Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
58 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 58 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  Empty Αλλεσμενα ποτε σταματάμε Παρ Δεκ 06, 2013 7:27 am

VANESSA1984

VANESSA1984
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κορίτσια!!! Να σας ρωτήσω και εγώ κάτι;;; Η μπεμπα μου ειναι 9 1/2 μηνών έπρεπε να εχω σταματήσει τα αλεσμενα? εχω προσπαθήσει 2-3φορες να της το λιώσω με το πηρουνι και να της το δώσω αλλά το σταμάτησα γιατί πήγαινε να κανει εμετo επίσης ακόμα δεν εχουμε βγάλει κανένα δόντακι !!! Και κάτι ακόμα απο όσπρια τι είχατε δώσει μεχρι τώρα;;;

lizzy24

lizzy24
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ιδια απορια εχω....

marla.abeth


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μια χαρα ειναι ακομα 9,5 μηνων, ο γιος μου ειναι 13 μηνων και το μεσημεριανο του ακομα το αλεθω στο μπλεντερ..Καθε παιδι ειναι διαφορετικο, εχω ακουσει οτι σε παιδι 20 μηνων τα αλεθαν ολα, κ αλλα παιδια απο 6 μηνων τρων κατευθειαν κομματακια.Οταν ερθει η ωρα του να φαει κανονικα, θα το δειξει.Ο γιος μου πριν 2-3 μηνες συνεχεια ζητουσε το φαγητο μου, και αρχισα να του δινω μαλακα κομματακια κ καταχαιροταν Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  328109  Ξερω ομως οτι αν του δωσω το γευμα ετσι θα φαει ελαχιστο, κ θα το φτυσει στο τελος.Δοκιμασε σιγα σιγα να δινεις βρασμενο καροτο κ οτι αλλο εχεις, κ παρατηρησε πως θα αντιδρασει.
Καλη τυχη! sunny

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα κοριτσια.. Εγω θα σας προτεινα να μην βαζετε ταμπελες και στερεοτυπα. Το καθε τι εξαρταται απο το ιδιο το παιδι. Μην πιεζετε τα παιδια να κανουν "αυτο που πρεπει". Ποιος λεει οτι "πρεπει" να σταματαει το αλεσμενο; Αν το παιδι δεν ειναι ετοιμο και τελικα δεν τρωει, εμεις θα πρεπει να το εφαρμοσουμε σωνει και καλα για να μην μας πουνε..τι; στην τελικη;;;
Πληροφοριακα, η κορη μου ειναι πανω απο 4,5 χρονων και ακομα αλεθω το κρεας που της δινω.. προκειμενου να το κανει μαστιχα και να το φτυνει, καλυτερα αλεσμενο..

VANESSA1984

VANESSA1984
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Να σας πω την αλήθεια και εγώ την θεωρώ μικρούλα για φάει ακόμα μη αλεσμενο το φαγητό της αλλά μου λένε ότι δεν θα μάθει να τρώει και τέτοια πράγματα εννοείται ότι δεν θα την πιέσω και δεν θα το ξανά γιατί είδα πως δεν μπορει το κοριτσακι μου!!! Σας ευχαριστω βρε κορίτσια... Ειναι το πρώτο μου παιδάκι και δεν τα ξέρω... Και έλεγα μήπως κάνω κάποιο λάθος..... Γιατί όλο αυτό μου έλεγαν και κυρίως τα πεθερικά μου... Ευχαριστω πολυ και πάλι!!!!

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tα σταματάμε οταν ειναι ετοιμο το παιδί και η μαμά. Δεν υπαρχουν κανόνες. Ξεκινάει με καποιες μαλακές τροφές να μάθει να μασάει και σιγά σιγά θα το κόψει το μωρό μονο του.Απλα μην παει σε μεγαλη ηλικια (ανω των 16 μηνων) γιατι κανει κακο στα δοντια.

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Lillybell έγραψε:Καλησπερα κοριτσια.. Εγω θα σας προτεινα να μην βαζετε ταμπελες και στερεοτυπα. Το καθε τι εξαρταται απο το ιδιο το παιδι. Μην πιεζετε τα παιδια να κανουν "αυτο που πρεπει". Ποιος λεει οτι "πρεπει" να σταματαει το αλεσμενο; Αν το παιδι δεν ειναι ετοιμο και τελικα δεν τρωει, εμεις θα πρεπει να το εφαρμοσουμε σωνει και καλα για να μην μας πουνε..τι; στην τελικη;;;
Πληροφοριακα, η κορη μου ειναι πανω απο 4,5 χρονων και ακομα αλεθω το κρεας που της δινω.. προκειμενου να το κανει μαστιχα και να το φτυνει, καλυτερα αλεσμενο..
Δράττομαι της ευκαιρίας να πεταχτώ να πω πάλι κάτι άσχετο με το θέμα: Lillybell, αυτό το καραμελάκι το τραγανό είναι η κόρη σου; Ω παιδί μου, τι κουκλάκι είναι τούτο; Να σου ζήσει! Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  417472 Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  417472 Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  417472 

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mhtsaina έγραψε:
Δράττομαι της ευκαιρίας να πεταχτώ να πω πάλι κάτι άσχετο με το θέμα: Lillybell, αυτό το καραμελάκι το τραγανό είναι η κόρη σου; Ω παιδί μου, τι κουκλάκι είναι τούτο; Να σου ζήσει! Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  417472 Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  417472 Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  417472 [/quote]
χαχαχαα..Ναι ναι δικο μου το λουκουμακι! (πολυ μου αρεσε το τραγανο καραμελακι θα το χρησιμοποιω!)
cheers cheers cheers cheers 
Ειναι 10 μηνων εδω βεβαια, στα πολυ νιατα της.....Αχχχχ αξεχαστα χρονια...

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Lillybell έγραψε:Δράττομαι της ευκαιρίας να πεταχτώ να πω πάλι κάτι άσχετο με το θέμα: Lillybell, αυτό το καραμελάκι το τραγανό είναι η κόρη σου; Ω παιδί μου, τι κουκλάκι είναι τούτο; Να σου ζήσει! Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  417472 Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  417472 Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  417472 
χαχαχαα..Ναι ναι δικο μου το λουκουμακι! (πολυ μου αρεσε το τραγανο καραμελακι θα το χρησιμοποιω!)
cheers cheers cheers cheers 
Ειναι 10 μηνων εδω βεβαια, στα πολυ νιατα της.....Αχχχχ αξεχαστα χρονια...[/quote]
Ε ναι, τώρα που μεγάλωσε και σταφίδιασε το παιδί, τι να χαρείς; Πες τα κοπέλα μου....
Βρε τι είναι αυτά που λες για το μπουμπουκάκι σου, το ροδακινάκι σου το ζουμερό, την καρδερινούλα σου;;; Σαν παιδάκι από διαφήμιση της benetton είναι!

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχχα..Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχεις φλερτάρει ποτέ με την ιδέα να γίνεις παρένθετη μητέρα; Very Happy 

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mhtsaina έγραψε:Έχεις φλερτάρει ποτέ με την ιδέα να γίνεις παρένθετη μητέρα; Very Happy 
Το καλουπι εσπασε κοπελια..χε χεRazz Razz Razz 

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Lillybell έγραψε:
mhtsaina έγραψε:Έχεις φλερτάρει ποτέ με την ιδέα να γίνεις παρένθετη μητέρα; Very Happy 
Το καλουπι εσπασε κοπελια..χε χεRazz Razz Razz 
Μοναχοφαγού! Εγώ έχω προαίσθημα ότι θα υπάρξει και συνέχεια για σένα κοριτσάκι μου και γρήγορα μάλιστα!

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να εισαι καλα φιλη κι εγω ευχομαι να γινει και για τις δυο μας και μαλιστα να ειμαστε και κοντα κοντα και να "παιζουμε" κι εμεις στην ιδια ομαδα "εγκυουλες μανουλες"..Θελω και καποιες αλλες μαζι, αν δε σε πειραζει...Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  654316 Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  654316 Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  654316 Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  654316 Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  654316 

Εχω την αισθηση οτι χαλαμε λιιιιιιιιγο το θεματακι της Βανεσσας ομως...Πλιζ φοργκιβ ας Βανεσσα..Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  534787 Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  534787 Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  534787 Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  534787 

VANESSA1984

VANESSA1984
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια δεν με πειράζει καθόλου και εγω αν δεν κάνω λάθος σε λάθος ενότητα έγραψα το θέμα.... Αχ βρε κορίτσια αν και νωρίς βέβαια θα ήθελα και εγω πολυ να μπω στις εγκύουλες μανουλες!!!! Αλλεσμενα  ποτε σταματάμε  654316 

bettoulina

bettoulina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ζητούνται άτομα για εργασία με Mισθό ή ποσοστά . Αντικείμενο εργασίας : Δημοσιεύσεις αγγελιών για εργασία στο Facebook Οι ενδιαφερόμενοι να αφήσουν μήνυμα στο inbox του προφίλ μου .

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις