Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
53 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 53 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 41]

501 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 4:19 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elin1 έγραψε:αυτο με τα ξυλα δεν το καταλαβα ματινα, κολλαγε και το ιντερνετ και ειχα κανει κατι νευρα Mad 

ακουσα πιο νωρις οτι αν δεν τραβαει καλα το τζακι ειναι προβλημα αλλα κατα τα αλλα τι θεμα εχει με τα ξυλα?

εχει ενα θεμα ο καυστηρας μας..αλλες φορες λειτουργει κανονικα και αλλες οταν ανοιγω την πορτα να βαλω ξυλο βγαζει καπνο......αυτο φοβαμαι..μην δημιουργησει προβλημα στο μωρο και τωρα αλλα και μετα που θα μυριζει εμενα.....

502 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 4:21 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξερω ρε παιδι μου. Η αληθεια ειναι απο τη μια σκεφτομουν αυτα που ελεγε και απο την αλλη σκεφτομουν δλδ παλια που δεν τα ειχαν ολα αυτα τι γινοταν?

503 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 4:22 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα και οι2 γονείς μου είναι καπνιστές..Η μάνα μου μάλιστα στην 2η εγκυμοσύνη κάπνιζε κανα 2 τσιγάρα και ο αδερφός μου βγήκε 50εκ και 4.800 σαν σαραντισμένο μωρό ήταν(χαχαχα που λένε ότι βγαίνουν με χαμηλό βάρος και μικρότερη ανάπτυξη) αλλά σαφώς δεν παίζουμε με αυτά...Εγώ τον έχω εξορίσει τον αντρούλη μου και καπνίζει μόνο στο μπαλκόνι(βέβαια τώρα που ελίπω έχει ξεσαλώσει) αλλά του είπα μόλις επιστρέψω θα βγαίνει πάλι μόνο στο μπαλκόνι θα πλένεται και θα αλλάζει ρούχα για να το πιάσει το μωρό...Τι να κάνω φοβάμαι!!Βέβαια λέει ότι θα το κόψει αλλά αυτό το έχω ακούσει άπειρες φορές!!!!
Τώρα Elin μου αυτό που λες με τα πεθερικάείνι ένα θέμα τι να τους πεις...Εγώ θα έχω αντισηπτικό και εννοείται αγκαλιά μόνο με τις πανούλες αγκαλιάς (το ίδιο θα ισχύει και για τους γονείς μου για να μην έχουμε παρεξηγήσεις) και όποιος παρεξηγηθεί πρόβλημά του(τουλάχιστον για την αρχή που θα είναι πολύ ευαισθητούλι εντάξει μετά μην είμαστε και υποχόνδριες!!)...Για να μην σας πω ότι θα τηρήσω και το σαράντισμα (όχι για λόγους θρησκείας δεν είμαι καθόλου θρήσκα αλλά είναι μια καλή δικαιολογία για να μην δεχθώ επισκέψεις)

504 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 4:26 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elin1 έγραψε:Δεν ξερω ρε παιδι μου. Η αληθεια ειναι απο τη μια σκεφτομουν αυτα που ελεγε και απο την αλλη σκεφτομουν δλδ παλια που δεν τα ειχαν ολα αυτα τι γινοταν?

αυτο σκεφτομουν κ εγω....τα ιδια μωρα δεν ειναι;; και τοτε μωρα και τωρα μωρα..απλα τωρα μας τα μεγαλοποιουν!!! ενταξει ο πατερας θα καπνιζει εξω στην αυλη η στο μπανιο ας πουμε..μετα που ια ερχεται δεν θα θελει να παρει αγγαλια τα μπεμπουλια μας;; τι θα λεμε;; οχι;;; πηγαινε να κανεις μπανιο κ μετα;;; ειπαμε να ειμαστε της υγειινης αλλα νομιζω πως η μαια καπου καπου υπερβαλει......ας πραξουμε η καθε μια οπως νιωθουμε εμεις καλυτερα για τα μωρακια μας...θυμαμαι που ειπε η μαια οτι θα μυριζει το στομα του καπνιστη κ δεν ειναι καλο να ερθει σε επαφη με το μωρο..δλδ εμας τα στοματα μας μεσα στην νυχτα που θα θηλαζουμε δεν θα μυριζουν οι αναπνοες μας;; η θα τρεχουμε να πλυνουμε τα δοντια πρωτα και μετα να το παρουμε αγκαλια;;; δε ξερω..τι να πω....

505 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 4:27 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ληδα μου θα ερθουν να μεινουν σπιτι μας για ενα διαστημα τι να τους πω? Να τους πω να πλενουν χερια? Να πλενουν και στομα? Very Happy Να αλλαζουν και ρουχα? Η αληθεια ειναι οτι ειχα εκνευριστει λιγο και τωρα με την εγκυμοσυνη γιατι δεν πολυπροσεχαν πχ το καλοκαιρι. Ενταξει, σε ανοιχτο χωρο πχ να καθομαστε αλλα να καπνιζουν και απλως να κοιτανε να μην ερχεται πανω μου. Αλλα η μυρωδια ειναι μυρωδια. Ε ρε παιδι μου, κι εγω καπνιζα πριν μεινω εγκυος αλλα οχι συστηματικα, και το εκοψα μαχαιρι. Κι ο αντρας μου το ιδιο. Αυτοι δεν μπορουν να κρατηθουν με τπτ! Φουγαρα!!!

506 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 4:28 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτό για τα ξύλα απλά τώρα πρόσεξε μην τα αναπνέεις και μετά όταν θα έχεις το μωράκι σου αν νιώθεις ότι μυρίζεις έχε 1-2 αλλαξιές ρούχα μόνο για αυτό το λόγο και μετά όταν πηγαίνεις στο μωρό να αλλάζεις...
Εμείς εδώ στην Αθήνα στη μαμά μου έχουμε ένα μικρό σκυλάκι μέσα στοσ πίτι και πιστεύω και γω ότι το νιώθει...Κάποιες φορές που κάθομαι στον καναπέ έρχεται και κάθεται δίπλα μου και βάζει το κεφάλι της στην κοιλιά μου!!!
Επίσης ένας κτηνίατρος μας είπε ότι μόλις φέρουμε το μωρό μπορούμε να το βάλουμε στο κέντρο του δωματίου μέσα στο καλαθι του και να αφήσουμε το σκυλί να το μυρίσει και έτσι μετά δεν θα το ζηλεύει αντίθετα θα γίνει φύλακάς του..Βέβαια πρέπει να είμαστε και μεις κοντά μην έχουμε τίποτα απρόοπτα!!!

507 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 4:36 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elin1 έγραψε:Ληδα μου θα ερθουν να μεινουν σπιτι μας για ενα διαστημα τι να τους πω? Να τους πω να πλενουν χερια? Να πλενουν και στομα? Very Happy Να αλλαζουν και ρουχα? Η αληθεια ειναι οτι ειχα εκνευριστει λιγο και τωρα με την εγκυμοσυνη γιατι δεν πολυπροσεχαν πχ το καλοκαιρι. Ενταξει, σε ανοιχτο χωρο πχ να καθομαστε αλλα να καπνιζουν και απλως να κοιτανε να μην ερχεται πανω μου. Αλλα η μυρωδια ειναι μυρωδια. Ε ρε παιδι μου, κι εγω καπνιζα πριν μεινω εγκυος αλλα οχι συστηματικα, και το εκοψα μαχαιρι. Κι ο αντρας μου το ιδιο. Αυτοι δεν μπορουν να κρατηθουν με τπτ! Φουγαρα!!!
Elin μου ίσως ο άντρας σου πρέπει με τρόπο να τους το πει...Εντάξει όχι να κάνουν μπάνιο οι άνθρωποι ή να πλένουν τα δόντια τους(φαντάζομαι δεν θα το φέρνουν και τόσο κοντά στο στόμα τους το μωράκι) απλά να πλένουν τα χέρια τους μετά το κάπνισμα και να το παίρνουν το μωράκι με την πάνα αγκαλιάς νομίζω είναια αρκετό...Και μένα οι δικοί μου προσέχουν πολύ όταν είμαι δίπλα δεν καπνίζουν ή κάθονται δίπλα στο τζάκι και φυσάνε τον καπνό προς τα εκεί αλλά πχ το καλοκαίρι που έιχαμε πάει στην Κεφαλονιά (μένει μόνιμα ο πεθερός μου εκεί) όταν ήμασταν στο αυτοκίνητο πήγε να ανάψει τσιγάρο και του είπε ο άντρας μου ότι δεν καπνίζουμε στο αμάξι...Ούτε θύμωσε ούτε τίποτα είπε εντάξει έχετε δίκιο και καλά κάνετε...Αν το πει ο άντρας σου με τρόπο (να μην φαίνεσαι εσύ η υστέρω νύφη τίποτα δεν θα πουν)...Εν ανάγκη ξεκινήστε από τώρα να λέτε ότι παρακολούθησα ένα τέλειο σεμινάριο και έλεγε έτσι και έτσι για το κάπνισμα και θα το προσέξουμε πολύ αυτό το θέμα όταν έρθει το μωράκι και θα το καταλάβουν πιστεύω...

508 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 4:46 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ληδα εχεις δικιο καπως ετσι θα κανω!!! Εντωμεταξυ ελεγε οπωσδηποτε μακρυμανικα εσωρουχακια, μπερδευτηκα παλι. Εχω παρει και απο τα 2 αλλα ελεος αλλο λεει ο ενας αλλο ο αλλος.

509 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 4:57 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τα εσωρουχακια να φανταστω ειναι τα λεγομενα ζηπουνακια..εγω κοντομανικα θα παρω...αφου θα εχουμε το φορμακι απο πανω το μακρυμανικο....μωρε σιγα μην κρυωσουν τα ζουζουνια....μια χαρα θα ειναι..θα εχουμε κ κουβερτουλα και ολα μια χαρα

510 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 5:00 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πωπω ναι!!!Και γω μισά μισά τα έχω πάρει αλλά δεν αλλάζω τίποτα!!21 βαθμούς θα έχω στο σπίτι σταθερα μετο καλοριφέρ και αν δω ότι με το κοντομανικο από μέσα κρυώνει το μωράκι τότε θα πάρω κανένα extra μακρυμάνικο...Εγώ τώρα που δεν το ανάβουμε ακόμα το έχουμε σταθερά στους 15 βαθμούς είμαι με μακρυμάνικο λεπτό μπλουζάκι και λεπτό ζακετάκι...Ε πιστεύω εντάξει θα είναι με τους 21...

511 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 5:03 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια να σας δειξω τι πηρα απο m&s μηπως θελετε να δειτε κι εσεις τπτ (και για να χαρω λιγο, τα περιμενω πως και πως!)

http://www.marksandspencer.com/Cotton-Short-Sleeve-Assorted-Bodysuits/dp/B009M9Y5TW

http://www.marksandspencer.com/Autograph-Superfine-Cotton-Sleeve-Bodysuits/dp/B0049PSZ3G

http://www.marksandspencer.com/Cotton-Tatty-Teddy-Plane-Bodysuits/dp/B00AJBFECE

http://www.marksandspencer.com/Pack-Pure-Cotton-Striped-Bodysuits/dp/B002I6EBX6

http://www.marksandspencer.com/Cotton-Tatty-Teddy-Assorted-Sleepsuits/dp/B00A12P2L4

http://www.marksandspencer.com/Pack-Pure-Cotton-Vegetable-Print/dp/B0055EZEYI


 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 215994  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 215994  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 215994  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 215994  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 215994


Ληδα θα ειναι μια χαρα στους 21! Γενικα λενε οτι σημασια εχει το εχεις σε σταθερη θερμοκρασια το σπιτι, κι ετσι και ζεσταινεσαι και κανεις και οικονομια!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την elin1 στις Παρ Δεκ 06, 2013 5:05 am, 1 φορά

512 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 5:04 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια!!!
Τι κάνετε?
Ευχαριστώ για τις ευχές σας για το μπέμπη μου! Για να δούμε πότε θα αποφασίσει να βγει Razz
Βίκυ να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!
Βασούλα τέλεια η μπλούζα που σου έδωσε ο γιατρός!!
Kate πες μας πως είσαι τώρα...μειώθηκαν οι συσπάσεις? Παρέμεινες στο ίδιο νοσοκομείο? Τι σου είπαν ότι θα γίνει τώρα? Θα βγεις ή θα μείνεις μέσα? Αχ αυτός ο τράχηλος μεγάλο βάσανο!!!
Κωνσταντίνα ωραίο το μωράκι-δωράκι αλλά μία μία κοιλίτσα φεύγει και ανησυχώ! Αν είναι να τις βγάλουμε όλες μας! Συμπεθέρα έδωσες το κακό παράδειγμα!!
Είσαι καλύτερα σήμερα (ψυχολογικά)?
Σοφία σου είπε ότι λόγω πλακούντα μπορεί να γεννήσεις νωρίτερα? Και ο δικός μου είναι 2 εβδομάδες μεγαλύτερος αλλά δεν μου είπε τίποτα για τον πλακούντα, όλα καλά λέει είναι...
Εγώ δεν παρακολούθησα το σεμινάριο αλλά έχω πάρει μόνο με μακρύ μανίκι ζιπουνάκια και βλέπουμε...αν χρειαστούμε κάτι άλλο παίρνουμε μετά!

513 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 5:28 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου τι κάνετε; Δυστυχώς εχω τελειωσει σχεδόν τα δεδομενα απο το κιν κ δν μπορω ν διαβάζω όλα τα νεα σας! Καταλαβαίνω όμως ότι ολες καλα πλην Kate που πρεπει ν είναι στο Παπαγεωργιου σε κπ διπλανό δωματιο!!! Κάποια κοπέλα με έψαξε το πρωι αλλα ημουν αγουροξυπνημενη κ δν μου εκανε κλικ ότι εννοούσε εμένα! Το Ιόλη είναι το 2ο μου ονομα που δεν το χρησιμοποιω (δυστυχώς) κανονικα ... Kate ελπίζω να είσαι καλύτερα κ αν διαβάσεις το φόρουμ είμαι στο 1ο δωμ της Εμβρυομητρικής! Μου εχουν απαγορεύσει να σηκωνομαι ...

Κι εγω την παλεύω μ τις συσπασεις, είναι τωρα στα 20-30 λεπτα. Καμια φορα αραιωνουν. Ελπίζω ν βγαλω τη βδομάδα!

Φιλια σε ολες!! ΥΓ Μια φωτο απο μπλούζα που πηρε το μάτι μου, πολυ ωραία!!!

514 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 5:32 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ιόλη μου φιλάκια πολλά!!! Θα βγει κι αυτή η βδομάδα, θα δεις!!! Να είσαι καλά και να ξεκουράζεσαι!!!!  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 417472 

515 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 5:41 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elin τέλεια τα φορμάκια!!!!Και πολύ καλές τιμές!!!!Αλλά πόσα πήρες?Πήρες και πιο μεγάλα νούμερα?Εγώ μόλις παρέλαβα σεντονάκια!!!!!Και ο άντρας μου ένα πακετάκι από τη uniliver με ένα δείγμα προδέρμ (τώρα τι είναι θα σας γελάσω θα μου πει μόλις σχολάσω) και σηματάκι για το αυτοκίνητο!!!!
Ιόλη μια χαρά σε βλέπω...Κάνουν τα κόλπα τους οι συσπάσεις αλλά τα μωράκια δεν την αποχωρίζονται τη ζεστήκοιλίτσα της μανούλας!!!!Όλα θα πάνε καλά είμαι σίγουρη!!!

516 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 5:54 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι Ληδα γιατι ειχε και μεταφορικα (αν θυμαμαι καλα 15 λιρες) οποτε πηρα στα κοντομανικα και για 6-9 μηνων. Οποτε πηρα ποσοτητα! Ελπιζω να μην το μετανιωσω!! Ωραια τα σεντονακια?

Αυτα τα δειγματα πια, ειναι οντως δειγματα!!! Laughing Laughing Laughing 

εγω πηρα χθες αυτο απο την care direct, καταξοδευτηκαν κι αυτοι! ακουγα κι εγω βαλιτσακι και περιμενα βαλιτσακι!!! αυτο ηταν ενα φακελακι!!! Laughing Laughing Laughing Laughing 

πηρα επισης αυτο που σας ελεγα το πρωι οτι παρηγγειλα πραγματα, ελπιζω να ειναι καλη επιλογη. http://www.tofarmakeiomou.gr/pd/mustela-dermo-nettoyant-500ml-16954.htm?lang=el&path=-57514228

517 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 6:02 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι όντως δειγματάκια μικροσκοπικά...Μια χαρά έκανες θα τα έχεις και για άνοιξη-καλοκαίρι που σίγουρα θα τα χρειαστείς!!Πολύ ωραία τα σεντονάκια πολύκαλή ποιότητα θα σας βάλω αργότερα φωτό αν τα καταφέρω...Μόνο που το κατωσέντονο είναι με λάστιχο που μου σπάει τα νεύρα στο σίδερο αλλά ότι σεντόνια και αν είδα σε μωρουδιακά ήταν με λάστιχο...
Η mustela έχει τέλεια προϊόντα γενικά όχι μόνο βρεφικά!!!Αυτό που πήρες μου το είχαν δώσει στο μητέρα(εκεί το βαλιτσάκι ήταν όντως βαλιτσάκι) όταν είχα πάει για τη β επιπέδου και μου φάνηκε πολύ ωραίο...Και βγάζει και τέλεια κρέμα για τις ραγάδες...Η μαμά μου μου λέει όταν είμασταν μωρα μόνο mustela μας έβαζε γιατί μύριζαν και ωραία και μετά apivita...

518 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 6:04 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιόλη θα περάσει η εβδομάδα και δεν θα το καταλάβεις!!! Υπομονή!! Ελπίζω να βρεθείτε με την Kate αφού είστε τόσο κοντά και να είστε και οι δύο μια χαρά!!!
Ελιν πολύ ωραία τα ρουχαλάκια! Με το καλό να σου έρθουν!
Λήδα μεγιά τα σεντονάκια!!

519 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 6:52 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια.

Ιόλη και Kate πολλές ευχές για να πάνε όλα καλά!!!
Πολλά φιλιά και περιμένουμε νέα σας για να μας πείτε πως πάνε τα πράγματα  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 417472  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 417472  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 417472 

Βικάκι να χαίρεσαι τον άντρα σου! Πολύχρονος και με το καλό να υποδεχτεί τον διάδοχο Very Happy 

Βασούλα εξαιρετικός ο γιατρός με την μπλούζα! Κάτι τέτοιο δεν έχω ξανακούσει να γίνεται. Θα είναι τέλειο ενθύμιο!!!

Σοφία, άσχετα με τον πλακούντα ένα πολύ μεγάλο ποσοστό γεννάει στις 38 εβδομάδες. Χωρίς κανένα πρόβλημα λοιπόν μακάρι να υποδεχθείτε το μωράκι σας κοντά στην πρωτοχρονιά όπως το ήθελες κιόλας!
Εγώ την Ορσία την έκανα στις 38 και μπορώ να πω ότι ήταν σούπερ. Κάπου έχεις αρχίσει να βαριέσαι, να κουράζεσαι, να ανυπομονείς και τσουπ! Που να περίμενες και άλλες 2 βδομάδες.......

Όσο για το σεμινάριο που είπαν ότι απαραίτητα είναι τα μακρυμάνικα ζιπουνάκια... Τίποτα δεν είναι κανόνας. Κάθε σπίτι έχει την δική του θερμοκρασία και κάθε άνθρωπος λειτουργεί και ανταποκρίνεται διαφορετικά στην θερμοκρασία αυτή.
Εμείς ποτέ δεν βάλαμε 21-22 βαθμούς στο σπίτι. 4 ημερών που γυρίσαμε από το μαιευτήριο πάντα η ανώτερη θερμοκρασία τους πρώτους μήνες ήταν 18 βαθμοί. Της Ορσίας της φόραγα και μακρυμάνικα και κοντομάνικα (βλέπεις αν ζεσταίνεται ή αν κρυώνει το μωρό). Και όταν μεγάλωσε λίγο, τον επόμενο δηλαδή χειμώνα είχαμε στο σπίτι 15-16 βαθμούς. Κανένας μας οικογενειακώς δεν έχει αρρωστήσει ποτέ. Είναι όπως μάθεις...
Όσο για το τσιγάρο, κανένας μας δεν καπνίζει (ούτε οι γονείς/αδέρφια, ούτε και οι κοντινοί μας φίλοι) οπότε καταλαβαίνετε ότι απεχθάνομαι εντελώς την μυρωδιά. Και όταν λένε ότι καλό είναι να μην καπνίζουν αυτοί που έρχονται σε επαφή με το μωρό, σκεφτείτε ότι είναι απλά πολύ άσχημο να μιλάς σε ένα βρέφος και να αναγκάζεται να μυρίσει την απαίσια μυρωδιά που βγαίνει από το στόμα ενός καπνιστή. Να το έχει αγκαλιά και να μυρίζουν τα ρούχα και τα χέρια του, μπλιαχ! Για κάποιον που καπνίζει μπορεί να φαίνεται παράλογο αυτό που λέω αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!

http://www.something-special.gr

520 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 7:02 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Μαράκι!!
Σαν να μεγάλωσε και η δική σου κοιλίτσα Smile Smile
Τέλεια είναι πάντως! Κάτι όμως λείπει από τη φωτογραφία!! Που είναι η μικρή κουκλίτσα?? Razz

521 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 7:04 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ιολη μου υπομονη κοριτσι μου θα περασει η βδομαδα πολυ γρηγορα Smile αντε να βρεθητε και με την kate Very Happy 

ευχαρηστω κοριτσια για την μπλουζιτσα... μαρακι καλα λεει η ειρηνη ... και ελεγα τι λειπει τι λειπει Razz  χαχαχαχ

ελιν μεγεια τα πραγματακια !!

522 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 7:07 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ήρθα πάλιιιιιι....Καλησπέρα!Συμπεθέρα με έπρηξες χρυσή μου....Θα ξανα βάλω τη φωτό όχι τίποτε άλλο αλλά για να μην του λείπει το ταίρι του του γαμπρού μου.Πως είστε;;

Γεια σου Μαράκι,Ελίν...

Ιολίτσα και kate καλά κουράγια και να είστε σίγουρες ότι θα περάσουν τα δύσκολα!Να μας γράφετε νέα σας !

523 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 7:08 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαράκι τέλεια χριστουγεννιάτικη κοιλίτσα!!!!!!!Εμείς δεν στολίσαμε ακόμα...Όταν στολίσουμε θα αλλάξω και γω φωτό...
Πόσο δίκιο έχεις γι'αυτό το βρωμοτσιγάρο!!!!!Και μένα είναι ο καυγάς μου με τον άντρα μου γιατί εγώ που δεν καπνίζω μου μυρίζει ακόμα και αν καπνίζουν στον κάτω όροφο του σπιτιού και εγώ είμαι πάνω...Βέβαια δεν μπορώ να πω με σέβεται πάρα πολύ και πάντα βγαίνει έξω στο μπαλκόνι ειδικά τώρα που είμαι έγκυος...Όμως ώρα που του είπα και τα καλά νέα από το σεμινάριο μου είπε πως θα βάλει τα δυνατά του να το κόψει...

524 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 7:10 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Ντινάκι Smile
Έλα μη μου τσαντίζεσαι! Όπως λες και εσύ, πρέπει ο μικρός μου να "βλέπει" τη μέλλουσα γυναίκα του! SmileΑλλά αν σου χαλάει την ψυχολογία άσε το αγιοβασιλάκι και δεν ξαναλέω τίποτα Razz
Τέλεια η κοιλίτσα πάντως! Ξεφεύγουμε όλες νομίζω πια σιγά σιγά! Αλλά το καλό είναι ότι όλες έχουμε μόνο κοιλιά οπότε θα τη χάσουμε εύκολα μετά πιστεύω Smile

525 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# Παρ Δεκ 06, 2013 7:12 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι, μεγάλωσε κι άλλο η κοιλιά. Να δούμε που θα φτάσει Rolling Eyes 
Η Ορσία λείπει γιατί δεν κάθεται με τίποτα. Στον καθρέφτη κάπου την ξεγελούσα αλλά τώρα αναγκάστηκα να βγάλω φωτό μόνη μου (ο σύζυγος βαριέται απίστευτα και με βγάζει και χάλια! Δεν το έχει καθόλου με τις φωτογραφίες Crying or Very sad  )

Leda μακάρι να το κόψει γιατί θα είναι καλό και για τον ίδιο!!!

http://www.something-special.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις