Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

51ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Κυρ Δεκ 29, 2013 9:16 am

roxanne87

roxanne87
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν θα σε πω ψωναρα, κ εγω αποκλειστικοτητα τον θελω! ειδικα δε οταν η πεθερα μου τον αποκαλει ''ψυχη της γιαγιας'' η του παιδιου μου το παιδι δυο φορες παιδι μου κ αλλα τετοια μου γυρναει το ματι. το κεφαλακι λιγο κ εμεις το στηριζουμε, απλα οχι αρκετα για να μην υποβοηθω κ εγω. ποτε το σηκωνουν μονα τους?

52ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Κυρ Δεκ 29, 2013 10:40 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roxanne87 έγραψε:δεν θα σε πω ψωναρα, κ εγω αποκλειστικοτητα τον θελω! ειδικα δε οταν η πεθερα μου τον αποκαλει ''ψυχη της γιαγιας'' η του παιδιου μου το παιδι δυο φορες παιδι μου κ αλλα τετοια μου γυρναει το ματι. το κεφαλακι λιγο κ εμεις το στηριζουμε, απλα οχι αρκετα για να μην υποβοηθω κ εγω. ποτε το σηκωνουν μονα τους?
μονα τους εννοεις να το κρατανε για ωρα χωρις να πηγαινει περα δωθε μετα απο λιγο?ε κοιτα θα σε γελασω δεν το θυμαμαι αυτο.στον τριτο μηνα σιγουρα το στηρίζουν.

53ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Κυρ Δεκ 29, 2013 11:46 am

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα νευρα μου, τα νευρα μου, τα νευρα μου ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 311356 
Με ποιον???? Με τον αντρα μου...κρατουσε τον μπεμπη για να κανω ενα ντους&να φαω&τον μπεμπη τον επιασαν τα πονακια&εκλαιγε πολυ...δ μποροσε να τον ηρεμησει με τπτ&μου λεει :ελα παρτον δ μπορω αλλο ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 311356  καθε φορα που κλαιει αυτο γινεται! Δ γινεται ομως ετσι...πρεπει&εκεινος να μαθει το παιδι...με τις 4&5ωρες μονο τα απογευματα δ γινεται δουλεια! Ρε κοριτσια εσεις τι βοηθεια εχετε απο τουτς αντρες σας;;; Μηπως εγω τα μεγαλοποιω λογω...ορμονων;;;;

54ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Κυρ Δεκ 29, 2013 12:56 pm

nafs

nafs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαράκι, οι άντρες είναι πιο φοβισμένοι από εμάς... Εγώ δεν μπορώ να πω, την παίρνει και την γυρνοβολάει σε όλο το σπίτι δίνοντας της συμβουλές για το μέλλον. Όταν πια δεν μπορεί να κάνει τίποτα μου, και αφού έχει ελέγξει ότι δεν θέλει άλλαγμα (λες και το άλλαγμα είναι η λύση για όλα!) μου την πασάρει να την βάλω στο στήθος! Να σου πω, νομίζω ότι νιώθουν και λίγο ανημποροι που δεν έχουν τρόπο να τα ηρεμήσουν, όπως εμείς.

Παιδιά, τι πράγμα ήταν αυτό από χθες με την μπεμπούλα... 3 άνθρωποι την ξεματιάζουν όλη μέρα... Και τι να κάνω, να μην το βγάζω έξω το παιδί για να μην δούμε άνθρωπο; Πάντως τώρα καταφερα και την κοιμισα και πάω να την πέσω κι εγώ, γιατι εξαντλήθηκα από την γκρίνια και τις αγκαλιές!

Α, κάποια με ρώτησε για το μέι τάι. Χθες την φορούσα κανά 2ωρο έξω. Κάνει καλή κατανομή του βάρους και ένιωθα ότι το παιδί ήταν πιο άνετα (μου φαίνεται ότι κάθεται πιο "ισια" από ότι στο σλινγκ). Εμεινα πολύ ευχαριστημένη και από αυτό. Συνολικά νομίζω ότι το σλινγκ είναι πιο ευκολοφόρετο και το μέι τάι πιο σταθερό.

55ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Κυρ Δεκ 29, 2013 4:20 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαραι εχεις κ εσυ το δικιο σου αλλα σου το λεω με απολυτη σιγουρια οτι υπαρχουν αντρες που ενω αγαπανε πολυ τα παιδια φοβουντε τα μωρα.θα σου δωσω ενα παραδειγμα.ο μπαμπας μου τρελενετε για τα εγγονια του,ειναι κ πολυ νεος κ ριχνει παρα πολυ παιχνιδι μαζι τους.μπορει να ειναι πτωμα απο κουραση αλλα θα σβαρνιεται στο πατωμα μαζι τους κ 1 ωρα.αλλα μην τον πεις να τα παρει αγκαλια οταν ειναι τοσο μωρα!!!!φοβατε κ ας ειναι το πιο ηρεμο παιδι.τον μπεμπη μπο τον εχει παρει μονο μιιια φορα κ αυτη με τρεμαμενα χερια!οποτε δικαιολογιισετον δεν το κατεχουν το θεμα.φυσικα κ υπαρχουν κ αντρες που τα καταφεηρνουν αλλα πθστευω ειναι μετρημενοιι κ για να απαντησω στο ερωτημα σου εμενα ο δικος μου αντρας τα 2 προηγουμενα δεεν τα κρατησε ποτε να πεταχτω βρε. αδεερφε στο μαρκετ τοσο μωρα ενω τον μπεμπη τοννν ταισε κ ολας. Πηρε το κολαιι πια φενετε αλλα να το αλλαξει με τιποτα.οταν τον εχει αγαλιια κ κλαψει λιιγο(λιγο ε αυτο το μωρο δεν κλαιει απορω;;Winkμου λεειι μπρος παρτον.

56ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Κυρ Δεκ 29, 2013 5:24 pm

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λεμε καλημερα απο τωρα;;; Εγω θα πω...Καλημερα!!!
Να&η συνεχεια:&αφου μου τον πασαρε&συνεχισε να κλαιει, αρχισα να τον κανω βολτες&να του μιλαω ηρεμα ωσπου κοιμηθηκε! Οταν πηγα να το κουβεντιασω μαζι του, του ειπα οτι με το παιδι πρεπει να εχει πιο πολυ υπομονη οταν κλαιει&μου ειπε πως οταν κλαιει τοσο πολυ δ εχει υπομονη γτ δ ξερει τι θελει αρα(ουτε εγω ξερω παντα, πειραματα κανω)&τι να κανει&πιστευει πως αν τον δωσει σε μενα να τον βαλω στο στηθος( η λυση του δικου μου αντρα) θα ηρεμησει μαγικα! Shocked Ελα ομως που ουτε στο στηθος ηρεμει αν εχει πονακια, του λεω&μου λεει πως επειδη τον εχω ολη μερα&τον θηλαζω, ο μπεμπης καταλαβαινει οταν τον παιρνω εγω αγκαλια&αργα η γρηγορα ηρεμει! Οτι ειναι λιγο ανημποροι με τα μωρα οι αντρες το εχω καταλαβει&απο ν αντρα μου&απο τον πατερα μου, οπως ειπες ντεμακι! Πφφφφ...ποση υπομονη πρεπει να εχουμε,ποση??? Αποψε ειναι καπως ανησυχος...κοιμαται μεν αλλα ακουγεται πο δ εχει καλο υπνο...αντιληφθηκε την ενταση μου το ψυχακι μου ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 534787 

57ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Κυρ Δεκ 29, 2013 6:23 pm

nafs

nafs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με λίγη καλή θέληση όλα γίνονται.θα συνηθίσουν κ οι άντρες μας,αρκεί βέβαια να τους αφήνουμε κ εμείς το περιθώριο.

Σας είπα ότι αλλαζουμε νούμερο πάνας επιτέλους? Πάμε στο 2!μέσα στα ξεματιασματα είχα κ τις πάνες να ξεχειλίζουν κ κάτι μικροσυκαματακια.όλα μαζί!πάντως το πουλάκι μου κοιμήθηκε 4,5 ώρες σερί,μεγαλώνει κ η στομαχα μας μάλλον!

58ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Κυρ Δεκ 29, 2013 7:02 pm

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Απο περιθωριο αλλο τπτ...τεσπα, γι'αυτο μας εκανε τοσο ανθεκτικες η φυση!!!

Εμεις απο πανα ημαστε στο 3&χτες διαπιστωσα&εγω οτι ειχε συγκαει...τι κρεμα χρησιμοποιεις ναφς;;; εγω σε καθημερινη βαση της frezyderm&απο χτες την sudocrem...αντε να δουμε!4,5 ωρες;;; πωπω...ρε κοριτσια γτ ο δικος μ ξυπναει στις 2-2,5;;; Rolling Eyes 

59ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Κυρ Δεκ 29, 2013 11:27 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!!υπομονη κοριτσια.σιγουρα μπορεις μαρακι να τα καταφερεις χωρις την βοηθεια του αντρα σου εγω τα βγαζω περα μερα νυχτα. που ειμαι μονη μου σχεδον καθημερινα.αυτα που σου ειπε ο αντρας σου(οτι σε εσενα θα ηρεμισει πιο ευκολα)ειναι αληθεια.

εγω εχω ενα ακομα μικρο πακετο της chicco αντε να τελειωσει να βαλω το 2 γιατι κ εμενα μια δυο φορες βγηκαν κατρουλια.χτες τον πηρα αγκαλθα κ ολη η πλατη του ηταν μουσκεμα κ το πορτμπεμπε μεσα.
Εμενα μου εκανε ενα ελαφρυ συγκαματακι την δευτερη κ με μια μερα που εβαλα soudocream περασε.για ενυδατικη στην αλλαγη πανας ατην αρχη ειχα της freazyderm κ τωρα πηρα της avene(αυτη δεν μου πολυαρεσε.η pepanthol κοριτσια ειναι παρα πολυ καλη.τωρα που θα τελειωσει κ η avene αυτη θα παρω.
ο υπνος μας για σημερα 3 4ωρα!!!!!!!αλλα κ παλι ρε κοριτσια ξυπναω με πολυ νυστα!!!τωρα σκεφτομαι την καθαριοτητα που εχω να κανω κ λεω τι καλα να ειχα μια γυναικα!!αυτες οι δουλειες καθε μα καθε μερα πια;;;τελειωνουν ποτε;;;;;πππφφφ!!!

60ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Δευ Δεκ 30, 2013 12:13 am

nafs

nafs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελα μαρακι κ ο δικός σου στην αρχη ξυπναγε πιο συχνα, σιγα σιγα θα προσθετει κανα μισαωρο.

Εγω κρεμα αλλαγης δεν βαζω. Την πλένω τοπικά σε καθε αλλαγη, στεγνωνω κ μετα πάνα. Αν κανει κανενα συγκαμα βαζω σουντοκρεμ.

61ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Δευ Δεκ 30, 2013 12:24 am

roxanne87

roxanne87
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα! Σήμερα κοιμηθήκαμε απο τις 1.30 μέχρι τις 08.00!!! Ξεκουραστηκαμε κ εγω κ ο αντρας μου!Παμε να βγαλουμε τα ραμματακια μας σημερα! Μαράκι έτσι ειναι οι αντρες! Ο δικος μου με βοηθαει παρα πολυ καθως ειναι σε αδεια κ το μωρο μας θελει μονο σε αγκαλια να βρισκεται ειτε ειναι ξυπνιος ειτε οχι! Αλλα οταν κλαιει τσατιζεται κ μου τον πασαρει, οπως λες να τον βαλω στο στηθος! Εχθες ηθελε να τον αφησει στην κουνια του οσο κ αν εκλαιγε, καθως ηταν ταισμενος κ καθαρος κ απλα ηθελε αγκαλιτσες κ δεν μας αφηνε να κανουμε τιποτα! Ε στα 3 λεπτα που εκλαιγε εγω λυγισα κ τον πηρα αγκαλια, ψιλοτσακωθηκαμε γιατι λεει στο εξης δεν θα τον παιρνει αλλο! περιμενει να φυγω για να τον στρωσει λεει!!!Παναγια μου!!!

Κ εμεις συγκαηκαμε λιγακι γιατι μετα την εγχειρηση μας απαγορευσαν το πλυσιμο με νερο, μονο με υγρομαντηλο κ μεσα σε 1 ημερα εγινε κατακοκκινος! Κ επειδη δεν γινοταν δουλεια με καμμια κρεμα, ξεκινησα να τον πλενω πολυ προσεκτικα, μην βρεχοντας τη γαζουλα, λιγο σουντοκρεαμ κ εγινε καινουριος!

62ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Δευ Δεκ 30, 2013 2:08 am

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα μανούλες!!!Χρόνια πολλά!!!
Μόλις θηλάσαμε κ περιμένω ρέψιμο...
Εχω ζητήσει του Αι Βασίλη συνεχόμενο 6ωρο ύπνου...λέτε να μου το φέρει?
Στις 6 του μήνα θα κάνουμε κ το πρώτο μας εμβόλιο!!!
Μεγαλωνουμε!!Είπαμε και αγκού!!!Τρελή χαρά η μάνα!!!
Τι θα κανετε αύριο??Βασιλόπιτα θα φτιάξετε?

63ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Δευ Δεκ 30, 2013 2:50 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε κοριτσια στον θηλασμο επιτρεπετε να αφησουμε πανω απο 4ωρο να κοιμηθει το μωρο?εμενα με τρομαξαν πολυ την κλινικη κ αν και ο καημενος τον θελει τον υπνακο του τον ξυπναω.χθες το βραδυ δηλαδη απο τις 10 που κοιμηθικε τον ξυπνησα εγω στις 2 να φαει για να μην περασει το 4ωρο κ μετα στις 6 παλι εγω τον ξυπνησα.να σας πω οταν λετε ποση ωρα κανατε να τον ξαναταισετε εννοειτε ποση ωρα περασε απο την ωρα που ξεκινησε να τρωει ε και οχι που τελειωσε το γευμα του.ετσι πρεπει να μετραμε το διαστημα των ωρων του γευματος.

64ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Δευ Δεκ 30, 2013 3:38 am

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας μανούλες...

Ντεμάκι μετράς απο την αρχή του τελευταίου θηλασμού&η προσωπική μου άποψη για το ξύπνημα ή όχι του παιδιού του νύχτα είναι να μην το ξυπνάς! Την μέρα ναι να τον τσιγκλάς στο 3ωρο αλλά την νύχτα να το αφήνεις...αν πεινάσει θα ξυπνήσει! Η παιδίατρος σου τι σου λέει???

Ναφσάκι κάνω υπομονή γτ ξέρω ότι πονάει το ψυχάκι μου γι'αυτό δ έχει&τους καλύτερους ύπνους!!! Ελπίζω μετά τον 3ο-4ο μήνα να έρθει να στρώσει ο ύπνος του!!!

Γίναμε 2 μηνών ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 328109  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 328109 !!!!! Η πρώτη μας έξοδο με το καρότσι, πήγαμε στην παιδίατρο&κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο! Μόνο στο τσίμπημα έκλαψε λίγο αλλά σε γενικές γραμμές ήταν πολύ καλός!!! Φτάσαμε τα 6 κιλά(1,5 κιλό σε ένα μήνα) και τους 61 πόντους(5 πόνους συν)...η γιατρός υπερευχαριστημένη!!! Πόσο το χάρηκα δ φαντάζεστε Very Happy  Very Happy !!!

65ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Δευ Δεκ 30, 2013 4:21 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στην παιδιατρο ηταν να παμε την παρασκευη αλλα θα παμε σημερα οπου κ θα την ρωτησω.την προηγουμενη φορα επειδη ακομα ηταν 3 κιλα μου ειχε πει 2ωρο τη μερα 3ωρο την νυχτα αλλα δεν το κανω.το κανω 2μιση τη μερα 4ωρο(οταν δν ξυπναει νωριτερα)τη νυχτα και την μερα οταν πεινασει νωριτερα του δεινω αν και σπανια.

66ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Δευ Δεκ 30, 2013 4:02 pm

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοιμοσαστε ολες;;; Αυτο σημαινει ησυχα μωρα...μπορω να σας ζηλεψω λιγο??? Embarassed 
Οι κολικοι δ λενε να μας αφησουν...πριν λιγο τσιριζε, δ ηρεμουσε πουθενα!!! Sad  τωρα κοιμηθηκε...ετσι λετε να μας βρει&ο νεος χρονος??? Δ θελω Crying or Very sad Crying or Very sad 

67ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Δευ Δεκ 30, 2013 6:47 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περαστικα βρε μαρακι!!
εμεις πηγαμε παιδιατρο εφτασε 3970 κ πλεον μου ειπε μπορω να τον αφηνω 5-6ωρες τη νυχτα αν δεν ξυπναει πεινασμενος κ την ημερα 3-4ωρες πια.μπορω να του κανω 6-8 γευματα.πηρα πολυ χαρα με το αντρακι μου το μικρο κ επιτελους κοιμηθικε 5 ωρες κοντα!τωρα τρωει το πουλακι μου!
για τις αναγωγες μου ειπε να βαλω κατω αποτο κρεβατι του καποιο παπλωμα ωστε να κανω μια ελαφρυα κλιση απο την μεση κ πανω του μπεμπη να μην ειναι τελειως ξαπλοτος κ την μερα στο ριλαξ,μετα το φαγητο για 20 λεπτα ορθιο στον ωμο μου και γενικα να μην τον κουναω!!οτι ειχα κ στην πρωτη μου κορη αλλα εκει επειδη μονο τον πρωτο μηνα θηλασα πηρα αντιαναγωγικο τωρα δεν θα παρω.αυτα τα νεα μας!!!

68ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Δευ Δεκ 30, 2013 8:37 pm

nafs

nafs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κ από εμάς!
Μαρία ηράκλειο μεγάλωσε το γοργονακι!μπαίνει να μας λες τα νέα σας!

Μαράκι ας σας βρει ο χρόνος αγκαλιά κ γέρους,αυτό έχει σημασία.

Ντεμι,πόσο μεγαλώνει το αντρακι σου!εγώ έχω βάλει 2 βιβλία στα πάνω πόδια της κουνιας για να κάνει καλή κλίση.

Πήγαμε κ εμείς παιδίατρο γιατί είχαμε ανησυχήσει με τους κολικούς.φτάσαμε 4050 κ εμείς κ ανεβαίνουμε καμπύλη που ήμασταν στα κατώτατα.εμβόλια ξεκιναμε στις 15.βολταραμε το πρωί στο μει ται κ το απόγευμα στο καρότσι,για να μη χάνω κ τις εξόδους μου.φτιάξαμε κ βασιλόπιτα κ αν όλα πάνε καλά αύριο θα πάρουμε κ δωράκια

69ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Δευ Δεκ 30, 2013 8:58 pm

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμεις στην καμπυλη ημαστε στα ανωτερα ορια καθως τα 6κιλα ειναι πολυ καλα για 2μηνων βρεφος!!!
Κοριτσια ερωτηση:πως θεωρουνται τα σκληρα κακα;;;

Ναφσακι τι σας ει για τους κολικους??? Καμια καλη συμβουλη;;;

70ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Δευ Δεκ 30, 2013 10:09 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναφς θα το δοκιμασω με βιβλια!


μαρια τα σκληρακακα βγαινουν μικρα μικρα μπαλακια(σαν του κατσικιου αν εχεις δει;;κ μπορει νσ ειναι κολλημενα μεταξυ τπυς.ετσι τα κανει απο μικρη η Αθανασουλα μου η μικρη

71ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Τρι Δεκ 31, 2013 3:34 am

griniaroula

griniaroula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια και μπεμπακια!!!! Χρόνια πολλά και καλά, να έχουμε μια πολύ καλή χρονιά γεμάτη υγεία και ευτυχία, νσ χαιρόμαστε τα μωράκια μας !!!
Μόλις τελείωσα με την κουζίνα, θα κάνουμε εδώ ρεβεγιόν αλλά ο καθένας θα φέρει και από ένα φαγητό οπότε δεν θα κουραστώ καθόλου! !!

Εμας η μπεμπουλα μας είναι 5400!!!!! Την άλλη Πέμπτη θα πάμε για το πρώτο μας εμβόλιο! !!! Τους κολικούς τοτς περνάμε πολύ πολύ ελαφρια, τα βραδυα κοιμόμαστε 4ωρακια και πανω!!!! Δεν με κουραζει καθόλου το ζουζουνακι μου!!!
Για βολτες μόνο σε σπίτια μας αφήνει η γιατρός και εκεί να μην έχει καθόλου παιδιά! !!! Εσας απο εξόδους τι σας έχει πει? ??


Σας φιλωωωωω

72ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Τρι Δεκ 31, 2013 5:18 am

nafs

nafs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χελόου! πηγαμε, ψωνισαμε και δωρακια κ ειμαστε κομπλέεεεεεεε. Θελω να σκουπισω ακόμα κ να στολισω τηβασιλόπιτα. Α κ να κανω κ ενα μπααααααααανιο, αν δεησει να μου την κρατησει καποιος.

Μαρακι, εκτός από τις σταγονες και το μασαζακι, υπομονη μας προτεινε ο γιατρός. Θα αρχισουν να μειωνονται τωρα οι κολικοι.

Γκρινιαρουλα χαρα στο κουραγιο σου. κ μονο η αταλια που θα γινόταν μας απετρεψε να κανουμε οτιδηποτε στο σπίτι. Εμας ο γιατρος μας ειπε μονο σε κανα σπιτι με λιγα ατομα κ εξω την ανοιξη. Εγω όμως την εχω βγαλει μπαμπουλωμενη στο μαρσιπο, να παρει καθαρο αερα το μπεμπίνι μου.

73ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Τρι Δεκ 31, 2013 5:35 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γκρινιαρουλα χαρα στο κουραγιο σου.εγω ειμαι ηδη offμε τις δουλειες κ δεν ξερω πως θα υποδεχτω οσους ερθουν για αλλαγη του χρονου.δεν εχω τη δυναμη ουτε μπανιο να κανω κ θελω να βαλω κ σκουπα(ευτυχως απο δουλειες μονο αυτο μου εμεινε)!
για τις εξοδους δεν την ειχα ρωτησει ποτε ποτε να το βγαλω.ο καθαρος αερας δεν θα βλαψει το μωρο αντιθετως τα σπιτια γιια μενα ειναι ενας ακομη μη ασφαλες χωρος απο θεμα μικροβιων.το κρυο μη το φοβασαι καθολου.εγω που ακομα δεν εχει σαραντισει τον εχω βγαλει για πολυ λιγο βεβαια αλλα απο την δευερα κ μετα που σαραντιζουμε θα ευχαριστιθουμε βολτες.

ειχα πει οτι δεν κουραζομαι;;;το παιρνω πισω!!!θελω να πεσω για υπνο κ να σηκωθω σε 1 μηνα!!!!αρχιζει κ μου βγαινει η κουραση κοριτσια κ δεν ειμαι καλα!!

74ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Τρι Δεκ 31, 2013 6:33 am

roxanne87

roxanne87
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
GOOD EVENING MOMS!!! Σημερα ηρθε η μαμα μου κ βρηκα ευκαιρια να ξαναγινω γυναικα! Βαψιμο το μαλλι, μανικιουρ-πεντικιουρ κ φρυδια!

Ντεμάκι εχεις τα δικια σου, χωρις βοηθεια κ με τρια μικρακια κ παρα πολυ αντξες βρε κοριτσι μου!!!

Ναφς κ Γκρινιαρουλα γιατι δεν σας αφηνει εξω ο παιδιατρος? Εμεις βγαινουμε απο 20 ημερων σχεδον καθε μερα κ για περιπου 1-1,5 ωρα. μονο οταν βρεχει μενουμε σπιτι. Κ μαλιστα ο γιατρος με μαλωνει οτι τον ντυνω πολυ ζεστα κ επειδη ειναι μεγαλος να του φοραω λιγπτερα κ πιο ελεφρια γτ αλλιως βλαπτω το ανοσοποιητικο κ το αναπνευστικο του.

75ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Τρι Δεκ 31, 2013 6:50 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ροξαν με θηλασμο το εβαψες το μαλλι;στο τσακ ειμαι να το βαψω κ εγω.

για το ντυσιμο του μωρου τα ιδιαμου λεει κ η δικια μου εδω κ 5 χρονια.μια φοραπηγα την Αριαδνη με σκουφο κ κασκολο Μαρτιο μηνα κ γουρλωσε τα ματια η γυναικα!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις