Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
161 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 161 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 33]

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
JuliaG έγραψε:Πολυ ομορφα τα μπουφανακια σας μαιμου..!!Κουκλες θα ειναι οι ζαργανες...!!!I love you I love you 

Ιωαννα μετρας ακομα??...Που βρισκομαστε...???Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 
Εμένα τα πετρώματα διαρκούν 2 λεπτά!
Πολύ δεν είναι;

Επίσης έχω κάνει 4 διάρροιες από το απόγευμα... Μου θυμίζει την ιστορία της maimous αυτό.....

Αλλά έχω μία ωραία ηρεμία. Δεν ανησυχώ καθόλου. (αυτές δεν είναι ορμόνες εγκυμοσύνης, ναρκωτικά βαριά είναι)


Ο αγάπης μου έχει πάει για προπόνηση στο Σύνταγμα με τη μηχανή γιατί θεώρησε πως θα είναι τυχερός και θα πέσει στο "κενό" της βροχής. Ρίχνει καρεκλοπόδαρα.
Θα γυρίσει πίσω παπί.... Άντρες.....

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:
JuliaG έγραψε:Πολυ ομορφα τα μπουφανακια σας μαιμου..!!Κουκλες θα ειναι οι ζαργανες...!!!I love you I love you 

Ιωαννα μετρας ακομα??...Που βρισκομαστε...???Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 
Εμένα τα πετρώματα διαρκούν 2 λεπτά!
Πολύ δεν είναι;

Επίσης έχω κάνει 4 διάρροιες από το απόγευμα... Μου θυμίζει την ιστορία της maimous αυτό.....

Αλλά έχω μία ωραία ηρεμία. Δεν ανησυχώ καθόλου. (αυτές δεν είναι ορμόνες εγκυμοσύνης, ναρκωτικά βαριά είναι)


Ο αγάπης μου έχει πάει για προπόνηση στο Σύνταγμα με τη μηχανή γιατί θεώρησε πως θα είναι τυχερός και θα πέσει στο "κενό" της βροχής. Ρίχνει καρεκλοπόδαρα.
Θα γυρίσει πίσω παπί.... Άντρες.....
Ρε μπας κ γέννας;μου είχε πει πως τα πετρώματα διαρκούν αρκετά δευτερόλεπτα.στον καρδιοτοκογραφο παντος οταν ήμουν δεν καταλάβαινα να διαρκούν πολυ.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δε τσέρω, maimou, δεν το 'χω ξανακάνει!

9 λεπτά από το μαιευτήριο είμαι.

Οι συσπάσεις δεν είναι τακτικές πάντως αλλά είναι έντονες. Πόνος μηδέν.

Νταξ, ο άντρας γύρισε πίσω και τη γλίτωσε. Ήταν λίγο βρεγμένος. Μπήκε να κάνει καυτό μπάνιο.

Αύριο έχει πάλι ρεπό. Ας γεννήσω! Δω θα τον έχω! Very Happy 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο πατέρας μου εχει αγκαλια την μεγαλη η οποία τα κανει κ την ενθαρρύνει κ της λέει σφιξου,καν τα κ θα σου καθαρίσουμε τον ποπο,καντα εχουμε πανες!

Αντε Ιωάννα με την αγωνία σου θα ειμαστε!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:Ο πατέρας μου εχει αγκαλια την μεγαλη η οποία τα κανει κ την ενθαρρύνει κ της λέει σφιξου,καν τα κ θα σου καθαρίσουμε τον ποπο,καντα εχουμε πανες!

Αντε Ιωάννα με την αγωνία σου θα ειμαστε!
Έχουν χαζέψει τελείως, ε;;;; χαχαχαχαχαχαχα

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ιωάννα εγώ παρότι γέννησα με καισαρική και το 1ο μου παιδί είχαν ξεκινήσει συσπάσεις.
Έντονες αλλά οχι τακτικές(ίσως επειδή είχα ήδη σπασμένα νερά) και δεν τις ένιωθα σε όλη την κοιλιά.Θυμάμαι οτι τις ένιωθα χαμηλά προς την μήτρα.Και ναι είχα και διάρροια εκείνη την ημέρα.
Όπως και να έχει η μικρή σου είναι έτοιμη και απο στιγμή σε στιγμή θα ξεμυτίσει!!
Εύχομαι να συνεχίσεις έτσι χωρίς άγχος και αν είναι δυνατόν χωρίς πόνο!!

Μαιμού τέλεια τα μπουφανάκια σας!!!!!
Όταν κοιμάται η μικρή είναι αδύνατον να της δώσω το σίδηρο.Δενανοίγει το στόμα με τίποτα.Αφού και όταν έπρεπε να την ξυπνάω στο 3ωρο για να φάει αν δεν ξυπνούσε για τα καλά δεν έπινε ούτε γάλα.
Είναι παιδί με άποψη.....τι να πω!!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερουδια!Θηλαζουμε ξαπλωμενες και σας διαβαζουμε. Ζβουριτσα το βραδυ πριν γεννησω ενιωθα συσπασεις και εντονο πονο στη μεση. Διαβαζω για κολικους...Μακαρι να περασουν γρηγορα να μην ταλαιπωρουνται τα γλυκα μπεμπινια. Βιταμινη D δινουμε κι εμεις. Ειχα διαβασει οτι δε χρειαζεται αλλα ειπαμε με τον Παραμυθενιο να της δωσουμε μιας και δεν τη βλεπει ο ηλιος.Χαμομηλι δε δινω αλλα θα ειμαι ειλικρινης,νομιζω οτι αν την εβλεπα να πονα θα το σκεφτομουν. Και ναι,αν και διαβαζουμε τοσα η πραξη τελικα διαφερει...Μιλησε καποια για δυσκοιλιοτητα; Εγω που θελω να παω τουαλετα αλλα φοβαμαι.να σφιχτω τι να κανω οεο;;; Σημερα ειμαι λιγο καλυτερα.Σοφακι με το καλο να πατε σπιτακι σας 4!!!Ζβουριτσα να μας ενημερωνεις. (στην κολπικη πονεσεςWinkΑντε καλο.μας βραδυ και.καλα ταισματα

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερουδια!Θηλαζουμε ξαπλωμενες και σας διαβαζουμε. Ζβουριτσα το βραδυ πριν γεννησω ενιωθα συσπασεις και εντονο πονο στη μεση. Διαβαζω για κολικους...Μακαρι να περασουν γρηγορα να μην ταλαιπωρουνται τα γλυκα μπεμπινια. Βιταμινη D δινουμε κι εμεις. Ειχα διαβασει οτι δε χρειαζεται αλλα ειπαμε με τον Παραμυθενιο να της δωσουμε μιας και δεν τη βλεπει ο ηλιος.Χαμομηλι δε δινω αλλα θα ειμαι ειλικρινης,νομιζω οτι αν την εβλεπα να πονα θα το σκεφτομουν. Και ναι,αν και διαβαζουμε τοσα η πραξη τελικα διαφερει...Μιλησε καποια για δυσκοιλιοτητα; Εγω που θελω να παω τουαλετα αλλα φοβαμαι.να σφιχτω τι να κανω οεο;;; Σημερα ειμαι λιγο καλυτερα.Σοφακι με το καλο να πατε σπιτακι σας 4!!!Ζβουριτσα να μας ενημερωνεις. (στην κολπικη πονεσεςWinkΑντε καλο.μας βραδυ και.καλα ταισματα

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
paramythenia,
Δεν πόνεσα στην κολπική.
Λίγο άβολα ένιωσα αλλά πόνο όχι.

mamageorge,
γέννα χωρίς πόνο; Υπάρχει; Laughing 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γ@μω τους κολικους μου.....υποφέρει το μωρακι μου....Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 4 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 4 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 4 534787 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Γ@μω τους κολικους μου.....υποφέρει το μωρακι μου....Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 4 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 4 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 4 534787 
Ω, μωρέ Sad 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λεπτομέρειες από την επίσκεψή μου στο μαιευτήριο:

1. Για να κάνω καρδιοτοκογράφημα με πήγαν στα χειρουργεία που θα γεννάω κιόλας. Γδύθηκα, ρομπίτσα, πλαστικό παντοφλο-παπουτσάκι χειρουργείου κλπ. Άκουσα και 3-4 μπεμπάκια νεογέννητα να κλαίνε και πολύ συγκινήθηκα! Smile 
Είδα και μαμά σε ένα δωματιάκι με τον άντρα της που ήταν σε φάση συσπάσεων κλπ.

2. Στην είσοδο για τα χειρουργεία είχε ασετόν και βαμβάκι. Πώς το πρόσεξα; Αναρωτιόταν μία μαία που έχει ασετόν για να ξεβαφτεί μία έγκυος! Very Happy 

3. Το σήμα στα κινητά ήταν ΤΕΛΕΙΟ, παρά το οτι ήταν υπόγειο. (το είχα αφήκει στον αγάπη μου το κινητό που δεν μπήκε στον καρδιοτοκογράφο αλλά τους έβλεπα όλους που μιλούσαν στα κινητά τους)

Νταξ. Έκανα και το κουτσομπολιό μου Laughing 

(είδατε, ε; Επανήλθα από το σοκ) Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 4 536304 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άστα... Δεν έχω χειρότερο απο μωρακια να κλαίνε...μόλις την κοιμησα!

Ιωάννα εγω οταν έκανα συσπασεις δεν πετρωνε όλη η κοιλια πάντως. Βέβαια κραταγαν λίγα δευτερόλεπτα, 2 λεπτα χλωμο μου φαίνεται...
Keep us updated!

Mamageorge πολυ χάρηκα που είστε καλα!!! Μπράβο στο προωρακι σου, τα κατάφερε περίφημα!!! Πέρασαν ολα τα δύσκολα ε; Μόνο χαρές απο δώ και πέρα εύχομαι!

Μαιμου τι γλυκα φορμακια! Κουκλιτσες θα ειναι ε; Φτου φτου!

Εύχομαι μια ήσυχη κ καλη νύχτα σε όλες μας!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καληνύχτα κι από μένα!
Πάω να κοιμηθώ, εγώ και οι συσπάσεις μου!
(θα πάρω και αγκαλιά τον μαγειρούλη, βεβαίως-βεβαίως)

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχομαι να εχουμε ενα καλο βραδυ με ήρεμα μπεμπινια!οι εγκυουλες ενημερώστε μας!
Καληνυχτα!

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα!

Εβίνι πραγματικά κι εγώ δεν είχα χειρότερο όταν έκλαιγε η μικρή και νόμιζα οτι είχε κολικούς.Τελικά ήταν απο την αλλαγή γάλατος αλλά το κλάμα δεν παλευόταν.Αγκαλιά,βόλτες και γλυκόλογα και κάπως ηρεμούσε.

Ιωαννα τι έγινε?
Γέννα χωρίς πόνο εννοώ γρήγορη με όσο το δυνατόν λιγότερο πόνο.Ολόκληρο χταποδάκι θα βγει.....όσο να'ναι λίγο πόνος θα υπάρξει απλά να είναι ανεκτός και σύντομος!!

Η μικρή κοιμάται απο τις 12,ο μεγάλος απο τις 10 και εγώ είμαι ξύπνια χωρίς λόγο απο τις 5:30 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 4 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 4 679259

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα, καλημέρα!

Αχ, μακάρι Παναγία μου να φύγουμε σήμερα να παμε σπιτάκι μας! Αν κ ο ντοκ μου είπε θα δούμε,έλπιζω ...

Ιωάννα how r u?

Εβινι να φύγουν γρήγορα οι βρωμο κολικοι !
Τι έχεις κόψει από διατροφή?

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούβια!

Μοσχαροκοιμήθηκα.
Ξύπνησα κατά τις 5 για πίπι ρουμ και είχα και πόνους στη μέση αλλά πέρασαν....
Τώρα έχω 10 λεπτά που σηκώθηκα και ακόμα δεν έχω καταλάβει να έχω κατιτίς....

Πάντως το χταπόδι μάλλον την Κυριακή έκανε προσευχή-νηστεία-περισυλλογή γιατί από το απόγευμα χθες το γύρισε στο σύνηθες πρόγραμμα γυμναστική-διατάσεις-χορός με ντισκομπάλα στην κοιλιά της μαμάς....

Για να δούμε τι θα δούμε σήμερα.... Ευτυχώς έχει ρεπό σήμερα το αγόρι μου και Τετάρτη με Παρασκευή είναι απογευματινός. Η μεγαλύτερη έννοια μας είναι μην ξεκινήσω να γεννάω βράδυ και ψάχνει τους άλλους μάγειρες να πάνε να κάνουν την πρωινή βάρδια και αυτοί κοιμούνται με κλειστά τα κινητά τους (γιατί είναι και στον κόσμο τους). Ενώ άμα είναι απογευματινός, λέει στον πρωινό να κάτσει διπλοβάρδια και όλα οκ.

Για να δούμε τι θα δούμε...

Sophia,
σου εύχομαι να πάτε στο σπιτάκι σας σήμερα γιατί άκουσα και το "γλέντι" χθες στο θάλαμο και κατάλαβα τι γίνεται....

mamageorge,
εγώ νόμιζα πως αυτό το "ξυπνάω στις 5 και κάθομαι σαν τον κούκο" είναι της εγκυμοσύνης.... Θα συνεχίσει και μετά;;; Rolling Eyes 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερουδια κι απο εμας! Σοφακι μου ευχομαι να σας αφησει ο γιατρος να πατε σπιτακι σας σημερα,να βρειτε τους ρυθμους σας. Ζβουριτσα μου μη μου αγχωνεσαι,ολα θα πανε τελεια κ σε λιγες μερουλες το χταποδακι θα κανει παρτι εκτος κοιλιας! Το παραμυθακι μας εχει γεμισει σπιθουρακια στη φατσουλα της.Ο γιατρος συνεστησε κρεμουλα αλλα δε βλεπω ιδιαιτερη βελτιωση κ τη λυπαμαι την καημενουλα..Αν δε φυγουν θα πρεπει να της βαλουμε αλλη κρεμα με κορτιζονη αλλα ειναι τοσο μικρουλα κ δε θελω...Α κι εχει μειωσει κατα πολυ τη διαρκεια των νυχτερινων θηλασμων,ειναι φυσιολογικο; Την υριακη σαραντιζουμε!!!Γιουπιιιι

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:καλημερουδια κι απο εμας! Σοφακι μου ευχομαι να σας αφησει ο γιατρος να πατε σπιτακι σας σημερα,να βρειτε τους ρυθμους σας. Ζβουριτσα μου μη μου αγχωνεσαι,ολα θα πανε τελεια κ σε λιγες μερουλες το χταποδακι θα κανει παρτι εκτος κοιλιας!  Το παραμυθακι μας εχει γεμισει σπιθουρακια στη φατσουλα της.Ο γιατρος συνεστησε κρεμουλα αλλα δε βλεπω ιδιαιτερη βελτιωση κ τη λυπαμαι την καημενουλα..Αν δε φυγουν θα πρεπει να της βαλουμε αλλη κρεμα με κορτιζονη αλλα ειναι τοσο μικρουλα κ δε θελω...Α  κι εχει μειωσει κατα πολυ τη διαρκεια των νυχτερινων θηλασμων,ειναι φυσιολογικο; Την υριακη σαραντιζουμε!!!Γιουπιιιι
Κάνει πιο αποδοτικούς θηλασμούς, για αυτό θηλάζει λιγότερη ώρα, μπρε! Τι καλό παραμυθάκι!

Αυτό με τα σπιθουράκια το 'χουν πολλά μωρά. Δοκίμασε την απλή κρεμούλα. Μερικές φορές σε 3-4 μέρες φεύγουν μόνα τους τα σπυράκια!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ζβουριτσα-φωτεινε παντογνωστη τι εννοεις πιο αποδοτικους θηλασμους;για ξηγησε το λιγο.εγω νομιζα πως νυσταζει κ σταματα.προσπαθω να της ξαναδωσω το ζυζι αλλα τζιφος.οσο για τα σπυρακια μια γνωστη φαρμακοποιος μου ειπε να μη βαλουμε τιποτε αλλα η φατσουλα της εχει γεμισε μαμωτο

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Ζβουριτσα-φωτεινε παντογνωστη τι εννοεις πιο αποδοτικους θηλασμους;για ξηγησε το λιγο.εγω νομιζα πως νυσταζει κ σταματα.προσπαθω να της  ξαναδωσω το ζυζι αλλα τζιφος.οσο για τα σπυρακια μια γνωστη φαρμακοποιος μου ειπε να μη βαλουμε τιποτε αλλα η φατσουλα της εχει γεμισε μαμωτο
Ξέρει να ρουφάει πΧια το παιδί, ντε!
Δεν ψάχνεται!
Έχει εκπαιδευτεί και το στήθος και βγάζει γαλατάκι!
Το σύστημα δουλεύει!

Για τα σπυράκια:
θα ανοίξω ένα βιβλίο της Αμερικάνικης Παιδιατρικής Ακαδημίας που έχω που είναι πολύ πρακτικό και θα δω τι λένε να σου γράψω....


Συνέχεια κουρτινο-ιστορίας Leroy Merlin:
με πήραν τηλ πως μόλις παρέλαβαν τη ραμμένη κουρτίνα μας.
Γιατί όταν είσαι καλός άνθρωπας (εγώ είμαι αυτός) και δεν θυμώνεις που δεν είναι έτοιμη η κΡουτίνα σου, το σύμπαν συνωμοτεί και στην έχει έτοιμη την επόμενη μέρα Laughing Laughing Laughing Laughing 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η αληθεια ειναι πως τη θηλη την πιανει πια στον αερα!!! Μπραβο στη χταποδομανα για την ψυχραιμια της! με το καλο να την παραλαβετε να να την κρεμασετε στο δωματιο του χταποδιου

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Η αληθεια ειναι πως τη θηλη την πιανει πια στον αερα!!! Μπραβο στη χταποδομανα για την ψυχραιμια της! με το καλο να την παραλαβετε να να την κρεμασετε στο δωματιο του χταποδιου
Και μετά θα βάλουμε και τα αυτοκολλητάκια! Νιε! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 4 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 4 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 4 328109 

Και θα στρώσω και την κούνια!
Και θα τραβήξω φωτογραφίες! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 4 536304 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 4 536304 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 4 536304 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μάλλον θα φύγουμε ναι!!!
Θα έρθουμε όμως πάλι Πέμπτη πρωί για εξετάσεις ικτερου κ παιδιατρική εξέταση για να είμαστε 100% οκ!

Αδειάζει γρηγορότερα κ ευκολότερα το στήθος το παιδί Παραμυθένια είναι ολόκληρο ανθρωπάκι πια! Very Happy Smile Very Happy 

Ο μπαμπάς μας πήγε χθες κ ψώνισε για τη μεγάλη αδερφή....μπαλαρίνες tutu νεραιδο φτερά κ δε συμμαζεύεται για να κάνει εντυπωσιακή είσοδο η μικρή!

Ιωάννα αν σου πω οτι ο Κώστας την Κυριακή πήγε μέχρι το σπίτι του υπαλλήλου που τον άλλαξε κ χτύπησε 200 φόρες το κουδούνι για να ξυπνησει !

Ευτυχώς μόλις κατάλαβε ότι ήταν ο Κώστας σε 3 λεπτά είχε κατέβει στο μαγαζί!

Περιμένουμε ωριαίο ατρικό ανακοινωθέν από την επιτοκο to be λοιπόν....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις