Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
104 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 104 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 27 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 33]

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maimou2009 έγραψε:Μέχρι να έρθουν τα επόμενα κοιλικιτσονια ΣΑΣ!
Φαντάζομαι δε θα πάτε για τρίτο ε; Smile

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βρε κοριτσια εσεις τους κανετε μασαζ μετα το μπανιο??...Εμενα το δεχεται μονο στα ποδαρακια...οταν την ακουμπαω στο στηθος για να της κανω μασαζ κλαιει παρα πολυ...!!!Sad Sad Sad 

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
JuliaG έγραψε:Βρε κοριτσια εσεις τους κανετε μασαζ μετα το μπανιο??...Εμενα το δεχεται μονο στα ποδαρακια...οταν την ακουμπαω στο στηθος για να της κανω μασαζ κλαιει παρα πολυ...!!!Sad Sad Sad 

Να δε γμτ στη θεωρία, ολα καλα!! Κι εμενα μετα το μπανιο δε μου κάθεται για μασάζ γιατι φαινεται οτι κρυώνει και τρέμει το χειλακι του. Οποτε τρέχουμε να το ντυσουμε γρήγορα γρήγορα. Εν τω μεταξύ εμεις μονο μαγιο δε φοραμε. Πολυ ζέστη εχουμε στο μπανιο, αλλα κρυώνει μαλλον εύκολα..τι να πω.. Για μασάζ ουτε λόγος.. Και ηθελα τοσο πολυ να του κανω. Ισως αμα μεγαλώσει λίγο ακόμη να μπορούμε πιο εύκολα. Τι να πω;
Το νερο στο μπανιο, το έχετε στους 37; Εμεις 40 και ισως και πιο πολυ. Στους 37 κρυώνει πολυ. Η αλήθεια ειναι πως ουτε κι εγώ το αντέχω τοσο παγωμένο..

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maimoudaki πως είπες τη μάρκα για τα σακουλάκια φύλαξης μητρικου γαλακτος;

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω την κανω ακομα στο νιπτηρα..!!Δεν εχω βαλει θερμομετρο...το ρυθμιζω οπως θα εκανα κι εγω...!!!το μπανιο της αρεσει πολυ...δεν εχει κλαψει ποτε..!!Και ασαζ δεχεται μονο στα χερια και στα ποδια...στο στηθος με τιποτα..!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 534787 

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμεις πήραμε μπανιεριτσα και του αρέσει πολυ στο νερο . Αλλα δε μπορω να τον κανω μονη μου. Πάντα ειμαστε δυο.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμας κλαιει μολις τη βγαζουμε απο το μπανιο γιατι μαλλον κρυωνει αλλα χτες δε μας εκλαψε καθολου κ καταφερα να της κανω και μασαζακι με την κρεμουλα. Τι καναμε;Της βαλαμε το πιστολακι.Απολαυση ηταν!Σιγα σιγα λεμε να χρησιμοποιησουμε τη μπανιερα της γιατι ακομη την πλενουμε στο χερι. Κλαραμαρια μου ειχα ξεκινησει με τα ιδιαιτερα μου αλλα εκανα διακοπη λογω της επιπλοκης. Την επομενη εβδομαδα θα ξεκινησω κανονικα.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
lansinoh (δεν ειμαι σιγουρη οτι γραφεται ετσι βεβαια).Προσφατα πηρα και τα dr browns και ηταν αρκετα οικονομικα

despoinaro


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα και απο μένα!! Εμείς ακόμα δεν λέμε να βγούμε στον εξω κόσμο έχουμε βολευτεί για τα καλα, σήμερα περπατούσα 2 ώρες μετα τον γιατρό μπάς κ γίνει τίποτα κ αποφύγω την πρόκληση την Παρασκευή!
Πω πω ρε κορίτσια, βλέπω που μιλάτε για εμβόλια θηλασμους κ λοιπά κ μου φαίνονται όλα τόσο μακρυά...!

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ερχεται και το δικο σου μωρακι Δεσποινα...λιγο ακομα υπομονη..!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 215994 

despoinaro


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
JuliaG έγραψε:Ερχεται και το δικο σου μωρακι Δεσποινα...λιγο ακομα υπομονη..!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 215994 


Ναι ναι Λίγες ώρες μείνανε και για εμάς!!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 654316 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
klaramaria έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:Μέχρι να έρθουν τα επόμενα κοιλικιτσονια ΣΑΣ!
Φαντάζομαι δε θα πάτε για τρίτο ε; Smile
Μπααα

JuliaG έγραψε:Βρε κοριτσια εσεις τους κανετε μασαζ μετα το μπανιο??...Εμενα το δεχεται μονο στα ποδαρακια...οταν την ακουμπαω στο στηθος για να της κανω μασαζ κλαιει παρα πολυ...!!!Sad Sad Sad 
Ποιο μασάζ ,εγω κανω γρηγορα για να μην κρυώσουν.

klaramaria έγραψε:
JuliaG έγραψε:Βρε κοριτσια εσεις τους κανετε μασαζ μετα το μπανιο??...Εμενα το δεχεται μονο στα ποδαρακια...οταν την ακουμπαω στο στηθος για να της κανω μασαζ κλαιει παρα πολυ...!!!Sad Sad Sad 
Να δε γμτ στη θεωρία, ολα καλα!! Κι εμενα  μετα το μπανιο δε μου κάθεται  για μασάζ  γιατι φαινεται οτι κρυώνει και τρέμει το χειλακι του. Οποτε τρέχουμε να το ντυσουμε γρήγορα γρήγορα.  Εν τω μεταξύ εμεις μονο μαγιο δε φοραμε. Πολυ ζέστη εχουμε στο μπανιο, αλλα κρυώνει μαλλον εύκολα..τι να πω.. Για μασάζ ουτε λόγος.. Και ηθελα τοσο πολυ να του κανω. Ισως αμα μεγαλώσει λίγο ακόμη να μπορούμε πιο εύκολα. Τι να πω;  
Το νερο στο μπανιο, το έχετε στους 37; Εμεις 40 και ισως και πιο πολυ. Στους 37 κρυώνει πολυ. Η αλήθεια ειναι πως ουτε κι εγώ το αντέχω τοσο παγωμένο..
Εμπειρικά το ρυθμίζω το νερο,οπως μου φαινεται εμενα καλο.

klaramaria έγραψε:Maimoudaki πως είπες τη μάρκα για τα σακουλάκια  φύλαξης μητρικου γαλακτος;
Lansinoh
JuliaG έγραψε:Εγω την κανω ακομα στο νιπτηρα..!!Δεν εχω βαλει θερμομετρο...το ρυθμιζω οπως θα εκανα κι εγω...!!!το μπανιο της αρεσει πολυ...δεν εχει κλαψει ποτε..!!Και ασαζ δεχεται μονο στα χερια και στα ποδια...στο στηθος με τιποτα..!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 534787 

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστώ κοριτσάκια μου για τις απαντήσεις!!!
Το σκέφτηκα για το θήλαστρο και το γεύμα με μπιμπερό αλλά δεν λένε ότι μέχρι τα 40 δεν πρέπει να τους δώσεις πιπίλα ή μπιμπερό για να μην πάθουν σύγχυση θηλών???
Εδώ τις ψευδοθηλές βάλαμε 3 μέρες και αυτές μόνο στα πρώτα λεπτά του γεύματος και έκανα αμάν να ξαναπιάσει την δική μου θηλή...

Εμένα κλαίει στο μπανάκι και μετά που της βάζω κρέμα και την ντύνω οπότε για μασάζ...ούτε λόγος!!!

Δεσποινάκι έρχεται και η δικιά σου ώρα!!!!Κουράγιο και κοιμήσου!!!!

Εβινάκι εγώ προς το παρόν την έχω στην καλαθούνα...για αργότερα επειδή η κούνια δεν χωράει στο δωμάτιο μας βάλαμε το παρκοκρέβατο...

Παραμυθένια μου πήγαινε σε έναν συμβεβλημένο παιδίατρο...αμαρτία να τα πληρωσεις τα εμβόλια!!!

Πάω για νάνι μέχρι τις 12 που θα ξυπνήσει το γοργονάκι μου....σας φιλώ όλες!!!

Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 417472 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 417472 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 417472

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα εμβολια κ ενας μη συμβεβλημένος παιδιατρος τα συνταγογραφει κ τα παίρνουμε απο το φαρμακειο.τωρα την εξεταση ποσο την πληρώνεται ενας συμβεβλημένος δεν ξερω.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αν μπορουσαμε να γλτωσουμε τα εξοδα των εμβολιων καλα θα ηταν..Καναμε μπανακι, βαλαμε κ κρεμουλα κ τωρα καθαρουλες κ μοσχομυριστες θηλαζουμε ξαπλωμενες...Θαα αργησουμε βεβαια να κοιμηθουμε...Να εχουμε μια καλη νυχτα με τα μπεμπινια μας!Δεσποινακι με το καλο να ερθει και το δικο σου μωρακι!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγω τις εκανα μπανιο κ σε κανα μισάωρο θα τις ταισουμε κ ελπιζω να κοιμηθούν αμέσως!
Καληνύχτα μανουλες κ εγκυουλα!
Ευχομαι μια ήσυχη νυχτα!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οποιος είπε πως ο θηλασμός δεν πονάει, να έρθει εδώ να του σπάσω τα μούτρα.

Πιάνει τέλεια το μωρό τη θηλαία άλω αλλά εγώ υποφέρω απίστευτα!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:Οποιος είπε πως ο θηλασμός δεν πονάει, να έρθει εδώ να του σπάσω τα μούτρα.

Πιάνει τέλεια το μωρό τη θηλαία άλω αλλά εγώ υποφέρω απίστευτα!
Ωχου!μυθος τελικα ε;υπομονη Σβουριτσα!
Η μικρη πάλι στις 5:00 ξύπνησε...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 679259

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερουδια! Ξυπνημα νουμερο δυο,το πρωτο ηταν στις 2:30. Ζβουριτσα υπομονη...Θα συνηθισουν οι θηλες.Ελπιζω να εχεις παρει λανολινη.Μαιμου συμπασχω!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλήμέρα κορίτσια! Εμείς είμαστε στο καναπέ μας κ μετά το πρωινό γαλατακι χαλαρώνουμε κ οι τρεις!Το σπίτι να δούμε ποιος θα μαζέψει!

Στο μυαλό μου είστε. Σκεφτόμουν το Σάββατο πρώτα ο Θεός να κάνω άντληση κ να την αφήσω πρώτη φορά να παμε μια τζάμπο βόλτα με την Αλεξ κ κανένα allou γιατί δεν την παλεύουμε άλλο μέσα!Ποιες σακούλες είπατε είναι οικονομικές? Στην Αλεξ έπαιρνα medela .

Ιωάννα εγώ μετά από τόσες μερές είμαι επιτέλους καλύτερα! Αλατονερο κ purelan με έσωσαν.

Αύριο περιμένουμε παιδίατρο! Χθες τη ζύγισα κιόλας
10.11 3570
12.11 3390
18.11 3640
Νομίζω καλά τα παμε!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Οποιος είπε πως ο θηλασμός δεν πονάει, να έρθει εδώ να του σπάσω τα μούτρα.

Στα λόγια μου έρχεσαι....!!!!Υπομονή,άφηνε της όσο μπορείς στον αέρα και μην λυπάσαι την purelan!!!


Πιάνει τέλεια το μωρό τη θηλαία άλω αλλά εγώ υποφέρω απίστευτα!
sophia έγραψε:Καλήμέρα κορίτσια! Εμείς είμαστε στο καναπέ μας κ μετά το πρωινό γαλατακι χαλαρώνουμε κ οι τρεις!Το σπίτι να δούμε ποιος θα μαζέψει!

Κάνε το κορόιδο!!!
φιλιά στα λουλουδάκια!!!


Στο μυαλό μου είστε. Σκεφτόμουν το Σάββατο πρώτα ο Θεός να κάνω άντληση κ να την αφήσω πρώτη φορά να παμε μια τζάμπο βόλτα με την Αλεξ κ κανένα allou γιατί δεν την παλεύουμε άλλο μέσα!Ποιες σακούλες είπατε είναι οικονομικές? Στην Αλεξ έπαιρνα medela .

Ιωάννα εγώ μετά από τόσες μερές είμαι επιτέλους καλύτερα! Αλατονερο κ purelan με έσωσαν.

Αύριο περιμένουμε παιδίατρο! Χθες τη ζύγισα κιόλας
10.11 3570
12.11 3390
18.11 3640
Νομίζω καλά τα παμε!
Σούπερ τα πάει!!! μπράβο!!!

εμείς δυσκολευόμαστε να κάνουμε κακά και κλαίμε.....

Sad Sad Sad Sad Sad


Καλέ καλημέρα δεν είπα!!!
Κλημερούδιαααα!!!

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κορίτσια! Με το καλο δεσποιναριο να έρθει και το δικό σου μωρακι στον κόσμο!! Ιωάννα μου πονάει ρε συ αλλα για τις λίγες πρώτες μέρες. Εγώ απο πριν σαραντισουμε δεν Ποναγα καθολου. Ουτε καν το καταλάβαινα. Στην αρχη όμως βόγκηξα. Αυτη η κρεμα μου έκανε πολυ καλο με την καθαρή λανολινη.
Παραμυθένια μου ποια επιπλοκή; Έχασα επεισόδια ; Ελπίζω ο,τι και να ήταν να πέρασε ! Μαρακι, έτσι λενε για τις 40 πρώτες μέρες, αλλα εγώ απο την αρχη έδινα μπιμπερο και δεν έπαθε σύγχυση,ισως γιατι έδινα μονο μια φορα τη μερα. Τωρα τι να σου πω, ειναι και ανάλογα το μπεμπε. Smile
Σοφάκι θέλω κι εγώ αλλου!!!!!! Smile

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοφακι τα dr.browns τα πηρα πριν απο λιγες ημερες 10 ευρω.τα lansinoh δε γνωριζω ποσο κανουν γιατι τα ειχε πληρωσει ο πατερουλης μου.Δε θελω καν να σκεφτομαι οτι θα φαει με μπιμπερο,δε μου αρεσει η ιδεα καθολου αλλα δυστυχως ειναι αναποφευκτο. Κλαραμαρια μου μου επεσε το ραμμα αλλα δεν ειχε θρεψει εντελως η τομη στο περινεο κ με ξαναεραψαν.πλεον ειμαι καπως καλυτερα αλλα δεν εχω αναρρωσει πληρως. Ο μικρος σας ποσα κιλα ειναι κ ποσα ml τρωει;πιπιλα του εχετε δωσει;βρε κοριτσια η δικη μου δεν καθεται μονη της ουτε στην κουνια ουτε στο πορτ μπεμπε ουτε στο ριλαξ.καθεται μονο λιγα λεπτα κ μετα βαζει τα κλαματα. Πως θα τα βγαλω περα οταν θα ξεκινησω κανονικα τη δουλεια;;;;και μια ερωτηση σε οσες γεννησατε φυσιολογικα,η περινεοτομη σας ειναι ευθεια η πλαγια;εγω ηξερα οτι γινεται λοξα αλλα η δικη μου ειναι ευθεια.α κ οσες ειχατε εξωτερικα ραμματα που πεφτουν ποτε σας επεσαν; κ πως θα καταλαβω οτι πεφτουν;κανενα κολπο για ταχυτερη επουλωση;

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα lansinoh κανουν 9,90 κ εχουν μεσα 25.μου εχει περισσέψει κ ενα πακέτο.

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
klaramaria έγραψε:Καλημερα κορίτσια! Με το καλο δεσποιναριο να έρθει και το δικό σου μωρακι στον κόσμο!! Ιωάννα μου πονάει ρε συ αλλα για τις λίγες πρώτες  μέρες. Εγώ απο πριν σαραντισουμε δεν Ποναγα καθολου. Ουτε καν το καταλάβαινα. Στην αρχη όμως βόγκηξα. Αυτη η κρεμα μου έκανε πολυ καλο με την καθαρή λανολινη.
Παραμυθένια μου ποια επιπλοκή; Έχασα επεισόδια ; Ελπίζω ο,τι και να ήταν να πέρασε ! Μαρακι, έτσι λενε για τις 40 πρώτες μέρες, αλλα εγώ απο την αρχη έδινα μπιμπερο και δεν έπαθε σύγχυση,ισως γιατι έδινα μονο μια φορα τη μερα. Τωρα τι να σου πω, ειναι και ανάλογα το μπεμπε. Smile
Σοφάκι θέλω κι εγώ αλλου!!!!!! Smile
Ελα ελα να παμε :Ρ
Το καλοκαιρι με την κοιλια τουρλα εμπαινα τρενακι με το Αλεξακι!!!

Paramythenia έγραψε:Σοφακι τα dr.browns τα πηρα πριν απο λιγες ημερες 10 ευρω.τα lansinoh δε γνωριζω ποσο κανουν γιατι τα ειχε πληρωσει ο πατερουλης μου.Δε θελω καν να σκεφτομαι οτι θα φαει με μπιμπερο,δε μου αρεσει η ιδεα καθολου αλλα δυστυχως ειναι αναποφευκτο. Κλαραμαρια μου μου επεσε το ραμμα αλλα δεν ειχε θρεψει εντελως η τομη στο περινεο κ με ξαναεραψαν.πλεον ειμαι καπως καλυτερα αλλα δεν εχω αναρρωσει πληρως. Ο μικρος σας ποσα κιλα ειναι κ ποσα ml τρωει;πιπιλα του εχετε δωσει;βρε κοριτσια η δικη μου δεν καθεται μονη της ουτε στην κουνια ουτε στο πορτ μπεμπε ουτε στο ριλαξ.καθεται μονο λιγα λεπτα κ μετα βαζει τα κλαματα. Πως θα τα βγαλω περα οταν θα ξεκινησω κανονικα τη δουλεια;;;;και μια ερωτηση σε οσες γεννησατε φυσιολογικα,η περινεοτομη σας ειναι ευθεια η πλαγια;εγω ηξερα οτι γινεται λοξα αλλα η δικη μου ειναι ευθεια.α κ οσες ειχατε εξωτερικα ραμματα που πεφτουν ποτε σας επεσαν; κ πως θα καταλαβω οτι πεφτουν;κανενα κολπο για ταχυτερη επουλωση;
Πλαγια ειναι εμενα!Δυο ραμματα τα οποια επεσαν το πρωτο την 3η μερα που ηρθα σπιτι και το αλλο 2-3 μερες μετα!
Τωρα το μπιμπερο ναι ειναι καπως στην ιδεα το εχω ξανα περασει και το ξερω αλλα αν δεν το τρωει απο τη μαμα δεν υπαρχει "μπερδεμα"!
Ακουω και εγω μαμαδες που λενε(εκανα ερωτηση σε ομαδα θηλασμου) παντου μαζι και με τα δυο....δλδ συγνωμη Νοεμβρη μηνα να παρω το νεογεννητο στα τζαμπο και στο αλλου;;;;Γιατι;;;;Απο την αλλη το μεγαλο τι φταει να "φαει" εναν ολοκληρο χειμωνα μεσα;
Τωρα αν ειναι θεμα δουλειας οπως στην δικη σου περιπτωση δεν το συζητω καν...τι να κανεις;;;;
Εχει δωσει μια ιδεα ο Robert De Niro αλλα ειναι τραγικηLaughing Laughing Laughing 

Maimou2009 έγραψε:Τα lansinoh κανουν 9,90 κ εχουν μεσα 25.μου εχει περισσέψει κ ενα πακέτο.
Α ωραια να παρω αυτα τοτε...τα medela ειναι πολυ πιο ακριβα αν θυμαμαι καλα!

Νεα απο το μπυζι μουRazz Razz Razz ειναι επιτελους καλα!!!!!!!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 22 328109 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 27 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις