Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
120 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 120 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Απογοητευτικα Empty Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 7:00 am

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
με την αδερφη μου μένουμε σχετικά μακρια όμως οπότε βρισκομασταν πάντα της επερνα κάτι για το παιδι. Απο τότε που γέννησα τρεις φορές ρε παιδια έχει δει το παιδι κ ποτε δε του πήρε κάτι. Σήμερα την είδα πήγαμε κ για καφέ της έδωσα το δώρο της μικρής κ ούτε το καφέ της δεν πλήρωσε. Τι να πω τελικά κάποιοι άνθρωποι είναι πολυ παρτακιδες κ ενω είχαμε παει σε εμπορικό κ ψωνιζε για τον εαυτό της. Απογοητευτικά πολυ πίστευα οτι κάτι θα έχει πάρει για το καλο στο μωρο μιας κ εμένα χεσμενη με έχει γενικότερα.

2Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 7:08 am

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mary 30 έγραψε: Απο τότε που γέννησα τρεις φορές ρε παιδια έχει δει το παιδι κ ποτε δε του πήρε κάτι.

Καλα, σοβαρα μιλας τωρα???  Rolling Eyes 
Η αδερφη σου???  Rolling Eyes 

Τι να πω... επεσα απο τα συννεφα...  Shocked 

Γενικα, τι σχεση εχετε?

3Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 7:12 am

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχουμε καλη σχέση αλλα μένουμε μακρια και μιλάμε στο τηλ αρκετά συχνά. Δεν θέλω να φανώ εγωιστρια μαύρα που λέω αλλα ενωειχε χρήματα μου φάνηκε οτι σήμερα ξεχείλισε το ποτήρι και απο τη δική μου μεριά δεν προκειται να ξανά αγοράσω κάτι στη μικρή. Δηλ εγω τι σκέφτομαι και εκεινη κοιτάει μόνο τη πάρτη της.. Εσένα πια είναι η γνώμη σου δεν θα σε πειράζε?

4Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 7:17 am

tsihi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα!!!εμενα κακα τα ψεματα θα με πειραζε..τι ηλικια εχει?ειναι μηπως μικρη και δεν το σκεφτηκε?

5Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 7:19 am

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mary 30 έγραψε:Έχουμε καλη σχέση αλλα μένουμε μακρια και μιλάμε στο τηλ αρκετά συχνά. Δεν θέλω να φανώ εγωιστρια μαύρα που λέω αλλα ενωειχε χρήματα μου φάνηκε οτι σήμερα ξεχείλισε το ποτήρι και απο τη δική μου μεριά δεν προκειται να ξανά αγοράσω κάτι στη μικρή. Δηλ εγω τι σκέφτομαι και εκεινη κοιτάει μόνο τη πάρτη της.. Εσένα πια είναι η γνώμη σου δεν θα σε πειράζε?

Επειδη κι εγω μενω μακρια με την αδερφη μου, και εχουμε αψογη σχεση, θα με πειραζε ΠΑΡΑ πολυ  Crying or Very sad 
Σιγουρα θα με επαιρνε το παραπονο, και καποια στιγμη (μονη μου) θα εκλαιγα πιστευω..

Θα δισταζα βεβαια να της το εκφρασω σαν παραπονο.. Ομως εγω θα συνεχιζα να παιρνω στα ανηψια μου, μεσα απο την καρδια μου..

Πραγματικα, επεσα απο τα συννεφα...  Shocked 

6Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 7:21 am

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όχι είναι 32 σαν εμένα . Λοιπόν εγω δεν ξαναπαιρνω κάτι γιατί βλέπω το δικό μου παιδι χεσμενο τ έχει και το μόνο μου βλέπω είναι οτι τράπεζα με βλέπει αφου δεν κάνει κ κινηση καν να πληρώσει το καφε της. Δηλ τόση γαιδουρια πια δεν είχε 1 ευρω να πάρει κάτι στο μωρο κ δεννιωθει και άσχημα να πει ρε αυτη η αδερφημου πάντα παίρνει κάτι στη κόρη μου

7Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 7:27 am

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όχι Χαρούλα δε ξαναπαιρνω τπτ γιατί αυτη τη φορα ξεχείλισε το ποτήρι. Και δεν είναι μόνο αυτα τα δώρα 500 πήρε όταν γέννησε και διάφορα αλλα. Αφου βλέπω οτι δεν ενδιαφέρεται για το μωρο να κάτι κάτι έτσι για το καλο και να με βλέπει σα τράπεζα και πλέον δεν δουλεύω ανεργη είμαι και έχω να πληρώνω λαμπερά και χίλια δυο που θέλει ενα μωρο σήμερα μόνο το γάλα της κάνει 15 ετυρω δεν μου περισσεουν και να μην ακούω και ευχαριστώ ούτε ευχαριστω δεν μου είπε ρε συ.

8Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 7:30 am

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mary 30 έγραψε:Όχι είναι 32 σαν εμένα . Λοιπόν εγω δεν ξαναπαιρνω κάτι γιατί βλέπω το δικό μου παιδι χεσμενο τ έχει και το μόνο μου βλέπω είναι οτι τράπεζα με βλέπει αφου δεν κάνει κ κινηση καν να πληρώσει το καφε της. Δηλ τόση γαιδουρια πια δεν είχε 1 ευρω να πάρει κάτι στο μωρο κ δεννιωθει και άσχημα να πει ρε αυτη η αδερφημου πάντα παίρνει κάτι στη κόρη μου

Ο καφες ειναι το λιγοτερο (για μενα)  Rolling Eyes 

Οταν γεννηθηκε το μωρο, ηρθε στο μαιευτηριο/σπιτι σου, με αδεια χερια??  Shocked 
Για Χριστουγεννα/Πρωτοχρονια, δεν του πηρε κατι?  Shocked  Εστω κατι μικρο, φτηνο, συμβολικο...  Mad 

Τι να πω... Επεσα απ'τα συννεφα κοπελα μου..
Βαζω τον εαυτο μου στη θεση σου, και φρικαρω λιγο...  pale 

Εχεις απολυτο δικιο να νοιωθεις ετσι.. τι να πω..

9Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 7:32 am

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όχι τίποτα ποτε

10Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 7:33 am

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mary 30 έγραψε:Όχι Χαρούλα δε ξαναπαιρνω τπτ γιατί αυτη τη φορα ξεχείλισε το ποτήρι....


και να μην ακούω και ευχαριστώ ούτε ευχαριστω δεν μου είπε ρε συ.

Κριμα...  Crying or Very sad 
Εχεις απολυτο δικιο που νοιωθεις ετσι..
Μην ξαναπαρεις, αν αυτο σου βγαινει να κανεις...
Φοβαμαι ομως πως ουτε που θα το "προσεξει"..

Τι να πω.. Ισως τα εχω ιδανικα και ροδινα στο μυαλο μου, αλλά μεταξυ δυο αδερφων δεν το περιμενα αυτο..  Crying or Very sad 

11Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 7:36 am

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπα θα το προσέξει πίστεψε με αλλα δεν με ενδιαφερρει τι στιγμή πουδεν νοιάζεται γιατί να νοιαστω εγω

12Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 7:40 am

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mary 30 έγραψε:Μπα θα το προσέξει πίστεψε με αλλα δεν με ενδιαφερρει τι στιγμή πουδεν νοιάζεται γιατί να νοιαστω εγω

Αν το προσεξει, θα ειναι καλο πιστευω.
Υπο την εννοια οτι θα ειναι ισως μια καλη ευκαιρια και αφορμη να κανετε οι δυο σας μια κουβεντα επι του θεματος..

Παντως εχεις απολυτο δικιο...  Απογοητευτικα 534787 

13Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 7:54 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mairy εχεις ολο το δικιο με το μρος σου αναμφισβήτητα.προσπαθω να μπω στη θεση σου και πραγματικα δεν θα το ηθελα ποτε αυτο απο την αδερφη μου.μα συγνωμη δεν εκανε κινηση να πληρωσει τον καφε?σε ρωτησε αν εσυ εχεις πανω σου χρηματα για να την κερασεις?με το παιδακι σου τι σχεση εχει?πραγματικα λυπαμαι παρα πολυ.εγω αυτο στην αδερφη μου δεν θα το εκανα ποτε κ δεν ειναι τοσο οτι δεν του πηρε κατι η δεν πληρωσε τον καφε αλλα πες το ρε συ "ξερεις αδερφη χιλια συγνωμη αλλα δεν εχω χρηματα"κ η δικια μοπυ η αδερφη δεν της τρεχουν απο τα μπατσακια αλλα καθε φορα που ερχετε κ ειναι σχεδον καθημερινα θα σταματισει στο περιπτερο κ θα τους πζρει μια σοκολατα μια χαρτοσακουλα κατι βρε παιδι μου.υν τα δωρα καθε τρεις κ λιγο.υπερβολη το ξερω κ την μαλωνω καθε φορα γιατι τα κακομαθαινει αλλα μεσα μου γεμιζω με χαρα που νοιαζετε για τα ανηψια της.γενικα εμεις ειμαστε στο να δεινουμε τα παντα η μια την αλλη.αυτο που περιγραφεις οπως ειπε κ η χαρουλα θα με εκανε να κλαιω απο στεναχωρια!

14Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 8:17 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πως θα το πω τωρα μαμά μου οτι εγω το βλεπω διαφορετικά? Laughing Laughing Laughing 
Κοιτα μην νευριαζεις κατα πρωτον. Υπαρχουν καποιοι ανθρωποι που αισθάνονται πολυ οικεία με τα αδερφια τους ή με τους κολλητους τους κλπ(εγω ειμαι ενα απο αυτα). Μπορει να μην ειναι πολυ τυπικη μαζί σου γιατι αισθάνεται οτι δεν θα την παρεξήγήσεις. Μπορει να εχει καποια οικονομικά προβλήματα και να μην μπορεί να ανταπεξέλθει. προσωπικά δεν θα παερξηγούσα τα αδέρφια μου ή τις κολλητές μου για εναν τετοιο λόγο. Με δένουν τοσα αλλα μαζί τους που αυτα μου ειναι παντελως αδιάφορα. Θα σου πω ενα παραδειγμα. Ο αδερφος μου δεν ήρθε καν στην βατιση του ενος παιδιού μου μιας και την εκανα σε νησι και δεν πηρε καν δώρο. Δεν με ενοχλησε. Ειλικρινα. Εκεινο το διαστημα ηταν ανεργος για μεγάλοδιάστημα ,εχει οικογένεια, εμενε σε ενοίκιο κλπ.Αν δεν υπάρχει κατάνόηση ανάμεσα σε αδέρφια τοτε που πρέπει να υπάρχει? Ηταν παντα ετσι? Μηπως θα επρεπε να το δεις πιο βαθιά το θέμα. Τωρα αν σου φανηκα κακοπροαίρετη επειδη δεν λεω οτι εχεις δικιο.......οκ. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

15Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 8:27 am

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ede δεν διαφωνω περι οικειοτητας κλπ..
Αλλα ουτε κατι συμβολικο οταν ηρθε το παιδι της αδερφης της στον κοσμο??

Δεν ειναι η αξια του δωρου. Ειναι η σκεψη που μετραει. Και (οπως ειπε το Ντεμακι) η (κρυφη πολλες φορες) ΧΑΡΑ που δινεις στον δικο σου ανθρωπο οτι νοιαστηκες για το παιδι του, οτι το σκεφτηκες κι αυτο..

Δεν ειναι το δωρο. Ειναι η ΑΓΑΠΗ που σου βγαζει το μωρακι, που σε κανει να θελεις να του παρεις τα παντα. Τα παιδια της αδερφης μου τα εχω οπως τα δικα μου. Τοσο τα λαχταραω, τοσο τα αγαπω. Δεν μπορω να μην τους παρω κατι. ΟΧΙ τυπικα, ΟΧΙ απο υποχρεωση! Απο ΑΓΑΠΗ!

Αλλο η οικειοτητα.. Αν η αδερφη της κοπελας "ξεχειλιζε" απο οικειοτητα (οπως εσυ) θα της ελεγε: αδερφη, δεν εχω τωρα, με την πρωτη ευκαιρια θα παρω στην ανηψια μου.
Εδω η κοπελα λεει οτι δεν της ειπε ουτε ευχαριστω για το δικο της δωρο..
Ωχ-αδερφισμο, παρτακισμο  Rolling Eyes  και βολεμα μου βγαζει.. οχι οικειοτητα..


Μπαι-δε-γουει, ημουν ΒΕΒΑΙΗ οτι εσυ εισαι απο εκεινες με την "οικειοτητα", και οτι θα δικαιολογουσες 100% τη γαϊδουρια της αλλης!  Wink

16Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 8:52 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
XaroulaTs έγραψε:Ede δεν διαφωνω περι οικειοτητας κλπ..
Αλλα ουτε κατι συμβολικο οταν ηρθε το παιδι της αδερφης της στον κοσμο??

Δεν ειναι η αξια του δωρου. Ειναι η σκεψη που μετραει. Και (οπως ειπε το Ντεμακι) η (κρυφη πολλες φορες) ΧΑΡΑ που δινεις στον δικο σου ανθρωπο οτι νοιαστηκες για το παιδι του, οτι το σκεφτηκες κι αυτο..

Αλλο η οικειοτητα.. Αν η αδερφη της κοπελας "ξεχειλιζε" απο οικειοτητα (οπως εσυ) θα της ελεγε: αδερφη, δεν εχω τωρα, με την πρωτη ευκαιρια θα παρω στην ανηψια μου.
Εδω η κοπελα λεει οτι δεν της ειπε ουτε ευχαριστω για το δικο της δωρο..
Ωχ-αδερφισμο, παρτακισμο  Rolling Eyes  και βολεμα μου βγαζει.. οχι οικειοτητα..


Μπαι-δε-γουει, ημουν ΒΕΒΑΙΗ οτι εσυ εισαι απο εκεινες με την "οικειοτητα", και οτι θα δικαιολογουσες 100% τη γαϊδουρια της αλλης!  Wink 
Nαι. Η αληθεια ειναι οτι δεν θα μπορουσα να χαρακτηρισω την αδερφη μου γαιδουρα να σου πω την αληθεια και να τσαντιστω μαζι της για ενα δωρακι. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyesααααα και να πω και κατι. Τα παιδια των αδερφων τα αγαπαω αλλα σαν τα δικα μου ΟΧΙ. και συγνωμη αλλα δεν θα πιστεψω ποτε οτι το παιδι με το ανηψι ή το βαφτηστηρι ειναι το ιδιο.

17Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 9:31 am

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν εχεις καταλαβει... η Mary30 δεν μιλησε για ΕΝΑ δωρο... δεν ειναι αυτο το "προβλημα" μας εδω.. τελος παντων, δεν θα μπω στον κοπο..


ede έγραψε:ααααα και να πω και κατι. Τα παιδια των αδερφων τα αγαπαω αλλα σαν τα δικα μου ΟΧΙ. και συγνωμη αλλα δεν θα πιστεψω ποτε οτι το παιδι με το ανηψι ή το βαφτηστηρι ειναι το ιδιο.
Και γι'αυτο ημουν βεβαιη!
Αυτο εχει να κανει με την αγαπη που εχουμε η καθεμια με την αδερφη μας, και με την μεταξυ μας σχεση.
Ααααα.... να πω κι εγω κατι... δεν μιλησα ποτέ για οποιοδηποτε ανηψι, ή για βαφτιστηρι Rolling Eyes 
Μιλησα για τα παιδια της αδερφης μου! Παιδια που τα εφερε στον κοσμο το "αιμα" μου, και εγω προσωπικα τα θεωρω επισης "αιμα" μου Wink

18Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 9:33 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπορει να μην εχω καταλαβει τι θελει να πει η μαιρη 30. Δεν θα μαλωνα και δεν θα χαλαγα την σχεση με το ΄΄αιμα ΄΄μου οπως ειπες για αυτα. Η αδερφικη σχεση για εμενα ειναι περα απο αυτα. Πρεπει να συμβει κατι πολυ σοβαρο και πολλες φορες. Δεν απογοητευομαι ευκολα απο ανθρωπους που εχω ενα δεσιμο που δεν θα ξαναεχω με αλλον.

19Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 9:36 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τους φίλους τους διαλέγεις. Τα αδέρφια όχι. Δεν είναι φίλη σου και δεν είστε τόσο κοντά. Δεν έγινε και τίποτα. Σκοτίστηκες. Απλά μην ξαναπληρώσεις καφέ.

20Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 9:40 am

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εδω ειναι το θεμα... η κοπελα ειπε οτι εχουν καλη σχεση, κι οτι ειναι "κοντα", απλα μενουν μακρια..
Αρα ειναι λογικο να νοιωθει απογοητευση..

21Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 9:41 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εχω αριστη σχεση με τα αδερφια μου και ας μενουμε μακρια ο ενας απο τον αλλο. Δεν μπορω να το καταλαβω αυτο. θεωρω οτι η σχεση που εχουμε με το "αιμα μας" αν το βλεπουμε ετσι, ειναι ανωτερη ενος (η πολλων) δορων και ενος καφε. Ο αδερφος μου ο μικρος δεν θυμαμαι ποτε να εφερε καποιο δωρο στη κορη μου, ο μεγαλος παλι και σιγουρα περισσοτερο λογο της γυναικας του εχει φερει πολλα δωρα, η κορη μου τους αγαπαει το ιδιο και τους δυο και εγω ξερω οτι και οι δυο την λατρευουν το ιδιο. Αν σε νοιαζουν αυτα, θεωρω πως ουτως η αλλως δεν εχεις καλη σχεση με την αδερφη σου οποτε κακως σκοτιζεσαι!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την zini στις Παρ Ιαν 03, 2014 9:46 am, 1 φορά

22Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 9:43 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
XaroulaTs έγραψε:Εδω ειναι το θεμα... η κοπελα ειπε οτι εχουν καλη σχεση, κι οτι ειναι "κοντα", απλα μενουν μακρια..
Αρα ειναι λογικο να νοιωθει απογοητευση..

Η δικη μου γνωμη ειναι πως αν ειχαν πραγματικα καλη σχεση δεν θα την ενδιεφερε αν θα εφερνε το παραμικρο δωρο στο παιδι της, δεν θα την ενοιαζε αν θα πληρωνε 500 καφεδες, και φυσικα δεν θα την ενοιαζε να της το ανταποδωσει λεγοντας πως δεν θα ξαναπαρει και εκεινη τιποτα για τα ανηψια της. Αυτη βεβαια ειναι η δικη μου γνωμη.

23Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 10:21 am

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα σταθώ σε κάποια σημεία που μου έκαναν εντύπωση στα λόγια σου.... είπες πως είχε λεφτά γιατί ψώνισε η ίδια από το εμπορικό, είπες επίσης οτι εσύ είσαι άνεργη, είπες οτι δεν είπε καν ένα ευχαριστώ για το δικό σου δώρο, κατάλαβα σωστά???
Κατά τη γνώμη μου έχεις δίκιο να νιώθεις απογοητευμένη....μια σοκολατίτσα,ή ένα μπαρμπαδελάκι μπορούσε να έχει πάρει ακόμα κι αν δεν είχε αυτό που λέμε άνεση...
Δε νομίζω οτι σε πικραίνει το οτι δεν πήρε δώρο στο παιδί σου, αλλά το ότι νιώθεις ότι δεν το αγαπάει και δεν το νοιάζεται....Πάντως οτι και να γίνει, το ανηψάκι το δικό σου δε φταίει σε τίποτα....
Δε μπορώ να εκφέρω πιο εμπεριστατωμένη γνώμη γιατί δεν έχω αδέρφια, καταλαβαίνω όμως πώς το λες...

24Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 11:00 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filenada έγραψε:Θα σταθώ σε κάποια σημεία που μου έκαναν εντύπωση στα λόγια σου.... είπες πως είχε λεφτά γιατί ψώνισε η ίδια από το εμπορικό, είπες επίσης οτι εσύ είσαι άνεργη, είπες οτι δεν είπε καν ένα ευχαριστώ για το δικό σου δώρο, κατάλαβα σωστά???
Κατά τη γνώμη μου έχεις δίκιο να νιώθεις απογοητευμένη....μια σοκολατίτσα,ή ένα μπαρμπαδελάκι μπορούσε να έχει πάρει ακόμα κι αν δεν είχε αυτό που λέμε άνεση...
Δε νομίζω οτι σε πικραίνει το οτι δεν πήρε δώρο στο παιδί σου, αλλά το ότι νιώθεις ότι δεν το αγαπάει και δεν το νοιάζεται....Πάντως οτι και να γίνει, το ανηψάκι το δικό σου δε φταίει σε τίποτα....
Δε μπορώ να εκφέρω πιο εμπεριστατωμένη  γνώμη γιατί δεν έχω αδέρφια, καταλαβαίνω όμως πώς το λες...
Φιλεναδα λυπαμαι, αλλα στο συγκεκριμενο ποστ η κοπελα δεν ανεφερε οτι η αδερφη της δεν αγαπει η δεν νοιαζετε για το παιδι της, αλλα οτι δεν του εχει παρει ποτε δωρο. Αν μτριεται η αγαπη ετσι, εγω παω πασο. Αλλα τους "δικους" μας ανθρωπους δεν τους μετραμε με το ποσα δωρα φερνουν αν φερνουν στα παιδια μας, και ουτε με το που αποφασιζουν να ξοδεψουν τα δικα τους χρηματα. Αν το κοιταξεις, συχνα ανεβαινουν εδω θεματα που αφορουν, θειες που δεν κανουν δωρα, πεθερικα που δεν δινουν χρηματα τοσα οσα οι γονεις, νονοι που αποφασιζουν μονοι τους πως θα ξοδεψουν τα χρηματα τους σε σχεση με τα βαφτηστιρια τους κλπ. Απο ποτε αυτες οι σχεσεις μετριουνται με τα δωρα; Και απο ποτε καποιος κανει δωρα περιμενοντας ανταλλαγμα; Μιλαμε για σχεσεις ζωης και οικογενειας και οχι για υπογραφη συμβολαιων, "να σου δωσω κατι να μου δωσεις και εσυ". Ολο αυτο ειναι ενας τρομερος υλισμος που στο τελος και την ουσια χανουμε, και μαθαινουμε τα παιδια μας να σκεφτονται με τον ιδιο τροπο.

25Απογοητευτικα Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 11:23 am

lusso


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια γεια σας.Να σας πω την εμπειρία μου πάνω σε αυτό το θέμα.Κάποτε δεν πήγαινα στον αδερφό μου γιατί τα οικονομικά μου ήταν πάρα πολύ χάλια και αισθανόμουν άσχημα γιατί δεν μπορούσα να πάρω τα ανήψια μου κάτι έστω και μικρό.Κάποια στιγμή μάλωσα με τον αδερφό για αυτό το θέμα και μου είπε ότι τα παιδιά δεν έχουν ανάγκη από δώρα αλλά από την θεία τους.Τώρα προσπαθώ να επανορθώσω αλλά το κακό έγινε πιστεύω.Τα μεγάλα απομακρύνθηκαν από κοντά μου και με το δίκιο τους.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις