(και οχι το κατάλληλο το ξέρω)μειώθηκε η παραγωγή και δίνουμε ξένο ειδικό για πρόωρα.

Η μικρή τώρα που δυνάμωσε έπιασε στήθος αλλά πλέον βγάζω μόνο σταγόνες.Με το θήλαστρο(περότι ξέρω οτι δεν δείχνει πραγματικα) βγάζω 5μλ.Τίποτα δηλ.
Πήρα και μαγιά μπύρας μπας και καταφέρουμε τίποτα και τώρα απλά προσπαθούμε και ελπίζουμε να τα καταφέρουμε αν και κάπως αργά!

Το καλό είναι οτι κοιμάται πλέον 6ωρο συνεχόμενο και 1 θεματάκι που είχαμε με παλλινδρόμηση υποχώρησε σιγά-σιγά.

Σας τα έγραψα μαζεμένα αλλά τώρα βρήκα λίγο χρόνο που κοιμάται η μικρή και λείπει ο μεγάλος ο οποίος δεν ζηλεύει αλλά σαν παιδάκι διεκδικεί με τον τρόπο του την μαμά του Wink

Βιταμίνη D μας έδωσαν και εμάς όπως και σίδηρο.Τα φτύνει και τα 2 και δεν τα δίνω.Η παιδίατρος είπε να ξαναπροσπαθήσουμε τουλάχιστον για τον σίδηρο.Την βιταμίνη νόμιζα οτι μας την έδωσαν λόγω προωρότηταςRolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mamageorge στις Δευ Νοε 11, 2013 10:01 am, 1 φορά

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamageorge έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια!!!

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!!Πάντα γερά και τυχερά να είναι!!

Ιωάννα με το καλό και εσύ και με 1 πόνο!!!!

Sorry που χάθηκα τελείως αλλά απλά........δεν προλαβαίνω να γράψω Embarassed 
Σας διάβαζα που και που απο το κινητό αλλά δεν μπορώ να γράψω απο εκεί.

Εύχομαι να περάσουν γρήγορα όλα τα πονάκια απ'όλα τα μωράκια!!

Εμείς είμαστε καλά!
Η μικρή έφτασε τα 3200(όσο έπερεπε να γεννηθεί δηλ Razz  ).Έβαλε 1 κιλο σε 1 μήνα.

Με το symphony δεν είδα καμιά καλυτέρευση στην παραγωγή μου.....περισσότερο μείωση θα έλεγα.Μάλλον δεν ήταν το κατάλληλο για εμένα εφόσον και στις αντλήσεις μου ήμουν τακτική.Περισσότερο με βόλεψε το mini-electric.Βέβαια όπως είναι αναμενόμενο με το θήλσατρο μόνο(και οχι το κατάλληλο το ξέρω)μειώθηκα η παραγωγή και δίνουμε ξένο ειδικό για πρόωρα.

Η μικρή τώρα που δυνάμωσε έπιασε στήθος αλλά πλέον βγάζω μόνο σταγόνες.Με το θήλαστρο(περότι ξέρω οτι δεν δείχνει πραγματικα) βγάζω 5μλ.Τίποτα δηλ.
Πήρα και μαγιά μπύρας μπας και καταφέρουμε τίποτα και τώρα απλά προσπαθούμε και ελπίζουμε να τα καταφέρουμε αν και κάπως αργά!

Το καλό είναι οτι κοιμάται πλέον 6ωρο συνεχόμενο και 1 θεματάκι που είχαμε με παλλινδρόμηση υποχώρησε σιγά-σιγά.

Σας τα έγραψα μαζεμένα αλλά τώρα βρήκα λίγο χρόνο που κοιμάται η μικρή και λείπει ο μεγάλος ο οποίος δεν ζηλεύει αλλά σαν παιδάκι διεκδικεί με τον τρόπο του την μαμά του Wink
Σύμβουλο θηλασμού έχεις δοκιμάσει να συμβουλευτείς;

Μπράβο που είστε καλά! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 3 417472 

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ιωάννα οχι δεν έχω μιλήσει με κάποια σύμβουλο.
Ίσως το σκέφτομαι λάθος αλλά περιμένω να δω αν αυξηθεί έστω και στο ελαχιστο η παραγωγή και μετά να ψαχτώ αν υπάρχει κάποια σύμβουλος εδώ.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamageorge έγραψε:Ιωάννα οχι δεν έχω μιλήσει με κάποια σύμβουλο.
Ίσως το σκέφτομαι λάθος αλλά περιμένω να δω αν αυξηθεί έστω και στο ελαχιστο η παραγωγή και μετά να ψαχτώ αν υπάρχει κάποια σύμβουλος εδώ.
Μπορούν να σε βοηθήσουν και από το τηλέφωνο!

Χθες διάβαζα μία ιστορία επαναγαλακτισμού.
Δες αν έχει κάτι να σε βοηθήσει
Η ιστορία θηλασμού της μαμάς Κωνσταντίνα Γ.

(ξερόλας mode on, πάλι) Razz 

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Thanks για το link.
Φοβερή ιστορία!
Απλά είναι διαφορετική περίπτωση η δική μου λόγω μεγάλης προωρότητας.
Η λύση απο το τηλέφωνο καλή ακούγεται πάντως!
Θα το ψαξω κι άλλο μου φαίνεται!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamageorge έγραψε:Thanks για το link.
Φοβερή ιστορία!
Απλά είναι διαφορετική περίπτωση η δική μου λόγω μεγάλης προωρότητας.
Η λύση απο το τηλέφωνο καλή ακούγεται πάντως!
Θα το ψαξω κι άλλο μου φαίνεται!
Μερικές φορές μου φαίνονται ακραίες αυτές οι ιστορίες....
Από την άλλη όπως αισθάνεται η καθεμιά....

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρη Ιωάννα κ είπα σήμερα να κοιμηθώ στο μαιευτήριο .....πφφφφφφφ.....στείλε στο κινητό αν γίνει κάτι!

Το λουλούδι με έχει ρουφηξει κ είμαι άυπνη 2 μέρες κ λέμε ΑΝ βγούμε αύριο ΑΝ θα εχω 2 Κωστοπαιδια .....:/

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Μαρη Ιωάννα κ είπα σήμερα να κοιμηθώ στο μαιευτήριο .....πφφφφφφφ.....στείλε στο κινητό αν γίνει κάτι!

Το λουλούδι με έχει ρουφηξει κ είμαι άυπνη 2 μέρες κ λέμε ΑΝ βγούμε αύριο ΑΝ θα εχω 2 Κωστοπαιδια .....:/
Και ένα 'κυλάκι! Γουφ!

Θα σου στείλω και εσύ θα γράψεις εδώ τα νέα μου, ε;;;; I love you 

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
FRAOULINA KOIMHTHIKE EYTYXOS NA DW GIA POSO PRWTH EPAFH ME COMFORT NA DW THA TA KANEI H DOLIA H MIKROULA MOU EXTHES PHGAME KAI PHRAME THN MISH EYXOULA..Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 3 215994 KAI PARADO3OS EXTHES DEN EIXE OYTE PONOUS OUTE TIPOTA MAM KAI NANI ..OUTE GRINIA TIPOTA KAI HTAN TO DEYTERO SYNNEXES VRADY POY DEN 3YPNHSE MES THN NUXTA MPOREI APO TOSO NORIS NA KOIMATE THN NYXTA TOSES WRES?

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eva evaki έγραψε:FRAOULINA KOIMHTHIKE EYTYXOS NA DW GIA POSO PRWTH EPAFH ME COMFORT NA DW THA TA KANEI H DOLIA H MIKROULA MOU EXTHES PHGAME KAI PHRAME THN MISH EYXOULA..Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 3 215994 KAI PARADO3OS EXTHES DEN EIXE OYTE PONOUS OUTE TIPOTA MAM KAI NANI ..OUTE GRINIA TIPOTA KAI HTAN TO DEYTERO SYNNEXES VRADY POY DEN 3YPNHSE MES THN NUXTA MPOREI APO TOSO NORIS NA KOIMATE THN NYXTA TOSES WRES?
Της φίλης μου της διαιτολόγου στις 15 μέρες και τα 2 της παιδιά άρχισαν να κοιμούνται 6ωρα.

Μου είπε πως αν γίνει το ίδιο και με το 3ο θα γράψει βιβλίο (για να διδάξει την τέχνη της) Razz Razz Razz 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:maimou,
κοντεύετε 3 μηνών, ε;;; Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 3 669659 
Ναι!εμεις δεν εχουμε κανει κολικους κ αναρωτιέμαι αν ειναι μεχρι τον τριτο μηνα κανονικό ή διορθωμενο.

evini7 έγραψε:Ιωάννα μετράς; Πως παει;

Εγω μετα απο 2 ωριτσες γκρίνια την κοιμησα!
Που αλλού; Στο στήθος...τουλάχιστον ηρεμησε. Δεν θα έλεγα οτι υποφέρει απο πόνους, κραυγουλες βγάζει κ υπερένταση.
Αχ το βρεφακι μου...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 3 534787 
Αναρωτιέμαι για ποιο λόγο πρέπει να πονανε έτσι τα καημενα...

Τελικα παίζει η βιταμίνη D ε; Διάβασα χθες κάπου οτι το μητρικό γάλα δεν περιέχει αυτη τη βιταμίνη. Ίσως γι αυτο μας τη δίνουν...
Ίσως το σκεφτώ κ την πάρω.
Για το χαμομηλι προτιμω προς το παρόν να το πινω εγω.

Κορίτσια εσείς που σαραντησατε, μπορείτε να πηγαίνετε βόλτες ή το πάτε ανάλογα τον καιρο;;
Ανυπομονω να την στολιστω κ να βολταρουμε! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 3 654316 
Εμεις εκτος απο παιδιατρο βγήκαμε κ προχθές μια βόλτα με το καροτσι.πολυ οργάνωση να βγεις με δυο μωρα.

ioazon έγραψε:
evini7 έγραψε:Ιωάννα μετράς; Πως παει;

Εγω μετα απο 2 ωριτσες γκρίνια την κοιμησα!
Που αλλού; Στο στήθος...τουλάχιστον ηρεμησε. Δεν θα έλεγα οτι υποφέρει απο πόνους, κραυγουλες βγάζει κ υπερένταση.
Αχ το βρεφακι μου...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 3 534787 
Αναρωτιέμαι για ποιο λόγο πρέπει να πονανε έτσι τα καημενα...

Τελικα παίζει η βιταμίνη D ε; Διάβασα χθες κάπου οτι το μητρικό γάλα δεν περιέχει αυτη τη βιταμίνη. Ίσως γι αυτο μας τη δίνουν...
Ίσως το σκεφτώ κ την πάρω.
Για το χαμομηλι προτιμω προς το παρόν να το πινω εγω.

Κορίτσια εσείς που σαραντησατε, μπορείτε να πηγαίνετε βόλτες ή το πάτε ανάλογα τον καιρο;;
Ανυπομονω να την στολιστω κ να βολταρουμε! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 3 654316 
Μόλις έφαγα και θα ανοίξω την εφαρμογή στο iPhone και θα αρχίσω να καταγράφω (ναι, έχω εφαρμογή ΚΑΙ για αυτό, είμαι φρικαλέα....)

Η Πατσούρο τι λέει για τη βιταμίνη D, άραγεςςςς; Θα ανοίξω να δω!

Σήμερα συζητούσα με τη φίλη που γέννησε αρχές Σεπτέμβρη και μου είπε πως τα μπεμπέ χάνουν πολλή θερμότητα από το κεφαλάκι, οπότε σίγουρα το κεφαλάκι το έχουμε καλυμμένο ακόμα και μέσα στο σπίτι.... Νομίζω και στο μαιευτήριο τα 'χουν με σκουφάκι, ε;

evini,
μία μέρα σαν τη χθεσινή, νομίζω μπορείς να τη βγάλεις έξω. Σήμερα ούτε εμείς δε θέλουμε να βγούμε.... Wink 
Σκουφάκι μεσα δεν τους βαζω αλλα έξω παντα καλυμμένο το κεφαλακι
mamageorge έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια!!!

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!!Πάντα γερά και τυχερά να είναι!!

Ιωάννα με το καλό και εσύ και με 1 πόνο!!!!

Sorry που χάθηκα τελείως αλλά απλά........δεν προλαβαίνω να γράψω Embarassed 
Σας διάβαζα που και που απο το κινητό αλλά δεν μπορώ να γράψω απο εκεί.

Εύχομαι να περάσουν γρήγορα όλα τα πονάκια απ'όλα τα μωράκια!!

Εμείς είμαστε καλά!
Η μικρή έφτασε τα 3200(όσο έπερεπε να γεννηθεί δηλ Razz  ).Έβαλε 1 κιλο σε 1 μήνα.

Με το symphony δεν είδα καμιά καλυτέρευση στην παραγωγή μου.....περισσότερο μείωση θα έλεγα.Μάλλον δεν ήταν το κατάλληλο για εμένα εφόσον και στις αντλήσεις μου ήμουν τακτική.Περισσότερο με βόλεψε το mini-electric.Βέβαια όπως είναι αναμενόμενο με το θήλαστρο μόνο(και οχι το κατάλληλο το ξέρω)μειώθηκε η παραγωγή και δίνουμε ξένο ειδικό για πρόωρα.

Η μικρή τώρα που δυνάμωσε έπιασε στήθος αλλά πλέον βγάζω μόνο σταγόνες.Με το θήλαστρο(περότι ξέρω οτι δεν δείχνει πραγματικα) βγάζω 5μλ.Τίποτα δηλ.
Πήρα και μαγιά μπύρας μπας και καταφέρουμε τίποτα και τώρα απλά προσπαθούμε και ελπίζουμε να τα καταφέρουμε αν και κάπως αργά!

Το καλό είναι οτι κοιμάται πλέον 6ωρο συνεχόμενο και 1 θεματάκι που είχαμε με παλλινδρόμηση υποχώρησε σιγά-σιγά.

Σας τα έγραψα μαζεμένα αλλά τώρα βρήκα λίγο χρόνο που κοιμάται η μικρή και λείπει ο μεγάλος ο οποίος δεν ζηλεύει αλλά σαν παιδάκι διεκδικεί με τον τρόπο του την μαμά του Wink

Βιταμίνη D μας έδωσαν και εμάς όπως και σίδηρο.Τα φτύνει και τα 2 και δεν τα δίνω.Η παιδίατρος είπε να ξαναπροσπαθήσουμε τουλάχιστον για τον σίδηρο.Την βιταμίνη νόμιζα οτι μας την έδωσαν λόγω προωρότηταςRolling Eyes

Δοκίμασε να τα δίνεις στον υπνο της.

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
eva evaki έγραψε:FRAOULINA KOIMHTHIKE EYTYXOS NA DW GIA POSO PRWTH EPAFH ME COMFORT NA DW THA TA KANEI H DOLIA H MIKROULA MOU EXTHES PHGAME KAI PHRAME THN MISH EYXOULA..Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 3 215994 KAI PARADO3OS EXTHES DEN EIXE OYTE PONOUS OUTE TIPOTA MAM KAI NANI ..OUTE GRINIA TIPOTA KAI HTAN TO DEYTERO SYNNEXES VRADY POY DEN 3YPNHSE MES THN NUXTA MPOREI APO TOSO NORIS NA KOIMATE THN NYXTA TOSES WRES?
Της φίλης μου της διαιτολόγου στις 15 μέρες και τα 2 της παιδιά άρχισαν να κοιμούνται 6ωρα.

Μου είπε πως αν γίνει το ίδιο και με το 3ο θα γράψει βιβλίο (για να διδάξει την τέχνη της) Razz Razz Razz 
AAA NIII? NA XAIROMAI DHLADHS?
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 3 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 3 328109 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συσπάσεις είναι αυτές που σε πιάνουν σε όλη τη μήτρα ή "πιάνονται" για συσπάσεις και τα τμηματικά πετρώματα;

Εσείς τι είχατε που γεννήσατε ήδη;

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:http://tablet.hm.com/gr/product/08296?article=08296-A
http://tablet.hm.com/gr/product/08297?article=08297-A

Με αυτα τα μπουφανακια βγαίνουμε έξω!
Και έχετε και αυτάκια, ε;;;;

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:Συσπάσεις είναι αυτές που σε πιάνουν σε όλη τη μήτρα ή "πιάνονται" για συσπάσεις και τα τμηματικά πετρώματα;

Εσείς τι είχατε που γεννήσατε ήδη;
Ο γιατρος εμενα μου είχε πει πως πέτρωνει ολη η μήτρα.λογικό....
ioazon έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:http://tablet.hm.com/gr/product/08296?article=08296-A
http://tablet.hm.com/gr/product/08297?article=08297-A

Με αυτα τα μπουφανακια βγαίνουμε έξω!
Και έχετε και αυτάκια, ε;;;;
Ναι εχουμε κ αυτακια!κ μας κοιτάνε ολοι στο δρόμο!αμε!

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πολυ ομορφα τα μπουφανακια σας μαιμου..!!Κουκλες θα ειναι οι ζαργανες...!!!I love you I love you 

Ιωαννα μετρας ακομα??...Που βρισκομαστε...???Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις